Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) #81552896 válasza LALA_kiraly (#6299) üzenetére


#81552896
törölt tag

Szevasz!

Vegyél fel MSN-re a Drivereket elküldöm ott.

(#6302) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Pi2512-hez van vhol WinXP32 driver?
Mijen chipset van benne? intel965?
FS oldala nem vmi bobeszedu...

hobizoli

több drón kell ;P

(#6303) footy válasza Skyer (#6298) üzenetére


footy
addikt

Ha több pixelből álló homogén folt, az valószínűleg valami fizikai ráhatás következmény :F
Szennyeződés nem lehet esetleg? Egy próbát megér valami kifejezetten tft-s szerrel megtakarítani a kijelzőt.

(#6304) footy válasza hobizoli (#6302) üzenetére


footy
addikt

Driver cd-t kellett hozzá kapni ott kell lennie a dirvernek. Az everest megmondja hogy milyen a chipset és a Számítógép/Összegzés menü alatt ha a kékkel kiemelt részre kattintassz automatikusan a driver honalpjára linkel.

(#6305) hobizoli válasza footy (#6304) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem adnak, mert a honlap szerint a WinXP unsupported OS, Vista-ban meg bent van a driver. Everest meg nem fut, amig nincs fent Win, es most nincs fent semmi.

Ahhoz kene driver, hogy a HDD-t meglassa az XP CD. Gondolom F6-l kellene az elejen beadni vmi "mas gyartotol szamrazo..."-val.

SATA-s ugye? :F

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6306) hobizoli válasza hobizoli (#6305) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na megvan a driver, amit F6-l be kene adni, csak nemvan FDD telepito meg csak arrol szeretne beszivni, pendrive-ra hiaba masolom nem nyert, nem lehet A:-nak bealitani sem a BIOS-ban. Na ijenkor mi a rosseb van?
"nem kell FDD a gepbe elavult, van mar pendrive - hiperg" :O

Van vmi hekkelt WinXP ami mar kapasbol keni-vagja az ijen cuccokat?

Itt a driver ha vkit erdekelne
"Utilities, Tools and Examples
6. 32-bit Floppy Configuration Utility for Intel® Matrix Storage Manager (293KB) 7.8.0.1012 11/9/2007 Download
Creates floppy disk for 32-bit OS with Intel® Matrix Storage Manager 7.8.0.1012 files - used to preinstall RAID driver (F6 during Windows* setup). "

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6307) hobizoli válasza hobizoli (#6306) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SATA driver integralasa a telepitobe :C :K

hobizoli

több drón kell ;P

(#6308) GeryPc


GeryPc
senior tag

olyan problémával találkozott e már vki hogy egér kurzor megáll egy helyben marad ergo olyan mintha lefagyna a gép billentyűkre reagál de nagyon lassan,csak újraindítás oldja meg a problémát egy nap ezt 1x minimum eljátsza,ez sw-es vagy hw-es probléma lehet,tapi paddal külső egérel ugyan ezt csinálja mindegy hogy mivel megy?! :F

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#6309) Skyer válasza spyduck (#6300) üzenetére


Skyer
senior tag

milyen durván?miről beszélsz? elitebb állapotba van a gépem mint neked ez tuti. 3 naponta tisztitom és portalanítom, mégis hogy nyomtam volna meg a jobb also sarokba bazeg? ráadásul nem 1 folt van hanem 3.és egymástol távol, ott ahol az lcd zsanér hajlik mind1, nyikorog is. ugyhogy nemtudom miről beszélsz.

footy: speciális tft re kifejlesztett tisztitoval tisztitom...poénos lenne ha az ember a finom tisztitással ilyen hibát tudna produkálni. akkor ez nem az én hibám hanem a gyártóé hogy kulát gyárt.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6310) Skyer válasza GeryPc (#6308) üzenetére


Skyer
senior tag

én memoria hibára gondolok. mennyi memod van és milyen op rendszerrel?ez fontos. a gép tipusa is kéne hogy képbe legyünk.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6311) GeryPc válasza Skyer (#6310) üzenetére


GeryPc
senior tag

amilo pa 1538
512 van benne csak ddr2 533mhz-es hát mondjuk én erre nem feltétlenül gyanakodnék első sorban,legalábbis mondom olyan mintha megfagyna az egész de csak az egér nem mozog, ctrl alt del-re reagál meg be tudom zárni az ablakokat de aztán lehet hogy igazad van,mondjuk ezzel a típussal sok baj van úgy hallottam :U

jah és xp home edition van rajta eredeti ami hozzá volt

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#6312) crue válasza Skyer (#6309) üzenetére


crue
őstag

Szorulnak a géped zsanérjai (ha nyikorog, akkor nem is kicsit) és nyitáskor vagy csukáskor valószínűleg a rögzítési pontoknál meghajolhatott az egész fedél és emiatt sérülhetett a kijelző.

(#6313) Syl válasza GeryPc (#6311) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs ezzel sok baj, csak a gyári wifi driver összeakad az egérrel. Volt már szó róla, driver is volt linkelve pár hónappal ezelőtt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6314) Skyer válasza crue (#6312) üzenetére


Skyer
senior tag

Ez akkor nem az én hibám hanem a konstrukció lyen szar.. :W

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6315) Skyer válasza GeryPc (#6311) üzenetére


Skyer
senior tag

hali!nekem pl ami driver lemezt az oprendszerhez adtak kapásbol hulladék volt, 5 szervízt kellett bejárnom mire kaptam hozzá olyan driver lemezt amivel nagyjából jól megy..de még igy sem bőven nem az igazi. Probálj egy memtestet futtatni és rakd fel a legujabb drivereket. Driver genius progival probálkozz mert az fsc honlapadminja még arra is lusta hogy a drivereket frissítse. rakás gáz banda!gyökerek

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6316) GeryPc


GeryPc
senior tag

oké köszi az info mind a kettőtöknek :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#6317) hobizoli


hobizoli
nagyúr

A FS Pi2512-ben mijen, LAN, VGA, WLAN, hang vanik?

intel 900 series chipset drivert mar feltoltam...

hobizoli

több drón kell ;P

(#6318) #81552896 válasza Skyer (#6309) üzenetére


#81552896
törölt tag

Szevasz! A tapasztalatom a Laptop TFT-ről vagyis az Amilo Pi 1536-os notebookomról, jobb alsó sarkától 4 cm-re egy hüvelykújjnyi világosabb réteg képződött. TFT tisztítás miatt keletkezett. Az volt a hiba h. ráfújtam a TFT-re, és nem úgy kellett volna, hanem egy TFT mikroszálas amire ráfújok egy kis TFT tiszítót, majd vizszintes irányban elkenem, majd ezután száraz TFT mikroszálassal a TFT tisztító okozta vegyületet körkörösen letörlöm, ameddig azt az eredmény nem kapom mitha új lenne a TFT. Eredmény->egykis hajszálkarc sincs újlenyomat sincs...úgyhogy tök jó technika. Na mind1 visszatérve hogyan javult meg a TFT-m. Már azt hittem szervívbe visszavágom, mivel rájöttem h. hibásan oldották meg a TFT szigetelését az némely Amilo-nál köztük az enyémnél is. Ezért nem fújom rá, hanem mikroszálasra fújom. Aztán felvettem maximumra a TFT fényerősséget és 6 órás Quake 2-es LAN játék során egyre kisebb és kisebb lett a folt a 7. órában teljesen eltünt. Már tök jó a Notebookom márcsak a rendszerindítási lassúságot kell megoldanom mondjuk van 50 futó alkalmazásom, de szerintem bírnia kell, de nemsokára itt a fizu és kap a notebook 7200 RPM-es winyót, mert már minden lehetőséget végigzongoráztam a rendszerbetöltési dologgal.

(#6319) #81552896 válasza hobizoli (#6317) üzenetére


#81552896
törölt tag

A FS Pi2512-ben mijen, LAN, VGA, WLAN, hang vanik?
intel 900 series chipset drivert mar feltoltam...
hobizoli
Which swiss witch-bitch which wishes to be a switched swiss witch-bitch, wishes to watch which swiss Swatch watch switch?
________________________________________________________________________________________
FS Pi2512 Windows XP illesztők:

LAN----------------->
ftp://66.104.77.130/cn/nic/PCI_Install_5681(installshield%2012_1.14).zip

Graphic----------------->
http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/15282/a08/win2k_xp14323.exe&agr=N&ProductID=2800&DwnldId=15282&strOSs=All&OSFullName=All%20Operating%20Systems&lang=eng

MOdem:----------------->
http://www.castlenet.com.tw/tech/drive/56k/MM320_MI820/SLA56-V4.00.05-MV-WIN2K-XP.zip

WLAN----------------->
http://download.aopen.com.tw/Download.aspx?RecNo=11484&Product=mini PC&Model=MP965-D&Type=Driver&DownSize=3625.2&fileURL=pub01%2fminipc%2fdriver%2flan%2fwireless+kits_v1.0.0.4_xp.zip&Section=8&DL=yes

Audio----------------->
ftp://202.65.194.212/pc/audio/WDM_R187.zip

(#6320) Vaktolteny válasza #81552896 (#6318) üzenetére


Vaktolteny
csendes tag

Szia Nekem is Pi1536-os Laptopom van. Rendszer inditás tökéletes.(bár vistát használok)
Inditásnál ha nincsen hálózatón, akkor a rendszer vár, hogy kapjon IP cimet, ha nem kap akkor kioszt magának.Lehet arra vár.Ezen lehet segíteni, ha a TCP/IP nek manuálisan beállítasz egy IP számot.(Hálózati kapcsolat/tulajdonságok/TCP/IP protokol).

(#6321) hobizoli válasza #81552896 (#6319) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na, kozben meg lett nekem is

SATA driver es az SP2 a WinXP CD-be integralasa: Leiras

Amilo Pi2512:

SATA: intel 82801 ICH8R, driver
chipset: intel 965GM, driver
VGA: intel GMA X3100 PCI-E, driver
LAN: Realtek RTL8101 PCI-E, driver
WLAN: Atheros AR5007EG, driver
modem: Motorola SM56, driver
audio: Realtek ALC883, driver

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6322) Skyer


Skyer
senior tag

leszedtem kemény 2,67gb DVD drivert és utilitit a netről egy isoban formátumban csak az amilo szériához kifejezettten xpre és media center editionra. Torrentről szedtem le. Deskupdate elven teszi fel a cuccokat és tartalmaz egy csomo hotfixet is. De mivel nekem Vista van nem tudom mire használni.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6323) cigam válasza Skyer (#6322) üzenetére


cigam
félisten

Akkor szedd le az FS honlapjáról a 2.0-ás Deskupdate-et, az támogatja a Vistát.
Pontosabban nekem 3505-van, és azon a deskupdate csak a Vista-val megy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6324) Skyer válasza cigam (#6323) üzenetére


Skyer
senior tag

igen ám de az honnan szed drivereket????mert sztem a netről. nekem meg az nem jó, mert nem működik vele a gép!!!És hol van ez a deskupdate?mert én csak a saját gép drivereimnél találok ilyent mint szoftver.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6325) HUNTER-mobil válasza Syl (#6296) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ezt mondtam én is, de nem 8 ember, hanem 15 sem szenved ennyit együttvéve....

xi1546

(#6326) HUNTER-mobil válasza Skyer (#6314) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Olyat nem kell mondani hogy a konstrukció a szar, mert akkor az enyém is már a kukából lesne ki....viszont semmi baja!
Olyat meg nem veszel észre hogy szorul a zsanér, és emiatt sérül meg a kijelző....hát, nemtudom..

xi1546

(#6327) Skyer válasza HUNTER-mobil (#6326) üzenetére


Skyer
senior tag

Jó ettől még viszont az én problémám probléma marad ha itt okoskodsz. :((

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6328) spyduck válasza Skyer (#6327) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amennyit szenvedsz ezzel a géppel........ Nem érne meg neked 3000ft-ot és újrarakják a géped? Tudok egy szervízt Kecskeméten ahol megcsinálják, 3000ft-ot megér!

(#6329) HUNTER-mobil válasza Skyer (#6327) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nemtudom mi volt ebben az okoskodás.....

xi1546

(#6330) Nagyi WRX válasza HUNTER-mobil (#6329) üzenetére


Nagyi WRX
csendes tag

hi
egy darab kérdésem lenne
honnan lehet tudni hogy a gépembe lehet-e a vga-t cserélni vagy sem
ez egy pa2548-as nvidia 8400m g-vel
:F :F :F :F :F

császár vagyok

(#6331) Skyer válasza spyduck (#6328) üzenetére


Skyer
senior tag

ÉS mit raknak újra?nem értem.oprendszert én is ujra tudom rakni.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6332) spyduck válasza Skyer (#6331) üzenetére


spyduck
nagyúr

Bocsi, félreértettem :R

(#6333) spyduck válasza Nagyi WRX (#6330) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az itt szereplő notikban lehet, a tiédben nem hiszem: [link]
Amúgy meg a gatyád is rámenne!

(#6334) Nagyi WRX válasza spyduck (#6333) üzenetére


Nagyi WRX
csendes tag

oké köszi
akkor erröl ennyit
ugyis a barátnőmnek vettük
játszani max nem fogok rajta

császár vagyok

(#6335) Kerengő


Kerengő
tag

Üdvözlök Mindenkit!

Egy Amilo 1705-ös boldog tulajdonosa vagyok október óta. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, mindennapi munkámban használom.

Egy kérdésem lenne, hátha itt tud valaki hasznos információt nyújtani.

Amikor akkumlátorról üzemeltetem a gépet, a képernyő halványabb, nehezen látható. Ezt hogyan tudom állítani, vagyis elérni azt a fényerőt, amelyet a hálózati tápegységes működésnél látok? Van erre valamilyen billentyűkombináció?

Ugyanis a "használati utasítás" meglehetősen gyér, konkrétan semmire sem jó, amit adtak hozzá.

A túravezető soha nem téved el, csak útvonalat módosít.

(#6336) #64791808 válasza Kerengő (#6335) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia, biztosan van, Fn gomb plusz valamelyik funckóbillentyű, de ha vistával használod, akkor az energiagazdálkodásnál be lehet állítani az akkus fényerőt is, tehát a problémát teljes egészében el lehet tüntetni. Elvileg XP alatt is, de abban most nem vagyok otthon.

(#6337) Kerengő válasza #64791808 (#6336) üzenetére


Kerengő
tag

Szia!

Köszönöm a gyors reagálást!

Fn kombinációt én sajnos nem találtam. Xp-t használok (tanár vagyok és Xp op rendszert tudtam venni legálisan 2000 valahányszáz forintért, a géphez meg csak linux-ot adtak - ez lehet adott esetben probléma? Mármint ez a "tanárok számára biztosított" olcsó Xp lehet, hogy le van butítva? Vagy nagy hülyeséget kérdezek?), így a Vistás megoldás sajnos nem jó.

Az energiagazdálkodás menüt végigbújtam már, de igazából ez arra terjed ki csupán, hogy milyen időintervallum után állítsa le a monitort, vagy a merevlemezt. Az a gond, hogy csak használom a gépet, de nem értek magához az operációs rendszerhez, így lehet, hogy én vagyok a béna, hgoy nem veszem észre, pedig előttem van.

A túravezető soha nem téved el, csak útvonalat módosít.

(#6338) Gus válasza Kerengő (#6337) üzenetére


Gus
aktív tag

Fn + F6 = fényerő le,
Fn + F7 = fényerő föl,
Átalában kék napocska jelzi, meg egy nyíl a billentyűn.
Az akkus és a hálózati beállítást külön letárolja.
Oprendszertől nem függ.

(#6339) Kerengő válasza Gus (#6338) üzenetére


Kerengő
tag

Köszönöm a választ!

Láttam hogy ott lehet állítani a fényerőt, de nem mertem hozzányúlni, mert nem akartam elállítani a kijelzőt. Mert nem tudtam, hogy eltárolja.

A túravezető soha nem téved el, csak útvonalat módosít.

(#6340) crue válasza Kerengő (#6339) üzenetére


crue
őstag

Nem értem hogy van ez. Állítani akarod a fényerőt, de nem mersz hozzányúlni, mert nem akarod elállítani. :) Most akkor akarod állítani vagy nem? Nem b.szogatásnak szánom, de tényleg, csak nem értem.

(#6341) spyduck válasza Kerengő (#6339) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondolom nem informatika tanár vagy:)

(#6342) Shono


Shono
aktív tag

Emberek!
Valaki sütött már ki BIOS-t laptopban? (amilo) Valami rosszindulatú állat lekódolta egy cimbim gépét... Addig jutottam, hogy szétkaptam, elem ki, de nem találtam az elem környékén semmi CLR CMOS-ra utalo jelet.
Gondolom azért csak lehet valahogy...
HELP! - nem akarnék egész hétvégén küzdeni vele.

(#6343) HUNTER-mobil válasza Nagyi WRX (#6334) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Lehet benne cserélni, csak az említett listában nincsen benne, mert még új modell.
Szóval lehet cserélni, csak olyan áron, hogy ha meghallod, rögtön elfelejted a dolgot.

xi1546

(#6344) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban h az A1667G notimba tudok tenni TV kártyát? :U
Ah nézegettem az oldalát, egyedül a távirányító helyén van akkora hely ahova bedugható lenne. :U

Köszönöm! :K

Üdv. Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6345) fnatic


fnatic
tag

Másik topicba már írtam, de itt is ffelteszem a kérdést, hátha valaki tud segíteni.

Üdv.
Adott egy notebook, (amilo 1451g) a probléma az vele hogy bekapcsolás után nem jön be rajta semmi. Egy arc megnézte, azt mondta alaplap-hibás és nem lehet benne kicserélni ergo használhatatlan a noti. Kérdésem az, hogy ez lehetséges-e, mármint, hogy tényleg nem lehet kicserélni a lapot.. (ha egyáltalán igaz az, hogy az alaplap a hibás)
Fontos lenne egy hozzértő válasza, kösz.

[ Szerkesztve ]

(#6346) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi két gépet néztem ki :

Fujitsu-Siemens AMILO Li 1718 Core Duo 1,86GHz 2GB RAM + Vista Home
Fujitsu-Siemens AMILO Pi 2530 + Vista Home Premium

Melyik a jobb gép? ár-tudás érték arány. Nem volt még soha Notebookum nagyon megköszönném ha segítenétek a véleményetekkel. A gépeket itt néztem :

http://www.edigital.hu/home.php?cat=1139

Azt is megköszönném ha tudnátok ilyen árfekvésben még gépeket ajánlani!

(#6347) mig222


mig222
csendes tag

Sziasztok!!!

Nekem egy Fujitsu siemens laptopom van. Másfél éves. Kb. egy olyan 1 hónapja a monitorja időnként be-be villan és nem tudom mire vélni. Bár a windows még nem volt újrarakva rajta mióta megvettem. Ha esetleg valaki tudna segíteni benne hogy vajon mi lehet az oka, akkor azt megköszönném.

Előre is köszi!!

(#6348) Kerengő válasza spyduck (#6341) üzenetére


Kerengő
tag

Nyugodtan beszólhattok, nincs harag, tényleg hatalmas láma vagyok az sz.gépekhez. :D Művészettörténetet tanítok, szóval az informatikához halvány lila gőzöm sincs. :))

Állítani akartam, de nem tudtam, hogy megjegyzi külön az akkus beállítást, ezért nem akartam állandóan fel-le húzogatni a fényerőt.

Kipróbáltam és működik. Szóval köszönöm az információt.

Amúgy érdekes, hogy az ilyen számítógépes antitalentumoknak is, mint én, kell a munkájához pl laptop, de amikor megveszi az ember, kibontja a dobozt és semmilyen komolyabb használati útmutatót nem talál benne. Legalábbis a 1705-el így jártam :(

A túravezető soha nem téved el, csak útvonalat módosít.

(#6349) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Fujitsu Siemens AmiloM1450G típusu notim.
Ramot szeretnék bele rakni. és azt szeretném megkérdezni hogy holtalálom a ramok helyét.
mert az a gondom hogy az everest szerint 4 hely van de a hátulján ha leszedem a takaró lemezt akkor csak 1 ramnak van ott helye. most akkor a program téved vagy más hol kell keresnem. és ha más holakkor hogyan tudom szétszedni?
Előre is köszi a választ!!!! :R :R :R

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#6350) spyduck válasza runner 125 (#6344) üzenetére


spyduck
nagyúr

15-25.000ft-ig vannak usb-s tvtuner kártyák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.