Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) zsiz


zsiz
őstag

van még valami amit ki kell törölni ha folyton problémák vannak a böngészővel

a users/nevem/appdata/local/google mappán kívül?

mert ezt megcsinálom naponta 4-5x ha szerencsém van és csak keveset netezek... töröltem már a többi felhasználói fiók alól is, takarítottam ccleanerrel, vírusirtóval, registry karbantartóval meg fene tudja már mivel próbálkoztam még. de a hiba mindig előjön. mindig facebook-on. (hiba: [link])

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#19602) dokee78


dokee78
félisten

Van olyan Chrome bővítmény ami jelez,ha az éppen nézett oldalon bármi apró változás történik?
Spooky Days ncore :DDD

(#19603) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

2 napja a chrome-om ezzel indul:

mondanom sem kell, semmiféle frissítés, módosítás, új felhasználó 'nem történt'. hogy lehet ezt megszüntetni, javítani?

kösz!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19604) neko18


neko18
senior tag

Üdv fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni chrome-on akadozó youtube videók miatt.
A lényeg: 720p-n szépen viszi, de 1080p-n nagyon durván beszaggat a videó is és a hang is.
Viszont, ha van 1444p lehetőség akkor még 1080p-n sem akad..
Mozillán viszi az 1080p-t, de be-be akad. Egyszóval jobb de nem az igazi.
Szeretnék visszaváltani chrome-ra, főleg hogy kijött a 60fps-es youtube frissítés.

Próbáltam már vga drivert újratelepíteni, pluginoknál játszani, flash playert újratelepíteni, chrome-ot újratelepíteni de ugyan úgy akad 1080p-n.

Ha valaki megkérdezné, bőven elég erős gépem van, régen az 1444p-t is szépen vitte, aztán jött egy frissítés és azóta ilyen... :F

kdxsv

(#19605) xcds válasza neko18 (#19604) üzenetére


xcds
őstag

Kell egy bővítmény, amivel be lehet állítani, hogy mindent flash-el játsszon le (pl magic actions for YT) és le kell tölteni egy régebbi flash playert (pl 11.1.102.62) és azt engedélyezni a chrome: plugins beállítaásoknál.

(#19606) HollyBoni válasza xcds (#19605) üzenetére


HollyBoni
veterán

Múltkor írtam hogy nálam is random elkezdett szaggatni friss rendszeren youtube, vimeo, szinte minden webes videó, ez nekem is segíthet? Most már az összes böngészőben szaggat minden, kivéve Firefox-al vimeo... :W

[ Szerkesztve ]

(#19607) xcds válasza HollyBoni (#19606) üzenetére


xcds
őstag

Szerintem megér egy próbát. A videón jobb gombbal lehet ellenőrizni, hogy flash-e és milyen verzió.

[ Szerkesztve ]

(#19608) HollyBoni válasza xcds (#19607) üzenetére


HollyBoni
veterán

Felraktam azt a verziót amit írtál, megoldotta a problémát firefox-ban és chrome-ban is, youtube-on és vimeo-n egyaránt! :)) Ez viszont számomra rejtély miért szaggat új flash player-el, 2 évvel ezelőtti verzióval meg miért jó... :W

(#19609) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, sajna az operát nem fejlesztik tovább, és mivel a google oldalak nem működnek alatta, a gmailhez, meg egy-két oldalhoz alternatív böngészőt kell használni.

kérdéseim a chrome-al kapcsolatban:

1. megoldható, hogy induláskor, a nyitóoldalon (új üres lap) ne a böngészési előzmények jelenjenek meg nagy képekben, hanem vagy egy gyorshívó (általam beállított kedvencek linkjei és/vagy nézőképeik ) vagy inkább egy üres lap?

2. az teljesen megoldhatatlan, hogy a megnyitott tab füleket több sorba rendezze és fix szélességűek legyenek?

3. gondolom a jobb klikk+görgetős lapváltás teljesen ismeretlen chrome alatt... :U :(

klöszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19610) neko18 válasza xcds (#19605) üzenetére


neko18
senior tag

Letöltöttem, megcsináltam de nem javult a helyzet :F :(
Nem lehet valahogy a plugineket törölni a chromeból?
Újra feltenném, mert amikor újratettem a chromeot a pluginek megmaradtak és szerintem ott lesz a gond.

kdxsv

(#19611) xcds válasza neko18 (#19610) üzenetére


xcds
őstag

Ha jobb gombot nyomsz a videón, akkor a 11.1-es flash-t írja ki?

(#19612) neko18 válasza xcds (#19611) üzenetére


neko18
senior tag

Nem ír ki semilyen ilyesmit, pedig fent van az adobe flash player :F (mozillán pedig kiírja hogy 15-ös verzió)
De vannak 1080p videók amiket szépen lejátszik, van amelyiket pedig nem....

ITT pl akad

ITT nem akad, szépen viszi

Mozillán mindkettő szépen megy, de a chromehoz szoktam hozzá, valamint szeretném kihasználni ezt a 60fps-es videókat mert azt a mozilla nem támogatja

Itt egy kép a plugin flash playerről:

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#19613) xcds válasza neko18 (#19612) üzenetére


xcds
őstag

Ebből annyi látszik, hogy a 15-ös flash player nincs kikapcsolva. Az már eleve baj. És nem látom telepítve a 11.1-est...

[ Szerkesztve ]

(#19614) HollyBoni válasza neko18 (#19612) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valamit rosszul csinálsz. Így kéne kinéznie a Flash Player résznek. (Töröltem a 15-ös Flash-t de még így is le kellett tiltani)

Én pont most csináltam meg ezt, ha jobbklikkelek youtube-on mutatja a flash verziót.

[ Szerkesztve ]

(#19615) neko18 válasza HollyBoni (#19614) üzenetére


neko18
senior tag

Feltettem a 11-es flash playert, de továbbra is szar, a 13-assal is szar volt :F
Minden plugint letiltottam kivéve a 11-es flash palyert, de ugyan úgy akadt 1080p-ben.

Jobb klikkre ez jön ki:

Itt pedig a plugin:

Nem nagyon értem mi lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#19616) HollyBoni válasza neko18 (#19615) üzenetére


HollyBoni
veterán

HTML5 lejátszót használ, nem flash-t. [link]

xcds írta, fel kell még rakni egy plugint ami átállítja hogy flash-t használjon, pl magic actions for YT, vagy nekem "disable youtube HTML5 player" nevű plugin van ami működik.

(#19617) neko18


neko18
senior tag

Köszönöm!
Sikerült!

A HTML 5-el volt a gond úgy látszik mert amint feltettem ezt a disable plugint a probléma megszűnt létezni :C

Ezer hála srácok! :R :R :R

kdxsv

(#19618) neko18


neko18
senior tag

Viszont megszűnt a 1080p 60fps támogatás vááááá :O
Remélem később kidobnak egy fejlesztés a flash playerre is, hogy vigye a 60 fps youtube vidiket HD-ban

kdxsv

(#19619) Atlantisz48 válasza Dluinet (#19527) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm, sikerült.

(#19620) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok az lenne a problémám, ami pár hónapja jött elő, hogy néha a youtube videók iszonyat módon beszaggatnak (HTML) a hang is belassul meg recseg, aztán rájöttem hogy ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást akkor megszűnik, de ezáltal meg valamiért nem működik a 60fps rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#19621) HollyBoni válasza BalaNce87 (#19620) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kérdés? :))

(#19622) BalaNce87 válasza HollyBoni (#19621) üzenetére


BalaNce87
addikt

A kérdés? az az lenne hogy ez miért történik, mi lehet az oka, illetve orvosolható e?
Az is érdekes hogy ha lejjebb görgetek a hozzászólásokhoz akkor már nem csinálja, de ahogy visszagörgetek a videóhoz megkészül. Azt gondolnám a hardveres gyorsítás épp hogy leveszi a terhet a cpu-ról, erre ilyenkor jön elő ez az anomália, nem értem mi az összefüggés a 60fps működése és a hardveres gyorsítás letiltása között.

[ Szerkesztve ]

(#19623) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

A Chrome sok adatot ír az SSD-mre, erőforrásfigyelőben is néztem. Minden letöltés csak HDD-re megy, az SSD-re semmi. Valakinek valami ötlet, esetleg miket érdemes kikapcsolni a Chromeban? Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#19624) xcds válasza Pardise (#19623) üzenetére


xcds
őstag

A temp mappát szokták áthelyezni még hdd-re, akik féltik az ssd-t.

(#19625) Pardise válasza xcds (#19624) üzenetére


Pardise
senior tag

Azt közben meg is csináltam. A rendszer tempje és a chrome gyorsítótára is hdd-re van helyezve. De akkor is hogy írhatott ilyen sokat? Amikor csak neteztem.

Your car, your life ;)

(#19626) xcds válasza Pardise (#19625) üzenetére


xcds
őstag

Mi az a sok? Nekem másfél év alatt írt 2TB-ot és nincs áthelyezve semmi.
Ja és ebben vannak telepítések is stb.

[ Szerkesztve ]

(#19627) Pardise válasza xcds (#19626) üzenetére


Pardise
senior tag

HD Sentinel szerint 4 nap alatt majdnem 400 GB és rengeteg minden ki van kapcsolva...

Your car, your life ;)

(#19628) xcds válasza Pardise (#19627) üzenetére


xcds
őstag

Na jó, de ebben gondolom benne van a telepítés is, meg frissítések stb. Ha már van egy belakott rendszered, az írásmennyiség visszaesik. Hibernálást nem tudom, használod-e, de az is minden leállításkor kiírja a ram tartalmát az ssd-re.

(#19629) Pardise válasza xcds (#19628) üzenetére


Pardise
senior tag

Nincs hibernálás. Egy papírra felírtam, 24-én 208,22 GB írás volt, tegnap 2-án meg 386,59 GB. Egy hónapja vettem kb az SSD-t, HD sentinel szerint 4 nap alatt 386 Gb írás van, haveromnak meg 200 nap alatt van 5 TB és neki semmi nincs kikapcsolva. Ha így halad pár hónap alatt meg lesz a sok TB, ami meg nem hiányzik, mert pár TB után csökken az SSD teljesítménye, igaz, hogy kicsit, de akkor is! Örülnék, ha minél tovább bírná!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#19630) kali válasza Pardise (#19629) üzenetére


kali
legenda

szia,

annyit biztos, hogy nem a chrome írt direktben az ssd-re, húzós letöltés, torrent vagy hasonló forgalom állhat a háttérben.

(#19631) Pardise válasza kali (#19630) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia! Egy letöltés sem megy SSD-re, minden letöltés meg torrent HDD-re megy. Az SSD-n csak a rendszer van és néhány program, semmi más!

Áthelyeztem nem rég a Chrome Gyorsítótárát HDD-re és oda pár óra alatt fél gigát írt, lehet ez lehetett a gond.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#19632) kali válasza Pardise (#19631) üzenetére


kali
legenda

az egy dolog, de ha például a chrome alatt elindításra kerül egy letöltés, és az ideiglenes tár nincs áthelyezve a hdd-re, hanem csak a végcél, akkor először az ssd-re dolgozik, és utána a hdd-re, ezért kell eszközölni a korábban írt módosításokat.
6 hónapod az ssd-m, amin 722 gigabyte írás történt, ebben a rendszer telepítése és minden folyamatos frissítés (windows 8.1, office 2013...stb) benne van, rengeteget böngészek, leginkább a chrome használatával, illetve némi letöltés is belefér (1 - 2 gigabyte állományok néha), szerintem nem vészes.
amennyiben nagyon sokat töltenék le, vagy torrenteznék, úgy biztos áttennék minden ideiglenes tárat is a külső hdd-re, de így nincs rá szükség, a minimális letöltés belefér - amikor valamiért sokat kell, akkor a másik, hdd-s notin csinálom -, torrent meg egyáltalán nem játszik esetemben.
direkt a chrome miatt nem aggódom, közvetve lehetne csak problémás, de az ellen meg lenne orvosság, ha úgy adódna.

(#19633) Pardise válasza kali (#19632) üzenetére


Pardise
senior tag

Már áthelyeztem minden TEMP mappát HDD-re, majd kiderül így milyen lesz, köszönöm a segítséget :)

Your car, your life ;)

(#19634) Janika-1982


Janika-1982
tag

Mostanság amióta jobb felülre kerűlt az oldal fordítása tábla,jól letakarja a belépő-kilépő részt(külföldi oldalak):SKYPE,CHATURBATE!
Meg ha ráviszem az egeret is kiírja eredeti szöveg és kitakarja-az oldalon bárhol.
Ez másnál is így van?
Remélem ezt javítják sürgősen! :W

[ Szerkesztve ]

(#19635) Depose


Depose
tag

Bocsi ha esetleg volt már..

Erre a hibaüzenetre van már megoldás: ERR_CACHE_MISS

Akkor jön elő, amikor az Ncore-on visszalépek a böngészőben..

(#19636) Wolfskin válasza Wolfskin (#19609) üzenetére


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
sajna az operát nem fejlesztik tovább, és mivel a google oldalak nem működnek alatta, a gmailhez, meg egy-két oldalhoz alternatív böngészőt kell használni.

Kérdéseim a Chrome-al kapcsolatban:

1. megoldható, hogy induláskor, a nyitóoldalon (új üres lap) ne a böngészési előzmények :Y jelenjenek meg nagy képekben, hanem vagy egy gyorshívó (általam beállított kedvencek linkjei és/vagy nézőképeik ) vagy inkább egy üres lap?

2. az teljesen megoldhatatlan, hogy a megnyitott tab füleket több sorba rendezze és fix szélességűek legyenek?

3. gondolom a jobb klikk+görgetős lapváltás teljesen ismeretlen Chrome alatt...

klöszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19637) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok, van 1 problémám evvel a chrommal. mégpedig az,hogy nemjó,nem működik, mer 1x mikor megnyitottam, megnyilt,és rögtön visza beis záródott, aztan pedig megnyilt a mozilla böngi,ami láthatólag nincs is a gépemen, és egy valami survfox vagy milyen kezdőoldallal jön be.,. és nembirom eltüntetni, mer nincs is a gépemen,. aztan később, leszedtem operát, és arra is azjött be,. a mozilla,. ez,ezek milyen fura jelenségek?? ja, mikor meg telepitettem a chromot, akkor a végén kiirta,hogy sikertelen. és bejött a ,,láthatólág nemlétező mozilla a gépemen" . valaki valami ötlet,vagy valami,? Léci,.

(#19638) bobalazs válasza Wolfskin (#19636) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig van megoldás.

(#19639) #10234880


#10234880
törölt tag

valaki valamit erre (#19637) CskSimánGabi

[ Szerkesztve ]

(#19640) bobalazs válasza #10234880 (#19639) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#19641) #10234880 válasza bobalazs (#19640) üzenetére


#10234880
törölt tag

érdekes, nincs gyanus szoftver,. :(( és de még 1 érdekesség,. leszedtem az mbam-ot,. hogy felteszem,. de mikor kijön/kijött az a felügyeletes ablak, igennel meg nemmel,. akkor mikor rámentem igenre,nemtörtént semmi,. nemtudtam feltelepiteni, 10x-re sem, ezis eléggé érdekes, és igy most nemtudom mivan,vagy mi nincs,. valakinek valami ötlet? vagy esetleg oj vmi kegyetlen virus vagy mi, amit nemis észlelt az irtó,. és ezt csinalja,hogy láthatatlan mozilla van a gépemen, és plusz a chromot mikor telepiteném,kiirja hogy sikertelen a telepitése? :s én má nemértem,. de lehet ujratevés lesz a vége ennek a történetnek,. :s

(#19642) #10234880 válasza #10234880 (#19641) üzenetére


#10234880
törölt tag

a fene , épp lejárt a limitem,. és amugy megprobaltam feltenni operát, és arra is a láthatatlan mozilla jött elő avval a fura surfvox, vagy mijen kezdőlappal,.ez jön be evvel,... [link] hát ez már felháborító !! :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#19643) bobalazs válasza #10234880 (#19642) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

AdwCleaner , Malwarebytes Anti-Malware Free , HitmanPro ebben a sorrendben. De előbb a programok listából kell töröltetni.

[ Szerkesztve ]

(#19644) #10234880 válasza bobalazs (#19643) üzenetére


#10234880
törölt tag

ugyanaz,. semmi,.. :W :(((

(#19645) bobalazs válasza #10234880 (#19644) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

fogadj át a vírusírtó topikba... (vagy visszaállítás, esetleg képfájl visszaállítás mentésből)

[ Szerkesztve ]

(#19646) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Esetleg másnál is tapasztalható az elmúlt napokban nagyobb mértékű lassulás a Chrome-nál? Különböző honlapok megnyitásánál 4 napja nem kellett várni max 1 secet, most meg vagy 5-6 secre is elgondolkozik vagy egyáltalán be sem hozza.

Illetve most Google keresőbe (címsor) beírtam valamit, enter és betöltöttnek jelezte az oldalt, de nem listázott semmit ki, újratöltésnél sem, hanem csak akkor, ha címsorra kattoltam és megint enter.

(#19647) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
az megoldható, hogy induláskor, a nyitóoldalon (új üres lap) ne a böngészési előzmények jelenjenek meg képekben, hanem vagy egy gyorshívó (általam beállított kedvencek linkjei és/vagy nézőképeik ) vagy inkább egy üres lap?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19648) bobalazs válasza Wolfskin (#19647) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem azt mondod hogy új speed dialt keresel? Speed dial 2 ott van a chrome kiterjesztésekben. Különben már itt (#19638) válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#19649) Braddock válasza Wolfskin (#19647) üzenetére


Braddock
őstag

Üres lapra megoldás: Empty New Tab Page

(#19650) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Lenne egy problémám,ami egyre gyakrabban érint,pontosabban ez....:

Mitől lehet?

Köszöntem előre is! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.