Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) R606


R606
csendes tag

hello!

Most vettem egy 2 gigás DDR2-es RAM-ot a Pa 2510-es laptopomba, igy most van összesen 3 GB....
Az lenne a problémám, h a technikai leirásban irták, hogyha 1 vagy 2 giga Ram van benne akkor a VGA memóriája 128 Mb, ha pedig 2 gigánál több, akkor 256 Mb lesz (mert ilyen osztott memóriája van vagy mi, a RAM-ból veszi le...), de nekem most ugyanugy csak 128 mb. hogy lehetne "felhuzni" 256-ra? mert am én azt hittem h automatikusan majd megnő.....

(#6502) Syl válasza gy18 (#6500) üzenetére


Syl
nagyúr

hotkey utility?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6503) VKitty90


VKitty90
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésemre válaszoljatok légyszi:
Érdemes e Amilo Pa 1538-as notit venni?

(#6504) spyduck válasza VKitty90 (#6503) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az sztem egy hulladék, remélem ezzel nem sértem meg azt akinek ilyenje van, nagyon melegszik, és gagyi az anyagfelhasználása!

(#6505) Maeg válasza jgstom (#6498) üzenetére


Maeg
tag

Elég kíváncsi lennék arra a .1-es hangzásra notebookból :D
(Nem ellened irányul, hanem arra, hogy mi mindent ráírnak valamire...)

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#6506) Syl válasza spyduck (#6504) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem meg egy nagyon korrekt kis gép. Egyáltalán nem melegszik az anyagfelhasználása pedig a kategóriájához illik. Ennyi pénzért, ennyi muzsika!

Ja, és WinXP esetén nem kell szenvedni a Sata vinyója miatt! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6507) spyduck válasza Syl (#6506) üzenetére


spyduck
nagyúr

ja mert pata winyó van benne!
anyagfelhasználása pedig a kategóriájához illik
Hát ha a sz@rt kategóriának hívod akkor biztos!

[ Szerkesztve ]

(#6508) Syl válasza spyduck (#6507) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincs ilyen géped, akkor ne alkoss róla véleményt. Főleg ne negatívat! Sata vinyó van benne!
Egyébként meg 150e alatt milyen anyagot vársz? Szénszálas műanyagot gyémántberakásokkal? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6509) spyduck válasza Syl (#6508) üzenetére


spyduck
nagyúr

WinXP esetén nem kell szenvedni a Sata vinyója miatt
Ezt akkor fejtsd ki bővebben mert elég értelmetlen, akkor vszínűleg a gyári hozzákapott XP home az amibe bele van itegrálva a sata!

(#6510) Syl válasza spyduck (#6509) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. Ez annyit jelent, hogy a polcról leemelt (esetemben dobozos) WinXP (SP nélküli) szó nélkül felmegy egy AMD-s Sata vinyóra, míg Intelesnél kell a driverfloppy. És mivel a laptopban ritkán van ilyen, USB-ről meg nem megy ez a művelet, marad az XP telepítőkészlet módosítása. Nlite, ahogyan pár oldallal előbb már valaki szépen leírta/belinkelte.
Nem azt mondom, hogy az AMD-s laptop jobb az Intelnél (nem az), de rásütni hogy sz@r, erős túlzás! Az árához képest igenis nagyon jó. Ugyanennyi pénzért intelben leginkább csak celeron+integrált vga kapható.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6511) akyyy


akyyy
senior tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Lenne egy Amilo 1818-as notebook. Windows Xp (reborn) van rajta. Szeretném használni a wifijét, de sehogy se tudom elővarázsolni. Amikor Vista volt rajta, akkor tökéletesen működött, csak nem nagyon jött be számomra a az op. rendszer, plusz a sok munkám miatt nem igazán fér bele most egy rendszertelepítés.

Letöltöttem a fujitsu honlapjáról a wlan drivert, illetve a softpedia.comról is töltöttem le drivereket, de ha elindítom a iProdifx.EXE-et, ez a kép fogad:

Felbukkan, tölt egy kicsit a gép, majd eltűnik, mintha mi sem történt volna:S

Még ezt tudom futtatni: DPInst.EXE

Itt mintha egy hardver hozzáadása szerű ablak jönne elő, itt legalább a végén ezt írja ki:

de semmit sem tudok vele mit kezdeni.
wifi továbbra sincs, meg semmi:(

Valaki légyszíves segítsen, megköszönném.
Üdv.

(#6512) akyyy


akyyy
senior tag

Időközbren rájöttem a problémára, szolval már müködik jeah:!D

eszközkezelőbn egy usb device nevű izé volt, sárga felkiáltójellel, azt kellet megcsinálni hogy legyen wifim, omg:D

visznt van egy másik problémám, de az inkább tvtunerre tartozik mint ide:S

(#6513) spyduck válasza Syl (#6510) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem az AMD-t illettem Sz@r jelzővel hanem a PA1536-ot!

(#6514) rozso


rozso
csendes tag

A PA1538-as notimba szeretném az 2x512MB memóriámat 2x1GB-ra cserélni. Kértem árajánlatot és ezt kaptam:

"[I]Kérésére a következő árajánlatot tudjuk adni.

FSC Amilo Pa 1538

34001676 MEMMORY 1GB DDR2 533 HYNIX SOD PC4200 25.600,-Ft+ÁFA/db

88039458 MEMMORY 1GB DDR2 667 INFINEON SODIMM 63.000,-Ft+ÁFA/db

Bővítési munkadíj 2.400,-Ft+ÁFA

A készülékbe jelenleg beépített modulokat nem tudjuk beszámítani.[/I]"

Vagyis 2x63.000+2.400= 128.400 + ÁFA = 154.080 Ft

Nooooooooooooooooooormális????????

(#6515) nukewar válasza rozso (#6514) üzenetére


nukewar
tag

Ennyiből már új gépre bővíthetsz, amiben 2gb ram van :DDD

(#6516) Syl válasza rozso (#6514) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyan! Bemész az első számítógépes boltba, veszel két notebook modult (esetleg vidd magaddal a kiszerelt 512-eseket) és magad kicseréled! Ha darabjáért bruttó 4000-4500 forinttól többet kérnek, zúzd be a bolt kirakatát :DDD
Szerk.:
A gép alján, a nagyobbik takarólemez alatt vannak a memóriák, egymással szemben. Nem kell trükközni a cseréhez! 2 perc az egész. Meg 7 csavar.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6517) hondaguru válasza #81552896 (#6301) üzenetére


hondaguru
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van 1 amilo 1718 li lapto amin vista volt. Azután telepítettem rá 1 Xp pro-t.Azóta a wlan-t nem tudom bekapcsolni,pedig az összes driver jo.(elvileg) Kérlek segítsetek ha tudtok 1-2 ötlettel.Köszi.

(#6518) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!

Mondanátok véleményt
Fujitsu-Siemens AMILO Pi 2530 gépről ? Ezt néztem ki 180.ezer lenn Vistával.

Előre is köszönöm ! :)

(#6519) Gus válasza hondaguru (#6517) üzenetére


Gus
aktív tag

Lounch managert telepíteni kell. Ez kezeli a bekapcsoló gombot többek között. Sajnos a FUSI honlapról, csak Vista támogatás tölthető le ehez a modellhez. Próbáld telepíteni a Vista alatt elérhető Launch managert. Hátha azzal megy.

(#6520) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok! Egy Fs. Amilo pi 2515 noti vételén gondolkodom. Valaki tudna adni vele kapcsolatba tapasztalatokat? Köszönöm a válaszaitokat.
Elsősorba netre, szögeszerkesztésre, msn-re használnám.

(#6521) Flow válasza Gergőke88 (#6520) üzenetére


Flow
senior tag

Arra kb egy 633-as cerkával szerelt régi laptop is elég. Megfelelő lesz neked... Sőt.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6522) Flow válasza Pettyem (#6518) üzenetére


Flow
senior tag

Mit szeretnél róla tudni? :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6523) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok!
Készítetem pár fusi hátteret, mert nem találtam kedvemre valót. Lényegében csak a logokat pakoltam egykét átalakított képbe. Szerintem elfér, ha valakinek tetszik, toltse :)


Splash FS


Inspired by HP


Black Lines

(#6524) Peet210


Peet210
őstag

Sziasztok!

Szerintetek megérné lecserélni az XP prof rendszeremet Vista Home Basicre?
A gépben van egy X2 Turion TL50 (1,6 GHz), 2,5 GB RAM, X1100 int. VGA (max 256 MB RAM).
A gépet CAD programok futtatására használom.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6525) Flow válasza Peet210 (#6524) üzenetére


Flow
senior tag

Szükséged vana vistára valamiért?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6526) Peet210 válasza Flow (#6525) üzenetére


Peet210
őstag

Igazából nincs nagy tapasztalatom Vistával.
Arra lennék kíváncsi, hogy nyerhetek-e valamit a váltásnál. Vagy éppen vesztek-e valamit (pl. lassab lesz)
Amit láttam, hogy bent azok vannak és nem igazán volt velük gond (legalábbis nem több mint XP-vel).

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6527) blueMerle válasza Peet210 (#6526) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem fent van mindketto, és nincs kompromisszum :U

(#6528) Flow válasza Peet210 (#6526) üzenetére


Flow
senior tag

Nézd, kicsit biztos lassabb lesz, de nem annyira mint az elején, ha jól tudom pár frissítés dobott a rendszer sebességén. Hogy pluszt kapsz-e? Csilli-villi dolgokat leszámítva nem nagyon gondolom...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6529) Peet210 válasza Flow (#6528) üzenetére


Peet210
őstag

Így túl az első napon elég pozitív véleménnyel vagyok. A program amivel dolgozok gyorsabb lett, könyebb dolgozni vele mint amikor XP Prof. volt a gépen. És úgy ált. is megfelelő sebességet produkál.
Ez a Vista Home Basic 32 bit amit most használok.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6530) Syl válasza Peet210 (#6529) üzenetére


Syl
nagyúr

program amivel dolgozok gyorsabb lett, könyebb dolgozni vele

Ezt részleteznéd egy picit?
Mert én semmi ilyet nem tapasztaltam. A PhotoShop nem vágja egyedül körbe a képeket, az InDesign nem rakja össze egymaga az újságot, és a Word sem írja meg helyettem a cikkeket. Mitől könnyebb egy adott programban dolgozni, ha más az oprendszer? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6531) djadji


djadji
senior tag

Ha érdekel a váleményem valakit: A vista nem olyan rossz op rendszer, sztem, csak bazi nagy. És a plusz HDD foglalásért cserébe nem kapok semmi kézzelfogható előnyt (ha csak nem számoljuk a nemis olyan régen fennállt driverhiányokat, és azt a "nagyszerű" agyondicsért átlátszó ablakokat, ami semmit nem ér, de zabálj az erőforrásokat)
Ugyhogy amíg csak lehet én maradok a XPnél, ha kell akkor lesz Vista de azt csak min 2 BG rammal.

Ha még visszanéz az a pali aki a 1538-ról kérdezett: én is pozitív véleményt adok róla. majd 2 éve megvan.. és semmi bajom nincs vele...(kivéve az egér-wifi lefagyás témát, de egy wifi kártya csere megoldotta a dolgot (egyébként Vistával nem fagyott az eredeti se..

Syl: Sztem arra gondolt, hogy ha nem szaggat a "fotosopp" akkor könyebb körbevágnod a képet, ha nem kell 3 percet várnod a world mentésre akkor az is kényelmesebb (persze amelyik gép ezekkel a tulajdonságokkal bír, ott már valami baj van.. és nem az XP az..)

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#6532) Peet210 válasza Syl (#6530) üzenetére


Peet210
őstag

CAD programmal dolgozm és az XP alatt rajzolás közben kicsit lomhán mozgott, most ilyen nincs. Sok merge-ölt dwg-vel dolgozok és a nagyobb méretűek igen belasítják, de ezt Vistánál nem tapasztalom.
Ha ezzel az adott programmal gyorsabban tudok dolgozni akkor az már könyebbséget jelent. Számomra biztos, hisz gördülékenyebben megy a munka.
Remélem így már érthető voltam.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6533) Flow válasza Syl (#6530) üzenetére


Flow
senior tag

Nem megcsinálja helyetted a feladatot, hanem valamilyen része gördülékenyebb lett. Szerintem. Bár ez engem is meglepett... :B

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6534) Syl válasza Peet210 (#6532) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen és köszi!
Nem poénból kérdeztem. Egy éve itt áll a polcomon a Vista Ultimate és lassan el kellene kezdeni használni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6535) akyyy


akyyy
senior tag

egyébként ha xp-t akarok feltenni, hogyan tudom felismertetni a vinyót a telepítővel, usb-n keresztül, ha nem akarom szétbuherálni az eredeti xp lemezt minden szarral ami majd lassitani fogja a rendzsert?

(#6536) Peet210 válasza Syl (#6534) üzenetére


Peet210
őstag

Én is sokáig vaciláltam, hogy megéri leváltani az XP-t.
De most úgy néz ki, hogy igen.
Persze még nem akarom elkiabálni de most meg vagyok elégedve. Szokni kel kicsit, de az nem vészes. Nekem ezen a FS Amilo Pa1510 (2,5 GB RAM-mal) gépen a 32 bites Vista Home Basic most rendben megy.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6537) solyi


solyi
csendes tag

Hello!

Valaki kérem segítsen!!!!!:)

Most vettem egy amilo PI2512-es gépet, és már három napja szenvedek vele, mert nincs rajta hang, nem talál audio eszközt:( Az xp rajta van, és ami itt a fórumon található összes driver próbálkoztam már (audio), de nekem egyikkel se megy. Vagy valamit rosszul csináltam??

Aki tud kérem segítsen! Előre is köszi:))

(#6538) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

egyik ismerősöm több hónap nyűglődés után letolta a Vistát az XI2528-áról és feltette az xp-t, de a távirányító elég érdekesen műxik, a némító gombra pl törölni akar, más gombok meg nem is működnek ... meg tudná vki mondani, h hol lehet paraméterezni ezeket a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6539) spyduck válasza akyyy (#6535) üzenetére


spyduck
nagyúr

Olvasd el ezt: [link]

(#6540) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Fusi 3667g-n próbálnék BIOS-t frissíteni de nem bírok, hogy a francba kell?

(#6541) spyduck válasza spyduck (#6540) üzenetére


spyduck
nagyúr

sikerült!

(#6542) tricsi01


tricsi01
csendes tag

Sziasztok!

Lenne agy sürgős kérdésem(mert az öcsém ma megrendelte)

Érdemes, ajánlott Fujitsu Siemens Amilo Li1718-at venni?????
Mert árban elég jól néz ki, viszont utánna olvasva elég sok rosz véleményt találtam álltalánosan a FuSi-ekről. Itt elméletileg(remélem) sok embernek VAN. Konkrét tapasztalatokat szertnék kérni minőség, hibák, szervízzel kapcsolatban.

A segítséget előre köszönöm!!!

Ha esetleg erre választ találnék a közel 7000 hsz-ben, akkor bocsi, de tényleg nem sok időm van, és mellette vizsgákra készülök.

[ Szerkesztve ]

(#6543) tricsi01


tricsi01
csendes tag

Igazából több pénze nem igen van.

Konkrétan:[link]

Ami benne van, az jól hangzik. Most érdemes ezt megvenni, vagy egy butább(eléggé), de márkásabb gépet vegyen????

Esetleg valaki tudna ajánlani valamit 140 000 ért????

[ Szerkesztve ]

(#6544) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Hali!
Tegnap vettünk hugomnak egy La 1703-as notit. De a billentyűzet előtt a bal oldalán és az alján nagyan melegszik. Alul szinte éget! Mit csináljak, még benne vagyunk a 3 napban, vigyük vissza?
Nekem egy Acer Aspire 5520-as notim van és az szinte csont hideg.

[ Szerkesztve ]

(#6545) spyduck válasza Dr Smoke (#6544) üzenetére


spyduck
nagyúr

rakj fel egy everestet és nézd meg a hőfokokat, ha nagyon meleg a gép akkor a benne lévő alaktrészek el fognak romlani, amilyen genya ez az üzletpolitika 1 év 1 nap után!

(#6546) Dr Smoke válasza spyduck (#6545) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Köszi. Közben felraktam. Csak néhány fokkal melegebbek a cuccok, mint az enyémben, és ezen mégse forrósodik át a burkolat, hogy miért, nem értem.

(#6547) spyduck válasza Dr Smoke (#6546) üzenetére


spyduck
nagyúr

VGA nem lehet mert integrált, az everes mutatja a winyó hőmérsékletét (feketével jelzi)? Lehet az lesz a bibi!

(#6548) Dr Smoke válasza spyduck (#6547) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Az az igazság, hogy gőzöm nincs, hogy hol van benne a vinyó, de elől baloldalt, ahol forrósodik, ott túlságosan vékony ahhoz, hogy ott legyen a vinyó. Nem? Az everest 35fokot írt ki hdd hőmérsékletre, de a burkolat alsó része van vagy 50fok. Ennyire gagyi anyagból lenne, hogy így átmelegedik?!

(#6549) spyduck válasza Dr Smoke (#6548) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát erre sajna nem tudom a választ! :(

(#6550) HUNTER-mobil válasza Dr Smoke (#6548) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Hogyhogy gagyi anyag miatt melegedne át?? Nem hőszigetelés az, hanem műanyag!
Lehet hogy valami hiba van a hűtésével, vigyétek vissza.

xi1546

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.