Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) alapz@j válasza TRob1 (#1798) üzenetére


alapz@j
tag

Ja, ja! Meg az is mekkora hazaárulás már, hogy nincs pirosfehérződ az ikonjában és nem HUNtresoritnak hívják!

[ Szerkesztve ]

(#1802) TRob1 válasza alapz@j (#1801) üzenetére


TRob1
veterán

Na na, azért nem kell túlzásokba esni. Én xarok rá, neked attól még nem kell. Teszed ami neked tetszik, és teszem én is ami nekem. Nekem megvan a magam véleménye az olyanokról akik nem a saját nyelvüket részesítik előnyben (akár párhuzamosan egy világnyelvvel, mert elfér mellette bőven - és nem majd valamikor). Ennyi. És bocs hogy véleményt mertem nyilvánítani.

Amúgy meg pont leírtad az előző hsz-edben hogy "kicsit sokat akarnak markolni, de nem bírják..." (csak más szavakkal). Szóval neked is van egy véleményed róluk, ami nem igazán pozitívan cseng.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1803) F34R válasza SG3rg0 (#1799) üzenetére


F34R
nagyúr

jajjj a mega 2048 bit RSA-jat is egy hibas script miatt meg lehetett kerulni. arra nem lehet adni hogy egy felho szolgaltatas hogy titkosit.

(#1804) vgyuri


vgyuri
őstag

Ingyen tárhely egyes HTC mobilok mellé: 2014. január 16-ig lehet igényelni, Google Drive tárhelyet ad.

(#1805) Sonja válasza vgyuri (#1804) üzenetére


Sonja
veterán

Ohh, köszi a linket! :R Egyelőre még nem kaptam semmit, de minden nap ránézek. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1806) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Valakinek ez az új HTC promo megjelent már?

(#1807) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Kipróbáltam a BT Sync-et, ami érdekes hogy a megosztó gép 3,6 MB/s-al töltött fel, miközben a másik gépen max 2,5MB/s-al lehet letölteni. Hogy az az extra mega merre és hogyan, fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1808) TRob1 válasza tonyrulez (#1807) üzenetére


TRob1
veterán

Az app készítőinek szerverére :D

¤ R'n'R ¤

(#1809) F34R


F34R
nagyúr

Tud valaki olyan cloud storage service-t mindani akiknek a szekhelye europan belul van ?

Most a wualat nezegetem, de ugye ahol app nincs mashogy nem tudom megnezni a filejaimat.

(#1810) vgyuri válasza F34R (#1809) üzenetére


vgyuri
őstag

hubiC? 25 gb tárhelyet ad, Franciaországban tárolják az adatokat.

(#1811) F34R válasza vgyuri (#1810) üzenetére


F34R
nagyúr

nincs valami mas ? eleg kevesebb tarhely is, multkor csontrafagyott mikor kiprobaltam a feloltest kepekkel.

(#1812) Watercolour válasza tonyrulez (#1807) üzenetére


Watercolour
aktív tag

TCPView programot javaslom annak kiderítésére.
Bár gyanítom, hogy csak overheadről van szó.

(#1813) alapz@j válasza F34R (#1809) üzenetére


alapz@j
tag

A németeknek van pár, én a HiDrive-ot használom, de ott a CloudSafe, az ownCube vagy a norvég Cloudme.

(#1814) F34R


F34R
nagyúr

megatools

igy azert mar kicsit masabb a helyzet.

(#1815) overland


overland
aktív tag

sziasztok, hölgynek melyiket ajánlanátok, ami nem túl bonyolult és magyarul beszél? 10-20gb min... laptopon használná

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#1816) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha egy Word dukumentumot jelszóval levédek,ami fontos információkat tartalmaz, mennyire biztonságos pl. a SkyDrive-n tárolni? Telefon saját memóriájában van jelenleg ez a védett dokumentum, de lehet, hogy ez így nem túl biztonságos.

(#1817) kispx válasza GEPESZ66 (#1816) üzenetére


kispx
addikt

Attól függ ki ellen véded.
1) NSA akkor nem
2) Valamelyik havertól. Úgy elég. Feltéve, ha nem adod ki a jelszavadat, nem hagyod, hogy keyloggert telepítsen a gépedre... stb. Tudtommal van kétlépcsős azonosítás is s SkyDriveban, amivel megnehezíted a hozzáférést.

(#1818) Fecogame


Fecogame
veterán

Memopal

Most tettem fel, eddig jónak tűnik. Nektek mi a tapasztalatotok vele?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1819) matyi19 válasza Fecogame (#1818) üzenetére


matyi19
őstag

(#1820) F34R válasza Fecogame (#1818) üzenetére


F34R
nagyúr

En is talaltam egy ujabbat: Dump Truck

(#1819) matyi19

mint az osszes tobbi semennyire, es mind emelett eleg funkcioszegeny, backupra talan eleg de megosztasra nem a legjobb, raadasul nalam bugzik a feltoltes is meg a letoltes is.

[ Szerkesztve ]

(#1821) matyi19 válasza F34R (#1820) üzenetére


matyi19
őstag

Biztonság alatt az adatok biztonságára gondoltam...
Úgy gondoltam, hogy feltöltöm az összes kepém.
Nem akarom megosztani, csak hogy bárhonnan elérhető legyen...

(#1822) Sanyi.mTs válasza matyi19 (#1821) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Akkor a flickr.com-ot próbáld ki.

(#1823) tonyrulez válasza matyi19 (#1821) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vagy esetleg ha elég neked a maximum 2048*2048-as felbontás, akkor ott van még a Google+, ugyanis ekkora képméret alatt nem számítja a tárhelyhez a képet, így végtelen mennyiségűt lehet feltölteni. Plusz mivel Google, és legalább Gmail szerintem már mindenkinek van, sokkal könnyebb megosztani másokkal.
Sokezer képem van már fent, össze-vissza osztogatva, nekem bejött.

4 8 15 16 23 42

(#1824) F34R válasza tonyrulez (#1823) üzenetére


F34R
nagyúr

szoval akkor a kozos cimterbol (15gb) nem veszi el akarmennyi keped is van ?

(#1825) tonyrulez válasza F34R (#1824) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha a megadottnál kisebb, akkor nem.

Egyébként hülyén írták hogy "az ennél kisebb...", a maximális méret 2048 pixel, tehát még ekkora is megengedett. Minden pixel számít :D
Ráadásul "ingyenes", mikor 15(esetleg +10) GB-ig minden az

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1826) F34R válasza tonyrulez (#1825) üzenetére


F34R
nagyúr

apjuk f*****-t , ennel kissebb fajlok tarolasa ingyenes, miert a nagyobb nem ? rosszul fogalmaznak az google drive tarhelybol veszi el...

(#1827) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tresorit droidos kliense megkapta az automatikus fényképfeltöltés funkciót!

(#1828) matyi19 válasza Sanyi.mTs (#1822) üzenetére


matyi19
őstag

Mennyi tárhely van ingyenesen?
El is felejtettem, nekem videóim is vannak :) , minden ami telefonnal készült, összesen több mint 30GB

(#1829) Hege1234


Hege1234
addikt

tresorit nál hogy lehet a jelszót resetelni ?

(#1830) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok
Copy.com-al kapcsolatban lenne egy érdekes kérdésem. Feltöltöttem rá egy 2gigás filmet hogy megosszam valakivel és gyakorlatilag kevesebb mint 1 perc alatt jelezte hogy felment. Nincs nasa netem. A fájlt simán le is tudta tölteni és meg is tudta nézni ismerősöm. Úgy hogy én gyakorlatilag fel sem töltöttem?? Nekem itt valami gyanús nagyon légyszi valami ötletet adjatok, hogy ez mi lehet mert nagyon fura.

(#1831) vgyuri válasza 1nsan1ty (#1830) üzenetére


vgyuri
őstag

Ez csak tipp, de ha én csinálnék ilyen szolgáltatást, akkor nem tárolnám duplán az adatokat, hanem ha valaki egy már más által feltöltött fájlt töltene fel (md5 és társai), akkor csak eltárolnám, hogy mindkettőhöz tartozik. Lehet, hogy valaki más már feltöltötte előtted, így Neked már nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#1832) 1nsan1ty válasza vgyuri (#1831) üzenetére


1nsan1ty
tag

Én is erre gyanakodok hogy így van. Akkor gondolom nem számít neki hogy én milyen könyvtárban osztom meg, felismeri és más által már feltöltött anyagot tölti le az ember (like torrent). Ez esetben a copy-ra kétszer is meggondolnám hogy mit töltök fel archiválás céljából. Nem tűnik biztonságosnak.

(#1833) vgyuri válasza 1nsan1ty (#1832) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha két embernek van meg, és az egyik törli, attól még a szerveren fent marad, mert még egy emberhez tartozik az a fájl, szóval elveszni sem fog. Ettől még szerintem simán használhatod, hiszen nem tudod, hogy ki töltötte előtted fel, ezzel a szolgáltató tárhelyet, Te pedig időt spóroltál.

(#1834) F34R válasza 1nsan1ty (#1832) üzenetére


F34R
nagyúr

ha van olyan funkcioja mint a cubby-nak hogy p2p szinkronizal akkor lehetseges hogy csak felindexelte es aki a masik oldalon hasznalta a linket mar csak athuzta a remote fajlt es mar mehetett is a moka. Ilyen alapon en valoban nem latom biztonsagosnak. Mivel ha torlod akkor egybol nem szabadit fel tarhelyet, hanem ha frissitesz vagy oda-vissza navigalsz a my files es a homepage kozott akkor latni hogy a tarhely megkapta a torolt meretet pluszban. Nalam is elofordult ilyen, sot olyan is hogy nem toltotte fel csak masodjara.

Amugy meg mondjak valamit ? USA ;]

(#1835) 1nsan1ty válasza F34R (#1834) üzenetére


1nsan1ty
tag

AKkor ezek szerint, ha a világon valaki pont ezt a filet feltöltötte és megegyezik az md5 és hasonlók, akkor gyakorlatilag tőlük fogja leszedni az illető akivel megosztottam.

(#1836) F34R válasza 1nsan1ty (#1835) üzenetére


F34R
nagyúr

lehetseges. van egy nagy lokalis cloud tarhely , es ha a fajlnev es a meret megegyezik akkor szerintem nem tesz kulombseget felhaszno es felhasznalo kozt hanem csak a remote linkel lehuzza a fajlt.

(#1838) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Megának ez a hivatalos droidos kliense? [link]

Olvastam valami negatívet erről a titkosításról a megánál, csak már nem emlékszem mi volt az.
Valami parasztvakítás rémlik titkosítás terén.

(#1839) F34R válasza SG3rg0 (#1838) üzenetére


F34R
nagyúr

"What encryption algorithms does MEGA use internally?

For bulk transfers, AES-128 (we believe that the higher CPU utilization of AES-192 and AES-256 outweighs the theoretical security benefit, at least until the advent of quantum computers). Post-download integrity checking is done through a chunked variation of CCM, which is less efficient than OCB, but not encumbered by patents.

For establishing shared secrets between users and dropping files into your inbox, RSA-2048 (the key length was chosen as middle grounds between "too insecure" and "too slow"). All encryption, decryption and key generation is implemented in JavaScript, which limits throughput to a few MB/s and causes significant CPU load. We are looking forward to the implementation of the proposed HTML5 WebCrypto API in all major browsers, which will eliminate this bottleneck.

JavaScript's built-in random number generator is enhanced through a mouse/keyboard timing-driven RC4 entropy pool as well as crypto.* randomness where available (Chrome and Firefox only at the moment - keys generated by Internet Explorer and Safari are less secure than they could be)."

volt egy komolabb javascript problema ami miatt az RSA kulcs kiajtszhato igy az adatok mar a titkositas alatt voltak, barmikor megekinthetoek voltak, most mar a GUI is atment nehany szabason.
En meg mindig azt mondom hogy az lesz a sorsa mint a hajdani megauploadnak.

(#1840) SG3rg0 válasza F34R (#1839) üzenetére


SG3rg0
őstag

Droidos kliense elég jól átgondolt használható. Nagyon meglepett!

(#1841) F34R válasza tonyrulez (#1825) üzenetére


F34R
nagyúr

azota kicsit valtozott a helyzet ( legutobbi google + youtube comment osszeolvadasakor)

az account nem az enyem.

[ Szerkesztve ]

(#1842) TRob1 válasza F34R (#1841) üzenetére


TRob1
veterán

Ezzel mit mutatsz? Mert Ő is 15Gb-ot írt. Illetve még plusz 10et, aki megszerezte... (Tehát 25Gb)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1843) F34R válasza TRob1 (#1842) üzenetére


F34R
nagyúr

azt hogy szamolja a kepet a tarhelynel ami a + nal van, olvasd el mire reply-ztem.

(#1844) tonyrulez válasza F34R (#1843) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megnyugtatlak, nem használja a tárhelyet a kisebb kép.

40MB-ot számol a fotókra, ami tökéletesen igaz is, ez kb 20db nagyfelbontású kép amit feltettem. Emellet van többezer, max. 2048*2048 méretű képem is rajta.

4 8 15 16 23 42

(#1845) TRob1 válasza F34R (#1843) üzenetére


TRob1
veterán

Ok, de ezek szerint nem érted. Ha van 15Gb tárhelyed, és feltöltesz pl. 228db 1024x768as képet, marad 15Gb tárhelyed. Ha viszont 2048x2048-nál nagyobb képeket is töltesz fel, akkor már vonja a területet. Ő ezt akarta mondani. Illetve mellé még azt, hogy "hülye" a megfogalmazás, mert hogy ennél kisebbek "ingyenesek", tehát nem kerülnek tárhelybe, de eleve a tárhely is ingyenes. :)

link

¤ R'n'R ¤

(#1846) tonyrulez válasza TRob1 (#1845) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én sosem mondtam hogy a nagyobbak nem számítanak bele, továbbá a megfogalmazást ő is kifejtette korábban, így még mindig nem értem hogy mi változott volna.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1847) TRob1 válasza tonyrulez (#1846) üzenetére


TRob1
veterán

Én ugye értem. Én csak azt nem értettem, mi akart lenni a linkelt kép és a hsz, amire reagáltam.
De már azt is értem :) : Ő úgy gondolta, hogy mióta volt az egyesítés, minden kép elvesz az ingyenes tárhelyből...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1848) tonyrulez válasza TRob1 (#1847) üzenetére


tonyrulez
őstag

Na ez az, hogy nem vesz el. Úgyhogy az #1844-es válaszom minden igényt kielégített :)

4 8 15 16 23 42

(#1849) TRob1 válasza tonyrulez (#1848) üzenetére


TRob1
veterán

Az igen. Viszont én még előtte elkezdtem írni+linkelni, tehát nem is láttam mikor "publikáltam" a következő hsz-em. Ahol szintén azt mondtam el, amit te is. (És csak pár másodperccel késtem) :DD

¤ R'n'R ¤

(#1850) werszomjas


werszomjas
őstag

Hello.

Egy gépen van lehetőség 2 külön dropbox hozzáféréshez?

Nem szeretném próbálgatni, és hogy eltűnjenek a fájlok, mindkettőt aktívan használnám. Sajnos a beállításoknál nem nagyon találok ilyen lehetőséget.

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.