Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) hito válasza helixP (#87450) üzenetére


hito
nagyúr

Ácsi! Sehol nem említett, hogy APSC szenzoros Nikon kamerát. :N Lehet az egy 1/2.3"-os Nikon Coolpix (apró szenzor, sötét/rettentő rajzolatú üveg, ami a zoomot tolva csak még rosszabb lesz) is, amit nem egy mai mobil oda-vissza felpofoz.

Úgyhogy hajrá, szerintem ajánljunk a kollégáknak!

Rádió meg szinte minden LG-ben van, de az Asus sem spórolja ki, illetve megtalálható néhány Huawei-ben is. Nem reménytelen ez szerintem :) Más kérdés, hogy egy csomó nagyon jó kamerás mobil kiesik az FM rádió hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87452) Nibiru válasza Plazmacucci (#87448) üzenetére


Nibiru
tag

Az FM rádió talán a legkevesebb, de ismerem az iPhone-okat, mert a céges telóm már nagyon régen az.
Szólnak mellette logikus érvek, de sajnos sokkal kevesebb mint mellette. A 7-estől kéne nézni ami már legalább IP67,de egyrészről nem bővíthető/cserélhető a memóriája ami videózáshoz alap, másrészt megmondom őszintén, ha végignézek a 2019-es telefonválasztékon, még a jóval olcsóbb mezőnyben is olyan telefonokat látok amihez képest az iPhone olyan mintha visszaléplék időben. Talán az iPhone X-et leszámítva, de annyit meg nem ér számomra egyetlen telefon sem.

Egy délutánt rászánva egyébként az LG egyes típusainál kötöttem ki, de nem akartam mondani, mert nem megerősítést vártam, (tekintve, hogy ez amúgy totál bizonytalan vagyok egyelőre) hanem olyanok véleményét, akik vélhetően maxon otthon vannak a témában.

(#87453) Nibiru válasza Bibby (#87449) üzenetére


Nibiru
tag

Valamilyet igen, de minél kevesebbet kell, annál jobb. :)

(#87454) Nibiru válasza helixP (#87450) üzenetére


Nibiru
tag

Nyilván nem egy fullframe-et. :) És nem nagyítóval fogom nézni a képeket, főleg hátizsákos utazásnál használnám a fotós és videós részét, amikor minden gramm számít és nem vinném magammal még a régi Sony RX100-ast sem. Utóbbi helyett inkább írtam Nikon-t, mert a Nikon a Sony chipjeit használja és sokkal többet tudják miről van szó.

(#87455) Nibiru válasza hito (#87451) üzenetére


Nibiru
tag

A jó kamera a legfontosabb. Fontosabb a többinél. Persze a víz és porvédettség meg a barométer tényleg alap, de FM rádió nélkül azért van élet, csak ha már együtt említettem őket.

(#87456) Plazmacucci válasza Nibiru (#87455) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor nem LG-t fogsz választani :DDD Iphone témára visszatérve meg te mondtad hogyaz ár nem számít.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87457) helixP válasza Nibiru (#87454) üzenetére


helixP
nagyúr

Így más a gyermek fekvése, nálam a Nikon az SDLR :)
Szerintem a csepp-ütésállóság és a jó kamera az üti egymást.
Én a helyedben vennék egy Poco-t, csapnék rá Gcam-et és bebújtatnám egy ilyenbe.

hito: Csak igazad lett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87458) Nibiru válasza Plazmacucci (#87456) üzenetére


Nibiru
tag

Nem azt írtam, hogy az ár, hanem hogy a márka nem számít. Úgy értettem, hogy nem vagyok telefonsznob, felőlem bármi lehet, csak jó legyen. Ár tekintetében valahol 100 és 130 között keresgélek.

[ Szerkesztve ]

(#87459) hito válasza Nibiru (#87454) üzenetére


hito
nagyúr

a Nikon a Sony chipjeit használja és sokkal többet tudják miről van szó.

Is. Meg a Samsung saját fejlesztésű szenzorait.

Egyébként leginkább a V40 lenne a legközelebb az igényeidhez. Nem rossz kis masina, csak az akksi vékony picit ha jól tudom. Ha az FM rádió nem feltétel, akkor szóba jöhet egyS9+, vagy Note 9 is. Mindkettőben van barométer.

Az utolsó árral kapcsolatos hozzászólásod mindent borít :(

helixP: hülyének is lehet szerencséje :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87460) Plazmacucci válasza Nibiru (#87458) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:(
Moto X4 vízálló, rádiós és Google camerával rohadt jó képeket lő. Nehéz beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87461) Nibiru válasza helixP (#87457) üzenetére


Nibiru
tag

A Poco-nak néztem a review-it, és nem tetszettek. Google Camerával már ég és Föld, de a videóknál a stabilizáló nem az igazi, a felvételek hangja pedig egyszerűen borzalmas. A hang probléma egyébként az alapján amiket eddig láttam, szinte általános. Ismerősöm egy Oneplus 6-et használ. A videói fenomenálisak, tényleg gyönyörűek, de a hangot ő is úgy oldotta meg, hogy amikor úgy látja, egy külső mikrofont csatlakoztat a telefonhoz. De az meg monoÍ! Na ne mááár... :((

Ami a vízállóságot illeti ő ezt ajánlotta nekem ha nem kapok vízálló telót. Ő legalábbis ilyet használ, ha nagyon mostoha az időjárás. A Oneplus 6 elvileg védett, de mivel hivatalosan ezt sosem erősítették meg, így inkább biztosra megy. Eddig is hasonló megoldást használtam, úgyhogy nem dőlök a kardomba tőle, csak naivan úgy hittem, hogy a 21. század második évtizedének végén az IP68 már nem számít luxusnak.

Én egyébként egy Lumia 930-ast használok most, és eléggé el voltam kényeztetve ami a felvételek és a videó minőségét illeti. A telefon egyébként működik, csak azért akarom már lecserélni, mert egyes kedvenc appjaim kezdenek kihullani a sorból, fejlesztés híján.

Jó volna egy olyan kamera app is, ami magától kikorrigálja a lencse párnatorzítását, hogy ne kelljen folyton buzerálni a felvételeket, de ha már az IP68 is probléma, gondolom ez a kívánság is csak egy álom marad.

(#87462) natë


natë
nagyúr

Kicsit a topik átment telefon ajánlóba. :U

(#87463) eladogeppc válasza Nibiru (#87461) üzenetére


eladogeppc
veterán

Raktam fel videót, hallgasd azért meg. Mert szerintem jó ez.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87464) Nibiru válasza hito (#87459) üzenetére


Nibiru
tag

Nézd, ha volna egy olyan telefon ami nem kényszerít kompromisszumokra, akkor talán megfontolnám, hogy elmenjek 150-ig is, de többet egyszerűen nem ér meg. Még akkor sem, ha van aki kifizeti. A mobilok egyszerűen túl vannak árazva és kész.

(#87465) hito válasza Nibiru (#87464) üzenetére


hito
nagyúr

Az egyszer biztos :)

Egyébként használt is szóba jöhet?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87466) Nibiru válasza eladogeppc (#87463) üzenetére


Nibiru
tag

Már túl vagyok néhány Poco-s videón, és nem tetszett a hangja, de szívesen meghallgatom a tiédet is, ha leírod, hogy hol van. :F 87400-ig visszatekertem, de odáig nem találtam.
A fura az, hogy ha csak a környezet, a természet hangjait kell benne hallgatni, akkor remek. Viszont az emberi hang gépi hangnak tűnik, miközben a környezeti zajok továbbra is és immáron zavaró módon jelen vannak. Olyan mintha nem lenne benne (analóg korszak nyelven szólva) dinamika kompresszor, vagy mintha valami volna, de az az emberi hangot kezdené megszűrni és visszapasszírozni a környezeti zajba. Ne a telefonon hallgasd, hanem egy épkézláb fejhallgatóval.

[ Szerkesztve ]

(#87467) Nibiru válasza hito (#87465) üzenetére


Nibiru
tag

Ha újszerű állapotban van és még akad némi garis ideje is, akkor igen. Már ha tudja azt amire keresem.

(#87468) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Fel kell töltenem két semmitmondó képet, mert állandóan csak a zabhegyezés megy.Ez veszélyes!:D
[link]
[link]
Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87469) Ricardo válasza Drakmusz (#87468) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó ötlet. Itt az ideje a képeknek.

Én is hoztam egyet.

Hóvirág este.

[link]

Xiaomi Mi A1

(#87470) csaba1203 válasza Drakmusz (#87468) üzenetére


csaba1203
addikt

Ezek szokásos jó képek!
Zabhegyezés behaltam. :D :DD

(#87471) akooos


akooos
veterán

Note 8

[ Szerkesztve ]

(#87472) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

És akkor meg is van az új "fotóbajnok":
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-camera-review/

(#87473) Drakmusz válasza gixxergabi (#87472) üzenetére


Drakmusz
őstag

De csak amíg ki nem jön a P30 Pro.....
Néha teljesen el vagyok macskásodva, hogy egy 90 pontos mobillal kell kattintgatnom.Futottak még kategória.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87474) Thom! válasza Drakmusz (#87473) üzenetére


Thom!
veterán

Érdekesek azok a pontszámok... :W

(#87475) gixxergabi válasza Drakmusz (#87473) üzenetére


gixxergabi
senior tag

csak bedobtam a csontot, ne legyen "zabhegyezés"... :DDD

(#87476) *RLaci* válasza Drakmusz (#87473) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pont ugyanez fogalmazódott meg bennem. Kb.egy hónapig fog ülni a dxo trónján. :)

[ Szerkesztve ]

(#87477) Drakmusz válasza Thom! (#87474) üzenetére


Drakmusz
őstag

Szerintem ők sem értik....:)
Nexus 6P 84 pont, első Pixelek 90 pont.
Ugyanaz a kamera modul, elől-hátul.Csak a HDR+ algoritmusa változott.A Nexusnál mégis jobb a rajzolat egy kicsivel.Második Pixelek 98 pont. Képminőségre semmi változás, sőt.
Van portré mód, ennyi.Ami megy az elődjénél is ugyanúgy.Illetve a Nexusnál is.3-as Pixel 101 pont, nagyjából ugyanaz mint a 2-es.Dupla szelfi kamera, ennyi változott.Mate 10 Pro 97 pont stb.:)
gixxergabi :K

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87478) *RLaci* válasza Drakmusz (#87477) üzenetére


*RLaci*
addikt

Két hét és jönni fognak az S10 tesztfotók,akkor majd meglátjuk,hogy mennyire jók vagy sem.Én kíváncsian várom.
(#87473) Szerintem utolsó leheletéig fogod nyúzni a P1XL-t. :D

(#87479) oxide83


oxide83
aktív tag

Maradok annyiban hogy a dxomark nem vehető komolyan, az S10 plus teszt nevetségesen rövid, a pontozás egy csőd, igazi összehasonlítás esélytelen. Én nem is értem hogy az emberek miért veszik támpontnak az oldal tesztjeit. Akkor már maradok a gsm arena photo comparison tooljánál.

(#87480) w333 válasza gixxergabi (#87472) üzenetére


w333
félisten

Ahogy nézem a túlélesítés azért maradt ... ez már a Samu védjegye ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#87481) Drakmusz válasza *RLaci* (#87478) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nagy csodákra szerintem nem számíthatunk.Ilyen méretű szenzoroknál ennyi a maximum képminőség, ez már évek óta így van.Ez persze megint csak az egyéni ízlés kérdése.Van akinek a funkcionálisan gazdagabb kamera jobban fekszik, ennyi.
Persze én is örülnék ha egy Pixelben is lenne zoom lencse, de szerintem arra várhatunk...
oxide83 Nagyon felkapták az oldalt, szinte már mindenhol hivatkozási alapnak számít.Ilyen a marketing, nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87482) akooos válasza Drakmusz (#87481) üzenetére


akooos
veterán

A Xiaomi a Mix3-ra ráírta a dobozban, hogy 103 DXO!! Úgyhogy igen, erre van igény :DD már csak egy antutu eredményt kéne ráírni aztán kész is. :))

(#87483) Drakmusz válasza akooos (#87482) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ahogy mondod!A mindennapokban nagyon fontos hogy 213 ezer pont helyett legalább 276 ezer ponttal gazdálkodhassunk.:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87484) zsoltiz válasza *RLaci* (#87478) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

(Mi8 topikból átrakom ide is)

Kíváncsiságból összehasonlítottam a DXOMark Galaxy S10 és Mi8 fotóit, már ahol ugyanazokat a témákat fotózták. Egy érdekes részlet a High contrast scene képről:

A felső a Mi8. Oké, kicsit más időben készült, de akkor is. Nézzétek a részletességet pl az épületeken. (Megnéztem a Mi9-et is, csak azt nem vágtam be, de valahol a kettő között van.)

(#87485) Ricardo válasza zsoltiz (#87484) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennek az összehasonlításnak nem sok értelme van. Teljesen más időben eltérő fényviszonyok között készített képek, értékelhetetlenül alacsony felbontásban.

(#87486) csaba1203 válasza Ricardo (#87485) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#87487) zsoltiz válasza Ricardo (#87485) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Tudom ,hogy más időben készült -oda is írtam-, de mindegyiken van elég fény. A részletességbeli különbség meg ordító ahhoz képest.

(#87488) w333 válasza Ricardo (#87485) üzenetére


w333
félisten

Itt vannak az eredeti S10+ képek : Link és Link :)

Szerintem semmi extra, szokásos Samu képfeldolgozás (többet vártam)

szerk.

GSMArena tesztképek ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#87489) helixP válasza zsoltiz (#87487) üzenetére


helixP
nagyúr

- Légköri viszonyok (páratartalom, szmog)
- Nap beesési szöge (évszak és időpont)

Nem összehasonlítható.

(#87490) w333 válasza helixP (#87489) üzenetére


w333
félisten

Szélirány ... nem ? :DDD :N

Ott vannak a Gsmarena tesztképek, zöldet még most sem szereti ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#87491) Plazmacucci válasza w333 (#87488) üzenetére


Plazmacucci
félisten

S9+, Note9 tök ugyanerre képes ami a főkamerát illeti. Idén sem kell telefont cserélni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87492) Drakmusz válasza Plazmacucci (#87491) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87493) hito válasza Plazmacucci (#87491) üzenetére


hito
nagyúr

Ami csalódás, mert nagyon vártam, hogy az új 1/2"-es Sony szenzor kerüljön bele. A 48MP-es mód nem érdekel, de a szoftveres trükközéssel biztos sokat ki lehet belőle hozni 12MP-en. Sajnos nem az került bele, ami azt jelenti, hogy a Note 10-ben sem az lesz. Csalódás! :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87494) Plazmacucci válasza hito (#87493) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem is a Note 10 ugyan ezeket fogja kapni, szokás szerint. Nem baj, nem kell évente telefont cserélni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87495) hito válasza Plazmacucci (#87494) üzenetére


hito
nagyúr

Nem baj, nem kell évente telefont cserélni

Ez a hülyeséget meg kitől hallottad? :DDD

De végülis igaz...havonta kell ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87496) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

(#87497) Drakmusz válasza hito (#87495) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor kell cserélni, amikor az ember a ferdén fotózott erkélyajtót szeretné jobb minőségben megörökíteni.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87498) leslien


leslien
nagyúr

Samsung Galaxy S10 VS Pixel 2 XL... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#87499) Bossi válasza Drakmusz (#87497) üzenetére


Bossi
őstag

Ez jó :)

(#87500) hito válasza Drakmusz (#87497) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.