Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) ntomka válasza cellpeti (#3542) üzenetére


ntomka
nagyúr

Erre.

ツ Headphones on - World off

(#3552) SLYM


SLYM
veterán

hali. szertintetek melyiket éri meg jobban használni, a chrome béta, vagy már a kész verzióit, ha a biztonság a fő szempont?

(#3553) Narxis válasza SLYM (#3552) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kész verziót.

Thanos was right.

(#3554) SLYM válasza Narxis (#3553) üzenetére


SLYM
veterán

köszi. akkor van egy kis problémám :). mégpdig, hogy nekem valamiért a béta verziókat is elkezdi letölteni. jelenleg a 9.0.597.83-as verzió van fent. most már megvárnám az új verziót, ami nemsokára jön, de utána, hogy állíthatom be, hogy csak a kész verziókat töltse?

[ Szerkesztve ]

(#3555) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

Újra kellett telepítenem a Win7-et.
Telepítés előtt használtam a Chrome-ot és soha nem volt vele semmi baj.
Az új Win7-re újból feltelepítettem a Chrome-ot.
A problémám, hogy most állandóan leáll a Chrome és már kezd az agyamra menni.

Tudna valaki okosságot mondani, hogy mi lehet a baj?

Most épp a Portable verzióval próbálkozom, de még nem tudok nyilatkozni róla.

Köszi.

(#3556) San398 válasza makimano (#3555) üzenetére


San398
őstag

Csak a szűz Win 7 van fenn? Semmit nem telepítettél fel csak a Chrome-ot?
Nekem is ráment pár hetem mire sikerült kiderítenem mitől voltak a rendszertelen összeomlások. (Nálam a Nod32 2.7 imon.dll okozta)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3557) #16820480 válasza SLYM (#3554) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor valószínűleg rossz csatornából töltötted le. elég egyszerű a kép: ha a stabil telepítőjét szeded le, akkor mindig a stabilt fogja frissíteni csak, ha a bétát, akkor a béta változatokat is, ha pedig a dev verziót, akkor meg még ilyen prebéta változatokat is kapsz (és van a canary is asszem, ami meg majdnem napi frissítésekkel jön).

(#3558) koshmar válasza SLYM (#3554) üzenetére


koshmar
őstag

Látogasd meg ezt a weboldalt.

Töltsd le a chromechannel2.0exe nevű fájlt és telepítsd fel.
Ezután három menüpontot fogsz látni. Válaszd a legfelsőt.
Ezután csak a teljes verziókat fogja letölteni magától, a bétákat nem.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3559) makimano válasza San398 (#3556) üzenetére


makimano
tag

Szia!

Nekem Norton IS 2010 volt. Viszont a NIS 2011-re a win7 újratelepítése előtt váltottam és utána kezdett a Chrome állandóan elszállni. Ezért gondoltam, hogy újratelepítem az egész cuccot.
Feltelepítettem a win7-et, update-jeit, meg ugyanazokat a progikat, mint előtte (amikkel működött a Chrome).
A Chrome-ot mindig a hivatalos helyről töltöttem le és telepítettem. Most úgy tűnik csak a Portable verzió működik leállások nélkül.
A Norton IS 2011 valamije csinálhat valamit?
Az IE8, Firefox, Opera nem csinálja a leállásokat.
Csupán azért használnám a Chrome-ot, mert nekem úgy tűnik, mintha Ő lenne talán a leggyorsabb. De ez csak az én tapasztalatom.

(#3560) cellpeti válasza makimano (#3559) üzenetére


cellpeti
veterán

Használj MSE2-t, az mint egy modul épül be a W7-be és nem okoz semmi féle leállást és jó is

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3561) #41133696 válasza makimano (#3559) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én MSE 2.0 és NIS felhasználó is vagyok, na meg Chrome is, és a Chrome nálam nem szokott megborulni Windows 7 -en.

(#3562) makimano válasza #41133696 (#3561) üzenetére


makimano
tag

Szia!

Eddig nekem sem csinálta, a NIS-vel pedig teljesen meg vagyok elégedve.
Most visszatettem a NIS2010-et, azzal is elszáll, azután leszedtem és feltettem a z MSE2-t, azzal is elszáll időnként.
Most ott tartok, hogy halvány elképzelésem sincs, hogy mi van. :F

ui.: köszi "cellpeti"

(#3563) makimano


makimano
tag

Új kérdés:

Nálatok is eltűnik a könyvjelző sáv, amikor behívtok egy új oldalt?
Mert eddig ezt nekem nem csinálta és nagyon hiányolom.

Közben megtaláltam a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#3564) makimano


makimano
tag

Úgy tűnik, ha olyan oldalon vagyok, ahol működnie kéne a flash animációnak, ott száll el egy idő után. Próbálgattam egy időjárás oldalon és ott állandóan elszáll, ha váltogatom a térképeket.

Még valami: ha ugyanezt az időjárás oldalt inkognitó ablakban használom szinte azonnal elszáll a Chrome. És ha visszatérek a normál módhoz, akkor ott is elszáll.

[ Szerkesztve ]

(#3565) SLYM válasza koshmar (#3558) üzenetére


SLYM
veterán

köszi srácok. még egy dolog. ha most letöltöm ezt és felteszem a mostani helyett, akkor a jelszavaim és a könyvjelzőim megmaradnak?

(#3566) Sk8erPeter válasza SLYM (#3565) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szinkronizáld előtte a könyvjelzőket+jelszavakat Xmarks+LastPass-szal.

Sk8erPeter

(#3567) #16820480 válasza SLYM (#3565) üzenetére


#16820480
törölt tag

a könyvjelzőket szinkronizálhatod google account-ra is (bár majd hamarosan már a jelszavakat is, mert a prebétában már benne van a funkció).

(#3568) cellpeti válasza Sk8erPeter (#3566) üzenetére


cellpeti
veterán

LastPass-val pontosan hogy kell szinkronizálni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3569) koshmar válasza SLYM (#3565) üzenetére


koshmar
őstag

Én úgy tudom, hogy megtartja őket, mint a te profilodat.
Nekem is volt, hogy már letöröltem a Chrome-ot, de törléskor van egy olyan rész, ahol megkérdi, hogy kitörölje-e az összes megjegyzett felhasználónevet, jelszót, stb.
Azt nem szabad bepipálni, és kész.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3570) Sk8erPeter válasza cellpeti (#3568) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Telepíted, létrehozol egy felhasználónevet, felkutatja a jelszavaidat, rámész, hogy tárolja őket, ennyi. Biztonságos, nem kell tőle félni. :K

Sk8erPeter

(#3571) napocska2 válasza Sk8erPeter (#3570) üzenetére


napocska2
senior tag

Felraktam ezt a LastPass bigyót, csak pont Tibii91 hsz-ét nem olvastam el rendesen és töröltettem a Chrome-ban tárolt jelszavakat. Most meg kínlódhatok, mert hiába kapcsolom ki ezt a bigyót, nem jegyzi meg a jelszavakat. :W Természetesen a LastPass meg össze-vissza kavarta magában a felhasználóneveket és pw-ket. Még jó, hogy van nékem szép kis noteszem, amibe teljesen biztonságosan feljegyeztem őket és a párnám alatt tartom. :DDD
Hogy kellene rábírni a Chrome-ot, hogy ismét hajlandó legyen megjegyezni a jelszavakat, mert most fel sem ajánlja? :F

(#3572) kovaax válasza napocska2 (#3571) üzenetére


kovaax
őstag

Tartok tőle, hogy a szép kis noteszed messze biztonságosabb jelszótároló, mint bármilyen online eszköz...

-=- There's no place like /home -=-

(#3573) napocska2 válasza kovaax (#3572) üzenetére


napocska2
senior tag

Ja-ja! Csak precízebben kellene vezetni. :DDD

(#3574) cellpeti válasza #16820480 (#3567) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez pontosan melyik verzióba várható? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3575) Csakénvagyok válasza napocska2 (#3571) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Settings - Personal Stuff - Offer to save password :DDD

(#3576) napocska2 válasza Csakénvagyok (#3575) üzenetére


napocska2
senior tag

:R
Gyakorolnom kell nékem még ezt az olvasás dolgot, hátha jobban fog menni. :W

(#3577) #16820480 válasza cellpeti (#3574) üzenetére


#16820480
törölt tag

gondolom a tizesben, mert most ott tart a daily, és ebben benne van.

(#3578) koshmar válasza napocska2 (#3576) üzenetére


koshmar
őstag

Örülök, hogy (majdnem) segíthettem.:D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3579) rybank


rybank
senior tag

nemtudom ki tudja ki nem, ha jobb klikket nyomunk egy linkre és utána megnyomod az E betűt, kimásolja vágólapra a linket

(#3580) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali

Hogy tudom beállítani,hogy ne szemetelje tele a cachet a böngésző?
pár nap és 200MB. Teljesen 7köznapi net használat.
kösz

(#3581) rybank válasza hfrankee (#3580) üzenetére


rybank
senior tag

az én chrome mappám gigát is el tud érni:)

(#3582) hfrankee válasza rybank (#3581) üzenetére


hfrankee
senior tag

Persze,hosszabb idő után nekem is! :)
Csak van egy kis problémám a géppel,ami bluescreent és net lassulást okoz, próbálnék mindent a minimálisra csökkenteni,hogy kibogarásszam mi a rosseb történt.

(#3583) Sk8erPeter válasza napocska2 (#3571) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De miért törölted a Chrome-ban tárolt jelszavakat, ha még nem szinkronizáltad LastPass-szal?
Amúgy elvileg a bővítmény átveszi a Chrome alap jelszó-megjegyzős figuráját, és onnantól, hogy engedélyezed, csak a LastPass-os fiókodnál fog tárolódni a jelszó, amit ugye más géppel is tudsz szinkronizáltatni.
Nem értem, hogy kavarhatta nálad össze-vissza a jelszavakat és felhasználóneveket, nálam problémamentesen működik. :F
Olyan helyeken is automatikusan kiegészíti a megfelelő form-mezőket, ahol az autocomplete attribútum off-ra van állítva, ezáltal nem ajánlja fel a kód megjegyzését, és nem is egészíti ki az alapbeállításokkal (pl. a Neptun-rendszernél egyetemeknél, főiskoláknál!), viszont manuálisan be tudtam írni a LastPass-fiókomnál az oldal címét, adatait, és így már itt is felkínálja.
Szerintem nagyon hasznos kis bővítmény, érdemes használni. Elvileg biztonságosabb is az, hogy a LastPass-fiókodnál tárolod a jelszavakat, megfelelően hash-elve, stb., mint a böngésződ adatainál mindenféle biztonságos tárolás nélkül.

Sk8erPeter

(#3584) Sk8erPeter válasza hfrankee (#3582) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És a blue screen üzenetéből vagy esetleg eseménynaplóból (Start-Futtatás- eventvwr ) nem derül ki a hiba oka?

Sk8erPeter

(#3585) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nincs valami lehetőség real time css/html kód szerkesztésre chrome alatt? FF alatt működik, chrome alatt nem akar. :(

Ilyesmire gondolok:

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3586) hfrankee válasza Sk8erPeter (#3584) üzenetére


hfrankee
senior tag

netio.sys szerepelt a hibaüzenetben.

(#3587) napocska2 válasza Sk8erPeter (#3583) üzenetére


napocska2
senior tag

Óóóó, hát szófogadó kislány vagyok, így amikor szólt, hogy nem biztonságos a gépen tartani a jelszavakat, birka módra klikkeltem a törlés jóváhagyására. :B Utána jöttem rá, hogy nem lett tökéletes a dolog, amikor az érintett oldalakra nem tudtam belépni, mert nem az a jelszó szerepelt a LastPassban, mint ami érvényes volt.
Arra gyanakszom, hogy a begyűjtés a FF-ból is megtörtént és emiatt lett a kavarodás. Most csekkoltam, abból is eltűntek a jelszavak, tehát biztosan abból lett a gubanc, hogy azok nem voltak már aktuálisak. De a noteszem szerencsére megmentett. :DDD
Egyébként nekem is szimpatikus volt a tudománya, majd ha feldolgozom a tegnapi megrázkódtatást, akkor tovább barátkozom vele. :)

Tegnap óta egy másik apró problémám jelentkezett a Chrome-ban. Ha itt a PH!-n rákattintok a hsz-ek fejlécében a user nevére, akkor csak új ablakban hajlandó feldobni az infókat. :F A hsz sorszámánál minden rendben.

(#3588) Sk8erPeter válasza napocska2 (#3587) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát az eddig is új ablakban nyílt, és nem csak a Chrome-ban. :)

Amúgy ha már úgyis minden jelszót töröltél, és most kavarodás van, érdemes lenne esetleg most törölni a LastPass-szal tároltakat is, és újrakezdeni a dolgot, hogy a jókat tárolja el.
Van egyébként, hogy több lehetőséget is felajánl.

Sk8erPeter

(#3589) napocska2 válasza Sk8erPeter (#3588) üzenetére


napocska2
senior tag

Megint nem sikerült szabatosan fogalmaznom. Tehát nem csak olvasni nem tudok, hanem írni sem. :DDD
Pontosítok: tegnap előtt, ha rákattintottam a névre, akkor megnyílt az ablak az infókkal, ma meg csak akkor nyílik meg, ha jobb egérre megmondom neki, hogy megnyitás új ablakban és akkor mutatja meg. Hogy megint mit tudtam elbaltázni? :F

A több lehetőséget felajánl az működött, csak nem tudtam kitotózni, hogy ugyanahhoz a felhasználónévhez melyik lehetőségre kattintsak. És jó érzékkel mindig a helytelen jelszavasra sikerült. :DDD

(#3590) ntomka válasza Speeedfire (#3585) üzenetére


ntomka
nagyúr

Duppla klikkre attribútumot szerkeszt, minden másért jobb klikk.

(#3589) napocska2: Lehet is ám törölni a felesleges jelszavakat egyesével. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3591) Sk8erPeter válasza hfrankee (#3586) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fogalmam sincs, megoldja-e, de ezt találtam róla: [link]

Sk8erPeter

(#3592) Speeedfire válasza ntomka (#3590) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Közben meglett, valami miatt meghülyült vagy nem tudom. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3593) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#3585) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az elemzőablakban van olyan, hogy Edit as HTML, ha szerkesztés után más területre kattintasz, akkor érvényessé válik a szerkesztés.

Sk8erPeter

(#3594) napocska2 válasza ntomka (#3590) üzenetére


napocska2
senior tag

Ne félj, egy órácska alatt rendet is raktam a varásznoteszem segítségével, utána kikapcsoltam a LastPasst. Aztán némi itteni támogatás segítségével sikerült rávenni a Chrome-ot, hogy mégis csak jegyezze meg a jelszavakat. :DDD Fő a tanulás! ;)

(#3595) Sk8erPeter válasza napocska2 (#3594) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már soha többé nem használod majd a LastPass-t? :DDD

Sk8erPeter

(#3596) napocska2 válasza Sk8erPeter (#3595) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem mondtam le róla, mindenképpen fogom használni, :K csak most elvileg nincs fölösleges időm játszani vele. :)

(#3597) hfrankee válasza Sk8erPeter (#3591) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm,ezeken már túl vagyok. Most meg tdx.sys volt a halál oka :((

(#3598) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv. A Chrome hogy frissíti magát? Az világos hogy magától, de...

Mikor? A chrome minden indításkor ellenőrzi van e frissítés? Vagy háttérben futó program teszi ezt bizonyos időközönként? Tényleg milyen gyakran néz új verzió után? Figyelembe veszi a magas CPU vagy merevlemezterhelést, azaz ilyenkor halasztja a felfrissülést?

Milyen adagot tölt le? Az egész böngészőt leszedi és újratelepíti vagy csak az új és módosult részeket? Utóbbi esetben kb mennyit?

Lehet szabályozni valahogy az updatelést?

(#3599) rybank válasza Arpee78 (#3598) üzenetére


rybank
senior tag

én annyit tudok, hogy fix 6hetente jön ki új verzió, és hogy észre sem veszem, csak olvasom, hogy megjelent az új chrome, mondom de fasza, letöltöm. És látom, hogy a verziónál már a legújabb szerepel, pedig nem csináltam semmit.
:) Kell ennél jobb?

(#3600) natë


natë
nagyúr

Lehet, hogy korábban meg volt válaszolva (bocs), de az mitől van, hogy minden egyes alkalommal, amikor bezárom a chrome-ot, "appcrash" és összeomlik? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.