Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) Gorneck válasza csabka (#16150) üzenetére


Gorneck
titán

Ilyen nincs "2x1Gb kingmax 1033"!

Everest szerint mennyit kap a ram?

Gorneck#1239

(#16152) scream24 válasza csabka (#16150) üzenetére


scream24
senior tag

Nem lehet, hogy ez egy egyszerü kodec probléma? Probáld meg ezt nem kell telepiteni és saját beépülöket tartalmaz, másnem legealább ezt kizárhatjuk ha a probléma megmarad. :)

Gorneck23 De van 1033 memo, csak ö nettoba irta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16153) P00By válasza Gorneck (#16144) üzenetére


P00By
nagyúr

Én tudok, olyat is amiben vénemberek zuhanyzóban izélik egymást, csak ha gondolod :DDD

(#16154) scream24 válasza P00By (#16153) üzenetére


scream24
senior tag

Pfujj, mik nincsenek. :D [link] Csak ha idöd engedi, bár itt pasik nincsenek. :DD

Telefunen Ha nem okozna nagy gondot ne klikkelj rá. Köszönöm. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16155) csabka válasza Gorneck (#16151) üzenetére


csabka
csendes tag

Everest szerint 1.82,mennyit kéne adjak nekik még?annyit adtam amit te javasoltál.

scream24:ez sztem nem codec,már rég óta óta ugyanazokat használom(tam) a régi gépemen is.Azért megprobálom

(#16156) scream24 válasza csabka (#16155) üzenetére


scream24
senior tag

Egy probát megér. Nem hinném, hogy ez memo probléma, de az 1.82 az kevés lesz szerintem, everest alatt olyan 2v körülire kéne belöni.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16157) Telefunen válasza csabka (#16155) üzenetére


Telefunen
őstag

Az kevés, annyit adj neki hogy az everest 2,0V körüli értéket mutasson (ennyi az 1066-os KM alapfesze), Minden egyes lépcső után menj vissza a BIOS-ba és checkold hogy mennyi is az annyi, mert a lapod valószínűleg alaposan aláfeszel (tehát szükséged lehet akár +0,4-0,5V-ra is hogy megkapd a 2V-ot)

mod: Esetleg a lejátszódban, a lejátszási buffer méretét növeld meg, bár ez nem igazi megoldás ugyanakkor működhet (mp3 lejátszóra gondolok, winamp, foobar)

[ Szerkesztve ]

(#16158) Winne


Winne
nagyúr

Nekem spec az alaplaphoz adott gyári kábelem volt szar, és amiatt nem tudta használni a rádugott felismert cuccokat. (ide adatkábel)

Sry egy oldallal elcsúsztam :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16159) csabka


csabka
csendes tag

Adtam neki +0.5,igy most everest szerint 2.02v
Még mindig ugyanugy csinálja,tehát nem ram.

(#16160) Muréna válasza csabka (#16159) üzenetére


Muréna
őstag

mivel nézitek tia feszt? nemhiszem el h ez vmi bug legyen :W

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#16161) scream24 válasza csabka (#16159) üzenetére


scream24
senior tag

Én sejtettem, hogy nem ram. Szerintem inkább szoftos lehet a dolog. Esetleg winyo. Látom abbol kettö van, mind a kettön elhelyezett cumonál fenntáll a balhé? Online nézett filmeknél, ill halgatott zenéknél is fenn áll az emlitett szitu?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16162) Pancsermeste válasza csabka (#16150) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Amikor ezt csinálja, nézd meg a proci és memo használatot. Elvileg minimálisnak kellene lennie, de ha magas %-ot látsz, akkor valszeg vmi driver/codec probléma lesz.

-= Pancsermeste® =-

(#16163) _ak_ válasza csabka (#16159) üzenetére


_ak_
addikt

Milyen anti vírus/tűzfal kombót használsz? Próbáltad úgyis ha kikapcsolod őket (vagy csak a rezidens védelmet). Gondolom megnézted több filmtípussal is nem? (xvid, divix, dvd). A hang a képpel együtt áll be? Vmi valószínű baromira leterheli a rendszert olyannyira, h beakad? Ha ránézel a cpu %-ra, nézd már meg pls, h mennyi szabd ramod van.

scream24: hmm ezt nem szűrte ki a kaspersky, de a képet vmi blokkolta :DD, mondjuk az viszont kicsit piszkálja a csőröm, h egy 64bites viszta/böngésző simán benyal egy klikkelgetős oldalt, de ez bőven benne van a user errorba.

Let's begin, de gozaimasu!

(#16164) Gorneck válasza csabka (#16159) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen reves lapod van?

MCH-nak is adj feszt...

Gorneck#1239

(#16165) csabka válasza scream24 (#16161) üzenetére


csabka
csendes tag

Akárhol nézem akár online,mindig csinálja,proc terhelés filmnézésnél max 10-15%,ramok kihasznátsága 25 %.Még játékok közben is megvan a jelenség.

(#16166) csabka válasza _ak_ (#16163) üzenetére


csabka
csendes tag

Nod 32 megy nálam,kikapcsolva ua. tüzfal az gyári még,ram kihasznátság max 25%.

(#16167) csabka válasza Gorneck (#16164) üzenetére


csabka
csendes tag

2.0
MCH-nak is ment 0.1

Lehet win reinstall lesz,megnézem majd ugy is ha nem jo,akko gari.Jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16168) bim válasza csabka (#16166) üzenetére


bim
veterán

szerintem a nod32 szart sem ér.de ezt igzolhatja egy win.reinstal...
ha a proci nagy% ban dolgozik akkor ott valami akad szoftveresen vagy virus.
pár százaléknál nem zabálhatna többet a procibol..

[ Szerkesztve ]

(#16169) csabka válasza bim (#16168) üzenetére


csabka
csendes tag

Nekem bejött a nod már vagy 3-4 éve megy nálam,hát ez az hogy a proci pár százalékon megy,ram 25% kihasznátlság.

(#16170) bim válasza csabka (#16169) üzenetére


bim
veterán

az teljesen normális érték.maga win felzabál 25%-ot.
jelen pillanatban nálam is ennyi.
nem lehet hogy az ati driver kever be a hangnak?
nekem 1x volt ilyen akados dolog és az vga driver probléma volt.cseréltem és többet nem jött elő..
nekem álandoan problémám volt a nod32-vel.
szinte 2havonta ujra kellett raknom a wint. mert már használhatatlan lett.kinomban lecseréltem és azota nem volt gondom.a most elhalálozott samsung vinyámon közell 1 éves volt az xp.

[ Szerkesztve ]

(#16171) sz.j


sz.j
nagyúr

Hát ez nem igaz!!!

Öszintén szólva nem hittem el azt a sok, föleg hanggal kapcsolatos, telepítési gondot ami a topikban olvasható. :(
És tessék, nálam sincs hang (DS4) ....., akármilyen módszerrel installálom az illesztő progikat.
Volt már a telepítő CD-ről Xpress Install és külön-külön felrakott progi, az 1-es hsz-ben megadott helyről való telepítés, de semmi eredménye nem lett.
Megjegyezném, hogy (kínomban) a fenti link az összes progiját probáltam felrakni, de hasztalanul ....

Most itt tartok ....

Van valakinek valami ötlete?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16172) _ak_ válasza bim (#16170) üzenetére


_ak_
addikt

Na de bim, milyen oldalakon járkálsz te? :DDD De amúgy nálam is bukott a Nod32...

csabIka: esetleg próbáld ki úgy, h kikapcsolod a netedet (kihúzod a kábelt vagy offolod a routert). Előfordulhat, h vmi nemkívánatos cucc szivat. Bár ez azért érezhető.. Pontosabban arra gondolok, h másik spannál volt vmi szar ami a netet/gépet ette nagykanállal, de csak akkor élt, ha volt net kapcsolat, ez eléggé feltűnő dolog, de ki tudja.

Amúgy javallott csak beleolvasásra a Melyik a legjobb vírusirtó topik. Nem mondom, h cseréld le a Nodot ha bevált, mert nekem is lehetne magyarázni, h a Kaspersky nem jó cseréljem le, de néha le lehet tolni egy másikklal egy scant, főként ilye esetekben. Nekem amúgy a jelenséget konkrétan a KIS idézte elő. Mindent ment faszán a gépen, amig fel nem léptem a netre, ott aztán bekapcsolt az ellenőrzés olyan szinten, h win is belassult ne csak a videók vagy a zene..

Let's begin, de gozaimasu!

(#16173) Gorneck válasza sz.j (#16171) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen VGA-d van?

Esetleg így?

Gorneck#1239

(#16174) sz.j válasza Gorneck (#16173) üzenetére


sz.j
nagyúr

Asus EN8600GT SILENT

Már próbáltam azt is, hogy Eszközkezelő --> jobb klikk a PCI Device-re majd tulajdonságok ---> Illesztőprogram újratelepítése ---> Hardver frissítési varázsló.
Na ekkor a Telepítő CD-t, a Gigabyte oldalán lévő és az 1-es hsz-ban lévő letőltött és CD-re másolt fájlait tettem be a meghajtóba, de sehonnan sem tudott illesztést leszedni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16175) Winne


Winne
nagyúr

Nálam simán működött a tiltás-törlés-hardverváltoztatáskeresés-drivermegadás.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16176) Gorneck válasza sz.j (#16174) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hiszem el, hogy ekkora problémát okoz...most vagy Én vok szerencsés vagy nálatok vmit nem vagy épp tartalmaz az XP telepítő...

Realtekes driver a realtek oldaláról?

Itt vmi?!

Gorneck#1239

(#16177) keIdor


keIdor
titán

Imádom ezt az alaplapot! 525FSB Prime95 stabil (igaz csak 18 perc) úgy, hogy minden alapfeszen van. (MCH, FSB stb.) :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16178) Gorneck válasza keIdor (#16177) üzenetére


Gorneck
titán

Nice! :C

Gorneck#1239

(#16179) Geller72


Geller72
veterán

Nos. Feltettem az F10 biost. Azóta nagyjából ok. Indul a gép. Adtam a memeknek +0.2-t, mert látom, hogy idlében 1.81, de terhelés alatt visszaugrik 1.78-ra. Így most ok, terhelés alatt is. Kicsit játszottam a frekivel, a Quadot felraktam 8x400-ra, idle 25-32 fokosak a magok, a dioda 22, a venti 1000 rpm.(gyári venti!!)1.12V vcore. Ez ugye visszasteppelve 2400 mhz-re. Ha dolgozik, akkor 3200 mhz-en 1.3 v. Azért érdekes, hogy alapon az 1600mhz-re visszaléptetve is 1.163v-ot ad a lap a procinak, és ha felrakom 8x400-ra, akkor is annyit ad 2400-on.. :DDD . Nagyon úgy néz ki, hogy így érzi jól magát a quad. Az fsb is így 1:1. 800-as ramokkal. Azt kellene még megnéznem, hogy a kingston ramoknak lejjebb vehetem e a timing-ot 5-5-5-18-ról. De az a lényeg, hogy így stabil a lap most már. Kissé mérges vagyok, hogy kiadnak lapot hibás biossal. Teszteltem rar bechmarkal a cuccot, hát igen, nagyon látszik, hogy a rar azért igen memóriafüggő.Nem sokkal többet csinált a quad 3200-on, mint 2400-on..mondhatni lófax. Azt is észrevettem, hogy csupán a bios cserével 78.2 nsec-ről 72.8-ra csökkentek az időzítések, tehát ez a bios jobban kezeli a memeket is. Mondjuk az érdekes, hogy ugyanilyen ramokkal az X2-4200@5200-on 48nsec-et produkált. Nem is álmodok arról, hogy 50 körüli értéket elérek. Pedig sok progim van, ami ram függő, főleg az olyan konvertálásoknál, ahol már nem kell kisebb méretre tömörítenem, hanem csak átalakítanom, ott szinte alig van cpu stressz, viszont a ramokon sok múlik. (DVD Shrink).
A ConvertXtoDVD újabb verziói hála istennek támogatják a 4 magot, nem úgy mint a régebbiek, amik csak egy magot használtak. Így már elég félelmetes teljesítményt nyújt a quad ebben a lapban. Remélem, tovább finomítják ezt a lapot. Mindenkinek thx a helpet!
:R :R :R
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#16180) Gorneck válasza Geller72 (#16179) üzenetére


Gorneck
titán

Végre...látom azé mindenkinek alakulgat a cucca...

Gorneck#1239

(#16181) Geller72 válasza Gorneck (#16180) üzenetére


Geller72
veterán

Ya..ram timingra mit mondasz?

(#16182) Gorneck válasza Geller72 (#16181) üzenetére


Gorneck
titán

4-4-4-12?! Hááát elviekben kéne tudni 800-on...Kingmax is bírta...1.9-2.0V-tal meg pláne...

Gorneck#1239

(#16183) Geller72 válasza Gorneck (#16182) üzenetére


Geller72
veterán

Kingmax KLDD48F-A8KB5 (800)
Délután megnézem...

1.87-et kapnak most everest szerint..

[ Szerkesztve ]

(#16184) sz.j válasza Gorneck (#16176) üzenetére


sz.j
nagyúr

A hiányzó KB888111 felrakása után ez lett, vagyis nincs hang, sőt törölni sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16185) Petiapó


Petiapó
tag

Jó napot mindenkinek!

Elég szomorú vagyok!
Vettem egy P35-DS3-as lapot (E2180al) és mivel időben kicsit kitolódik a fejlesztés egyenlőre IDE csatolású vinyóval és íróval nyomom (nyomnám).
A probléma: ugye csak 1 IDE csati van, és bármilyen master-slave konfigba rakom a két eszközt, nem hajlandó bootolni a vinyóról. vagy azt írja ki, hogy lemezolvasási hiba (ekkor vinyó master, jumperelve is, és író slave), vagy azt, hogy hiba a rendszer betöltése közben (ekkor író master, vinyó slave)
Próbáltam össze-vissza rakosgatni, minden lehetséges variációba, és egy véletlen folytán kiderült, hogy ha lehúzom az írómat akkor elindul a WIN.
Azt elfelejtettem mondani, hogy a WIN telepítő hibátlanul látja a vinyót minden helyzetben, és fel is települ. Csak mivel még csak "félig" van fent a win (első indítás) nemtom befejezni a telepítést, mert a "menetközben" csatlakoztatott írót nem látja a win.

Kérdés:
-ha veszek egy SATAIIes vinyót, azt vajon felismeri-e a telepítő CD, vagy nem látja? (sajnos kipróbálni nemtom, mert nincs olyan ismerősöm akinek lenne SATA-s vinyója)
-esetleg vegyek SATA-s DVDírót? (vagy erről meg nemtudnám feltelepíteni a win-t?)
Felhívtam a boltot ilyenkor mi van, és azt a választ kaptam, hogy ilyennek nem szabad történnie. Ez mind szép és jó, csak ezt nem közölték az alaplappal mikor elhoztam :D
Ha esetleg vki tudna segíteni iszonyú hálás lennék...
Előre is köszi
Petiapo

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#16186) Winne válasza sz.j (#16184) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is ez volt, és a videokártya hd audio driveré felejtettem ki a sorból. Ezzel meg is oldódott nálam.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16187) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valaki próbált-e már ilyet, de rákérdezek:
Kiszemeltem egy EP35C-DS3R lapot, most egy NF4-es Asus P5ND2-SLI-m van.
Használok RAID 0-t az NF4 SATA vezérlőjén, a kérdés az lenne, hogy vajon ezt az Intel ICH9R fel fogja-e ismerni? Nekem anno egy Epox NF2-es alaplapon lévő Silicon Image (!) vezérlőn létrehozott RAID tömböt simán felismerte a jelenlegi Asus lap, most is azt használom. (Tehát Silicon Image-ről tértem át NF4-re).
Próbált már valaki meglévő RAID tömböt átcsatlakoztatni erre a Gigabyte alaplapra?

(#16188) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Nem egészen ide tartozik, de ha már Audio problémáknál tartunk.... hogyan lehetne rávenni Winampot, hogy pl. mp3 lejátszáskor 5.1-ben szóljon, ne csak sztereoban. Létezik ehhez vmi plug-in?
Ez a DTS izé felejtős... csak nyöszörögnek vele a hátsó hangszórók... max filmeknél találom használhatónak.

-= Pancsermeste® =-

(#16189) Telefunen válasza Pancsermeste (#16188) üzenetére


Telefunen
őstag

Én foobar-t használok, ott ez nagyon egyszerű: Preferences/playback/DSP manager és itt a baloldali listából hozzáadom a jobboldalihoz a "convert stereo to 4 channels" nevű DSP-t.

[ Szerkesztve ]

(#16190) Pancsermeste válasza Telefunen (#16189) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Thx.
+nézem! :R

-= Pancsermeste® =-

(#16191) _ak_ válasza Pancsermeste (#16188) üzenetére


_ak_
addikt

Ez a nyöszörgés is több mint a semmi, mondjuk én feltudom hangosítani őket gond nélkül..de esetleg nézd meg a room correction-t és ott adj a hátsóknak még craftot..

nahh gyűlik az info, lassan remélem ma lesz "időm" összeírni a dolgokat. Btw gorneck, neked h van beállítva a power managment? Gondoltam milyen jó lenne , ha én is duplakattal indítanám a gépet, de azon kívül, h bekapcsolódik az egerem se mmi sem történik.. :DDD)

Let's begin, de gozaimasu!

(#16192) Csorbi válasza Pancsermeste (#16188) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem JetAudio 7... :U
Nekem tudásban és hangban ez jött be eddig leginkább.

(#16193) Exakt válasza Pancsermeste (#16188) üzenetére


Exakt
aktív tag

marmint 2* stereoban szoljon? en ugy tudom hogy az elso ketto es a hatso ketto tud alkotni egy stereo párt, de mellette szol a center es a melylada..
mondjuk az alaplapi hangot csak msn es skype-ra hasznalom de audigy 4 is csak ugy tudtam
beloni zenehalgatasnal...

(#16194) Pancsermeste válasza Exakt (#16193) üzenetére


Pancsermeste
őstag

2xsztereo is megfelelne... vagy mint a régi lapomnál a Dolbi Virtual Sorround.
A DTS nem tudom, hogy keveri a hangot a hátsókra, de zenénél nem halkan, de... olyan akadozva, nyöszörögve szól... szóval, vmi más kellene.
Persze a hátsó hangszórókat is be lehet állítani "front-ként", tehát, hogy simán párhuzamosan szóljon az első kettővel, de ezesetben más alkalmazásoknál elveszik a térhangzás.

-= Pancsermeste® =-

(#16195) sz.j


sz.j
nagyúr

Igaz én egyáltalán nem értek a számtech-hez, de ha szabad adok egy jótanácsot azoknak akinél telepítéskori hangpróblémák vannak.

Ha nem lehet feltenni a hang driverét, vagy az eszközkezelőben nagy sárga kérdő vagy felkiáltó jel van, legelőszőr le kell húzni a frontpanel hangcsatiját az alaplapról!!!
Ha ennek hatására az Eszközkezelőben eltünik a sárga felkiáltójel, akkor arról van szó, hogy a számítógépház előlapi hangkivezetése még a régi AC97 szerinti az alaplapé meg az új HD audio szerinti, ezért nem csatlakoztathatóak egymáshoz!!!!

Ezután már minden gond nélkül telepíthető a driver, ill. használható a hang.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16196) robekri válasza Csorbi (#16187) üzenetére


robekri
addikt

Nem fogja felismerni.

Nekem NF4 upgrade volt 965-re anno!

Jmicron nem látja Silicont!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#16197) Csorbi válasza robekri (#16196) üzenetére


Csorbi
addikt

De nem Jmicron-ra kerülne, hanem az intel-ére.

(#16198) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Valaki nemtudná megmondani hogy tunningnál, melyik ér többet, ha:

-FSB-t nagyobb mértékben növelem, de 5x-ösre rakom a szorzot (nagyobb sávszél)= 3ghz

-FSB-t növelem 8x-os szorzoval és igy jön ki a 3ghz.

Ha játékról van szó melyik ér többet? Vagy a játéktól is függ? :U

[ Szerkesztve ]

(#16199) sz.j válasza Gorneck (#16176) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Nem hiszem el, hogy ekkora problémát okoz...most vagy Én vok szerencsés vagy nálatok vmit nem vagy épp tartalmaz az XP telepítő..."

Egy "giga főgurunak" a "Nem hiszem el, nem hiszem el" helyett inkább a megoldást kellene, hogy írja. ;]

De mint látható is, általad leírtaknál sokkal egyszerübb a megoldás (lásd # 16195), de mivel eddig egy árva szó sem volt erről a hibalehetőségről a topikban, álmomba sem gondoltam volna rá.

@ Winne!
Nálam a driverek fel voltak rakva, a # 16195 hsz-ban lévő volt a gond

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16200) Winne válasza sz.j (#16195) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is van gond a frontpanellel hasonló okok miatt, de simán telepíthető, fel is ismeri, és szól is, csak a beállítás gázos. Pl még mindig nem tiltja a hátsót, ha bedugom előre a headsetet...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.