Hirdetés

2020. július 2., csütörtök

Gyorskeresés

(#201) betyarr válasza zerge861 (#200) üzenetére

betyarr
(veterán)

hát sajnos nem :( próbáltam virtuális win8-on is,meg simán,éles oprendszeren is,de akárhogy csináltam,mindig "ineligible" lett a vége.pedig használtam macmakeup-ot is,de az sem segített.lehet én cseszek el valamit,fene tudja.pedig ellenőriztem is:lekértem a mac címet és mutatja,hogy az az "új" de a db nem veszi a lapot.

[ Szerkesztve ]

(#202) zerge861

zerge861
(őstag)

Dropboxosok figyelem, újra lesz Dropquest.
Dropquest starts Saturday, May 12, at 10AM PST (17:00 GMT).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#203) zerge861 válasza betyarr (#201) üzenetére

zerge861
(őstag)

Te, én most próbáltam ki amit mondtam neked és nekem müxik a dolog. Küld már el nekem a meghívói linkedet. :D

(#204) Melack válasza zerge861 (#203) üzenetére

Melack
(veterán)

Erre benevezhetek én is? Örök hálám üldözne :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#205) zerge861 válasza Melack (#204) üzenetére

zerge861
(őstag)

Ilyen már volt, és minden regisztrált felhasználó jogosult.

(#206) TRob1 válasza zerge861 (#205) üzenetére

TRob1
(veterán)

Ööö, sztem a másik dologra gondolt, a meghívói link küldésre (az enyém ott van alul 1 próbának :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#207) Mela Kehes válasza zerge861 (#202) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Csekély angoltudásom miatt nem tudom egészen értelmezni, miről is van szó. :F

Nem akarom, hogy egy majom elverjen kő-papír-ollóban. Hatszor követ mutatott és mire kiismertem a taktikáját... olló volt.

(#208) Mela Kehes

Mela Kehes
(addikt)

Olyat lehet, hogy itthon is töltök fel a box-ra és a munkahelyen is? Nyilván másik mappába.

Nem akarom, hogy egy majom elverjen kő-papír-ollóban. Hatszor követ mutatott és mire kiismertem a taktikáját... olló volt.

(#209) Mela Kehes válasza Mela Kehes (#208) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Kipróbáltam, nem lehet.

(#210) pethYeti

pethYeti
(addikt)

Skydrive vagy bármelyik másik hasonló szolgáltatás tud olyat hogy csak adatok tárolására használom és nem szinkronizálására. Tehát pl kisebb tárhellyel rendelkező gép tárhelyét kitolom oly módon hogy akár streamelni lehet róla videót zenét, vagy csak simán tárolni bizonyos dolgokat és mondjuk ftp-n elérem azokat?

(#211) Melack válasza pethYeti (#210) üzenetére

Melack
(veterán)

Lehet igen, csak akkor magán a szerveren kell mappákat létrehozni. Nálam a DB esetében a telefonon lévő adatok, amiket onnan töltöttem fel, a gépen nincsenek fenn. Remélem jól írtam le,amit gondoltam. :B

(#212) Ronyn válasza pethYeti (#210) üzenetére

Ronyn
(aktív tag)

Sugarsync - webarchive
Amit ide teszel, azt nem szinkronizálja

Ego sum... Ronyn 🧔

(#213) Ronyn válasza Melack (#211) üzenetére

Ronyn
(aktív tag)

Telorol feltoltod és nem jelenik meg gépen? Ez inkább hiba
Letrehozok egy mappat a szerveren az minden eszkozon megjelenik nekem

Ego sum... Ronyn 🧔

(#214) Melack válasza Ronyn (#213) üzenetére

Melack
(veterán)

Megjelenni megjelenik. De helyet nem foglal.
A kérdés a tárhely növelésére vonatkozott egy olyan gépen, ami ilyen téren hiányt szenved.

(#215) Ronyn válasza Melack (#214) üzenetére

Ronyn
(aktív tag)

Hat az üres mappa biztos nem foglal helyet, de ha már tesz bele valamit, azt leszinkronizálja a gépre is ,amitől nem lesz több a hely a gépen az biztos :))

Mármint ha ki nem kapcsolja a szinkronizálást, de te nem ezt irtad;-)

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#216) atillaahun válasza Melack (#214) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Dropbox Android-os kliense ugye alapból nem tud szinkronizálni (csak fájlokat, mappát nem, de azt is csak ha külön beállítod (külön DropSync tud egyébként szinkronizálni)), asztali kliensbe pedig szépen be lehet pipálgatni milyen mappákat szinkronizáljon a felhőből az asztalra.
Szóval azt lehet igen, hogy mindent a felhőben tartasz, onnan tudsz zenét, videót stream-elni, office dokumentumokat webes felületen megnyitni (módosítani nem). A szó szoros értelemben vett ftp-s elérhetősége viszont nincs.
Kicsit kerülő úton azt tudod csinálni, ha nem a webes felületen akarsz feltölteni, hanem asztalról, hogy bepipálsz egy mappát a gépedről, hogy szinkronizálja fel a felhőbe, majd kiveszed a pipát az adott mappától, és letörlöd a gépről a tartalmat.
Remélem így értetted a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#217) atillaahun

atillaahun
(addikt)

Egyébként jól gondolom, hogy DB-ba most kicsit elkúrták ezt a kilinkelést a képeknél, mert mivel nem lehet közvetlenül, ezért beilleszteni sem lehet pl. fórumokra?

(#218) TRob1 válasza atillaahun (#217) üzenetére

TRob1
(veterán)

szerk: Erre gondolsz hogy itt képnek kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#219) pethYeti válasza Ronyn (#212) üzenetére

pethYeti
(addikt)

Ismerem de az sem az igazi valami ftp szerű kellene kb 10gb-os tárhellyel.

(#220) hati válasza pethYeti (#219) üzenetére

hati
(addikt)

Ilyen engem is érdekelne, de azt látom, hogy az ftp az mindenhol fizetős. :(

(#221) Psychonaut válasza pethYeti (#210) üzenetére

Psychonaut
(addikt)

Ha nem telepited a Dropbox asztali klienset, akkor az sem fog syncelni, es webrol barmikor elered a dolgaidat.

(#222) pethYeti válasza Psychonaut (#221) üzenetére

pethYeti
(addikt)

Ami azért baromi kényelmetlen.

(#223) betyarr

betyarr
(veterán)

érdemes benézni adrive-ékhoz,mert egy ideje upgradelték és már barátibban lehet használni.pl:egyszerre 16 gb feltöltés,könnyebben használható (gyorsabb) a webes munka,viszonylag gyorsan lehet tolni felfelé a cuccot (tegnap este én a max sebességgemmel tudtam feltölteni,1,2 mbit-el) stb. adrive

[ Szerkesztve ]

(#224) V.Stryker

V.Stryker
(nagyúr)

Sziasztok

A dropboxban hogy lehet saját mappát betenni a sync-be? A lényeg az lenne,hogy egy játékot az asztali gépen is és a notin is játszom és a mentés mappát kéne syncronizálja. Régen valahogy sikerült megcsinálnom, de már nem tudom miként. :U

Keresek 1-2 darab DVD-R DL lemezet. (Minuszost, 8,5Gb, optimális esetben max 4x-en írhatót.)

(#225) Mela Kehes válasza V.Stryker (#224) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Dropbox-ban nem tudom, de saját mappa szinkronizálását tudja a SugarSync.

(#226) V.Stryker válasza Mela Kehes (#225) üzenetére

V.Stryker
(nagyúr)

Köszi, azt is használtam, így valszeg abban volt, csak aztán kiiktattam, mivel kicsit túlbonyolították.

Keresek 1-2 darab DVD-R DL lemezet. (Minuszost, 8,5Gb, optimális esetben max 4x-en írhatót.)

(#227) TRob1 válasza V.Stryker (#226) üzenetére

TRob1
(veterán)

Ilyesmi szinkronra 2 gép között én a Live Mesh-t (Windows Live Essentials része) használom. :D Na az nincs túlbonyolítva.

¤ R'n'R ¤

(#228) V.Stryker válasza TRob1 (#227) üzenetére

V.Stryker
(nagyúr)

Köszi, meglesem. :R

(#229) betyarr válasza V.Stryker (#224) üzenetére

betyarr
(veterán)

link shell extension
használd egészséggel!

itt meg megtalálod röviden hogyan is működik nagyjából

[ Szerkesztve ]

(#230) V.Stryker válasza betyarr (#229) üzenetére

V.Stryker
(nagyúr)

Szuper, sikerült is. :C Köszönöm. :R

(#231) atillaahun válasza TRob1 (#218) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Szerintem igen, gondolom nektek se jelent meg semmi. :U

(#232) TRob1 válasza atillaahun (#231) üzenetére

TRob1
(veterán)

Nem. :D Csak én nem tudom hogy eddig megjelent-e, mert sosem használtam így. Ezért is nem voltam biztos benne hogy arra gondolsz. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#233) atillaahun válasza TRob1 (#232) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Hát mivel én se próbáltam soha, így szintén nem tudom biztosan, végülis nem akkora hatalmas gáz, csak ez is olyan, hogy félévente csak egyszer lenne rá szükség, de akkor majd keresgélhetek neki más tárhelyet.

Most nézem, hogy elméletileg az oldal forráskódjából ki lehet bányászni a linket, de hát azért elég bajos ezzel szórakozni.
Na lássuk megjelenik-e valami itt alább.

Hát biza meg. Végszükség esetére. Ti mit használtok egyébként így képek közvetlen beillesztéséhez fórumokba, vagy bárhova?

[ Szerkesztve ]

(#234) betyarr válasza atillaahun (#233) üzenetére

betyarr
(veterán)

skydrive?

mod 1:pfffffff :U
mod2:nem lehet hogy a ph! *arakodik?

[ Szerkesztve ]

(#235) betyarr

betyarr
(veterán)

kepfeltoltes.hu

mod: itt úgy látom hogy a ph!-ban lesz a hiba oka...

[ Szerkesztve ]

(#236) atillaahun

atillaahun
(addikt)

Ezeket most nem egészen értem mikre gondolsz. Te is próbáltál beilleszteni dropbox-os képlinket a fórummotorba? Szerintem egyébként nem a PH hibája néztem pl. XDA-n, ott sem működik. Pedig arra emlékszem, hogy a kilinkeléses korszak előtt oda raktam be közvetlenül DB-s képeket.

kepfeltoltes.hu-t nem szeretem ott ugye nem maradnak meg a cuccok, skydrive-os acc-om viszont van, ha onnan működik közvetlenül, akkor lehet azt fogom erre használni. Köszi a tippet.
Hú de rühellem ezt mikor több programot kell ugyanarra a célra használni.

[ Szerkesztve ]

(#237) TRob1 válasza atillaahun (#236) üzenetére

TRob1
(veterán)

Nem, ő meg szkájdrájvról próbálta, de az sem jelenik meg.

Én a kephost.com-ot használom erre... Kint is van a könyvjelzősávon PC-n. :D

¤ R'n'R ¤

(#238) atillaahun válasza TRob1 (#237) üzenetére

atillaahun
(addikt)

És ez a kephost.com nem pont ugyanolyan, mint a kepfeltoltes.hu?

Na nézek akkor már egy GDocs-ot is, de a kinézetből ítélve az sem fog működni, na lássuk...

mod1: hát valóban nem, viszont itt már nem kell forráskódot túrni, elég "csak" a kép hivatkozásának másolására menni és máris tadam...

mod2: na ez érdekes előbb még volt kép, aztán most már nincs kép. Úgy tűnik itt valóban a ph motorja tilt le valamit. Pedig nem raktam be olyan túl nagyot, nem tudom mi baja lehet. Nektek sikerül bárhonnan, bármit?

[ Szerkesztve ]

(#239) atillaahun válasza atillaahun (#238) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Na teszek még egy próbát az Opera tárhelyével, lássuk...

Ez egyébként alapból egy fekete négyzet, szóval úgy tűnik jól jelent meg. Kíváncsi vagyok itt lesz-e még 5 perc múlva is, vagy felszívódik mint az előző 2 képem.
Opera cloud-jából egyébként ezekszerint egyszerűen egy mozdulattal megy a kilinkelés, asszem akkor ezt fogom használni erre a célra.
Emlékszem már miért szerettem én azt annyira régen, bármit engedett közvetlenül kilinkelni, csak hát azóta szűkös lett a hely, és ez a 2 GB nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#240) TRob1 válasza atillaahun (#238) üzenetére

TRob1
(veterán)

Nemtom milyen a képfeltöltés, ezer éve nem használtam... hirtelen ezt találtam, fél éve lett feltöltve, de ugyanúgy ott van: #24011

De pl. Itt is...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#241) Mela Kehes válasza atillaahun (#239) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Én még mindig látom. :C

(#242) atillaahun válasza Mela Kehes (#241) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Hát még énis. :D Úgy látszik akkor maradok ennél az Opera-s módszernél. Az eltünedezett képeknél ara gondolok, hogy a közvetlen kilinkelés miatt talán a dropbox meg a google szervere letilthatta az útvonalat, miután érzékelte a hozzáférést. Vagy hát a tököm tudja. Már mindegy.

(#243) Mela Kehes
Azt még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#243) Mela Kehes válasza atillaahun (#242) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Box-ból sem működik?

(#244) Mela Kehes

Mela Kehes
(addikt)

SugarSync-et lehet 5GB-ról feljebb tornászni? Ja és vajon miért mutat 9,1% használatot, mikor tök üres? :F

[ Szerkesztve ]

(#245) Mela Kehes válasza Mela Kehes (#244) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Közben rájöttem. Szinkronizáltam egy csomó fényképet egy mappából. A gépemet közben újratelepítettem (nem tudom ennek van-e köze hozzá) és most a SugarSync honlapján a Fotóknál látom a képeket. Az foglalja a helyemet és nem tudom törölni őket.

[ Szerkesztve ]

(#246) Mela Kehes válasza Mela Kehes (#244) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

A meghívást megtaláltam, de server errort ír. Magyarul nem tudok meghívni senkit.

(#247) atillaahun válasza Mela Kehes (#246) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Szerintem kaka az a SugarSync. Én a kicsit túlbonyolított és bénán szinkronizáló Android-os kliense miatt hajintottam le.

(#248) V.Stryker válasza atillaahun (#247) üzenetére

V.Stryker
(nagyúr)

Ezzel én is így voltam. :) Szerintem is kicsit túlvariálták. Ebből is látszik,hogy a kevesebb néha több.

Mondjuk hiába most a google drive, nekem az 5Gb megvan a dropbox-al is, amit már egy rakat minden, pl a nas-om is támogat, ráadásul tök egyszerű, logikus az egész.

(#249) Mela Kehes válasza atillaahun (#247) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Az tetszik benne, hogy saját mappát is kijelölhetek szinkronizálni. Nem kell figyelnem mit másoljak a dropbox-os mappába. Kijelölöm a kehes.hu mappát és ha változtatok, egyből feltölti. Aztán hogy ez majd mennyire válik be, kérdéses. Elsőszámú felhős tárhelyem továbbra is a Dropbox marad.

[ Szerkesztve ]

(#250) zileut

zileut
(tag)

Valaki közületek megcsinálta dropquest-et?

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.