Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Fecogame válasza atillaahun (#1994) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem kell egyszerre feltölteni, később is tudja folytatni a kliens a feltöltést.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2002) F34R


F34R
nagyúr

copy vagy inkabb dropbox ami emberbaratabb ( sajnos nincs mas alternativa hiaba hogy ruhellem az USA-t de egyszeruen nincs normalis europai megfelelojuk.) Mulktor titkosittam a fajljaimat csak elfelejtettem a jelszot igy ugyan ugy meg voltam fogva+ wualat nem tudtam a meloban hasznalni ott csak a web feluleleten ertem volna valamit.

(#2003) HZoli87


HZoli87
veterán

Én most nyergelek át Drive-ra (SkyDrive-ról - 25GB), sokkal gyorsabb a le/feltöltés. Remélem biztonságos is.

(#2004) SG3rg0 válasza HZoli87 (#2003) üzenetére


SG3rg0
őstag

Miről váltasz?

(#2005) Rimuru válasza SG3rg0 (#2004) üzenetére


Rimuru
veterán

"(SkyDrive-ról - 25GB)" :F

Vigyázat, csalok!

(#2006) SG3rg0 válasza Rimuru (#2005) üzenetére


SG3rg0
őstag

Bocs.....

(#2007) Lewzke


Lewzke
őstag

vannak itt Tresorit szakértők? érdekelne, hogy az 50 gigás akciós csomag mennyire különbözik a sima ingyenes 5 gigás csomagtól, egyáltalán különbözik-e? gondolok itt a maximális eszközök számára, cryptolink letöltésekre, sávszélességre, maximális fájlmérete (gyakorlatilag a Tresorit oldalán Plans fül alatti táblázat érdekelne erre a "csomagra")

(#2008) artiny


artiny
őstag

más is kapott 23gb dropbox helyet egy évig vagy cask én ? :B azzal hogy feltelepitettem a telefonomra az android verziot

(#2009) SG3rg0 válasza artiny (#2008) üzenetére


SG3rg0
őstag

Más is akinek olyan telefonja van ami szerepel a promócióban.

(#2010) viralmind


viralmind
aktív tag

Vegre megjelent: Hivatalos Mega sync kliens

(#2011) matyi19 válasza viralmind (#2010) üzenetére


matyi19
őstag

Szuper, én is vártam...

(#2012) matyi19


matyi19
őstag

Amúgy a Mega es Copy közül melyiket ajánlanátok, melyik a megbízhatóbb, gyorsabb?
Mivel még, nem volt a Mega-nak klien-e, elkezdtem használni a copy-t, ahova majdnem 40 Gb-t már fel is töltöttem, viszont hogy itt a Mega kliens átmennék arra, ha azt mondjátok jobb.
A Copy-n elég lassú volt a feltöltés, viszont a letöltés gyorsabb...

(#2013) viralmind válasza matyi19 (#2012) üzenetére


viralmind
aktív tag

En nem ismerem a copy-t ,doksikra es egyeb kisebb dolgokra skydrive-ot hasznalok, valamint van 50gb box-om is de azt vegkepp nem hasznalom a 250-es fajl korlat miatt.Es pont ez az amiert vartam mar a mega klienst,mert a csaladi fotok ,videok backupjanak tokeletesen megteszi es nincs file korlatozas sem.Melora es doksiknak pedig jobb a skydrive a szerkesztesi ,es megjelenitesi funkciok miatt.Nalam a mega elfogadhato gyorsasagu,inkabb csak felfele toltogetek archivalas celjabol ,de eddig amit a netem birt felfele azt hozta is a mega,de van benne egyebkent savszel allitasi lehetoseg is.Valamint ahogy latom barmilyen mappat lehet sync-elni,nem csak egy dedikalt mappat mint a skydrive,dropbox eseten.

(#2014) matyi19 válasza viralmind (#2013) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem is a családi kepékhez videókhoz kell.
De sokkal gyorsabb mint a Copy, jelenleg 3-4 MB-vel tölt fel, a Copy alig érte el a 300-400 kb/s-ot.
Szerintem váltok Mega-ra, annak ellenére hogy a Copy-n jelenleg 55 GB-m van...

[ Szerkesztve ]

(#2015) proradeon válasza matyi19 (#2014) üzenetére


proradeon
őstag

Én csalódtam mega-ban. Regisztráltam az 50 GB-os tárhely miatt. Eleinte maximális sebességgel tudtam feltölteni, ezért fel is töltöttem jó 40 GB-nyi backup-ot. Viszont mióta ennyi adatot tárolok ott, a feltöltési sebesség leesett 100-300 kB/s-re. Ez még nem is lenne akkora gond, de elkezdtem feltölteni egy 5 GB-s file-t, majd ha felment 5-10%, visszaesett 0%-ra... Így soha nem ért fel a file. (Próbáltam több böngészővel is.)

Így végül inkább váltottam Google Drive-ra. Igaz nem ad 50 GB tárhelyet, de gyors és megbízható.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2016) matyi19 válasza proradeon (#2015) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem jelenleg, 38 GB-adat van feltöltve a Mega-ra.
Míg nem volt a kliens, böngészőből nekem sem tetszett, nagyon lassú volt. De így kliensen keresztül 3-4 MB-el tölt fel...
Az a helyzet, nekem más nem nagyon jöhet szóban (kivetél a Copy, de az nagyon lassú), mivel jelenleg 38 GB adatom van, ami bővülni fog.

(#2017) matyi19


matyi19
őstag

Egy kérdés:
Mega-ban kiválasztottam a számítógépen egy mappát hogy töltse fel, ez meg is történt.
Viszont ha valamit törlök ebből a mappából, automatikusan törli a Mega tárhelyről is (ez normális).
Kérdésem az lenne, ha windows csere esetén formázom azt a partíciót ami Mega-n van megosztva, mi történik az itt tárolt fájlokkal?

(#2018) Sickboy25 válasza matyi19 (#2017) üzenetére


Sickboy25
addikt

semmi törölhető...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2019) matyi19 válasza Sickboy25 (#2018) üzenetére


matyi19
őstag

Pont az lenne a lényeg, hogy megmaradjon...
Erről lenne szó, minden képemet ott tárolom...

[ Szerkesztve ]

(#2020) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan felhő tárhely ahol a számítógépen lévő kliens úgy működik, hogy jobb klikkes menüből lehet kiválasztani azokat a fájlokat/mappákat amiket szinkronizálni akarok, de a fájl vagy mappa áthelyezése vagy másolása nélkül! Tehát ne úgy mint a dropbox-nál hogy megduplázza a gépen található fájlt, csak jelölje meg egy pipával hogy szinkronizálva van.
Vagy nekem kell feltalálnom?:)

(#2021) viralmind válasza matyi19 (#2019) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ahogy latom neked szet van particionalva a vinyo ,tehat gondolom van c meghajto amin van a windows.Windows csere eseten a d-particiohoz gondolom nem nyulsz ,mert minek?A c-re fogod rakni a windowst aztan feltelepited a klienst es ujra beallitod a d-meghajton a konyvtarat.Vagy nem jol gondolom?

(#2022) vampire17 válasza maestro87 (#2020) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok!

Azt hiszem nem volt még róla szó, de ma kezdtem el használni a StreamNation nevű szolgáltatót.

Amit tudni kell róla:

- Alapvetően csak videót és képet lehet rajta tárolni (egyfajta mediahub)
- A free rész 5GB, de a szokásos dolgokkal (megosztás, stb) föl lehet tornázni 20-GB-ig.
- Rengeteg féle videóformátumot felismer (mkv, avi, ezek nyilván alap...)
- A videó fájlokból nyilván eltárolódik a nyers fájl, ami bármikor letölthető viszont automatikus konverzióval elkészülnek az mp4 verziók, különféle minőségekben (a maximum felbontás mindig a nyers fájl felbontása)
- A konvertált videók a weboldalon valamint iOS eszközökön (app) megtekinthetőek (Android+Chromecast support fejelsztés alatt!!)
- torrent support (!!!) seed nincs!
- feltöltési sebesség kiválló (nekem torrentről kb 20-30 Mbit-el ment, de nyilván ez seeder függő is)
- cover+leírás support (nem kell átnevezni a fájlt előtte, utólag is tetszőleges filmre rákereshetsz)
- felirat support (az opensubtitles adatbázisát használja, szóval akár magadnak is tölthetsz föl)
- A videókat megoszthatod a barátaiddal
- A stream is gyors, nem akad a full-HD sem. (nyilván függ a netedtől is)

Árak/hó:

Free (írtabb föntebb)
100 GB = 5 dollár
500 GB = 10 dollár
Korlátlan (!!) = 20 dollár

Nekem annyira megtetszett, hogy előfizettem a korlátlanra! Majd meglátjuk hogy miképp válik be, havi 4000 Ft-ot vastagon megér!

Negatívumok:

- Az Android Supportot nagyon várom, remélem mihamarabb megérkezik.
- Bár a letöltés gyors a szerverre, a konverzió már nem annyira... A rendszer sorba állít és miután rád kerül a sor, akkor kezdi konvertálni a videóid, ami nem 2 perc... Én most picit meg is fektettem, mert egy 90GB-os pakkot toltam fel neki (3*30GB mkv) és már 3 órája várakoztatásban van... Elvileg nincs felső határa a fájlok méretének, szóval meg kellene csinálnia... (az 1.5 GB-os filmet gond nélkül konvertálta)

Nekem ez idáig best-buy, ha nem lesz vele gond, akkor minden filmem ide megy föl!

Kérdezni ér, ha valakit érdekelnek egyéb részletek!

(#2020) maestro87 Helyi hálóban (meg neten is, csak ott lassabb) a perfekt megoldás erre a Bittorrent sync

[ Szerkesztve ]

(#2023) Rimuru válasza maestro87 (#2020) üzenetére


Rimuru
veterán

Soft link és bármelyik szolgáltatás.

Vigyázat, csalok!

(#2024) Fecogame válasza maestro87 (#2020) üzenetére


Fecogame
veterán

Bittorrent sync pont erre való :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2025) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Fel lehet csatolni valahogy a Dropbox vagy Google Drive mappámat úgy, hogy a fájlok ne tárolódjanak a gépemen, de a fájlokat tudjam kezelni, mint egy FTP vagy Samba esetén? Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#2026) maestro87 válasza Fecogame (#2024) üzenetére


maestro87
őstag

De a BitTorent Sync-nél bekapcsolva kell lennie a gépemnek is ha egy másik gépre akarok szinkronizálni, nem? Mivel nincs felhő ahova elmentse. Én a fájljaim egy részét szeretném megtartani a gépemen 1 példányban a maga kis saját mappájában a másik részét pedig törölném a gépről és csak a felhőről érhetném el.

(#2023) colomb2: És ez hogy oldható meg?

(#2025) RazorGTR1: Szerintem nem. Max. be tudod állítani hogy melyik mappákat szinkronizálja, de akkor csak a böngészőből tudod őket kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Fecogame válasza maestro87 (#2026) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez esetben:

Felhő = az egyik gép

Így ha a forrás gép ( amin van az anyag ) nincs bekapcsolva, nem is történik meg a szinkronizáció.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2028) Rimuru válasza maestro87 (#2026) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows alatt nem tudom, nézz rá erre. Én úgy csinálnám hogy írnék a szkriptet amit beraknék a SendTo-ba így könnyű lenne (de mint mondtam Windows alatt nem tudom ez hogy működik).

Vigyázat, csalok!

(#2029) maestro87 válasza Fecogame (#2027) üzenetére


maestro87
őstag

Nem. A szinkronizáció ne függjön a gép állapotától, tehát kell a felhőtárhely. Feleslegesen villanyszámlát nem fogok fizetni, azt fizesse pl. a Google. Esetleg router+ftp lenne egy másik megoldás. Nekem ugyanaz kellene mint pl. a dropbox, de ne kelljen bemásolnom a dropbox mappába a fájlt, hanem ha bárhol a merevlemezen a fájlt kijelölöm és a jobb klikkes menüben rábökök pl. Sync DropBox vagy hasonlóra akkor szinkronizálja, de fontos hogy ezzel ne másolja át a dropbox mappába (ne duplázza meg a fájlt) csak jegyezze meg hogy azt is szinkronizálnia kell. Most is van ilyen, hogy Send to DropBox, de azzal átmásolja a fájlt vagyis megduplázza.

(#2028) colomb2: Oké, köszi majd utánanézek. Bár nem tudom hogy miért nem csinált még ilyen szoftvert egy felhőtárhely szolgáltató sem pedig nem lenne egy nagy valami megírni.

(#2030) viralmind válasza maestro87 (#2029) üzenetére


viralmind
aktív tag

Talan a wualaban van ilyen ,ott lehet asszem valasztani hogy sync-eljen ,vagy csak backupoljon.Nezz ra esetleg en mar regebben hasznaltam es remlik ilyesmi.

(#2031) matyi19 válasza viralmind (#2021) üzenetére


matyi19
őstag

Szóval!
Nekem van a Local Disc D-n egy Images nevű mappám, az összes kepémmel videómmal.
Kiválasztottam, Mega-ban, hogy ezt a mappát töltse fel "felhőbe", jelenleg ha készülnek új kepék, és bemásolom ebbe a D/Images mappába, akkor automatikusan feltölti Mega-ra is (ez volt a cél).
A kérdés, ha windows csere eseten mindent formázok=> D/Images mappa is törlésre kerül, akkor a Mega-ról is eltűnik minden?

(#2032) viralmind válasza matyi19 (#2031) üzenetére


viralmind
aktív tag

Nem ertem a d meghajtot miert kell formazni egy windows reinstall eseten,legalabbis en egy normalis rendszert ugy kepzelek el hogy van egy rendszermeghajto c:\ x gigaval ,es van akar tobb particio minden masnak.Reinstallkor logikusan csak a c-t fogom formazni,a tobbi particiohoz felesleges nyulkalni.Viszont ha ez nalad valami szemelyes perverzio :-) akkor azt javaslom hogy mielott formazod a d-t elotte vedd ki a kliensbol a szinkronizalast,majd miutan kesz a formazas hozd letre ugyanazt a mappat es elvileg le kellene neki szinkronizalnia bele a cuccot.Legalabbis en igy latom ertelmet ,hogy ha ures a mappad viszont a felhoben ugyanaz a mappa tele van akkor letolti bele a kepeket.

Mielott ezt kiprobalod esetleg teszteld le :-) pld egy pendrive-on.

[ Szerkesztve ]

(#2033) matyi19 válasza viralmind (#2032) üzenetére


matyi19
őstag

Ok értem, nem szoktam formázni én sem a D:/-t, de ha mégis. Például úgy döntök, hogy kevés a tárhely a C:\-n, és az egészet újraparticionálom...

(#2034) viralmind válasza viralmind (#2032) üzenetére


viralmind
aktív tag

Na kiprobaltam egy pendriveon.Csinaltam egy kepek mappat majd hozzadtam a szinkronhoz.kileptem a kliensbol,aztan toroltem a kepek mappat.Majd ujra elinditottam a kliens-t,es az azonnal szolt hogy letiltotta ezt a szinkronizaciot ,mert nem letezik a mappa.Igy tehat a felhoben megmaradt.Vagyis ,ha te barmilyen okbol formazni akarod azt a meghajtot ahol a mappad szinkronizalva van akkor elotte lepj ki a kliensbol,aztan formazd, majd ha elinditod a klienst ,akkor ugye nem letezik a szinkronizalando mappad,ezert szolni fog hogy letiltotta.Ezutan ujra letrehozod a mappat ,es beallitod ra a szinkronizaciot a felhovel ,es szepen lehuzza oda a felhoben talalhato kepeket.Remelem erted :-)

[ Szerkesztve ]

(#2035) matyi19 válasza viralmind (#2034) üzenetére


matyi19
őstag

Igen, teljesen ertheto!
Koszonom!!

(#2036) Sickboy25 válasza matyi19 (#2019) üzenetére


Sickboy25
addikt

Bocs félreértettél, a hozzászólásom törölhető... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2037) dokee78


dokee78
félisten

Lehet úgy nagyobb méretű filet tárolni Dropboxon,hogy az csak a felhőben legyen,
tehát HDD-n ne foglalja a helyet?

(#2038) Rimuru válasza dokee78 (#2037) üzenetére


Rimuru
veterán

Selective Sync, csinálsz egy mappát amit a klienssel nem szinkronizáltatsz le.

Vigyázat, csalok!

(#2039) dokee78 válasza Rimuru (#2038) üzenetére


dokee78
félisten

Csinálok egy mappát,bemásolom amit szeretnék,hogy csak a felhőben legyen.
Amikor feltölti,kiválasztom,hogy ne szinkronizálja le és törölhetem a HDD-n?

[ Szerkesztve ]

(#2040) Rimuru válasza dokee78 (#2039) üzenetére


Rimuru
veterán

Amikor kiveszed a szinkronizációt alapból törli a helyi eszközön, utána webes felületen tudod intézni (vagy újra szinkronizálod, de akkor a tartalmát természetesen letölti).

Vigyázat, csalok!

(#2041) dokee78 válasza Rimuru (#2040) üzenetére


dokee78
félisten

Tehát akkor a bemásolás után vegyem ki a pipát csak.
Ha előtte veszem ki a pipát és úgy másolom be akkor fel sem tölti ugye?

(#2042) Rimuru válasza dokee78 (#2041) üzenetére


Rimuru
veterán

Pontosan, de ha nem ragaszkodsz a klienshez akkor utólag böngészőből is feltöltheted.

Vigyázat, csalok!

(#2043) dokee78 válasza Rimuru (#2042) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi a helpet. :K

(#2044) drjuris


drjuris
csendes tag

Sziasztok!

Erről [link] mi a véleményetek? :N

(#2045) SpyK333


SpyK333
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Barátnőm elkezdte hasznáni a dropboxot. Elvileg feltöltötte a telefonján lévő képeket, de mégis ott van egy mappa ami a feltöltött képekkel van tele,egy dropbox ikonos mappában. De a tárhhelyet viszont foglalja a telefonon, tehát 2x vannak fent a képek a telón. Mivel most kezdtük használni a tárhelyet ezügyben kérnék egy kis tanácsot, h akkor most hogy is van ez.

üdv! SpyK333

(#2046) Melack válasza SpyK333 (#2045) üzenetére


Melack
veterán

A dropbox mappa online, az nem kerül a telefonra - ergó a képek csak a kamera mappájában vannak meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2047) Fecogame


Fecogame
veterán

Duracell Cloud

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2048) tonyrulez válasza Fecogame (#2047) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mi lesz a következő, Túrórudi Cloud? :D

4 8 15 16 23 42

(#2049) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Azt meg lehet valahogyan oldani, hogy egy gépen 2 db Dropbox fiókkal jelentkezzek be?

(#2050) TRob1 válasza Vikt0r (#2049) üzenetére


TRob1
veterán

Persze, simán, ha be van állítva a winben 2 felhasználó. :) (Ha nincs, akkor már nehezebb ügy)

¤ R'n'R ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.