Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87201) tomboy0013 válasza Burt1793 (#87200) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért mert nálad gond volt vele az még nem jelenti hogy másnál is, ezt akkor sem tudtad elfogadni és kidobtak a topikból is a folyamatos kötekedésed miatt. Na de az már régi ronda ügy, spongyát rá ;] :DDD A W10 már valóban elintézte az üzemidőt meg forrósodott de 8.1-gyel nagyon jó volt használni, jelenleg is 8.1-gyel van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#87202) GEIL válasza Ricardo (#87190) üzenetére


GEIL
addikt

Összes lumia kép "sárgás" és mosott vagy hogy mondjom.... :K :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#87203) Plazmacucci válasza GEIL (#87202) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kár hogy a dng összehasonlítás elmaradt. Árnyalna a képet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87204) helixP válasza Drughi (#87193) üzenetére


helixP
nagyúr

Az igazi innováció a processzorok teljesítmény növekedése. Ezekkel a szenzor és lencse méretekkel elérte a falat a technológia. Lásd még Gcam.

(#87205) hitchins


hitchins
őstag

Elnezest tudom hogy nem a topichoz tartozik a kerdes de gondoltam itt talan van Ki hasznal ilyesmit leven sokan fotoznak "nagytetelben" :)

Csaladi kepek videok tarolasara gondolkodom valami felhoszolgaltatason. One drive szimpatikus (1TB) Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Foleg az erdekelne hogy a feltoltott kepeket tomorit-e vagy megmaradna eredeti minosegben?

[ Szerkesztve ]

(#87206) Burt1793 válasza hitchins (#87205) üzenetére


Burt1793
veterán

Onedrive nem tömörít. Sztem a google photos jobb. Tömörít 12 MP-re, de ez nem zavaró, cserébe ingyenes, jobb a mobilos app, a webes felület (van értelmes kereső, jó csúszka az idősávhoz).

(#87207) Bibby


Bibby
addikt

Asus Zenfone 5z

Néhány kattintás, művészi érték nélkül, teljesen automatán.

sín1
sín2
portré mód
esti

Ελευθερια η θανατος

(#87208) moleculez válasza hitchins (#87205) üzenetére


moleculez
veterán

Google Photos

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#87209) kali válasza Burt1793 (#87206) üzenetére


kali
legenda

A Google Fotók esetén is megoldható, hogy egyáltalán ne nyúljon a feltöltött fényképekhez, annyi, hogy akkor nem korlátlan:

[ Szerkesztve ]

(#87210) hitchins


hitchins
őstag

Koszonom a valaszokat..

@kali
Esetemben kb 250 gb-rol van a kicsit tobb mint a limit :)

[ Szerkesztve ]

(#87211) moleculez válasza kali (#87209) üzenetére


moleculez
veterán

100gb evi 16£..., ha kell a teljes felbontás. Én azt csinálom, ha valami kell külön nagy felbontásban, akkor ferakom driveba, amúgy photos minden.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#87212) kali válasza moleculez (#87211) üzenetére


kali
legenda

Mint lehetőséget írtam csak.
Nekem/nekünk OneDrive van, bő 1 + 1 TB, oda minden felfér.

(#87213) Burt1793 válasza kali (#87212) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem is van 1 TB onedrive-om, oda is felmennek a családi képek és drive-ba is. A drive-ot ingyenesként használom (tömörít, ha akar), de nem látszik jelentős minőségromlás 100%os nézetben, cserébe jobb a felület, könnyebb keresni, megosztani, én jobban szeretem.

(#87214) kali válasza Burt1793 (#87213) üzenetére


kali
legenda

Engem zavarna, ha csak minimálisan is hozzányúlna a fényképekhez.

(#87215) gixxergabi válasza kali (#87214) üzenetére


gixxergabi
senior tag

(#87216) kali válasza gixxergabi (#87215) üzenetére


kali
legenda

Mondhatnak/írhatnak bármit, nekem semmi ne nyúljon hozzá az elkészített fényképekhez, ellenkező esetben ignorálom a tárnak azt a használati módját, vagy akár magát a tárat is, ha nincs lehetőség a tömörítés kikapcsolására.

(#87217) Burt1793 válasza kali (#87216) üzenetére


Burt1793
veterán

Persze, éppen ezért kell kipróbálni, én több képpel (makró, táj, ember, sport stb.) kipróbáltam, nem csak puffogok.
A onedrive felülete lassú, szar, buta, csak a biztonság kedvéért használom. A google használata gyors, kézenfekvő és értelmes.
Azt használsz, amit akarsz, véleményt mondunk, nem kell megfogadod, de ne ismételgesd, hogy szarul tömörít a google photos, amikor nem is próbáltad.

(#87218) kali válasza Burt1793 (#87217) üzenetére


kali
legenda

Pont ez az, hogy kipróbáltam korábban és már a fényképek megtekintése előtt is elrettentett az az arány, amilyen mértékben csökkentette a Google Fotók a fájlméreteket.
Ettől persze ha valakinek ez nem probléma/számít, használja egészséggel.
Ja, de akkor azt is felesleges ismételgetni, hogy melyik tár kezelése jó és rossz (szerinted), mert az is pont úgy lehet mások számára irreleváns - netán nem is értenek azzal egyet -, vagy inkább azt vállalják be, mint a tömörítést.
Részemről ennyi volt a téma...

[ Szerkesztve ]

(#87220) S e t h válasza Hos (#87219) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mármint elkurvult, mert pénzt mert kérni a szolgáltatásért.
Hogy rohadna meg a befőttjük!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#87221) Drughi válasza S e t h (#87220) üzenetére


Drughi
addikt

:DD

(#87223) leslien válasza kali (#87216) üzenetére


leslien
nagyúr

ezért kell Pixelt venni legalábbis én már mást egyenlőre nem veszek.. :) btw most jön ki 2 "olcsóbb" Pixel

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#87224) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Van olyan flickr app androidra ami szinkronizálja a fotókat? Szóval nem csak feltöltögeti hanem egy teló váltás esetén vissza is tölti a képeket? Persze automatán, ahogy pl. a mi cloud. Gondolkodom a pro beszerzésén, de ha ezt nem tudom megoldani akkor keresek mást.
Nagyon köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#87225) HUTCHDB válasza body007 (#87224) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erre inkabb a google foto alkalmasabb.
Az arak is igen jok, plane, ha egesz evre kifizezed!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87226) Drughi válasza HUTCHDB (#87225) üzenetére


Drughi
addikt

En is a google fotóra esküszöm, pedig van onedrive 100gb-om is.
690ft/hó pedig nem vág agyon.

(#87227) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok rég jártam erre hoztam pár képet csak úgy gyorsba fotóztam nem volt sok időm.

képek

Pixel 3

(#87228) HUTCHDB válasza Bossi (#87227) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:Y

és ismét

:Y

Ezek brutalisan jok!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87229) Drakmusz válasza Bossi (#87227) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jók, de szerintem semmi különbség nincsen a második generációhoz képest.
Egyébként hogy szuperál, meg vagy vele elégedve?:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87230) HUTCHDB válasza Drakmusz (#87229) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hat en nem tudom, de minden kep egy remekmu.
Ilyen minosegu kepeket en meg nem lattam itt.

Csak egy pelda.
Eleg rossz "alanyok" az egymast metszo "vonalak" "szinek" es sehol egy hiba.
A redony, az elotte levo korlat, a tegla piller... vagy a szarufa vegek, az egbolt kek szinevel.
Raadasul egy homlokzati javitast is elkaptam... kb. 12-15 meterrol keszult kep, szerintem a helyszinen, szabadszemmel sem lathato.(nyillal jelolve)

En tovabbra sem talalom az allamat.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87231) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#87230) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bocsanat, az lemaradt, hogy az elobb altalam betett kep egy telefon kepernyokepe, tehat nem azon, hanem az eredetin erdemes megnezni, hogy mirol is beszeltem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87232) tomboy0013 válasza HUTCHDB (#87230) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szívesen összevetném a Poco-m Gcam-ját egy Pixel 3-mal. Kíváncsi lennék mekkora difi van, ha van egyáltalán. Színek terén valószínűleg lenne de a minőségben nem vagyok biztos.

(#87233) Bazsi84 válasza Bossi (#87227) üzenetére


Bazsi84
tag

Igazan kiprobalhatnad jo korulmenyek kozott is 😀 nem itt-ott arnyek,vagy naplemente utan,hanem vmi halas temat pont jo fenyekkel.Akkor meg jobban utne.

[ Szerkesztve ]

(#87234) S e t h válasza Hos (#87222) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen, megfelelően, mivel jelentős időt adtak mindenkinek, hogy döntsenek és archiválják is a képeket.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#87235) HUTCHDB válasza tomboy0013 (#87232) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem kotekedes, de itt van 2 kepreszleted kb. hasonlo tavolsagbol a pocoddal (egyik gyari, masik gcam)
Hat van mit tanulnia a pixel 3-tol itt minden mobilnak, barmilyen appal is...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87236) Drakmusz válasza tomboy0013 (#87232) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ezt pont a múltkor olvasgattam.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87237) Bossi


Bossi
őstag

HUTCHDB Igen elég jónak tűnnek, bár monitoron még nem volt lehetőségem megnézni.

Drakmusz Majd valami összehasonlítás jó lenne nehéz eldönteni, egyébként nagyon jó a készülék.
Nem akarom más készülékhez hasonlítani, de ezen minden megy úgy ahogy kell nem kell semmit mókolni.

tomboy0013 Azt el kell ismernem, hogy ár/érték arányban kimagasló a Xiaomi készülékek minősége minden téren.
Viszont egy normál PC-re is fel tudsz rakni macOS-t, de attól még nem lesz Mac Pro még akkor sem, ha azonosak bizonyos hardver elemek...

Bazsi84 Sajnos nagyon kevés időm van mostanság, ezek a képek is 10 perc rohanás alatt készültek... de igyekszem majd hozni.

[ Szerkesztve ]

(#87238) taptaq


taptaq
aktív tag

Ez a kamera egy vicc .... :O
Xiaomi Redmi Note 7 - 48MP

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#87239) Drakmusz válasza taptaq (#87238) üzenetére


Drakmusz
őstag

Sajnos nagyobb volt a füstje mint a lángja.....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87240) Drughi válasza taptaq (#87238) üzenetére


Drughi
addikt

Nem is vártam tőle jobbat. Nem fognak olcsóbb árkategóriában konkurenciát csinálni saját maguknak.

(#87241) natë válasza taptaq (#87238) üzenetére


natë
nagyúr

Mondjuk a cikk is..nem tudom ki írta, de nem kellene erőltetnie.

(#87242) Drughi válasza natë (#87241) üzenetére


Drughi
addikt

Nyilván inkább szól a reklámról, mint a pártatlan szakmaiságról

(#87243) tomboy0013 válasza HUTCHDB (#87235) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem kötekedés miatt de egyrészt csak a Gcam-ról beszéltem, nem tudom hogy jön ide a gyári kamera. Másrészt az én fotómon masszív hófelhő volt mikor a fotót készítettem késő délután marha rossz fényviszonyok között, az övén verőfényes napsütés van. Az ő képeiből kiszedtél 2 részletet ahol rásüt a témára a nap, az enyémből meg olyat ahol a téma a felhő nélkül is árnyékos részen lenne.
Ezt az "összehasonlítást" értelmetlen volt ebben a formában megcsinálni.

Más: Gyári kamera és Gcam összehasonlítás mehet ide off-ba vagy inkább a szerkesztettbe?

[ Szerkesztve ]

(#87244) body007 válasza HUTCHDB (#87225) üzenetére


body007
addikt

Elő is fizettem a guglis 100 GB-ra.
Akkor még egy kérdés. Le tudom tölteni flickr-ről egyben a könyvtáraimat? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#87245) Ricardo válasza tomboy0013 (#87243) üzenetére


Ricardo
félisten

"Gyári kamera és Gcam összehasonlítás mehet ide off-ba vagy inkább a szerkesztettbe?"

A szerkesztettbe tedd inkább.

(#87246) haiduo82 válasza body007 (#87244) üzenetére


haiduo82
aktív tag

A flickr-letöltés engem is érdekelne. Több ezer képet jó lenne valahogyan egyszerre lementeni...

"Együtt vagyunk senkik"

(#87247) body007 válasza haiduo82 (#87246) üzenetére


body007
addikt

Én idáig jutottam: How to download your photos now before Flickr deletes them

Ha minden igaz kapni fogok egy linket (pár nap múlva, mivel ~12k kép van fent) ahol tömörítve ott lesznek a képeim, persze össze-vissza...

Valami alkalmazás is jó lenne ahol az albumokat kijelölve le lehet tölteni, mert ez a web-es felület kikészít olyan gyök2 :W

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#87248) ShadowLac válasza Drakmusz (#87236) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nekem még mindig furcsa a pixelnek a képfeldolgozása. Gondolok az árnyékos részek kezelésére.Részletek buknak át feketébe. Pl az első kép is nekem emiatt nem jön be. Azt gondoltam a pixel 3ba már módosítanak rajta.Ha a Mi 8 on használom a g camot sokszor bökdösöm a kamerát hogy világosítson a képen.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#87249) Drakmusz válasza ShadowLac (#87248) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ezért írtam neked a múltkor, hogy nincsen tökéletes képalkotású mobil.
Ráadásul hajlamosak vagyunk elfelejteni hogy ezek még mindig csak telefonok.....
Már említettem, én nem fotózok olyat ami előnytelen.Betartok egy pár alapvető szabályt, ennyi.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87250) body007 válasza body007 (#87247) üzenetére


body007
addikt

Na, találtam egy megoldást.

PicBackMan-nak van egy migrációs szolgáltatása. Sokféle online acc között tud migrálni, persze nem kevés pénzért. Az én flickr acc-om ennyiért teszik át guglira:

Hogy is mondjam? B@sszák meg magukat 96 dollárért :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.