Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 22

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

EA SPORTS FIFA 22

[link]

Megjelenés: Október 1.(Standard) - Szeptember 27. (Ultimate).
Célplatformok: PC (Origin és Steam), Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Kiadások:
EA SPORTS™ FIFA 22 Standard Edition
EA SPORTS™ FIFA 22 Ultimate Edition + Limited Time Bonus

A topik a PC-s szekciónál lett létrehozva, de ugyanúgy a konzolos változatok topikja is. Hamarosan érkezik és frissül a topik összefoglaló egészen a megjelenésig és természetesen utána is

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) toxicjew


toxicjew
addikt

Na most akkor írjam le ugyanazt, mint tavaly? :)) Nem, ez a rész más lesz, a történelem legjobb játékát fogják elkészíteni, majd meglátjátok :K

(#3) Jakesz


Jakesz
őstag

A generációváltás miatt most talán egy picit jobban lehet bizakodni, hogy a hangzatos ígérgetésekből több valósul meg, mint amennyi általában szokott. Ha a mozgás és fizika érdemben fog fejlődni, akkor a nextgen 120 hz támogatás mellett nagyon frankó lesz.

(#4) eM'82


eM'82
addikt

Kíváncsi vagyok hogy az old genesek milyen tartalmat kapnak? Lesz-e értelme kiadni érte egy rakás pénzt, vagy majd tényleg a next gen konzolokra lesz már innentől érdemes megvenni.
A női kommentár: micsoda újítás. :W

(#5) Stylerr


Stylerr
addikt

Fullos verziót rendelem elő, én a 4600 Fifa pointnak jobban örülök, mint a heti 2 pakknak. Indulásnál sokat jelenthet az a néhány pakk.

(#6) |AP|


|AP|
veterán

Én PC-n egyelőre nem látom az Ultimate+bónuszok lehetőséget, csak a standard rendelhető elő.
Amúgy még nem is tudom, hogy maradjak-e PC-n, vagy próbáljak beszerezni egy PS 5-öt

(#7) mcwolf79 válasza |AP| (#6) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát ha nem a gennyes scalper-ektől akarsz szerezni PS5-öt , mire rád kerül a sor majdnem kifullad a Fifa22.
Amúgy komolyan csodálkozom , hogy manapság ez még kérdéses valakinek 😳 Mármint hogy konzol vagy PC duruzsoljon a FIFA alatt 😯

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#8) |AP| válasza mcwolf79 (#7) üzenetére


|AP|
veterán

vagyunk azért páran a 21 topikban is, akik PC-n nyomják :)
Mással nem játszok, nem vagyok benne biztos, hogy ezért megérné egy konzol...
Vagy van az a forgatókönyv, hogy szerzek egy olcsó PS4-et, elvileg upgradelhetőlesz a PS4-es verzió, ha esetleg jövőre valamikor meg lenne PS5.
Ezzel csak az a gond, hogy a PS5 kontrollere iszonyat jó, ezt használom PC-n és nagyon megszoktam.

(#9) Bazsi1987 válasza mcwolf79 (#7) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Főleg pc nem is kapja meg ezt a hyper valamit, csak a next-gen konzol meg a stadia-s változat :)

[ Szerkesztve ]

(#10) toxicjew válasza |AP| (#8) üzenetére


toxicjew
addikt

Csak ezért a szarért ne vegyél konzolt, abszolút nem éri meg sztem.

Bazsi: lehet nem is baj, eleve ez a +4000 animáció (hagyjuk, hogy ez mennyire hihető) oda fog verni a játéknak, ez a hypermotion meg a jó ég tudja hogy fog kinézni a gyakorlatban :D 3 év FUT után teljesen szkeptikus vagyok már minden ilyen csilivili kitalált featureök hallatán.

(#11) |AP| válasza toxicjew (#10) üzenetére


|AP|
veterán

Ja, nekem már elég lesz ha normálisan lehet passzolni :)
Amúgy a Stadiát pont a napokban kezdtem kipróbálni, de nem hiszem hogy túl sokan játszanának azon a platformon, így a FUT ott felejtős...

eM'82: nekem nem volt ilyen felugró ablakos gondom idén.

[ Szerkesztve ]

(#12) eM'82 válasza |AP| (#8) üzenetére


eM'82
addikt

Anno én is csak a Fifaval játszottam, és csak amiatt váltottam konzolra. Előbb Xboxra (One X), utána PS4re, jövőre PS5re.
Mondjuk az is igaz, hogy a pS5 jóval drágább story mint eddig bármelyik.

Untam hogy 2 évente szinte új videokártyát kell venni egy focis játékhoz, valamint a csalók jóval nagyobb számban voltak jelen, és nem mellesleg rengeteg DNF jutott, mikor fel-felugrott egy értesítő ablak (pedig anno mindenféle kiegészítő progit letöltöttem + game mode bekapcs...).

[ Szerkesztve ]

(#13) |AP| válasza eM'82 (#12) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem én a 22-t még letolom PC-n, aztán meglátjuk. A grafikai csicsák érdekelnek a legkevésbé, inkább normális játékmenet legyen.
PC-n amúgy is könnyebb jó eredményt elérni FUT-ban, mint azt megtudtuk a 21 topikban :)

(#14) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

BEJELENTETTÉK A FIFA 22-T! ITT VANNAK A RÉSZLETEK!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#15) eM'82


eM'82
addikt

tehát ha aug 11-ig előfizetsz, akkor majd Dec1-jén kapsz egy Fut Heroes kártyát. Ééééérdekes. Van egy olyan érzésem, hogy addigra már majdnem tökmindegy lesz egy ilyen lap.

(#16) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

ITT VANNAK A FIFA 22 ÁRAI – HOGYAN LEHET OLCSÓBBAN BESZEREZNI?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#17) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Külső másolásvédelem (DRM): EA on-line activation and Origin client software installation and background use required.
1 gépenkénti aktiválási korlát"

Érdekes lesz. :D Nem FIFA-zom, csak Twitteren láttam a bejegyzést a témában. [link]

Mondjuk esélyes, hogy az lesz amit hozzászólásban is írnak. (Különben nagy balhé lenne belőle)

"Pretty sure that's just Denuvo 24h DRM (Meaning, only 1 machine can activate it every 24h) so if you want to activate it again, just wait"'

Live-Die-Respawn

(#18) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! Ha xboxon home-olok ismerosommel, de neki a regebbi generacioja van nekem az ujabb, akkor ultimate edition-t kellene megvennu knhigy mindketten tudjunk jatszani?

[ Szerkesztve ]

(#19) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt



So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#20) Geradossz


Geradossz
aktív tag

Szerintetek fifa esetén mennyit számít ps5/xbox series x esetében, hogy a monitor válaszideje 1ms vagy 5 ms, illetve 60hz vagy 120hz? Van ennek bármi jelentősége, vagy inkább ezek fps game esetén jönnek ki?

(#21) Jakesz válasza Geradossz (#20) üzenetére


Jakesz
őstag

1ms és 5ms között nincs érezhető különbség. 60 és 120 hz között már van. Amellett, hogy folyékonyabb lesz a játék, a reakcióidőre is jótékonyan hat.

(#22) Geradossz válasza Jakesz (#21) üzenetére


Geradossz
aktív tag

Az a baj, hogy 4k 60hz a monitorom, 4k 120hz monitorok indokolatlanul drágák, tv olcsóbb lenne, de nem akarok TV-t venni a konzolhoz. Második monitor kéne inkább, de még egy 4k 60hz akkor meg minek? jo egy kisebb is.

(#23) |AP|


|AP|
veterán

a Stadia platformmal vajon érdemes lesz kísérletezni? Megy rajta egyáltalán a FUT?
Így is elég problémás sokszor a hálózati kapcsolat, hát még ha maga a játék is egy távoli szerverről érkezik...
Na meg nem tudom hányan fogják ezen a platformon tolni, fog-e egyáltalán ellenfeleket találni.

(#24) toxicjew válasza |AP| (#23) üzenetére


toxicjew
addikt

Én a helyedben nem erőltetném, gyerekcipőben járó platform egy olyan játékban, ahol konzolon játszik a játékosbázis 80%a, a maradék 20% meg PCn.

(#25) |AP| válasza toxicjew (#24) üzenetére


|AP|
veterán

persze, nyilvánvaló.
Csak birizgálja az agyam az új rész, kicsit úgy érzem, hogy a PC-sek (illetve a régi konzolosok) kimaradnak valamiből, de persze azt is tudom, hogy ez nagyrészt csak parasztvakítás.
Azon görcsölök már egy hete hogy milyen platformon kezdjem a 22-t, és egyre fogy az idő aug. 11-ig :)

(#26) Jakesz válasza |AP| (#25) üzenetére


Jakesz
őstag

Mit kell ezen ennyire agyalni? Ha rendelkezel PS5-tel vagy az új Xbox-szal, akkor egyertelműen azok a verziók a nyerők. A legrosszabb meg a Stadia a késleltetés és a közel nulla játékosszám miatt.

(#27) |AP| válasza Jakesz (#26) üzenetére


|AP|
veterán

"Ha rendelkezel PS5-tel vagy az új Xbox-szal, akkor egyertelműen azok a verziók a nyerők"
Nyilván ha rendelkeznék, akkor nem agyalnék :)
Az agyalás azon megy, hogy fektessek-e bármilyen konzolba, vagy maradjak PC-n.

(#28) toxicjew válasza |AP| (#25) üzenetére


toxicjew
addikt

Nem maradsz ki semmiből, max annyi, hogy a next geneseket 4kban fogja szopatni a játék :D Ne görcsölj rá, nem veszítesz semmit, ha PCn maradsz, a játék egy kalap szar lesz ígyis, úgyis.

(#29) |AP| válasza toxicjew (#28) üzenetére


|AP|
veterán

ok, te mindig visszaterelsz a földre :DDD

(#30) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na én is elő rendeltem az ultimate verziót XSX-re. Sajna mostanában megint elkapott a HÉV. 5%-ban reménykedem , hogy lesz annyi javulás a gameplay-ben (főleg az AI-ban várok előrelépést ), hogy jobb lesz a játékélmény mint a FIFA 21-ben . Azt már nem merem remélni , hogy nem lesz olyan scriptelt fős, mint tavaly. Persze a maradék 95 % majdnem biztos benne , hogy ugyanolyan kula lesz , mint a tavalyi verzió .
PES nem opció , főleg a múltkor kiadott network teszt verzió után . Oké hogy korai build , de az szégyen és gyalázat volt . Majd ha jön GP-be majd teszek vele egy próbát , de sok reményt nem fűzök hozza , ígéretek ide vagy oda .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#31) TrueGooner válasza mcwolf79 (#30) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Holnap lesz a hivatalos PES bemutató, érdemes lesz rá vetned egy pillantást. De a NETWORK tesztből is ki indulhatsz, és szivathatod magad még egy évig a Fifával. 😀 A PES nem csak ígéegetni szokott, és a trailereiket sem CGI-al készítik mint a "nagytesó".. Én a helyedben még kivárnám. :)

(#32) Stylerr válasza TrueGooner (#31) üzenetére


Stylerr
addikt

Kivárom én is a PES bemutatót, de közel sem annyira jó az a játék, mint ahogy itt hirdeted az igét. Játszottam vele sokáig, de se kontent nincs benne, se szerverek, se ellenfelek. A realisztikus játékmenet meg szerintem inkább nyúlós, mintsem realisztikus. Nem véletlenül tértem vissza a Fifához.

(#33) TrueGooner válasza Stylerr (#32) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Én tisztában vagyok a hiányosságaival, és el is ismerem. Nagyon kevés benne a tartalom, a szerverek és a kevés játékos pedig együttesen egy lassabb matchmakinget generál. Nekem a játékmenet nagyon tetszik.

A FIFA ennek az ellentéte, naphosszat lehet csinálni az Objecteket, építeni a csapatot, kereskedni a lapokkal. Megértem aki emiatt szereti a FIFA-t.

Én csak azt mondom, aki már nagyon kivan a FIFA-tól, adjon majd egy esélyt az új PES-nek, mert lehet, hogy megkedveli.

Én is sokat várok az új PES-től, sokkal több kontentet, több lehetőséget. Ami most van kevés, igazából jelenleg is Menedzser módot tolom benne, nem pedig online. :)

(#34) mcwolf79 válasza TrueGooner (#31) üzenetére


mcwolf79
veterán

Kipróbáltam és próbáltam szeretni a PES-t, de nem ment. Nem tudom pontosan meghatározni miért , de a FIFA sokkal smooth-abb játékélményt ad . És nem , nem azért mert a FIFA arcade , a PES “szimulátor “, a PES-sel olyan nyögvenyelős játszani . Darabos az egész játék , vhogy nekem az animációk sem az igaziak .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35) Jakesz válasza Stylerr (#32) üzenetére


Jakesz
őstag

Felhasználás kérdése, hogy kinek melyik a jobb. Aki szereti az effelé pepecselést, mint amiket felsoroltál, akkor tény, hogy a FIFA jobb. Viszont, ha ezek a sallangok nem számítanak, csak a nagybetűs foci, főleg ha haverral a TV előtt van játszva, akkor egyertelműen a PES a nyerő.

(#36) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Olyan szomorú, hogy ennyire el van kényelmesedve az EA... Ez már rendesen pofátlanság. Twitterre feltettek egy rövid videót, hogy July 20.-án, az-az ma, EAPlayLive Spotlight, és gameplay felvételek.

Itt: [link]

Mindezt úgy, hogy annyira pofátlanul lusták, hogy benne hagytak egy olyan bugot, amely évek óta b.ssza a játékosok csőrét... Ezt: [link]

Agyon szerkesztik a fényeket, a kameramozgást, mindent. De egyvalamit nem lehet. Azt sajnos programozni kellene... :(

(#37) toxicjew válasza TrueGooner (#36) üzenetére


toxicjew
addikt

Túl sokat nézel ki belőlük :)

(#38) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

FIFA 22 | Official Gameplay Reveal | EA Play Spotlight

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#39) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Végre megtudtunk pár dolgot a Next-Gen gameplayel, a Hypermotion Technologival, az Animációkkal és a Fizikával kapcsolatban!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#40) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Erling Haaland running FIFA 22

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#41) Toguro San


Toguro San
tag

PS5 birtokosként jobban várom a PS4-es verziót! :D
Kíváncsi vagyok, hogy a Hypermotion kivételével mindent megkapnak-e a régi generációval játszók

(#42) mcwolf79 válasza Toguro San (#41) üzenetére


mcwolf79
veterán

Tartalmilag valszeg ugyanolyan lesz a két verzió , csak vizuálban és animációban lesz másabb (remélhetőleg jobb) a nextgen verzió .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#43) Toguro San válasza mcwolf79 (#42) üzenetére


Toguro San
tag

Igen, valószínűleg igazad lesz. Az ügyesebb kapus mozgásokat kíváncsian várom.
Én előző évben/években is hiányoltam a "potya gólokat". Az ilyen klasszikusokat, amelyekről tudod, hogy potyák.....
Nem azt az idegesítőt, amikor a lábhoz gurított labdára egy tigrisbukfencet ugrott a kapus és nem védett, hanem amelyek tényleg potyák.....
Egy hátrapasszolt labda elcsúszik a lába alatt.... Vagy amit ölre venne, az átcsúszik alatta, vagy kipattan róla.... Ilyesmik.
Mintha régebbi szériákban lett volna emlékeim szerint.
De összességében egy ügyesebb, jobb kapusmodellnek szerintem mindenki örülni fog.

(#44) mcwolf79 válasza Toguro San (#43) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát sztem már letöröltem a le mentett videókat , de én kaptam olyan gólokat a kapus miatt , hogy fogtam a fejem . Beadás , mellémenne , de belenyúl a kapus és bepattan .Rálövik , és bepattan a kapusról , mert nem tudja megfogni . Jópár ilyen volt.
Én leginkább a beállított stratégia követésének javulását várom . Ha beállítom , hogy mindenki támadjon , akkor a fél csapat ne a félpályán baxxa a rezet. Sokszor olyan is van/volt , hogy a netkapcsolattól függetlenül mintha késne a bevitel , vagy épp be sem veszi az inputot. Na meg netkapcsolat : néha olyan laggtenger van, és másodpercek te befagy a játék , hogy a hajam tépem.Meg ilyesmik .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#45) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

OFF, de hátha érdekel néhányótokat.
eFootball Reveal Trailer [link]

Összegezve...
- Cross Platform (Mobil, PC, Xbox, PS).
- Free to Play (Match Pass-al (Season Pass) ellátva)).
- Nincs számozás, nincs évente új játék, ezt fogják folyamatosan frissíteni.

Személyes vélemény, mint PES párti...
Nem pont erre számítottam. Az új motortól sokkal, de sokkal többet vártam, azthittem le fog esni az állam. És végül is leesett, olyan trágyán fest... Következtetést azért nem szeretnék levonni belőle, de azbeddigi bemutatók alapján a Fifa egy jobb játék lehet sajnos. A Free2Play megoldás, a Cross Platform megoldással keresztezve pedig érdekes lehet.

(#46) Jakesz válasza TrueGooner (#45) üzenetére


Jakesz
őstag

Nincs semmi baj a grafikájával, sőt nekem kimondottan tetszik. És azt te sem várhattad, hogy már a legelső játékkal ellövik az összes puskaport, amit ez az új motor nyújtani tud.
De még ha igazad is van, és tényleg pofásabban néz ki a FIFA... Akkor sem ezen fog eldőlni, hogy melyik a jobb játék.

(#47) TrueGooner válasza Jakesz (#46) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem lesz több játék, ez egy folyamatosan frissülő, számozatlan "eFootball", de értem mit szeretnél mondani. Szerintem a jelenlegi PES szebb, de lehet csak szokatlan. Na de puding próbája az evés, majd meglátjuk akció közben milyen. :)

Az pedig, hogy mobilon is ugyan az a játék (elvileg ugyan az a fiók is, tehát viheted a zsebedben a csapatodat is) lesz elérhető mint PC-n vagy Konzolon, szerintem zseniális gondolat.

(#48) myckey válasza Jakesz (#46) üzenetére


myckey
veterán

Adlak.
Sztm rendben van a megjelenés, a stadionok, mikor a játékosok ráléptek a pályára...jó !
Egyébként meg az új irány is bejön. De ami a lényeg, hogy játékmenetben legyen rendben. ne legyen agyonscriptelt, droidmozgás stb. mint a .....

Örülök ennek a bejelentésnek.Tetszik ez a hozzáállás a fejlesztőktől.

De ahogy írták..."puding próbája az evés "

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#49) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Változások az Ultimate Team legnépszerűbb játékmódjaiban!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#50) eM'82 válasza TrueGooner (#45) üzenetére


eM'82
addikt

Az hogy a grafikai környezet - amiben tálalják - továbbra is ósdi és fapados nem lep meg. Nincs igényük rá (pénzük biztosan van). Pedig egy szart könnyű jó designnal eladni. Erre épít egy jó marketinggépezet.
PES-nél nekem alapvetően az instant reakció hiányzott, gomblenyomásnál (össze nem lehet hasonlítani a Fifa-val ilyen téren). Valamint lehet egy játék realisztikus, ha közben álló helyzetben siklik a támaszkodó a lába a "füvön" (direkt az idézőjel).
Drukkolok nekik!

Anno imádtam a PES-t (igaz még PSPn...)

Ettől az új Fifától nem várok sokat, főleg így, hogy ps4-re kvázi legacy edition érkezik. Demo után lesz érdemes nyilatkozni róla, addig maradnak a teaser videók EA-től :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 22
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.