Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Méregettem egy kicsit a P35-DS4 rev 2. MCH és egyéb feszültségeit multiméterrel.

ram:
normal +.05V +0.1V +0.15V
1.88V 1.88V 1.93V 1.99V

feszültségek a modulon levő egyik hidegítő kondenzátoron mérve. tovább nem mértem, mert a ramjaim 1.8V +/- 0.1V-osak és féltem őket. :B

FSB:
normal +.05
1.2V 1.25V
a normál nem változik az FSB emelés hatására.

V MCH @ 333MHz FSB
normal +0.025 +0.05
1.28V 1.3V 1.33V

V MCH @ 400MHz FSB
normal +0.05
1.48V 1.33V

V MCH @ 440MHz FSB
normal +0.025
1.48V 1.3V

lusta voltam megkeresni, melyik FSB-től kezdi túlfeszelni a MCH-t a BIOS, lusta voltam több mérést végezni, de azt hiszem a lényeg látszik. nekem legalábbis elég ennyi. elég rossz helyen van a FET, pont a VGA alatt... alulról ügyeskedni a mérőcsúccsal, és felülről nézni hol jár.

érdekességképpen:
+0.025-os MCH fesszel, 1 órát ment a memtest86+, normal RAM fesszel, és 900MHz-n ment a 4 modulom. Szombaton amikor néztem 840-en is hibázott a RAM (igen most is leteszteltem 840-en aztán 880-on aztán 900-on hagytam a legtovább, egyszer se jelzett hibát), egyedüli különbség az MCH fesz, akkor normálon volt, tehát automatikusan több feszt kapott, ami az ezek szerint káros az esetemben.

Bruhe

(#17202) Simi121 válasza benjamin (#17200) üzenetére


Simi121
aktív tag

sajnos az E6300 már nincs meg, de azzal a procival minden ment simmán, tuning, feszemelés. Biosfrissités megvolt, elemkivételel volt bioskisütés. Majd holnap folytatom továb :))

Simi

(#17203) papaya válasza Gorneck (#17186) üzenetére


papaya
senior tag

nem jó az sem próbáltam... :( másss?

(#17204) Telefunen válasza Bile Demon (#17201) üzenetére


Telefunen
őstag

Haszos mérések, ezek szerint akkor tuningolok óvatosan, ha adok feszt az MCH-nak :D :R

[ Szerkesztve ]

(#17205) tlac válasza Bile Demon (#17201) üzenetére


tlac
nagyúr

megmérnéd 450-es fsb mellett, az mch-t
normal
+0,1
+0,2
+0,3-on ?

szerintem 1,5V-nál hülyülhet meg az mch-m...
ennyi lesz normalon és +0,2-vel... (pont mint, ahogy írtam, kicsit korábban)
1,5V felett pedig pci-e: x1

[ Szerkesztve ]

(#17206) kanzoli


kanzoli
tag

Üdv mindenkinek!
(configom adatlapon)
Jelenleg így állok [link]
Szerintetek milyen?
Gyanítom a ramjaimnak nagyjából itt vége is +0.2V-it kapnak,így mennek everest szerint 2.00V-on.Többet nem nagyon akarok nekik adni mert ott már forróak, ellenben nem tudnak többet...
Északi híd bordájára sem mondanám hogy hűs :DDD de más para nincsen.
Orthost most indítottam, hadd menjen...majd beszámolok az eredményekről ha érdekel valakit.

(#17207) Telefunen válasza kanzoli (#17206) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha a ramjaidnak vége, akkor nincs mit tenni, hiába menne többet a procc. Azért a 40sec Orthos, 1-es priority-n nem mond semmit. Tesztelj legalább 6-8 órán keresztül, 7-9-es prion és ha a proci stabilitására vagy kiváncsi akkor SmallFFT-t futtass.

(#17208) Gorneck válasza papaya (#17203) üzenetére


Gorneck
titán

Driver friss?

Gorneck#1239

(#17209) J.J. András


J.J. András
őstag

na, megfogalmazódott egy jó pár kérdés újra bennem...., ezért felteszem, mert olyan gyorsan telik a Topic.... () ;)

1. Mi az az AHCI mód :?
2. ezen a P35-DS3R -en, vagy mas Gigabyte lapokon sem lehet APIC módot kapcsolni :?
(azaz, csak a 15 IRQval gazdalkodjon, amit én osztok ki neki manuálisan, és ne csináljon virtuális IRQkat)
3. (G) MCH feliratnal a BIOSban, nalam csak +0,1 Voltal kezdödik a fesz.emelés, ez nem sok kicsit az északi hídnak :? (lett mér kimérve potival, mennyi is ez a Normál beállítás mellett :?)
4. SATA2-es vinyót érdemes NATÍV módban futtatni :? Mi ennek a lényege igazából :? (mert én hogy ne legyen shared IRQja, a Biosban Disabledre tettem a Nativ módot)
5. a Robust VGA beallitasaival erdemes vacakolni :? (vagy hagyjam Auton)

előre is köszi.... -remélem nem zavartam : :B

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17210) J.J. András válasza J.J. András (#17209) üzenetére


J.J. András
őstag

valasz magamnak valamennyire:
hozzaszolas #17201 itt

de ö is 0,025 Voltot ir... :F

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17211) _ak_ válasza J.J. András (#17209) üzenetére


_ak_
addikt

AHCI-ra a wiki is megadja a választ, de lényegében a vinyó egyes funkcióit aktiválja (Gorneck kedvéért, pl. az NCQ-t :P :D, ami otthoni felhasználásban nem túl hasznos)

Nem ACPI-re gondolsz? Mondjuk annak nem sok köze van az IRQ.hoz

Nem, nem sok +0.1V..

SATA2es vinyót igen érdemes natív módban futtatni, legalábbis vistánál, átfedéseben van valahogy az AHCI móddal, a rendszer jobban kitudja használni így a vinyó képességeit.

Norm vagy disable. (nem tom melyik van)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17212) emre33 válasza _ak_ (#17211) üzenetére


emre33
addikt

SATA2es vinyót igen érdemes natív módban futtatni, legalábbis vistánál, átfedéseben van valahogy az AHCI móddal, a rendszer jobban kitudja használni így a vinyó képességeit.

Bocs, de ez ugy ahogy van baromság!!

Natív mód előnye, hogy driver nélkül felismeri a win telepítő.
Hátánya: Nincs NCQ támogatás. És hot plug!

Összefoglal: Nativ mód minden tekintetve roszabb!
Érdmes szót nem lehet rá mondani.

Telepítés után át kell kapcsolni AHCI-re
(vagy driver integrálás a telepítőbe)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17213) Gorneck válasza emre33 (#17212) üzenetére


Gorneck
titán

Natív mód előnye, hogy driver nélkül felismeri a win telepítő. Nem natívba is felismeri...vagyis nem kell driver.

Telepítés után szép nagy kékhal vagy no boot OS fogad, ha bekapcsolod ahci-t...kisebb trükkökkel meg lehet oldani, hogy ne legyen gond ezzel.

Gorneck#1239

(#17214) Gorneck válasza J.J. András (#17210) üzenetére


Gorneck
titán

DS4e van...neked DS3.

Amúgy meg nem kell fixre venni azt a mérést...nála ez lett mérve másnál valszeg megint más értékek születnek...elég sokminden függvénye a dolog...

Gorneck#1239

(#17215) _ak_ válasza emre33 (#17212) üzenetére


_ak_
addikt

:R Egyrészt köszönöm a kiigazítást, mert napokig kerestem vmi konkrét leírást, de csak annyit találtam, h érdemes bekapcsolni vista esetén, de a másik oldalról nézve meg szkeptikus vagyok. Tudsz vmi jó linket, ahol ezt tárgyalják?

DE, ha abból indulunk ki, h az NCQ otthoni felhasználásra nem optimális (vagyis file szerverekhez van kitalálva) és feltehetőleg nem akarja a rendszer vinyóját ki-be húzogatni, akkor nem értem miért baromság az h a win felismeri driver nélkül? Szerintem ez sem egy rossz dolog. Ha hot pug kell, akkor ott van a másik 3port amire nem érvényes a nativ beállítás.. :U

Szerk:
Secondly, let us first understand what is native mode. In native, SATA is used purely as SATA, without any consideration towards the compatibility with older devices and operating systems. Native mode enables use of all the advanced features that SATA can offer. It provides the most flexibility and options, but there is little regard for backwards compatibility.

On the other hand, the Legacy mode is used to work around the most important problem caused by the Native mode: the backward compatibility. However, this comes at a price: the Legacy mode is not as flexible as the Native mode and some advanced SATA features cannot be used. So now there is no doubt why Native is technically the preferred choice.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17216) DeadMeat válasza Gorneck (#17214) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mibol gondolod hogy masnal mashogy adja a feszt?Ez mar a 3. kulonbozo lap,es mindharomnal hasonloan "viselkedett" a lap.fagy53,Bile Demon es en is megmertuk az mch feszt,ha jol emlekszem,vagy aggregator volt az mar nemtudom.
De a lenyeg az,hogy tuning mellett normalon tobbet ad mint +0,1V-al.
Mibol is gondolod,hogy pl nalad ez mashogy van?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17217) emre33 válasza _ak_ (#17215) üzenetére


emre33
addikt

Egy dolgot szögezzünk le:

NCQ-val megtámogatott SATA2 hdd gyorsabb mint HDD nélkül.

Az hogy mennyivel más kérdés.

hátrány nem származik belöle.

Tehát miért ne használjuk?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17218) Gorneck válasza DeadMeat (#17216) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem? Itt most nem a normálom nagyobb feszt kap, mint a +0,1-ről van szó...legalábbis Én nem azt írtam/arrra gondoltam, hanem azt/arra hogy más ramnál ezek az értékek változhatnak...de gondolod kimérem...emlékeim szerint elég különböző konfigoknál történtek mérések és elég össze vissza eredményeket kaptatok...
Szal Én a feszről mértékéről beszélek és nem arról amiről most Te.

BIOS [ V ]............Mért érték, ram 1066 Mhz-en....Mért érték, ram 800 Mhz-en
Normál.............................1.42....................................................1.23
+0.25...............................1.25
+0.50...............................1.27
+0.100............................. 1.31
+0.150..............................1.35

MCH
Normál................................ 1.40
+0.1.................................... 1.45
+0.2.................................... 1.50
+0.3.................................... 1.55
Arányos növekedés 0.1V helyett 0.05V-tal.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17219) Gorneck válasza emre33 (#17217) üzenetére


Gorneck
titán

Te próbáltad már vagy csak teszteket nézegettél?

Gorneck#1239

(#17220) DeadMeat válasza Gorneck (#17218) üzenetére


DeadMeat
veterán

De nem az ertekrol van szo most,hanem arrol,hogy normalon tobbet fog adni a lap,mint +0,1-nel.Azt latom enis,hogy mas ertekeket ad a lap neki,mint nekem.
De ez a lenyegen nem valtoztat.Teccikerteni?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17221) _ak_ válasza emre33 (#17217) üzenetére


_ak_
addikt

Még egy kicsit kötekedek akkor.
Magyar wiki a satáról.
Angol wiki az NCQ-ról.

De amennyiben igaz, h natív módban nincs NCQ, akkor a legjobb Natív AHCI módban futtatni a vinyát..

Én is ezt teszem és megy minden szépen.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17222) Gorneck válasza DeadMeat (#17220) üzenetére


Gorneck
titán

3. (G) MCH feliratnal a BIOSban, nalam csak +0,1 Voltal kezdödik a fesz.emelés, ez nem sok kicsit az északi hídnak :? (lett mér kimérve potival, mennyi is ez a Normál beállítás mellett :?) Itt hol látsz ilyen kérdést vagy témát?

Gorneck#1239

(#17223) DeadMeat válasza Gorneck (#17222) üzenetére


DeadMeat
veterán

ne mar.En azt hittem neked tettem fel kerdest,veled szalltam vitaba.. Mert mar tobbszor lattam hogy azt irod.hogy masnal nembiztos hogy igy mukodik.Nem pedig Andrasnak valaszoltam. ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17224) Gorneck válasza DeadMeat (#17223) üzenetére


Gorneck
titán

Ő kérdésre válaszoltam és úgy gondolom korrekt választ kapott...erre nekem esel...

A többször az 2szer...itt és a wolf topikban. ;) Ott is a fesz mérés miatt írtam... ;) Nem a +0,1V miatt, de ezek szerint nem voltam kellőképp érthető...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17225) DeadMeat válasza Gorneck (#17224) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem estem neked,feltettem egy kerdest.HA te ezt sertonek fűveszed....Es nem ketszer volt az,legalabb 3szor :P

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17226) Gorneck válasza DeadMeat (#17225) üzenetére


Gorneck
titán

Keresd meg pls... ;] :P

Gorneck#1239

(#17227) DeadMeat válasza Gorneck (#17226) üzenetére


DeadMeat
veterán

Annyira nem erdekel ;] Inkabb elhiszem amit mondol.Lusta vagyok :B ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17228) Gorneck válasza DeadMeat (#17227) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Amúgy mé annyit a dologhoz, hogy a többiek csak MCH feszt emeltek és nem FSB-t...szal eddig egy ilyen mérés van...aszhem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17229) J.J. András válasza Gorneck (#17222) üzenetére


J.J. András
őstag

üdv !
ne veszekedjetek azon, hogy esetleg nem jól fogalmazok ! :D:D
(mentségemre szóljon, néha van magyar billentyűzetem, néha nincs, és néha sietek, néha nem )

szóval: amit DeathMetal leírt, az is bennem volt, mi van tuning esetén :??? :F, így annak most már nem kell utána járnom..., mert hát MCHnak is akkor ad az ember plussz kakaót, ha tuningolni akar, így amit írt jogos....
sőt, én meg húzom mind 3 gépet :D

DE !! mivel most döntőbíró szerepében érzem magam, Gorneck23nek ellenben tökéletesen igaza van, (akár bíróság előtt is), mert az egyszerű puritán kérdésemre az volt a válasz :)) (sajnos más kérdést csak utángondolással volt elérhető a kérdésemből)

Így tudom, hogy MCH-nak adok inkább +0,1 Voltot, mert lehet akkor ez a CPUm E2140-es el fog szaladgalni 1,29-1,30 Volton is akár a mostani 375MHz-es FSBn
amúgy ebben a gépben kicsit "márkásabb" ramok vannak, Patriot 1:1-ben CL4-ben ( DDR2 800 CL4 2,2volt EPP -BlueHS amúgy igazából)

másik, nekem fontos, szinte minden "alulfeszelten" menjen :D az egekig, mert sok a villanyszámla :O

így rendben, ugye :???????????

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17230) DeadMeat válasza Gorneck (#17228) üzenetére


DeadMeat
veterán

De en irtam is,hogy nalam tuningnal vot.500-as fsb es alapon is ugyanigy ment a dolog.Szoval tobbet kap normalon mintha +0,1V-ot adnek neki.Tuningnal.Meg amugy is nalam :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17231) Winne


Winne
nagyúr

Mennyire lehetséges, hogy az alaplapom 23, a procim magjai pedig 18 és 21 °C-osak? Ez nem túl kevés?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#17232) J.J. András válasza DeadMeat (#17227) üzenetére


J.J. András
őstag

látom , közben kezet ráztatok :C
de ne menjetek el egészen a poposexig azért :))

de fő a békesség..., és ennek örülök....
meghogy válaszokat kaptam.... (bár nem mindenre)

szóval, összefoglalom:
1. AHCI az egy BIOSban biztosít képesség, ami szükséges ahhoz, hogy a SATA2 által életre hívott új HDD képességek életre keljenek (végül is egy BIOS szinten már jelenlévő Drivere a NCQnak, HOT PLUG stb. SATA2-es vinyók képességeinek)

2. Ha valaki nem akarja elfüstölni az MCHját (nekem jobban tetszik az NB), az jobb ha beállít a BIOSban +0,1 Voltot, vagy egy lehetö legminimálisabbat, mert akkor tuning esetén nem olyan nagy mértékben, vagy egyáltalán nem nő az MCH valós felvett feszültsége (magyarul: tuning esetén adj az MCHnak +0.xx voltot)

és a többi kérdés :???
miért nincs, vagy hol van APIC kapcsoló (2.1-es vagy melyik a legutolsó módozata nem tudom), aminek kiiktatásával az IRQkat saját magam kezelhetem....

ROBOUR vagy milyen opció, az mi a BIOSban : ?:)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17233) _ak_ válasza Winne (#17231) üzenetére


_ak_
addikt

:DDD :))

Mivel hűtöd?

Google ROBUR ---> [link]

Ha növeled az fsb, akkor növekszik vele az MCH is automatikusan. a +0.1V pedig technikailag lekorlátozza az MCH-t alapfesz+0.1V-ra, mert (csak modok egy számot), 500as fsbnél automatikusan alapfesz+0.3V lenne amit nem biztos, h stabilan bír a lap, de nem kizárt, h én is fatálisan félre értettem... :DD

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17234) J.J. András válasza Winne (#17231) üzenetére


J.J. András
őstag

ha mondjuke gy Artic Cooling FREEZERed van, es 2800-3000 közti fordulaton pörög, és nincs húzva a procid, ez teljesen ilyen....
EiST , CIA2, meg ezek a sok energiatakarekos dolgok BIOSban be van kapcsolva, akkor lehet most NETezes közben mondjuk 1,2-1,6 GHz-en szaladgál a CPUd...

szóval igen: LEHETSÉGES

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17235) J.J. András válasza kanzoli (#17206) üzenetére


J.J. András
őstag

BIOSban mennyit állítottál a Vcore-nak :??
van nálad is drop, nem :?? mert látom: 1,29 Volt teljes terhelésnél, az kb. 1,3375-1,341 Volt BIOSban, ugye :????

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17236) Winne


Winne
nagyúr

A procihűtő gyári, azon kívül van még egy befele szívő 8 centis és egy kifele szívó 12 centis. Nem vettem komolyabb hűtőt, mert azt olvastam, hogy ez még húzva is elég, max egy kicsit hangosabb.

ja és még nincs húzva

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#17237) J.J. András válasza Winne (#17236) üzenetére


J.J. András
őstag

de most pörög mint az állatt :???, vagy mi : ?;)
de nézd meg már, CPU-Zvel, vagy Everesttel, mennyi a CPU-d jelenlegi, internetezés közbeni sebessége...
meg húzod, vagy alapon van minden :??? :F

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17238) kanzoli válasza Telefunen (#17207) üzenetére


kanzoli
tag

Ahham, éértem.Úgy lesz.Orthos persze nem 40secet ment.1,5óra után nyomtam ki, aztán toltam egy kis crysis-t.De abbahagytam, és egy kicsit a tunning ot is mert az NB borda az megb@szott forró...
Erre kell kitallálnom valamit.Ötlet valakinek?Nekem most így hirtelen 2db 4cm venti beszerzése jutott eszembe.De ha van valami jobb levegős megoldást azt szívesen fogadom.

(#17239) _ak_ válasza J.J. András (#17235) üzenetére


_ak_
addikt

2006os fórumokat olvasgatva másoknak sincs APIC opciójuk, sztem egyszerűen nincs ilyen a gigában..

Robust Graphics Booster

Let's begin, de gozaimasu!

(#17240) kanzoli válasza J.J. András (#17235) üzenetére


kanzoli
tag

Alapon megy, nem adtam még neki voltot. Egyedül a ram kap +0.2V-ot.

(#17241) Gorneck válasza DeadMeat (#17230) üzenetére


Gorneck
titán

Én csak azt nem értem, hogy normálon és 0,1gyel vkinek stabil a cucca, +0,2vel nem. Ezért nem értem Én ezt az egészet...

Gorneck#1239

(#17242) DeadMeat válasza Gorneck (#17241) üzenetére


DeadMeat
veterán

Neki ra kellene ilyenkor merni,hogy kideruljon mennyit is kap..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17243) Winne


Winne
nagyúr

Írtam, még nincs húzva, jelenleg:
http://fidodido.extra.hu/cpu-z.bmp

Everesttel néztem.

ja és a ventik is automatán vannak, rendszer szabályozza őket.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#17244) Gorneck válasza DeadMeat (#17242) üzenetére


Gorneck
titán

Ezé vok szkeptikus az egésszel kapcsolatban...ezé vok részben ellene, hogy ne kész tényként legyen hirdetve a dolog...

Gorneck#1239

(#17245) _ak_ válasza Gorneck (#17241) üzenetére


_ak_
addikt

De nem épp az7 derül ki ebből, h normálon FSB emeléssel túlfeszeli az MCH-t?

(vagy úgy érted, h normalt, h gyári no tuning beállítások, mellett is van akinek adni kell +0.1V-ot, mert az valóban rejtély, de mondjuk a procikat meg a lapokat kéne összehasonlítani. lehet h egy DS3 lapnál egy e6600 mellett normalon többet kap az MCH, mint mondjuk egy q6600 mellett, de ez csak arra utal, h gyengébb a lap fesz ellátása/szabályozása.)

Let's begin, de gozaimasu!

(#17246) J.J. András válasza _ak_ (#17239) üzenetére


J.J. András
őstag

joop :D
köszi a képet a Robur-ról is :D
én is küldök egyet neked: Zaporozec
aaa, beteszem inkább :D

a Robust Graphics Booster-hez meg kell olyan VGA, ami támogatja ezt, magyarán csak Giagbyte VGAval érheted el.... ugye :? :)
de az nem volt világos, ilyenkor mit csinál a BIOSban :??
több kakót ad, vagy küld egy jelet a VGA BIOSának, hogy ugyan már, fussál més beállításokkal :??? :F

de köszi mindent, az APIC-ot meg sajnálom... este rákeresek :D miért tűnt el
(mert ha használok egy VGA-t, HANGkarit, CPUt, HDDt, LANt, EGERet, BILLENTYŰt, USBt, ACPI szabvanyt, TVTUNERt, +IDE CSATORNA, +CMOS CLOCK ha ezeket összeadom, 12 eszköz, bőven elég lenne a 15 IRQ kézi állítgatása)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17247) DeadMeat válasza Gorneck (#17244) üzenetére


DeadMeat
veterán

Lehet,hogy normalon tulfeszeli magat,tulmelegszik.+0,2-vel szvsz eleri a normal-ral adott feszt,ergo megint tulmelegszik.+0,1-el mivel kevesebb feszt kap jo lesz.
Vagy mas az oka,de ezt csak akkor tudjuk meg,ha valaki akinek ez fentall ramer.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17248) emre33 válasza J.J. András (#17246) üzenetére


emre33
addikt

PH-án letesztelték a Robust Graphics Booster-t, eredmény =0

De hogy mit is csinál..még keresem :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17249) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Amugy van egy kis gondom is am :)
Nem birom a ram idoziteseket valtoztatni.. Ertsd: 5 5 5 16 minden mas auton biosbol.Hiaba allitom ezt 55518-ra,vagy kevesebbre,hiaba allitom turbo,extrem modba,nem reagal.Crmos reset,elem ki,ect volt.Minden mas mukodik frankon,csak ez "bug"zik.
Mi lehet az oka?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17250) _ak_ válasza J.J. András (#17246) üzenetére


_ak_
addikt

Azt nem láttam sehol, h konkrétan milyen VGA kell hozzá, Nvidiát emlegettek, de nem hiszem, h giga kártyának kell lennie (bár az lenne a logikus), a leírások alapján a core clockot emelgeti. Egy rágebbi lap biosán, volt az auto és a manual, ott kézzel lehetett állítgatni a %-okat, de jelen esetbe sztem ez úgy müxik mint a CIA2, ha turbóra teszed x%al növeli a clock speedet (vagy a bus speedet?, nem mentem bele nagyon) és nem is találtam részletes leírást. Sztem jobban jársz ha autón hagyod, majd egy riva tunerrel finomhangolsz.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.