Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) koshmar válasza rybank (#3599) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem is be van állítva, hogy saját magát frissítve.
Mindig csak azt vettem észre, hogy "Jééééé, ez már a 8-as/9-es/10-es..." :)

De ezt én csináltam meg külön, alapból nekem kellene külön letölteni a legújabbat, és installálni.
A jelenlegi a 10.0.648-as.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3602) Arpee78 válasza koshmar (#3601) üzenetére


Arpee78
senior tag

De az a Chromium, ami az olyan power usereknek való akiknek a szörfdeszka a lényeg nem a szörfölés. :)

Kipróbáltam rövid időre, gyorsabbnak gyorsabb hiszen előbbre van a fejlesztésben, de az ilyen béta, alfa, prealfa verziókat soha nem preferáltam. Komoly instabilitás nem tűnt fel, de talán csak mert nem hagytam rá időt.

Mozarella:
Nekem is volt hasonló rejtélyes gondom, úgy emlékszem pont amikor a chromiumot próbáltam. Összekeveredett a profilja egy másik chrome változattal. Először csak újratelepítettem, ez nem jött be. Majd uninstaller progival töröltem és megint telepítettem, ez sem. Majd végül az előző opció vezetett eredményre kiegészítve egy további maradvány törlésével.

(#3603) koshmar válasza Arpee78 (#3602) üzenetére


koshmar
őstag

Ahogy mondod.

Nekem csak a gyorsaság számít, semmi más. Ezért kellenek mindig a legújabbak.
Most ez lehet, hogy úgy hangzott, mint egy tudatlan laikus véleménye, de ez nem baj, mert az vagyok. :DDD

Egyébként 80-100 MB-ot fogyaszt a Chrome-om. Az soknak számít?

Mondjuk ha összehasonlítom a Firefox 280-300 MB-jával, akkor sztem takarékos.

Amúgy melyik most a Chrome legújabb, stabil verziója? (tehát nem a beta, meg ilyenek).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3604) Egorov válasza koshmar (#3603) üzenetére


Egorov
aktív tag

8.0.552.237

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3605) koshmar válasza Egorov (#3604) üzenetére


koshmar
őstag

Ahan.

Na, én akkora Chrome-függő vagyok, hogy nekem a 10.0.648.6 beta van meg. :DDD

Lazán gyorsabb, mint a fentebb említett verzió. És hogy a Foxot mennyivel veri, azt meg sem említem. ( A 4-est is lazán...),
Bár- mint most kiderítettem- simán benyal 120 Megát, míg a Fox 30-at. (egyetlen megnyitott füllel-Logout.)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3606) Egorov válasza koshmar (#3605) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem a biztonság kedvéért fent van ez is: 11.0.652.0 canary build :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3607) koshmar válasza Egorov (#3606) üzenetére


koshmar
őstag

Kösz a tippet, azonnal tolom is fel. :DDD :DDD

Amint megjelenik egy új verzió, nekem azonnal kell.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3608) Arpee78 válasza koshmar (#3605) üzenetére


Arpee78
senior tag

Most a 8-as (8.0.552.237) az aktuális stabil verzió, de hamarosan jön a a 9-es.

Egy hónap böngészés alatt, a gyorsaság különbségek miatt megtakarítasz 1 percet, de az összeomlások meg egyéb szívások miatt vesztesz 10 percet. A végeredmény -9 perc. :D

80-100 MB? Nálam most ~540 MB, cirka 10-15 fül van megnyitva és 6 bővítmény feltéve, ja és be van állítva egy -memory-model=low kapcsoló amivel elvileg kevesebbet fogyaszt. :D

De lecsupaszítva üres oldalt nézve, akár 25 Mb is lehet a Chrome memóriaigénye.

Elég nehézkes összehasonlítani a böngészőket memóriafogyasztás tekintetében, úgy látszik weboldalként változó melyik mennyit igényel.

Pl. logout oldal:
Chrome(SRware Iron lecsupaszítva, bővítmény nélkül) – 40Mb
FF4 b10 - 115Mb

Nem fuldoklik néha az a kanári? Mennyire stabil?

[ Szerkesztve ]

(#3609) koshmar válasza Arpee78 (#3608) üzenetére


koshmar
őstag

Nem tudom, még nem raktam fel.
De egy fórumon azt láttam most, hogy feszt összeomlik, meg ilyenek.

Fél giga?? Mondjuk ezért van 3 Giga RAM-om, hogy adja neki. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3610) Egorov válasza koshmar (#3609) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem még egyszer sem omlott össze, kb egy hónapja tettem fel. (kop-kop) Van olyan nap, hogy csak ezzel böngészek, kíváncsiságból de eddig semmi negatív. :) Igaz nem is böngészek túl sok oldalt: Ebből a K&H nem támogatja a chromot.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3611) koshmar válasza Egorov (#3610) üzenetére


koshmar
őstag

Hogy csináltad, hogy ilyen kicsire sűrítse a könyvjelzőket??
Nekem olyan nagyok, hogy 10 után már a kis nyíl mögé rejti őket...
Nekem meg úgy olyan, mintha ott se lenne.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3612) Egorov válasza koshmar (#3611) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nos ez egy jó kérdés, mert nem csináltam semmit. :DDD Alapból ilyen. Lehet neked sokkal hosszabbak a könyvjelzők nevei. Vagy nem tudom. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3613) koshmar válasza Egorov (#3612) üzenetére


koshmar
őstag

Tényleg azok! :DDD Most, hogy mondod. Hát akkor ez van. :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3614) Arpee78 válasza koshmar (#3613) üzenetére


Arpee78
senior tag

jobb klikk, szerkesztés, a név mezőbe beírsz egy rövidebb nevet. :U

(#3615) koshmar válasza Arpee78 (#3614) üzenetére


koshmar
őstag

Húúú, így tényleg jobb.
Örök hálám, Mester!!! :R

Így ugyanaz a 10 könyvjelző csak a felét foglalja ez a sávnak.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3616) Sk8erPeter válasza koshmar (#3605) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem akarom elrontani az örömödet, de az Opera 11 jelenleg érzésre a leggyorsabb böngésző, annak ellenére, hogy én is részben Chrome-függő vagyok. :)
Persze ez lehet csak szubjektív élmény, de tény, hogy nagyon sokat foglalkoztak(/nak) a gyorsaság kérdésével. Tényleg nagyon gyors bármilyen oldalbetöltődés.

Sk8erPeter

(#3617) Arpee78 válasza koshmar (#3615) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ha nagyon helyhiány van a könyvjelzőid között, akkor egy részét tedd mappába.

Sk8
Az FF3 lassúságát megelégelve nemrég körbepróbáltam a böngészőket, köztük Operát is, jelenleg is fenn van, még nem dőlt el melyik marad hosszútávon, de valószínűbb a Chrome. A Chrome minimalizmusa nagyon vonzó, ellenben az Opera... Másrészt a Chrome valószínűleg jóval gyorsabban fejlődik a továbbiakban mint bármelyik másik vetélytársa.

(#3618) Sk8erPeter válasza Arpee78 (#3617) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az Opera is igencsak fejlődőképes böngésző, főleg, hogy ők adták hozzá a legtöbbet a ma létező böngészőszokásokhoz... hogy csak egy igen fontos példát említsek, pl. a többfüles böngészést is ők találták ki (plusz speed dial és rengeteg más ma már alapnak számító funkció)...
Az Opera 11 sem mondható túlságosan "maximalista" felületűnek... :D (Alt+F11-re amúgy eltűnik vagy megjelenik a menü)
Most már Operához is lehet építgetni extensionöket.
Tény, hogy a Google nagyon dinamikusan fejleszti a Chrome-ot is, de ez azért a böngészőtörténelem során az Operáról volt a leginkább elmondható. Sajnálatos módon az Opera nem próbált agresszív kampánnyal betörni, mint a Firefox vagy a Chrome, pedig bőven sokkal komolyabb helyet érdemelne a böngészőpiacon.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3619) ntomka válasza Sk8erPeter (#3618) üzenetére


ntomka
nagyúr

De Operára nincs Prohardver! Eszközök! ;] :P

ツ Headphones on - World off

(#3620) Arpee78 válasza Sk8erPeter (#3618) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tény hogy Operáék innovatívak és profik, a termékük pedig a legjobbak közt van. Viszont az is igaz hogy a böngésző bonyolultsága és áttekinthetősége alapján a felhasználók 1%-át kitevő kockáknak jöhet szóba. Ezért is annyi a részesedésük amennyi, nem csak a gyenge marketing miatt.
Az innováció mellett néha elég maradiak (voltak?), pl a kiterjesztéseket nagyon későn vezették be.

Szerintem ugyanaz a baj velük mint a Microsofttal vagy éppen a Corel-el, nem tudnak eléggé az átlagember igényéhez igazodni. A több funkció nem mindig több, a Google ezt nagyon felismerte.

Egy átlagember az otthoni gépére vagy a rendszergazda az ügyfelek részére melyiket választaná? Nem kérdés a Chrome-ot.

A 3598-ra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#3621) ntomka válasza Arpee78 (#3620) üzenetére


ntomka
nagyúr

A frissítési mechanizmuson nem nagyon tudsz variálni, az automatikus. Amit tehetsz max, hogy a googleupdate.exe folyamatot bezárod és tiltod az automatikusan indulók közül, ezután kézzel tudsz frissíteni.

ツ Headphones on - World off

(#3622) koshmar válasza Arpee78 (#3620) üzenetére


koshmar
őstag

Én is kipróbáltam már szinte az összes böngészőt, de egyszerűen egy sem éri utol gyorsaságban a Chrome-ot.

A Comodo Dragon nagyon-nagyon megközelíti (de az a küllemétől eltekintve egy-az-egyben Chrome), az Opera valamennyivel lemarad, után a Safari, majd a Foxok...és valahol kilométerekre mögöttük az IE8.
(Bár most sikerült egy fél perces trükkel annyira felgyorsítanom az IE-t, hogy indulásban és sebességben csak egy hajszálnyival marad le a Chrome-tól.

Válaszolva még 3598-asodra:
Alapból úgy van beállítva, hogy semmit se csináljon- legalábbis én így vettem észre.
Egy kis letöltött cucc segítségével tudod beállítani, hogy a stable, a beta, vagy a dev. verzió megjelenésekor melyikkel frissítse magát.
Én most ezt átvittem a Dev.-re.

Erről a kis ablakról van szó.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3623) Sk8erPeter válasza Arpee78 (#3620) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Viszont az is igaz hogy a böngésző bonyolultsága és áttekinthetősége alapján a felhasználók 1%-át kitevő kockáknak jöhet szóba."
Hát tény, hogy a Chrome menürendszere ennél jóval kevesebb fejtörést okoz, de azért az Operáét sem mondanám áttekinthetetlennek, inkább talán átlagjúzer számára túlságosan bőségesnek.
Bár végül is át lehetne rendezni úgy, hogy a lényeg egy helyen legyen, és legyen egy bőségesebb menü is a komolyabb felhasználóknak.

"Az innováció mellett néha elég maradiak (voltak?), pl a kiterjesztéseket nagyon későn vezették be."
Azt viszont ne felejtsd el, hogy már nagyon régóta létezik userJS és userCSS, amivel a megjelenő oldalak kinézetét könnyedén lehet módosítani. És ezzel a képességgel már jóval korábban rendelkezett az Opera, mint a Chrome. Nagyon sok extensionnek csakis ilyen funkciója volt és van a mai napig: valamilyen szempontból módosítani adott oldal kinézetét, funkcióit - nyilván itt is lehet vitázni, hogy melyik hogyan is működik valójában (pl. a Chrome-extensionöknél külön be lehet állítani, hogy a DOM felépítése előtt töltődjön már be az adott oldalra vonatkozó módosító kód, vagy közben, esetleg utána - erre nem tudom, volt-e mód Operánál).

Az extensionöket valóban relatíve késve hozták be a Chrome-hoz képest, de az előbb említett szempont azért nem elhanyagolható, ahogy az sem, hogy míg a Firefoxban és Chrome-ban számtalan dolgot csak extensionökkel lehet(ett) megvalósítani, az az Operában az alapfunkciók közé tartozott (és tartozik még ma is!), mindezt úgy, hogy magának a programnak a működése nem lassult, ami viszont pl. a FF-ról és Chrome-ról nem elmondható, mert ha telepakolod rengeteg extensionnel, akkor egy idő után észrevehetően, releváns módon lassul a program indulása és általános működése.
Ezentúl az Operában már nagyon régóta elérhetőek a különböző widgetek!

"Egy átlagember az otthoni gépére vagy a rendszergazda az ügyfelek részére melyiket választaná? Nem kérdés a Chrome-ot."
Ennek nagyon ellentmond az, hogy tudtommal egyelőre nagyon kevés vállalati cégnél használják a Chrome-ot, mint alapértelmezett böngészőt... az még várat magára, hogy odáig eljussunk, hogy azt a fos Internet Explorert végleg elfelejtsük, és tovább is lássunk pl. a Fájörfoxnál.

--------------------

(#3622) Tibii91: "Én is kipróbáltam már szinte az összes böngészőt, de egyszerűen egy sem éri utol gyorsaságban a Chrome-ot."
Ez tényleg szubjektív, de szerintem az Opera 11 utoléri, olykor le is hagyja.
Még egyszer mondom, ettől függetlenül Chrome-párti is vagyok, nem kell védeni a Chrome-ot velem szemben. :)

"Bár most sikerült egy fél perces trükkel annyira felgyorsítanom az IE-t, hogy indulásban és sebességben csak egy hajszálnyival marad le a Chrome-tól."
És ezt hogyan csináltad? :D

------
(#3619) ntomka: ez igaz, de majd csak lesz, nem igaz, fejlesztő úr? :DD

Sk8erPeter

(#3624) koshmar válasza Sk8erPeter (#3623) üzenetére


koshmar
őstag

A Techline.hu-n láttam egy cikket, és az alapján. [link] :U

Valami félelmetesen gyors lett, nagyon-nagyon közel van a Chrome-hoz.
Ettől persze én még nem fogom használni, csak érdekelt. :DDD

Próbáld ki, nagyot fogsz nézni!!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3625) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3623) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezzel kapcsolatban még az jutott eszembe pl. a "maradiságról", hogy a Chrome-ban a mai napig nincs Speed Dial, azt is ezzel az extensionnel kell megoldanom: [Speed Dial for Chrome - replace Chrome new tab with your predefined visual bookmarks].
Pedig ez Operában már nagyon-nagyon régóta alapfunkció - nem meglepő, mivel ezt is ők találták ki, ahogy oly sok mindent, amit más, ma népszerű böngészők átvettek.
Gondolom ezzel a "gyorstárcsázással" úgy vannak, hogy minek az, ott van a könyvjelző. Dehát ilyen alapon akkor az új fül megnyitására alapból miért jelenik meg a history-ban nemrég látogatott oldalak egy része, ahol lehet rögzíteni a kis rajzszöggel az oldalakat, sokkal értelmesebb lenne egy általad felállított lista, amit megjelenít - gáz, hogy erre is extensionre van szükség, aminek a betöltése nyilván nem összehasonlítható az Opera beépített speed dialjével.

Ezenkívül hiányolom Chrome-ból azt is, hogy az egyes opciók nem kikapcsolhatók pl. saját gomb létrehozásával, amivel fel lehetne gyorsítani az egyes opciók átállítgatását - nyilván mondjuk az átlagjúzerek nem is kotorásznak a beállítások között... de az Operában az is nagyon régóta megvalósítható, hogy pl. a JavaScriptet egy gomb hatására kikapcsolhatod. És itt jön be az is, hogy pl. ilyen gombokat ki lehet rakni az Operában oda, ahova szeretnél - Chrome-ban a felület nem átrendezhető. Nyilván nem akarják, hogy a felhasználók tetszésük szerint "elrontsák" saját ízlésüknek megfelelően a minimalista dizájnt, meg úgy gondolják, hogy pl. az egyes opciók könnyebb elérhetőségére nem éri meg pazarolni pénzt, áldozni a fejlesztésre az "elhanyagolható", igényesebb kisebbség miatt.

Egyébként ha meg az Opera olyan nagyon nem értené a dolgát, hogy mi kell az átlagjúzereknek, akkor a mobilpiacon nem lenne a vezető böngésző!

Még annyi szempont lenne, ami az Opera vagy épp a Chrome mellett szól, hogy szinte lehetetlen itt felsorolni.
Ettől függetlenül rengeteg funkció NAGYON hiányzik - legalábbis számomra - a Chrome-ból, mégpedig olyanok, amik az Operában alapfunkciónak számítanak.

Szerk.:
(#3624) Tibii91: ok, kösz, majd megnézem, csak most Linuxon vagyok.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3626) koshmar válasza Sk8erPeter (#3625) üzenetére


koshmar
őstag

Nem muszáj kipróbálnod, csak szerintem nagyon érdekes, hogy mennyivel gyorsabb (is) tud(na) lenni a milliók által utált IE.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3627) Sk8erPeter válasza koshmar (#3626) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk én nem is pont a lassúsága miatt utálom az IE-t. :)
Ha valaki foglalkozott már komolyabban honlapszerkesztéssel, annak az IE hallatán amúgy is feláll a szőr a hátán.
Ezt csak tetézi az ocsmány kinézet és kezelőfelület, és az egész úgy, ahogy van (nem akarok végtelenségig tartó fejtegetésekbe bonyolódni, emlegetve a hatmillió szempontot - ti is értitek, hogy az egész egyszerűen egy szar :D), és végül hab a tortán a lassúsága.

Sk8erPeter

(#3628) RpPRO válasza Sk8erPeter (#3625) üzenetére


RpPRO
őstag

Miert nem jo a konyvjelzosav? Mindig ott van, barmikor valthatsz, nem kell szuz oldal es tobb is elfer egymas mellett, mint a speed dialban egesz oldalon.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3629) koshmar válasza Sk8erPeter (#3627) üzenetére


koshmar
őstag

Pontosan, csúnya is, lassú is (amíg a techline-os trükköt be nem dobtam :DDD ).

Már csak azt nem értem, hogy miért ezt adja alapböngészőnek a Windows.
Én amikor megvettem ezt a laptopot, az első dolgom volt, az IE kikapcsolása, és a Chrome installálása. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3630) F34R válasza koshmar (#3629) üzenetére


F34R
nagyúr

de az csak pipelingen dob , maga a javascript és az egész felület nem lessz gyorsabb ,csak az oldal betöltődés , ezt megjátszhatod firefoxnál is

[ Szerkesztve ]

(#3631) Sk8erPeter válasza RpPRO (#3628) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy "nem jó a könyvjelzősáv". A speed dial egy nagyon jó kényelmi funkció, nagyobb, átláthatóbb felületen, előnézeti képpel vagy saját ikonnal látod a linkjeidet. Ha új fület nyitsz, amúgy is megjelenik az új fülnek a lapja, ami alapértelmezett módban a Chrome-nál a history-ban legutóbb látogatott oldalakat mutatja, és ezeket lehet a kis rajzszöggel rögzíteni, ha épp azokat kínálja fel, amiket szeretnél...de általában nem így van, nem egy könnyen testreszabható linkfelület, ehhez már extension kell. Nem kell bogarászni a könyvjelzősávon. Nem rossz a könyvjelzősáv, de ugye ahány felhasználó, annyi szokás - és ez egy tök könnyen megvalósítható dolog, miért ne lehetne belepakolni ezt a funkciót is (Opera se lesz ettől lassabb).

Sk8erPeter

(#3632) koshmar válasza F34R (#3630) üzenetére


koshmar
őstag

Érdekes, nekem azt mondta WonderCSabo kollega, hogy a Firefox-nál ezek az about:config-os trükkök egy kalap sz*rt nem érnek. Igaza is volt.

De az IE tényleg fényévekkel gyorsabb lett. Ennek ellenére nem fogom használni.
Meg ez amúgy is Chrome-topic. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3633) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
A címsáv alatti könyvjelzősávban a könyvjelzők ikonjait nem lehet valahogy nagyobbra venni egy picit?pl.valami bővítménnyel?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#3634) ntomka válasza RpPRO (#3628) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha egy vékonyka notebook kijelzőn netezel, akkor a könyvjelzősáv állandó jelenléte inkább zavaró, mint hasznos.

(#3623) Sk8erPeter: Jó kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3635) Kelvin válasza ntomka (#3634) üzenetére


Kelvin
őstag

Könyvjelzősávot valahogy be lehet rakni oldalra? Az emberek 70% szerintem széles monitort használ, sokkal praktikusabb lenne ott.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#3636) Arpee78 válasza Kelvin (#3635) üzenetére


Arpee78
senior tag

igen,

about:flags a címsorba, majd Oldalsó lapsorok bekapcsolása

(#3637) Dolby


Dolby
senior tag

Be lehet valahogy állítani, hogy pl gmail-nél ne legyen automatikusan kitöltve az azonosító és a jelszó amit utoljára használtam? Többen használjuk a gépet, és idegesítő hogy először törölni kell és csak utána tudom írni a saját azonosítómat, ahelyett hogy kitöltetlen lenne alapból, és ha elkezdem írni akkor lenyíló ablakban választhatok a lehetőségek közül.

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#3638) Arpee78 válasza Dolby (#3637) üzenetére


Arpee78
senior tag

Külön profilt próbálnék kreálni az egyes felhasználókhoz. Itt van hogy lehet.

De az is lehet hogy vmi jelszókezelő megoldja ezt a gondot, pl Lastpass, csak én azt nem ismerem közelebbről.

(#3639) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az új gmail asztali üzenetek működik valakinek? Nekem csak chat üzenetnél. Email-nél nem jelez... Mi lehet a gond?

(#3640) koshmar válasza Egorov (#3606) üzenetére


koshmar
őstag

Tudnál adni egy letöltési linket a canary build 11-hez?
Vagy másképp csináltad?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3641) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van olyan addon, ami elmentené a böngészőben végzett IRC csetelés szövegét?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3642) Kelvin válasza Arpee78 (#3636) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem nincsen olyanom a flags-ben:(

8.0.552.237 verzsön

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#3643) ntomka válasza Grande Ale (#3639) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem működik. Hogy mi lehet a gond vele, azt viszont nem tudom.

ツ Headphones on - World off

(#3644) emre33


emre33
addikt

Kitöröltem a böngészési előzményeket, de ettől még a fájl nem lett kisebb.
ezen hogy lehet segíteni?

History=100MB
History Index 2010-08=26MB
History Index 2010-09=72MB
History Index 2010-10=74MB

és így tovább.
Fontos lenne, ha ezek kisebbek lennének.

Cache mappa 65MB, de ez a legkisebb.

Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3645) ntomka válasza emre33 (#3644) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk próbáltad, hogy átnevezed/áthelyezed, és mennyire hiányzik a böngészőnek? :) Ha igen, akkor visszaállítod. :)

ツ Headphones on - World off

(#3646) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

sziasztok!h tudom a crom alatt elérni h minden weblapot azonos nagyítással nyisson meg?Kicsit idegesítő minden egyes oldalon eljátszani beállítás-zoom-144%-ra.azt hittem ha felhúzom 144%-ra akkor mindegyiket úgy nyitja meg,de nem sajna.PLS HELP

(#3647) koshmar


koshmar
őstag

A Google Chrome gyorsítására nem ismertek valami trükköt? (A Youtube-osokat már eljátszottam..)
Előzmények, cache mappa törlése használ valamit?

Fapuma77624: Nekem úgy van, hogy ha pl. ezt az oldalt felnagyítom 144%-ra, akkor akárhány másik fület megnyitok, az is 144 lesz.
De nem így csináltad? Vagy nyitottál egy teljesen új böngésző ablakot?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3648) Fapuma77624 válasza koshmar (#3647) üzenetére


Fapuma77624
tag

Amikor megnyitok egy másik tabot,akkor jelentkezik ez.Mondjuk megnyitom ezt és rányitok egy uj füllel egy nemzetisportot akkor az nso-ra ujra kell nagyitatnom.Nem lehet beállítani h mindig minden nyitásnál Igy nyíljon meg??

(#3649) Sk8erPeter válasza Fapuma77624 (#3648) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld ki az AutoZoom extensiont, a leírás szerint elvileg pont erre való.
A Minimum Font extensionnel pedig beállíthatod a minimális betűméretet.

dev verziókhoz van a ZoomExtension is.

Sk8erPeter

(#3650) ntomka válasza Fapuma77624 (#3646) üzenetére


ntomka
nagyúr

Beállítások > Motorháztető alatt > Webtartalom

Persze nekem 10-es dev Chrome van, de ha jól rémlik, a 9-esben jelent meg.

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.