Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) PumpkinSeed válasza Apollo17hu (#150) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Pedig nem rossz dolog az. :) Én még 50 évesen is elkezdeném.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#152) Apollo17hu válasza PumpkinSeed (#151) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Elolvastam mégegyszer a teljes fejezetet, és rátaláltam arra, amit te is írtál, hogy a gyakorlatot az Achilles-ín rugalmassága is befolyásolja. Azt írja tanácsként, hogy nyújtani kell a vádlit. Ez mondjuk nem olyan vészes, de nem hiszem, hogy az a hiányzó ~30 centi nyújtásokkal valaha is össze fog jönni, hogy a sarkaim végül a földön maradjanak a gyakorlat végzése közben.

(#153) PumpkinSeed válasza Apollo17hu (#152) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

[link]

Ezt tudom ajánlani, jobb videót nem találtam, de viszont neked mezítláb kell csinálnod. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#154) Nazara


Nazara
őstag

Sziasztok!

Július óta csinálom én is a Fegyencet, az első szint gyakorlatilag gyerekjáték volt, a második azonban már valami, még a felénél se járok, de már szemmel látható és érezhető is a változás.
Heti három alkalom, még kiegészitésnek szeretnék futni, azonban arra még időt kell találnom.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#155) PumpkinSeed válasza Nazara (#154) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én már lassan 1.5 éve csinálom. :) és néhol már az 5-6.nál tartok, de a hídnál még csak a 2.nál.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#156) Apollo17hu válasza PumpkinSeed (#153) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, ezt a gyakorlatot ismerem, de szerintem ettől nem az Achillesem fog nyúlni, hanem a vádlim erősödik. De megnézem a kapcsolódó videókat is, azok között talán lesz olyan, ami nekem kell.

(#157) Idiofil válasza Apollo17hu (#156) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát de ha jól tudom, már megtaláltad azt a gyakorlatot, ami Neked kell. Ott van a könyvben.
Ha úgy csinálod a guggolást, menni fog teli talppal is. Vagy nem értem, hogy az miért nem jó?

"Those who want respect, give respect"

(#158) Apollo17hu válasza Idiofil (#157) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mert nem megy teli talppal. Annyira nem, hogy a 2. vagy 3. (nem tudom a számát) gyakorlatot sem tudom elvégezni, amikor egy asztalt kell fogni, és úgy guggolni. Már akkor is elemelkedik a sarkam a talajtól. Ennyire rövid az Achillesem. Lehet, hogy ez vmi születési rendellenesség. :D

(#159) Idiofil válasza Apollo17hu (#158) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát akkor gyakorolni kell, de ez a fegyencedzés egyik lényege, hogy ha fokozatosan csinálod, akkor nincs gond, ha beledurrantod magad a közepébe, akkor meg csak nyögsz. :)

"Those who want respect, give respect"

(#160) Apollo17hu válasza Idiofil (#159) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hobbiszinten focizom, ezért eleve erősebbek a lábizmaim. 10-es sorozatok mennek az egylábasból (elemelkedő sarokkal), szerintem megvan az erő a lábamban, csak boka környékén nem vagyok elég hajlékony.

Jövő héttől megpróbálok nagyobb hangsúlyt fektetni a nyújtásba, hátha tudok javítani a helyzeten.

(#161) Nazara válasza PumpkinSeed (#155) üzenetére


Nazara
őstag

Tavaly szeptember-november viszonylatban csináltam én is először, de aztán tavasszal valahogy lusta voltam sajnos. Mindegy, most csinálom becsülettel, így, hogy szemmel látható eredménye van könnyebb. Az én célom elsődlegesen az erőnlét fejlesztése, mert szeretnék újra focizni, s ahhoz elengedhetetlen a sok szufla. :)

Futást szeretném elkezdeni, milyen gyakorisággal ill. mennyit érdemes?

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#162) Apollo17hu válasza Nazara (#161) üzenetére


Apollo17hu
őstag

(#163) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#160) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Még egy utolsó hsz. az egylábas guggoláshoz. Ezen az oldalon leírják, hogy elsősorban anatómiai okokra (boka mobilitása, combcsont hossza) vezethető vissza, ha nem megy a teli talpas guggolás.

(#164) PumpkinSeed válasza Nazara (#161) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én már elég régóta futok szerintem, hogy elég tapasztalatom legyen ehhez. Nem azt mondom, hogy mindent tudok róla, de tudok pár dolgot. :)

Na szóval én pl úgy szoktam, hogy napi szinten futok, 7-8 km-ert és heti egy alkalommal 15-20-at. Neked mint kezdőnek, ajánlatos azzal kezdeni, hogy napi 1-2 km-er és heti 1x 5-6. Szerintem, nem éri meg, tovább hajszolni magad. Még ha előtte is sportoltál akkor se ajánlom mert, ha túl sokat vállalsz egyszerre akkor ez előbb helytelen futáshoz vezethet, vagy sérüléshez.

A futáshoz még azt tanácsolom, ha teheted keress egy partnert akivel futhatsz és beszélgesetek közben. Futási tempónak az a jó, ha futás közben egy levegővel eltudsz mondani egy kisebb mondatot. Ha ezt a mondatot csak lihegve éppen éppen tudod kinyögni akkor lassítani kell a tempóval mert akkor túl gyorsan futsz. :)

Sok sikert.

ui.: Esetleg ha nagyon erőnlétre akarsz menni ajánlatos a fegyencedzés mellett kipróbálni a kettlebelt. Bár ez pénzfüggő ezért annyira nem is ajánlom. A fegyencedzés lényege amúgy is az, hogy a legkisebb költségből hozzuk ki a legtöbbet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#165) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#163) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kipróbáltam a sima (kétlábas) teljes guggolást 5 kg-os tárcsával a kezemben, de hátraestem. :D A 10 kg-os tárcsa viszont már jó volt, azzal csak az a baj, hogy fél lábon nem tudom megtartani magam vele.

[ Szerkesztve ]

(#166) Nazara válasza PumpkinSeed (#164) üzenetére


Nazara
őstag

Penzmentesen tervezem, szoval mindenkeppen megprobalom majd ezt a napi 1-2 km-es futast. Koszi a tippet. :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#167) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ezt nevezem én fekvőtámasznak :Y [link]

(#168) PumpkinSeed válasza koxx (#167) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem rossz. :) Majd talán 10 év múlva minden topicozó ember így tolja majd. :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#169) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Sziasztok! Úgy tűnik elég gyorsan kiutáltak engem a Gyúrósok ide! témából, úgyhogy itt folytatom tevékenységem.. :D

Amúgy ezt írtam:

Üdv! Nem tudom hányan ismeritek, de nekem személyes kedvencem a Fegyencedzés című könyv. Nem jutottam el benne sokáig, pont a fokozatosság miatt. Amióta azt csinálom, szinte nem is megerőltetés az edzés, hanem kikapcsolódás. A könyv kimondja, hogy nem szabad semmilyen csodaturmixot enni, és súlyokkal edzeni. És azt is leírja hogy miért, de ebbe most nem mennék bele. A lényeg az, ha valaki szeretné elkezdeni valahol, és most nullán áll, annak a legjobb választás lehet ez a könyv.

(#170) PumpkinSeed válasza inspiroyhome (#169) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért útáltak ki, mert írigyíek, hogy ők soha nem fognak olyan erővel rendelkezni mint a Fegyencedzők. :)

Ők egy életen át felfújt gyenge emberkék lesznek akik őregkorukra összeesett turmixbábuk lesznek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#171) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Igazából le írtam oda is, hogy semmibajom azokkal akik így edzenek, csak akkor a másikat ne b@sztassák érte... De a csodaturmixokat, most is elítélem, és a jövőben is elfogom.

Nem mindegy, hogy az ember csak izmos, vagy erős is.

[ Szerkesztve ]

(#172) PumpkinSeed válasza inspiroyhome (#171) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:) Igaz igaz. Én már 2 éve csinálom ezt. Nem vagyok felfújt vadálat, de az erőnlétem ott van egy olyanemberéhez képest mint aki 2 éve "csodaturmixokon" él. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#173) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ha nem vagyok indiszkrét, megmondod melyik lépésnél tartasz? :)

(#174) PumpkinSeed válasza inspiroyhome (#173) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

7.nál, bár a hídnál még csak az 5.nél gerinc próblémák miatt. :) De nem is sietek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#175) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ahhoz gratulálok! Én nem összevissza csinálom, de van amit kihagyok.

(#176) PumpkinSeed válasza inspiroyhome (#175) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:) Én a legelején kezdtem. De unalmas volt az eleje nagyon, de megcsináltam. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#177) spammer válasza inspiroyhome (#171) üzenetére


spammer
veterán

Csodaturmix, LOL :DD Bárcsak csoda lenne :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#178) Woodslave válasza spammer (#177) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ne irigykedj :((

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#179) troller válasza spammer (#177) üzenetére


troller
senior tag

Mér, a power proteint pl. kész csoda, hogy meg bírom inni. :D ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#180) brownus válasza Woodslave (#178) üzenetére


brownus
veterán

na, húzzatok vissza a gyúrós topikba ;] :) ide csak 100kg alattiak írhatnak:D

az első hsz-ben feltett kérdésre:

szinte állandóan fájt a gerincoszlop melletti izom, az ágyéki csigolyáknál, fenék felett. volt, hogy tüsszentettem egy nagyot és összegörnyedtem a fájdalomtól. amúgy bruce lee,(RIP) nem konkrétan a fegyencedzéssel, akkor ez még nem volt köztudatban, hanem calisthenics edzéssel nyerte vissza az erejét, végül is un. a kettő. (volt egy súlyos gerinc sérülése, a dokik azt mondták, hogy soha többet nem sportolhat, aztán látjuk mikre volt képes utána is; v-sit, egykezesek két ujjal, stb, stb...)
hiába sportoltam már évek óta(km, úszás, termi edzés), semmi sem segített hosszútávon és hatékonyan. egy kollégám ajánlotta paul wade könyvét, elolvastam, szimpatikus lett a módszere, és ez év januárjában elkezdtem. sok híd gyakorlatot csináltam, erre külön figyeltem. kombináltam egykezes súlyzós gyakorlatokkal, és yoga gyakorlatokkal, nem tisztán csak fegyenc edzettem. mostanra mennek az egykezes fekvők (labdával), egylábas guggolások, rásegítéssel (csuklófogással) egykezes chin-up, kézenállásban kinyomások, ez még csak fal mellett.

a jobb vállam is rendbe jött, már nem recseg...

pl, már tudok két ujjas chin-upot is, nem sokat, de már megy. meg a mászó teremben, utolsó ujj begyeken való húzódzkodás. kurvajó az a játékszer, most pont nem találok képet róla. a másik amit szeretek a másfél-két cm-es kitüremkedéssel rendelkező fa biszbasz, ott is ujjbegyeken fel és le, az elég nehéz. 2-3 megy oda-vissza.

következő egy kettlebell beszerzése lesz, 12-20kg, szerintem elég lesz elsőre a kisebb is...

célok: egykezesekből sokat, egykezes chin-upokbol sokat, kézenállásban kitolás támaszték nélkül sokat, szerintem még egy-két év és meg is lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#181) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Nálam az a helyzet, hogy soha nem sportoltam előtte. Régi szép emlékek, általános iskolás úszások, stb. Most annyi, hogy mindennap 3x380méter, a testnevelés órák miatt, de hát az éppen arra elég, hogy bemelegítsünk. Régen én is, mint sok ismerősöm a generációmból, bele voltam bolondulva a gépekbe... Télen- nyáron, mindig azt nyomtam..

Mostanában már semmilyen játék nem tud lekötni, így marad a programozás. Állítólag, ha az ember fizikailag is jobb állapotban van (Tehát itt nem az "átlagosra" gondolok, hanem egy kicsit többre), jobban képes dolgozni, gondolkodni. Mi a véleményetek róla? A programozással talán 2-3 hónapja foglalkoztam, na meg tegnaptól. Kíváncsi leszek azért, hogy gyakorlatban azért működik-e. :)

(#182) brownus válasza brownus (#180) üzenetére


brownus
veterán

ja, haskerék, az is nagy kedvenc:) szerintem csak a fegyenc edzés egy idő után monotonná válik, nálam legalábbis... nekem kellenek ezek a plusz cuccok mellé, variálni egy picit a dolgokon

megtaláltam, ez az, majdnem, ott több lyuk van rajta...

(#183) Woodslave válasza brownus (#180) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sajnos izmosságomat tekintve nem sokban különbözök egy fegyencedzőtől, akárhogy próbálom :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#184) troller válasza Woodslave (#183) üzenetére


troller
senior tag

Nem iszol elég csodaturmixot. :K :DDD

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#185) brownus válasza Woodslave (#183) üzenetére


brownus
veterán

nem értem mit szerénykedtek itt állandóan, azért az a hátas kép nem rossz! már ha Te vagy rajta:)

(#186) Woodslave válasza brownus (#185) üzenetére


Woodslave
nagyúr

úgy nem szoktam képeket felrakni, mintha én lennék :N :D

de ezt a szintet sztem még fegyenccel is hozni lehet

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187) PumpkinSeed válasza inspiroyhome (#181) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ugyanez velem is. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#188) brownus


brownus
veterán

Uj edzesmodszerem; fafureszeles mellett, minden nagyobb darab fa utan 10 chin-up, durva.egnek a karjaim...:) de i m lovin IT:)

(#189) PumpkinSeed válasza brownus (#188) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

az jobb lenne, ha nem fűrészelnéd hanem baltáznád:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#190) brownus válasza PumpkinSeed (#189) üzenetére


brownus
veterán

Az tuti:) most ez jutott ram, mint hazifeladat:)

(#191) alpihun


alpihun
senior tag

Szerbusztok!
14 és fél éves, 63 kilós, 175 magas fiú volnék. Mint látjátok egyelőre még csak a fülem nagy, ezen szeretnék változtatni.
Valami edzésféleséget kéne kitalálni nekem...
...suli mellett nincs idő terembe járni, itthon, komolyabb felszerelés nélkül végezhető dolog kéne.
...eddig nem nagyon edzettem. Vagyis hát, ha az idő engedi minden nap lefutok pár km-t de semmi komolyabb. Tehát egy nagyon alap izomzat van.
...nem a kinézetre edzenék, hanem az erőre, számomra a kinézet csak bónusz, az első az, hogy erő legyen a bőr alatt.
...inkább has, hát, kar, minden, a lábamat rendben-nek érzem egyelőre.

Ja és:
Kaja szinten maximálisan rendben vagyok. Saját lemondásból lassan egy éve nem eszek bolti édességet (csak amit jóanyám süt), nem iszom energiaitalt/ üdítőket + apum is mániákus egészségfanatikus. Tehát semmi gyorskaja (FastFoods - apum fordításában: fesztfutsz, feszt=folyamatosan, tájszólás), minden nap min .2x friss és főtt/sült/rántott/párolt/mit tudom én milyen étel van.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#192) Egorov


Egorov
aktív tag

Könyv. Olvasd el, van benne pár jó dolog.
Szerintem szerezz be ilyet meg ilyet is.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#193) alpihun válasza Egorov (#192) üzenetére


alpihun
senior tag

Kösz.
Húzódzkodó rúd nem fog kelleni, mivel a konyhaajtó felett megy el egy vascső, amire apum még pár évvel ezelőtt gumifogantyúkat szerelt. :DD

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#194) Woodslave válasza alpihun (#193) üzenetére


Woodslave
nagyúr

napi 100 fekvő, 100 húzódzkodás, 100 guggolás. Hetente 10-el több.. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#195) PumpkinSeed válasza alpihun (#193) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem ne szerezz be semmit amit az előző ember írt! :) Ha futsz az tökéletes, sőt jobb lenne, ha valahogy le is tudnád mérni mennyit futsz. Ezen kívül ajánlom a könyvet amit jobb lenne megvenni, hogy támogassuk Wade-t de nem erőltetem rád, kereséssel PDF-ben megtalálod. A benne lévő programokat ajánlott csinálni ezen kívül ha erőre akarsz szert tenni akkor 4-5x annyiszor csináld meg a könyvben említetteket. Ja és a táplálkozás. Szerintem a legjobb tanács ami nekem is sokat segített: Egyél annyit amennyi jól esik meg még egyszer annyit. :)

Evés alatt nem a fehérje felvételt gondolom, hisz az nem teljes. Szénhidrátból kell a legtöbb. :)

Napi féldisznó szerintem elég is lesz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#196) Egorov válasza PumpkinSeed (#195) üzenetére


Egorov
aktív tag

Miért ne szerezzen be? Jó, a rúd az nem kell (ebben az esetben), mert van neki otthon. Az ab wheel, szerintem egy nagyon hasznos, jó kiegészítője a "Wade-féle" hasizom erősítő gyakorlatoknak. Én nem bántam meg, hogy beszereztem egyet.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#197) PumpkinSeed válasza Egorov (#196) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én úgyhiszem, hogy a Fegyencedzés a pénzköltés nélküli edzésforma. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#198) Egorov válasza PumpkinSeed (#197) üzenetére


Egorov
aktív tag

Én inkább minimál költségesnek nevezném. A saját tömegedet csak fel kell húzni valamin, erre meg - városban - kell venni egy rudat. Ha lenne kertem egy fán csinálnám. :K
Az ab wheel meg tényleg opcionális, de megéri az árát.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#199) PumpkinSeed válasza Egorov (#198) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én személy szerint játszótéren szoktam. :) Még ilyen kellemes -5 fokban is :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#200) alpihun válasza Woodslave (#194) üzenetére


alpihun
senior tag

Remélem nem egyhuzamban a százat. Ha tízesével növekszik hetente akkor gondolom 10x10 majd 11x10 stb. Húzódzkodás szerintem még tízesével sem fog menni elsőre.

(#195) PumpkinSeed
Futást miért kell mérni? Általában addig futok, ameddig még bírom. Van, hogy ez a falu vége, van, hogy három falun is átfutom magam. Mérni persze tudom. Az út szélén vannak kilométerkövek, telefonon meg egész okos stopper van.
Napi féldisznó? Erősödni szeretnék, nem kóros soványságra jutni. :D Amúgy azt olvastam, hogy inkább borjú/csirke/hal mint disznó.

(#199) PumpkinSeed
Nálunk -15van. :)

szerk: 200. :))

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.