Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) fatal`


fatal`
titán

Újabb (hülye) kérdések:

- Kissé körülményes volt a keresőket az Operából/FFből importálni, hogy egyesével be kellett írogatnom a címeket (tudom, hogy elvileg automatikusan megcsinálná, gyakorlatilag nem mindenhol működött), nincs kieg, hogy jobb click-kel lehessen keresőt csinálni, mint a másik 2 böngészőben? Beépíthetnék ezt a funkciót :(
- Avval mit lehet kezdeni ha ilyen kereséskor rosszul küldi el az ékezeteket (pl. magra is)?

Ha jól sejtem utóbbi karakterkódolási probléma a kérdés inkább az, hogy lehet e állítani oldalspecifikusan, hogy milyen kódolást használjon az adott keresőhöz.

(#4252) moonman


moonman
titán

Chrome helyesírás-ellenőrzője is kihagyja azokat a szavakat, amiknek a végére vesszőt vagy pontot teszünk?

(#4253) Csakénvagyok válasza moonman (#4252) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem.

(#4254) moonman válasza Csakénvagyok (#4253) üzenetére


moonman
titán

kössz, akkor megy bugreportba.

(#4255) Csakénvagyok válasza moonman (#4254) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Gépeld be azt a szöveget amit neked rosszul ellenőriz. Nálam működik eddig minden szóra amit próbáltam.

(#4256) moonman válasza Csakénvagyok (#4255) üzenetére


moonman
titán

bármilyen szót írhatok, de ha a végére vesszőt teszek vagy pontot, mint ebben a mondatban is, azokat kihagyja.

egyébként nem Chrome, csak annak az adatbázisát használja, ezért kérdeztem, mert ha Chrome-ban jó, akkor az implementáció rossz. :)

hmm, sőt most nézem, hogy nem csak vessző-pont, hanem enter sem jó neki. tehát úgy csinál, mintha space-szel "le kéne zárni" a szót.

[ Szerkesztve ]

(#4257) Csakénvagyok válasza moonman (#4256) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

bármilyen, szót. írhatok, de. ha, a. végére, vesszőt, teszek. vagy, pontot. mint, ebben, a. mondatban, is, azokat. kihagyja.

Nálam OK

(#4258) moonman válasza Csakénvagyok (#4257) üzenetére


moonman
titán

de mondom, nem Chrome, ezért volt hasznos a visszajelzés. :)

(#4259) ntomka válasza moonman (#4258) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ugyanaz, csak magyarázó szöveg nélkül:

ツ Headphones on - World off

(#4260) moonman válasza ntomka (#4259) üzenetére


moonman
titán

kössz neked is.

(#4261) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megint frissült a stable.

Visszaállítottam az aero peek-et, hátha ebben már jó. :B

Véleményem szubjektív...

(#4262) fatal` válasza hackeeeee (#4261) üzenetére


fatal`
titán

Akkor jól emlékeztem, hogy tegnap még 133 volt a vége :D

(#4263) hackeeeee válasza fatal` (#4262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, nekem most frissített épp...

AP nemjó... :o

Véleményem szubjektív...

(#4264) koshmar válasza hackeeeee (#4263) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem is most frissiít.
De érdekes, hogy főverzió csak negyedévente jelenik meg.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4265) fatal` válasza hackeeeee (#4263) üzenetére


fatal`
titán

Én most raktam fel a notebookra csak feltűnt, hogy más a build. :)

(#4266) hackeeeee válasza koshmar (#4264) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem havonta?

Véleményem szubjektív...

(#4267) koshmar válasza hackeeeee (#4266) üzenetére


koshmar
őstag

Én így ismerem: /Chrome channel alapján/
stable: quarterly /negyed évente/
beta: monthly /havonta/
dev: weekly /hetente/

A Canary pedig szinte naponta. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4268) w333 válasza koshmar (#4267) üzenetére


w333
félisten

Igen negyed évente pl. chrome 9,chrome 10, chrome 11
De ez még mindég a 10 verzió frissült mert uj flash player van benne :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4269) hackeeeee válasza koshmar (#4267) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát most nézegetem a Google Chrome Releases-t.

Januárban 8-as volt, februárban 9-es, március van és 10-es verzió... Tehát ezek szerint Stable fő verziók havonta jönnek :U ...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4270) koshmar válasza hackeeeee (#4269) üzenetére


koshmar
őstag

Én csak úgy írtam le, ahogy a Chrome Channel.
Ettől függetlenül lehet, hogy már nem aktuálisak a dátumok, meg ntomka szerint a CH már rég nem ír semmit.
Tehát igaz, amit írtál. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4271) hackeeeee válasza koshmar (#4270) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

;) :R

Véleményem szubjektív...

(#4272) koshmar válasza hackeeeee (#4271) üzenetére


koshmar
őstag

Zárjuk le azzal, hogy a Chrome napjaink legjobb böngészője.
Bár ez erősen szubjektív, valamint ízlések és pofonok... :D
Erősen jön fel, de ahogy elnéztem a Kinek milyen a desktopja? topikbana screenshot-okat, 10-ből 7 ember még mindig FF-ot használ.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4273) hackeeeee válasza koshmar (#4272) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokan ugye megszokásból böngésznek, mint pl. Én is. De Én ezzel úgy vagyok, hogy ha kell, képes vagyok váltani. Nincs bajom Nekem a többi böngészővel sem, és most tényleg az IE9 is egész jó lett, csakhát vannak cseprő apró kompatibilitási gondok... De majd alakul ez.

Amúgy tény, jön fel a Chrome eléggé.. :)

Véleményem szubjektív...

(#4274) koshmar válasza hackeeeee (#4273) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem a FF-hoz egy rossz sztereotípia fűződik.
Anno az asztali gépemre felraktam, de már akkor is annyira le volt épülve, hogy hideg starttal 4 perc alatt hozta be, és belefagyott minden parancsba. (egyébként dettó IE8 :DDD )
Iszonyúan utáltam.
Csak a Chrome-mal lehet internetezni azon a szaron...
Aztán jött az új laptop a házhoz, ennek már tök mindegy, milyen böngésző, 1,5 másodperc, és indul is. Megjegyezném, hogy a Chrome-nál ez kb, 0,5 mp. :DDD
Tehát nálam innen jön a Chrome-lájk.

Az IE9 sem rossz, csak úgy fent van a gépen.
Néha elindítom, használom, nyugtázom az eredményeket. Kész.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4275) fatal` válasza koshmar (#4272) üzenetére


fatal`
titán

Mert sokan képtelenek váltani, pedig szvsz már a legszarabb böngésző az FF. Használtam most pár hétig, de egyszerűen borzalmasan lassú a GUIja, így visszatértem az Operához. Aztán gondoltam kipróbálom a Chromeot és mivel már a legtöbb gyermekbetegségét kinőtte így váltottam és egyelőre használom. Azért a letöltések rész még mindig egy fos, nem lehet beállítani hogy xy fájltípust megnyisson és ne kelljen nekem a downloads mappámat ideiglenes docokkal és linuxisok torrentfájljaival - :DDD - teleszemetelni. Meg lehetne végre beépített opció arra is, hogy az utolsó fül bezárásakor változzon új füllé, ne zárja be a böngészőt.

(#4276) koshmar válasza fatal` (#4275) üzenetére


koshmar
őstag

Én a legszarabbnak nem nevezném (arra ott van például az IE8 és attól lefele).
De tényleg lassú.
Ami tetszik benne, az 340045 milliárd téma, és a sok jóféle kiegészítő.
Jelenleg is csak a DownloadHelper-e miatt tartok rókát.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4277) fatal` válasza koshmar (#4276) üzenetére


fatal`
titán

IE8 nem böngésző számomra, mivel megjelent az IE9 és az is mérföldekkel jobb, mint az FF4. DownloadHelper nekem nem kell, youtubehoz van kieg másra is aztán annyi. Mondjuk ettől független nem töröltem még le az FF-t, elfér. :D

(#4278) koshmar válasza fatal` (#4277) üzenetére


koshmar
őstag

Hát ez, azt 31 megát tán nem sajnáljuk tőle. :D

Néha azért elindítom, és olyankor arról álmodozok, hogy mi lenne, ha a Chrome-nak is ilyen szép "vissza" gombja lenne. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4279) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, legújabb buildos Chrome-om van, és a FF4 rc-s könyvjelzőket nem nagyon szeretné hozzáadni ehhez.
Valami orvosság erre?

(#4280) fatal` válasza pckownz (#4279) üzenetére


fatal`
titán

Nem adta hozzá nekem sem. Exportáld ki FFben HTMLbe és importáld be Chromeban, az tökéletesen működik. :)

(#4281) fatal`


fatal`
titán

A régebb óta Chromeot használoktól érdeklődnék, hogy főverzióváltáskor egyébként mennyire szokott probléma lenni a kiegészítőkkel?

(#4282) escape


escape
aktív tag

Szép napot mindenkinek!

Lenne egy kis problémám, amit igazából nem tudom hol vessek fel, így ide írnám. Nem a böngésző hibája a dolog, mert Firefoxon is hasonló gondokkal küzdöttem, ott viszont sikerült orvosolni flash újratelepítéssel.
A helyzet a következő. Ha YouTube-on(csak ott) akarok videót nézni, nem tudok. Hang van kép nincs. Illetve az alábbi kép fogad:
[Katt...]
Alul a sáv működik, megy a piros csíkocska jobbra, de semmi kép, és nem tudok vele mit kezdeni, viszont baromi idegesítő. Amit eddig próbáltam:
- YouTube-hoz tartozó sütik törlése. Ha megnyitok egy videót, szépen lejátssza, a következőt már nem.
- Flash törlése. Egyszerűen nem tudom letörölni. Bármit csinálok, ezen az oldalon a "You have version 10,2,154,18 installed" szöveg fogad.

Próbáltam a fenti leírással, próbáltam Your Unistaller nevű programmal, próbáltam a windows beépített eltávolítójával is, próbáltam csak egyszerűen rátelepíteni a meglévőre a friss verziót, sehogy sem akar működni. Ami érdekes, hogy csak Chrome alatt.Firefox szólt szépen, hogy nincs flash, tegyek már fel egyet, különben nincs YouTube. Chrome erre valamiért nem hajlandó.

Volt már azóta pár új Chrome verzió is, azok telepítése utáni első alkalommal ismét működött a videó lejátszás, de a másodikra megint nem.

Kifogytam az ötletekből, és egy kis segítségre lenne szükségem. Az alap probléma véleményem szerint a Flash, és az, hogy nem hajlandó kimászni a Chrome alól.

Akinek van valami ötlete ne tartsa magában. Előre is köszönök mindenféle segítséget és elnézést, ha rossz helyre írtam..

escape

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4283) fatal` válasza escape (#4282) üzenetére


fatal`
titán

Érdemben segíteni sajnos nem tudok, de:

"Chrome erre valamiért nem hajlandó."

A chromeban beépített flash player van (azt hiszme ugyanúgy az adobe cucc, de másképp) így azért nem tudod újratelepíteni.

(#4284) escape válasza fatal` (#4283) üzenetére


escape
aktív tag

Igaz is, erről volt a mai nap egy Logout bejegyzés GodSpeed-től ha jól emlékszem és ott olvastam, hogy a flash is sandboxban megy már. Talán már régebb óta is. Viszont jó lenne ha le lehetne vakarni valahogy Chorme alól is, és feltenni rendesen.

Már előrébb vagyok vele, köszönöm :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4285) fatal` válasza escape (#4284) üzenetére


fatal`
titán

Jaja én pont most olvastam el azt a cikket. Sőt, ahogy elnéztem a java is külön van, mert rinyált, hogy nem működik és frissítsem (pedig a legújabb van fent), majd átirányított a sun oldalára, ahonnan külön, Chromehoz való Javat kellett letöltenem.

Esetleg azt tudom javasolni, hogy távolítsd el a Chromeot a beállítások nélkül (biztonság esetére azért mentsd ki a C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Google\Chrome\User Data mappát, ebben van minden kiegészítő és a program beállításai is, XP alatt c:\Documents and Settings\felhasználónév\Local Settings\Application Data) és telepítsd újra a böngészőt. Ha elvesztek a beállítások csak vissza kell másolni a megadott mappát. :)

(#4286) escape válasza fatal` (#4285) üzenetére


escape
aktív tag

Jó, hogy írod ,ez is megvolt, sőt teljes telepítés, még a beállításokat is kukáztam meg a mappámat is, de az úgy emlékszem más okból volt.
Megpróbálom, próba cseresznye.
Köszi :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4287) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Chromium és citrix kombóval találkozott már valaki?

https://www.coreinfinity.tech

(#4288) horvathd


horvathd
aktív tag

Mit szóltok az új logóhoz? [link]

"The Kid just rages for a while."

(#4289) Freddycom válasza fatal` (#4275) üzenetére


Freddycom
őstag

'a letöltések rész még mindig egy fos, nem lehet beállítani hogy xy fájltípust megnyisson'

Ha jól értem, akkor annyit kell csak csinálnod, h elindítod a letöltését annak a bizonyos kiterjesztésű fájlnak, alul pedig rákattintasz erre és innestől mindig megnyitja (én a torrent fájlokkal csináltam meg, társítva van Vuzéhoz a kiterjesztés, ahogy kattintok a letöltésre, már nyitja is meg).

(#4290) Sk8erPeter válasza horvathd (#4288) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha már így rákérdeztél: szerintem az előzőhöz képest ronda. :)
Van, aki ezt inkább úgy mondaná: minimalista dizájn.
Meg lehet ezt is szokni.

Sk8erPeter

(#4291) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Szevasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy van-e lehetőség arra, hogy dupla (esetleg több) sorral rendelkezzen a könyvjelzősáv? amikor betelik, akkor csak a dupla nyíl, és kattintással előjön a többi, de nekem praktikusabb lenne, ha pl. 2 soros lenne :) tudtok valamit?

(#4292) Freddycom válasza davidsonic (#4291) üzenetére


Freddycom
őstag

Nincs rá lehetőség.

(#4293) davidsonic válasza Freddycom (#4292) üzenetére


davidsonic
csendes tag

ohh, :( nemán!

(#4294) válasza escape (#4282) üzenetére



addikt

Nekem is ugyan ez a bajom. Kapcsold ki a hardwares gyorsítást a flash playerben és menni fog simán a youtube.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4295) pckownz válasza fatal` (#4280) üzenetére


pckownz
senior tag

Ezt pontosan hogyan is kell? :))

(#4296) Rototti válasza horvathd (#4288) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem rossz, de a mostanihoz képest szerintem ez visszalépés.

hackeeeee: Sajna csak a flash frissült a 134-es verzióban, ap-hez nem nyúltak. :(

Kimi - The King of Spa

(#4297) fatal` válasza horvathd (#4288) üzenetére


fatal`
titán

Fú de ronda, remélem marad a régi :D

(#4298) fatal` válasza Freddycom (#4289) üzenetére


fatal`
titán

Nem minden word doksit megnyitni szeretnék pl., van mikor menteni kellene. A nagyobb baj, hogy ettől még a letöltés mappámat szemeteli tele torrent fájlokkal nem pedig a temp mappát, mint a többi böngésző.

(#4299) fatal` válasza davidsonic (#4291) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos nincs, én is kerestem már rá kiegészítőt is, nem találtam. :(

(#4300) fatal` válasza pckownz (#4295) üzenetére


fatal`
titán

1. Elindítod az FF-et.
2. Firefox menü -> Könyvjelzők.
3. Importálás és mentés -> HTML Exportálása.
4. Elindítod a Chromeot.
5. Csavarkulcs -> Könyvjelzőkezelő
6. Rendezés -> Könyvjelzők importálása -> Betallózod a HTML-t -> Kész vagy. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.