Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2427) pendre54 válasza #74353664 (#2425) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én használok egy cseh Alfa G030-at, és egy Revenge 14 M-et. [link] Az előbbihez kiváltottam a rendőrségen, a viselési engedélyt is.
Akkor a felvetett kérdéseidre, sorjában.
1./ A jelenlegi hazai jogszabályok értelmében csak személyesen van lehetőséged megvenni bármelyik revolvert, és a hozzávaló lövedéket, és riasztó töltényeket. Én mindent Pesten vásároltam, és mivel 220 km-re lakom a fővárostól, minden egyes alkalommal egy nap elment erre.
2./ Tavaly nyáron vettem az Alfát, akkor még 86 e Ft volt, látom, hogy közben majd egy tizessel ment fel az ára. Revenge 14 M-et, meg a gyártójánál érdemes venni, egy éve még 48 e Ft-ért megkaptam, a Keserű Művek mintaboltjában. [link]
Ha a használt is játszik, akkor itt érdemes még szétnézni, sokszor jó áron, jó cuccok beszerezhetők. [link] [link]
3./ A gumilövedék keménységének nem sok köze van ahhoz, hogy pl. szétrobban a dob, sokkal inkább annak köszönhető, hogy nem oda való patronokat használnak, mint pl. diszó, és marhakábító partonok. A Fegyverellátóban a legolcsóbb a szabványos patron [link] , én is itt szoktam megvenni, vagy hozatni ismerőssel. Egyébként a Keserű Műveknél is kapható, az árát nem tudom. [link]
Én az 55-ös gumikat jellemzően gyakorlásra használom, élesre meg a 75-össel vannak töltve.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.