Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Sanyi.mTs válasza FZsolt15 (#1300) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

flickr alatt "mappásítani" (csoportosítani) akarom a képeket. mi a különbség a sets és a collections között?

(#1302) FZsolt15 válasza Sanyi.mTs (#1301) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

A sets-nél kell csoportosítani; nem tudom mi a különbség :)

(#1303) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok A dropbox-ot sikerült itt valakinek felvenni hálózati helyként? Ha igen akkor hogyan? Jó lenne ha kapnék egy külön meghajtót mindenféle segédprogram nélkül (akár total commanderben)

Üdvözlettel: bivaly

(#1304) utgyuru válasza bivalyos (#1303) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Felrakod a sima dropbox klienst, annak a mappáját megosztod (adsz neki olyan jogot, hogy csak te érd el), és
úgy csatolod? Csak kérdezem.

(#1305) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
SG Note. előre telepitett Dropbox-al. 53GB Még soha nem használtam, de gondoltam jól jöhet ez még. Asszony melóhelyén ha ügyeletes, és ráér, akkor filmeket nézne rajta. Itthoni PC-n feltöltöttem (arra is telepítettem egy TC alá egy plugin-t) ő rendesen le tudja játszani (nem vettem észre idő korlátot, teljes filmet is néz rajta) A gond az, hogy a C-drive-on a documents mappában csinált egy Dropbox mappát. Ide be kell másolni azt amit fel szeretnék tölteni. Ha innen törlőm akkor a felhőben is törlődik? A C-.drive 40GB-os. Sikerült kiakasztanom azzal a gépet, hogy notin is feltöltöttem vagy 30GB képet-filmet. Na ez a PC re is felmásolodott, ami nem tett jót neki. Lehet sync nélkül használni a Dropbox-ot, úgy csak mintha egy felhőben lévő pendrive lenne? Bocs a tudatlanságomért. :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1306) TRob1 válasza oncsi (#1305) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nem teszed fel a PC-re a kliens progit, akkor nem lesz Dropbox mappád sem a PC-n. Tehát csak weben keresztül tölthetsz fel és le... cserébe nem is foglal helyet a gépeden.
De amúgy a C-ről áthelyezhető máshová is az a Db mappa (pl. nálam is D-n van). Egyébként ha vmit itt törölsz, akkor a felhőben is törlődik (szinkronizál - ami szintén beállítható a pc-s kliensben, hogy ezt melyik mappákkal tegye a dropbox mappán belül)

Mindezek a Kliens ikonján az óra mellett egy jobb klikk, majd ott jobb fenn a kis fogaskerék, és itt a Preferences menüben állíthatók.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1307) oncsi válasza TRob1 (#1306) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm!
D-n a DB mappa. TC-vel bemásolok rá valamit akkor a felhőbe teszi, törlöm a mappából, akkor törlődik a felhőből is.
Ez kb így jó, és érthető is. Minden mappa szinkronizálást kikapcsolta, de akkor is így kell mennie? Mert ha pl. a Notin felteszek valamit, akkor a PC-n is megjelenik, pedig csak az a cél, hogy a tableten lejátszható (elérhető) legyen. Ha szeretném mégis arra is átmásolni, akkor exportálom az SD kártyára (legalábbis a gyári kliensben így van). Ha a TC kényelmét szeretném, akkor minden képp kell egy kliens? És kell hogy egy pl. fim 2 példányban legyen a PC-n? (a gyújtó Drive-on, meg a DB mappában?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1308) Rimuru válasza oncsi (#1305) üzenetére


Rimuru
veterán

Figyelj, pont azt beszéltük hogy ha valaki felhőben akarja nézni akkor van korlát, 15 perc fölött már le kell tölteni. Egyébként lehet, dropbox.com alól használod és kész, a dolgok nagy részét online is meg tudod tekinteni normálisan.

(#1307) oncsi: Mos megnézem egyszerű symbolic link is elég, de a hard link is biztosan működik, így nem kell kétszer szerepelnie (ajánlott az angol wiki, amúgy utóbbi esetében a helyszámításban beleszámolja, de igazából nem foglalja le kétszer).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1309) oncsi válasza Rimuru (#1308) üzenetére


oncsi
őstag

Értem, de nem teljesen így van. Már kezdtem kétségbe vonni, hogy asszony tényleg tud e lejátszani komplett részt egy sorozatból, vagy csak 15 percet. És tényleg tud!! A SG Note tabletten!. Rendesen lemegy a 44 perc, meg bele is tud tekerni. Viszont ugyan onnan PC-röl valóban csak 15 perc. Úgy látszik nem csak 48GB Plusz a különbség ha SG telepitett DB van fenn :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1310) Rimuru válasza oncsi (#1309) üzenetére


Rimuru
veterán

A lényeg hogy webről nézve van 15 perc korlát, egyéb kliensprogramokkal simán mehet az egész.

Vigyázat, csalok!

(#1311) oncsi válasza Rimuru (#1310) üzenetére


oncsi
őstag

Így lehet, mert Itthoni telefonokkal (droidos Sony-k) meg egy Ubuntus Noti is simán (korlátlanul?) lejátssza.egy szoftverközpontból telepitett kliens-el.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1312) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!!

Most olvasgattam... és szeretném megkérdezni, hogy Boxnál megint van 50 gigás akció xperiára? (a Dátumozás zavar meg..)

Meg egyébiránt van akció most másra is?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1313) FZsolt15 válasza ledgeri (#1312) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Igen, egész december 31-ig Sony Experiákra meg LG telefonokra.

(#1314) ledgeri válasza FZsolt15 (#1313) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1315) Ablakos


Ablakos
őstag

Dropbox-ban a chooser típusú permission appot hogyan lehet törölni? :F A Full Dropbox hozzáférés törölhető.

(#1316) dragon1993


dragon1993
őstag

A dropbox-on kívül képes valamelyik szolgáltatás arra ,hogy az előző verzió visszaállításánál nem csak visszaállítható hanem meg is nyitható az előző fájl.

Illetve ha megosztok egy C vagy PHP fájlt akkor megnyitja és meg is színezi azt ?

Egy kérdés a dropboxal kapcsolatban ha törlök egy fájlt akkor az az online felületből visszaállítható.
Van lehetőség ,hogy az összes ilyen fájlt törölje egyszerre ? (Lomtár ürítése szerűségre gondolok.)

[ Szerkesztve ]

(#1317) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Ma beléptem a dropboxomba, és azt vettem észre,hogy a képeim nagy része kb 99% eltűnt Valaki tapasztalt már ilyent? Nem csináltam semmit sem, szóval nem értem! Írjak nekik vagy mit csináljak? Köszi

(#1319) llaszlo válasza ledgeri (#1312) üzenetére


llaszlo
veterán

A Box-hoz ezt töltsd le és tedd fel a telóra.
[link]

(#1320) alba-regia


alba-regia
aktív tag

A GoogleDrive mappáját át szeretném helyezni a belső SSD-ről helyhiány miatt külső USB3-as HDD-re. A program alapból nem engedi (OSX-en). Van erre valami egyéb lehetőség?

(#1321) llaszlo válasza alba-regia (#1320) üzenetére


llaszlo
veterán

Alias-al sem tudod megoldani? Vagy még hardlink-kel lehet, az a biztos, viszont az veszélyesebb, adatvesztés miatt.

(#1322) alba-regia válasza llaszlo (#1321) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Alias-szal sajnos nem sikerül, nem akarja használni. Egyébként a külső meghajtó NTFS partíciót használ. Talán ennek is lehet hozzá köze, hogy nem azonos a kettő.

(#1323) Pikkolo^^ válasza llaszlo (#1318) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem is a Sugarsync jött be a legjobban. Gyors és stabilan működik, a kliense is megfelelő.

(#1324) Sanyi.mTs válasza llaszlo (#1319) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

en bementem a legkozelebbi MM-be es az egyik kialitott sony telefonra telepitettem a klienst, majd bejelntkeztem rajta. meg is kaptam az 50GB-t.

(#1325) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Kezd betelni a dropboxom, amit 6 gigáig sikerült csak felfejlesztenem... :( Nagyon csípem, de most vagy csinálok egy másik accountot, vagy kérek tőletek segítséget...

A másodikat választottam:

Tudnátok ajánlani nekem valami hasonlóan jó szolgáltatást, amihez mondjuk alapból nagyobb tárhely jár ingyenesen... Vagy olyan nem létezik, amit nem évente kell előfizetni, hanem egyszer megveszem a helyet és kész?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1327) Ablakos válasza Sickboy25 (#1325) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem éppen ingyenes, mert nemrégen vettem egy samu tabletet. Hozzájár egy 50GB Dropbox tár két évig.
De hogy örökös tagság :DD

(#1328) Pikkolo^^ válasza SG3rg0 (#1326) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem most 55GB van.

Aki használja és a Sugarsync-et is ismeri az szerint az utóbbi kiváltható vele?

(#1329) Sanyi.mTs válasza Sickboy25 (#1325) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#1330) F34R válasza Sanyi.mTs (#1329) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez mar regota nem mukodik , nekem is elvettek a megszerzett tarhelyet (MAC-s probalkozas.)

(#1331) ledgeri válasza llaszlo (#1318) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azt vettem észre, hogy nincs fájlméret korlát szinkronizálásnál, csak feltöltésnél.
és hogyan került fel az az 1 gigánál nagyobb fájl?

(#1319) llaszlo ahhoz képest, hogy én csak beléptem, email-aktiváltam, és kész volt akkor, ezt nehéz lenne elmagyarázni egy hozzá nem értőnek (hiába le van írva step by step..) egyébként meg nem a hogyan volt a kérdésem lényege, hanem az Újra lehet-e...

(#1324) vegytek kacagtam :) (de lehet, hogy én is megcsinálom)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1332) ledgeri válasza SG3rg0 (#1326) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem csak 15-öt adott, vagy a linkeddel kellett volna?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1333) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ok.. most 20-at..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1334) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Köszönöm mindenki segítségét :) Most már van elegendő felhőm :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1335) llaszlo válasza ledgeri (#1332) üzenetére


llaszlo
veterán

Igen azzal kellett volna.

1GB-nál nagyobb fájlt ahogy már írtam szinkronizáltam, mert feltöltésnél van korlátozás, de szinkronizálásnál nincs.

(#1336) ledgeri válasza llaszlo (#1335) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor fogalmilag nem egyre gondolok veled:
én szinkronizálás alatt azt értem, hogy van valami a gépemen, és szeretném, hogy ott is meglegyen, így szinkronizálom... (de lényegében ha feltöltök valamit akkor az is így megy fel)

Szóval írd le légyszi, hogy mi a külömbség a kettő között, mert most zavar van bennem ezügyben..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1337) vgyuri válasza ledgeri (#1336) üzenetére


vgyuri
őstag

Feltöltés = weboldalon keresztül megy fel az adat, szikronizálás = szolgáltató saját kliense tölti fel, a gépen lévő egyik mappa teljes tartalma is megtalálható a felhőben, ha valami innen törlődik, akkor a felhőből is eltűnik.

(#1338) llaszlo válasza ledgeri (#1336) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha feltöltesz, azt pl megteheted úgy, hogy megnyitod a weboldalt és ott van feltöltési lehetőség. Annál működik a fájlméret korlátozás. Ebben az esetben nincs szinkronizálás, tehát ha a gépen megváltoztatsz valamit az nem változik a felhőben. Sima archiválás. Ezek a Cloud only folders-ek. Pl a Web archive, a Magic briefcase, a Mobile photos.
A szinkronizáláshoz ki kell választani, hogy melyik mappát szinkronizálja a szerverrel. Tapasztalataim alapján ilyenkor enged bármekkora fájlt feltölteni. Most épp elindítottam egy 1.85GB-os film feltöltését. Már 1.4-nél tart és még folytatja.
Amikor simán csak feltölteni próbáltam nagyobb fájlt, akkor azt nem engedélyezte. Utólag talán már át lehet helyezni őket a cloud only mappákba. Ezt még nem próbáltam.

Remélem érthető voltam ha nem, kérdezz nyugodtan.

(#1339) llaszlo válasza ledgeri (#1336) üzenetére


llaszlo
veterán

Tessék. 1.84GB igaz kerekíti 2GB-ra. Ez lehet, hogy az 1024bit és 1000bit közötti számolás különbsége miatt van.
link
link
Eddig ilyet csak fizetős tárhelynél láttam.
Nekem ez az új SS felület nem tetszik a régi szerintem jobb volt.

Kíváncsi vagyok, hogy a Copy mit szól hozzá, el is indítom a szinkronizációt.

Elkezdte, kíváncsi vagyok, hogy ott is végig megy-e.

[ Szerkesztve ]

(#1340) ledgeri válasza vgyuri (#1337) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& (#1338) llaszlo Megértettem, köszönöm!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1341) llaszlo válasza ledgeri (#1340) üzenetére


llaszlo
veterán

Szívesen.

Copy
A Copy-ra is felment a fájl. Ezek szerint ott sincs fájl méret korlát.

(#1342) < CyberBob > válasza llaszlo (#1341) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A Copy-n nincs fájlméret korlát, legalább is 5 GB egybe simán felment. A tárhely meg elméletileg végtelen. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1343) ledgeri válasza llaszlo (#1341) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1344) Hege1234


Hege1234
addikt

a copy-t mióta nem lehet
tuningolni ?

meghívok "valakit" : )
bejelentkezik a gépre de nem adja meg az 5gb-ot
(pedig ami utánna jön levél confirm arra is kattintottam )

végülis annyira nempara mert így is 110gb ig jutottam csak szerettem volna feljebb tornászni

másnál sem megy már ?

(#1345) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, most nézem a Dropbox-ot, ez most komoly, hogy kitiltották a dokumentumok egy az egyben való megjelenítését? Már tényleg csak letölteni lehet őket, olvasni nem?! :Y
Mondjátok légyszi, hogy csak én vagyok béna, és tolok el valamit. :(((
Melóba kéne, és most égek, hogy beígértem ami nemrég még működött, most meg nagy ló*** van helyette. :W

[ Szerkesztve ]

(#1346) F34R válasza atillaahun (#1345) üzenetére


F34R
nagyúr

mukodik , huzd ki uj fulre a bongeszobe.

(#1347) utgyuru válasza llaszlo (#1319) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Valaki ebben tudna segíteni?
Letöltöm az SDK-t, nekem csak egy zip jön le, szóval eleve nem start menüből indítom a cuccokat, ahogy írja. Bepipálom az SDK Managerben, ami kell, telepíti, TC keresőjével találtam egy AVD Manager.exe-t az sdk/tools/lib-ben. Indítanám, de "Failed to execute tools/android.bat: A rendszer nem találja a megadott fájlt." hibával leáll. De a fájl ott van a tools mappában. Most mit csináljak?

(#1348) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

nincs vkinek vmi ötlete arra hogy a dropbox tárhelyemet hogy tudnám még tovább növelni, már a létező összes ismerőst rábeszéltem hogy regeljen rajtam keresztül de még így is csak 5 gb-nál járok...nem vagyok telhetetlen de egy kicsivel több jó lenne...

a segítőknek előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#1349) llaszlo válasza baandii (#1348) üzenetére


llaszlo
veterán

Talán az 1329-es hsz. gyorsan nézemt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1350) baandii válasza llaszlo (#1349) üzenetére


baandii
senior tag

alatta írják hogy már nem működik :F ...igaz én nem próbáltam de ami eddig össze jött nem szívesen veszteném el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.