Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) balintka válasza kicsigeri (#34798) üzenetére


balintka
addikt

Meg akkor adjak +0,1 V-ot is neki,h meglegyen a gyárilag ráírt 2 V?

(#34802) lsc válasza balintka (#34801) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, sőt ha eddig nem adtál neki semmit akkor valószínűleg 1,8-on megy, tehát 0,2-t kell neki adni .

Az élet kegyetlen .

(#34803) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

P35-DQ6 rev1.0-hot nem tudjátok, hogy az F9b BIOS-ban milyen módosítások történtek? Hivatalos oldalon mondhatni sz@rt sem írnak róla. Vagy letölthető valahonnan egy ennél frissebb/jobb BIOS?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34804) balintka válasza lsc (#34802) üzenetére


balintka
addikt

a biosban 1,904-et írt rá, kérdés ez mennyire pontos... de biztos h nem 2-n megy.

(#34805) lsc válasza balintka (#34804) üzenetére


lsc
nagyúr

He Te nem állítottál akkor alapon 1,8-at kap szinte mind . Ha a fesz beállításokat auton hagyod akkor tudtommal a lap adhat emelt feszt szinte mindennek, ezért is javasolják a manual beállítást a feszekhez .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#34806) balintka válasza lsc (#34805) üzenetére


balintka
addikt

sztem a lap emelte meg neki, auto-n volt minden, ezért lehet 1,9 volt.

(#34807) sz.j


sz.j
nagyúr

Robi_73, Jorus.

Nem szeretném "elkiabálni", de úgy néz ki, hogy meg van a megoldás a problémámra.

Eddig a MIT Menu ---> System Voltage Control-nál, a memó és a proci feszek kivételével, nem volt szükség semminél sem "feszt változtatni", minden tökéletesen működött Normal állásban is.
Eddig ez igaz volt a (G)MCH-ra is!!!
A fenti problémát azzal tudtam megszüntetni (legalábbis ezidáig), hogy a (G)MCH-t Normal-ról +0,025V-ra állítottam.

Amit viszont nem értek, hogy így most kevesebb feszt kap a GMCH mint Normál állásban? És ha igen az miért jó az NB-nek?
Azt, hogy csökkent a GMCH fesz azt abból gondolom, hogy a pl. a DRR2 OverVoltage Control-t ha Normal-ról (2,24V) átállítom +0,05V-ra, akkor minden progi 1,89V körüli feszt mutat. Tehát nem a 2,24V-hoz adódott hozzá a +0,05V, hanem a memó SPD-jében lévő 1,8V-hoz adódott hozzá.

Vagy a GMCH-nál ez másként van?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34808) fagy53 válasza sz.j (#34807) üzenetére


fagy53
nagyúr

Másként, ha + az előjel akkor biztosan nagyobb, mint normálon. Én kimértem az adatlapomon szereplő lapban az összes állítható feszt, és nőnek, de nem mindig arányosan.
Normálon használtam idáig én is az MCH-t, de vettem még 2x1GB RAM-ot és fel kellett emelnem +0.1V-tal nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#34809) sz.j válasza fagy53 (#34808) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... ha + az előjel akkor biztosan nagyobb, mint normálon ..."

A DDR2 OverVoltage Control-nál is + van, akkor ott miért csökken a fesz?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34810) fagy53 válasza sz.j (#34809) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nálam nincs "Over", de ha lenne akkor is nőne! A normál a gyári beállítást jelenti, az a fesz amit a memóriavezérlőnek adnak, ha + akkor ennél csak több lehet!
Az EP31-DS3L lapomban van Over és Down is, és tényleg növelik vagy csökkentik a normál-t, vagy nevezhetjük alapfesznek is. :)

(#34811) Mr President


Mr President
senior tag

Hali
Van nekem egy p35c Ds3as lapom! Van benne 2ddr2es és két ddr3as slot. most két 1gbos kngmax 1066mhzes ramom van. Az lenne a kérdésem ha vennék mellé ddr3as ramot és egy ütt használnám a ddr2sekkel akkor az működne e?? Mondta valaki hogy nem de azért jobb a profiktól tudni a választ!

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#34812) Jorus válasza Mr President (#34811) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

sz.j: holnap ránézek, most nincs kedvem szétszedni a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34813) Mr President válasza Jorus (#34812) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#34814) sz.j válasza fagy53 (#34810) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ez így lenne ahogy írod, akkor a Normal állásban 2,24V-os Crucial Ballistix memómnál hogy tudom +0,1V-ra állítva, az 1,95V-ot elérni? [link]

De ha nem hiszed szívesen csinálok képet ahogy +0,05V-onként emelem a feszt, és kb ezt fogod látni:
1,8V +0,05V~1,89V, 1,8V+0,1V~1,95V, 1,8V+0,15V~2,02V, stb

Nem muszály elhinni, de DS4 esetén így van.
Ja, és nálam nincs külön Over és Down állás a memónál.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34815) fagy53 válasza sz.j (#34814) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én nem a memóriafeszről írtam, az MCH fesz a memóriavezérlő chip feszültsége, ez pedig nem ugyanaz, mint a RAM modulok feszültsége.
A RAM fesz elvileg 1.8V-ról indul és nem a modulok gyártó által megadott feszültségéről. ez így igaz ebben egyetértünk, csak két malomban őrőlünk. :)

(#34816) N3gro


N3gro
aktív tag

Mióta 2X2GB 1066-os Kingmax memóriát raktam a gépemre, randomszerűen fagyogat a Vista. Azóta felraktam már a Win7-et, a Vista x64-et, jelenleg 32 bites Vista fut. Az időzítések: 6-6-6-18. A memtest 11 óra után se dobott ki hibát. A kékhalálnál "IRQ less or equal" volt, bár x64-nél mást is írt ki.

(#34817) eastsider


eastsider
nagyúr

Hali
Rev 1.-es P35-DS3-am van, egy E4400-el 3ghz-en és 2gb geil ultra.
F4-es bios van rajta, mennyire ajánljátok Win alól frissíteni az F12-esre?

néha vannak kompatibilitási gondok, főleg USB pendriveokkal, nemrég meg CRC-zett egy DVD, laptop simán beolvasta...

(#34818) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Elképzelhető, hogy hogy a Giga EP35-DS3 túlfeszeli az FSB-t?
Az istenért nem jutok el az 500as FSB hez már a második procival sem. :(
Az előző egy E7200 volt, annak még ok, lehet wallos volt, gondoltam én.
Még mielőtt áttértem volna E8400re lepukkant az "első" EP35-öm, se kép se hang, garba csere...
A másik lap se ment 500-on az E7200 vel, majd a mostani E8400 al sem..
Bios F2-F3....
Próbaképpen toltam fel az FSB feszt hátha, +0.1v nem stabil, de jelentősen kevesebb fesszel is megindul a proci...+0.2v semmi változás....+0.3v...a windowsig nem jutok el, szinte már a töltésnél kék halál akármekkora feszen lesem a CPU-t
Szal +0.3volton már vmi gebasz pajtás van, az első EP lapomnál is ugyan ez volt a jelenség +0.3 nál...bár ott néha a windows betöltött, majd azonnali halál...
Az E8400as CPU 8x500 on ment mióta megszületett....a régi gazdájánál :D
Szal lap hiba?!De a második is?

ui: 9x450 en megy a CPU-m most, teljesen elegendő, csak az 500AS FSB miatt a ramok mehettek volna 1:1 be 1000 en....hmmm fincsi lett volna :)

...

(#34819) sz.j válasza eastsider (#34817) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sokan frissítenek win alól, többnyire sikeresen, de én maradok a jól bevált pendrive-s frissítési mód mellett.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34820) sz.j válasza Devid_81 (#34818) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg próbáld meg 8,5-es szorzóval is, én azzal többnyire tovább tudtam húzni mint a 9-es szorzóval.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34821) Devid_81 válasza sz.j (#34820) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem is C0 de VID: 1.225...nekem terhelve 1.344 mellett szépen ment 4250 et (8.5*500) prime95 kékhullázott kb 7 óránál (épp nem voltam itthon mikor hullázott..szal kb érték)
Érdekes nálam ez a feles szorzó csak F3as biosszal figyel be :)
De semmi, olyan 460as FSB felett mintha megállna az élet... :U
Nem hiszem hogy az EP35 ennyire vacak, olvasgattam itt, hogy van akinek 550-es FSB se volt "sok" EP35 el....de ez az FSB fesz +0.3=kék halál kissé idegesítő...az ez előtti EP35-ömet sokat nyaggattam az FSB fesz állítással...remélem nem az okozta halálát... :W :W
Jah amúgy egy bizonyos vCore átlépve szintén kékhalál fogad, de ott csak terhelésnél, win megy "szépen"

Szerk: próbáltam Corsair XMS2-800-assal és Crucial Ballistix-1066-ossal is

[ Szerkesztve ]

...

(#34822) sz.j válasza Devid_81 (#34821) üzenetére


sz.j
nagyúr

A +0,3V FSB fesz emelés szvsz sok, én max +0,2V-ig emeltem, de többnyire (különböző tuning beállításnál) a Normal állás volt a nyerő.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34823) taaz


taaz
aktív tag

Sziasztok.
Látom h valakinél nem megy jobban fel az fsb. Nálam is a stabil 430mhz állapodot meg, ez felet már kékezik, vagy be sem bootol.
Valaki probálta már h ujra pasztáza a csipszetbordát ill. lecserélte, és ezáltal jobban huzhato volt?
Én még arra lettem figyelmes h hidegen vigan veszi 440mhz fsb, de félora után beáll a gép.

(#34824) Devid_81 válasza sz.j (#34822) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen, elég erősnek tűnik a 0.3v, nah majd még alkotok vmit, csak dolgozni is kőőne a géppel nem csak piszkálni...pedig inkább a piszkálás az aminek magasabb a prioritása nálam :D
Még esetleg egy F4 alpha biost meglesek, több nem igazán akad...bezzeg a sima P35-DS3..nah mindegy, nem érdekes :U

Köszi a segítséget :R

Szerk: taaz hmmm...mondasz vmit, lehet, hogy ott a baj, terhelés alatt 45 fokig megy fel szoftveresen mérve....ami csak saccolás többnyire, de kézzel tapizva a bordát is elég melegnek tűnik amikor 45 fokon van....ami sztem nem vészes, elvileg átadja a hőt "rendesen", hacsak nem félremérős szenzor+gyenge hőátadással van dolgunk...és amikor már elég meleg a borda alatta a chipset meg épp kigyulladni készül... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#34825) Jorus válasza taaz (#34823) üzenetére


Jorus
nagyúr

Három hónapja fut 450MHz-es FSB-n alapfeszen, rendellenességeket nem tapasztaltam, azt leszámítva, hogy néha nem szeretne újraindulni. :) De ez hidegen ugyanúgy jelentkezik, mint melegen.

Nem is tom, hány fokos, rápislantok... 36 fokos a "deszka" HWMonitor szerint és 35 fokos Everest szerint.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34826) taaz válasza Jorus (#34825) üzenetére


taaz
aktív tag

Nekem most 42 és tettem rá egy kicsi ventit.
Gyanakodok a pasztára. De lehet h ez a höcsöves szutyadék lessz a gond, mivel a venti a csipszeten van igy ide ballag a fetekröl is a meleg. Vagy rosszul gondolom? :F

(#34827) Jorus válasza taaz (#34826) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jól gondolod, a HP-n eloszlik a hő valamelyest, így egy forró alkatrész a többit is melegíti. Azt persze azért tartsd szem előtt, hogy nekem DS4 van, ami HP szempontjából valamelyest komolyabb, mint a DS3P. Ergo ne az én hőmérsékletemhez hasonlítsd, hanem egy DS3P-s kollégáéhoz. Lehet, hogy teljesen normális a 45 fokos system hőmérséklet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34828) Devid_81 válasza Jorus (#34827) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem terhelés közben felmegy 45 re de nekem EP35-DS3 van....szal mégsem egy kutya :U
A régebbi gépemben egy P35-DS3 rev 2.1 volt...nah azt visszasírom még sokszor....nekem is 36 körül volt....FSB +0.3v al meg 41 terhelés alatt... :Y
Az nem dobott kékhullát ha túl volt feszelve az FSB :N

...

(#34829) barnam_ válasza taaz (#34826) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az alaplap érzékelő valahol az SB környékén van, szóval abszolút nem az NB hőmérsékletét mutatja. Nekem még a rev1.0-s DS3P-m van, ezen HP-s chipsethűtő van, és simán megy 450+ FSB-t, a max amit ezzel a procival (E6700) kitudtam hozni az 488.

szerk.: most idle 38°C, de csak a vga/cpu/táp venti megy, mind3 a lehető legkisebb fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#34830) eastsider válasza sz.j (#34819) üzenetére


eastsider
nagyúr

most nincs pendriveom

amúgy sikerült frissíteni :)

apropó pendrive
miért van az, hogy egyedül ez a gép nem ismer fel pár pendriveot?
egyiket csak felismeri, h USB flash disk stb.. de nem látom sajátgépbe, meg semmi...(másik gépen hibátlan)
egy másik pendrivet pedig alig enged írni, ha enged akkor is összevissza.. olvasni nem lehet...
miért van ez? :F

P35 DS3 rev1 e4400@9*333 geil ultra 2gb 4-4-4-12 @2.1v

(#34831) sz.j válasza eastsider (#34830) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy nálad miért van ez a pendrive-mizéria, de nekem minkét (2GB, 4GB) Kingston DataTraveler prendriveremet simán felismeri, ill. sosem volt gondom velük.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34832) eastsider válasza sz.j (#34831) üzenetére


eastsider
nagyúr

az egyik egy PQI volt, amire nem nagyon akart íni, a másik egy nonamie(seitec)
kihozza, h automatikus indítás aztán onnantól fagyi van neki :F

(#34833) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

GA-EP35-DS3 lapnál mekkora FSB-t lehet elérni kb?? 500-at viszi, az tuti. És hogyan jelentkezik a hiba?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#34834) taaz


taaz
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Majd kiprobálom h egy erősebb ventivel megtámogatom, azt meglesem h javul e valami.
:F

(#34835) pempellini válasza sz.j (#34819) üzenetére


pempellini
senior tag

Én nem akrok kötekedni de P35 DS4 nem dual bios-os.ami azt jeleniti ha esetleg nem sikerül a frissítés a régi biossal beindul?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#34836) Laraxior válasza pempellini (#34835) üzenetére


Laraxior
titán

szerintem nem ilyen egyszerű :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34837) pempellini válasza Laraxior (#34836) üzenetére


pempellini
senior tag

nem vagyok egy nagy tudor,én így gondoltam.
vagy akkor mi értelme a dual bios-nak?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#34838) pempellini válasza Jorus (#34827) üzenetére


pempellini
senior tag

Hali

nekem is P35 DS4-em van de nekem 48 fokos alapon,érdemes lenne ujrapasztázni?
ujkora óta ennyi.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#34839) sz.j válasza pempellini (#34835) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már bocsi, de ezt miért is írtad?
Mert én egy szóval se írtam, hogy ez vagy az a frissítési mód rossz, vagy bizonytalan kimenetelű lenne.

Légyszi olvasd el mégegyszer a hsz-at, de most már figyelmesen. :DDD
Ezt írtam:
"Sokan frissítenek win alól, többnyire sikeresen, de én maradok a jól bevált pendrive-s frissítési mód mellett."

:D

Ha meg csak kérdezni akartad, hogy mit lehet csinálni az esetlegesen elrontott frissítés után, azt másként kellene kérdezni.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34840) Jorus válasza pempellini (#34835) üzenetére


Jorus
nagyúr

De azt jelenti, meg ugye ha egy lap nem dual BIOS-os, és oan beállításokkal próbálkozol, amik nem mennek neki, akkor kénytelen vagy resetelni a CMOS-t. A dual BIOS-os lapok esetében (ahol ugye fizikailag is 2 chip van a lapon) ha eltolod a frissítést, akkor a másodlagos, vagy backup BIOS-szal indul.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34841) Jorus válasza pempellini (#34838) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az 1.0-snak azért más a HP-je, plusz nem tudja a DES-t, tehát ez is jelenthet különbséget. Egyébként, ha nem okoz gondot, én nem piszkálnám a helyedben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34842) Devid_81 válasza taaz (#34834) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eddig akárhányszor elkiabáltam magam kék hulla volt :)) De lehet túlmelegedés gond van a magasabb FSB-knél (nálam)
3 órája tolom az asztalival 8.5x500@1.36v a Brothers in A...eddig kb 30perc és 1 óra között ment a cucc 500as FSB-n..utána kék halál..nem történt semmi különös, kapott egy halk 9cm-es ventit pluszba a gép, a chipsetem teljes terhelés mellett 43 fokos...

MCH fesz normalon
FSB fesz normalon

...

(#34843) szuzso


szuzso
csendes tag

Szevasztok!
Lehet, hogy volt már róla szó, de hiába keresgéltem, nem találtam választ a problémámra.
Az adataimnál látható konfigurációhoz vettem még 2X2 GB Geil Ultrát, feltettem a 64 bites Vista Ultimate-t, de nem akar menni a 6 GB RAM együtt. Illetve menni megy, de a rendszer nem ismeri fel az ATI 1950PRO kártyámat, így a felbontás 800X600-on van mindig. Próbáltam már minden elrendezésben, de sehogy sem oké. 5 GB-al minden rendben, de nekem kellene mind a 4 modul.
Ha valakinek van valami ötlete, kérem ne fogja vissza magát!
Előre is kösz!

(#34844) tlac válasza sz.j (#34807) üzenetére


tlac
nagyúr

volt egy olyan bug (?), lehet már megszűnt az újabb biosoknál, hogy egy bizonyos fsb felett (talán 400), az mch normal-ja kb +0,2-nek felelt meg

(#34845) sz.j válasza tlac (#34844) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez P35-DS4-nél volt?
Esetleg nem tudod, hogy kb. mikor és melyik bios-nál volt?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34846) tlac válasza sz.j (#34845) üzenetére


tlac
nagyúr

igen
rajtam kívül még legalább 1 ember tapasztalta
ált. rendesen szoktam "dokumentálni" a dolgokat, nézz utána
azt hiszem vki ki is mérte

(#34847) sz.j válasza tlac (#34846) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben rákerestem a topikban, ez kb. 2008 eleji és f4-f8 közötti téma lehet.

Amúgy köszi az infót

:)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34848) tlac válasza sz.j (#34847) üzenetére


tlac
nagyúr

így több mindent találhatsz, ha megnézed a találatok környékén a hozzászólásokat

erre utaltam

(#34849) sz.j válasza tlac (#34848) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát ez több mint furcsa ..., valami ilyesmire is gondoltam, bár nálam az f12-es bios van fenn, tehát nem tartom valószínűnek, hogy még mindig fennállna a bug.

Amúgy PCI-E, amikor néztem, mindig 16× volt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34850) tlac válasza sz.j (#34849) üzenetére


tlac
nagyúr

ha bug, akkor abban biztos benne és még (szerintem) az f13-ban is (ez utóbbi bios volt rajta, amikor eladtam a lapot)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.