Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) koshmar válasza F34R (#4900) üzenetére


koshmar
őstag

Ő még annyira sem ért ezekhez mint én... (az már rekord :DDD )

Szóval ha végig csak övé lett volna az asztali gép, akkor még ma is IE8-cal tolná...
Én raktam fel a Chrome-ot, még abban az időszakban, amikor új alternatívákat kerestem az IE leváltása.
Elsőre bejött, azóta is csak az van rajta, mint böngésző.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4902) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Megoldódott a flash lejátszás problémám, ui. állandóan leállította valami a videó lejátszás közben a flash playert és összeomlott, és az a valami egy spam volt, ami meghívta a werfault.exe - t , ami a hibajelentéshez kapcsolódik.
Feltettem a Begardin Toolbar - t ( Spam szűrő ) Chrome - ra, és a probléma megszűnt.

(#4903) Freddycom


Freddycom
őstag

Ezt most hogyan képzeli?

(#4904) ntomka válasza Freddycom (#4903) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mit?

ツ Headphones on - World off

(#4905) F34R válasza ntomka (#4904) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy úgy rakta be a címsor mellé ,kattintható listára jön elő csak neki meg az összes kirakva kell

(#4906) Freddycom válasza F34R (#4905) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja igen, erre gondoltam, bots ntomka.

(#4907) ntomka válasza F34R (#4905) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jaa, de hát ez ilyen. Az ő képén: a csillag és a levélboríték közé kell vinni a kurzort, ott lesz belőle egy kettős nyíl, és csak a kívánt irányba kell húzni. :)

ツ Headphones on - World off

(#4908) Freddycom válasza ntomka (#4907) üzenetére


Freddycom
őstag

Hallod... Kösz. :)

[ Szerkesztve ]

(#4909) w333


w333
félisten

Google chrome 11.0.696.43 Beta :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4910) laszlohu


laszlohu
addikt

Végre normálisan működik a gépem és a Cpu terheltség is normalizálódott
Chromium alatt,

Már csak két apró-cseprő dolog van, ami nem tetszik:

Alkalmam nyílt tesztelni ( letöltöttem a Canary build -et ) az új funkciót, a prerendering - et,
feltétlen kéne bele egy olyan pipa, amivel ki, ill. be lehet kapcsolni.
Lassabb gépeken, ui. 10% - os Cpu terheltség többletet okoz ( ami nem sok,
sőt egy gyorsabb gépnél ez kb. 1-3% többlet.

A felső menüsor is jó lenne Windows-ra. View / Bookmarks / History , stb.

(#4911) fatal` válasza laszlohu (#4910) üzenetére


fatal`
titán

"feltétlen kéne bele egy olyan pipa, amivel ki, ill. be lehet kapcsolni."

chrome:flags :)

(#4912) laszlohu válasza fatal` (#4911) üzenetére


laszlohu
addikt

Csúcsszuper.

Köszike.

(#4913) laszlohu


laszlohu
addikt

Bekapcsoltam az oldallapot,

Az a gondom, hogyha Google alá nyomok jobb klikkel ( új lap ), akkor is a Google elé szúrja be az új lapot.

(#4914) laszlohu


laszlohu
addikt

Sokkal szebb lenne, ha az oldalsáv átlátszó lenne.

(#4915) ntomka válasza laszlohu (#4914) üzenetére


ntomka
nagyúr

Meg ha nem csak a windózos verzióban lenne elérhető. :(((

ツ Headphones on - World off

(#4916) laszlohu


laszlohu
addikt

Tudom, hogy ez még csak kísérleti, de jó lenne, ha a beállításokhoz nemcsak
1 új lapot tudnék beállítani a beállításokhoz, hanem pl. a Beállításokhoz
külön 1. fül, 2. fül. , 3. fül.

Az oldallap szélessége egyenlőre nem állítható.

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#4917) ntomka válasza laszlohu (#4916) üzenetére


ntomka
nagyúr

:F

ツ Headphones on - World off

(#4918) laszlohu válasza ntomka (#4917) üzenetére


laszlohu
addikt

Úgy értem, ha rákattintok az oldalsávra a beállításokon belül mindjárt az adott helyre navigáljon:

Név URL
Pl. Motorháztető alatt : chrome://settings/advanced
Tartalombeállítások : chrome://settings/content
Alapok : chrome://settings/browser
Stb.

Jelenleg csak egy fület lehet megnyitni, és mindig ugyanazt a fület nyitja meg, nem tudja új fülre tenni a Beállításokon belül az egyéb dolgokat.

(#4919) laszlohu


laszlohu
addikt

Rájöttem, hogy nincs szükségem az oldalsávra, ui. kiraktam közvetlenül induló könyvjelzőként a beállításokat. Most már csak 1 problémám van, hogy be lehet - e valahol állítani, hogy ha rákattintok a könyvjelzőkre, az új lapon nyíljon meg?

[ Szerkesztve ]

(#4920) fatal` válasza laszlohu (#4919) üzenetére


fatal`
titán

Kattints az egér scrolljával.

(#4921) Jim-Y válasza laszlohu (#4919) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha úgy kattintasz az egyik könyvjelzőre, hogy közben lenyomod a CTRL+SHIFT gombokat akkor új lapon nyitja meg.

mod: és a fókusz is rá irányul!

[ Szerkesztve ]

(#4922) laszlohu válasza fatal` (#4920) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszike! Király vagy.

akkor már csak 1 probléma, nem teszi rá a fókuszt az új lapra.
De lehet hogy csak ebben a Canary build-ben, amit használok.

(#4923) laszlohu válasza Jim-Y (#4921) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az ötleteket, bár ez utóbbi kicsit körülményes ( amikor billentyűt is kell használni ).
Bár a billentyűlenyomós verzió tényleg rárakja a fókuszt is.

(#4924) fatal` válasza laszlohu (#4922) üzenetére


fatal`
titán

Ehhez kieg kell.

Evvel a kiegészítővel be lehet állítani. Figyelj oda, hogy a többi funkciót is állítsd be rajta. :)

(#4925) laszlohu


laszlohu
addikt

Kérdés :
A könyvjelzőkezelőt ki tudom rakni könyvjelzőként ( Parancsikonként a böngészőn belül )?

Ugyanis : Nincs URL címe.

(#4926) fatal` válasza laszlohu (#4925) üzenetére


fatal`
titán

Hogyne lenne URL címe :)

chrome:bookmarks (chrome://bookmarks).

De erre is van kiegészítő. :)

[ Szerkesztve ]

(#4927) laszlohu válasza fatal` (#4924) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi!

A Fenti add-on nal szuperül működik.
Nem találtam sehol, hogy hol kéne lenni a beállításainak a
double klikkes add-onnak.

[ Szerkesztve ]

(#4928) fatal` válasza laszlohu (#4927) üzenetére


fatal`
titán

Chrome:extensions, vagy jobb klikk a kiegészítőn, könyvjelzők kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#4929) laszlohu


laszlohu
addikt

Köszi!

Megtaláltam.

Más:

Ha túl sok parancsikon van a könyvjelzősávon egy jobbra nyíl jelenik meg, amivel csak két kattintásra jutok el az adott parancsikonra.
Be lehet valahol állítani, hogy a könyvjelzősáv 2 soros legyen?

[ Szerkesztve ]

(#4930) fatal` válasza laszlohu (#4929) üzenetére


fatal`
titán

Tudtommal nem, de valahol asszem be lehet állítani (vagy kieggel), hogy csak a favicont mutassa.

(#4931) koshmar


koshmar
őstag

Ismét visszatértem a 10-es stabilra.
Tegnap végleg meguntam a beta-val való majomkodást...

Most ezzel elleszek egy jó ideig.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4932) Jim-Y válasza fatal` (#4930) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha nem nevezed el a könyvjelzőket, szóval csak az URL címük adott, akkor ha kiteszed a könyvjelzősávra akkor csak a favicon látszik .. bár tuti meg lehet ezt oldani úgy is ahogy te írtad, az stílusosabb :D

(#4933) fatal` válasza Jim-Y (#4932) üzenetére


fatal`
titán

Látod ez eszembe sem jutott, ugyanis nem gondolnám, hogy névnek elfogad null-t :)

(#4934) laszlohu


laszlohu
addikt

ha más ikont szeretnék rátenni ( favicon ) , mint amit alapból kitesz, pl. a könyvjelzősávra,
azt hol tudom megváltoztatni?

(#4935) fatal` válasza laszlohu (#4934) üzenetére


fatal`
titán

Chromeban erre nincs lehetőség, mert azt hiszem a kiegészítők sem férnek hozzá a könyvjelzősávhoz.

(#4936) Jim-Y válasza fatal` (#4935) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, lehet hogy van benne valami, mert ugyan a könyvjelzőkhöz hozzáférnek, de sok lehetőséget nem adnak a fejlesztő kezébe :( [link]

(#4937)



addikt

Ha már faviconok.
Tudja valaki, hogy az A5-ön miért nem látszik a favicon Chrome alatt? IE9-cel van, csak chrome alatt nincs.

Az a fura, hogy egyes aloldalakon van, pl az archivumban. De a főoldalon és ha cikkeket olvasok ott nincs, ami elég zavaró, mert tökre elcsúfítja a könyvjelzősávomat.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4938) laszlohu


laszlohu
addikt

Bár szerintem nem olyan fontos, de mindig el szoktam olvasni a Chromium changelog fájlját és nemrég a bétába beépítettek egy olyan kapcsolót, ami ha true - n van, akkor a bővítmények hozzáférhetnek a bookmark-hoz, ill. ha ez false, akkor nem férhetnek hozzá.
Ezt csak mint laikus mondom, mert nem értek hozzá.

(#4939) fatal` válasza (#4937) üzenetére


fatal`
titán

Operában sem látszik, gondolom a kódja fos.

(#4938) laszlohu: A könyvjelzőkhöz eddig is hozzáférhettek (rengeteg bookmark addon van ami kereshetővé teszi, meg lenyithatóvá), de az eszköztárhoz nem.

[ Szerkesztve ]

(#4940) ntomka válasza laszlohu (#4938) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]. Én nem találtam itt faviconra való utalást, szóval kijelenthetjük, kiegészítővel ez a dolog nem fog menni.

ツ Headphones on - World off

(#4941) Sk8erPeter válasza Namelesske (#4893) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ami nagyon idegesített, hogy az böngésző a külső linkekre amik pl IM alkalmazásokból jönnek, nem akart reagálni, és amikor másodjára rákattintottam kétszer indította el a böngészőt, volt hogy emiatt a teljes porifilom elveszett. [...]
Még most is van olyan bug, hogy ha módosítasz egy beállítást a gyorsítótárazásba, vagy az előrajzolásba hiába állítod vissza alapra, a böngésző behal, és fél másodperc késéssel kezdi betölteni az oldalkat, még gyorsítótárból is. Szóval a beállítások közt mindig óvatosan kellet hogy lépkedjek. [...]
A finom görgetés se volt annyira finom bizonyos oldalak esetében, asszem ha fix háttér volt beállítva ami a szöveg meg a többi dolog mögött állt, nagyon idegesített, hogy végtelenül darabossá vált."

Érdekes, ezeket pont nem tapasztaltam Operánál, meg a finomgörgetéssel sem volt problémám. De elképzelhető, hogy a mostani verziókban már javították az általad leírt hibákat - az is lehet, hogy az a probléma, amit a másik topicban szoktak írni, hogy az operaprefs.ini, és ehhez hasonló INI-fájlok teleszemetelődtek idővel (ennek a kezelése elég szar, mint azt az Opera topicban megbeszéltük - de ez nem feltétlenül Opera-specifikus dolog, más böngészőknél is előfordul hasonló).

"a mentési dialógusok még mindig az XP dll fájlt használják az NT6.x helyett"
Igen, mondjuk ez nekem is feltűnt, valóban elég furcsa, főleg így a 11.x verzió tájékán... :F

"még mindent törlése lehetőség sincs, hogy legalább az új dolgaimat leszinkronizáljam vele"
Penge_4 írt itt egy lehetséges megoldást: [link] (hunfatalnak írt válasza).

"Marad a kavarodás a keresőmotorok közt, meg a fél éves gyors hívóval."
Itt nem igazán tudom, mire gondolsz.

"A legjobb az amikor végleg beragad, és minden bezárás után bennragad a böngésző a processzek közt. Ez is azt eredményezi, hogy külső linkkor megint nem tölti be a profilt, mer az előző processz már írásvédetté tette."
Nálam is előfordult már (nagyon kivételes alkalom), hogy valami durvább fagyás esetén bent ragadt, újbóli elindítási kísérletnél viszont figyelmeztetett, hogy már megy egy példány - ha ezt kilőttem a folyamatok közül, akkor általában a korábban megnyitott fülekkel indult, jól. Persze ez tényleg gáz, ha bent ragad.

Összességében érdekes, hogy ennyi és ilyen szerteágazó bugokat tapasztaltál vele, valóban közel sem tökéletes az Opera (egyik böngésző sem az!! - mielőtt bárki azt hinné, hogy az Opera ilyen bugos, NEM, nem így van), de azért ennyire nem szar. :P Lehet, hogy teljesen szűz profillal kéne kezdened, újratelepítést követően, registry-ből előtte mindent kiirtva, ami vele kapcsolatos. Fene tudja, milyen hülyeségeket jegyzett meg korábbról a frissítések során.
Mondjuk ez elég durván off-topic. :)

(#4899) Namelesske: ez sajnos igaz. :DDD

========

(#4894) ntomka: köszönjük a nyelvtani kioktatást, de nincs rá szükségünk (gondolom részben nekem is szántad, én is használtam a "crash-el" szót, ami valóban nem túl magyaros, de azért tudok magyarul. :D
Ha épp az a szó jött a nyelvünkre (a billentyűzetünkre), akkor ez van, nyilván nem felvágásból írja le a "crash" szót senki, de rövidebb szó. :) HTML-ben is használják a "box" szót a doboz helyett, vagy CSS-ben a "float"-ot a lebegés helyett, stb. :P

(#4897) ntomka: "Aztán mire használsz annyit (30 tab, 10-nél elég cinkes, hogy belassul)? Vagy te meg a bezárás gombot nem ismered?"
Hű de kötekedős kedvében volt valaki. :DD
Tudom, nem nekem írtad, de én is reagálok, mert én is sokszor használok 30 fület, nem azért, mert akkora gizda vagyok, hanem azért, mert rengeteg információt akarok összegyűjteni, elteszem az egyes füleket későbbi olvasásra, elolvasom ezt, majd azt, aztán valamiből még hátravan, akkor később fogom olvasni, közben esetleg megnyitok egy új fület - más számára igencsak káoszosnak tűnhetnek a böngészési szokásaim, de hadd éljek ezzel a rossz szokásommal együtt, ha van olyan böngésző, ami ezt könnyen elviseli - lásd Opera. :) Ha sok memóriát zabál, és már tényleg túl sok a fül, akkor majd úgy döntök, hogy bezárogatok jópárat, de azért ne omoljon össze (tessék, most magyarul, most épp ez a szó jött előbb :P).

===
(#4931) Tibii91: mily közérdekű információ! :DD

Sk8erPeter

(#4942) varsam


varsam
őstag

üdv
olyan kiegészítőre lenne szükségem, amivel tudom szinezni vagy valamilyen módon megjelölni a könyvelzőimet, akár bookmark manageren belül. Szóval valamilyen jelölést szeretnék rájuk tenni, amivel tudom őket magamnak rangsorolni stb..

(#4943) koshmar válasza Sk8erPeter (#4941) üzenetére


koshmar
őstag

Tudom, meg kellett osztanom. :DDD

De mindegy, most úgyis az IE8-at fogom használni pár napig.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4944) Sk8erPeter válasza koshmar (#4943) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Naaa, hát mi történt a helyi Chrome-fanatikusunkkal? :DD

Sk8erPeter

(#4945) koshmar válasza Sk8erPeter (#4944) üzenetére


koshmar
őstag

Említettem már, hogy egy kis registry-trükkel majdnem a Chrome szintjére lehet felhozni az IE8-at.
És tényleg...bámulatosan gyors.
Most ezzel elleszek egy ideig.

De nem váltom le a Chrome-ot, ez csak egy kis változatosság.

Továbbá itt nem jön az elő az a Flash-probléma, ami a Chrome-nál:
Ha kiviszem a videót nagyba, nem egy sötét képet látok 3 mp-ig, hanem gyönyörűen folytatja a videót.
360p, 1080p, teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4946) Sk8erPeter válasza koshmar (#4945) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Emlékszem arra a hsz.-edre, de meglep, hogy emiatt pont Te fordítasz rövid ideig hátat kedvenc kis böngésződnek. :D Azt hittem, más böngészőhöz nem vagy hajlandó nyúlni, mióta "fél másodperc a Chrome betöltési sebessége, bámulatos". :D

Sk8erPeter

(#4947) koshmar válasza Sk8erPeter (#4946) üzenetére


koshmar
őstag

Ja, az a PH!-t betölti fél mp alatt az akkor volt.
Most már eltelt egy kis idő, természetesen a gép is lassult egy hajszálnyit, így már akár 1,5 mp-be is beletelik- hamarabb is bejön, csak még tölti az oldalt.

Azért akkora fanatikus nem vagyok, hogy soha, semmilyen más böngészőt ne próbáljak ki.
Tegnap is Firefox-oztam. :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4948) Sk8erPeter válasza koshmar (#4947) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne aggódj, emiatt még nem kell orvoshoz fordulni. ;] :))

Sk8erPeter

(#4949) F34R válasza koshmar (#4947) üzenetére


F34R
nagyúr

trollolol : :DDD te elllenemész a fejlesztésnek miért nem rakod fel az ie9-t ? 0,5 ms én kiváncsi lennék mit csinálsz , ennyi idő alatt a gatyóba se lehet nyúlni :C

(#4950) ntomka válasza F34R (#4949) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért, lemérted, hogy te mennyi idő alatt tudsz belenyúlni? ;]

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.