Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) válasza fatal` (#4298) üzenetére



addikt

A word fájlokat akkor állítsd úgy be, hogy csak letöltés, amikor pedig meg szeretnéd nyitni, akkor 1 kattintással megteheted. Nem értem ez miért rosszabb, mint amikor egy másik böngészőnél MINDEN esetben szükséged van a +1 kattintásra, amikor rákérdez, hogy mit akarsz vele. :F Itt legalább az esetek felében megspóroltad a +1 kattintást.

Ha utorrentet használsz, akkor ott van olyan beállítás, hogy automatikusan töltse be a torrent fileokat egy megadott mappából és mellette olyan opció is, hogy betöltés után törölje a torrent filet. Ott add meg a letöltés mappádat és onnantól automatikusan fog menni, amit szeretnél.
Vigyázz ez esetben viszont a chromeot úgy állítsd be, hogy ne indítsa a torrent filet, mert abban az esetben kétszer fogja beölteni a utorrent.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4302) Sk8erPeter válasza (#4301) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk személy szerint nem szeretem, ha ilyen módon automatizálja a dolgot a utorrent, hogy megadott könyvtárból automatikusan töltse be a torrentfáljokat, mert akkor meg azt a könyvtárat, amit a letöltés céljául adtunk meg, teleszemeteli válogatás nélkül, azzal a névvel, amivel a default nevet beállították.
Vagy lehet valamilyen módon ezt felülbírálni? Én úgy tudom, pont az a lényege, hogy nem kérdezi meg minden alkalommal, amikor új torrentet talált, hogy hova töltse le konkrétan. Ha meg mindent egy helyre gyűjt ész nélkül, akkor meg utólag lehet jól mazsolázni, hogy most végül is mi micsoda - ennél meg egyszerűbb akkor már kapásból egy olyan könyvtárba letölteni, ahonnan el tudod különíteni, hogy most ott filmről, zenéről vagy egyébről van szó.
Emiatt én maradok inkább a torrentek "kézi" betöltésénél, de persze ízlések és pofonok... :)

Sk8erPeter

(#4303) fatal` válasza (#4301) üzenetére


fatal`
titán

Mert másik böngésző ezekkel a fájlokkal nem szemeteli tele a downloads mappámat.

Viszont ezekszerint erre megoldás amit írtál, köszönöm. :)

Szerk.: Ennyire automatikus, hogy dialógust sem dob fel?:( Akkor inkább kézzel importálok.

[ Szerkesztve ]

(#4304) Freddycom


Freddycom
őstag

About:flags-ben mit tud a

Weboldal előrajzolása.
A gyorsabb böngészési élmény érdekében teljes weboldalakat rajzol elő a háttérben spekulatív módon.

kísérleti feature? Ez ua, mint az 'Instant'?
A két GPU gyorsított dolgot engedélyeztem, felteszem ártani nem árt.

(#4305) pckownz válasza fatal` (#4300) üzenetére


pckownz
senior tag

Közben megtaláltam. :DDD
Köszi :R

(#4306) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

találtam egy jó mp3 fájlt amit letöltenék. az url-t amit ad az oldal beillesztem és letöltés helyett lejátssza a zenét. hogy tudnám letölteni lejátszás helyett :F

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4307) fatal` válasza petymeg (#4306) üzenetére


fatal`
titán

Jobb klikk a linken, link mentése másként :F

(#4308) koshmar


koshmar
őstag

Szerintetek a 12-es Canary Build-be be van építve az a megoldás, ami a 10-es stabilban csökkenti a Flash videóknál korábban jelentkező processzor-terhelést?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4309) fatal` válasza koshmar (#4308) üzenetére


fatal`
titán

Be van építve a 10es stabilba is szerintem, ha a chrome:flags oldalon bekapcsolod a 2d-s és 3d-s gyorsítást.

(#4310) koshmar válasza fatal` (#4309) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, pont hogy a 10-es stabil-nál ismertem meg ezt az újdonságot
Mert tényleg működik.
Gondolom, hogy a Canary-ban akkor már rég benne van. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4311) fatal` válasza koshmar (#4310) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg benne. Bár a legújabb dev is bugos, úgymarad a tooltip miután áthúzom a bookmarks baron az egeret, ezért raktam fel inkább a legújabb stabilt. Persze nem kizárt, hogy a canaryban már javítva van, de gyanítom abban meg más bugok vannak. :D

(#4312) koshmar válasza fatal` (#4311) üzenetére


koshmar
őstag

A Canary úgy tudom, hogy a létező legújabb verzió.
Hihető, mert már 12.0.703-nál jár. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4313) fatal` válasza koshmar (#4312) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az a "napi" build.

(#4314) koshmar válasza fatal` (#4313) üzenetére


koshmar
őstag

Majdnem igaz, szinte minden második-harmadik nap frissül. :DDD

Oké, ebben tuti benne van a proci terhelést csökkentő cucc.
Megnéztem egy videót a Youtube-on, a proci maradt 46 fokos.
Ugyanez régebben a 9-essel próbálva 55-56 fok, ahol a venti már elkezdett ordítani.
Ezentúl kanárizok. :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4315) fatal` válasza koshmar (#4314) üzenetére


fatal`
titán

"Majdnem igaz"

Ezért tettem a napit idézőjelbe. :)

"Oké, ebben tuti benne van a proci terhelést csökkentő cucc."

De ehhez minek canary build, mikor benne van a stabilban is csak be kell kapcsolni?:D

(#4316) koshmar válasza fatal` (#4315) üzenetére


koshmar
őstag

Be sem kell kapcsolni.
Ahogy felrakod, már szűzen tudja ezt.

A 12-es Canary állítólag gyorsabb itt-ott, szóval megér egy próbát.
Bár régebben már csalódtam benne, de gyorsan felejtek. :DDD

Szerk.: Az tény, hogy nem stabil.
Tapasztaltam is, de nem tudom elmondani.
Valahogy érződik rajta.
Valaki ezt régebben jól megfogalmazta: 10 másodpercet nyersz a gyorsaságával, de emellé 10 perc bosszankodás is társul, annyira nem stabil.
Ajjaj, még lassan lebeszélsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4317) fatal` válasza koshmar (#4316) üzenetére


fatal`
titán

Mert ott a kísérleti funkciók is be vannak kapcsolva, itt meg nem (ami egy stabil buildnél nyílván érthető).

Lehet, hogy gyorsabb, de annyival nem, mint amennyivel instabilabb lehet.

(#4318) Sk8erPeter válasza petymeg (#4306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

about:plugins-nál meg tudod nézni, melyik beépülő akarja mindig lejátszani. Ha nem tetszik, legegyszerűbb, ha letiltod (akár csak átmenetileg).

Sk8erPeter

(#4319) bAtt001


bAtt001
addikt

ha valaki használ speed dialt és idegesíti hogy nincs url cím a címsorban az új 10es változatban tudom ajánlani a speeddial2-t, talán még jobb is mint az eredeti volt

(#4320) RpPRO


RpPRO
őstag

IE9 bemutato oldal. Megneztem a westernes Never mind the bullets-et, gyonyoru.
FF4 bemutato oldal.

Jo lesz ez a html5, kar, h ilyen q lassan keszul el.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#4321) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok! Tegnap rávettem magam hogy Chrome-ot használjak innentől. Tetszik is, és gyors is. De van egy kérdésem. Azt hogy lehet beállítani, hogy ne jegyezzen meg semmilyen előzményt, vagy ezeket automatikusan törölje (mert csak manuális törlési lehetőséget látok). Előre is köszi a választ! Tome

(#4322) Freddycom válasza tome0001 (#4321) üzenetére


Freddycom
őstag

Hogy ne jegyezzen meg semmit, arra jó az inkognitó mód (CTRL+SHIFT+N), automatikus törlés pedig úgy tudom nincs.

(#4323) fatal` válasza bAtt001 (#4319) üzenetére


fatal`
titán

Köszi szépen. :)

(#4324) .morrowind. válasza tome0001 (#4321) üzenetére


.morrowind.
tag

szia.van egy jó kis kiegészítő,Click&Clean,ez mindent töröl,amire előtte beállítotad. :)automatikusan ahogy szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

CIS

(#4325) tome0001 válasza .morrowind. (#4324) üzenetére


tome0001
senior tag

ÚÚ de király vagy. Pont egy ilyenre volt szükségem. Köszönöm szépen :) :)

Így már nálam is a Chrome fut innentől :)

(#4326) koshmar válasza tome0001 (#4325) üzenetére


koshmar
őstag

Melyik verziót használod?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4327) Freddycom


Freddycom
őstag

Ez a szinkronizálás h működik? Szakadatlanul menti mindig, amikor bővül a könyvjelzők mappa vagy változik vmi beállítás? És h működik a szinkronizált adatok betöltése mondjuk winreinstall után (tudom h google accomba menti, de h onnan hogyan tovább...)?

(#4328) fatal` válasza Freddycom (#4327) üzenetére


fatal`
titán

Winreinstall után beírod az accodat és letölti a szarokat. De én nem használom, mert gyakorlatilag nem szinkronizál semmit, amit kellene. Nem szinkronizálja a keresőket és a kiegészítők local storaget így azokat kézzel kell hurcibálni, akkor meg már semeddig nem tart vinnem a ezeket is. Jelszavakat meg szinkronizálja a lastpass :D

(#4329) tome0001 válasza koshmar (#4326) üzenetére


tome0001
senior tag

10.0.648.134

(#4330) koshmar válasza tome0001 (#4329) üzenetére


koshmar
őstag

Vagyis a legfrissebb stabil. :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4331) Freddycom válasza fatal` (#4328) üzenetére


Freddycom
őstag

Ezeket szinkronizálja, ez nem elég?

Azt h érted, h a keresőket nem szinkronizálja? Mi szinkronizálni való van azokon?

(#4332) fatal` válasza Freddycom (#4331) üzenetére


fatal`
titán

Nem, mert a beállítások és a témák nem változik, sima f5-tel átvittem a profilomat és kész. Alkalmazásokat, autofillt nem használok, Bővítményeket szinkronizálja, de a beállításait már nem (local storage) továbbá nem szinkronizálja az egyéni keresőket se. Hogy hogy mi szinkronizálni való van? Te csak googlen keresel címsorból? Rossz lehet neked :D Sok keresőm van beállítva.

(#4333) Freddycom válasza fatal` (#4332) üzenetére


Freddycom
őstag

Csak a guglit használom az omniboxból, illetve a wikipédiát, de mint mini-wiki reader extension. Eddig nem éreztem szükségét, h kellene más.

(#4334) fatal` válasza Freddycom (#4333) üzenetére


fatal`
titán

Én keresek vele néha youtubeon, hosszupuskán, torrent oldalakon akár, usite-on, a két wikipédián, sztaki szótár, addic7ed.com, feliratok.hu. Más asszem nincs, így hírtelen. :D

(#4335) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hali!
Ide milyen szisztéma alapján pakolja be az oldalakat? azt értem hogy elvileg a legtöbbet megnyitott kerül, de például az index.hu-t napi szinten rengetegszer megnyitom, hogy végre itt megjelenjen, de nem jelenik meg. Nem lehet valahogy ide betenni a bookmarkot valahogy ilyen formában? :U

(#4336) fatal` válasza ForRedGlory (#4335) üzenetére


fatal`
titán

Tedd fel a speedial2 (vagy sima speeddial) kieget és kész, akkor bookmarkokat is lehet pakolászni, nekem is úgy van. :)
Link

[ Szerkesztve ]

(#4337) ForRedGlory válasza fatal` (#4336) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#4338) hohoo


hohoo
senior tag

Az extension sync az mit syncel? Csak a kiegészítőket, vagy a hozzá tartozó beállításokat is? (pl az adblockhoz a saját listát)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#4339) fatal` válasza hohoo (#4338) üzenetére


fatal`
titán

Úgytudom, hogy a hozzá tartozó beállításokat nem szinkronizálja, nincs rá lehetőség. Legalábbis a ph kieg topicjában pont erről volt szó, hurcibálnom kell a local storage fájlt, hogy ne jelölje olvasatlannak a notebookon azokat a hszeket, amiket az asztalin már elolvastam.

(#4340) horvathd válasza ForRedGlory (#4335) üzenetére


horvathd
aktív tag

Esetleg, ha nem akarsz kiegészítőt feltenni, akkor ha egy dia fölé viszed az egeret akkor pár másodperc múlva megjelenik egy szürke sáv a dia felett rajta egy rajzszeggel és egy x-szel. Ha az x re kattintasz akkor eltávolítja az adott diát. Ha a sok felesleges diát törlöd akkor egyszer csak meg fog jelenni az amit keresel. Ha megjelent akkor a hozzá tartozó szürke sávon kattints a rajzszegre, és húzd arra a helyre ahova helyezni akarod. A továbbiakban már a helyén marad.

Ui.: Lehet, hogy véletlenül már törölted a keresett diát? Először kattints "Az összes eltávolított indexkép visszaállítása" linkre.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4341) hohoo válasza fatal` (#4339) üzenetére


hohoo
senior tag

Szóval minden marhaságot szinkronizál csak azt amit kéne nem.
De holnap lemegyek a másik géphez és megnézem konkrétan mit szikronizál és mit nem.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#4342) hohoo


hohoo
senior tag

közben eszembe jutott hogy jó egy virtuális gép is. Na most elég fura. Az adblock általam hozzáadott magyar listáját átszinkronizálta. Viszont a saját szűrőimet nem.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#4343) Freddycom


Freddycom
őstag

Win reinstall után semmi külön letöltött flash nem kell (adobe, schockwave), elég ami van a böngészőbe integrálva?

(#4344) koshmar válasza Freddycom (#4343) üzenetére


koshmar
őstag

A Chrome-nak elég.
Gondolom az Operának, FF-nak, IE9-nek külön kell beszerezni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4345) F34R válasza Freddycom (#4343) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak a Chrome-nál annál is csak Adobe Flash Van . Shockwave nincs

(#4346) koshmar válasza F34R (#4345) üzenetére


koshmar
őstag

Érdekes, nekem kiír egy olyat a feladatkezelőjében, hogy plug-in: Shockwave Flash.
Vagy rosszra gondoltam?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4347) F34R válasza koshmar (#4346) üzenetére


F34R
nagyúr

Mindkettő Adobe termék az egyik flash , a másik shockwave player

(#4348) koshmar válasza F34R (#4347) üzenetére


koshmar
őstag

Jááá, így már értem.
Nekem egyébként mindegy, csak videókat tudjak nézni. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4349) riki


riki
senior tag

Kiadása óta semmit nem frissült a 11béta. Lehet ,hogy ez már a kiadásra jelölt változat ? :F

(#4350) F34R válasza riki (#4349) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem hiszem a dev-eknek elvileg frissülniük kellene.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.