Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Zsol90


Zsol90
csendes tag

Sziasztok!

Szüleimnek Vettem egy LG 65UM7100PLA SMART UHD 4K TV
Falra szeretnénk felszerelni, találtunk jó pár Ilyen konzolt 4000ft tól.
De felhívva a boltokat, senki nem tudott semiféle szakmai tanácsot adni, hogy melyiket ajánlanák, mi az előnye hátránya, gyártói elérhetőséget adtak néhány helyen.
DE sehol sem voltak elérhetők a telefonszámok, így nem jutottunk előrébb.
pl:https://edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/navon-vesa-600-dontheto-fali-tarto-konzol-40-70-ig-p624883
Őket is felhívtam de semiben nem tudtak segíteni.

Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy LG 65UM7100PLA SMART UHD 4K TV -hez (Képernyő méret inch65"), Milyen konzol lenne megfelelő?

.

(#1852) dh66e válasza Zsol90 (#1851) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nos ha nem lesz ki be dugdosás a tévébe akkor bármelyiket veheted.
Akár még olcsóbban is.

(#1853) Zsol90


Zsol90
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget. :R

(#1854) HPAA válasza dh66e (#1850) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm :R

************* censored

(#1855) alemma


alemma
csendes tag

Sziasztok! Samsung QE55Q70 hez keresnek fali konzolt. Az alábbiak a paraméterek:
- 30as tégla fal ami már pl konyhaszekeny felrakaskor is okozott gondot a lyukacsossagaval
- van konnektor kiállás a falon közepén amely felé menne a konzol így jobb lenne ha minél alacsonyabb lenne(bár ahogy nézem 18-20 centi között mozognak)
- fel le állítható plusz kihuzhato kellene hogy ki lehessen húzni bedugni valamit de 99%ban a falhoz lenne szorítva így az lenne a legjobb ha alapallapotban csak pár centit állna el a faltol
- nem kell h később nagyobb TVhez is jó legyen a konzol(a falon nincs hely)
-20k a keret de jó nekem az olcsó is ha jó :))

Extra kérdés h ha ajánlotok valamit tapasztalat szerint ahhoz szükségem lesz pl az összefoglaló szerinti tiplire? Előre megvennem ha igen.

Köszi előre is!

(#1856) dh66e válasza alemma (#1855) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ne viccelj lesz még ott 65" tv később.... :DDD
Most pedig komolyan.

Az összefoglalóban lévő tipli az egyik ha nem a legjobb a piacon, azért is szerepel benne. :K
20k-ig nagyon sok van így nem lehet ajánlani,de ha a legolcsóbbat keresi az ember akkor az A+ konzol talán verhetetlen ebben a kategóriában ár/érték arányban.
Viszont szinte ugyanez a konzol ,de annyi difivel hogy az jó 70" ig is, elérhető az Aldiban ugyanennyiért.

(#1857) alemma válasza dh66e (#1856) üzenetére


alemma
csendes tag

Köszönöm szépen! Nem is tudtam h az Aldi is árul A+ konzolt sőt h egyáltalán van ott ilyen termék... Ideje lenne többet járnom oda :)

(#1858) dh66e válasza alemma (#1857) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Medion néven fut ott,nem feltétlenül A+termék,de nagyon hasonló,még vízszintmérő is be van építve.
Árban biztos a legjobb ha még kapsz mert egy hete még láttam.

(#1859) Elektrosokk válasza dh66e (#1856) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia

erre amit linkeltél fel lehet applikálni a VESA 500 x 200 mm (A gyártó szerint, https://www.displayspecifications.com/en meg 400x400 mm méretet ír :F ) szabvánnyal rendelkező készüléket is ? :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1860) dh66e válasza Elektrosokk (#1859) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szerintem az csak 400x400-at tud.

(#1861) Elektrosokk válasza dh66e (#1860) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi, igen. közben kiderült! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1862) sysrq válasza dh66e (#1858) üzenetére


sysrq
őstag

Ha érint valakit a Bp.-i Vámház piac alatti boltban még van kettő darab, ha vidéki akkor írjon nekik, engem pl. egy órán belül visszahívtak hol van még.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1863) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok. Mivel nincs erre topic és itt talán nagyobb a tapasztalat ezért segítséget szeretnék kérni. Nagyobb tv vásárlás miatt nem vagyok biztos hogy egy konzollal a falra felfér e tv. Teszek képet hová szeretném a panel a felrakni/rakatni. Ide lenne egy 120 cm és tv max 140 persze ha úgy elférne egy konzollal hogy ne legyen lefelé nagyon megdöntve. Képfeltöltés ingyen">
Előre is köszi aki tud segíteni. Jah a beton magassága 41 cm itt.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#1864) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A Sony Bravia kdl-32w705c tévémnél azt írja a külön beszerezhető tartozékoknál, hogy SU-WL450 60 mm/20 mm. Ez viszont túl sokba kerül. Bármelyik fali konzol jó hozzá, ami 600x200-as vagy azt írja rajta, hogy univerzális?

Pl. ez jó lenne a tévémhez?

https://edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/stell-sho1021b-vesa600x400-fix-fali-tarto-konzol-40-70-ig-fekete-alacsony-profilu-p298763

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1865) Anonymus23 válasza Brandynew (#1864) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ahhoz nem 600x200-as kiosztású kell, csodálkoznék ha egy 32"-os TV-n ekkora lenne a VESA, pl a Sony szalonban 100x200-ast (mm) írnak hozzá.
Amit kinéztél az rohadt nagy, nehogy a két függőleges túllógjona TV-n :N

Megnéztem több helyen is 100x200-ast írnak hozzá, 6,2kg.
Amit írnak egyébként 6cm/2cm, nem tudom mire vonatkozhat, talán a használható csavar, de egy ilyen kis TV (súly és méret) nem nagyon számít!

Ha ilyen jellegű kell, akkor szerintem egy ilyen kisebb bőven elég ahhoz a TV-hez
https://edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/navon-vesa-200-dontheto-fali-tarto-konzol-14-48-ig-p624882

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1866) Brandynew válasza Anonymus23 (#1865) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi a választ.

Itt azt írják, hogy 300x200-as, nem? https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00061343

(#1867) Anonymus23 válasza Brandynew (#1866) üzenetére


Anonymus23
veterán

Figy a legegyszerűbb ha megnézed a hátulját, hogy a lyukak milyen téglalap vagy négyzet elosztásban vannak.
Nekem még a 40"-os tévén is 200x200-as kisztásban voltak, most van itthon egy 43"-os LG LCD, az is 200x200-as, meg van egy 55-ös LG OLED, na az 300x200-as.
De megtint rákerestem a tiedre és ellentmondó infókat találtam megint, igen van benne 300x200-as is és 200x200-as és 200x100-as :) :C
Mérd le inkább :K

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1868) Brandynew válasza Anonymus23 (#1867) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor azt veszem, amit linkeltem, mert az ezek közül mindegyiket tudja :)

(#1869) Anonymus23 válasza Brandynew (#1868) üzenetére


Anonymus23
veterán

A TV-d szélessége ~74cm, a kereszt tartó vas szélessége 81,5cm.
A TV-d magassága ~43,5cm, a függőleges tartók hossza 51 cm.
Biztos, hogy a vasakat akarod nézni a TV mellett??? :F
Gyakorlatilag minden irányban túllóg a TV-n a tartó.

Nagyon rossz választás ahhoz a TV-hez az a tartó amit linkeltél korábban.

;) - The Power of the Light Side

(#1870) Brandynew válasza Anonymus23 (#1869) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, látom, hogy végül nem cseréltem le a linket, tehát ez az, amit megrendeltem:

https://www.220volt.hu/Hama+108771+Fix+XL+fali+tarto+600x400

(#1871) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv!

Lakás átépítés közepén a TV tervezett helyén most lenne lehetőségem a kábelek fal mögötti elrejtésére, pl. megfelelő csövek falba építésére. Olyan vastagságúra is, amelyen csatlakozóval együtt átférne a kábel (HDMI, 230V, stb). A konzol rögzítőfelülete mellett, de még a TV takarásában gondoltam egy süllyesztett dobozra, aminek a párja a "médiaszekrény" mögött lenne.
Van erre elterjedt méret/gyári megoldás, példa, tapasztalat?

Köszi!

(#1872) dh66e válasza ROBOTER (#1871) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nos ha jól értem a falban akarsz minden kábelt elvezetni?

(#1873) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egyelőre csak puhatolódzom a lehetőségek felől, a konkrét tv még nincs meg (2 típus között megy a vacillálás), de sok függ attól is, mit bír el a fal.

1. 65" 34kg vesa 300mm x 200mm
2. 77" 37kg vesa 400mm x 200mm

A fal, amire rakni szeretném, az egy tisztán gipszkarton válaszfal, mindkét oldalt két rétegben rakott lapokkal és kb 55-60 centinként alu profilokkal.

Kérdés, hogy ez a fal a fentiek közül melyiket bírná el normálisan?
Szívem szerint a profilokba raknám a csavarokat, viszont a helyüket sajnos nem jegyeztem meg, de gondolom utólag valahogy csak meg lehet találni őket, nem?
Amúgy teljesen alap konzolt szeretnék, kábelvezetés se fontos, utólag már nem nagyon mozgatnám a tvt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1874) dh66e válasza Zirowe (#1873) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A merevítéseket megtalálod egy kereső műszer segítségével próbálj meg egyet felhajtani ismeretségi körben.

(#1875) Zirowe válasza dh66e (#1874) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, és ha merevítések megvannak, azok el fogják bírni a kettő közül bármelyiket+a konzol súlya?
Milyen dübelt kellene használni hozzá?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1876) dh66e válasza Zirowe (#1875) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elvileg igen főleg ha nem forgathatós a konzol.
Kéne tudni milyen profilt raktak be.

(#1877) Zirowe válasza dh66e (#1876) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem a legalapabb alu C profilt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1878) dh66e válasza Zirowe (#1877) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na arra nem tenném rá az életem hogy nem fog meglazulni.
Milyen vastag a két karton?

[ Szerkesztve ]

(#1879) Zirowe válasza dh66e (#1878) üzenetére


Zirowe
nagyúr

9,5mm-es.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1880) scavy


scavy
tag

Sziasztok!

LG OLED 65" C9 -hez keresek fali állványt, lehetőleg kihúzható legyen, tehát ha ki tud jönni 40-50 centire a faltól, az a legjobb. Láttam az MM készletét, illetve az OLED topikban ajánlották az LG mount-ot, ezek mellé keresnék olcsóbb de megbízható alternatívát. (Tégla falra menne majd.)

(#1881) dh66e válasza Zirowe (#1879) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az pont kevés.
Egy ilyennel próbálnám meg,de a legjobb lenne ha lenne benne egy merevítés a konzol magasságában.

(#1882) dh66e válasza scavy (#1880) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!

Aldiban szokott lenni akcióban 8k-ért.

(#1883) ROBOTER válasza dh66e (#1872) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szia!

Igen, de már megoldottam. Beépítettem 2db 40mm átmérőjű csövet, hajlítás nélkül, amelyek (jobb minőségű) süllyesztett dobozokban végződnek. A konzol mellett van az egyik doboz, a szekrény tervezett szintje alatt a másik, így egyik vége sem fog látszani. 40mm-en átfér a HDMI és a műszercsatlakozó (230V) is.

[ Szerkesztve ]

(#1884) dh66e válasza ROBOTER (#1883) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor megoldódott.Most volt csak időm visszaolvsni.

(#1885) Zirowe válasza dh66e (#1881) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi.
Utánajárok még, hogy pontosan mi a helyzet a fallal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1886) FXK440


FXK440
lelkes újonc

Sziasztok!

Létezik állítható magasságú fali konzol? Ezt az egyet találtam, ahol odaírták, de nem úgy tűnik, hogy állítható lenne?
https://firstshop.hu/equip-tv-fali-konzol-32-55-650315-p161772
Ha mégis állítható magasságú, akkor ezt ajánlanátok egy LG 139-es tv-hez?

(#1887) dh66e válasza FXK440 (#1886) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Erre rá kéne kérdezni a forgalmazónál mert nem egyértelmű mit és hogyan.

(#1888) FXK440 válasza dh66e (#1887) üzenetére


FXK440
lelkes újonc

Köszi a választ. Egyébként általánosságban nem túl gyakori ez az állítható magasság tulajdonság igaz? Csak azért szeretném, mert, ha mondjuk a kanapé hátrébb vagy előrébb kerülne, akkor praktikus lenne a magasságon állítani és nem leszerelni az egész konzolt és újra felfúrni.

(#1889) dh66e válasza FXK440 (#1888) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem jellemző, régebben voltak motoros kivitelűek persze horror áron.
Viszont attól hogy előrébb vagy hátrébb kerül egy kanapé a magasságon nem kell változtatnod.

[ Szerkesztve ]

(#1890) FXK440 válasza dh66e (#1889) üzenetére


FXK440
lelkes újonc

Elég lesz csak a dőlésszöget megváltoztatni? Vagy valami mást?

(#1891) VKKriszti


VKKriszti
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni :) adott egy Samsung UE65RU7402 4K UHD SMART LED TV, talppal együtt 28 kg, amit szeretnék egy 60 cm vastag, vert falazatú falra feltenni . Nem kell forgatható legyen, de kicsit szeretném ha lefele dönthető lenne, amit utána tudok fixálni. :)) Vagyis nem lesz döntögetve :DD remélem érthető :D Ehhez tudnátok nekem ajánlani fali konzolt?

(#1892) dh66e válasza FXK440 (#1890) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze,de még az sem kell igazából.

(#1893) dh66e válasza VKKriszti (#1891) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bármelyik dönthető konzol megfelel neked,nem kell drágát venned.
A rögzítésre figyelj oda.

(#1894) VKKriszti válasza dh66e (#1893) üzenetére


VKKriszti
friss újonc

És milyen tipust ajànlanál? Esetleg linket tudnál adni? :D Köszönöm szépen !

(#1895) dh66e válasza VKKriszti (#1894) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Hopsz bocsi nem láttam ezt a hsz-t. :B
Nem tudom aktuális e,de ilyesmire gondoltam ha tényleg nem kell forgatható.

(#1896) Zirowe válasza dh66e (#1884) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, közben meglettek az adatok a falról: 2x 12,5mm gipszkarton és 60 centinként aluprofil.

3 mérettel számolok a tv-vel, mert a jelenlegi 55", de tervben van a csere 65-77" között, max súly 50kg alatt, vesa méretből pedig 400*400, 400*200 és 300*200-re lenne szükség.

Ezek alapján ami konzolt kinéztem magamnak, az a stell SHO 1004 lenne a legjobb, mivel 80kg-ig terhelhető és minden fontos vesa méret kompatibilitás megvan, továbbá a konzol 815mm széles, szóval ha jól mérem ki a falkeresővel a profilok helyét, elvileg kettő csavar is mehetne bele.
Viszont az van ráírva, hogy csak 70"-ig, de a súlyhatárba belefér a 77"-os tv is, ez mennyire mérvadó?

Illetve akkor én rögzíteném kétoldalt két profilba és a profilok közti részen is rögzíteném a gipszkartonba, biztos, ami biztos.
Milyen csavar+dübel ajánlott?
Fém Molly gipszkarton tiplit néztem, jó az a profilhoz rögzítéshez is?
:R :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1897) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Ez a fali konzol jó fajta? [link]
Masszívnak tűnik így képről.

Teherbírása leírás szerint 30kg, nekem a TV 22.4kg.
Faltól 470mm-re nyúlik ki max, ami pont megfelelő lenne, és forgatható a TV ami fontos.

Annyi kérdésem van hogy ezt anélkül lehet forgatni hogy meglazítok valami csavart, vagy csak ugy simán is?!

Téglafalba menne. Ha normálisan be van csavarva a falba, rábízhatom a TV-m? Nem szeretném ha leszakadna.

[ Szerkesztve ]

(#1898) dh66e válasza Zirowe (#1896) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Profilhoz semmilyen gipszkarton dübel nem jó,azzal ne számolj!
A 2x 12 és feles karton viszont már jó alap lehet egy sima dübelnek most az mindegy hogy fém vagy műanyag.
Az viszont jó ha kiméred a valós profil távolságokat főleg egy akkora" batárnál "amit fel szerenél rakni.A lényeg hogy a csavar menjen át a profilon is!
Fix konzoloknál sima ügy ha bírja a fal,viszont kihajthatóknál nagyon változik a fizika.
A méret adottságokat tartsd be mindig az a biztos,volt már hogy az 50 es konzolra simán felrakott vali 55-ös tévét de egy 77" -os cuccnál én tuti nem kockáztatnák! :N
Nézz egy 80-ashoz való konzolt inkább.

(#1899) dh66e válasza Benhill (#1897) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!

Inkább azt írd meg mekkora a tévé mert így nehéz megmondani.
Tégla,oké,de milyen?Tömör vagy lyukas mint szomszéd néni?Milyen vastag?
Nem mindegy ám, főleg ha ennyire ki akarod húzni a faltól!

(#1900) Zirowe válasza dh66e (#1898) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az a baj, hogy a 80"ashoz valónál nincs írva a kompatibilis vesa méret.
[link]
Bár gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint a másik, az ár is hasonló.

Akkor profilja csak be kell csavarni?

Kihajthatóság nem kell.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.