Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) donki válasza semetka (#19198) üzenetére


donki
aktív tag

Ha rev 2.1 akkor nem kell biost frissíteni. Egyébként igen.

(#19202) bim válasza _ak_ (#19138) üzenetére


bim
veterán

a biosban a standard-turbo-extrem az egy memoriakezelési állitási lehetőség.
elsősorban a perf.levelt machinálja ezzel növelve a géped teljesitményét.ezeket te felül tudod birálni.beállitasz egy turbot mondjuk auto trd. mellett(trd=perf.level) és lap detektálja az órajelet és a memsebességedet ahhoz lövi be a trd.-t.ezt általában birni szokta elsőőre a gép.bebootolsz és megnézed mennyit állitott neked be auton perf.levelnek.utána reboot és a trd. opcionál ezt az értéket csökkentheted te saját magad.ehhez nagy valoszinűséggel feszt kell még adnd a memoknak.de nagyon ovatosan kell bánni a manuális trd.-vel mert nekem egy pár OCZ igy szállt el egy idő után.
viszont egy standard trd.6 az nem = a turbo trd.6-al.a turbo sokkal agresszivebb.
nem tudom mennyire voltam érthető. :D
nekem egy tegnapi memokinzás kapásbol 1 egység trd.-t rontott a memoim képességein.szóval csak lábujjhegyen ezzel a dologgal. ;)
fontos tudnivalo:minnél jobb a memod annál alacsonyabb trd.-t képes elviselni.

(#19203) semetka válasza donki (#19201) üzenetére


semetka
őstag

Pontosan leírjátok hogy kell biost frissíteni??
Mert még soha nem csinálatam

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19204) ent válasza Boci_83 (#19199) üzenetére


ent
őstag

fél óra orthos után 58° passzív borda mellett. Idle ~40°

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19205) fdisk válasza semetka (#19190) üzenetére


fdisk
őstag

:K
nem

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#19206) ent válasza semetka (#19203) üzenetére


ent
őstag

Beteszed gyári driver cd meghajtóba.
Autostart után kiválasztod a softverek mappát és feltelepíted BIOS update progit.
Ott már értelem szerűen pipálgatsz és Flash-elsz!.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19207) fanofmanu válasza ent (#19204) üzenetére


fanofmanu
tag

wow van ph cod4 server :D nem is tudtam, mindjárt meglessük

(#19208) Highland


Highland
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!!
Vettem egy GA-P35C-DS3R alaplapot XP-t tennék fel SATA winyóra de egyfolytában azt a hibaüzenetet kapom hogy nincs merevlemez és nem lehet folytatni a telepítést!
Nagyon sürgős lenne SEGÍTSETEK!!

(#19209) semetka válasza ent (#19206) üzenetére


semetka
őstag

Még annyit hogy a winyókat melyik satába kell dugni.
Sárga vagy lila??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19210) donki válasza Highland (#19208) üzenetére


donki
aktív tag

Gondolom minden csatlakozó, tápkábel is be van dugva.
XP -t(sp nélküli) akarsz nagy méretű winchesterre telepíteni? Nekem az 500 gigás samsungot nem ismerte fel, csak az xp sp2.

(#19211) Highland válasza donki (#19210) üzenetére


Highland
csendes tag

300 GB Samsung a BIOS látja formázni is tudom csak a az XP nem akarja

(#19212) Ijk


Ijk
nagyúr

Vki megmondaná, hogy 333mhz FSB-n 2,4 es ram szorzóval miért nem indul a gép, amikor 800-as ramok vannak?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19213) Neoteric válasza Highland (#19211) üzenetére


Neoteric
addikt

ezt mondja donki is.

próbáldmeg sp2es xpvel.

PSN: ne0teric_sAN

(#19214) Brae válasza semetka (#19209) üzenetére


Brae
őstag

Sárgába érdemes, az az Inteles

(#19215) Highland válasza Brae (#19214) üzenetére


Highland
csendes tag

Még egy láma kérdés, van 6 sárga és 2 lila Sata csatlakozó mindegyikre köthetek winyot vagy csak a sárgákra? Ha hülyeséget kérdezek, bocs!

(#19216) Brae válasza Highland (#19215) üzenetére


Brae
őstag

Természetesen mindegyikre köthetsz vinyót, annyi a különbség a kettő között, hogy a sárga az Intel ICH9/ICH9R vezérlőé, a lila pedig a Jmicron vezérlőé.

(#19217) Highland válasza Brae (#19216) üzenetére


Highland
csendes tag

Köszönöm szépen, a választ! Lehet hogy még fárasztalak Titeket egy két kérdéssel!

(#19218) szeva000


szeva000
addikt

Nekem is van egy vadító kérdésem:D

Ha raid0-ba bekötök 2HDD-t(P35DS4),akkor még sata DVDíró mehet a szabad helyekre vagy ilyenkor már az összes sata portot a raid vezérlő kezeli és nem mehet más fel?
Egyébként ide vagy sata írót érdemes venni?

jaa és mégegy.Az LPT portnak elvileg csak tüskék vannak kihozva a lapon,ilyen csatlakozót hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

(#19219) tukko1 válasza szeva000 (#19218) üzenetére


tukko1
aktív tag

Én a vaterán vettem egy Lpt port kivezetést kemény 350-pénzbe került postával! :DDD Igaz elsőre volt egy kis proléma vele, mert a hiányzó tüske nem ott volt ahol lenni-e kellet volna, de egy vékony fúróval megoldottam a dolgot, kifúrtam a csatlakozon a "befalazott" lyukat! :Y Most a lcd kijelzőm tökéletesen működik vele! :C

Más! A minap történt velem egy olyan, hogy "piszkáltam" lapot, raktam bele még egy hálókártyát, de ehhez ki kellet vennem a VGA-t stb........ mikor összeraktam és bekapcsotam sípolt a lap, de nem a speker, hanem a lapon valami és csak a boot képernyőig jött be és ott megfagyot, még a biosba se tudtam belemenni! :O Le is paráztam rendesssen, de kivettem az elemet és most minden jó megint! :) Mi történhetett sztetek? Azt hozzáteszem a proci és a ram nem alapbeállításon volt!

(#19220) Pancsermeste válasza tukko1 (#19219) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Milyen kijelzőt kötöttél a párhuzamos portra?

-= Pancsermeste® =-

(#19221) donki válasza Bile Demon (#19195) üzenetére


donki
aktív tag

Most már csak végig kell gondolnom, hogy mivel járok jobban. Ha veszek egy új alaplapot vagy veszek új memóriát. Azt hiszem 4 GB memória többe kerül.

(#19222) szeva000 válasza tukko1 (#19219) üzenetére


szeva000
addikt

ha az elemkivétellel helyrejött,akkor csak a húzás miatt kattanhatott be elvileg.
Na szétlesek a vaterán akkor:)

esetleg valaki megtudná mondani mi a 2lap közötti különbség ? P35-DS3P és a P35-DS4
Márcsak azért,mert egyszerűen nem látom vagy nagyon másnapos vagyok:)
meg azééé a DS3P majd 5k-val olcsóbb

(#19223) tukko1 válasza Pancsermeste (#19220) üzenetére


tukko1
aktív tag

2x24-es Hd44780-as piros háttérvilágítással!

(#19224) tlac válasza Robi_73 (#19141) üzenetére


tlac
nagyúr

az s3 nem megy?
vagy nem bírja a procid vagy a ramod?

(#19225) Gorneck válasza Ijk (#19212) üzenetére


Gorneck
titán

Kevés fesz a procinak pl...

Gorneck#1239

(#19226) sz.j válasza ent (#19187) üzenetére


sz.j
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy a DDR2 Overvoltage Controlt normál-ra teszed, mert nekem, az Everest és a BIOS szerint is,ekkor 2,24V-ot adott a lap.

(Ha viszont +0,1V -ot adtam, akkor nem 2,24V +0,1V=2,34V-ot adott a lap, hanem a kb. 1,8V-hoz adta hozzá a 0,1V-ot, azaz kb. 1,8V+0,1V = 1,95V lett a memó fesze.)

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19227) mobal válasza tukko1 (#19219) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

más lett a hardver (beállítás)? nálam mostani deszka szol uj cucckor de általába nem csinál mást.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19228) ádika86 válasza BotaN (#18945) üzenetére


ádika86
aktív tag

A dvd-k UDMA helyett PIO módra vannak állítva. Állítsd őket UDMA-ra és nem lesz akadás és fura hangok ;)

Predator G3-571-77QK

(#19229) tlac válasza bim (#19132) üzenetére


tlac
nagyúr

én meg azt mondom, ha trd6 nekem sem megy az a-data-val, neked sem fog menni (nem ment) kingmax-szal (1125-ön cl5 mellett)

esetleg olyan rémlik, amit irkáltál, hogy a régebbi biosokban eggyel alacsonyabb trd-t is be lehetett állítani, de sebességben nem volt gyorsabb

(#19230) tlac válasza helkis (#19173) üzenetére


tlac
nagyúr

sajnos az s3 nem igazán megy tuning mellett az újabb biosokban...

40W-ot fogyaszt a géped kikapcsolt állapotban? :Y
jó az a fogyasztásmérő?

(#19231) mobal


mobal
MODERÁTOR

lap dobozán rajta van ,hogy mien rev?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19232) sz.j válasza mobal (#19231) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19233) donki


donki
aktív tag

Azt nem értem, hogy eddig a 2 pár ram közül mindkettő működött, de egyszerre csak az egyik. Most viszont a gyanúsabbik már nem működik (még a windows sem indul el). A másikkal viszont az orthos stabilan megy.
De a meglepő nem ez, (ez akár örömhír is lehetne, megvan a hiba), hanem hogy a memtest-86 nem jelez semmi hibát. (márpedig a shopban tuti, hogy azzal fogják vizsgálni és elhárítják a felelősséget.)

(#19234) bim válasza tlac (#19229) üzenetére


bim
veterán

biztosan tudom hogy ment simán a memonak 1125mhz trd.6 hiszen ittis annyi.mindezt auto trd. mellett.a furcsa csak az hogy most trd.7-el kb azonos sebességet kapok mint anno trd.6al.persze elmentett eredményem nincs erről.. :W :F

(#19235) tlac válasza bim (#19234) üzenetére


tlac
nagyúr

ez nem cl5 ;)

(#19236) Pancsermeste válasza tlac (#19230) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam működik rendesen, most az f12-vel is.

-= Pancsermeste® =-

(#19237) helkis válasza tlac (#19230) üzenetére


helkis
addikt

mitól lenne rossz?
ami esetleg bezavarhat, hogy a gép és fogyimérő között van egy APC RS1000 szünetmentes..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19238) tlac válasza helkis (#19237) üzenetére


tlac
nagyúr

az a 40W szerintem rengeteg
ráadásul furcsa, hogy s3-ban pedig 25W, pedig olyankor pluszba még áram alatt van a ram is

Pancsermeste:

milyen tuning beállítások mellett?

[ Szerkesztve ]

(#19239) bim válasza tlac (#19235) üzenetére


bim
veterán

tudom.ezt dumáltam hogy nincs rola screenem...semmi más nem érdekelne csak annyi hogy mennyivel gyorsabb (ha gyorsabb) a trd.6. de sajna már nem fogom megtudni.

más:feltettem a vistát egy particiora és az érdekelne hogy ki lehet e kapcsolni hogy ne kérdezzen rá mindig ha el akarok inditani vagy futtatni akarok egy progit. :F

(#19240) Bile Demon válasza tlac (#19230) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem csont nélkül megy, csütörtök óta le se állítottam a gépet, 4x volt elküldve STR-be, ma éjjel lepauseolt videot hagytam a képernyőn, és normális kép fogadott reggel (emlékszem régebben ilyenkor feketeség volt és újra kellett indítani a lejátszót, igaz az még ati kártyával volt...). F11-es BIOS és tuning is van, na nem sok, csak 7*400 undervoltageal.

Bruhe

(#19241) Gorneck válasza bim (#19239) üzenetére


Gorneck
titán

[link] ;)

Gorneck#1239

(#19242) tlac válasza Bile Demon (#19240) üzenetére


tlac
nagyúr

és a ram mire van állítva?

(#19243) Pancsermeste válasza tlac (#19238) üzenetére


Pancsermeste
őstag

8x450x2.5 -5-5-5-15-auto - minden fesz normal, kivéve a memo +0.1V

-= Pancsermeste® =-

(#19244) bim válasza Gorneck (#19241) üzenetére


bim
veterán

most akkor itt hol is van a leirás? :B

pancsi:feldobhatnád a memsetet és megnézhetnéd neked mennyi a perf.leveled. ;) és persze csatolhatnál hozzá egy everest benchet.ha nem probléma... :B :U

[ Szerkesztve ]

(#19245) tlac válasza Pancsermeste (#19243) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz

performace: turbo, normal, ... ?
proci is alapfesz?

nem értem, nálam akkor miért nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#19246) Gorneck válasza bim (#19244) üzenetére


Gorneck
titán

Vezpult->felhaszn fiók->felhaszn fiók felügy ki/be...

Gorneck#1239

(#19247) Pancsermeste válasza tlac (#19245) üzenetére


Pancsermeste
őstag

performance: turbo
proci: normal - tehát alapfesz

bim: Valahogy éreztem, hogy nem úszom meg... de persze Neked mindent... (vagyis majdnem mindent) - mindjárt nézem

-= Pancsermeste® =-

(#19248) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Nem akar menni a tuning a lapomban :(
P35-DS3 (rev2)
E4500-as 10*300 1,4v
Pci frecvenci 100-on
2*1gb 800mhz kingmax +0,2v 5-5-5-18-as idözitéssel 3-as szorzóval
De feljebb nem tudom huzni a procitemeltem a feszt (1,425v) 320FSB-nél
A szorzot visszáb vettem 2,5-re de nem hajlandó el indulni a gép utána
Mi lehet a gond, nem jo az idözités?valminek mg kellene még fesz?
(az uj videokarihoz szeretném huzni a procit)
Minden hasznos tanácsot elfogadok :)

WOT: kissio

(#19249) -xXx-


-xXx-
tag

úgye jol talál a wolfyka (e8400) a p35-ds3-ba ? :D

(#19250) Robi_73 válasza tlac (#19224) üzenetére


Robi_73
őstag

vagy nem bírja a procid vagy a ramod?

Viccelsz! ;] :K

Az s3 nem megy. ;)

Robi73

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.