Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19151) stigma válasza Hunyus (#19150) üzenetére


stigma
addikt

nem nem rossz a lapod, mindössze anyni hogy a 32bites oprendszer (Vista, Xp) 3,5 gb ismer fel.
Ha 64bites rendszer lenne fenn akkor simán felismerné a 4gb ot, szóval azt tedd fel.
Ennek annyia hátulötője, hogy nincs sok driver hozzá, mint a 32biteshez.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19152) Boci_83 válasza Hunyus (#19150) üzenetére


Boci_83
őstag

Windows XP 32bit ennyit kezel...

**********

(#19153) Hunyus válasza stigma (#19151) üzenetére


Hunyus
senior tag

Aha köszi szépen, majd akarok 1066mhz ramra váltani,mert annyit még kezel a lapom,de akkor ha 1066mhz ram lessz benn akkor azt már nem tudom nyujtani ugye? mert az alaplap max 1066mhz ramot kezel

(#19154) stigma válasza Hunyus (#19153) üzenetére


stigma
addikt

igen, ha azt kérdezted ez a max ram amit bele tudsz tenni akkor a válaszom igen.
hogy 1066ra váltani hát nemtudom, oda kell figyelni mert máshogy kezeli a 2gb memót illetve a 4gb memót.Lehet felesleges lenne, mert nem fogod tudni kihasználni, de meg kell kérdezni pár embert akinek van hogy mik a tapasztalatok.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19155) Gorneck válasza stigma (#19154) üzenetére


Gorneck
titán

1200as is megy a lapba... ;)

Gorneck#1239

(#19156) P00By válasza stigma (#19151) üzenetére


P00By
nagyúr

Azért némileg másképpen van:
Windows Vista Home Basic: 4GB
Windows Vista Home Basic 64 bit: 8GB
Windows Vista Home Premium: 4GB
Windows Vista Home Premium 64 bit: 16GB
Windows Vista Ultimate: 4GB
Windows Vista Ultimate 64 bit: 128GB

Hunyus: Eh írnak mindenfélét..., akkor sorry nincsen vistám, azt hittem ez hiteles forrás...

[ Szerkesztve ]

(#19157) stigma válasza Gorneck (#19155) üzenetére


stigma
addikt

igaz igaz. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19158) Hunyus válasza P00By (#19156) üzenetére


Hunyus
senior tag

Nekem Vista Ultimate van fenn 32bit,és nem ismeri fel mégse teljesen 4gb,hanem csak 3.5-nek

(#19159) XaraX válasza Hunyus (#19158) üzenetére


XaraX
addikt

Sp1-el már már 4 lesz az.

(#19160) Hunyus válasza XaraX (#19159) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hol tudom megnézni hogy fenn van-e az sp1?

(#19161) XaraX válasza Hunyus (#19160) üzenetére


XaraX
addikt

Nincs fennt az sp1,hacsak fell nem tetted.
De ez jelen pillanatban még wareznek számít,hivatalosan még nem elérhető,úgy tudom.

(#19162) éN79 válasza Hunyus (#19160) üzenetére


éN79
addikt

Sok helyről elérhető, de pl. a számítógép/rendszer tulajdonságai (felső sor a meghajtók fölött).

(#19163) Hunyus válasza XaraX (#19161) üzenetére


Hunyus
senior tag

Aha kössz

(#19164) DjKoxi válasza Bile Demon (#19135) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a megnyugtató választ.

(#19165) donki válasza Hunyus (#19158) üzenetére


donki
aktív tag

Abban a 4 Gb-ban minden benne van, beleértve a videokártya meg egyéb memóriákat is. Szóval bármit is teszel, annál többet nem fog a gép látni. Feltételezem, hogy 256 mb memóriájú videokártyád van, mert nekem 512-es és nekem például csak 3.25 Gb ramot ismer fel.

[ Szerkesztve ]

(#19166) Hunyus válasza donki (#19165) üzenetére


Hunyus
senior tag

Nos ez a configom:Gigabyte GA-P35-DS4,Core 2 Quad Q6600 2.4Ghz 1066Mhz Fsb 8Mb L2 Cache,Chieftec 450Watt,4×1Gb Kingmax 800mhz,250Gb Hitachi Sata ,GAINWARD "GOLDEN SAMPLE" 512MB 8800GT

(#19167) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali egy kérdés GA-P35C-DS3R (rev. 1.x) ere a lapra fel lehet teni azt a cucot.Dynamic Energy Saver ?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#19168) donki válasza Hunyus (#19166) üzenetére


donki
aktív tag

Lényeg a lényeg, 32 biten csak 4 GB-ot tud megcímezni, de ebben fenn van tartva a hely a videokrtya memóriának meg egyebeknek. Szóval annyit lát amennyit ír. De egy indítási kapcsolóval (/PAE) rá lehet venni azt hiszem, hogy többet lásson. De ez a kapcsoló lehet, hogy csak xp-ben van meg.

(#19169) donki válasza donki (#19168) üzenetére


donki
aktív tag

De azt hogy a faszomba csináljátok, hogy nektek nem fagy ki 4 GB rammal nekem meg igen?

(#19170) fdisk válasza tgulyas (#19167) üzenetére


fdisk
őstag

Nem..

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#19171) éN79 válasza donki (#19169) üzenetére


éN79
addikt

Kapnak a ramok elég feszt?

(#19172) robekri válasza tlac (#19119) üzenetére


robekri
addikt

Semmit, haverom baszkóódott! :)

Köszönöm ötleteket, majd szülök neki valamit! :D

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#19173) helkis válasza _ak_ (#19143) üzenetére


helkis
addikt

naszóval:
1. az S1(POS) azt csinálja, hogy ha készenlétibe küldöd a gépet akkor, monitor off, a ventik forognak tovább, hdd-k is, proci kikapcs, chipset kikapcs,egy alacsonyabb energiaüzemmódba vált a gép, powerled villog.. ez nálam fogyimérővel kb 60w.+ a minimális venti-zaj.
2. az S3(STR)-re állítva az opciót, ami a default egyébként F7C és F7-nél is, azt csinálja a ketyere, hogy ha szintén készenléti üzemmódba rakod, akkor minden kikapcsol teljesen olyan mintha kikapcsoltad volna, de bekapcsoláskor egyből asztalon találod magad.(*) (vagyis a bejelentkező képernyőn.) ez fogyimérővel 25w + no zaj.
3. ha hibernálom a gépet akkor is minden kikapcsol, de kicsivel lassabban amig elmenti a ram-tartalmát a hdd-re a gép, ill bekapcsolásnál is kicsivel tovább tart míg visszatölti az adatokat. ez érdekes módon 40w + no zaj.
4. teljes shutdown. relative lassan kapcsol le a 2.es ponthoz képest, ill indításnál a teljes bootprocesszt végig kell várni. 40w itt is + no zaj.
* : probléma: minden beállítás (bios/software) megegyezik, F7C biosszal működik rendesen a funkció. F7D, F7-el nem. (itt meg kell említenem, hogy ha defaulton van az órajele a procinak akkor mégis működik rendesen.. :F) tipp?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19174) solikka


solikka
csendes tag

Helló!

Vettem egy P35-DS3 alaplapot és úgy látom hogy a Dual Channel nem működik!
Azért felétételezem ezt mert Everestben a Memória olvasás sebessége most kb 6500 MB/s de a régi lappal 11000 Mb/s volt. A fura az, hogy CPUz és az Everest is azt írja hogy Dual channelben vannak. A másolás, írás, késleltetés nem változott!
Van esetleg valami BIOS beállítás amivel engedélyezni kell a DUAL CHANNELT? Vagy van valami más megoldás erre?

És még egy kérdés: Alapból 5:5:5:18-as időzítéseket használnak a ramjaim, ezt mennyire tudom levinni szerintetek? Kingmax DDR2800-as memóriákat használok!

(#19175) helkis válasza solikka (#19174) üzenetére


helkis
addikt

gondolom everestet is cseréltél >> csak azonos verziós eredmények hasonlíthatók össze.
írd le milyen géped van, legjobb lenne a cuccokat kitöltani az adatlapodon, sok körbenjárást megspórolnánk.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19176) solikka


solikka
csendes tag

Igazad volt, feltettem a régi everestemet és az 11000MB/s -t adott! Köszi!

De nem értem a memória olvasási sebességet miért nem lehet ősszehasonlítani egy régebbi verziójú Everesttel? Elvileg azt csak egyféleképpen mérheti nem?

(#19177) mobal válasza donki (#19168) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah de azis csak egy darabig jo tudtommal...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19178) mobal válasza Hunyus (#19158) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

benne van a vga is azért látsz csak 3.5 GB rendszermemot.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19179) GBX válasza gina100 (#19050) üzenetére


GBX
aktív tag

Uff!

Defaultra állíthatod, ha clearbios-t hajtasz végre...., igaz ehez a gépbe kell nyúlni.
És nem az optimized beállításokat kell hazsnálni, hanem a Fail-safe beállításokat... legalábbis az visz a kb default állapotba.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#19180) helkis válasza solikka (#19176) üzenetére


helkis
addikt

mert fejlődik a mérési algoritmus az új hardware-ek miatt, ill hibázhat is a programozó. így volt ez a 11000Mb/s-es olvasási hiba is anno E6300-E6400-el, de akkor én is örültem neki.. :D használd a legfrisebbet (ha teheted) az mindig az új hardware-ekhez van kreálva, ill a régebbi hibák ki vannak javítva..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19181) GBX


GBX
aktív tag

Viszont nekem is lenen kérdésem!

A topic baromira hosszú, és kereséssel nemt aláltam meg konkrét választ a problémámra.

Gond a köv: GA-P35C-DS3R alaplap
1 sata hdd (rendszer XP)+ 2 pata hdd
2 patát rákötöttem a GSATA2 es vezérlőre és ha a Biosban
beállítom hogy RAID/IDE, akkor felismeri a 2 hdd-t, de egyikre vagy mindkettőre azt írja ki
hogy Damaged (majd továbblép), de utána a satás HDD-ről a bootolás nem indul
Ha beállítom hogy simán IDE, akkor a boot képernyőn kiírja a 2 hdd-t de nem lép tovább...

( érdekesség hogy ha raid/ide módban megy, vagyis a gsata utólag veszi észre a 2 pata-t és ha belépek a raid configba, akkor látszik hogy nincsenek raid setben, és bár az egyikre azt írja ki hogy udma 6 a másikra mindig "MDMA Mode 20" -at ír ki a "Damaged" hdd re, ami olykor vagy az egyik hdd vagy a másik, mikor hogy)

A poén az, hogy a 2 pata-s hdd teljesen jó, egyenként működnek (a satas- hddvel együttesen) (Nem master-slave gond!)
Más gépekben is jól működnek, hutil , minden más jót írt ki. De ha a 2 pata-nak egyszerre kéne működnie akkor megáll a gép, a bootlolás során.

egyik hdd: 160G samsung
másik meg egy 200G -s samsung.

Lehet vhogy a alaplap GSATA2 es vezérlőhöz vmi biosfrissítést felrakni?

Ja és persze F9 es és F10 es alaplapi BIOS nál is uez a gond (most frissítettem F9 ről 10 re).

Ha tudna nekem vki segíteni, megköszönném :R

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#19182) solikka válasza helkis (#19180) üzenetére


solikka
csendes tag

Köszi, erre nem is gondoltam! Pedig már kezdtem reménykedni hogy valahogy visszahozhatom a 11000 MB/s -t :D

(#19183) sz.j válasza Robi_73 (#19140) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezek szerint nem csak én öregszem ..., mert néha én is hasonlóan "érzek" (nem hoz lázba) mint Te.
Csak mikor Gornit kell "csipkedni", azt nem tudom kihagyni ... :D

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19184) Gyusz válasza GBX (#19181) üzenetére


Gyusz
őstag

Lehet, hogy van megoldás a problémádra, de nálam pl.: DS3 lapban PATA DVD-író egy ideig működik, aztán nem, restart ugyan segít, de hosszabb műveleteket képtelen befejezni. A vinyók sokkal stabilabbak, de ott is előfordul (igaz nagyon ritkán), hogy lefagy a gép, és ilyen gondok csak PATA vinyókkal, optikai meghajtókkal vannak nálam (mindegyikből többet is próbáltam, több kábellel.). F12-es BIOS van fent, szerintem a lapom nem csípi a PATA-s cuccokat.

(#19185) donki válasza éN79 (#19171) üzenetére


donki
aktív tag

Nem tudom. Lehet elkezdek játszadozni a feszültségekkel.
A memtest-86, ami ugye saját boot cd-ről indul nem mutat ki semmilyen memória hibát.
Ha elindítoma a windowst, az viszont igen.
Ennek többféle oka is lehet, eddig arra gondoltam, hogy driver hiba.
De mi van, ha egész egyszerűen ha a windows megy, akkor a többféle funkció több feszültséget kíván?
Gondolom abból semmi baj nem származhat, ha kivétel nélkül mindent megkínálok egy kis plusz feszültséggel? Még a procit is, mert bár 1.225 kéne neki, a bios szerint csak 1.220-at kap.

(#19186) donki


donki
aktív tag

Adtam egy kis kakaót a cpu-nak (éppen csak egy fokozattal nagyobb feszültséget), meg az fsb-nek illetve pcie-nek. MCH-hoz és memória feszültséghez nem nyúltam. És most 4 GB rammal már 10 perce megy az OCCT. Eddig 1 percnél tovább sose bírta. Viszont a CPU hőmérséklete 60 C, alaplap 48C. Nem túl sok ez?

(#19187) ent


ent
őstag

Ennyire fostalicska deszkám még nem volt. Adom el pic*ába.
2Gb nál default(1,8V)+0,4V ami megfelel a ballistix 2,2V defaultnak. Melegszik mint álllat.
4Gb ramhoz elméletileg 2,3-2,4V ot kellene adni. Ennél default+0,5V, forrók mint állat, de a bios ekkor látja csak 2,3V nak. Ramokat mennyire szabad terhelni? Hőmérsékletileg?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19188) Brae válasza donki (#19186) üzenetére


Brae
őstag

PCI-E-nek nem kell fesz, a ramoknak adj annyit, hogy 2V körül kapjanak Everest szerint, 4modulnál kell a fesz az MCH-nak is +0.1-et adj neki

ent az én lapom is kevesebbet ad a ramoknak, +0.7-nél ad 2.27V-ot :) Eleinte zavart, de mostmár nem érdekel, tekintve hogy ígyis elballagnak a ramok 1200mhz-en stabilan, ez egy ilyen hülyebiztos fjúcsör, hogy ne tudd elégetni a ramjaidat :))

[ Szerkesztve ]

(#19189) ent


ent
őstag

Utána néztem az #1 hszben és egy érdekes képre lettem figyelmes kedves fóumtársunk érdeme képpen:
kép

Tehát nem újkelető problémával állunk szembe???

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19190) semetka


semetka
őstag

Vegyes hozzászólásokazt olvasok, mégis megéri megvenni ezt az alaplapot???
Sok mindenkinek van gondja vele???
(p35-ds3r)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19191) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

A s-ata csatlakozókra mindegy milyen sorrendben dugom rá az eszközöket? Pl sata0 samsung vinyó, sata1 Pio sata dvd író. Jó így vagy csak minden páratlanra tegyek eszközt vagy teljesen mindegy?

(#19192) ent válasza DjKoxi (#19191) üzenetére


ent
őstag

Telejesen lényegtelen! Dughatod a SATAII5 re is...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19193) Brae válasza semetka (#19190) üzenetére


Brae
őstag

Sztem a legproblémamentesebb P35-ös lap... Ha neked az gond h nem tudod benne szénné égetni a ramokat akkor nemszóltam :D (amúgy ezse mindegyikre jellemző, én úgy vettem észre, hogy a rev 2.0 és 2.1 az ami alulfeszeli a ramokat)

(#19194) ent válasza Brae (#19193) üzenetére


ent
őstag

De ez akkora szivatás, hogy szentem kínaiak röhögnek a markugban!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19195) Bile Demon válasza donki (#19186) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ha gyorsan túl akarsz lépni ezen a problémán és megengedheted magadnak, akkor cseréld le a RAM-okat mondjuk Kingmaxra, vagy más olyanra, amit itt ajánlanak neked a topicban.
A lap tud kezelni 4 gigát... Biztos, hogy a RAM-jaid rosszak, vagy egyszerűen nem mennek ebben a lapban. Sajnos van ilyen.

Együtt tudok érezni veled, nekem is kijutott a hibás ramokból...

Van olyan, hogy a memtest nem jelez hibát mégis gond van a ramokkal... Én FÉL évig szívtam emiatt, cserélgettem a lapokat (szervíz gari kidumálás), a végén már procit is. A végén elkeseredésemben vettem kisebb RAM-ot 128MB-s samsungot a 256MB hyundai helyett. Igen ez régen volt, és nem volt pénzem RAM-ra... Már a 256MB-t is hitelből vettem karácsony körül :) És valamikor nyáron a névnapomra vettem a 128MB Samsung RAM-ot és minden megjavult. Vertem is a fejem a falba. A memtest egyszer se jelzett hibát ezért gondoltam, hogy azzal nem lehet baj, csak a játékok simán kilépdeltek 1-2 óránként, meg a 3d mark. Annyi bosszúságot.... Ja igen, akkor (2001 ? ) 2x annyiba került a 256MB-s ram mint a procim meg az alaplapom és nem engedhettem meg magamnak hogy cserélgessem. Igaz így utólag bevihettem volna szervízbe, de ott biztos nem tesztelték volna órákat hogy ez a hiba jelentkezzen...

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#19196) donki válasza Brae (#19188) üzenetére


donki
aktív tag

ha nem adok pluszt a pci-e -nek akkor nem működik :Y

(#19197) donki válasza semetka (#19190) üzenetére


donki
aktív tag

Én még sosem hallottam alaplap- memória- videokártya kompatibilitásról, meg feszültség állítgatásokról/ kísérletezgetésről mielőtt meg nem vettem ezt az alaplapot. Eddig - igaz asus alaplapokkal- annyi volt, hogy összeraktam, szemre beállítotam a biost és boldogan használtam amíg el nem avult. Ezzel a lappal viszont meggyűlt a bajom. Szóval... nagyon király, neked is csak ajánlani tudom, minden frankó! Tényleg!

(#19198) semetka válasza Brae (#19193) üzenetére


semetka
őstag

Akkor megnyugodtam h a leegproblémamentesebb.
Jövő héten érkezik mellé egy e8400 es proci.
Én nem szoktam tuningolni.
Amikor megveszem kell vmit állítani a bioson, vagy gyárilag be van állítva, hogy normálisan működjön???

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19199) Boci_83


Boci_83
őstag

Tudom hogy fél off de ezeknek az Intel prociknak mi az elfogadható hőmérsékletük..? Mármint amit hosszú távon is elviselnek?

**********

(#19200) Bile Demon válasza semetka (#19198) üzenetére


Bile Demon
őstag

A rendszeridőt kell beállítani. (gyárilag is be van állítva de nem európai időzóna szerint) És megy!

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.