Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mela Kehes válasza mizu_ (#99) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Rögtön beírom én is az aláírásomba a saját dropboxos invitálásomat. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#102) mizu_ válasza atillaahun (#100) üzenetére


mizu_
tag

Az asztali és a webes felületen is elérhető a "get link" opció:

(#103) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

A feltöltési sebesség csak az én netemtől függ, vagy attól is hogy sugarsync vagy dropbox?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#104) SG3rg0 válasza TRob1 (#95) üzenetére


SG3rg0
őstag

Csak az a nem mindegy, hogy mennyi idő alatt érted el ezeket a tárterületeket. Mert Dropot feltornázni max 45perc.

(#105) betyarr


betyarr
veterán

mondjuk az érdekes,hogy csak azt a dolgot fogja szinkronizálni a dropbox,amit közvetlenül a public mappába dobok.ha már a publicon belül van egy mappám és abba teszek valamit,akkor azt már nem fogja feltolni a felhőbe... :(

(#106) atillaahun válasza betyarr (#105) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt honnan veszed? Nekem szinkronizál mindent mindenhonnan. Mármint asztalon.

(#107) betyarr válasza atillaahun (#106) üzenetére


betyarr
veterán

korrigálok,sry.a link shell extensionnal megoldott szinkronizáció csak úgy működik,ha pl a szinkronizált mappába már mást nem akarsz tenni,mert egyébként nem küldi fel a felhőbe.legalábbis nekem nem akarja.

(#108) atillaahun válasza betyarr (#107) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt sajnos nem egészen értem, amit írsz.

(#109) betyarr válasza atillaahun (#108) üzenetére


betyarr
veterán

nos mégiscsak működik,de újra kell indítani a klienst.

erre gondolok

ha ezt megcsinálom és utólag teszek valamit az LSE segítségével szinkronizált,a gépen máshol levő mappába,akkor az bár megjelenik mint symbolic link,de csak a db kliens újraindítása után kerül fel a felhőbe.uff.

(#110) atillaahun válasza mizu_ (#102) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz, most már én is látom. :U A szememmel. :Y Zsííír :C
Erre vártam már régóta, most már tényleg csak a csoportos online dokumentum szerkesztést hiányolom a Dropbox-ból. Ha a következő 15 évben még azt is beleteszik, kitudja lehet befizetek rá. :))

(#109) betyarr
Vágom már hogy mit akarsz így visszaolvasva a linkelt gondolatmenetet.
Szerintem ennek a megoldásánál mi sem egyszerűbb. Nálam ez úgy néz ki, hogy van egyetlen meghajtóm a laptopon, a C, ezen belül van a Dropbox mappa, és mindent abban tartok, mitöbb a dokumentumok elérési útvonalát is átírtam erre. Van benne viszont egy Egyéb mappa is, ahova olyan cuccokat rakok amit nem akarok szinkronizálni, pl letöltött sorozatok, ez-az. Ezt a beállításokba szimplán kipipálom, és minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#111) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Ha egy másik account-tal töltenék fel dropbox-ba, akkor a kliensből ki kell jelentkeznem majd vissza a másikkal? Egyszerűbb megoldás nincs? Gondoltam az enyémet hagyom, a webről meg feltöltök, de mappákat ott nem lehet.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#112) atillaahun válasza Mela Kehes (#111) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudok róla. Sőt az átjelentkezgetés azért sem egészséges mert olyankor újraindexeli a fájljaidat, és ha van mondjuk néhány ezer, az eltart egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#113) Mela Kehes válasza atillaahun (#112) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Na hát ez az.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#114) atillaahun válasza Mela Kehes (#113) üzenetére


atillaahun
veterán

Másik gép nincs kéznél? Szerintem sok más megoldás nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#115) Mela Kehes válasza atillaahun (#114) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Egy laptop van, azon az enyémmel vagyok bejelentkezve, plusz egy iPad.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#116) TRob1 válasza SG3rg0 (#104) üzenetére


TRob1
veterán

Azért mert az emberek többsége olyan hogy mindig minden rögtön kell nekik (még ha nem is használják akkor is), Én nem vagyok olyan. ;) Ráérek... nem csalok, mégis rágóta megvan a majdnem max db lehetőség, észre sem vettem és meglett a minus is maxba (már a második gyűlik - 1ik fotóknak, másik videóknak)

De nem mondtam hogy te se vagy más se csaljon, tegyétek amit jónak láttok. :DDD Még plusz 23gigát is meg lehetett szerezni 2 évre könnyedén (htc-ről "hekkelt" appal), az sem érdekelt... Én sem vagyok szent, csak tárhelyügyileg nem érdekel az ilyesmi... :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#117) atillaahun válasza Mela Kehes (#115) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát nemtudom, esetleg másik felhasználói fiók a winfosba? :F Bár gondolom ami program egyszer felment az ott is látszik majd.

(#118) Mela Kehes válasza atillaahun (#117) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Átértékelem, hogy ér-e ennyi macerát.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#119) Psychonaut válasza TRob1 (#116) üzenetére


Psychonaut
addikt

Még plusz 23gigát is meg lehetett szerezni 2 évre könnyedén (htc-ről "hekkelt" appal)
Azt vissza is vettek a csaloktol par heten belul.

(#120) Mela Kehes válasza Psychonaut (#119) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Hogy veszik vissza? Teszem azt majdnem tele a tárhelyem. Visszaveszik mondjuk a felét, mert annyit szereztem csalással. Akkor az adataim felét törlik?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#121) TRob1 válasza Mela Kehes (#120) üzenetére


TRob1
veterán

Nem törölték az adatokat, csak jelezte hogy fullon van, nem tudsz semmit már feltölteni... vagyis te vagy kénytelen törölni 23gigányi cuccot (illetve annyit amennyit ki is használtál belőle), ha használni is akarod a tárhelyed. :D

(#119) Psychonaut:
Tudom. De ugye ezt nem tudták akkor még a bliccelők mikor reggeltek. :DDD Persze gondolom a többség sejtette hogy a világszinten hirtelen megszaporodott petányi illegálisan "megszerzett" tárhelyek feltűnnek a dropboxnak is előbb-utőbb. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#122) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Tegnap reggel óta töltök 500 MB-ot a sugarsync-re és szerintem reggelre lesz csak kész, úgy hogy közben semmit sem csinálok a gépen. Ja bocs, reggel fél óráig leállítottam, mert a dropboxra töltöttem fel 70 megát. Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#123) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Összedobtam egy cikket a Dropbox használatáról vállalati hálózaton. Ezzel sikerült működésre bírnom végre a cégnél is :D

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#124) atillaahun


atillaahun
veterán

Ti se ismertek olyan Office programot, amibe van Dropbox integráció olyan tekintetben, hogy megnyitok egy fájlt az Android-os Dropbox kliensből, és beleírok, majd elmentem, akkor a változásokat egyből tölti is fel a tárhelyre?

(#125) betyarr válasza atillaahun (#80) üzenetére


betyarr
veterán

erre valamit kitalálhattak,mert nekem sajna "ineligible" az összes ilyen próbálkozásom :-(

(#126) atillaahun válasza betyarr (#125) üzenetére


atillaahun
veterán

Azt ugyan nem írtam bele, de természetesen minden reg előtt/után MAC-et kell váltani, a netkapcsolatot pedig újraindítani (tiltás és engedélyezés).

(#127) betyarr válasza atillaahun (#126) üzenetére


betyarr
veterán

így is kipróbáltam,de ugyanaz van.ineligible. :O

(#128) atillaahun válasza betyarr (#127) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudom akkor mi lehet, 1-2 hónapja nekem még ment, aztán azóta nem kellett bővítenem. :U

(#129) Deck


Deck
titán

Nagyon vártam már a Google Driveot, de csalódnom kellett benne. Androidos telefonon nincs olyan lehetőség, hogy mentés memóriakártyára se semmi ilyen. Egyből csak betölti a fájlt és elmegy a belső memóriából aztán kitudja hova teszi... Mondjuk ha csak lementenék onnan egy fájlt? Sajnos nem lehet.. Így marad nálam a dropbox, minden tekintetben jobb. Hiába szeretem a Googlet de ez most nem jött össze még.. Remélem javítják. :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130) Mp3Pintyo válasza Deck (#129) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Most kaptam én is meghívót, azért kipróbálom. Tegnap jött a cubby-ra is. A LogMeIn-es magyar srácok felhő alapú tárhely fejlesztése. Hátha valami mást alkottak mint az eddigiek.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#131) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Én csak azt nem tudom, minek ennyit egyszerre használni. Elsőszámú felhős tárhelyem a Dropbox. Minden főbb alkalmazás "látja". Használom még az 50 giga miatt a box.com-ot. Vagy a családi fényképeket, vagy pedig a zenéimet másolom rá. Úgy néz ki a Skydrive lesz a harmadik, de igazság szerint nem is tudom mit tehetnék rá. Mindenem elfér a Dropbox-on, talán a Dropbox biztonsági másolata lehetne. :)
Van akinek ennyi tárhely nem elég?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#132) TRob1 válasza Mela Kehes (#131) üzenetére


TRob1
veterán

Jahm, pl. nekem. :D
Én box-on tárolom biztonságból a kb. 35gigás fotók mappám (pedig ki is írom ha már rendszerezve meg "tisztítva" vannak, de mindig vannak újak :D), meg minus-on az épp aktuális vidkam felvételeim míg nem készítek belőlük használható, végleges "formát".
Fő a biztonság... De ezek mellett, vagy előtt, vagy után ( :DDD ) a dropbox a legjobb nálam is. :K

¤ R'n'R ¤

(#133) SG3rg0 válasza TRob1 (#132) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én most, hogy használgatom a skydriveot legalább olyan jó mint a dropbox. ( számomra )

(#134) atillaahun válasza SG3rg0 (#133) üzenetére


atillaahun
veterán

De gondolom szinkronizálni azért nem lehet vele.

(#135) Mela Kehes válasza TRob1 (#132) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Már majdnem rákérdeztem a minus-ra, de az aláírásodból rájöttem. :) Ha leírod mire jó és nekem is származik belőle hasznom, akkor rajtad keresztül regisztrálok.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#136) TRob1 válasza SG3rg0 (#133) üzenetére


TRob1
veterán

A Sky-t nem igen ismerem, nem használom. Annyit teszek, hogy 2 gép között szinkronizálva van a fotók mappa (az a bizonyos 35 giga) a live Mesh segítségével, ami ha jól tudom szintén a Sky-t használja (csak nem értem, mert úgy tudtam hogy 25 gigáig enged szinkronizálni, de nekem a 35 giga után is ugyanúgy szinkronizál a 2 gép között) Mind1, ezt még nem jártam körbe, nem tudom hogy müxik...

(#135) Mela Kehes:
Ha leírom hogy mire jó, vagy ha leírom hogy Neked mire jó??? :)) (egyébként nem fontos már a rajtam keresztüli reg, már a második 50 gigát gyűjtöm, az egyik fullon van :) )
De egyébként ez egy tárhely (szinkronizáció nélkül), ami 10gigával indít, és 50gigáig bővíthető meghívással (1-1 gigával a meghívottnak és a meghívónak is alkalmanként), van Win-es és Androidos kliens is (csak azért e kettőt írom, mert Én mást nem használok ;] ), és Én biztonsági tárolásra használom (elsőt videókra - mert kb. 2 giga a fájlméret határ, aztán csináltam a másodikat a fotókra, de közben rájöttem hogy fotókra elég a box is)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#137) SG3rg0 válasza atillaahun (#134) üzenetére


SG3rg0
őstag

Miért ne lehetne vele 2 gép között szinkronizálni vele? Vagy most mire gondolsz?

(#138) Mela Kehes válasza TRob1 (#136) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Akkor pont erre van szükségem. Minden dolgomat fel tudok másolni valahová, ez jó lesz a videókra.
Mit kell értenem szinkronizáció nélkülin? PC-n felmásolok valamit és telefonon nem tudom csak letölteni, módosítani nem?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#139) TRob1 válasza Mela Kehes (#138) üzenetére


TRob1
veterán

Dehogynem...
Arra gondolok (az én esetemmel példálózva), ha mondjuk feltöltöm a Fotók mappámat full, aztán PC-n beleteszek a mappába újabb fájlokat, azt nem tölti fel automatán (tehát nem szinkronizálja) :). Azokat nekem kell külön feltölteni utána.. Ezért ez "Csak" egy tárhely kb. semmi több (leszámítva a majd minden platformra elérhető klienseket)

¤ R'n'R ¤

(#140) atillaahun válasza SG3rg0 (#137) üzenetére


atillaahun
veterán

Android-os szinkronizációra.

(#141) SG3rg0 válasza atillaahun (#140) üzenetére


SG3rg0
őstag

Androidra nem elérhető de ezt eddig is tudtuk. ( Ez érthető is :) :) )

(#142) Melack válasza SG3rg0 (#141) üzenetére


Melack
veterán

Azért azt is megtehetnék, hogy megcsinálják. Sokan örömmel élnének vele, az is igaz, hogy az nekik a WM7.5 miatt nem érdek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#143) atillaahun válasza SG3rg0 (#141) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz. Néha teljesen megfeledkezem róla, hogy ez nem (csak) Android-os topic (általában csak olyanokba írok). :)

[ Szerkesztve ]

(#144) Syd69


Syd69
aktív tag

Most olvasom az LG is akar valami felhő alapú szolgáltatást. Link nincs

Alma

(#145) SG3rg0 válasza Syd69 (#144) üzenetére


SG3rg0
őstag

A cloudba nagy potenciál van, kíváncsi leszek a Samsung és az LG szolgáltatására.

(#146) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Darabra már biztos van vagy 20 ilyen felhős tárhely.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#147) atillaahun


atillaahun
veterán

Ha már így kezdünk tájékozódni a témában, jól gondolom hogy a GoogleDocs-on (GoogleDrive-on) kívül nem létezik más tárhely, ami külsősök számára lehetővé teszi a dokumentumok online (böngészőn keresztüli) szerkesztését ugye?

(#146) Mela Kehes
Na jah, csak egyik ostobább mint a másik kezelhetőség, egyszerűség, meg elérhető szolgáltatások terén. Bár jó látni, hogy legalább a Dropbox jó úton halad, még ha kurva lassan is.

[ Szerkesztve ]

(#148) atillaahun válasza atillaahun (#147) üzenetére


atillaahun
veterán

Jól olvastam, hogy SkyDrive is csak regisztráció-bejelentkezés után enged hozzáférni/módosítani megosztott fájlokhoz?

(#149) Mela Kehes válasza TRob1 (#139) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem boldogulok a minus-szal. Hogyan tudok mappákat feltölteni? Lenne egy csomó fényképem külön mappákban és jó lenne egyszerre elindítani a feltöltést.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#150) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

A box.com-ra röltöttem fel képeket. Weben megnyitja, goodreader-en keresztül is, de a box alkalmazáson belülről nem.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.