Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) emre33 válasza éN79 (#17300) üzenetére


emre33
addikt

NCQ engedélyezi, és nem a C&Q!!!!!

Nem!
Elvileg reinstall nélkül is meg lehet csinálni:

1. Le kell tölteni
Download Intel® F6 Floppy Installer 7.6.0.1011
2. A zip fileból kicsomagolod "iaStor.sys"-t a "windows\system32\drivers\" könyvtárba.
3. Letöltöd ICH9R-AHCI.REG-et. Futtatod.
4. Restart. Biosba ahci mód bekapcsol.
5. Megkeresteted az új meghajtókat itt "windows\system32\drivers\" vagy telepíted ezt: Intel® Matrix Storage Manager Version 7.6.0.1011

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17302) Gorneck válasza éN79 (#17300) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy kell...sata2re kell állítani a vinyát...ha persze eleve nincs abban...kb ennyi...ami vagy dosos szofttal müxik vagy jumper...

Gorneck#1239

(#17303) emre33 válasza Gorneck (#17302) üzenetére


emre33
addikt

AHCI mod nélkül nincs NCQ támogatás (és hot plug)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17304) Gorneck válasza emre33 (#17303) üzenetére


Gorneck
titán

És? Attól még Sata2-be megy a vinya...Ő nem azt írta, hogy ncq-t és hot plugot szeretne használni...utóbbit én pl nem is használnám...

Gorneck#1239

(#17305) emre33 válasza Gorneck (#17304) üzenetére


emre33
addikt

Sata1=1,5Gbit/sec adatátvitel
Sata2 AHCI=3,0Gbit/sec adatátvitel, NCQ, Hot Plug támogatás
Sata2 natív mód: 3,0Gbit/sec adatátvitel

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17306) johnny82


johnny82
őstag

Az előbb megint újraindult a gépem és a windows ezt írta ki. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? XP professional SP2 frissítésekkel, F4-es bios és 7.12-es CCC van fent.

[ Szerkesztve ]

(#17307) DeadMeat válasza _ak_ (#17284) üzenetére


DeadMeat
veterán

Persze,az az elso,ha a gephez nyulok.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17308) DeadMeat válasza Gorneck (#17290) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ami a listaban van,azokon megy meg mindig.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17309) Simi121


Simi121
aktív tag

Ma vettem egy Q6600 procit az eddigi E6300 helyett. Sajnos olyan problémába ütköztem, hogy ha a cpu feszt nem AUTO-n hagyom akkor nem indul el windows, bootképernyő bejön, utána újraindul. Xp és Vista is van a gépen de ugyanaz mind a két rendszeren. Érdekes módon mindegy, hogy le vagy fel állitom a feszt ua. Alapba 1.248 voltot ad a procinak cpu-z szerint. Egy 500w-os FSP tápom van, bios a legújabb, de probáltam egy régebivel is. A lap egy P35-DS3. Az órajelet nem is bántottam még, a memók 800-on mennek így de azok mennek 950-et is. Szóval mi lehet a gond? mert nagyon nemértem a dolgot. Biost kisütöttem.

ma újra nekiálltam, de semmi erdmény. Kiprobáltam az összes biost amit kiadtak a laphoz és támogatja a procit, de semmi. Újra szédszedtem a gépet, mindent kivettem a lapból, elmet is és a biost is kisütüttem jumper-al de u.a. a jelenség. Windows is újraraktam hátha, de nem, sőt mivel a fesz nem AUTO-n volt a telepités is újraindult menet közbe és újra kellett kezdenem.

Simi

(#17310) DeadMeat válasza Simi121 (#17309) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tápod milyen?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17311) Simi121 válasza DeadMeat (#17310) üzenetére


Simi121
aktív tag

500-as fsp :))

Simi

(#17312) Gorneck válasza emre33 (#17305) üzenetére


Gorneck
titán

Ezzel azt bizonyítod, hogy igazam van...ergo semmilyen driver nem kell semmilyen AHCI. Nemtom mit olyan nehéz felfogni...

Gorneck#1239

(#17313) DeadMeat válasza Simi121 (#17311) üzenetére


DeadMeat
veterán

Aham.Probalj egy cirmos resetet te is,hatha. :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17314) Gorneck válasza DeadMeat (#17308) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom mé nem tudod állítani...:(

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17315) DeadMeat válasza Gorneck (#17314) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hat en sem... memset nem szolhat esetleg bele a bios beallitasaiba?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17316) Gorneck válasza DeadMeat (#17315) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a xart nem...ha az el van mentve azt tölti be szvsz...legalábbis emlékeim szerint...

Gorneck#1239

(#17317) DeadMeat válasza Gorneck (#17316) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem mentettem el semmit benne,de aze leszedem meglatom mi a helyzet :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17318) Gorneck válasza DeadMeat (#17317) üzenetére


Gorneck
titán

Más ötletem nagyon nincs...

Gorneck#1239

(#17319) J.J. András válasza Simi121 (#17309) üzenetére


J.J. András
őstag

Simi, mi a faszert vettel Q6600-ot : ?:D
na, de viccet felre, vidd vissza a boltba, ahol vetted a Q6600-at, es csereltesd ki....
szerintem a CPU lesz a ludas....
ha eddig minden ment, most egy uj CPUt tettel bele....
az alaplapon a labak nem görbültek el, ahogy a regit kivetted, avgy valami hasonlo fizikai behatas :??? :(

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17320) Simi121 válasza J.J. András (#17319) üzenetére


Simi121
aktív tag

Pénteken kiprobáljuk egy havernál, akkor majd kiderül mi a helyzet. Igazából meg nincs miért visszavinni sehova semmit, mert minden müködik rendesen, csak ép a proci-nak nem lehet feszt adni :O de az meg nem garanciáls hiba :(

Simi

(#17321) J.J. András válasza Simi121 (#17320) üzenetére


J.J. András
őstag

szevasz....
hol vetted, a ComputerBoxban :???
mert ha igen, oda nyugodtan vidd vissza, a srac megertö...
meg amugy is, nem 10-15ezer Ft-os cuccrol van szo, nyugodtan kicserelhetik...
hivatkozz arra, nem mükszik benne az EIST, azaz nem veszi vissza a VCOREt, holott ha TVtnezel, vagy DVDt rajta, a masik CPU visszavette, es tök halk volt a rendszered....

nem :??? : :B

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17322) Telefunen


Telefunen
őstag

meglepne ha a proci bűne lenne a dolog, lehet hogy csak manuál beállított fesszel akkorát droppol a lap hogy még alapon sem stabil, adj neki rendesen kakaót és próbáld meg úgy.

(#17323) bim válasza J.J. András (#17319) üzenetére


bim
veterán

ez lapprobléma.
a proci a VID-et közli csak a lappal.és a mikrokodot amiben benne van a szorzó és az fsb.(szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#17324) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Megleptem magam egy P35-DS3 alaplappal és egy kis gondom akadt a bios beállításában.
Nevezetesen, hogy pörög a cpu hűtő mint az állat és nem tudom szabályozni a biosban.
A Smart Fan Control menüpontban csak enabled-disabled választási lehetőség van, pedig az alaplap leírásában több dolgot lehetne ott állítani. A procihűtőm egy Hyper TX2-es.
Valaki segítsen, hogy tudnám a fordulatot csökkenteni.

(#17325) Gorneck válasza birooo (#17324) üzenetére


Gorneck
titán

TX2 az PWM-es igah? Akkor arra kell állítani a szabályzást...Smart Fan Control method/mode menüpont alatt...

Gorneck#1239

(#17326) _ak_ válasza Gorneck (#17325) üzenetére


_ak_
addikt

Ijesztő, h a második ember jön ezzel, h nincs ott semmi, tiszta izgalommal várom, h mi lesz nálam..bár herótom van már alapból, h megint ki kell szedni a lapot

Nem arról volt szó, h a TX2 +tűs, ezért nem PWM-es? Vagy nincs közük ezeknek egymáshoz? Ilyenkor a Voltage control kéne, nem?

Let's begin, de gozaimasu!

(#17327) Gorneck válasza _ak_ (#17326) üzenetére


Gorneck
titán

Ha három akkor voltage, ha 4 akkor pwm...de ezt majd ő megoldja...

Gorneck#1239

(#17328) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy pár probláma ami megoldásra vár:
Adott egy céges gép amiben GA-P35-DS3R típusú alaplap van.
Olyan probléma lenne vele, hogy nagyon lassan másol egyik partícióról a másikra, már telepítettem a legújabb Intel alaplapi drivert de ez sem hozott semmi javulást. A gépen Windows Server 2003 fut, ha ez számít valamit. Ezen kívül az Eszközkezelőben az Audio Device on High Definition Audio Bus egy kérdőjellel jelenik meg az Egyébb eszközöknél, gyanítom ez azért lehet, mert ATI 2600Pro van a gépben és szerintem nem lett telepítve az ATI hang drivere, de ebben nem vagyok biztos, mert nem az én gépem + nekem mindíg nVidia karim volt/van/lesz.

(#17329) tzimash válasza birooo (#17324) üzenetére


tzimash
őstag

üdv a klubban :DDD
megoldás: Speedfan, (ha valakinek eszébe jut valami hardver-szintű megoldás, kérem ne tartsa magában :) )
annak ellenére, hogy nincs a támogatott lapok listáján a ds3, szépen kezeli a ventit. :R
véletlenül nem rev 2.1-es az a lap?

Gorneck23:
nincs voltage, sőt, cpu fan control method opció sincs, ahol a voltage-nek, mint beállitási lehetőségnek kellene lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17330) Gorneck válasza garfield-r (#17328) üzenetére


Gorneck
titán

Az a lassú mit jelent?

Gorneck#1239

(#17331) _ak_ válasza garfield-r (#17328) üzenetére


_ak_
addikt

Bár nem hiszem, h ez az Ati HDMI-s, de INNEN letöltheted a legfrissebb audio drivert + a HDMI drivert.

A giga honlapjáról, meg leöltheted a A microsoft HD bus akármiylen drivert. (a kérdőjeles driver lenne ez).

Tehát, szedjél le minden drivert.
-HD bus
-HDMI audio driver (ha kell)
-realtek driver

Uninstalálj minden drivert ami most fent van, és abban a sorrendben telepítsd a frisseket..

Let's begin, de gozaimasu!

(#17332) tzimash válasza birooo (#17324) üzenetére


tzimash
őstag

vagy, ha nem akarsz a speedfan-nal pöcsölni, dugd át a hyper-t a sys fan2 nevű csatiba, az csak ~1400-en pörgeti max, nem pedig 1900-2000-en. persze csak akkor, ha ez a fordulat is megfelelően hűti a prockót.

[ Szerkesztve ]

(#17333) Gorneck válasza tzimash (#17329) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm...újabb bios?

Gorneck#1239

(#17334) tzimash válasza Gorneck (#17333) üzenetére


tzimash
őstag

frissitettem F10>>F12, de maradt minden a régi. legalábbis ami ezt a részét illeti.

(#17335) badbull1 válasza emre33 (#17305) üzenetére


badbull1
csendes tag

SATA I = 1.5 Gbit/s / ÉS használhatod akár it is az NCQ -t ha az OS támogatja az AHCI -t
SATA II = 3 Gbit/s (x2 elméleti adatátviteli sávszél, sorbarendezési alapparancs beemelése ...had ne részletezzem)
SATA III = 6 Gbits (tervezet .. pl. több meghajtó egy porton ...)

Gorneck23 nak igaza van ...natívban is mehet a sata 3Gbit/s el ha a meghajtó tudja és nincs 1.5 Gbitre korlátozva s nem kell AHCI hozzá
DE ha NCQ -t vagy hot swap -ot is ki szeretné használni akkor kell AHCI s alapból az xp nem is támogatja csak a vista
a meghajtóhoz akkor kell csak nyúlni jumperesen ha régebbi vezérlő van az gépben s nem támogatja fullosan a sata I szabványt..... az ujabb vezérlőknél ne korlátozd a meghajtód s ha a vezérlő csak sata I et tud akor visszakapcsol a meghajtód sata I re magától

Gigabytnál (is) lényeg hogy hány sata vezérlő van az alaplapon s melyikre van kötve a meghajtó (itt nem ez a lényeg ... nem részletezem)

DE ha nem használ valaki pl raidet akkor nem nagyon veszi észre a 1.5 és a 3 Gbit/s es sebességkülönbséget ..... nem hinném hogy olyan meghajtója lenne hogy akár 100 Mb -t átlépné il. ha nem szintetikus teszt mániás

magyarán maradhat a sata I ha nem "extrát" használ
ha sata II a mánia akkor xp alatt nativ mód
ha xp-n extrát is (AHCI) szeretnél pl az ICH8 -on akkor az már anomáliás ... jöhetnek az f6 -os telepítések ill. meghajtófrissítések különböző trükkökkel

(#17336) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hi

Beszállok én is a klubba ma jön a P35C DS3R-em :DD

Ha valaki el akar szomorítani mondja nyugottan.

Hibák?

Inkább jó tulajdonságot adjatok.

hali

(#17337) garfield-r válasza Gorneck (#17330) üzenetére


garfield-r
tag

Egyik partícióról a másikra 1,5 ~ 2 Mb/s -szóval nagyon nagyon lassú.
Elindítottam egy tesztett a HDtunnal, az is hasonló eredményekre jutott...

(#17338) birooo


birooo
tag

Ez a Sysfun2 bejött:))) Lényegesen halkabb lett!!!
Köszönöm mindenkinek. Azért azt a ventri szabályozós progit felteszem :R

(#17339) Grim666


Grim666
tag

P35-DS4 +E8400 milyen párosítás?Melyik BIOS szal vannak eddig a legjobb tapasztalatok ezekhez?

[ Szerkesztve ]

(#17340) mcmike válasza _ak_ (#17331) üzenetére


mcmike
őstag

Ez a sorrend bejött sima WinXP Prof SP2-nél hotfix-ek nélkül? Mert akkor megcsinálom. Ugyanezzel a problémával küzdök én is. :W

Amik ismeretlenek most az eszköz kezelőben:
- ATI AV200 Unified driver
- High Definition Audio bus

az általad leírt módszerrel megoldódnának? :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#17341) garfield-r válasza Grim666 (#17339) üzenetére


garfield-r
tag

Elvileg F10 vagy F11
A procival annyi baj van, hogy nem lehet kapni, Én spec ma reggel rendeltem volna meg, de egy darab sem volt raktáron :O :O :O

(#17342) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Hi.
Nemrég vettem egy p35 ds3p alaplapot és olyan gondom volt vele (többek között), h ha a felső pci slotba raktam vmit, akkor el se indult a gép. Beindult, majd egyből leállt, megint beindult megint leállt... Wifi kártyával próbáltam. Az alsó slotban gond nélkül megy vele a gép. Visszavittem a boltba, kicserélték. Az újnak ugyanez a hibája. Hihetetlen. Mi lehet a gond, mert nem akarom elhinni, h vmi széria-hiba lehet. Vmi ötlet? Nem akarom megint visszavinni.
(visszaolvasni nem tudok, mert nem otthonról netezem, nincs időm)

(#17343) Gorneck válasza garfield-r (#17337) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen alaplapi drivereket raktál fel?

Gorneck#1239

(#17344) Gorneck válasza Grim666 (#17339) üzenetére


Gorneck
titán

Jó.

Gorneck#1239

(#17345) Gorneck válasza tzimash (#17334) üzenetére


Gorneck
titán

Abba két menüben kéne pedig lennie ilyennek...mire van dugva a cpu venti? PWM-es?

Gorneck#1239

(#17346) Gorneck válasza CarrGomm (#17342) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi oknál fogva ott nem tudja kezelni a karid...szimpla inkomp lehet a dologban...ami nem biztos hw hiba.

Gorneck#1239

(#17347) garfield-r válasza Gorneck (#17343) üzenetére


garfield-r
tag

Elősször mindent az alaplap lemezéről, majd ezeket töröltem és jött az ami az 1. hsz-ba be volt linkelve

(#17348) Gorneck válasza garfield-r (#17347) üzenetére


Gorneck
titán

Reinstall volt és utána csak az ami kell?

Gorneck#1239

(#17349) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello tegnap vettem egy ilyen lapot P35-DS3 honnan tudom hogy hányas rev?Ahogy látom van jó pár

(#17350) Gorneck válasza ToBeY (#17349) üzenetére


Gorneck
titán

Bal sarok fent (ps2 portok felefele) vagy a dobozán....

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.