Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) DroneZ^ válasza Winne (#16200) üzenetére


DroneZ^
őstag

van ember a világon aki használná a hangkártya szoftverében a fűrdőszoba módot? Na és a kőburkolatos folyosót? Na és a karaoke-t? :))

még1: ACPI-t kikapcsolom bárni rossz történhet? Mit változtat? Mert kiszeretném kapcsolni, mert akkor a Terratec hangkarim az 5. IRQ-ra kerül és akkor fog szólni mint állat...( nem mintha most nem szóla jól ) csak ACPI off csodákra képes...

[ Szerkesztve ]

(#16202) Gorneck válasza sz.j (#16199) üzenetére


Gorneck
titán

Nem semmi...lehet akkor nekem ezé nem jött elő ez a hiba?! Nem nagyon szoktam front audiót bekötni...:D
De sztem ismét egy egyedi személyre szabott megoldást láttunk...:D

Gorneck#1239

(#16203) sz.j válasza Gorneck (#16202) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem egyedi és nem személyre szabott a hiba, mivel bárkinél előfordulhat akinek hasonló ház és lap összeállítása van!

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16204) Gorneck válasza sz.j (#16203) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát az az igazság, hogy vhogy azé csak felment mindenki...16000+ hsz-t olvasván...ez az első ilyen megoldás amit olvasok... ;)
Szal amíg nálad segített, addig egyedi marad! :)

Tuning volt már? Inkább arról írj mán...:D

Gorneck#1239

(#16205) sz.j válasza Gorneck (#16204) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... hogy vhogy azé csak felment mindenkié..."

De minek kínlódni ha ez is egy féle megoldás....

Tuning? Az mi?
Mert mint írtam, nem értek a számtech-hez?! De majd utána olvasok a topicban, hátha találok rá választ. :D
Ha egyáltalán lehet ezt csínálni az én szerény cuccaimmal is.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16206) old gray


old gray
addikt

AMD X2-ről szeretnék váltani Intel plaformra, a jelenlegi cuccaimat eladva kb. egy-az-egyben tudnék váltani (a ktg.-ekre gondolva)

Amit kinéztem magamnak:

Gigabyte P35-DS3R lap + E2180 + 2X1GB ??? ram. A cpu-t olyan 3,2-3,6GHz szintre szeretném húzni, a kérdésem:

- Milyen ram dukálna ebbe a konfigba? Igaz, hogy a Kingmaxokat különösen szereti ez a lap?
- Ha a 8*450=3600MHz elérhető lenne, milyen 800-as ramok azok amelyekkel elérhető a 900Mhz sebesség túl nagy fesz. emelés nélkül? A Supertalentek (Ősember....) elég jól húzhatóak?
- A lap chipset / PWM hűtése mennyire megfelelő? Nem szeretnék +ezreket chipset-hűtésre költeni, ha így van v.mi más lap után néznék......

Hirtelen ennyi jutott eszembe, előre is thx a segítségeteket. :R
Nem kell fikázni, láma vagyok Intel-téren, utoljára Maláj Celeron 300A@450MHz ami Intel cucc volt a gépemben..... :))

MOD: fontos C2D architektúránál a szinkron FSB-RAM órajel??? :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#16207) Gorneck válasza sz.j (#16205) üzenetére


Gorneck
titán

Anno nem keveset írtál róla...még oldalad is volt/van... :P :B AI7 guru. ;)

Biztos, de assetom miből is áll az új géped. :DDD

Gorneck#1239

(#16208) Exakt válasza DroneZ^ (#16198) üzenetére


Exakt
aktív tag

attol is fugg milyen aranyban van a ramokkal..

de ötös szorzo eseten 600 :Y fsb kell hogy elerd a 3 gigat...
mig nyolcszoros eseten 375..

[ Szerkesztve ]

(#16209) Gorneck válasza old gray (#16206) üzenetére


Gorneck
titán

1. Jó az ST is...1000 is simán kihozható belőle...de sztem egy 1066os Kingmax nem rossz választás...
2. Elegendő. Max egy ventit raksz rá. PWM nincs hűtve, de nem is kell. Másik lap után? Agyon feszelt tuning esetén szinte minden esetben jó ha van hűtés az NB-en. Max a HP-sekre nem kell.

Gorneck#1239

(#16210) Exakt válasza Gorneck (#16209) üzenetére


Exakt
aktív tag

jol rászoktatal erre a topikra :D

na jo kerdezek is :B

mivel ez a lap annyira nem nyerte el a tetszesemet ami jelenleg van, a fesz kezelese miatt, de az osszes tobbi dologban elegedet vagyok, ezert mit ajanlasz gigán belul amivel mar teljesen eleged lehetek? en ds3p-re szavaznek ai ha jol tom ugyanaz mint a ds4 csak heatpipe-nelkul, amit amugy is valamilyen szinten parasztvakitasnak talalom, foleg ha ossze vannak kotve a hocsovek mas höforrasal is..
hm? csak ne fáljon az ára az fontos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16211) DroneZ^ válasza Exakt (#16208) üzenetére


DroneZ^
őstag

800-as ddr2 2*2giga supertalent a ram... szóval?

(#16212) Gorneck válasza Exakt (#16210) üzenetére


Gorneck
titán

Az már nem az Én bajom...:D

Gorneck#1239

(#16213) Exakt válasza DroneZ^ (#16211) üzenetére


Exakt
aktív tag

400*8=3200 vagy e felett valamivel, a lenyeg a 1:1 dram fsb arány

a procid birni fogja, a deszkad ugyszinten, nezd meg a ramok veget es ahoz allitsd a tobbit

[ Szerkesztve ]

(#16214) Des1gnR válasza Exakt (#16210) üzenetére


Des1gnR
őstag

A ds3p-nek kifinomultabb a fesz kezelése jó kis lap :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16215) DroneZ^ válasza Exakt (#16213) üzenetére


DroneZ^
őstag

500*6=3000 | 428*7=3000 > , = , < 375*8=3000 ?

500-as FSB-t már nem birja mi? sokszor megkerdeztemmarezt döntse már el valaki. Játékban melyik számít jobban? :R

[ Szerkesztve ]

(#16216) sz.j válasza Gorneck (#16207) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Biztos, de assetom miből is áll az új géped"

Áááh, semmi különös .., egy része a "cuccaim"-nál olvasható, meg valami PC8500 Crucial Ballistix, ha jól emlékszem.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16217) Exakt válasza Des1gnR (#16214) üzenetére


Exakt
aktív tag

háát jah lebuktam: bevallom akciossan vettem a ds3-as lapomat aze valasztottam :DDD :DDD
amugy koszi

(#16218) DroneZ^ válasza Exakt (#16213) üzenetére


DroneZ^
őstag

1:1 ram arány asszem megmarad mert ha auton hagyom a ramokat, magától arra állitja...

(#16219) bim válasza keIdor (#16177) üzenetére


bim
veterán

nekem anno az E6400-am ezt vitte benne.ugyhogy szúrd neki! ;]

ak: ha tudnád merrefelé járkálok.... ;)

mindenki:nekem tökéletesen megy a hang mindenféle instal modban. XP prof. integrált sp.2-vel.vista alatt sem volt gondom amikor kiprobáltam...(persze ez senkit nem érdekelt csak hogy valaki pozitivumot is irjon az integrált hangrol. :D )

(#16220) DroneZ^ válasza bim (#16219) üzenetére


DroneZ^
őstag

szólhatna jobban is.... :(((

(#16221) Des1gnR válasza DroneZ^ (#16215) üzenetére


Des1gnR
őstag

Játékoknál nem fogsz különbséget észrevenni csak tesztekbe ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16222) Exakt válasza DroneZ^ (#16215) üzenetére


Exakt
aktív tag

nem lehetetlen hogy megy 500at... tesztelned kell hogy kideruljon...

ha megy a lapod 500-at es ha a ramod is menne annyit akkor egyertelmu...

Ha nem megy a lapod vagy a ramod 500-at, akkor asszinkronba kell hajtanod, mig a 428-at 100% hogy visszi mind a ketto, tehat szinkron...
innentol Gorneck23 megmondja melyik a jobb :D de szerintem az 500-as aszinkron gyorsabb lesz..

P.S.: ha megy is a lapod 5 kilot :D nagyon a határán lesz... en hosszabb távon nem ajanlanam hogy ezen hasznald szvsz

(#16223) Gorneck válasza sz.j (#16216) üzenetére


Gorneck
titán

Tuningra érett konfig... :D

Gorneck#1239

(#16224) bim válasza DroneZ^ (#16220) üzenetére


bim
veterán

nekem megy és elégedett vagyok vele.nincsenek hifi igényeim..a játékok szóljanak és ne recsegjen/ne cincogjon.
ha ránézel a nagy PH.-s alaplap tesztre ott is nagyon jónak minősitették a hangkeltőt.(most nem fogom előkeresni a tesztet gorni ugyis megteszi) amugy nem tudom a 2.1es revnek hogyan szól.

(#16225) DroneZ^ válasza bim (#16224) üzenetére


DroneZ^
őstag

tudom persze, de mikor ráküldtem a sony espirit-et és az audiotechnica fülest azittem a fülemben maradt valami vatta... visszaraktam a terratec-et és megnyugodtam ;) Amúgy tényleg átlagon felül szól, és ilyen nem hifi, hanem studio cuccokkal lehet csak meghallani hogy jobb a terratec... most felraktam a f()s sennheiser pc160-amat, azzal fel sem tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#16226) Exakt válasza bim (#16224) üzenetére


Exakt
aktív tag

en is elegedett vagyok az alaplapival, voltak olyan napok amikor onnan szoltak a hangfalak...
es nem sok kulombseget vettem eszre sb live, audigy4 es az alaplapi kozott, genius sw 5.1 igaz a hallasom a klubbos eveim utan, igen csak romlo tendenciat mutatnak ;]

mondjuk a masik gep asus a7n8x-x alaplapi cucca öööö hát szoval van kulombseg :D
ez egesz szakmaira sikerult :B

----------------------

Visszaterve egy kicsit a ram gondomra, prime95 ram testnel 5,5,5,15 + tuning 4 oraig semmi hiba.. orthos szokott hibakat talalni egy ket oras futasi idovel blend testnel...
de az lehet attol is hogy ovatossan adagoltam a feszt a cpu-nak: 1,31-33 (everest) 3520Mhz

[ Szerkesztve ]

(#16227) Mendax


Mendax
tag

valaki megtudja mondani hogy egy ds4 alaplapon hol tudok a memóriának V-ot adni mert nem találom és esetleg aki tuningolt az mondhatna pár dolgot amit esetleg be kell állítani vagy amiket ki kell kapcsolni mert még nem volt giga lapom csak asus és nem nagyon hasonlít a biosuk ezért kérdem ha valaki tud pls segítsen :R
thx előre is

üdv: mendax!

(#16228) Bernyó84 válasza Winne (#16200) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Nekem is ez van az előlapi panellel. Ha bedugom előre a fejhallgatót, nem némítja a hátulra becsatlakoztatott hangszórókat. Végülis szól minden egyszerre... Csak...hát... kényelmesebb, ha automatikusan kapcsolgatja a gép, minthogyha nekem kellene. Ha valaki talál megoldást, az szólhatna nekem is.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#16229) Exakt válasza bim (#16082) üzenetére


Exakt
aktív tag

bim be kell vallanom valamit, akcios volt a kruszial ram is...
ds3 + kruszialt = 43 500 huf
de igazad van a szivassal kapcsolatban :)

(#16230) Gorneck válasza Mendax (#16227) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#16231) Csapi007 válasza Des1gnR (#16214) üzenetére


Csapi007
veterán

A szart, annak is egy kalap...

"Csak úgy mondom"

(#16232) Mendax válasza Gorneck (#16230) üzenetére


Mendax
tag

és a 3db beállításnál az alján kell az a 0.2V-ot minden esetben?

üdv: mendax!

(#16233) _ak_ válasza Gorneck (#16230) üzenetére


_ak_
addikt

gorni: pls írd le a power managment beállításaid, hátha vmit én szúrtam el. nekem duplakattra, csak az egér kapcsol be, de a gép marad off-on ;]

------
EMBEREK! az alaplapi nem fog letiltani semmit tök8 hova dugtok mit.. :DDD Asszem a Users Manualba is szerepel, h csak akkor működik ha a front kimenetetek HD audio standard-nek megfelel..

Let's begin, de gozaimasu!

(#16234) bim válasza _ak_ (#16233) üzenetére


bim
veterán

ha USB-s egered van nem fog működni a dupakatt inditás.ha netán a billed. PS.2-es akkor inditsd azzal.nekem azzal tökéletesen indul...
extrakt:az irigység szólt belőlem. :P

szerk: szerinte az az opcio csak a PS2 portokat figyeli...

[ Szerkesztve ]

(#16235) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Most egy kicsit megcibáltam a gépem bajszát. A helyzet a következő:
8X366-ra állítottam be. Ez szerintem nem valami praktikus. Hogy lenne érdemes beállítani? (Gyári hűtőm van, a Corsair memóriákon pedig van egy vékonyka kis borda...)
A DRAM:FSB arány: 12:10 (ez milyen érték basszus...?) Hol kell ezt állítani? Mert nekem ilyen fura számokat ír... Ilyen 2.00 meg 2.30, meg 4.00+ vagy mit tudom én. A ramjaim időzítéseit meg ugye autón hagytam... erre levette 5-6-6-20-ra (azért ez egy Corsair ramhoz képest elég gyenge nem?) A ramoknak úgy adhatok +feszt, hogy +0,1 meg +0,2 meg stb? Mert akkor lehet, hogy nem kapott elég feszt a memó és ezért vehette vissza az időzítést, nem?
Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#16236) Leslie_K.

Na gyerekek, remélem valamelyikőtök tud egy kicsit segíteni... Tegnap délután óta meghülyült a P35-DS3P lapom. A helyzet a következő: van benne egy E6550, ami ment nálam eddig 485MHz-s FSB-n az előző P5K-mban 1,4V-n és 2x1GB A-Data Vitesta Extreme 1066 RAM-om, ami 1000MHz-n ment 4-4-4-4 időzítésekkel 2,25V-n. A Gigabyte lapot azért vettem, mert az előzőn a vízhűtés blokkok miatt nem fért már el egy PCI-os hangkártya. Ez is agyon van pakolva blokkal: NB, SB, MOSFET-ek, CPU, VGA, RAM-ok.
Eddig nem foglalkoztam a tuninggal, szombaton gondoltam egyet és megemeltem az FSB-t 400MHz-re, azt tudtam, hogy feszültség emelése nélkül is viszi a proci. Az, hogy a RAM-ok valami undorító időzítéseken akartak csak menni, hagyján, először a procival akartam foglalkozni. Az ment is szépen 12 órát Orthos mellett.
Tegnap viszont játszani szerettem volna, ahhoz pedig jól jött volna az extra sebesség, ezért kipróbáltam 485MHz-s FSB-n a cuccot. Elindulni elindult, de a Windows azonnal behalt, ezért emeltem az FSB és (G)MCH feszültségeken 0,15V-ot. Nos, azóta spontán újraindulgat, bármit állítok a BIOS-ban, sőt, még az XP telepítője is hibát jelez...
Most visszavettem minden alapra, semmi javulás. Emeltem újra a fenti feszültségeken tuning nélkül, egy Windows felment, épp frissítem, de az USB portok nem mennek.
Valaki belefutott már ilyesmibe?

(#16237) bbchris


bbchris
senior tag

Most tervezek alaplapot cserélni , gondoltam P35 DQ6-ra de most beszélt le Gianni mert hogy hibásak ezek a lapok és sokat vittek neki vissza garrba ?! Szerintetek a DS4 is jó lenne ? Asusban nem igazán akarok gondolkodni mert ratyi a BIOS-a .

[ Szerkesztve ]

(#16238) Zsoo21 válasza bbchris (#16237) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

A DS4-is jó lap.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#16239) Laraxior válasza Zsoo21 (#16238) üzenetére


Laraxior
titán

:K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16240) P00By


P00By
nagyúr

Megitn úgy volt, hogy tönkrement a lapom!
Éppen telefonáltam, a gép fogta magát és kikapcsolt, monitort ikapcsolta gép meg szépen ahogy szokott magától! Aztán nem lehetett bekapcsolni, áram volt. cmos clear semmi, elem ki agyon dófés csavarhúzóval semmi....
Mindent lehúztam tápról, csak a vinyót hagytam, megy a vinyó...Mondom ..... :D
Én hülye(gondoltam) visszad ugtam mindent, éppen akarok telefonálni, hogy készítsék ki a csere lapot, de még 1* megpróbáltam és elindult a gép :F

(#16241) bim válasza Laraxior (#16239) üzenetére


bim
veterán

mi van a 800-as trészerrel?

pubi: ne idegesits, már te is kezded? :Y

(#16242) bbchris válasza Zsoo21 (#16238) üzenetére


bbchris
senior tag

Erre gondoltam én is , de eléggé elkeserített hogy hibásak a Giga lapok , pedig mind a BIOS mind a Windows alatti softok egyszerűen kezelhetőek stb . Hát most nem tudom mit tegyek . Várok és olvasom a topicokat .

(#16243) Laraxior válasza bim (#16241) üzenetére


Laraxior
titán

1125 és 1200 között van a vége. Valahol. Szarul vagyok,most nem megy a tesztelgetés trd piszkát nem bírja viszont....hálistenek :DD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16244) tlac válasza bim (#16241) üzenetére


tlac
nagyúr

vezeted még a hibás lapokról a listát? :)

(#16245) bbchris


bbchris
senior tag

Melyik jobb szerintetek , a DS3R vagy a DS4 ?

(#16246) P00By válasza bim (#16241) üzenetére


P00By
nagyúr

Én nem csináltam semmit! De mint olvashattad, rendbe jött. Pedig már telefonálni akartam, hogy készítsék a DS4-et :D

bbchris: Mit szeretnél a laptól?

[ Szerkesztve ]

(#16247) bim válasza tlac (#16244) üzenetére


bim
veterán

áááá..
de ugy látom ujra kell kezdeni és az egy lap nem is lesz elég hanem a nagykockás spirált kell előkotornom. ;] ;)

pubi: én akkor is cserélném a helyedben DS4-re. ;) előbbre valo mint a nyári gumi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16248) P00By válasza bim (#16247) üzenetére


P00By
nagyúr

Áh, nem köll nékem az :D . Ha tönkre megy a lap akkor!
Most csak téli gumi van szóval tényleg kell!

(#16249) bbchris válasza P00By (#16246) üzenetére


bbchris
senior tag

Már látom a DS3R-ben van DDR3 , nos ez az ami nekem nem kell . Kell hogy legyen rajta jó hűtés mivel tetőtérben vagyok és nyáron kell ami hűtsön . Ebből a szempontból jobbnak tűnik a DS4 , de a tuning is jó lenne ha menne rendesen . Mivel van normális hangkarim ez nem annyira lényeg . Most ugye egy 965 DQ6-osom van igaz megy benne a Q6600-os de nem kezeli jól a GTX-et az alaplap , túl kevés a teszteredmény egy 8800 GTX-hez . EZért is gondoltam ezt a cserét mivel már eljárt az idő a 965 felett és most lenne lehetőségem rá . Scythe Ninja procihűtőm van és ez pont rámegy a Giga lapra is ami az Asusra nem fér fel normálisan . Már csak az a kérdés hogy Gianninak van-e már ilyen legújabb DS4 .

(#16250) Coupe


Coupe
csendes tag

Megtudnátok mondani miért írja az Xp az IDE kábelen lévő 80-as HDD-t és a PIO112 írót az eszközkezelőben a nevük után a következőt: SCSI Disc Device és SCSI Cdrom Drive?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.