Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87401) Burt1793 válasza eladogeppc (#87396) üzenetére


Burt1793
veterán

Akkuidőben és antutu-ban biztos jobb a poco, de kamerában már egyáltalán nem. S8-ra is fel tudod tenni a gcam-ot. Mindegy, olyan telefont használsz, amilyet akarsz, csak kicsit jogtalanul szidod az s8-at a poco-val szemben sztem.

(#87402) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Úgy rémlik azt olvastam a 960fps az nem real hanem interpolált.

(#87403) eladogeppc válasza Burt1793 (#87401) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hidd el nekem, hogy az S8-as kamerája nem jobb mint a Poco kamerája.
Rakok fel majd összehasonlító képeket.

Hozzáteszem, hogy a Pixel 3 kamerája nyugszik a Poco-ban, így nehéz lenne azt mondani rá, hogy szar.
Plusz, DXOMark szerint is 88 pont az S8 és 91 pont a Poconak a régi kamera szoftverével.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87404) kislaci válasza eladogeppc (#87403) üzenetére


kislaci
senior tag

Elhisszük, de légyszi rakj már fel videókat a YouTubera hasonlítsuk össze melyik csinál jobb videót.

[ Szerkesztve ]

(#87406) eladogeppc válasza kislaci (#87404) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem videó nem igen van, ha van is, akkor is esti diszkó felvétel. Egyébként az S8 blokkosít sajnos.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87407) hito válasza eladogeppc (#87406) üzenetére


hito
nagyúr

Jesszusom...szerintem nem tudod mit beszélsz :( Ne erőltesd!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87408) eladogeppc válasza hito (#87407) üzenetére


eladogeppc
veterán

Van szemem, és sajnos foltokban blokkosodik. Ezt a tömörítés mértéke okozza. Nem a szemem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87409) hito válasza eladogeppc (#87408) üzenetére


hito
nagyúr

Aha, ok. Különleges szemed lehet, le kéne védetni. Nyilván (frissítés után) a 60mbps bitrátával rögzített fHD 60fps blokkosodni fog. Szembe a konkurencia max. 35 (nagyon ritka), de inkább általában 16-28mbps bitsűrűségű anyagaival. Majd hozok fHD 60fps "blokkosodó" anyagot mintának a Note 8-cal, ami ugyanaz a kamera mint az S8-ban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87410) natë válasza hito (#87409) üzenetére


natë
nagyúr

Ez igaz, a Samsungok videóját összehasonlítani a Pocoval hiba. (azaz lehet, de nem egy kategória)

(#87411) eladogeppc válasza hito (#87409) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én erre gondoltam például: [link]
Szürkület, 0:16-nál pillanatállj. Mosott az egész, majd 1:19-1:22-ig ha a falat nézed, akkor szintén blokkosodás, foltosodás, plusz az égbolton.
Talán a nyári videóimon is létrejött ez, majd előkaparom. Nem azt mondtam, hogy hányás az egész, hanem azt, hogy a Poco is tud ennyit, mivel a Pixel 3 modulját kapta meg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87412) hito válasza eladogeppc (#87411) üzenetére


hito
nagyúr

Aham, tehát betettél egy youtube által feldolgozott, megrágott és kiköpött videót. Nincs több kérdésem. Illetve talán 1 kérésem: mielőtt ilyeneket írsz, tájékozódj kérlek! Majd ha megvan az eredeti nyersanyag, beszéljünk erről újra.
A kedvedért belemegyek picit jobban: videó minőség csekkolásra a youtube teljes mértékben alkalmatlan a feltöltött videók újrafeldolgozása miatt. Nézz vimeo-t, onnan le is lehet tölteni az eredeti fájlt, ha a feltöltő ezt lehetővé tette, vagy olvass olyan teszteket, amikben szintén letölthető az eredeti. Youtube-on trailereket, meg vicces videókat szokás nézni. Az ország gasztro kultúráját sem a McDonald's-ba megyek csekkolni...

Mindamellett nem vagyok arról sem meggyőződve, hogy teljesen tisztában vagy a blokkosodás fogalmával.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87413) eladogeppc válasza hito (#87412) üzenetére


eladogeppc
veterán

Samsung fizet azért, hogy ilyeneket írj ? Tudom hogy a Youtube megrágja a videókat ember.
Nem egy esti buliképem van S8-al, S9-el, ami akkora fos hogy öröm nézni.
Persze 15mp-es 30mp-es záridővel lehet állványon jó képeket csinálni vele, de ez engem hidegenhagy.
A videók az S8-on valóban jók az OIS miatt 4K-n, főleg nem a gyári kamerával,de akkor már ezt a szintet a Poco lazán hozza. És akkor még mindig nem beszéltem arról, hogy nem kellett pótakkut vigyél hozzá.
Szelfi kamerában meg egyenesen szénné veri az S8-at.

Blokkosodás: Szerintem, a video kodek által nagyobb terület foltosodása a blokkosodás.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87414) hito válasza eladogeppc (#87413) üzenetére


hito
nagyúr

Na, miért vagy ideges? :) Nem kell butaságokat írni, és akkor nincs gond. Vagy ha kifogsz az érvekből, akkor átveszi a helyét az agresszió? :U

Igen, a Samsung fizet. Szavanként. Összetett szavakért dupla fizu jár.

Videó jó az OIS miatt...ez a kijelentésed is megér egy misét! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87415) eladogeppc válasza hito (#87414) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ebbe hogy kötsz bele ? Az OIS segít az S8-nál. Ebben most mi az ami hibás megfogalmazás ? Optical image Stabilization. Igen. Ez segít a videóknál, hogy ne mozduljon be a kép, vagy akár fotózáskor. Most evvel mi a bajod.
Egyáltalán nem vagyok ideges. Látom a blokkosodás, a Snapi 845, a 6GB RAM, a 128GB belső sem indok a Poco mellett.... :D
S9-em és S9 pluszom is volt, az meg a másik kakamatyi volt. Sajnos. Hozzáteszem, mert előfizetéssel lett kihozva.
Alacsony fényviszonyok között elvérzik szinte az összes. :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87416) kislaci válasza eladogeppc (#87415) üzenetére


kislaci
senior tag

A poco jó éjszakai fotózásban?

(#87417) hito válasza eladogeppc (#87415) üzenetére


hito
nagyúr

Az OIS-nek magának a videó minőségéhez az égegyadta világon semmi köze. Stabil lesz a kép, ennyi. De ha nincs, akkor egy mezei gimballal ki lehet váltani. A képminőséghez semmi köze, erre akartam utalni. Azt az élesség (ebből mértékkel)/részletesség, helyes színvisszaadás, dinamika, helyes WB határozza meg leginkább. Erős zajszűrés szintén halála a videónak. Részemről inkább legyen zajos, mint egy részletszegény paca, ezért használok rossz fényviszonyok között Open Camera alkalmazást aktív camera2 api beállítással, processing-nél kikapcsolva a szoftver képélesítését és zajszűrő algoritmusát (bitrate 80mbps-re állítva)

Meg lehet nézni a különbséget, utófeldolgozásra alkalmas, a saját kamera alkalmazások által felvett anyagok maximum jó fényviszonyok mellett tehetők be videószerkesztőkbe, akkor is erősen limitálva.

Mivel éves óta sokkal inkább alkalmi videózásra használom a mobilokat, semmint fotózásra, ragadt rám valami. Hozzáteszem az esetek 95%-ában így is inkább a MILC-emet használom, a mobil csak vész esetén van befogva, akkor viszont rendben legyen.

Jelenleg a mobil videózás csúcsát az iPhone jelenti, szorosan mögötte a Samsung és utána a többiek. LG annak idején jó volt a V szériájával, de lemaradt a trágya szoftver miatt. Szintetikus képi világ, túlélesít és a WB-t is elszúrja általában. Igaz, van manual videó opció, de nem kapcsolható (mint ahogy máshol sem az alapszoftverben) az élesítés és a zajszűrés, így aztán még sincs lépéselőnyben, pedig lehetne.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87418) eladogeppc válasza kislaci (#87416) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megnézem majd, de szerintem nem rosszabb a apertúra ellenére az S8-nál.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87419) tomboy0013 válasza kislaci (#87416) üzenetére


tomboy0013
veterán

Gcam-mal igen, másik fotós topikban találsz erre példát.

(#87420) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Asszonynak van egy S9 telója. Kellett vmit fotóznom és manuális beáll, iso50 és 1/2sec záridő, auto fókusz. Rányomok és gondolkodik(tv képernyő)......ok, manuális fókusz kitol maxra és....b+ még így is gondolkozik. Még automatikus használat mellett sem tudtam az rtl reklámblokk közé berakott rtl logot lelőnöm.......majdnem földhözbsztam!😕
Honor 8 manual beáll, manuális fókusz és az bezzeg tud azonnal lőni!😶

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87421) Burt1793 válasza Quqesz (#87420) üzenetére


Burt1793
veterán

Fél másodperces záridővel hogy akarsz azonnal fotózni? Tv képernyőhöz amúgy se kell annyi.

(#87422) Ricardo


Ricardo
félisten

Még pár hóvirág.

[link]

[link]

Xiaomi Mi A1

(#87423) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Raktam fel -> IDE PocoPhone F1 gyári kamerával képeket. Semmi nincs rajtuk mókolva.
Már látom előre, hogy jön az "S8-al sokkal jobb képeket lehet lőni" megjegyezés.
Majd készítek GCAM-al is képeket, de szerintem ezek is nagyon rendben vannak. Direkt szélsőséges helyzetekben lőttem képet. Inkább többet.

Egy sötétben készített vakus kép, állvány nélkül. Sok telefon a fókuszt sem találta meg. Ez kb egy 0,5-1cm-es bogyó:

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87424) Quqesz válasza Burt1793 (#87421) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem a fókusszal bajlódott. Ezért írtam, hogy manuális fókusszal is azt csinálta. Ráadásul a honor 0.6 secen volt, ami ha jól sejtem kb hasonló. A tv képernyőt akkor akartam lefotózni, mikor sötét jelenet van rajta és a helyiségben ez a beáll volt legközelebb ahhoz, amit szabadszemmel is láttam.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87425) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Udv Urak! Hoztam par esti kepet. Velemenyeznetek?
Huawei Mate 20

[link]

(#87426) Drakmusz válasza Jack Oneill (#87425) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ezeket este móddal csináltad?
Nekem továbbra is a tömörítéssel van bajom a Huawei háza táján, az utolsót le is töltöttem.
Alig van egy mega, elvesznek a részletek valahol......
De majd jönnek a többiek, és megszakértik.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87427) Jack Oneill válasza Drakmusz (#87426) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Csak 1 képet csináltam esti módban, pont ami a legzajosabb lett :D, de a többit pro módban.
A tömörítésnél vedd figyelembe, hogy a google fotók miatt kisebb a kép. Engem speciel ez nem zavar, nekem a galaxy s7 edge az összehasonlítási alap most, mert arról tértem át. Finoman szólva is sokkal jobb képeket lő a Mate 20.

[ Szerkesztve ]

(#87428) Drakmusz válasza Jack Oneill (#87427) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jöhetnek majd nappaliak is.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87429) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#87427) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyébként érdekes, hogy az esti mód 2000-es isoval dolgozott, ami borzalmas zajos képet hozott. Viszont manuális módban szép lett szerintem.

(#87430) Jack Oneill válasza Drakmusz (#87428) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ebben vannak nappali képek is :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#87431) kali válasza Drakmusz (#87426) üzenetére


kali
legenda

Ennyire még a Huawei sem tömörít, ez a tár sara, de korábban többen is írták itt, hogy nem baj, jó az úgy... ( :( )

(#87432) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

(#87433) sniperboy78


sniperboy78
csendes tag

Sziasztok

Hoztam egy képet nektek a mai bemutato miatt :)

Samsung S7 Edge

https://fototrend.hu/dl/mf/2019-02/372984_craft_beer.jpg

[link]

Kiegészítettem egy linkkel.

[ Módosította: Ricardo ]

(#87434) natë válasza gixxergabi (#87432) üzenetére


natë
nagyúr

Korrekt lett a kamera.

(#87435) Quqesz válasza natë (#87434) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Várom én is a teszteket róla(gsmarena tudom van), mert tetszik. Picit az ois hiánya zavar. De múltkor a mate 20-t kipróbáltam és videó készítés közben semmi remegés, pedig direkt csináltam kézremegést.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87436) csaba1203 válasza gixxergabi (#87432) üzenetére


csaba1203
addikt

Reszkess Samsung,Huawei.... :D :DD

(#87437) #16514048 válasza gixxergabi (#87432) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hát nem tudom, GSMarena teszt alapján vegyesek az érzéseim.

Egyrészt a sötétben készült képek kritikán aluliak, meg egyébként is sok a zajszűrés. Másrészt viszont a 12 megapixeles képek jobbak lettek, mint gondoltam a korábban látott 48 megapixelesek alapján.

Fordítva van, mint a Huawei-nél, itt a teljes méretűek vannak túldolgozva. A 12 megapixeles automata kép szerintem jobb, mint a 48-as leméretezve:
12 MP
48 MP lekicsinyítve

[ Szerkesztve ]

(#87438) Quqesz válasza #16514048 (#87437) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Éjszakai volt állvánnyal és max záridővel? Nem volt időm megnézni. Ha igen az milyen?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87439) #16514048 válasza Quqesz (#87438) üzenetére


#16514048
törölt tag

Olyat nem tettek fel, csak kézből, de a Mi 8 sokkal jobb volt.

Mi 9
Mi 8

Ez meg az éjszakai mód: [link]

(#87440) hito válasza #16514048 (#87439) üzenetére


hito
nagyúr

Ez a kép szerintem back focus-os, nem vonnék le végérvényes következtetést belőle. Egyértelműen fókusztévesztett kép. Egy éles pont nincs rajta.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87441) #16514048 válasza hito (#87440) üzenetére


#16514048
törölt tag

Van több éjszakai kép is a tesztben, mindegyik ilyen.

(#87442) hito válasza #16514048 (#87441) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor problémás a fókuszrendszere rossz fényviszonyok között. Az ilyen problémákon szoktak finomítani elég gyorsan a gyártók. Vagy az adott készülék volt hibás.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87443) Quqesz válasza hito (#87442) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vagy csak az ois hiánya?(bemozdult)

Kdavid94
Na arra még kíváncsi leszek, remélem az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87444) Nibiru


Nibiru
tag

Kedves Uraim!

Olyan telefont keresek aminek a kamerájával nem kell kompromisszumkat kötni, de ugyanakkor por és vízálló is. Olyat ami ki tud váltani egy Nikon kamerát, ha nincs szükség zoomra és egyéb extrákra.
OIS legyen benne lehetőség szerint, de ha nincs nem nagy baj. EIS viszont mindenképp, mert videóra is használnám.

A kijelzője legalább Gorilla 4 legyen, a többi lehet műanyag is, úgyis tokban lesz. FM rádió és barométer létszükséglet. És persze tartson minél tovább az akku... :)
A márkákra tojok, bármi jöhet.

Lássak neki átrágni magam a témán, vagy van esetleg valakinek egy zsebből előkapható listája? :)

(#87445) Thom!


Thom!
veterán

Ez a kamerán bőven van mit csiszolni...

(#87446) gixxergabi válasza Thom! (#87445) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Majd gcam ezt is rendberakja :DDD

(#87447) Thom! válasza gixxergabi (#87446) üzenetére


Thom!
veterán

:R

(#87448) Plazmacucci válasza Nibiru (#87444) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Iphone. Látom rádiót is írtál. Az nem nagyon van telefonokban.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87449) Bibby válasza Nibiru (#87444) üzenetére


Bibby
addikt

És szerinted létezik ilyen? :)
Ne viccelj már,ezek mobiltelefonok, valamilyen kompromisszumot mindig kell kötni.

Ελευθερια η θανατος

(#87450) helixP válasza Nibiru (#87444) üzenetére


helixP
nagyúr

Olyat ami ki tud váltani egy Nikon kamerát.

Már itt elbukott a történet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.