Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) tonyrulez


tonyrulez
őstag

A végső megoldás a MEGA lett. Asztali kliensben kiválasztok bármilyen mappát a gépen, és megadom a felhő mappa nevét, eddigi symlinkes mappáimat simán hozzáadtam, GDrive-ot is. Szvsz ilyen egyszerűen kellene működnie az összes ilyennek. Ráadásul 50GB ingyen, de ezt havi $10-ért szerintem bővíteni fogom 500GB-ra (ugye ennyiért GDrive-nál 200, Dropbox-nál 100GB-ot kapunk).
Egyetlen hátrány a jelszóemlékeztető hiánya. Már a kezdetek óta tag voltam, de nem nagyon használtam és a KeePass-ba sem mentettem le a jelszót, úgyhogy vagy 20 variációt kellett végigpróbálgatnom.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2152) Draken


Draken
őstag

Félig meddig a topichoz kapcsolódna a kérdésem, tudtok e esetleg olyan publikációt, könyvet, bármit, ahol magáról a felhő alapú szolgáltatásról írnak bővebben (ha lehetséges magyar nyelven)?
köszi!

(#2153) tonyrulez


tonyrulez
őstag

MEGA vélemény pár nap használat után:

-Fájlokat rögtön szinkronizálja
-Gépről törölt fájlok MEGA-n mennek a kukába, napra bontott mappákba teszi őket, ami szerintem nem törli automatikusan magát, saját kezűleg üríthetjük
-Feltöltési sebesség 6-7MB/s között ingadozik
-Letöltési sebesség 10MB/s, ez gondolom lehet több is mivel csak 100 megás netem van így ez a maximum :)
-Mint mondtam nem csak a saját mappáját szinkronizálja, bármelyik mappát hozzácsaphatjuk a sync appban
-Jobb klikk menühöz hozzáadódik MEGA feltöltés lehetőség, bárhonnan bármit feltölthetünk a megadott felhő-mappába
-Mappát bárkivel megoszthatunk aki felhasználó (persze egyébként is direktlinkkel), különböző jogosultságokkal. Ha létrehozunk még például 3 kontót, és a negyedikkel teljes hozzáféréssel megosztjuk, máris van 200GB tárhelyünk (persze így már nem olyan kényelmes a kezelése)
-Weboldal elég lassan töltődik be, de van bővítmény, ami lényegében maga a weboldalt teszi a gépünkre, így már csak a fájllista letöltése tart egy minimális ideig
-Androidos app gyorsan szépen működik

Szóval nem csalódtam benne, ha elfogy az 50GB biztos bővítek :K

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2154) llaszlo válasza tonyrulez (#2153) üzenetére


llaszlo
veterán

Hasonló tapasztalatok.
Már csak az OSX kliens kellene.
Mondjuk nekem elég az 50GB. Arra amire nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2155) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

keresgéltem de nem találtam választ. telefonomon dropbox-val megosztottam képeket. a dropbox oldaláról már töröltem őket,de a telefonba még mindig benne vannak és sehogy se tudom eltüntetni őket. tudnátok ebben segíteni ?

köszi

galaxy ace 3

(#2156) Sanyi.mTs válasza Járókeret (#2155) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

kliens elindít > settings > legalul clear cache :U

(#2157) Járókeret válasza Sanyi.mTs (#2156) üzenetére


Járókeret
senior tag

sajnos ezzel nem történt semmi. a telefon galériába még mindig ott van az összes dropbox-os szinkronizált kép, amikor a dropbox felületről már töröltem.

(#2158) Járókeret válasza Járókeret (#2157) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát találtam egy megoldást, de ez irtó ciki, ha csak így működik:
nem elég letörölni mindenhonnan a telefonról a kép helyét (dropbox mappa, a kép "részletek"-nél kidobja,hogy hol található), hanem le is kell választani a készüléket a dropbox profilból, majd ismét vissza és akkor eltűnik.

nem tudom,hogy ez e a szakszerű eljárás, de ez nagyon gáz.

(#2159) Draken


Draken
őstag

Erre ha tud valaki válaszolni, kérem tegye meg, köszönöm!

(#2160) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Putlocker Firedrive néven fut tovább. 50GB ingyenes, havi 9USD-ért pedig 1TB-ot kapunk :Y (30USD-ért pedig 20TB-ot). Szóval tárhely van bőven, a többi már kérdéses. Személy szerint maradok a MEGA-nál.

4 8 15 16 23 42

(#2161) SG3rg0


SG3rg0
őstag

A topik nevéből ki tudja kiszedni a Sugarsync nevet? ( gondolom tudjátok miért nem kell oda ) Esetleg valamelyik modi?

(#2162) Pikkolo^^ válasza SG3rg0 (#2161) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Miért kellene kivenni? Azért mert fizetős még felhő szolgáltató.

(#2163) llaszlo válasza tonyrulez (#2160) üzenetére


llaszlo
veterán

Van meghívó amivel ad valami pluszt?
Ha igen, akkor kérek.

(#2164) tonyrulez válasza llaszlo (#2163) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egyelőre nem látok semmilyen ingyenes bővítési lehetőséget.

4 8 15 16 23 42

(#2165) alapz@j válasza tonyrulez (#2160) üzenetére


alapz@j
tag

Teljesen jónak tűnik a szolgáltatás, végre normálisan beállítható sharing, embed lehetőségek, groups, felhasználói jogosultságok (és mindez elérhető a free plan-ban is) - de megint kurvára nem derül ki, hogy kik ezek, milyen cég, hol tárolják az adatokat, stb. Mindössze egy londoni címet és telefonszámot találtam a ToS-ban.

(#2166) llaszlo


llaszlo
veterán

A cubby-ra hogyan kell úgy regisztrálni, hogy megkapjam a tárhelyet?
Mert van aki a linkemen regisztrált, de nem kaptam plusz 1GB-ot.

(#2167) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Hogy kell úgy képet megosztani Dropbox-ból, hogy benne legyen a dl.dropboxusercontent.com és be tudjam ide illeszteni képként?

(#2168) Rimuru válasza tojaaji (#2167) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]

Vigyázat, csalok!

(#2169) Pikkolo^^ válasza llaszlo (#2166) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nézd meg a meghívottaknál, hogy milyen státuszban van.

(#2170) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Copy-nak a feltöltése nektek is most ilyen lassú? Csak 200kb/sec tudok feltölteni.

(#2171) tojaaji válasza Rimuru (#2168) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Így nem lehet rákattintani, hogy nagyíthassak, de ha jobb klikk-kép megnyitása akkor letölti a képet.

[ Szerkesztve ]

(#2172) tojaaji válasza tojaaji (#2171) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Megvan csak ki kell törölni a dl=1-et.

(#2173) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Nektek a Copy mennyivel tölt felfele?

(#2174) llaszlo válasza Pikkolo^^ (#2169) üzenetére


llaszlo
veterán

Néztem, de ott nincs senki, pedig az én linkemmel töltötte le az appot meg fel is telepítette. Azon keresztül regisztrált.
Akkor most mi ennek a helyes menete?

(#2175) Pikkolo^^ válasza llaszlo (#2174) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem "Cubby installed (+1 GB)" és "waiting for installation" van.

(#2176) llaszlo válasza Pikkolo^^ (#2175) üzenetére


llaszlo
veterán

Az OK, de a linkről egyből az app letöltését ajánlotta fel. És azon keresztül regisztrált.
Ezek szerint így nem jó.

Szerk:
Azt hiszem alulra kell görgetni és ott a Get Started-ra kattintva regisztrálni először.

[ Szerkesztve ]

(#2177) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: a MEGA-t próbálgatom, nagyon tetszett is egészen addig amíg azt nem veszem észre hogy nem nagyon tudom normálisan letölteni a feltöltött képeket. Feltöltöttem egy mappát, almappákkal, abban képekkel, több száz darabot. Mind ott is van és látszik is. Ha viszont le akarom tölteni a mappát, azt nem tudom, hanem egyesével, mappák nélkül akarja letölteni a képeket. Van megoldás hogy ne így akarjon letölteni? Én vagyok a béna, vagy nem működik a komplett mappa letöltése?

(#2178) tonyrulez válasza mexel (#2177) üzenetére


tonyrulez
őstag

Download as ZIP

4 8 15 16 23 42

(#2179) mexel válasza tonyrulez (#2178) üzenetére


mexel
veterán

Kb 4-5gb van a mappában, és elkezdi csomagolni de eddig mindig hibát írt ki és abbahagyja. Azt próbáltam. Máshogy nem megy? Mert akkor ez egy igen nagy hiányosság szerintem :(

(#2180) vilag


vilag
tag

Dropboxal kapcsolatos palábbi problém klára keresek megoldást:

Acégnél új gét kaptam Win7 32 bites oprendszerrel a korábbi XP-s gép helyett.
Megpróbáltam feltelepíteni a Dropboxot, ami sikerült is.
A gond csupán annyi, hogy a telepítés során nem kérte a fiókadatokat, most pedig annyit ír ki, hogy "Connecting"

Aztán persze "Connection error".

A beállításoknál az Account fülön meg azt írja, hogy "This Computer isnt link an account", és persze minden gomb inaktív.

A gépen rendszergazda jogokkal rendelkezem. A vírusirtót már letöröltem, a tűzfalat is kikapcsoltam, de az eredmény ugyan ez.

Tudja esetleg valaki mi a megoldás????
Nagyon kéne nekem a Dropbox.

(#2181) Melack válasza vilag (#2180) üzenetére


Melack
veterán

Első körben újratelepíteném a klienst,ha már a cég engedi az ilyet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2182) kovisoft válasza vilag (#2180) üzenetére


kovisoft
őstag

Nincs esetleg valami központi proxy vagy tűzfal is a cégnél? És mondjuk az új gépedre (IP címedre) nem engedélyeztek mindent, ami a régire engedélyezve volt?

(#2183) vilag válasza Melack (#2181) üzenetére


vilag
tag

Az újratelepítést már kb. tízszer próbáltam.

(#2184) Sickboy25 válasza vilag (#2180) üzenetére


Sickboy25
addikt

Keresd fel a rendszergizdát, megoldja egy klikkel...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2185) vilag válasza kovisoft (#2182) üzenetére


vilag
tag

A biztonsági központban a tűzfalat már kikapcsolatam, meg a vírusirtót is uninstalláltam.

A gépek szűzen érkeztek a céghez, a kolléga rakta a rendszert, ő adta a saját gépen a rendszergazda jogokat is.

Központi Proxy van a cégnél.

Nekem az a furcsa, hogy nem is kérdezi a telepítés során a fiókadatokat.

IP szűrést (legalábbis helyben) nemigen csináltak, mert arról a kolléga tudna.

Merre kutatkodjak tovább, vagy mit állítsak, hogy működjön?

(#2186) vilag válasza Sickboy25 (#2184) üzenetére


vilag
tag

A helyi rendszergazda (aki a gépeket is telepítette) nem tudja a megoldást, azért is írtam ide.
Még a programot sem ismerte tegnapig.

(#2187) Sickboy25 válasza vilag (#2186) üzenetére


Sickboy25
addikt

Akkor ez lehet nagyobb probléma... :N

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2188) kovisoft válasza vilag (#2185) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem állítom, hogy ilyesmi jellegű a probléma Nálad is, de ezen az oldalon van egy tutorial arról, hogy mit kell(het) beállítani, ha céges proxy mögül akarod használni a dropboxot és autentikációs problémáid vannak.

(#2189) Melack válasza vilag (#2185) üzenetére


Melack
veterán

Pingeld meg a gépedet. Sajátgépen ipconfig -all, másik gépről meg ping HOSTNAME. Ha ott eltérés van, akkor a netes beállításokkal lesz a gond.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2190) vilag válasza kovisoft (#2188) üzenetére


vilag
tag

Végül is megoldódott a probléma. A proxy adatoknál megadtuk a kért adatokat és azóta működik.

Viszont az ajánlott program érdekes lehet mondjuk torrentezés kapcsán :)
Régóta fájó pont nekem, hogy innen nem tudok torrentezni.

(#2191) Sanyi.mTs válasza vilag (#2190) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Munkahelyen dolgozni kell :P

[ Szerkesztve ]

(#2192) Pikkolo^^ válasza Sanyi.mTs (#2191) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Persze, a letöltés meg megy a háttérben.

(#2193) Sanyi.mTs válasza Pikkolo^^ (#2192) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és torrentezéstől megfekszi a céges háló.

(#2194) vgyuri


vgyuri
őstag

Program promók topikból, ha valaki még nem olvasta volna: Firedrive - 50 GB ingyen tárhely és BOX - 50GB tárhely ingyen

(#2195) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Változtak a Google Drive árak. 100GB havi 2USD, 1TB havi 10USD, ezzel árban megelőzve a MEGA-t. De jó hogy megint tölthetek át mindent :N

4 8 15 16 23 42

(#2196) SG3rg0 válasza tonyrulez (#2195) üzenetére


SG3rg0
őstag

Igen ez elég barátságos díjszabás! Google Drive meg azért is jó mert a videók minőségén feltöltés után nem ront. Az androidon appba bekerülhetne már az automatikus feltöltés.

(#2197) atillaahun


atillaahun
veterán

Google Drive még mindig nem szinkronizálható Android-ra kétoldalúan, ahogy a DropSync csinálja?
Aki nem tudja mi a (kétoldalú) szinkron, annak nem muszáj ám válaszolni.

(#2198) Ereshkigal válasza tonyrulez (#2195) üzenetére


Ereshkigal
őstag

+ adó. :U

(#2199) tonyrulez válasza Ereshkigal (#2198) üzenetére


tonyrulez
őstag

Még azt is kell? Vásárlásig még nem jutottam el.

4 8 15 16 23 42

(#2200) Ereshkigal válasza tonyrulez (#2199) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen, 27%-ot rászámolhatsz még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.