Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) tlac válasza smiti (#17800) üzenetére


tlac
nagyúr

ha van felesleges csatlakozót és nincs útban a kábel, akkor inkább kösd be
nem baj, ha jobban el van látva a lap árammal ;)

(#17802) smiti válasza tlac (#17801) üzenetére


smiti
addikt

Elméletileg van csatim is meg nem is lenne útban, de egyenlőre még csak gondolkodom a mostani lapom cseréjén ;)

(#17803) tlac válasza smiti (#17802) üzenetére


tlac
nagyúr

a mostanival mi a bajod?

(#17804) smiti válasza tlac (#17803) üzenetére


smiti
addikt

Magával a lappal nincs problémám, csak abban bízok hogy a DS4-en a sata csatlakozók kicsit lentebb és kicsit jobbra helyezkednek el, mert amióta a vga-n lecseréltem a gyári hűtést egy accelero s1-re és arra raktam egy 120 mm-es ventit, a sata kábelt nem egyszerű kihúzni az alaplapból :(
Másodsorban a DS4 jobban tetszik :K

(#17805) atus7377


atus7377
tag

Sziasztok!

Lehet,hogy volt már,ne harapjátok le a fejem.Miért mennek az 1066-os ramok csak 800-on akár hova állítom a szorzót a BIOS-ban?A lap EP35C-DS3R a RAM-ok 2x1066Mhz kingmax.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17806) Laraxior válasza atus7377 (#17805) üzenetére


Laraxior
titán

egy kis plusz fesz általában elkel nekik.Azt adtál?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17807) ToBeY válasza atus7377 (#17805) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Biosba állíts be 3,20 asszem és adj neki 0.2V feszt és akkor megy majd frankónk 1066MHz-en

(#17808) atus7377 válasza Laraxior (#17806) üzenetére


atus7377
tag

Még nem.Alap beállitásokon van minden.Most nézem,hogy nincs benne a támogatott modulok listájában.Adok neki egy kis kakaót.

[ Szerkesztve ]

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17809) atus7377


atus7377
tag

Valószinüleg régi az everestem is.4.00.967.Az easytune most 1066-ot ír.Köszönöm a segítséget!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17810) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség,ismerős gépéhez. 6750, p35 ds3, 8800gt, 4GB, seasonic 380W, vista 64 bit és egy Logitech Cordless Mouseman Optical.Gyakran előfordul bekapcsolásnál,hogy az egér nem reagál csak akkor ha az usb csatlakozóból kihúzza-bedugja és az egeret reseteli.Sajna nem láttam mit csinál pontosan,mert ő szegeden én pesten,msn-en ennyit sikerült kihámozni a dologból.Mondtam neki próbálja másik usb csatlakozóval is.Frissebb chipset driver segíthet?Valszeg a telepítő cd-n levő van fenn.A gép kb 2 hetes.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#17811) Razor1


Razor1
aktív tag

DS3-on hol találom az SN kezdetű gyári számot?

(#17812) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv!

Az volna a kérdésem, hogy a GA-P35-DS3 vagy a GA-P35-DS3R-t vegyem? Az nem érdekes, hogy hány hdd megy rá megy hogy 8 vagy 12 USB van-e rajta. Az volna a döntő, hogy mennyire stabil, meg hogy meddig lehet húzni benne a procit biztonságosan. Persze ha tudtok ajánlani egy jobb lapot Intel procihoz ugyanebben az árkategóriában akkor ne tartsátok vissza. Köszi.

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#17813) tlac válasza Gaben01 (#17810) üzenetére


tlac
nagyúr

nem olyan bonyolult drivereket frissíteni...

Razor1:

dobozon, lapon (talán a 24 tűs foglalat oldalán lesz)

Szkeptik:

Az volna a döntő, hogy mennyire stabil, meg hogy meddig lehet húzni benne a procit biztonságosan.

ilyen szempontból nincs különbség a 2 lap között

(#17814) Gaben01 válasza tlac (#17813) üzenetére


Gaben01
őstag

Nekem nem,neki viszont lehet :W Mivel a Vistával semmiféle tapasztalatom nincs,pláne a 64 bitessel,ezért tettem fel a kérdést,hogy egy frissebb driver megoldhatja-e a dolgot?(amit valszeg én fogok megcsinálni neki a hétvégén ha lemegyek Szegedre :U )

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#17815) Razor1 válasza tlac (#17813) üzenetére


Razor1
aktív tag

megvan, köszi!

(#17816) stigma válasza Szkeptik (#17812) üzenetére


stigma
addikt

Én DS3R et ajánlom nekem 2 is volt, vagyis ez a ásodik verzió ami megfordul nálam.
Rev 1.0 és 1.1 amit használtam, használok.ha EP -35 öt kapsz vagyis rev 2.1 et semmi gond, ez is tökéletes, de ha jó tuningot akarsz a DES-t ki kell kapcsolnod majd.Szóval DS3R ./ elvileg 1.000 Ft a dilemma Gianninál./

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17817) bim válasza Gaben01 (#17810) üzenetére


bim
veterán

mindenképpen tegye fel az egér driverét.
nézze meg eszközkezelőben minek látja a win.ha HID szabványu egérnek az kevés.én is ezzel szenvedtem.feltettem az egér driverét és mostmáár rendesen A4tech USB mouse van kiirva.azota rendeen indul.
esetleg ha ez sem segitene akkor probálja beállitani a lapon a billről inditást és inditsa onnan a gépet..

(#17818) _ak_ válasza bim (#17817) üzenetére


_ak_
addikt

+amennyiben frissíthető firmware-ü az egér azt is ajánlott végrehajtani..

Let's begin, de gozaimasu!

(#17819) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(rev.:2.0) P35-DS3-al tapasztalt valaki olyat, hogy bármilyen stabil tuning eredmény egyszer csak eltünik és minden vissza áll alapra?
Bios F12

Eddig az F6 al ilyen nem volt

[ Szerkesztve ]

...

(#17820) Gorneck válasza Devid_81 (#17819) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor mégse olyan stabil, mint azt hinnéd...

Gorneck#1239

(#17821) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hali

Valaki tudja menyi az alapfesz P35C DS3R-nél, a memoriára vonatkozva.
Mert adtam neki +0.4-et és most vagyok 1.98V legalábbis az everest szerint.
Létezik hogy 1.6V lenne?

(#17822) Pulsar válasza kicsigeri (#17821) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem 2 voltot ír. Mondjuk annyi a memóriám gyri fesze is, de autóra van állítva. alapból a ddr2-nek 1,8 volt kell!

(#17823) Telefunen válasza Szkeptik (#17812) üzenetére


Telefunen
őstag

A DS3 éppen úgy megfelelne az igényeidnek, semmivel sem rosszabb lap mint az R.

(#17824) mcmike


mcmike
őstag

Tapasztalt már valaki olyat, hogy az egér bizonyos bekapcsolásoknál (mondjuk 15-ből egyszer) "akadozik" a Windows alatt?
akadozik: mintha csak szakaszosan kapna jelet az egértől, szabályos időközönként megáll.

Aztán egy újraindítás, és megoldódik minden... :F

BIOS: F12
Egér: Logitech MX-518
Legújabb Setpoint (v4.0) fent van, ezáltal a driver is. BIOS-ban USB keyboard és USB mouse support bekapcsolva.

Ötlet? :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17825) Nelman válasza mcmike (#17824) üzenetére


Nelman
tag

Tegyél fel szerintem réggebbi, mondjuk F9-es BIOS-t. :F

(#17826) Nelman válasza Devid_81 (#17819) üzenetére


Nelman
tag

Tegyél fel te is réggebbi BIOS-t. :)

(#17827) mcmike válasza kicsigeri (#17821) üzenetére


mcmike
őstag

Szvsz csak a RAM-ból (elméletileg jól) kiolvasott értéktől függ. Bár tény h DDR2-nek alapból 1.8v kellene. Nekem Kingston-ok vannak amiknek gyári értéke 2.0v, de AUTO-n csak 1.8-at adna nekik. Viszont legalább a +fesz opció rendesen működik Everest szerint P35-DS3 rev2.1-nél:
+0.2: 2.02v (terheletlenül) 2.00v (terhelve)
+0.3: 2.12v (terheletlenül) 2.10v (terhelve)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17828) mcmike válasza Nelman (#17825) üzenetére


mcmike
őstag

F10 volt fent gyárilag, ugyanezt csinálta... vagy már az is túl újnak számít? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17829) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tulajdonképpen mi a különbség a virtual dual bios és a valódi dual bios között?A dual biost értem és funkcióját is.:)

(#17830) bim válasza mcmike (#17824) üzenetére


bim
veterán

ha elkezd szaggatni nyisd meg a feladatkezelőt vagy az everestet és nézd meg a proci terheltségét.ha piszok magasan van akkor virus.nekem is vlt már hasonlo.mily meglepő nekem is logi egérrel. :B

[ Szerkesztve ]

(#17831) Nelman válasza mcmike (#17828) üzenetére


Nelman
tag

Szerintem nyugodtan kipróbálhatod az F9-cel. Baja nem lesz tőle. :K

(#17832) mcmike válasza bim (#17830) üzenetére


mcmike
őstag

Már néztem én is a Task Manager-t, de System Idle Process 98-99%, szóval semmi nem dolgozik. Mintha a megszakítással (ami az egeret szolgálná ki) lenne ilyenkor valami baj, de hogy mi azt nem vágom... :DDD
Egyébként nekem is ez volt az első reakcióm. NOD32 v3 is fent van frissítve, és nem talál semmit... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17833) kicsigeri válasza mcmike (#17827) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Jajaja alapjáraton plusz fesz nélkül el se indult 2 ramal. Most hogy adtam neki plusz fesz már hasítanak a Geil-ek, még mondjuk adhatok nekik, mert a honlapján azt írják hogy 1.8-2.3V - ig.

(#17834) Bile Demon válasza mcmike (#17824) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én tapasztaltam ilyet vagy leeht hogy csak hasonlót, 965P-DS4-nél! Kérdeztem is a lap topikjában, hogy mivan, de mások valahogy nem írtak erről a jelenségről... "Tedd újra a rendszert, ez volt a tanács." újratettem vagy 3x, de nem változott semmi.

Jelenség:
-bootolás megy egye darabig, hallani a vinyón, hogy jó, aztán puff lelassul még a xp töltős logó alatt, látni a hdd leden. hdd 1mp tölt 1mp-ig pihen, ezt csinálja amig bejön a desktop (sokkal több idő alatt mint szokott)
-hang 1mpig szól aztán 1mp-re akad
-egér 1mp-ig mozog aztán nem regál 1mp-ig aztán megint megy és így tovább.
-kilépni is nehéz így a rendszerből mert az 1mp holtidő alatt semmire nem reagál, nehéz a megfelelő helyre egerezni.
-és egy ujraindítás megoldja utána tök jól megy.

húzva nem volt semmi, akkor is csinálta. és minden BIOS verziót feltettem, korai lapom volt 2006 aug... nem szűnt meg sosem. több mint egy évig csinálta hogy 1-2 hetente volt egy ilyen indítás. betudtam annak, hogy biztos a rev C0-s chipset egyik bugja... sok féle volt neki. intel szerint is volt az erratában egy olyan bejegyzés, hogy "néha" nem POST-ol rendesen, és javítás nincs rá... Nekem csere P35-ös lapra oldotta meg ezt a dolgot.

Igen, látom, hogy neked P35 lapod van.
Csak az egér szaggat, vagy minden más is?

ToBeY:
Dual BIOS: 2db Flash chip van a main és a backup BIOS-nak (DS4)
Virtual Dual BIOS: 1db nagyobb chip egyik felében a main másikban a backup BIOS
quad BIOS: ... hajjgh ilyen is van :)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#17835) ToBeY válasza Bile Demon (#17834) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen. Tehát akkor funkcióban kb ugyan azt tudja mind a kettő, hogy ha gebasz van a visszaállítja.

PS: Mi szükség van quad BIOS-ra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17836) bim válasza ToBeY (#17835) üzenetére


bim
veterán

azért ne hajts erre. ;)

(#17837) mcmike válasza Bile Demon (#17834) üzenetére


mcmike
őstag

Win újratelepítés már nálam is volt, + BIOS frissítés F10-ről F12-re, de a probléma megmaradt. Igazából a többi dolgot nem is néztem: hang + más akad-e ilyenkor, de majd ha megint jelentkezik akkor meglesem... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17838) Laraxior válasza bim (#17836) üzenetére


Laraxior
titán

megjött a szivattyúm :)) Laing DDC a becses neve. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17839) Devid_81 válasza Gorneck (#17820) üzenetére


Devid_81
nagyúr

10 órát ment úgy azokkal a beálításokkal az orthos :F
Érdekességképp : ha ki van lőve a csicsás full képernyős logo akkor nem csinálja, egyébként meg szinte minden ujraindításnál megcsinálja....na ebbe mi az összefüggés? :C

...

(#17840) Devid_81 válasza mcmike (#17824) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nyet problem!
Nekem is ugyan ezt csinálja, USB - Logitech - wireless a legrosszab párosítás. (toom a tied madzagos)
Ami fura hogy nem minden féle windowsal csinálja :F
Winter Edition - Reborn az szereti ha akadozik az egér :))
Ha nyomok bármilyen weblapon egy frissítést,amíg zajlik a a frissítés addig akadozik az egér,win bootnál szintén.
Nem terheli a rendszert semmi,csak épp a megszakításokkal van gond....vagy a márkával. :P

Win-csere vagy egér eldobás....nekem most nem annyira zavaró mint a régi konfiggal, csak azért nem tanult még meg repülni a pocok... :U

...

(#17841) bim válasza Laraxior (#17838) üzenetére


bim
veterán

nekem egy 24V-os laing D5 keringet. :P

(#17842) Lg52xMAX válasza Bile Demon (#17834) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Most cseréltem a 965P-DS4-emet egy P35-DS4-re.
Eddig a jól működő 965P-m ami átkerült egy HTPC-be az álltalad leírt jelenséged produkálja. Más proci HDD VGA de a memória ugyanaz.

Amit sikerült kiderítenem hogy a winxp visszaveszi a hdd sebességét PIO módra. Valószínű hogy drivergond?

(#17843) bim válasza Lg52xMAX (#17842) üzenetére


bim
veterán

nekem semmi driver nélkül rendesen megy ultra-DMA modban. :F

[ Szerkesztve ]

(#17844) Gorneck válasza Devid_81 (#17839) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor szedd ki...:DDD

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17845) Bile Demon válasza Lg52xMAX (#17842) üzenetére


Bile Demon
őstag

Visszaveszi PIO-ra, restartolsz és akkor meg rendesen UDMA 5?

Annyira kézenfekvőnek gondoltam én is, hogy ez a PIO mód miatt van, egyszer meglestem, de nekem nem írta, hogy PIO-módban lenne, ugyanúgy UDMA 5 módot írt a vinyóra (SATA WD), persze lehet, hogy valamit benéztem de a primary master helyen ez volt. SMART paramétereket is néztem, hátha valami hibaarány, de minden OK volt.

400-as és 500-as WD-n is volt rendszer ez idő alatt és mindkettővel jelentkezett.
Driver nem volt fenn külön csak az inteltől leszedett chipset driver.
A rendszer vinyó az első SATA porton csücsült, nem próbáltam átdugni. Nekem a VGA végig ugyanaz a Gigabyte 7600GT volt. Semmit nem cseréltem csak lapot P35-DS3R-re és a régi rendszert is meghagytam a régi vinyón és többször nem jött elő a jelenség, nekem elég egyértelmű volt akkor, hogy az a lap/chipset vagy az az összeállítás okozta.

Bruhe

(#17846) Nelman válasza Devid_81 (#17839) üzenetére


Nelman
tag

:)

(#17847) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nekem most olyan gondom van, hogy "túl gyorsan bootol a gépem" :DDD
Mióta friss rendszer van az ultrastar-on, azzal a hibaüzenettel fogad a rendszer, hogy "nem sikerült minden hálózati meghajtót újracsatlakoztatni". És tesz egy piros X-et a hálózati meghajtók mellé. Amúgy nincs semmi probléma, mert a meghajtókhoz hozzá lehet férni, működnek. De mondjuk minden második indításnál ez van. Olyan gyorsan bejön a desktop, vagy elötte nem vár eleget a hálózati kapcsolat inicializálásával, vagy ilyesmi. Ilyenkor mit lehet tenni?
Úgy emlékszem a DS3R-el ilyen nem volt, arra telepítettem a rendszert, 3 hete, aztán 2 hete jött a DS4 a helyére, de nem volt kedvem újra feltenni, mindent szépen megtalált és gyorsan működik amúgy.

Bruhe

(#17848) Nelman válasza Bile Demon (#17847) üzenetére


Nelman
tag

Szerintem szedj le minden alaplapi drivert és tedd fel újból. Ezzel nem veszíthetsz semmit. :K

(#17849) Lg52xMAX válasza Bile Demon (#17845) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Érdekes módon minden harmadik-negyedik restart után áll vissza UDMA5-re. Ha az eszközkezelőben kitörlöm az elsöleges IDE illesztőt és úgy indítom újra, akkor egyből visszaáll UDMA5-re. Most egy SATA2 Samsung 160GB-os vinyóval van ez a probléma, előtte egy WD3200AAKS volt, azzal semmi gondom nem volt. SMART rendben.

(#17850) Bile Demon válasza Nelman (#17848) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ok. hogyan tudom leszedni az alaplapi drivereket?

minden alatt mit értesz? csak ezeket tettem fel mert más nem kellett.
-Intel® Chipset Software Installation Utility van fenn
-realtek gigalan a realtek odaláról.

ennyi. az új LAN driver nem hozott változást

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.