Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést a lámaságomért.Szóval kerestem egy nyílt forráskódú Dropbox alternatívát.Eljutottam a Syncthing-ig,letöltöttem,beállítottam mindent,működik is királyul.Viszont egy dolgot nem értek,ha újrahúzom a rendszert akkor mi alapján érem el ezt a mappát?Mert ugye Dropbox-nak van egy kliense amin keresztül egy e-mail címmel és egy jelszóval azonosítom magam és elkezdi a szinkronizálást,de itt semmiféle regisztrált fiók nincs.Gondolom valami egyedi azonosítót kell elmentenem amit az újratelepítés után beállítok.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Hopsz rossz helyre írtam,ez nem felhőalapú :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4002) Normi™ válasza Normi™ (#4001) üzenetére


Normi™
őstag

Azért ha valaki tud és lehetséges akkor kérem válaszoljon,akár privátban is.Köszönöm!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4003) kzs válasza Normi™ (#4001) üzenetére


kzs
tag

En is hasznalok syncthing-et, bar nem vagyok profi.
Ehhez ugyebar mindenkepp van minimum 2 sajat eszközöd (amik között szinkronizalsz). Ujratelepites utan a masik (nem ujratelepitett) eszközt kel ujra hozzaadnod a Device Id segitsegevel.
Az nem fog müködni, hogy mindkettöt egyszerre telepited ujra - mert ahogy irod is, nincsenek a felhöben az adatok, hanem sajat eszközeid között szinkronizal.

(#4004) air válasza Normi™ (#4002) üzenetére


air
nagyúr

Mivel nem felhő alapú, a kérdés nem kérdés.
Nem kell elmenteni semmit. Újratelepítés után új ID-t kap az eszközöd. Ezt kell beállítani a többi készülékeden, vagy a partnereidnél.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4005) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

Valaki tud olyan 3rd party cuccot ami képes OneDrive-ra csak felfelé tölteni ?

Van 1 TB os helyem onedrive-on, de én desktopról oda csak felfelé szeretnék tölteni, azt nem akarom, hogy onnan le is töltse a cuccokat.
Böngészőn keresztül ugye ez megvalósítható, de az baromi lassú és macerás.

-.-

(#4006) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Az létezik ,hogy Maestro kártyával nem tudok tárhelyet venni a Google Drivenál? :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4007) Melack válasza AMD Power (#4006) üzenetére


Melack
veterán

Igen, lehet. A Maestro alapestben nem dombornyomott, az alap számlacsomagokhoz használják belföldi vásárlásokhoz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4008) AMD Power válasza Melack (#4007) üzenetére


AMD Power
titán

Viszont ha nem eredeti minőségben töltöm fel oda a képeket akkor nagyjából korlátlan a hely. Mennyire "butítja" le a képeket ez?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4009) nfsu17 válasza AMD Power (#4008) üzenetére


nfsu17
veterán

Mennyire "butítja" le a képeket ez?

16MP méretre, amennyiben a forrás nagyobb volt.
és még ezen felül a méretét is csökkenti.
olyan 50%-al minimum, de ki kell próbálni pár képpel.
az a baj, hogy még a nagyon kis méretű fájlokat is kicsinyíti, tehát nem az van, hogy az 1MB-nál nagyobb képek méretét leveszi, hanem még az 500kB-ost is kicsinyíti.

néztem pár képemet
9MB > 3,6
8,1 > 3,6
8,95 > 3,3
8,78 > 3,5
29,3 > 5,7

(#4010) Normi™ válasza air (#4004) üzenetére


Normi™
őstag

kzs;air: Köszönöm a válaszaitokat!Így már értem!! :R Elnézést,hogy rossz helyen tettem fel,figyelmetlen voltam,csak megláttam,hogy dropbox stb.. és ráraboltam a témára! :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4011) AMD Power válasza nfsu17 (#4009) üzenetére


AMD Power
titán

:R Köszönöm! Még mondjuk mindig jobb igy megtartani a képeket, mintha egy esetleges hardver hibánál elvesznének!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4012) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Mivel több felhő alapú tárhelyet is használok, felmerült a kérdés : mennyire vagyok kiszolgáltatva kíváncsi hivataloknak, szolgálatoknak, illetve mily jellegű tartalmakat nem ajánlatos végképp feltölteni? Gondolom sima szülinapi tortaelfújás-fotó még oké...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4013) okiteki válasza 7s26c (#4012) üzenetére


okiteki
tag

Kedves 7s26c!

Szólíthatlak Imrének vagy kovácsnak :D
A válaszodra röviden, teljesen ki vagy szolgáltatva a szolgáltatónak és a hivatalnak is ezért kell párhuzamosan használni több cloudot is. De ne izgulj ha használsz titkosítást akkor semmi gond :DD abba nem tudnak belenézni túl nehéz lenne nekik.

Egy lelkes Cloud felhasználó.

(#4014) 7s26c válasza okiteki (#4013) üzenetére


7s26c
senior tag

Titkosítást? Az megnyugtató védelmet biztosít?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4015) alapz@j válasza 7s26c (#4012) üzenetére


alapz@j
tag

> mily jellegű tartalmakat nem ajánlatos végképp feltölteni

Ebben szerintem elég jó viszonyítási pont a Btk. - ha valami olyasmi van a gépeden, ami ebbe ütközik, akkor azt ne töltsd a felhőbe.

Ha nem illegális, de személyes, szenzitív, stb. adatokat akarsz ott tárolni, akkor vagy zero knowledge szolgáltatót választasz vagy te magad intézed a titkosítást - erre pedig létezik egy halom ingyenes és fizetős szoftver is.

(#4016) AMD Power válasza 7s26c (#4012) üzenetére


AMD Power
titán

Ha nincs mit takargatnod akkor nem mind1? Szerinted a nyaralás képeidre ki lesz kíváncsi? Ha meg olyat töltesz föl amit "nem kéne" akkor meg keressenek is meg szépen! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4017) 7s26c


7s26c
senior tag

:D köszönöm! nem illegális tartalmakra gondoltam, személyes adatokra...(nem pin kód stb... :) )

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4018) maestro87


maestro87
őstag

Képfeltöltésre melyik ingyenes szolgáltatót ajánlanátok? Olyan kellene ami ad direkt linket is a képhez (gdrive, onedrive azt hiszem nem ad) és lehet a későbbiekben törölni is a képet róla, tehát regisztrációhoz kötött. 1GB tárhely is elég lenne.

(#4019) air válasza maestro87 (#4018) üzenetére


air
nagyúr

Google Fotók vagy Flickr

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4020) maestro87 válasza air (#4019) üzenetére


maestro87
őstag

Jobb klikk -> Kép megjelenítésre tényleg ad egy baromi hosszú direkt linket, de azért így nem az igazi főleg ilyen hosszú linkkel (link rövidítőket meg kihagynám). Meg így, hogy nem .jpg-re végződik a link, nem tudom hogy elfogadja-e minden fórum motor ha képet akarok beszúrni. :F

(#4021) air válasza maestro87 (#4020) üzenetére


air
nagyúr

Akkor most végül is mit szeretnél? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4022) maestro87 válasza air (#4021) üzenetére


maestro87
őstag

Szerintem világos voltam. Normális hosszúságú linket, mint amilyet például a ph oldala is készít képfeltöltéskor. Láttad már a google közvetlen linkjét? Áll vagy 500 karakterből így link rövidítő használata nélkül sok helyre nem lehet beszúrni normálisan. :U Régen az imageshack-et használtam ami bevált de az fizetős lett.
Flickr meg nem is ad közvetlen linket a képhez, ráadásul ott virít a nevem is a kép mellett ami megint nem jó ha névtelenül akarok valamit megosztani...

(#4023) 7s26c


7s26c
senior tag

azt meg tudom oldani valahogy, hogy a Dropbox telepítésekor létrejött Dropbox mappa a pc meghajtóján ne gyarapodjon? Amit feltöltök az ott is megjelenik egyből és nem mindig szerencsés.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4024) vacs válasza maestro87 (#4018) üzenetére


vacs
veterán

Onedrive-ból lehet kinyerni .jpg kiterjesztésű direkt linket, csak kicsit trükkös.
Tessék, ez a kép onedrive-on van: [link]!
Google fotók (Gdrive) nem tud direkt linket!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4025) maestro87 válasza vacs (#4024) üzenetére


maestro87
őstag

Jó kép. :DDD
Egyébként én tegnap az imgur-t találtam megfelelőnek. Van direkt link (rövid) és album megosztás funkció is, de még annyira nem teszteltem.
Amúgy nem értem, hogy miért hiányzik a direkt link kinyerése funkció pont a legnagyobb képmegosztó oldalakról, pedig szerintem ez alap lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#4026) tonyrulez válasza 7s26c (#4023) üzenetére


tonyrulez
őstag

Magyarán ne menjen a szinkronizálás? Egész egyszerűen zárd be a Dropbox alkalmazást. Persze ekkor azt sem fogja feltölteni amit a gépen hozzáadsz. Másik opció hogy olyan mappába töltesz fel távolról fájlokat amiket selective sync-ben kivettél a gépen. Nem tudok olyan lehetőségről hogy a letöltés tiltva legyen a feltöltés pedig engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#4027) #34576640


#34576640
törölt tag

Srácok, melyik a legnagyobb ingyenes felhőtárhely?

(#4028) nfsu17 válasza #34576640 (#4027) üzenetére


nfsu17
veterán

pont most nézegettem 2 perce.
[link]

[link]

gondolom a lista nem teljes, de szerintem.

mega 50GB
pcloud 20GB
google drive 15GB
dropbox lehet akár 50GB is, legalábbis samu teló vételkor volt ilyen lehetőség, nem tudom ha most élnék vele, menne-e

[ Szerkesztve ]

(#4029) okiteki válasza #34576640 (#4027) üzenetére


okiteki
tag

Ha Diák vagy akkor az http://www.o365.educatio.hu/ 1TB van hozzá ingyen.
Ha nem vagy már diák akkor a https://mega.nz/ 50GB free a te barátod.

(#4030) 7s26c


7s26c
senior tag

Kipróbáltam a Megát. Egy órán át nem másolt fel tiz jpg kepet. Dropboxnak ez másodpercekig tart.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4031) air válasza 7s26c (#4030) üzenetére


air
nagyúr

Akkor valami hálózati gond lesz.
Nálam villámgyors. 2-300MB-ot se' perc alatt felmásol.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4032) 7s26c válasza air (#4031) üzenetére


7s26c
senior tag

Hmm...utánajárok. Köszönöm.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4033) Pikkolo^^ válasza 7s26c (#4032) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nálam is ez a tapasztalat két különböző internettel és szgéppel, jól működik. A kliense is eléggé korrekt és több különböző mappát is lehet szinkronizálni és nem csak azt az egyet amit éppen a szolgáltató kitalál.

[ Szerkesztve ]

(#4034) 7s26c válasza Pikkolo^^ (#4033) üzenetére


7s26c
senior tag

Kipróbáltam.Ugyanaz a tartalom Dropboxra 20 sec volt. Nem értem én ezt.... :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4035) 7s26c


7s26c
senior tag

Telón működik... :W

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#4036) starr


starr
őstag

Degoo-t használ valaki? Mi a vélemény?
Februárban lejár a Onedrive-os bónuszom, helyette keresek valamit.

(#4037) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

OneDrive elofizetesem (O365+1TB/acc, 5 gepre, 10 usd/ho) keresnek alternativat.
Van barmelyik cegnek hasonlo ajanlata?

Koszi!

Udv. core2

(#4038) vgyuri válasza Neil Watts (#4037) üzenetére


vgyuri
őstag

1 TB-hoz, 5 géphez vagy az Office-hoz ragaszkodsz?

Office Personal 1 tbyte, de 1 csak gépre 12e/év [link]

Google Drive 100 gbyte, Office-hoz hasonló irodacsomag 6.900/év

Mega ingyen ad 50 gbyte-ot, de nincs hozzá Office [link]

Dropbox 1 tbyte, MS Office 365 integration: 8.25 eur/hó

(#4039) Neil Watts válasza vgyuri (#4038) üzenetére


Neil Watts
veterán

Valoban, a kerdesemet kisse jobban kellett volna specifikalnom. Backupra belottem egy CrashPlan-t, Cloudnak meg nagyon jo ajanlatnak tunik a 100GB-os GDrive 690-ert, koszi!

Udv. core2

(#4040) vgyuri válasza Neil Watts (#4039) üzenetére


vgyuri
őstag

Google Drive havonta 690, de 1 évre 6.900 (2 hónap ingyen), nekem most német lakcím van beállítva így bruttó 19.99 euró az 1 év (kb. 6.000 forint).

(#4041) starr


starr
őstag

500GB 60USD örökre
pCloud Premium Cloud Storage: Lifetime Subscription

[ Szerkesztve ]

(#4042) moma


moma
őstag

Ugye azt jól értem, hogy ugyan feltölthető baromi sok zene a google music-ba, de azokat normálisan nem tudom letölteni. Pontosabban csak offline használatra tölthetem le, de az nem azok nem azok az mp3-ak lesznek, amivel azt csinálok, amit akarok. Ehhez a drive lenne alkalmas, de ott meg nincs alapból annyi hely. én 100 giga zenét tennék fel.

starr: ez a cég vajon mennyire stabil, nem tűnnek el pár év múlva? :D

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#4043) starr válasza moma (#4042) üzenetére


starr
őstag

Hát nem tudom, létezik már egy jó ideje, korábban is láttam. Végül úgy döntöttem mégsem ruházok be rá.

(#4044) moma válasza starr (#4043) üzenetére


moma
őstag

Nem tudom, hogy keveredtem erre a linkre, de ez elég jónak tűnik, ha él, de csak egy év. Utána jöhet a macerás költözés... van értelme egy évre így befizetni azon agyalok.

Szerk: Mondjuk közben nem olvasok róluk jókat...

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#4045) starr válasza moma (#4044) üzenetére


starr
őstag

Igazából csak 100GB helyre lenne szükségem, mert lejár a Onedrive Bing bónuszom.
Van 50GB HubiC-em, és 50 Mega-m, majd legfeljebb szétdobom.

(#4046) moma válasza starr (#4045) üzenetére


moma
őstag

amit előbb linkeltem arról brutál rosszakat írnak el sem hiszem, hogy ilyen van... túlszámláznak, nem adják vissza a pénzt ilyenek.... jó, hogy utána olvastam...

hubiC-t az jó? hogy lett ott 50gigád?

nekem sacc optimális lenne az az 500 giga a pcloudnál,. gondolkodom még rajta. vagy az vagy veszek egy külső vinyát... de akkor szerintem az jobb.

we all deserve a bit of luck.

(#4047) starr válasza moma (#4046) üzenetére


starr
őstag

25Gb alapból a Hubic, 5db (ön)meghívással lehet 50GB-od. Ha eleve meghívva regisztrász, akkor 55-ig lehet felhúzni.
Ha a meghívott accountokat törlöd, akkor újra meghívhatod ugyanazt az email címet, és regisztrálhatsz ugyan azzal az címmel.
Hátrányai:
- Übergagyi weboldal
- PC-s kliens néha vacakol. Van, hogy 2-3x feltölt egy fájlt, mire sikerül neki.
Előnyei:
- a PC-s kliensben van Backup funkció. Be lehet állítani mennyi időnként backupolja az adott mappát, és beállított mennyiségű előző verziót is tárol.
- Talán a legolcsóbb, ha fizetni akarsz érte. 100GB - 1 Euro/hó
Az OVH nevű nagy francia internet szolgáltató csinálja amúgy, tehát nem holmi szélhámosok.

[ Szerkesztve ]

(#4048) moma válasza starr (#4047) üzenetére


moma
őstag

Hú, szuper leírás köszi! akkor ezt az 50 gigát összerántom én is. De a fizetősnél jobb a pcloud, mert itt 50 euro lenne egy évre az 500 giga, ott meg sacc ennyiért örökre van. és a pcloud is jó helynek tűnik nekem most így olvasgatva. Na jó én előfizetem :D meggyőztem magam.

we all deserve a bit of luck.

(#4049) starr válasza moma (#4048) üzenetére


starr
őstag

Kíváncsi leszek. A WindowsCentralon keresztül ilyen olcsó csak. A pCloud-ba belépve szó sincs erről az akcióról. Fogalmam sincs hogy zajlik. Kapsz egykódot, és azt be kell írni valahova?

[ Szerkesztve ]

(#4050) moma válasza starr (#4049) üzenetére


moma
őstag

Én itt láttam tőled függetlenül.
szerk: mondjuk ahogy látom ez ugyanaz lényegében. lent viszont most észrevettem egy ilyet: Refer a friend, get $10! hmm

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.