Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) dh66e válasza Apollo17hu (#1250) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
100x100-at írnak külföldi oldalakon.

(#1249) Joke21
Üdv!
Hama-nak van ha jól rémlik ami slim kivitelú.Keress rá.

#1248) Gamer21
Szia!

McClean konzolokat nézd meg.

(#1252) atee válasza Apollo17hu (#1250) üzenetére


atee
őstag

A vesa szabvány határozza meg, hogy melyik konzolok lesznek neked megfelelőek az adott készülékhez!
Ha jól látom akkor ez neked vesa 100x100. Olyan konzolt keress ami ezt tudja. Utána jöhetnek az egyéb igények. Dönthető, forgatható...

D-day 2002-01-04 01:54

(#1253) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Szuper, egész sok konzol tudja a 100x100-at. Most már csak az a problémám, hogy a kb. 74 cm szélességű tévét majdnem teljesen derékszögben kellene felrakni a konzolra, tehát a konzolnak a falból legalább 40 centire ki kellene lógnia. Ehhez hasonlóan lenne beforgatva a tévé (még ennél is kisebb szöget bezárva a fallal):

Ilyen konzolokat nézegettem, de nem tudom, hogy elég hosszú-e a tartó részük:


Szerintetek?

(#1254) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#1253) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Úgy néz ki, hogy az Sbox LCD-2903 dönthető, forgatható fali konzol lesz a befutó, mert 44,5 centire lehet állítani a faltól:


(#1255) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Vettem egy jó minőségűnek tűnő konzolt, 30kg teherbírással és 47 centis kihúzhatósággal rendelkezik. Na már most, mint kiderült, a kérdéses fal ytong, ezért a hozzáadott 8-as csavarok helyett 10-essel raktam fel.

A kérdésem az, hogy mennyire biztonságos kihúzni teljesen a TV-t ilyen fal mellett? 13kg-os készülékről van szó. Köszönöm előre is!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1256) dh66e válasza LilProphet90 (#1255) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nos ha ilyennel raktad fel akkor nem lesz gond.

(#1257) LilProphet90 válasza dh66e (#1256) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Sajnos nem, Fischer csavarok, de nem kifejezetten ytongra valók. Utólagos tiplicsere kivitelezhető? Mennyire javallott? Mellesleg nagyobb TV-t vennék rövid időn belül, és azt közelebb tenném a falhoz (bár az 15kg). Köszi a választ!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1258) dh66e válasza LilProphet90 (#1257) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Cserélném a helyedben,nem egy nagy beruházás,de annál inkább nyugodtabban fogsz aludni. :K

(#1259) LilProphet90 válasza dh66e (#1258) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Az biztos, köszönöm. Azért gondolom a cseréig használhatom rendesen? Csavarok maradhatnak?

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1260) dh66e válasza LilProphet90 (#1259) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze nem fog leszakadni,azért rángasd meg kicsit ha megmozdul a konzol talpa a faltól akkor van gebasz.
Amennyiben hatlapfejű a csavar akkor maradhat,csak vidd el a tiplihez mintának.

(#1261) LilProphet90 válasza dh66e (#1260) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#1262) Gamer21


Gamer21
tag

Üdvözletem !

A kérdésem az lenne , hogy válaszfalra mennyire egészséges felrögzíteni egy fali konzolt ? :DDD

A konzol ő volna : [link]

És egy Philips bdm4350uc/00 monitort tartana meg ! És a faltól kihúzva és elforgatva is használnám !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#1263) dh66e válasza Gamer21 (#1262) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Milyen vastag a válaszfal milyen technológia?
Lehet egyébként ha jó a rögzítés.

(#1264) Gamer21 válasza dh66e (#1263) üzenetére


Gamer21
tag

Szia !

Szilikátból van ! de ketté van vágva , így a szélessége 12.5 cm !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#1265) dh66e válasza Gamer21 (#1264) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi az higy ketté van vágva :F :Y Az a falad vastagsága lesz inkább mint a szélessége. :)

Nem is akarom tudni....a gyári tiplit ne is használd venned kell speckó tiplit a szilikátfalhoz. A csavart amit adtak a konzol felrögzítéséhez azt vidd magaddal a boltba!

[ Szerkesztve ]

(#1266) attiati


attiati
veterán

Létezik mennyezetre szerelhető konzol 55"-os tv-nek, ami:
1. atomstabil
2. nem horror árban van
3. (esetleg felhajtható a tv a plafonra)
4. sok mozgástere van: 1 métert húzható lefelé, forgatható, dönthető

:R

ez vajon milyen konzol lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1267) BWizard


BWizard
csendes tag

Fel kéne raknom a tv-t a falra, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá.

A tv egy Panasonic plazma TX-P42ST50E, amihez anno ajánlottak hivatalos Panasonic fali konzolt, kb 100.000 forintért, amit inkább passzoltam. Most arra gondoltam, valami közepesen komoly VESA kompatibilis konzol biztosan jó lenne, de a tv kézikönyvében nem írják sehol, hogy milyen (100x100 / 75x75, stb.) méretű konzol kéne hozzá. Lehet, hogy ehhez valami speciális kell? Próbáltam utána keresni a témának, de annyit találtam csak a Panasonic honlapján, hogy olyan konzol kell, amin 660mm x 320mm-en is vannak "lyukak".

Olyan konzolt keresek, ami egy esetleges tv csere után egy 55"-ös lcd-hez is jó lesz majd, és elhajtható, és dönthető is, mert kicsit magasabbra kellene majd felszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#1268) BWizard


BWizard
csendes tag

Esetleg egy ilyen?

https://www.aqua.hu/arctic-tv-flex-l-49-88-60kg-tv-tarto-falikonzol-aemnt00042a-562082.html

Bár erre meg azt írják, 49"-től jó.

(#1269) frovery válasza BWizard (#1267) üzenetére


frovery
senior tag

Mérd le a tv hátulján a furat távolságokat, szélesség-magasság.
Ezek tudatában már ki lehet indulni.
Aztán mennyire legyen kihúzhatö, forgatható, milyen a fal típusa?

(#1270) BWizard válasza frovery (#1269) üzenetére


BWizard
csendes tag

Most nem vagyok otthon, húsvétozok éppen, de feltételezem, hogy a csavarhelyek távolságát korrektül adták meg (660mm és 320mm), mindenhol ez az adat jön szembe. Amit nem tudok, az az, hogy ez a VESA szabványon kívüli érték, vagy bele illik ebbe (800mmx400mm)?

Forgathatóság szempontjából nem kell sok, olyan 50 fok, max 90, a kihúzhatóság nem igazán szempont, a fal pedig tégla (sajnos a lyukacsos verzió).

[ Szerkesztve ]

(#1271) Met válasza attiati (#1266) üzenetére


Met
nagyúr

Ez olyan konzol amit a kép készítője megálmodott, mert ez egy 3D-s render ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1272) attiati válasza Met (#1271) üzenetére


attiati
veterán

Tuti? Mert ez a kép egy eladó, már létező (használt) lakásban készült és a többi képen is szerepel.

(#1273) dh66e válasza attiati (#1266) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amit te szeretnél az motoros konzol lesz és igen horror áron.

(#1274) Met válasza attiati (#1272) üzenetére


Met
nagyúr

Link?
99% hogy ez render.
Vannak ilyen kamu hirdetések. pl. láttam itt a házunkban lévő lakás hirdetését, utcakép alapján a mellettünk lévő, olyan belső elrendezéssel és szobaszámmal ami ott nincs és az is render volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1275) attiati válasza dh66e (#1273) üzenetére


attiati
veterán

és oldalirányba mi az elérhető maximális elmozdítás egy max. 50e forintos konzollal? 55"os tv. Gondolom a 100-120 centi esélytelen.

Met: sajnos mar nem talalom a hirdetest, de akkor azt elengedem.

(#1276) dh66e válasza attiati (#1275) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olyan amilyen neked kéne max ebay amazon és társain fogsz találni árban a fene tudja mennyi.

Esetleg egy ilyen mennyezetbe süllyeszthetőt. :D

Továbbá megnézni ezek között nincs e olyan ami eltüntethető és forgatható is.

[ Szerkesztve ]

(#1277) attiati válasza dh66e (#1276) üzenetére


attiati
veterán

brutál az a plafonból lejövő tv :) Ehhez nem árt megvenni a felső lakást is :)

amazonon találtam egy 90cm-es kartávolságút 65"-ig.

itt van egy 101cm-es kartávolságú 80"-ig :Y

itt meg egy lista

(#1278) dh66e válasza attiati (#1277) üzenetére


dh66e
Topikgazda

lehet olcsóbb ha csökkented a belmagasságot a szobában.(John Malkovich menet) :DD

(#1279) Ulyxes91


Ulyxes91
újonc

Sziasztok!
Fali panelt keresek, karral amellyel legalább 90 fokba el tudom fordítani a monitort, szeretném ha dönteni is lehetne.Lényegében minél extrább annál jobb,mert multifunkciós célt fog szolgálni/szolgálna. Örülnék olyan megoldásnak ami más monitorokhoz is alkalmazható lenne.

Amit tudok a monitorrol:
34col
kb 12 kiló mindennel, de nyilván a nyakat nem fogom használni ugyhogy kb 9 kilóval kell számolni, hátul a nyak rögzítését 4 csavar látja el ezek 10 cmre helyezkednek el egymástól, gondolom ezeket lehetne használni a panelhez is.

Minden segítő jellegű kommentet köszönök szépen!

(#1280) dh66e válasza Ulyxes91 (#1279) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mivel VESA kompatibilis a monitorod csak annyi a dolgod hogy olyan konzolt keress amely megfelel a méretének (ami a te esetedben 100x100 ) ill.a súlyának.

[ Szerkesztve ]

(#1281) Ulyxes91 válasza dh66e (#1280) üzenetére


Ulyxes91
újonc

ez nagyszerű,köszönöm de én alig találtam oldalt a bestbyteon kivül ahol érdemes lenne keresni, tudnál ajánlani pár site ot?

(#1282) dh66e válasza Ulyxes91 (#1281) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Árúkeresőn bepötyögöd hogy tv falitartó és kilistázod a neked valókat a vesa méreted alapján.
Bocs mobilról vagyok így a linkelés kihívás jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#1283) Blas109


Blas109
csendes tag

Sziasztok!

50" (esetleg a jövőben 55-60") méretű TVhez nézek éppen konzolokat, és nyilván az első ami szembe jött a Maclean termékei. Szimpatikusnak tűnnek funkcióban, viszont "gyanúsan olcsó" a cucc, illetve elég fura számomra hogy a gyártóról konkrétan egy honlapot sem sikerült találnom. A jelenlegi TV-mhez jó lenne egy HAMA állvány is, 5000 helyett ugyan 11000 de ez nem tragédia, cserébe van némi bizalmam a gyártóban (és az elérhetőségében baj esetén). Feleslegesen félek, vagy azért abban az esetben ha hosszabb távra tervezek a konzollal érdemes márkásabbat venni?

Köszi a válaszokat!

(#1284) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok!

Karos fali konzolt szerének venni 42 colos TV-hez VESA 200x200 és kb 10 Kg.
Olyat keresek ami kb 60 fokban elforgatható de ehhez kell kb 40 cm faltól való távolság a jó öreg panel vasbeton fala gondolom megtartja.
Amit eddig szimpatikusnak tűnik Maclean MC-760 és MC-647 a 760 kétkaros viszont azt láttam hogy csak 15 fokban lehet forgatni. :F
Ezekről vélemény esetleg más alternatíva?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1285) K1LLMy53Lf válasza Blas109 (#1283) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hali,

Nekünk 49es TV-nk van, én először egy fix (csak dönthető) konzolt akartam, aztán fizikailag nézegetve mégis inkább a 2karos megoldás mellett döntöttem, amit utólag nagyon nem bántam meg szerelés stb miatt.
A kérdésedre válaszolva: nézegettem anno a Hama konzolokat MM-ben, aztán végül egy Maclean MC-723-at vásároltam itteni érdeklődés után. Szvsz semmi különbség nincs anyagminőségben köztük, szóval jobban megéri a Maclean, főleg, hogy ~fele annyiba kerül.
Annyi, hogy mindenképpen érdemes normális tipliket venni (de ez minden konzolnál így van :) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#1286) Blas109 válasza K1LLMy53Lf (#1285) üzenetére


Blas109
csendes tag

Köszi a választ!

A csomagban szoktak ehhez tiplit meg csavart adni, annál érdemes jobbat venni?

(#1287) K1LLMy53Lf válasza Blas109 (#1286) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Igen, de ezt írtam is :B

"Annyi, hogy mindenképpen érdemes normális tipliket venni (de ez minden konzolnál így van :) )"

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#1288) Honzi


Honzi
senior tag

A kétkarosoknál a forgatás hogy van megoldva?
Maclean MC-723, 711, 761 közt vacillálok és még ma meg kéne rendelnem.
A 723 a legszimpatikusabb ezek közül bár a másik kettőnek is el kéne bírnia a 10 kilót az utóbbi kettő kicsit olcsóbb és a kb 60 fokos forgatás is egyszerűbbnek tűnik.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1289) K1LLMy53Lf válasza Honzi (#1288) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hmmm teljesen jól lehet forgatni a 723-ast (noha nincs tapasztalatom másik falikonzolokkal) 120°ot tud papíron, ha jól rémlik, ezt max a TV mérete csökkenti (ahogy minden más konzolnál is ugyebár)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#1290) Honzi válasza K1LLMy53Lf (#1289) üzenetére


Honzi
senior tag

Végül rendeltem egy Maclean MC-760-at remélem megfelelő lesz mert sok kedvem nincs visszaküldeni.
A gyártó oldalán sehol nem találtam infót hogy mennyire lehet forgatni ezeket a dupla karosokat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1291) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy 5000 FT-os telekom kupont amiből szeretnék vásárolni egy fali konzolt a TV-hez. Tudnátok segíteni, hogy melyik lenne jó hozzá, melyiket ajánljátok az oldalukról?

TV: Sony KDL 40R450B

Telekom TV tartozékok:
https://www.telekom.hu/shop/tartozekok/tv+tartozekok#/N-10437/contractType-list_price/paymentType-FULL/No-0/Nrpp-9

Előre is köszönöm a segítséget!

Márk

(#1292) tothpeter20


tothpeter20
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg olyan fali konzolt tudtok ajánlani 32" TV-hez ami magasságban állitható?
Fekvő galéra alá tervezek egy kanapét, mindkét helyről kényelmesen látható képernyő a terv.
Köszönöm! :R

(#1293) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Egy samsung tv-t szeretnék felszerelni. Az alábbi képen látható a tv felszerelési útmutatója:

Adtak egy ilyen távtartót a tv-hez hez és azt írják, hogy a C - vel jelölt hosszúság 43-45 mm legyen. Vettem 50mm hosszú csavarokat a konzolhoz, mert amit adtak hozzá, az nem volt elég hosszú. Így viszont a C rész 47-48 mm lett, azon gondolkodom, hogy pár alátéttel tudnám még lecsökkenteni 45 mm-re. Ami viszont fura nekem, hogy elég kicsi része megy így bele a csavarnak a tv-be. Elég ez ahhoz, hogy megtartsa a tv-t? Valamint ez az alátétes megoldás jó lehet?

Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1294) Met


Met
nagyúr

Aldi-ban lesz konzol, dönthető forgatható, kétkaros, 8k. 37-70" max. 40 kg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1295) dh66e válasza Joke21 (#1293) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A konzol szerelvényei között vannak elvileg múanyag alátétek(távtartók)nézd meg azzal.Nem kell hogy sok menjen a tv-be kb 5-7mm szerintem az átlag tv-től függően.

(#1296) nyesix


nyesix
senior tag

55" os tv hez keresek slim fali konzolt, korábban ezt néztem ki: Maclean MC 668, árban is tök jó lett volna (pár ezer Ft) de sajnos már nem forgalmazzák...
túl szeretném méretezni, ha TV csere lesz, ehhez ne kelljen nyúlni, olyan nem jó, ami max 55"-os TV tud csak
Tudtok hasonlót ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#1297) dh66e válasza nyesix (#1296) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Próbáld innen.

(#1298) attiati


attiati
veterán

Ti láttatok már olyan álló design tv állványt, amit nem a falra kell felfúrni és mégis pofásan néz ki?

Sajnos ablak elé kerül, így nem tudom fúrni. Kell hogy legyen neki talpa.

szerk: amazonon persze egy csomó van. Off the wall tv stand néven futnak. Bár nem érnek a lenti közelébe designban :)

Mint például ez a Meliconi Ghost Design. De ez falra fúrós sajna.

[ Szerkesztve ]

(#1299) canniball válasza Met (#1294) üzenetére


canniball
nagyúr

Megvetted? Én is filózok ezen vagy a korábban említett Maclean MC723-on.
Kérdés, hogy ezek mennyire bírnák ha a 15,5kg-os TV-t folyamatosan ~40cm-re kihúzva kéne tartani?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1300) Joke21 válasza dh66e (#1295) üzenetére


Joke21
aktív tag

A tv-hez volt távtartó, a konzolhoz adott távtartó nem lett jó. Vettem még 2 alátétet, így 3-al jó lett, megoldódott a probléma. Csak kicsit az zavar, hogy hiába vettem olyan konzolt, aminek a távolsága a faltól 2cm, így összesen 8cm messze van a faltól a tv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.