Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) Winne válasza JohnnER (#16848) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem Pistával nyomod?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16852) JohnnER válasza Winne (#16851) üzenetére


JohnnER
csendes tag

De nem ám! :-)
A Pista az Asztalaviszta...
Ezért furcsa nekem is, de majd megpróbálok vmit ügyködn rajta...
Esetleg vkinek vmi 5let?

Intel Q6600, Gigabyte P35-DS3P, 2x2GB DDR2 Kingmax 800MHz, Galaxy Nvidia 8800 GT 512MB, Samsung SATAII 500 & 300GB, Gigabyte Triton ház, Chieftech 550W

(#16853) Laraxior válasza bim (#16844) üzenetére


Laraxior
titán

nah meggyütt a vizem,ma tuning lesz ;] :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16854) bim válasza Laraxior (#16853) üzenetére


bim
veterán

eddig nem is fürödtél? :P
csodát ne várj tőle. de azért kiváncsi vagyok mire jutsz vele.nagyon legyél körültekintő a vizzel!nem kell félni tőle de oda kell figyelni rá.. ;)

(#16855) Laraxior válasza bim (#16854) üzenetére


Laraxior
titán

egyenlőre csak házon kívül nézegetem,járatom majd egy picit,aztán beszerelem,sajna ki kell szerelni a lapot :( minnyá nekiesem a feltöltésnek,ill.előbb kellene egy szabad tápcsati.... :U

[ne fűcsé' be] :C

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16856) Winne


Winne
nagyúr

Mennyibe fájt és milyen vettél?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16857) Laraxior válasza Winne (#16856) üzenetére


Laraxior
titán

Nem vettem,csak kölcsönbe kaptam kipróbálni.Alap cucc.
Evercool WC202 ultra.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16858) bim válasza Laraxior (#16857) üzenetére


bim
veterán

van valami képanyag erről a vizhűtésről?
amit én találtam az egy doboz...
ugye nem arrol van szó?? :Y

(#16859) Laraxior válasza bim (#16858) üzenetére


Laraxior
titán

a vízhűtés totyikban van pár kép amit készítettem.Az evercool oldalán is található.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16860) bim válasza Laraxior (#16859) üzenetére


bim
veterán

az egy játékszer.
azt a nagy radit kösd bele!
az a picurka radi mennyi hőt tud leadni szerinted? :U

(#16861) benjamin


benjamin
tag

A EP35-DS4 mennyivel jobb mint a sima P35-DS4? Engen nem az érdekel, hogy benne van az a fogyasztás csökkentés, hanem hogy tuning szempontjából jó vagy inkább a sima P35?

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#16862) Gorneck válasza benjamin (#16861) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs nagyon tapasztalat róla...

Egyébként meg tuning szempontjából minden procival megbirkózik a DS4. Szal igazából sok értelme nincs a kérdésednek...

Gorneck#1239

(#16863) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hát csak nem javult meg... Csomószor van olyan hogy amúgy nem is fagy le valójában a gép, csak nem működik az asztal. PL Unreal 3 error, kilép, de nemtudok kattintani az asztalon semmire, csak látom az asztalt. Áll az egész. Alt-tab-bal nembirok kijönni, Start gombal sem, CTRL+ALT+DEL és 1 enter-rel sem birok kimászni, ez nemtudom milyen hiba, de AMD-m nem csinált ilyet. Valami ötlet? :O

RAID driver, No RAID driver, Tiltva, nemtiltva, mindenképp csinálja. :))

[ Szerkesztve ]

(#16864) Gorneck válasza DroneZ^ (#16863) üzenetére


Gorneck
titán

2db rammal?

Gorneck#1239

(#16865) DroneZ^ válasza Gorneck (#16864) üzenetére


DroneZ^
őstag

2db, viszont lehet h 2-2 csatorna van és mivel a CPU hűtőm belelóg a CPUhoz közelebb levő pár felé, ezért a szélső párra raktam... ez lehet baj?

[ Szerkesztve ]

(#16866) Gorneck válasza DroneZ^ (#16865) üzenetére


Gorneck
titán

Bios beállítás? Mi mennyi feszt kap?

Gorneck#1239

(#16867) DroneZ^ válasza Gorneck (#16866) üzenetére


DroneZ^
őstag

Pfff jó kérdés, Optional mode-on van. Tehát minden auto, csak 3ghz-re húztam a procit. Nos mit tanácsol, mester? :R

(#16868) Gorneck válasza DroneZ^ (#16867) üzenetére


Gorneck
titán

Csodálkozol, hogy xar?!

Manuál kéne állítani a feszeket...ram +0,2, mch +0,1, memory multiplier 2.

Gorneck#1239

(#16869) DroneZ^ válasza Gorneck (#16868) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hát AMD-cskémmnek nemkellett állitgatni, jóvóth ahogy vóth... :))
Most dobok 1 próbát a te paramétereiddel. Amúgy miért kell többet adni neki, mint amire tervezték?

(#16870) Gorneck válasza DroneZ^ (#16869) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a ramnak kell 1,9-2,0V, hogy stabil legyen...de te mondjuk 1,8at adsz neki auto-n...akkor hibás a tervezés?! :D

Gorneck#1239

(#16871) bim válasza DroneZ^ (#16865) üzenetére


bim
veterán

ez a belső pár fölé belóg a cpuhütőm és ezért a szélső párba raktam ez ugye nem azt jelenti hogy a 3-4-be raktad a 2 modult????
mármint egy sárga-egy piros...

szerk:pci freki 100?!

[ Szerkesztve ]

(#16872) DroneZ^ válasza bim (#16871) üzenetére


DroneZ^
őstag

a-a, 1 csatornába raktam, 1 színű sinekbe... 2. és 4. be.
Amugy mind1 hogy: 1. és 3. vagy 2. és 4.?

(#16873) bim válasza DroneZ^ (#16872) üzenetére


bim
veterán

nem egészen mert az 1-3 ban többet mennek a memok.
legalábbis nálam ez igy van...

(#16874) Gorneck válasza bim (#16873) üzenetére


Gorneck
titán

2 gigás moduljai vannak...szal nem hinném, hogy tuning a fő szempont...

Gorneck#1239

(#16875) Laraxior válasza bim (#16860) üzenetére


Laraxior
titán

szerinted a nagy radit elbírja a pumpa? mert ha aszondod elviszi bizisten megszenvedek vele mégegyszer :)

nem mükszik a tetves mikrofon,hiába nyomkodok ezt azt,lehet meghalt volna a fejhallgatón? nemigen szokott..

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16876) DroneZ^ válasza bim (#16873) üzenetére


DroneZ^
őstag

Na, továbbra is fagy az asztal. Nemtudok semmit csinálni, mintha 1 print screen lenne az asztalrol és ennyi. Befagy, kész, hosszan nyomom a bekapcsgombot, ennyi amit tudok csinálni... SATA-val nem lehet baj? 5let? Nemigaz hogy csak nekem csinálja ezt a gépem :W Amúgy mintha, talán, azután kezdte volna el hogy a Daemon tools-t feltelepitettem... Eddigi segítségeteket is köszönöm! :R

(#16877) Gorneck válasza DroneZ^ (#16876) üzenetére


Gorneck
titán

Alapon is csinálta? Vagy csak mikor elkezdtél a biosba matatni?!

Memtest volt már?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16878) DroneZ^ válasza Gorneck (#16877) üzenetére


DroneZ^
őstag

Alapon és a Te általad ajánlott beállításokkal is csinálta. RAID mindenféle beállításában is csinálta. Memtest nem volt, mi a legegyszerűbb és leggyorsabb módja 1 memtest-nek? :R

(#16879) Gorneck válasza DroneZ^ (#16878) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#16880) DroneZ^ válasza Gorneck (#16879) üzenetére


DroneZ^
őstag

Ja ez már megvan nekem. Pill
Bár nemhiszem hogy a RAM a hibás... mi minden maradt még a tarsolyotokban? :U

[ Szerkesztve ]

(#16881) Gorneck válasza DroneZ^ (#16880) üzenetére


Gorneck
titán

HDD vagy kábel lehet hibás a dologban...persze ettől még akár VGA vagy táp is lehet...:D

Gorneck#1239

(#16882) DroneZ^ válasza Gorneck (#16881) üzenetére


DroneZ^
őstag

Úgy néz ki nem rossz a RAM. Ugyanez a HDD és kábel és Táp és VGA volt elözö configban is. Vagy ez semmit sem számít? Valami szoftveres marhaság lesz. SATA Native-mode nálam Enabled mert így kezeli normálisan a WIN, ez lehet baj? Asszem mikor elöször raktam fel, akkor kikapcsolva volt, összevissza látta a particiokat, de mégis felraktam és úgy emlékszem, nem csinált ilyeneket... Amugy default-ban is Disabled a Nativ mode...

Hát tanácstalan vagyok, talán újracsekkolom a legújabb drivereket, vagy épp egy régebbi ATi drivert rakok fel mert amikor úgy tünt hogy jó, régi volt. Na meg updatelt windows-om, lehet hogy ez oldotta meg problémát?

[ Szerkesztve ]

(#16883) emre33


emre33
addikt

Scythe Ninja mellé eléfér egy OCZ XTC memory cooler?
(giga P35/X38/X48) lapban?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16884) koii válasza fdisk (#16495) üzenetére


koii
tag

Köszönöm szépen az útmutatást!
Bátrabb voltam és emeltem 1,45 ig feszt. Bár később lepróbáltam 1,431 -el is elment 2,88 GHz -en. A memória megkapta a 2,1 -et 960 MHz körül elgurult 5-4-4-20 időzítéssel.
Orthos stabil volt 40 percen keresztül. 3DMARK06 ment rajta többször egymás után.
6400 körüli eredménnyel. Everest memóriateszt: késleltetés 70 ns, másolás 6172MB/mp, irás 5830 MB/mp, olvasás 6497 MB/mp. tesztek közben max. CPU hőmérséklet 64 fok .

(#16885) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Továbbra is fagy és fagy és fagy... 100%-os terhelés alatt a CPU.. nemértem miért :W

(#16886) P00By


P00By
nagyúr

Asszony plazmán Crysisozott izom gépen, természetesen szaggatott mint a dög :D
(jővő házában van nagy konzol jaték meg egy kis pc kiallítás)

(#16887) DroneZ^


DroneZ^
őstag

ááá:D azt csinálja a gép hogy játék közben nyomok 1 alt-tabot, és kimegyek asztalra, van egér, csak kurzor nincs! :D alig találok el valami ikont. namost még1x alt-tab akkor visszamegyek a játékba:D csak akkor mostmár a játékban nincs kurzor:D :DD szerencsémre végül kilépett a játékból:D Mélységesen csalódtam az intelben:D AMD-vel 3 év alatt nemvolt ennyi bajom... lehet h visszakéne cserélni... vagy elcserélni... kb 2hetet sem birtam ki az intellel... egyszerüen minden rossz rajta

[ Szerkesztve ]

(#16888) Gorneck válasza DroneZ^ (#16887) üzenetére


Gorneck
titán

Annak mi a picsa köze van az intelhez hogy kifogtál egy xar HW-t??

Gorneck#1239

(#16889) Dracula


Dracula
senior tag

Hi!

Tudja szabályozni a P35-DS4 lap a ventik V-ját? (3 tűs csatin sys venti)

Üdv!

(#16890) Gorneck válasza Dracula (#16889) üzenetére


Gorneck
titán

:(

Gorneck#1239

(#16891) DroneZ^ válasza Gorneck (#16888) üzenetére


DroneZ^
őstag

egy? nemtom, procit kizárnám. memtest megvolt. akkor mi?
"ez egy vicces kedvében levő alaplap? hát nemtom, de túl jó a humomrérzéke, olyan hibákkal viccelödik.. tippem nincs mi lehet az oka... Ez egy intel processzor gondolkodása.. AMD, a felhasználó szemszögéből gondolkodik, mig az Intel meg dolgozik mint az állat az aktuális programon, csak elfelejti kezelni a monitort vagy az asztalt, de amúgy télleg igy van. AMD elötti gépem megint intel volt, egy P4, azis inkább meg-meg állt, és utánna ébredt fel, mig AMD kicsit szaggatva, de mindig kiugrott asztalra" Nemtom, talán mind3 configom xar volt?

[ Szerkesztve ]

(#16892) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Reményeim szerint egy héten belül lecserélem végre a mostani alaplap+proci+vga+memória négyest, és a kiszemelt alaplap a jelenlegi állás szerint egy GA-P35-DQ6 rev 1.1 típus. Abban kérném a segítségeteket, hogy az alaplapról készült képeken, az látszik, hogy a processzor melletti tápcsatlakozó nem négy tűs, hanem nyolc. Namármost a jelenlegi alaplapomon csak négy tűs van + a tápon sincs fölös, ide bedugható vezeték, ebben az esetben mi van??? Vehetek egy új tápot, vagy nem lesz semmi gond ha csak azt a négy tűt csatlakoztatom???

(#16893) DroneZ^ válasza garfield-r (#16892) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez mekkora aláírás :C

ui: bár elismerem, teljesítményre nem lehet panaszom, az intellel kapcsolatban :K

[ Szerkesztve ]

(#16894) garfield-r válasza DroneZ^ (#16893) üzenetére


garfield-r
tag

Köszi :R

(#16895) Gorneck válasza DroneZ^ (#16891) üzenetére


Gorneck
titán

A dőlt betűs rész egy baromság...

Vidd be egy boltba és ott majd megállapítják mi a baj...ez a leggyorsabb és legtisztább megoldás...

Gorneck#1239

(#16896) Gorneck válasza garfield-r (#16892) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell új táp...persze ehhez jó lenne tudni milyen konfigod is lesz és milyen tápról van szó...

Gorneck#1239

(#16897) slayer006 válasza Gorneck (#16895) üzenetére


slayer006
addikt

:D

kösz a választ :)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#16898) Gorneck válasza slayer006 (#16897) üzenetére


Gorneck
titán

Remélem segítettem... :B

Gorneck#1239

(#16899) garfield-r válasza Gorneck (#16896) üzenetére


garfield-r
tag

A mostani állás szerint ilyen lesz:
Intel Core 2 Duo E8200 vagy E8400
GA-P35-DQ6 rev 1.1
Gigabyte 8800 GT vagy 8800 GTS
Geil DDR2 2GB Dual Kit(2x1GB) PC8500 Ultra 1066MHz (5-5-5-15)

A jelenlegi tápom pedig
Chieftec GPS-450AA-101A

(#16900) DroneZ^ válasza Gorneck (#16895) üzenetére


DroneZ^
őstag

igen-igen, már gondolkodtam rajta. De csak kiröhögnének... kb ennyi lenne a történet... most szedjem szét .. nincs kedvem.., mivel nagykerből van nincs is kihez nagyon bevinni, hameg alkatrészenként viszem be, valszeg hibátlannak fogják tartani... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.