Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) body007 válasza body007 (#87250) üzenetére


body007
addikt

Remélem nem untatom nagyon a népet, de megvan az ingyenes megoldás :B

How to move photos from Flickr to Google Photos faster?

Ingyen 50 GB-ot tud áttolni / hó

És a lényeg: működik!!! :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#87252) HUTCHDB válasza tomboy0013 (#87243) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szivesen megnezem akkor a gcam-os osszehasonlitasodat a pixel 3 gyarival a masik topikban.
Most prima ido van, csinalj jo kepeket, nezzuk meg, mit tud a poco...bar tovabbra is azt mondon felesleges kapalozni. Nekem mi mix 3 van, kozelebe sem er a pixel 3 kepeihez, bar szerintem kijelentheto, hogy egyetlen egy jelenlegi telefon sem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87253) natë válasza HUTCHDB (#87252) üzenetére


natë
nagyúr

Ezzel most nem értek egyet. Kb ugyanazt tudja a 3 minőségben, mint a 2. A Xiaomi-k azokkal a Gcam verziókkal, amikben normálisan működik a NS, hozzák a Pixeleket.
Itt egy P2, téma nélkül :

[link]

Itt meg egy Mi 8 Gcam.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#87254) *RLaci* válasza Bossi (#87227) üzenetére


*RLaci*
addikt

Most tudtam normális monitoron megnézni.Jók de ahogy Drakmusz is írta sztem sem jobbak mint a P2/XL.Kb.ugyanaz(nekem mindegy,hogy P2vagyP3 nekem a legjobbak). A három látkép közül az uccsó kettő zoomos?

(#87255) HUTCHDB válasza natë (#87253) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En nem birok hasonlo minosegu kepeket csinalni gcammal, mint a pixel 3 gyari kepe.
Egyebkent en a betett kepeid kozul is a p2-es kepet talalom jobbnak !
Az epulet kepedbe ha belenagyitasz, az ablakok felso eleit, vagy a pillerek badog lemez boritasat te ugyanazon minosegnek latod, mint a tegnapi pixel 3 kepen?
Hat en nem...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87256) natë válasza HUTCHDB (#87255) üzenetére


natë
nagyúr

Nem is lehet összehasonlítani egyiket sem a másikkal. Különböző időben, különböző fényben vagy fényhiányban készültek. A plusz visual core miatt sokkal jobbnak kellene lennie a pixeleknek, de valamiért nem így van. Szerintem.

Nem tudom a bádogtetőnek milyennek kellene lennie, de a hajszálrepedések frankón látszanak :K

[ Szerkesztve ]

(#87257) Bossi válasza *RLaci* (#87254) üzenetére


Bossi
őstag

Igen zoom képek azok..

(#87258) *RLaci* válasza natë (#87253) üzenetére


*RLaci*
addikt

Google fanként nem nagyon csípem ,hogy más márka is tudja használni a gcamot,de abban egyet kell értsek veled,hogy a Xiaomik nagyon jó minőségre képesek a mi tollunkkal. :)

(#87259) Bossi válasza *RLaci* (#87258) üzenetére


Bossi
őstag

Hát igen, ha jól rémlik az Mi8 főkamerája ua. mint ami a Pixel 3-ban van...

(#87260) natë válasza *RLaci* (#87258) üzenetére


natë
nagyúr

(#87261) tomboy0013 válasza HUTCHDB (#87252) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én is megnézném ha lenne Pixel 3-om nálam :D
Egyébként semmi "kapálózas" nem volt, csak értelmetlen összehasonlítást hoztál példának. Face to Face meg kell nézni, hogy mit tudnak és akkor eldől. Szóval ha van Dunakeszin Pixel 3 tulaj akkor szívesen összehasonlítom. :)

(#87262) HUTCHDB válasza natë (#87256) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ahogy irtam, a pillerek badogboritasa nem tetszik nekem. Ezt itt mindennek lehet nevezni, csak egyenesnek nem:

Nyilvan az lenne a tiszta, ha egymas mellett, ugyanolyan korulmenyek kozott keszulnenek a "versenytarsak" altali kepek, de a masik topikba nyugodtan tehettek fel prima, jo napos, kivalo viszonyok kozott keszult gcam-os fotokat.
De hiaba nezem ott, az istennek nem akar bekerulni egyetlen egy kep sem.

Nem vitatkozni akarok, de mutassatok meg ti is, hogy tudtok olyat kozzetenni, mint Bossi.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87263) #16514048 válasza HUTCHDB (#87262) üzenetére


#16514048
törölt tag

Várj, most félreértek valamit, vagy tényleg az a probléma, hogy 1000%-os nagyításban recések a vonalak?

Félve merem megkérdezni, de nem lehetséges hogy azért látod jobbnak a Pixelt, meg a Google Photos nem engedi, hogy annyira belezoomoljál?

[ Szerkesztve ]

(#87264) HUTCHDB válasza #16514048 (#87263) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

1000 % ? :F

Tulzol, siman a telefonomon belenagyitottam, es ezt latom.
Ellentetben tegnap este a pixel 3 kepnel, ahol szinten a telefonomon belenagyitottam, es semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

Szerk:
Latom kiegeszitetted a hozzaszolasodat.
Nezd meg a tegnap esti kepernyokepem a pixelnel, es nezd meg az eredeti kepet is, es lathatod, hogy mennyire van belenagyitva abba, kb. ugyanannyira, mint Moz gcam-os kepebe.

De leszallok errol a temarol, en mas velemenyen vagyok. Ti forma formanak latjatok a pixel 3 es a xiaomi gcam kepeit, en meg nem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87265) #16514048 válasza HUTCHDB (#87264) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem meg nézd meg asztali gépen a képeket 100%-os méretben és te is egyformának fogod látni.

Igen, ez a képernyőkép amit belinkeltél simán 1000%-os nagyítás, ha nem több.
Te lehet úgy érzed, hogy egyforma mértékben nagyítottál bele, de valójában nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#87266) HUTCHDB válasza #16514048 (#87265) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a sztori jut eszembe, mikor mi mix 2-nel a gcammal azt hittel a vilag legjobb kameras mobilja van a kezemben.
Egy ismerosomnel csinaltam htc u11 plus-szal par osszehasonlito belteri fotot, es igencsak lekonyult a szam, pedig az "csak" egy htc volt...
Mindjart megnezem, hatha felhoben megvannak a kepek.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87267) #16514048 válasza HUTCHDB (#87266) üzenetére


#16514048
törölt tag

Csak hogy lásd mennyire nagyítottál bele; itt van a 100%-os méretű képre rátéve a te screenshot-od: [link]

(#87268) HUTCHDB válasza #16514048 (#87267) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem, nem, én a távolabbi oszlopba (jobbról talán a másodikba) nagyítottam bele.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87269) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Monitoron megnézve sem változott a véleményem:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87270) #16514048 válasza HUTCHDB (#87268) üzenetére


#16514048
törölt tag

Bizony, azért helyeztem úgy, hogy lásd mellette, hogy milyen az a részlet valódi méretben.

De akkor így nézd meg, letöltöttem a két képet, és Photoshop-ban egymás mellé tettem. Ilyenek rajtuk az általad kiemelt részletek egyforma méretben:

Te egyértelműen sokkal kevésbé nagyítottál bele a Pixel fotójába, azért látod jobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#87271) HUTCHDB válasza #16514048 (#87270) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A távolság kb. ugyanaz, a fénykép készítésének helyétől.
Amit betettél, azon már nem tudok nagyítani, így semmit nem látok belőle.

Megtaláltam: Htc u11+ vs xiaomi

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87272) #16514048 válasza HUTCHDB (#87271) üzenetére


#16514048
törölt tag

Az elsőn jóval nagyobb a távolság szerintem, de ez lényegtelen.

A lényeg az, hogy ez a két részlet az eredeti méretből van kivágva és egymás mellé téve. Látszik rajta, hogy te jóval többet nagyítottál bele a Xiaomi fotójába, mint a Pixelbe, ezért látod rosszabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#87273) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Off-ba ideteszem hátha valakit érdekel mert félig gyári kamera :D
Pocophone F1 Gyári kamera van Gcam

[ Szerkesztve ]

(#87274) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Csak a szokásos összegyűlt,havi semmi témás kattintgatás....

Pixel 2XL

(#87275) akooos válasza *RLaci* (#87274) üzenetére


akooos
veterán

Nálam a Jaguar mindent visz :C

(#87276) Ricardo válasza *RLaci* (#87274) üzenetére


Ricardo
félisten

A jaguár nagyon ötletes kép :K

(#87277) *RLaci* válasza akooos (#87275) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jégjaguár :) Én is csípem.

Ricardo köszi,adta magát. :)

(#87278) HUTCHDB válasza akooos (#87275) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az nem egy kutya? :P
Jah, hogy az auto emblemarol van szo... :C

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87279) *RLaci* válasza HUTCHDB (#87278) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nem kutya,mini fekete párduc :D

(#87280) Ricardo


Ricardo
félisten

Lánykérés.

[link]

Xiaomi Mi A1

(#87281) Bazsi84 válasza Ricardo (#87280) üzenetére


Bazsi84
tag

Jo kepeket szoktal hozni,az otlet,mint mindig most is tetszik.De nem tudom,h a fototrend barmol szet vmit,vagy vmi mas tortent,de a lany haja es a feje kozott mi az a cikkcakk? 😀 Bar ahogy igy megnezem,a testek korvonala nagyon sok helyen ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#87282) Ricardo válasza Bazsi84 (#87281) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem a fototrend okozza. Nem tudom mitől van. Talán a kétszeres zoom. A fény hiány miatt vakuzni kellett, de közelről olyan erős volt a villanás, hogy a kép jó része értékelhetetlen lett. Így messzebbről zoommal fotóztam. Majd megnézem hogy a nem zoomos képek esetén milyen.

[ Szerkesztve ]

(#87283) Ricardo válasza Bazsi84 (#87281) üzenetére


Ricardo
félisten

Itt egy régebbi kép , ami még 7.1-gyel készült.

[link]

Ezen nem látok gondot a körvonalakkal.

(#87284) Bazsi84 válasza Ricardo (#87283) üzenetére


Bazsi84
tag

Ezen nem latom en sem.

(#87285) Fred23 válasza Ricardo (#87283) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez nagyon állat lett! Tetszik a másik is. Ahogy lesz új mobilom, lövök LEGO figurával párat én is! :D

(#87286) Ricardo válasza Fred23 (#87285) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm. Sokszor elszórakozok a legó figurákkal. Jópofa dolgokat lehet kihozni belőlük.

(#87287) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Kamera és video tekintetében Honor 10 vagy S8 a jobb ? Koncert és esti videók, makrók amik érdekelnek.

Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87288) Plazmacucci válasza eladogeppc (#87287) üzenetére


Plazmacucci
félisten

S8 A videózás miatt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87289) Bossi


Bossi
őstag

Gyerekszoba :) most ennyi

[link]

[link]

[link]

Pixel 3

(#87290) ShadowLac válasza eladogeppc (#87287) üzenetére


ShadowLac
addikt

Makróban is erős a Samsung.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#87291) Ricardo válasza Bossi (#87289) üzenetére


Ricardo
félisten

Jók lettek. Nem okoz csalódást a Pixel.

(#87292) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Honor 10 akkor nem ajánlott az S8-al szemben ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87293) natë válasza eladogeppc (#87292) üzenetére


natë
nagyúr

Részemről egy nem.

(#87294) Plazmacucci válasza eladogeppc (#87292) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bár egyik kolléga itt olyan képeket nyomott régebben S8 és Gcam párossal, hogy azt semmilyen Honor nem hozza.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87295) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem nagyon tálaltam fotókat Honor 10-el.
Nekem az S8 akkuideje kevés. Ezért váltanék Honorra.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#87296) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

[link]

Note9

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87297) natë válasza Plazmacucci (#87296) üzenetére


natë
nagyúr

Ez de fasza

(#87298) HUTCHDB válasza Bossi (#87289) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem ezek is nagyon tetszenek, sőt tovabbra is etalon nalam a pixel 3!

(#87296) Plazmacucci!

Hat ez is prima! :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87300) yoogie


yoogie
aktív tag

S9+ Pie-ra esetleg van működő gcam? :U

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.