Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) sz.j


sz.j
nagyúr

Én is furcsaságokat tapasztaltam a ram fesszel kapcsolatban ....

Ha a DDR2 Overvoltage Controlt
- normálra állítom, akkor a BIOS PC Health Status és az Everest szerint is a ram fesze 2,24V
- ha + 0,1V-ra állítom, akkor a BIOS PC Health Status és az Everest szerint is a ram fesze "csak" 1,95V

Tehát, ha jól értelmezem, akkor "normal" állásnál mintha (a memókba programozott kód szerint ?) automatikusan 2,2V-ot vagy akörüli feszt állítana be, míg a +0,1V adásánál a lap a DDR2 alapfesznek számító 1,8V-hoz adná hozzá a plusz feszt.

Szerintetek is jól gondolom?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19102) Gorneck válasza sz.j (#19101) üzenetére


Gorneck
titán

:K

FSB is emelve van? Mondjuk nekem normálon annyi feszt ad, mint +0,1V.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19103) semetka


semetka
őstag

Ma rendeltem egy p35-ds3r alaplapot.
Szerintetek mennyi esélyem van h a legújabb reveset kapom, amibe van az energiatakarékos funkció??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19104) bim válasza Gorneck (#19100) üzenetére


bim
veterán

turbo alatt nem használok memot.akkor inkább felapritom lemezvágo olloval.
kezdem azt hinni hogy nem is volt meg a trd.6. sajnos szellősen mentem az eredményeimet.esetleg ha a forumban találok egy ilyen eredményt akkor tudnék viszonyitani. :F

sz.j:szerintem a fesz dolgot jol gondolod de mintha én ezt már 1x leirtam volna neked hogy tedd bátran +0,4V--ra és ellenőrizd everestben a feszt....

[ Szerkesztve ]

(#19105) Gorneck válasza semetka (#19103) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a bolttól és a nagykertől van...ha EP35-ít rendeltél akkor tuti...ha P35öt, akkor azt kapsz...

Gorneck#1239

(#19106) Gorneck válasza bim (#19104) üzenetére


Gorneck
titán

1000/5-5-5-15@turbo-val megy a ramom...emlékeim szerint 9500-9800 között olvas...

Gorneck#1239

(#19107) sz.j válasza Gorneck (#19102) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmilyen más változtatás nincs, csak a memó feszültségét állítom a fentiek szerint.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19108) Gorneck válasza sz.j (#19107) üzenetére


Gorneck
titán

Szal akkor minden alap...csak manuál állítottad a feszet...érdekes...nem kéne önállósítania magát...szvsz.

Gorneck#1239

(#19109) tlac válasza bim (#19098) üzenetére


tlac
nagyúr

trd 6 nekem sem megy ilyen beállítások mellett

turbo alatt nem használok memot.akkor inkább felapritom lemezvágo olloval.

miért?
nekem turbo-val megy...

[ Szerkesztve ]

(#19110) tlac válasza Gorneck (#19102) üzenetére


tlac
nagyúr

már ds4 f12-nél normalon (tuning mellett) nem kapta meg a ramom a szokásos 2,2V-ot

(#19111) Gorneck válasza tlac (#19110) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt most nem vágom... :B
Szal minden normál és tuning mellett (fsb emelés játszik csak)?

Érdekes amit sz.j ír...de már olvastam róla, hogy minden normálon és tuning mellett auto emeli a feszt a lap...de pl ezt nem tapasztaltam soha... :( Mindig kimaradok minden érdekességből... :DDD :(

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19112) tlac válasza Gorneck (#19111) üzenetére


tlac
nagyúr

f12-vel 450-es fsb mellett a normal 1,88 volt a bios szerint
f11-el pedig 2,2V

[ Szerkesztve ]

(#19113) Gorneck válasza tlac (#19112) üzenetére


Gorneck
titán

Értem...akkor nála miért?

Aham...függ a biostól...lehet beleszól a ram spd értéke...?!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19114) sz.j válasza bim (#19104) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...szerintem a fesz dolgot jol gondolod de mintha én ezt már 1x leirtam volna neked hogy tedd bátran +0,4V--ra és ellenőrizd everestben a feszt...."

Most egyáltalán nem az általad említett +0,4V-on van a hangsúly, hanem az előzőekben leírt tapasztalatomon.
Bár azt sem értem, hogy ezt miért kellene megtennem, mikor a memóim szinte alapfeszen, jóval többet mennek mint 1200MHz. És most már stabilan.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19115) tlac válasza Gorneck (#19113) üzenetére


tlac
nagyúr

gondolom, hogy az epp-ből kalkulál vmi feszültséget (legalábbis a régebbi biosokban, ilyen szempontból nem teszteltem az f12-t)

(#19116) rob210


rob210
nagyúr

Na hétfőn jönnek az új ramok 1066Mhz csuhéé
Meglátom mit bír az új hűtésével a prci meg a lap:D

Renault power

(#19117) sz.j válasza Gorneck (#19108) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy látszik, hogy pontatlanul fogalmaztam és ezért félreérthető voltam ...
Mert a memók beállítását én változtattam és nem "őnállósították magukat", hanem a normál-ra állítás, ill. a +0,1V emelés hatására lettek ezek a fesz. értékek.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19118) robekri


robekri
addikt

Giga p-35ös S3-as lapom valami BIOSt keres! Jól sejtem, hogy vihetem vissza gariba?? :@ rev 1.0ás a lap! Persze nem csinál semmit!!:F

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#19119) tlac válasza robekri (#19118) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor adj neki bios-t (lemez, fat-os vinyó)

mit csináltál vele?

(#19120) donki


donki
aktív tag

Korábban memtest-86 mindig hibát jelzett a memóriákra, de most - talán az új propellereknek köszönhetően- már nem. De mégsem működik. Ez már gondolom valami windows driver hiba. Érdekes, hogy 2 GB rammal nem jön elő, de néggyel igen.

(#19121) janos666 válasza robekri (#19118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Régen volt egy ASUS lapom ami gondolt egyet és kéregette a BIOS-át, beraktam a gyári CD-t és újraflesselte róla a BIOS-t. Érdemes megpróbálnod a gyári CD beadását vagy egy BIOS-t floppyra rakni és beadagolni neki.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19122) donki


donki
aktív tag

Ha van itt valaki aki windows xp sp2-t használ (E)P-35-DS3 alaplappal, 4 gb rammal (esetleg éppen geil ultrával), az árulja már el legyen szíves, hogy milyen drivereket használ.

(#19123) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Beléptem a klubba én is, már DS3 alaplapom van nekem is. Most ideiglenesen egy 3000 -es (925) Dual core proci van benne biosban beállitottam 15x200 ra és everest 12x250-et ir rá, ramokat elvileg igy 1000 en hajtja. Kicsit meleg is a ram. Hol tudom megnézni a ramokmennyit kapnak? És miért ir az everest 12x250-et mikor biosban 15x200 at álitottam...
Bioszfrissítés szükséges-e? Hogy kell egy ilyet csinálni? Előtte Abit AM2es lapom volt, azon csináltam ilyet, gondolom itt sem bonyolultabb...

**********

(#19124) ent válasza Boci_83 (#19123) üzenetére


ent
őstag

Itt :D

Hányas everest?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19125) Boci_83 válasza Boci_83 (#19123) üzenetére


Boci_83
őstag

Cpu-z 15x200 at ir, és 800 r a amemóriát, de akkor is meleg...

Ent: megnézem... ;) 4.00.975

[ Szerkesztve ]

**********

(#19126) ent válasza Boci_83 (#19125) üzenetére


ent
őstag

Ma lettem én is kicsit oksabb DS3 lap terén. Fontos, hogy mint nálam is, alulfeszel a lap. Majdnem mindent manualon kell beállítani!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19127) Boci_83 válasza ent (#19126) üzenetére


Boci_83
őstag

1,875V-ot ir a bios mem feszre. Ez nekem érdekes, mert az Abit lapomban ennyivel el sem indult a gép. Ott legalább 2,0V-ot kellett adjak hogy arendszer feláljon. 2,2-2,3V-al hasjtottam tuning esetén és akkor volt kb ilyen meleg, bár ott a Freezer közvetlenül felette volt, gondolom rengeteg hót elszálitott.
Az ugye nem igazán normális hogy bios mentés után kikapcsol, majd pár mp én elindul. Bios csere??

Mod: Rev 2.1 jó vagy rossz? :DDD Tudom ez olyan kérdés volt, mintha azt kérdeztem volna mennyibe kerül egy vacsora...?

[ Szerkesztve ]

**********

(#19128) ent válasza Boci_83 (#19127) üzenetére


ent
őstag

Béta biost soha, de mindig a legfrissebbet!

Pl nálam: ramok default 2,2V. Erre lap adott neki 1,88V. Van egy funkció amivel ddr2 Voltot tudsz neki adni. Nálam +0,3V ra van rakva hogy defaultba legyen.

Szerk: akkor kapcsol ki-be ha állítottál rajta "életfontosságú" funkciót vagy hiba csúszott pl tuning beállítások közé!

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19129) Gorneck válasza sz.j (#19117) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan fogalmaztál és felfogtam mit írtál... :B

Gorneck#1239

(#19130) ent válasza Gorneck (#19129) üzenetére


ent
őstag

Szia
Úgy néz ki müxik. Habár volt még 1-2 kékfagyi. :F
GMCH-nak +0,1V adtam. pcie 100-ra tettem
Viszont érdekes az 1. hsz. Ott van egy link a giga lapok tulajai csinálták, ott van egy kép ahol minden volt beállításhoz +0,2V van beállítva,,,

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#19131) Gorneck válasza ent (#19130) üzenetére


Gorneck
titán

Az csak egy minta, ha a tuning guide-ra gondolsz...inkább a táblázatokat nézegesd...

Gorneck#1239

(#19132) bim válasza Gorneck (#19106) üzenetére


bim
veterán

könnyen elő fordulhat hogy annyit teljesit a mostani procid.a régebbi procid ugyanezen a memsebességen szerntem jó ha8500-at nyomott.én a saját eredményeimhez mértem volna magamat ha elmentettem volna......

tlac:arra szerettem volna rávilágitani hogy ha nem megy egy memonak a turbo memkezelés onnantol az a memo nálam kuka.megjegyzem eddig az összes memomnak simán ment a turbo és az extrem is.a trd.t amiota kinyirtam az OCZ-ket azota auton hagyom igy a lap saját maga dönti el mit bir a memoriám.tegnapi napig ezt az értéket auton trd.6-ban állapitotta meg. a CL.4-es nyuzásnál már trd.8-ra tette igy stabil is volt de semmit nem nyertem vele sebességben.utána visszatettem tele5-re és már sajnos nem a trd.6-ot lőte be magának hanem a trd.7-et.és ráá sem tudom erőltetni a 6-ot mert nem indul el.
viszont meg eredményekben az réémlik hogy ugyanezeket az értékeket hozta régebben is.sajnos leellenőrizni nem tudom mert nem mentettem el rola screent.

(#19133) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Holnap rakjuk össze az új konfigomat és lenne egy pár kérdésem. ( ds3p 2.0, e8200, 2x1G kingmax1066, giga 9600GT )
A tápom marad a régi és csak 4-es a kisebbik tápcsatlakozóm amit a lapra kell dugni. A nagyobbhoz van átalakító, nem lesz gond ha a kicsi csak 4-es? Ha jól értelmeztem a 8-as csak az EE procihoz szükséges?
Köszi.

(#19134) Boci_83


Boci_83
őstag

Mi ez a turbó ha szabad kérdezni..? Mit eredményez ha bekapcsolom.?

**********

(#19135) Bile Demon válasza DjKoxi (#19133) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem lesz gond a 4 tűs tápcsatival. A nagyobbikhoz (24 tűs) sem kell feltétlenül átalakító egyszerűen ki lehet hagyni a maradék 4 érintkezőt, nekem legalábbis nem volt vele semmi gond, persze ha van átalakító akár használhatod is.

Bruhe

(#19136) helkis


helkis
addikt

mitől lehet az, hogy F7.es biossal (tuningolt 100% stabil rendszer-rel (8x400)) nem akar visszajönni készenléti üzemmódból a gép, állandóan újraindul..
F7C-s biosszal remekül megy ugyanazokon a beállításokon. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19137) bim válasza Boci_83 (#19134) üzenetére


bim
veterán

agreszivebb memkezelés.lényeges gyorsulás.alapbol be van kapcsolva.ha nem birja a memod akkor csak standardon megy ez az opcio amit a hajadra kenhetsz...

(#19138) _ak_ válasza helkis (#19136) üzenetére


_ak_
addikt

Van már végleges bios is a lapodhoz, lapozz vissza pár oldalt és linket is találsz.

bim: manuálba mit kell állítani, memsetbe ez a performance level? ok, h a biosba a turbó, meg extrem, csak rendes nevén nem találom.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#19139) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem teljesen jól kezeli a feszt a lapom.Memória alapból 1.8Vkap adtam neki +0.2 és everest is 2V lát és a bios is.Lehet hogy táp kérédése a dolog? :F

(#19140) Robi_73 válasza sz.j (#19005) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia Jani!

Vagyok néha-néha, de inkább olvasgatok. Próbáltam aktívabb lenni egy pár hete, de annyira nem hozott lázba a PH! :B Azért köszi az invitálást! :R

Robi73

(#19141) Robi_73 válasza tlac (#19016) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem sem megy! :( Non-stop újraindulgat a gép. ;)

Robi73

(#19142) helkis válasza _ak_ (#19138) üzenetére


helkis
addikt

a final F7-el nem jó.. :W

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19143) _ak_ válasza helkis (#19142) üzenetére


_ak_
addikt

my bad, félreértettelek.
Nos, készenléti állapot ugye az alvó állapottal megegyezik, mert ha igen, nekem visszajön onnan... és szintén p36-dq6 F7es biossal, egy tipp, a power managment-be az ACPI Suspend Type-ot, tedd S1(POS)-ra. és utána próbáld meg.

Let's begin, de gozaimasu!

(#19144) Boci_83


Boci_83
őstag

1,35 V-ot álitok biosban, az lehet hogy annyira alulfeszel hogy 1,23 V jut csak a procinak..? Mert Cpu-z ennyit ir terhelés alatt...
F10 es bios van fent gyárilag nekem, érdemes lecserélni, vagy ez azért elfogadható??

[ Szerkesztve ]

**********

(#19145) Gorneck válasza Boci_83 (#19144) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt hívják vdrop/vdroop-nak... ;)

Gorneck#1239

(#19146) Boci_83 válasza Gorneck (#19145) üzenetére


Boci_83
őstag

Na de ennyi? Mert most elvileg a 925.ös Dual core 3,9Ghz.en megy 1,23V.-al?? Nem akarom elhinni. :DDD

**********

(#19147) Gorneck válasza Boci_83 (#19146) üzenetére


Gorneck
titán

Minden procinál más...

Gorneck#1239

(#19148) semetka


semetka
őstag

LÉCCI ÍRJATOK!!!
Ma rendeltem egy p35-ds3r alaplapot.
Szerintetek mennyi esélyem van h a legújabb reveset kapom, amibe van az energiatakarékos funkció??

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19149) Gorneck válasza semetka (#19148) üzenetére


Gorneck
titán

ep35 tudja elvileg...Te p35öt rendeltél...szal úgy készülj nem azt kapod...max kellemesen csalódsz...de ezen kérdésedre már adtam aszhem választ...sokat uccse vesztesz vele...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19150) Hunyus


Hunyus
senior tag

Szevasztok nekem ga-p35-ds4 lapom van,és 4×1gb kingston 800mhz ram van benn,de az oprendszer meg csak 3582mb ír ki rá.miért lehet ez?rossz lenne a lapom?a válaszotokat előre is köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.