Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Melack válasza PindurAnna (#700) üzenetére


Melack
veterán

A gép fog jelezni, hogy Fájlok szinkronizálása kész. Ez adatmennyiségtől függően elég sok időt vesz igénybe. :) Plusz a kis asztali ikonra kattintva látni is fogod, hogy megy e még a szinkronizálás vagy sem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#702) atillaahun válasza PindurAnna (#700) üzenetére


atillaahun
veterán

Android-os Dropbox kliens egy kalap szar, nem tud szinkronizálni, csak az asztali verzió. Szinkronra a DropSync való telefonon. Persze azt is be kell állítani. Plusz ha 5 MB/fájl felett akarod használni, akkor még meg is venni.

[ Szerkesztve ]

(#703) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Nekem jó lett az androidos. Két telefonomról 1401db képet tolt fel kb 1 óra alatt.
Köszönöm a segítséget. :R

Hogy tudnám azt elérni, hogy amit ezek után fotózok azt új mappába tegye a laptopon?

Valamint ha a laptopon lévő mappából, máshová kategorizálva áthelyezem a képeket, akkor az újra fel fogja tölteni a telefonról a gépen lévő mappába?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#704) Melack válasza PindurAnna (#703) üzenetére


Melack
veterán

Alapból csak egy mappába tölti fel, utána neked kell azt szortírozni.

Nem fogja ismét feltenni, megnyugodhatsz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#705) PindurAnna válasza Melack (#704) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nagyon szépen köszönöm :) :R

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#706) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Melyik felhő szolgáltatást érdemes használni, melyiknek mi a hátránya, előnye :F

Dropbox
Google Drive
Sky Drive

Főleg a telefonnal készített képek mentésére, illetve kisebb/nagyobb programok, fájlok elérésére használnám, hogy azok mind az asztali gépen, mind pedig a telefonon kéznél legyenek. :R

üdv

(#707) SG3rg0 válasza werszomjas (#706) üzenetére


SG3rg0
őstag

Dropbox, Sugarsync.

(#708) Melack válasza werszomjas (#706) üzenetére


Melack
veterán

A fotók miatt én a DropBox-ot javaslom, egyből tölti fel őket a DB mappába - beállítható, hogy csak wifin, vagy 3Gn is tolhatja fel. Ha már egyszer feltöltötte, akkor másodjára már nem fogja - nem duplikál.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#709) atillaahun


atillaahun
veterán

Nem úgy van már, hogy a Skydrive-ot is lehet Android-ra szinkronizálni? Legalábbis nemrég valaki ezt írta az Android Appz topic-ban.

(#710) SG3rg0 válasza atillaahun (#709) üzenetére


SG3rg0
őstag

Lehet persze, csak a dropbox sokkal jobb!

(#711) TRob1 válasza werszomjas (#706) üzenetére


TRob1
veterán

Fotók miatt mindenképp a Dropbox (meg amúgy is sztem az a legjobb)

¤ R'n'R ¤

(#712) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszi mindenkinek.

Akkor a dropbox-al kapcsolatban egy kérdés:

Nem lehet beállítani, hogy a Camera Uploads mappán belül mappázva töltse fel a képeket? Mondjuk dátum szerint, minden külön nap, külön mappa, mert így ömlesztve nem a legjobb.

Illetve hogyan tudom közzé tenni a képeket? Nem szeretném mindet, de néha 1-2 képet ha szeretnék megmutatni valakinek, vagy akár egész albumot, mappát, ahhoz hol találom a linket?

Szoktam látni, hogy beraknak egy linket és bejön egy dropbox-os felület, ahol meglehet nézni a képeket, többet is egyszerre :R

Tudom, hogy van a public mappa, de ott csak egyenként tudom a képek linkjét kiszedni, ha egész mappát teszek be, akkor annál már nincs "Copy public link" lehetőség.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#713) TRob1 válasza werszomjas (#712) üzenetére


TRob1
veterán

Nem lehet a Cam. Uploads-on belül külön mappázni. De mivel dátum alapján tölti fel, elég könnyen bemappázható pillanatok alatt.

Megosztás: Csinálsz pl. egy képek nevű mappát, abban különféle mappákat, pl. Nyaralás. A nyaraláson jobb klikk, és Dropbox/Share Link (vagy vmi hasonló) Így kapsz egy galériát, annak a linkjét megoszthatod bárkivel. (Ez a winből való linkelés. Dropbox.com-on meg ugyanez, csak nem lesz dropbox menüpont, hanem jobbklikkre rögtön Share link)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#714) Melack válasza werszomjas (#712) üzenetére


Melack
veterán

A képeket max te mappázod, a rendszer nem.

A képre ráállsz, és fent a menüsávon megjelenik a Share Link felirat. Arra katt, és már van is linked (mappánál is működik).

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#715) werszomjas válasza TRob1 (#713) üzenetére


werszomjas
őstag

& Melack köszi :R :R

Még annyi ezeket csak a link birtokában lehet látni, vagy van valahol olyan lehetőség, mint pl a Picasa-nal, hogy a felhasználó nevére kattintva, az összes képét látjuk, vagy az összeset, amiről van link, vagy ami a public mappában van?

Pl: Hirdetek egy dolgot, a hirdetésnél linkelem a képeket: [link]

Ha megnyitod és jobb oldalt a
Peti N.
fotók -ra kattintasz, akkor látható a többi képem is.

Dropbox-ban van ilyen? Mert én nem találom.

üdv

(#716) flash-


flash-
veterán

hány dropbox meghívót kell kiküldeni hogy megnövekedjen picit is a tárhely?és minden általam meghivott embernek telepiteni is kell a dropboxot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#717) Melack válasza flash- (#716) üzenetére


Melack
veterán

Nézd, ha felrakja a klienst a gépre, és beregel, akkor kapod meg az 500 Mb-ot. 5-6 embernél az már 2,5 Gb plusz. De ha töltesz fel képeket, videókat, fájlokat az Auto Upload-dal, akkor is kapsz 500 Mb feltöltésenként 500 Mb-ot.

(715) werszomjas: DB-ban nincs ilyen. Csak azt látja, amit megosztasz vele.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#718) Melack válasza werszomjas (#715) üzenetére


Melack
veterán

Dupla lett

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#719) flash- válasza Melack (#717) üzenetére


flash-
veterán

" De ha töltesz fel képeket, videókat, fájlokat az Auto Upload-dal, akkor is kapsz 500 Mb feltöltésenként 500 Mb-ot."
és ahhoz nem kell meghivás?csak azt fogom észrevenni hogy ha feltöltök 500megát akkor már 2.5 giga lesz összesen a tárterületem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#720) Melack válasza flash- (#719) üzenetére


Melack
veterán

Ha 2 Gb-ról indulsz, akkor igen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#721) F34R


F34R
nagyúr

Hi

van valami olyan felho szolgaltato ahol a kepeimet tarolhatom es a feltoltotteket siman tudom thumbnail meret(ek) ben is megosztani ?

(#722) atillaahun válasza F34R (#721) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem a Dropbox ilyen.

(#723) Melack válasza F34R (#721) üzenetére


Melack
veterán

Picasa? Felhő alapú is, meg thumbnail is van - ha jól emlékszem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#724) F34R válasza Melack (#723) üzenetére


F34R
nagyúr

azt elfelejtettem irni hogy semmi koze ne legyen a google-hez. van thumbnail de nem az igazi .
flickr jo lenne csak ott meg kotik az ebet a karohoz , yahoo account es nekem mar igy is van n+1 mail cimem ami felesleges.

(#722) atillaahun

van dropboxom is , de igazabol meg 2gb csak (se facebook se egyeb olyon mod , okostelefon ami maitt adna tobb space-t nincsen.)

[ Szerkesztve ]

(#725) Melack válasza F34R (#724) üzenetére


Melack
veterán

Ez fontos infó,hogy ne kötődjön hozzá. DropBox esetében legálisan is tudsz plusz tárhelyet szerezni. Ha van pendriveon fotód olyan 4Gbnyi,akkor engedd meg a rendszernek ,jogy automatikusan másolja fel a DB mappába. 500Mbyte után kapsz plusz 500Mbyteot. Az már akkor 6Gb, ha jól számolok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#726) F34R válasza Melack (#725) üzenetére


F34R
nagyúr

minden rendszer alatt mukodik ? 4gb 75KB/s erdekes lesz :DDD , nincs mar dropquest ?

(#727) Melack válasza F34R (#726) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben ha fent van az asztali kliens, akkor igen, minden rendszer alatt.

Jó szórakozást ahhoz, hogy feltegye :D El lesz egy darabig azt hiszem.

Dropquest nincs most.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#728) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Nagy megelégedéssel használom a 7 gigás SkyDrive tárhelyemet, viszont az utóbbi időben többször szükségem lett volna nagyobb tárhelyre, ezért gondoltam előfizetek a +20 gigás opcióra. Sajnos meglepődtem mikor a fizetési adatok megadásánál nem kínálja fel a PayPal lehetőséget ha Magyarország van beállítva. :( Van erre a valami működő mód, hogy PayPalos fizetéssel bővíthessem a tárhelyet, mert amúgy nagyon szeretem a szolgáltatást? (A GDrive-ot is ezért hagytam ott, ott sem támogatott a PayPal...)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#729) TRob1 válasza F34R (#726) üzenetére


TRob1
veterán

Dropquest egyszer van egy évben (de ha nem vagy dobogós csak végigcsinálod, akkor "csak" 1gb a jutalom - ami persze jól jön :D) De van olyan hogy Get started, azért is kapsz pl. 250mega pluszt ha a 7 feladatból asszem 5öt megcsinálsz - amit nem nehéz egy pillanat alatt) Ill. meghívásonként kapsz plusz 500megát 16gb-ig.

(#725) Melack :
Fotófeltöltéssel max 3gigát lehet összeszedni (aki tesztelte anno a betát, annak meg 5öt lehetett)
1 kép után 500 mega, és még 5ször 500mega 500 mega feltöltésenként.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#730) F34R válasza TRob1 (#729) üzenetére


F34R
nagyúr

az a 250 + meg is van :P meg a kliens miatt meg valamennyi is kifujt.

(#731) TRob1 válasza F34R (#730) üzenetére


TRob1
veterán

Twitterre is csak a db plusz hely miatt reggeltem (azóta se használtam) :D :))

Meg mer' beírtam hogy mé' szeretem, azért is kaptam (csak, mer jó :DDD)

Kukk ide, hátha tudsz pár megát itt kukázni.

Illetve ahogy írtam, ha már 1 képet feltöltesz automatikusan, akkor jársz 500 mega (de sebaj ha kicsi az uploadod, előbb-utóbb meglesz az a 2,5 giga feltöltés a plusz 3 gigáért)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#732) F34R válasza TRob1 (#731) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez a sugar meg minus milyen kep kezeles ugyileg ?
utobbi volt regebben csak nekem nem volt szimpi.

(#733) TRob1 válasza F34R (#732) üzenetére


TRob1
veterán

Sugar-t már egyáltalán nem használom semmire, Minus-t meg pont videók és képek miatt kezdtem el használni, de nem megosztás céljából, hanem csak tárolás. Arra sztem jók...
Linkügyileg ilyesmi.

¤ R'n'R ¤

(#734) F34R válasza TRob1 (#733) üzenetére


F34R
nagyúr

ilyesmire emlekeztem en is , akkor nincs benne olyan hogy pl egy fhd kepet web meretu thumbnail-re lecsokkent link ? nem szeretnem duplan felrakni

(#735) vgyuri válasza szakmaster (#728) üzenetére


vgyuri
őstag

Box.com 50 gb-ot ad, ha van android-os készüléked, akkor könnyen részt vehetsz a promócióban. ;) 250 mbyte lehet a max file méret, windows-ban lehet mountolni külön meghajtóként, Gladinet kliens is kezeli, Android-on a FolderSync Lite-tal tudsz szinkronizálni.

(#736) SG3rg0 válasza vgyuri (#735) üzenetére


SG3rg0
őstag

Gladinet kliens ez pontosan mi?

(#737) vgyuri válasza SG3rg0 (#736) üzenetére


vgyuri
őstag

Windows-ban létrehoz egy meghajtót, azon belül nálam Box.net és Windows Live SkyDrive könyvtárak vannak, bennük a tárhelyek tartalma érhető el (az ingyenes változatban max 2 felhő szolgáltatót lehet hozzáadni). Szinkronizálni az ingyenes nem tud, de én azért használom, mert ezzel nem kell egyesével felmásolnom a fájlokat. Könyvtárból könyvtárba másolok, megadhatom hogy mekkora le- és feltöltési sávszélességet használhat, mennyi fájlt másoljon a háttérben egyszerre, stb... Látszólag azonnal feltölti a fájlokat, valójában a háttérben dolgozik, kényelmes a használata.

(#738) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ez az új Sugarsync 2.0 kliens szerintem gyengécske lett, túlságosan modern :-)

(#739) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#738) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tudja valaki hogyan lehet letiltani a Sugarsync Drive-t? Van olyan gép amin nem szeretném ha minden látszódna, de ezzel sajnos igen.

(#740) atillaahun


atillaahun
veterán

Tudtok olyan ingyenes tárhelyről, ahova lehet bizonyos fájlok esetén (outlook pst-k) ütemezett szinkronokat IS beállítani (az automatikus mellett)?
Dropbox-ot tolom régóta, de nagyon úgy tűnik az nem tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#741) vgyuri válasza atillaahun (#740) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem a szolgáltatóval van baj, hanem olyan programra van szükséged ami tudja ezt. Pl. https://mybackupbox.com/-on ezt írják: "Automate your transfers
Easily create schedules to handle transfers when you're not around.". http://www.synctocloud.net/ - a leírás szerint ez is jó lenne.

(#742) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy Windows XP alatt hogy lehet kikapcsolni azt a funkciót ami ha csatlakoztatok valamilyen eszközt ( például fényképező ) ne akarja azonnal a dropboxba feltölteni a képeket?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#743) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Nem lesz valamilyen karácsonyi promo valamihez ami cloud?

(#744) vgyuri válasza akipapi (#742) üzenetére


vgyuri
őstag

Dropbox -> Preferences -> General -> Camera Upload -> Change Autoplay Settings ( vagy Vezérlőpult -> Automatikus lejátszás) -> Képek -> Dropbox-ról állítsd át valami másra.

#743 zerge861: Box.com örökre 50gb-ot ad az Android-os Sony Xperia mobilokhoz, kis szerencsével bármelyik Androidos telefonon elérhető az akció, 250 mbyte a max fájl méret.

(#745) Pikkolo^^ válasza vgyuri (#744) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A box-nál hol van az örök 50G? Nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#746) vgyuri válasza Pikkolo^^ (#745) üzenetére


vgyuri
őstag

Magyarul és angolul ezeken a helyeken olvastam róla.

(#747) akipapi válasza vgyuri (#744) üzenetére


akipapi
tag

Köszi.

(#748) Pikkolo^^ válasza vgyuri (#746) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Közben én is megtaláltam és meg is adta az 50G-t :-)

(#749) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Abox.com-nál meg lehet változtatni valahogyan az alap szinkronizációs mappa nevét? A 'My Box Files' és a 'Default Sync Folder' nem valami felhasználó barát :)

(#750) atillaahun


atillaahun
veterán

Akit érdekel most fedeztem fel, hogy a Dropbox-nak van a Droppages.com oldala is, ahol saját domain-t adnak, weboldalt lehet feltölteni, és egyszerűen matatni. Ingyenesen persze csak 50 MB erejéig, de html-ben lehet megírni az oldalt.
Majd mindjárt megnézem mit sikerül kihozni belőle.

www.szerviz.droppages.com

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.