Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49451) madgie válasza Tibiajax (#49434) üzenetére


madgie
titán

Jól néz ki, de a három monitor, ami háromfelé van állítva... izé :(((

(#49452) antikomcsi válasza madgie (#49451) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze jól néz ki, meg minden, és nem az érdemet akarom kisebbíteni, de szerintem innét ezt szinte mindegyikünk meg tudná csinálni, mert ami sokuknál hiányzik hozzá, az csak a megfelelő mennyiségű fölösleges pénz.

(#49453) oriic válasza madgie (#49451) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Három monitor háromfelé állítva? Ezt kifejtenéd? Szerintem jól állnak azok a monitorok...

Live-Die-Respawn

(#49454) madgie válasza antikomcsi (#49452) üzenetére


madgie
titán

No meg a hely :D
48 négyzetméter, társasház...

orichalcos: kalibrálásra gondoltam. Mindnek más a színe, rá se bírnék így nézni. Nekem csak az iPad szolgál néha másodlagos monitornak (fotófeldolgozásnál oda hányom át a csúszkákat, így a monitoron szinte csak a kép van), de ott nincs közel ekkora különbség se (pedig a monitor 6500K-ra van kalibrálva, az iPad meg gyárilag 5800K)

[ Szerkesztve ]

(#49455) oriic válasza madgie (#49454) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Így már ok, azt hittem az elhelyezésre gondolsz...

Live-Die-Respawn

(#49456) antikomcsi válasza madgie (#49454) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha most Rád szakadna a lotto 5-ös, nem hiszem, hogy hely problémával küszködnél. :DDD ;]

(#49457) F34R válasza madgie (#49451) üzenetére


F34R
nagyúr

nézdmeg a többi user home theater-jét is, garantálom valamelyik többe kerül mint egy családi lakás.

(#49458) xlife11 válasza antikomcsi (#49456) üzenetére


xlife11
senior tag

Na ja, itt lenne hely bőséggel, csak anyagilag lenne nehezen kivitelezhető, főleg a projektor téma, elég drága lehet egy ilyen. :K

(#49459) madgie válasza F34R (#49457) üzenetére


madgie
titán

De egy alap spektrofotométerre nincs zsuga?

antikomcsi: az tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#49460) bAtt001


bAtt001
addikt

akit érdekel egy kis agyalás a prometheusról, szigorúan a film megnézése után javallott :) [link] pár dolgot tényleg megmagyaráz és logikussá tesz, jó volt olvasni

(#49461) F34R válasza madgie (#49459) üzenetére


F34R
nagyúr

egy facepalmot most be fogsz nyomni ,de én nem tudom miről beszélsz :DDD
azmiaz amit leírtál

(#49462) madgie válasza F34R (#49461) üzenetére


madgie
titán

Kicsi kis kütyü. Rárakod a monitorra/ráirányítod a vászonra és szépen beállítja egy program segítségével a színeket, gamma görbét, világosságot, stb. Alap lenne egy jobb házimozi rendszernél, vagy legalábbis időnként olyat kéne hívni, aki bekalibrálni (mert nem olcsó ám egy olyan kütyü és szoftver, ami a projektorral is elbír)

(#49463) NathanCullen válasza xlife11 (#49458) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Itt is lenne hely, plusz tartozik a családi házhoz kis ház is. Azt megcsinálnám mozinak. Csak nincs rá felesleges több százezer...

Mennyibe fáj amúgy egy jó projektor, megfelelő vászonnal együtt? Hány órát mennek azok? Nem érdemes helyette egy nagy TV-t venni?

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#49464) F34R válasza madgie (#49462) üzenetére


F34R
nagyúr

ááh köszi így már világos :K

#49463) NathanCullen

nah igen biztos nem 2 óra napi filmezésért vesz ilyet.

(#49465) antikomcsi válasza NathanCullen (#49463) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Projektor meg vászon mellé, akkor már egy jó hang rendszer is kell.

Nagy TV az érdekes kérdés, szerintem nem jó megoldás, vagy brutális felbontás kéne, vagy nem lehet olyan nagy.

Mindenesetre szerintem a több száz ezer kevés lenne rá, ha igazán jót szeretnél.

(#49466) Zirowe válasza antikomcsi (#49465) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért a projector is fix felbontással megy.

Uhd anyagok még nem elérhetőek olyan elterjedten.

Nagy tv full hd felbontással is gyönyörű képet ad, csak a filmen és a tömörítésen múlik.

Én 60"-t nézek kb másfél méter távolságból és eddig nem volt még okom panaszra. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49467) mondomén válasza NathanCullen (#49463) üzenetére


mondomén
őstag

Több százezer kényelmes kanapéra, meg fasza poszterekre.:D
Keresgettem, hogy a srácnak milyen projektor van. Ezt találtam, akko mán egy nagyobbacska TV szerintem... :))

(#49468) oriic válasza mondomén (#49467) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Néztem én is 5k...Nem semmi...

Live-Die-Respawn

(#49469) NathanCullen válasza mondomén (#49467) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Ha berendeznék neki egy külön termet, akkor is max. pár százezret költenék rá... Egy 50-60"-os fullHD 3D TV 300k-ból simán vehető. BluRay lejátszó vagy inkább egy HTPC, valami normális 7.1 hangrendszer. Festést, burkolást, satöbbit meg tudom csinálni a házon. Bútor pedig részletkérdés... A lényeg, hogy jól nézzen ki, ne gányolás legyen. Ha ez megvan, a hangulat megvan, akkor már szuper...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#49470) Zirowe válasza NathanCullen (#49469) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kb a htpc a legelenyészőbb költség. :)

Már 35k-ból lehet tutit venni használtan, onnan meg már csak egy bd drive kell bele.

Én most rakom össze a házimozit, már csak a hangrendszer hiányzik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49471) mondomén válasza NathanCullen (#49469) üzenetére


mondomén
őstag

Én a srácéhoz hasonló házimozira gondoltam. Az igényekből lejjebb adva is bőven millió felett lenne. Amúgy jah, okosan meglehetne oldani annyiból is.

(#49472) antikomcsi válasza Zirowe (#49466) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

No igen, csak nálam a nagy, nem a ~1.5m-nél kezdődik. Az egy jó tv, de ha már mozizunk, akkor ennél jóval nagyobbra gondolok.

Ha már költenék rá, akkor legalább 5m-es átló kéne, de inkább nagyobb, ne legyünk kicsinyesek, ha már ábrándozunk, itt kezdődik a mozi élmény. ;]

Egy ekkora kijelzőn minden filmnek csak a minecraft verzióját látnám 1920x1080-ban.

Lenne egy jó kis helyiség, és annak az egyik falán telibe a vászon, illetve, ahogy kijön, és valami jó kis vetítő. A foteltől kar nyújtásnyira, meg egy extra csendes hűtő. :DDD

(#49473) NathanCullen válasza antikomcsi (#49472) üzenetére


NathanCullen
senior tag

És mennyi egy jó vetítő, vászonnal? Most nem arra gondolok, ami az álom, hanem ami pár százezerből köjön...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#49474) antikomcsi válasza NathanCullen (#49473) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos nem tudom, butaságot meg inkább nem mondok.

Addig nem is fájdítom a szívem, amíg úgyse lesz. De szombat esténként reménykedek, hogy megkezdődhet az utánajárás. :B

Amit fentebb linkeltek, az is több, mint 1 milla.

(#49475) Zirowe válasza antikomcsi (#49472) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én azért nézem ilyen közelről, mert nem olyan nagy a szobám és ez a max távolság a kanapé és a tv között, ami nem zavarja a szoba többi részét.

Amúgy a jóval távolabbi ágyból is minden probléma nélkül lehet élvezni a nagy felbontást (ha eltolom előle a kanapét :D ).

Teljesen mindegy itt vetítővel dobálózni, hiszen az is csak full hd anyagokat tud feldolgozni jobb esetben, uhd filmeket meg honnan szerzel?

Amúgy 2-2,5 méterről a 47"esen vetített dvd is full hdnak látszik, és nem minecraftnak, tudom, mert a másik hálóban ezek a méretek vannak. :)

Nekem tv+htpc volt meg 300k-ból+bútor viszonylag olcsón, 80k alatt, ősszel meg majd jön a hangrendszer.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49476) antikomcsi válasza Zirowe (#49475) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Értem én, amit mondasz, és biztos így van, mert én is így látom a saját tv-men.

De, hogy nézne ki az az 1920x1080 egy 250 colos kijelzőn? ;]

Én nem nagyon értek hozzá bevallom, de a vetített kép elég meggyőző volt, amit láttam.

Ez a hihetetlenül hangzó verzióm van, de igaz, hogy ismerősöm ismerősénél voltam egyszer és ott láttam. Nem volt vászon, a nappali egyik fala volt úgy simítva, és lefestve, hogy arra vetített, nem volt extra felbontás mégis meggyőző volt a kép. És q..a nagy. :DDD

Szóval én csak annyit tudok mondani, amit láttam, azt is a szubjektív véleményem szerint, vitába szállni nem fogok itt senkivel, mivel a többségtől max. csak tanulhatok a témában. :K

(#49477) Zirowe válasza antikomcsi (#49476) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, de azért azt vedd hozzá, hogy alapjáraton a jó tv-knek elég jó képjavító algoritmusai vannak (most nem a truemotion meg hasonlókról beszélek), szóval gyakran még a nagyon ocsmányból is elég jót tudnak varázsolni.

De ugyan ez vonatkozik a projektorokra is. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49478) koxx


koxx
MODERÁTOR

A házimozival és tv-vel kapcsolatos postokat legközelebb tegyétek már offba ha lehet, köszi.

(#49479) #54715584 válasza koxx (#49478) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#49480) rt06 válasza koxx (#49478) üzenetére


rt06
veterán

miert?
elvileg "ide lehet írni élményeket, híreket, észrevételeket, és bármit, ami a mozi, a filmek világával kapcsolatos"

vagy akkor szedd ossze tetelesen, mirol szabad irni, mert ugy remlik, nem ez az elso kifogas reszedrol

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49481) koxx válasza rt06 (#49480) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert csak, nem azt kértem, hogy ne beszéljenek róla hanem, hogy tegyék offba, ennyi. Minden témának megvan a megfelelő topikja.

[ Szerkesztve ]

(#49482) rt06 válasza koxx (#49481) üzenetére


rt06
veterán

elnezest, felreertettelek, azt hittem az elobbit, mint moderator kered

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49483) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nézi vki közületek az új Avengers rajzfilmsorozatot?

Viszik tovább a filmek formaterveit.
Érdekes cucc, második évad végefele tart.

Hulk itt végig értelmesebb+van egy rajzfilm, ahol konkrétan azt hiszem nanobotokkal okosítját egy másik bolygón.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49484) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Napi Tibi :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49485) Tibiajax válasza antikomcsi (#49472) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valami ilyesmit szeretnél?..

hoffman köszike.. :B hát nem felejtetted el a szerelmemet

[ Szerkesztve ]

(#49486) hoffman_ válasza Tibiajax (#49485) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem egy felejthető jelenség :) És ez a kép róla talán az összes eddigi közül nekem is a kedvencem, 10/10 :K

A mozi-terem-univerzum pedig eszméletlen, szinte megkönnyeztem, tökéletes.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49487) F34R válasza Zirowe (#49483) üzenetére


F34R
nagyúr

The Avengers Earths Mightiest Heroes ??

nem, nekem a grafika butának tűnik azért nem nézem.

(#49475) Edenyke

mondjuk egy ~10 m2-es szobába az is bőven elég lenne nekem. + nem kell htpc-re költenem csak egy értelmes tárolót rákötni a lejátszóra. egy fasza 2.0 is jól jönne.

(#49488) antikomcsi válasza Tibiajax (#49485) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na, ez már sok cukorral elmegy. :DDD ;]

De a sok porfogó nekem nem kéne. :DDD Bár ha lenne, akkor biztos, hogy Consuela takarítgatná! :DDD

(#49489) dokee78 válasza hoffman_ (#49484) üzenetére


dokee78
félisten

Ki ez a maca?

(#49490) Tibiajax válasza antikomcsi (#49488) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na egy utolsót. ez az über nálam. ennél komolyabb és zeneibb mozit otthonra, nem nagyon lehetne összehozni.. [link]
brutális.

(#49491) madgie válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


madgie
titán

No, itt van Calibration Results is :DDD

(amúgy szép)

(#49492) antikomcsi válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hú, ez nagyon "állat", és még ízléses is.

Ez nekem is jó lenne. :B

(#49493) atike válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


atike
nagyúr

Nem is lenne hova raknom... Sehol nem lenne hely neki... Bár szerintem még egy falat is kibontanék, csak hogy legyen egy ilyenem. :D Bár ennyi lenne az "akadálya"... :DDD

Király!

(#49494) F34R válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez mese , jelenleg egyedül nem tudnám kiélvezni csak társasággal meg ahogy elnézem hely is kellene hozzá bőven.

Azért kiváncsi lennék mit tudnak azok a subok :O

(#49495) raczger


raczger
őstag

Tegnap én is megnézhettem végre a Prometheust (imax3d, 10. sor legközepe, legjobb helyen :D ).

9/10

Spoiler
Olvastam néhány véleményt még itt a topikban, sokaknak az nem tetszett, az okozott csalódás, ami engem pont megfogott benne. Mi is sokat beszélgettünk utána még a filmről, nem is tudom, volt-e ilyen, hogy ennyit beszélgettünk volna mozi után a haverokkal a filmről.
Jó, hogy gondolkozni kellett a filmen, jó hogy nem rágták a szádba a lényeget, az üzenetet, sokaknak nem is esett le. Sok lehetőség maradt a sztoriban, hisz egy-két húzása David-nek, amit nem árultak el a nézőnek, az egyik ugye, hogy miért fertőzte meg a tudóst azzal a fekete cuccal, a másik pedig, hogy vajon mit mondhatott a teremtőnek? Nem biztos, hogy azt fordította le, amit mondott neki az öreg és ezért támadt rájuk (hisz a robot várta, hogy az ő teremtője, az öreg meghaljon, hogy szabad legyen).
Valami még nekem is hiányzott a filmből, de nem tudom mi, ezért nem 10 pontot adtam rá.
A bátyám mellesleg jó példa arra, hogy nem neki való film, rohadtul nem figyelt oda a történetre a lényeges momentumokra és nekünk kellett elmagyarázni, hogy is volt.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#49496) stranger28 válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


stranger28
addikt

Dászíp.

(#49497) Integra válasza raczger (#49495) üzenetére


Integra
titán

ezért fogsz kapni :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49498) Tibiajax válasza F34R (#49494) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nemcsak a szubok.. azok a nautilusok a classékkal meghajtva elég masszívak.. a kábelezés többe kerül kb mint az én egész rendszerem. azok a szutyok transparent kígyók hátul sokszázezres kategóriák csak
mocskos szép rendszer, alig bírom elhinni, h egy magánemberé, inkább tünik egy highend-es cég prezentációs szobájának

(#49499) Integra válasza Tibiajax (#49498) üzenetére


Integra
titán

voltam egy magyarhoni házban, ismerősnél. olyan rendszere van, hogy nem hiszed el.. én nem láttam soha életemben ennél jobb képet és hallottam hangot. döbbenet. durva évek alatt rakta így össze, cserélt mindent mindennel.. elképesztő.. ok, van is aprópénze hozzá. :)
állítólag a szakik között az övé az egyik referencia rendszer az országban.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49500) pohár válasza Tibiajax (#49490) üzenetére


pohár
félisten

csak a Velo sub volt 5 rongy 2004-ben, mi ez ha nem olcsó :D
meg ez a sok B&W cucc, hát szerintem valami maffiafőnök építette ezt, mert normális embernek nincs ennyi pénze rá :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.