Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18701) Gorneck válasza Kristof86 (#18697) üzenetére


Gorneck
titán

380on fsb wall-os procid lenne az kétlem. MIT menübe mit mire állítottál?

Gorneck#1239

(#18702) Muréna válasza Kristof86 (#18697) üzenetére


Muréna
őstag

könyörgöm, minek adsz egy quadnak 3200mhz-hoz 1.47V-t ?
mivel nézed a hőfokot?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#18703) Muréna válasza MasOyama (#18698) üzenetére


Muréna
őstag

frissitettél biost a lapodon?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#18704) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

A következő kérdésem lenne a P35-DQ6 tulajokhoz. Mennyire férnek el a méretesebb CPU hűtők a sok hőcsöves bizbasztól? Egy ilyet szeretnék feltenni majd rá (feltéve ha beszerezhető idehaza), és az a gyanúm hogy gondok lehetnek vele.

Más tészta. Egy Q6600 alá húzáshoz és tartós igénybevételre (3D, render, munka, ilyesmik) kell a P35-DQ6, vagy elég a P35-DS3P is? Valamint egy ilyen párosításhoz elég lenne egy Corsair 520HX, vagy ha biztosra akarok menni, akkor inkább a 620-ast válasszam? Köszi.

(A többi érintett topikban is felteszem ezt a kérdéskört, úgyhogy ne küldjetek át máshova. :) Elnézést a duplázásért, de így talán több esélyem van az érdemi válaszokra.)

(#18705) Gorneck válasza i are robot (#18704) üzenetére


Gorneck
titán

- Milyen reves a lapod? Vagyis most akarsz lapot venni? Akkor inkább thermalright ultra 120 ex vagy HR1 plus, esetleg Big Typhoon.
Arra figyelned kell, hogy alul is van borda ami nem enged feltenni elég sok normális hűtőt...ergo hasonló felfogatású hűtő kell, mint a gyári borda.
- DQ6.
- 520 simán elég.

Gorneck#1239

(#18706) i are robot válasza Gorneck (#18705) üzenetére


i are robot
senior tag

Most építenék gépet. A DQ6-ból mostanában már csak a Rev. 1.1-est kapni, vagy belefuthatok még egy 1.0-ba is? Úgy nézem az újabb azért kicsit értelmesebb [link].

Miért nem javasolnád az IFX-14-est? A léghűtők között talán verhetetlen, csak b×szott nagy, ez az egyetlen ami miatt vacilálok. Ennek is van alsó hűtője, lehet hogy az is ütközne az alaplapival?

(#18707) sid87


sid87
senior tag

Ne haragudjatok hogy ide írok ezzel, de nem találom hova lehetne..

Szóval vásárlás előtt állok, és érdekelne az itt levők véleménye hogy jó e a konfig amit összenéztem vagy sem. Ezt melyik topikban tehetem meg?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#18708) Gorneck válasza i are robot (#18706) üzenetére


Gorneck
titán

1. Belefuthatsz még 1.0ba is.

2. Verhető az...nem is kicsit: Csekkold csak... Mi sem bizpnyítja, hogy alig használják külföldön.

Ezek jók: [link]

Gorneck#1239

(#18709) Gorneck válasza sid87 (#18707) üzenetére


Gorneck
titán

Akár ide is... ;)

De mehet ide is...

Gorneck#1239

(#18710) sid87


sid87
senior tag

Hát jó, akkor ide beírom, köszi :)

Szóval, próbáltam összeállítani egy konfigot, igazán nem vagyok képben hogy jelenleg mi jó és mi nem, de árilag ez szimpi.

alaplap

proci

ram (2x)

videókari

és most jelenleg nem tudom milyen tápom van, de ha nem jó, akkor még egy ilyen is kéne.

Meg még attól függ hogy pénzileg hogy jövök ki, kéne HDD egy 300 gigás kb, csak mondjuk nem tudom hogy SATA, vagy milyet érdemes, meg majdan monitor, de a lényeg most amiket fentebb írtam :)

Egyébként nem feltétlen játékra kéne, csak minimálisan, esetleg Red Alert 3mat kipróbálnám, vagy új settlerst, ilyesmi. Vistát is fel szeretném rá rakni, tehát jó lenne ha menne rajta. HD filmeket is néznék. Ja meg photoshop se lassuljon be :) Hát ennyi.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#18711) ent


ent
őstag

gigánál melyik funkció ami az asus droop elleni beállítása?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#18712) sz.j válasza ent (#18711) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha jól tudom akkor a M.I.T. -ben lévő Loadine Calibration. ( DS4-nél)

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18713) éN79 válasza sz.j (#18712) üzenetére


éN79
addikt

Ez mennyire lap specifikus, mert én a P35C DS3R-ben nem igazán találtam M.I.T alatt ilyen opciót, de lehet csak én voltam figyelmetlen. :B

(#18714) sz.j válasza éN79 (#18713) üzenetére


sz.j
nagyúr

DS4-es lapom van, ott ez megtalálható, sajnos a többi lapnál nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőség.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18715) Telefunen válasza éN79 (#18713) üzenetére


Telefunen
őstag

Csak DS3P-től felfelé létezik ilyen opció.

(#18716) éN79 válasza Telefunen (#18715) üzenetére


éN79
addikt

sz.j + Telefunen: köszönöm a választ, megnyugodtam hogy nem én vagyok a vaksi. :B

[ Szerkesztve ]

(#18717) ent


ent
őstag

jaja dánke!

Még egy: mindengyik deszka (gyártó) képes erre a droopra? Úgy értem ez nem gyártó függő, hanem ez van? :B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#18718) Gorneck válasza sid87 (#18710) üzenetére


Gorneck
titán

Jónak tűnik...sztem vedd meg.

Gorneck#1239

(#18719) _ak_


_ak_
addikt

alapfesz 9*333 prime stabil, 9*350 fft ok, blend fail :/
btw ram is droppol? 2.22ről 2.19re :DD de nem hiszem, h ez lenne a blend problémája a cl5 turbot meg bírnia kell 1120mhzen. szal valszeg alapfesz nem a barátom :/

Let's begin, de gozaimasu!

(#18720) Gorneck válasza _ak_ (#18719) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lenne csak a ramot tesztelni és akkor legalább kiderülne is vmi...

Gorneck#1239

(#18721) mobal


mobal
MODERÁTOR

Kérdés: Gigabyte GA-P35-DS4 lap viszi az E8xxx szériás procikat alapból? (nem kell semmi trükk uj bios stb...) ?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18722) Gorneck válasza mobal (#18721) üzenetére


Gorneck
titán

Elviekben igen...ha nem akkor megoldjuk a flash-t...

Gorneck#1239

(#18723) sz.j válasza mobal (#18721) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem az F7-es BIOS volt fent az új lapon és azzal ment az E8200-es proci, de ajánlott frissíteni F11-re, mert "állítólag" ez való hozzá.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18724) mobal válasza sz.j (#18723) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jolvan. Még sosem csináltam. Ellehet rontani 2db (vagy 3 nemtom menniy van a lapon) biossal? :D És pendrive -ról is lehet?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18725) Gorneck válasza mobal (#18724) üzenetére


Gorneck
titán

Elviekben nem. Pendriveról is lehet.

Gorneck#1239

(#18726) DeadMeat válasza mobal (#18724) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ellehet rontani igen ;]
Es lehet pendrive-rol is.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#18727) sz.j válasza mobal (#18724) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mint ahogy már előttem is írták, sajna el lehet rontani, de ennek ellenére azt mondom, hogy nagyon egyszerű pendrive-ről frissíteni.
Arra oda kell figyelni, hogy a lapod rev-jének (1.0, 1.1, 2.0, 2.1) megfelelőt rakj fel!
Viszont lényeges, hogy közben ne legyen áramszünet!!!

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18728) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Ha satás vinyót szeretnék használni a lapban, ami ugye sata2, kell-e valamit állítanom a biosban, vagy minden automata lesz? Valahol olvastam, hogy tönkretette a satás vinyót a sata2-es lap, mert túl gyors adatátvitelt akart, amit a vinyó ugye nem bírt!
Bár lehet, hogy csak lámaság volt az egész!

Előre is köszi
Ventura

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#18729) DeadMeat válasza ész ventura (#18728) üzenetére


DeadMeat
veterán

Semmit nem kell allitanod,es nem fogja tonkretenni,hasznald nyugodtan. :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#18730) ész ventura válasza DeadMeat (#18729) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Jól van, köszi!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#18731) MasOyama válasza Muréna (#18703) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen, a legújabb F12 van fent.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#18732) kicsigeri válasza scream24 (#18688) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Igen meg kéne találni a végét, csak arra még nem volt idöm rá.
Állítom az fsb:dram arányt. most 1:1

(#18733) i are robot válasza Gorneck (#18708) üzenetére


i are robot
senior tag

Most veszem csak észre, hogy a Thermalright Ultra 120 és az Ultra 120 eXtreme nem ugyanaz. A PH tesztben a sima 120-as volt gondolom, nem is szerepelt valami fényesen. Az eXtreme is szimpatikus, meg szolidabb is az IFX-14-esnél, úgyhogy akkor azt hiszem inkább az lenne. Köszi linkeket. :B

Ha az alaplapot (DQ6) rendelésre hozzák, lehet előre tudni, hogy melyik változat lesz? Vagy külön mondjam a boltban, hogy nekem csak az újabb kell? ;)

(#18734) ToBeY válasza i are robot (#18733) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mondhatod de az a tapasztalat hogy nem nagyon érdeklik milyen rev a lap.
Én is 2.1rev akartam DS3-ból és 2.0 kaptam...

(#18735) Kristof86 válasza Gorneck (#18708) üzenetére


Kristof86
tag

Heló itt vannak az adatok:
cpu clock 8*
cpu mhz 380
pci---e mhz 100
CIA2 Disable
spd 2,5
High speed dram Option1
Dram 5
5
5
15
DDR2 overvoltage 0,2V
CPU voltage 1,44375

(#18736) mobal


mobal
MODERÁTOR

Na re megint én irok :D

Olvastam vissza ,hogy ne legyek annyira tudatlan és akkor most leírom.

1. Az a tulajdonság ,hogy áramtalanitás után elindul - megáll - elindul a gép mennyire gyakori? Tudom ,hogy csak cicoma de engem pl zavarna mert minden este v mikor kikapcsolom a nap a gépet lelövöm az elosztot is.

2. Mi az a VDROP :B

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18737) fagy53 válasza mobal (#18736) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én is kikap az elosztót és akkor már el nem indul! Csodálkoznék is rajta, hogy energiát termel. ;]
Bekapcsolásnál viszont elindul - leáll - elindul játékot játsza a drága, már kezdem megszokni. A Vdrop, feszültségesés.

(#18738) mobal válasza fagy53 (#18737) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jo én értettem az elindul - leáll elindul dolog te meg kifigurázol :D de teis értetted! RGO nem velem van a hiba. Akkor ez ficsör? :( Csak mert öcsém lapja is P35 és neki nincs ilyen ^^. Kérdés: Miért van ez? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18739) tlac válasza mobal (#18738) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem sincs ilyen, beállítás kérdése
de tuning nélkül rendesen megy

[ Szerkesztve ]

(#18740) mobal válasza tlac (#18739) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jolvan! köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18741) fagy53 válasza mobal (#18738) üzenetére


fagy53
nagyúr

Valaki írta, hogy a BIOS-ban a Usb-s egeret törölte és jó lett. Én még a billentyűzetet is Disable-re tettem, de nem vált. semmi.
Kipróbálom és visszateszem alapra, hátha a tuning hülyíti meg, de az elején ha jól emlékszem szintén csinálta, akkor még nem húztam, csak ismerkedtünk. :D
Nálam ez az egyik hibája a lapnak, meg nem szabályoz a PWM-es system fan 4 tűs csatlakozó.

(#18742) Gorneck válasza Kristof86 (#18735) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld spd 2-vel...

Gorneck#1239

(#18743) tlac


tlac
nagyúr

akik még nem látták:
p45 ds3r
p45-ds4
ránézésre nincs sok különbség a p35-ösökhöz képest
(talán a plusz hosszú pci-e)

P00By:

legalábbis reméljük :D

[ Szerkesztve ]

(#18744) P00By válasza tlac (#18743) üzenetére


P00By
nagyúr

há de a mag jobb :DDD

(#18745) sid87


sid87
senior tag

Köszi a választ.

Még annyit hogy videókarinak ez nem lenne jobb? : klikk

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#18746) smiti válasza tlac (#18743) üzenetére


smiti
addikt

ez a p45-ds4 nekem nagyon tetszik :B mikorra várható :F

(#18747) tlac válasza smiti (#18746) üzenetére


tlac
nagyúr

talán majd a 2. negyedévben

(#18748) DeadMeat válasza tlac (#18743) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es csavaros az nb huto... Vegre valahara. Mar a ds3-e.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#18749) bim


bim
veterán

látom semmi különösebb dolog nem történt miota nem volt időm olvasni.
még pubi sem vette meg a faja déesnégyet. :D

(#18750) P00By válasza bim (#18749) üzenetére


P00By
nagyúr

Szerintem nem is fogja, garancia van bőven P45-ig csak kihúzom valahogy :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.