Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) bobalazs válasza szildavid90 (#19700) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hardveres gyorsítást be kell kapcsolni, csak ha gondot okoz - fagyások, lassulások kékhalál stb. akkor kell kikapcsolni. A gyorsidnító a gyakran használt oldalakat mutatja, nem tudod megváltoztatni, maximum külső kiegészitőt kell használnod, speed dial 2 pl. nézz körül válogass. Milyen hangszoro ikonról beszélsz fogalmam nincs. youtube-on alul van 'oszt kész. Nem kell chrome-on gyorsítani, ha van hozzá vas, alap beállításokban tökéletes volt eddig minden gépemen, pedig volt jópár masínszki nálam.

(#19702) sziku69


sziku69
senior tag

(#19703) spammer válasza szildavid90 (#19700) üzenetére


spammer
veterán

Használj valami rendes Speed Dial bővítményt, azzal azt állítasz be, amit akarsz (Speed Dial 2 vagy FVD Speed Dial).

Amikor a kis hangszóró ikont mutatja, akkor elvileg html5-ben megy (jobb klikk a videón és ki is írja). Nálam pl. az sokkal szarabb, mint a flash. Ha nálad is, akkor tiltani kell a html5-öt vagy kényszeríteni kell a flasht (youtube options bővítmény tudja asszem). Ezekről már volt szó sokszor.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19704) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv!

Van egy problémám, ami csak Chrome-ban jött elő. Ha megnyitok egy weblapot, akkor az esetek kétharmadában egy láthatatlan layer fedi le, ami egy linket takar; mintha egy teljes képernyős átlátszó felugró ablak takarná be a lapot. Az Adblockban letiltottam azt a két site-ot, amelynek a linkjei így megjelennek, de ez nem segített a helyzeten és továbbra is fel-felbukkan ez az átlátszó layer. A két oldal a http://www.adcash.com és a http://www.youradexchange.com - vagyis mindkettőt fognia kéne az Adblocknak... Érdekes módon a Firefoxban ennek nyoma sincs. Ellenőriztem a Chrome telepített pluginjeit, de ott sem láttam semmit, ami ezt okozhatná. Ötletek?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19705) spammer válasza Wolverine (#19704) üzenetére


spammer
veterán

Beették magukat a gépedbe, gyakorlatilag vírus/adware. Guglizz rá a nevükre, lesznek leírások az eltávolításukra. Ezek nem csak egy sima reklámok, ezért az Adblock nem tud ellenük védekezni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19706) Wolverine válasza spammer (#19705) üzenetére


Wolverine
félisten

Ah, köszi, sejtettem, hogy ilyesmi lesz, bár nem tudom, honnan kerültek elő... :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19707) Becksman


Becksman
őstag

sziasztok!

Ma újratettem a gépet (SSD bővítés végett). Nos a Chrome most vhogy lomhábbnak tűnik számomra.. Elindítom nem egyből adja a kezdőlapot hanem várni kell ~5-6 mpet. Meg mikor rámek pl facebookra akkor várni kell kicsit és úgy tölti be... 25/5ös nettel nem hiszem h ennyi lenne...
Új lap esetén is kicsit várni kell és úgy aggya be a googles keresést...

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#19708) w333


w333
félisten

Frissült a Chrome 39.0.21.71.65m :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19709) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, mobil Chrome - ban véletlenül rányomtam, hogy mindig a Crome nyissa meg az android playt. Hogy tudom ezt a beállítást törölni vagy visszavonni? Tudom béna dolog, de nem találom...

(#19710) w333 válasza ElGatto (#19709) üzenetére


w333
félisten

Beállítások / alkalmazások / chrome / alapértelmezés törlése ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19711) ElGatto válasza w333 (#19710) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Óooo nagyon kössz!!!

(#19712) Becksman válasza Becksman (#19707) üzenetére


Becksman
őstag

Valaki ERRE valamit?! Nemhiszem, hogy a netemmel lenne baj mivel sunspiderrel lemérve is elég jók az értékek... plusz a gép is Q9400 +4gb ram...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#19713) ETOM válasza Becksman (#19712) üzenetére


ETOM
addikt

[link]
[link]

Nem ez a hiba?

(#19714) Pardise válasza Pardise (#19687) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre valaki valamit?

Your car, your life ;)

(#19715) Becksman válasza ETOM (#19713) üzenetére


Becksman
őstag

Kivettem a pipát, nem segített a helyzeten. Az a fura maga a beállítások panel sem egyből jön be várni kell egy minimális időt..
Próbáltam gyári beállításokat is az se segített. Bár az utolsó frissítés mintha gyorsított volna rajta.
Semmiféle bővítmény nincs bekapcsolva. Telepítve van pár...

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#19716) w333


w333
félisten

Skacok nagyon jó az új Chrome 39 ...

Nálam pl. sokkal kevesebb memóriát eszik, végre takarékos lett ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19717) #41133696 válasza w333 (#19716) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most raktam fel, a verziószáma:

(#19718) xcds válasza w333 (#19716) üzenetére


xcds
őstag

Nálam meg letiltotta a 11.1-es flash playert, mert elavult. Eljutottunk oda, hogy kénytelen az meber a legújabbat használni?

(#19719) w333 válasza #41133696 (#19717) üzenetére


w333
félisten

Igen nekem is ez van ... de tegnap estére linkeltem is :K

(#19718) xcds

Beépített "pepper flasht" használok ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19720) spammer válasza Pardise (#19714) üzenetére


spammer
veterán

Az url-t mutató kis popup cuccot nem lehet eltüntetni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19721) xcds válasza xcds (#19718) üzenetére


xcds
őstag

Na lehet használni, csak rákérdez mindig, de azt is ki lehet kapcsolni. "--allow-outdated-plugins" -t kell beírni a parancsikon tulajdonságoknál a "cél"-hoz.

(#19722) xcds


xcds
őstag

Viszont van egy másik gondom. Nektek megy az rtlmost? Azt írja, hogy hiányzika legújabb silverlight a gépemről, de közben meg fent van. :F

(#19723) w333 válasza xcds (#19722) üzenetére


w333
félisten

Nálam működik ... csak előbb be kell lépni (ez most nekem is új) :U

Az 1000 éves Silverlight -t pedig már el kéne felejteni, nem értem hogy miért nem HTML5 -ként működnek a videók, kicsit le vannak maradva :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19724) xcds válasza w333 (#19723) üzenetére


xcds
őstag

Akkor sem megy. Silverlightra panaszkodik továbbra is. Nem értem, mi a kínja... :(

(#19725) Becksman válasza #41133696 (#19717) üzenetére


Becksman
őstag

hmm nekem nem írja ott a 64 bitet pedig 64es a rendszerem...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#19726) w333 válasza Becksman (#19725) üzenetére


w333
félisten

Azért mert a 32bit -s Chrome fut a rendszeren ! :K

Talán innen Link le kéne előbb tölteni a 64bit Chrome -t :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19727) Sonja válasza w333 (#19723) üzenetére


Sonja
veterán

Én kb. fél évvel ezelőtt letiltottam a flash-t (plugins-nél könnyel le lehet), azóta se hiányzik. :D Youtube HTML5-el sokkal jobb számomra. :) Sajna a Twitch még nem megy HTML5-el. :o Illő lenne ezt a sz@r flash-t elfelejteni végre, így 2015 felé közeledve (silverlight-ot meg eleve használni se kellett volna sehol). :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19728) CJ4567


CJ4567
veterán

Nem tudom frissíteni a Chromet, beragad, mindig újraindítást kér de nem frissül a 39.-re :W

No Sana No Life

(#19729) CJ4567 válasza CJ4567 (#19728) üzenetére


CJ4567
veterán

Most amilyen mérges vagyok...

A Steamtól nem tudtam frissíteni, amikor uninstalláltam majd telepítettem, 0x300004C(valami ilyesmi volt) hibaüzenettel nem indult, amikor a mappáját akartam törölni kiírta hogy a Steam Client Boottrapper használja a chrome.exe-t, bezártam a Chromet, töröltem a mappát, felraktam és most már a 39-es van fent, első benyomások: gyorsabb, rányomok valamire és szinte azonnal bejön :Y

No Sana No Life

(#19730) laszlohu válasza xcds (#19722) üzenetére


laszlohu
addikt

Nálam is simán megy a silverlight
64 bites chrome a 64 bites silverlight beépülővel,

(#19731) xcds válasza laszlohu (#19730) üzenetére


xcds
őstag

Most már jó. Letöröltem és újratelepítettem. Ugyanazt a verziót...

(#19732) Becksman válasza w333 (#19726) üzenetére


Becksman
őstag

felraktam a 64bit-est de nem nagyon javult a sebességem :( mindig amikor kattintok a chromera nem azonnal adja be a kezdőoldalt.. (google.com)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#19733) trialboj


trialboj
őstag

Nem lehet tudni hogy a chrome miért nem akarja kifejleszteni a finom görgetés funkciót, amit az FF már elég régóta használ, és sokkal jobb élményt biztosít. (főleg nekem aki csak 1-1 weboldalt néz meg firefoxon, hogy lássam adblock nélkül, de olyankor nagyon tetszik)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#19734) spammer válasza trialboj (#19733) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom, de ha felrakod a Chromium Wheel Smooth Scroller bővítményt, akkor lesz Chrome alatt is, ráadásul elég részletesen konfigolható.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19735) Tibor691


Tibor691
tag

Megoldható már a "az oldal újratöltése üzenet" kikapcsolása?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#19736) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Kis segítségre lenne szükségem. Ezt a görgő izét hogy lehet kikapcsolni a chrome-ban? Halálra idegesít, hogy jobb oldalon nem tudok a görgővel scrollozni....

:R

(#19737) xcds


xcds
őstag

Aki régi flash-t használ, annak nem panaszkodik minden új oldalnál, hogy letiltotta, mert elavult? Egy napig volt jó azzal a parancssori mókolással...

(#19738) spammer válasza xcds (#19737) üzenetére


spammer
veterán

De, én Operával futottam bele nemrég. Az automatikus frissítő nem is frissítette a legújabbra, ha valakinek még gázos lenne, innen tudja leszedni a legfrissebbet: [link] (Plugin-based browsers változat kell).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19739) kozyadam válasza kozyadam (#19339) üzenetére


kozyadam
tag

Sziasztok!

Erre esetleg tud valaki valamit írni?

Kiegészítésként csak annyi, hogy a laptopon lévő multimédiás gombok "nem működnek", tehát ezeket a Chrome próbálja értelmezni. Külső billentyűzet úgy megy, ahogy mennie kell. A Szünet/Előző/Következő gombok azt teszik, amit tenniük kell.

Köszi!

(#19740) spammer válasza kozyadam (#19739) üzenetére


spammer
veterán

Gugli ezeket dobta (képekkel illusztrált):

Stop Chrome From Hijacking Your Media Keys: Here’s How

Chrome Hijacking Your Media Keys? Here’s The Simple Fix

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19741) kozyadam válasza spammer (#19740) üzenetére


kozyadam
tag

Köszönöm!

nem tudom, hogy ezeket hogy nem találtam meg, de most már ismét "használható" a gépem :)

(#19742) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Megoldható az valahogy (pl. bővítménnyel - bár nem találtam ilyet), hogy a címsor hasonlóan funkcionáljon, mint pl. Firefox-nál? Konkrétan arra gondolok, hogy egy, korábban már megtekintett weboldal nevét, vagy annak töredékét (pl. egy Youtube videó esetében a videó címét) elkezdem gépelni, akkor ne Google keresőként funkcionáljon a címsor, hanem az előzményt dobja ki.

Mondok egy konkrét példát, hogy érthetőbb legyen: itt van pl. ez a videó: Juróp Tour - Episode 11. Hiába néztem már meg (tehát az előzményeim közt szerepel a linkje), ha elkezdem gépelni a címsorba, hogy "juróp...", Google keresős automatikus javaslatokat kezd a Chrome felajánlani ahelyett, hogy a már megtekintett videó linkjét ajánlaná fel. Ez Firefoxban ugyebár pont fordítva működik, tehát ott első sorban az előzményekből fog keresni, és ha nem talál, vagy nem URL-t gépelek be, akkor az enter megnyomása után Google keresés történik. Na, ezt szeretném valahogy elérni Chorme-ban.

(#19743) laszlohu


laszlohu
addikt

Tök vicces,
a speed dial 2 - őt használom,
és már vagy fél hónapja frissült 1.8.1 - re,
de ha rányomok a bővítmények frissítésére, nem frissíti 1.8.0 - áról,
el kellett távolítanom, majd újra felrakni a bővítményt

(#19744) general


general
addikt

egyszer már volt ilyen problémám, de sajnos nem emlékszem a megoldásra.
szóval újratettem a rendszert, Chrome-ot is installáltam, de ha Youtube-on akarok lejátszani bármit, nem indul el. betölti, de nem reagál a play gombra.
mi a megoldás?

(#19745) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volna egy problémám.
Van pár régebbi gépem (régi dual P2-P3, max. support hardverekkel) és WinXP, Win7, van vegyesen s ma próbáltam egy Win7-es példányt (updatelt) ami new setup volt és a chrome nem setupolta fel magát, mert a "rendszer" nem elegendő neki a telepítéshez, futtatáshoz... Milyen minimum rendszerkövetelményre módosult a chrome használata? :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19746) tibz03 válasza general (#19744) üzenetére


tibz03
őstag

Nincs valami Youtube-bal kapcsolatos bővítmény telepítve? Nekem a "Magic Actions for YouTube" okozott hasonlót. Letiltottam, utána jó lett... érdekes módon amikor újra engedélyeztem, akkor már nem jelentkezett a probléma.

(#19747) general válasza tibz03 (#19746) üzenetére


general
addikt

volt, de töröltem, nincs változás. behozom a Youtube-ot, rákattintok bármelyik videóra, betölti, de nem indul el. miért van ez? segítsetek, próbáltam a google-t, de hiába, itt is rákerestem, de eddig nem találtam rá a megoldásra. Flash Playert is felraktam, legújabbat, semmi.
:W

(#19748) xcds válasza spammer (#19738) üzenetére


xcds
őstag

De én régit akarok használni. Az újat ha engedélyezem, nincs gond, csak az jobban pörgeti a procit YT-nál. Viszont a beágyazott videóknál meg az új a jobb, úh hagyom inkább szerintem.

(#19749) tibz03 válasza general (#19747) üzenetére


tibz03
őstag

Most így hirtelen ezt találtam, egy próbát megér szerintem.

(#19750) artiny


artiny
őstag

helotok

valaki ismeri azt a kiegeszitot chromban,hogy ha kijelolok egy texet a weboldalon akkor automatikusan felugrik a kijelolt szoveg mellett egy kis szovegdoboz a leforditott google translate-oros forditasa ? szoval nem kellett klikkelgetni kivalasztani ...semmit csak kijelolni es felugrott a forditas.
Ujra kellett telepiteni a windowst ezert most eltunt, es a kiegeszitoknel sincs nyoma hogy mi lehetett a neve :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.