Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) G-Bali válasza dh66e (#400) üzenetére


G-Bali
senior tag

Őszintén szólva kicsit az a belogó konzol aggaszt, hogy a csatiknak lesz-e helye, ugyan nem sokkal kissebb az enyém is (55")majd megmérem hogy a csavartol mennyire vannak a csatlakozok.
De sokkal jobban látni mit ami a promo képeken... :DD

(#402) Midway válasza slmq3 (#396) üzenetére


Midway
senior tag

(#403) SyMbioTe

Üdv!

Samsung UE40J6200 mellé szeretnék nézni egy fali konzolt. Ezt néztem ki: Stell SHO 2050, ez megfelel hozzá?
Fentebb láttam képeken is, nagyon meggyőzőnek tűnik. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#404) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

Az LG 55LF652V tévémhez keresnék megfelelő fali konzolt.

Ez a Signal ajánlott kategória a fórumon, ahogy látom.

Mit gondoltok vehetem is vagy másikat mondanátok?

Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#405) dh66e válasza F1rstK1nq (#404) üzenetére


dh66e
Topikgazda

és (#403) SyMbioTes
Stell,Signal ajánlott, ár érték arányban is

[ Szerkesztve ]

(#406) Boldric


Boldric
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! LG 42LS5600-hoz keresnék fali konzolt, lehetőleg forgathatót! próbáltam nézelődni e téren, de teljesen kezdő vagyok...Segítséget előre is köszönöm!

(#407) kets520


kets520
tag

SONY KDL-50W808C Android TV tv hez keresek fix fali konzolt milyenekkel lehet föltenni?

(#408) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

80centis tv-hez keresek konzolt 3-5 ezer forintért!
Ezt néztem ki:

[link]

Ez jó?Vagy tudtok akánlani jobbat?
Csúsztatott zsalu a fal.
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#409) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Egy 10 cm tégla válaszfala tennék fel egy jelenleg 40 colos tv-t. Viszont később lehet fel kerulne ra max. 60 colos. Nem kell kihajtható, de dönthető legyen valamennyire. Melyik tipust ajánljátok?

Előre is köszi a választ!!

(#410) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Egy 42" tv-hez szeretnék venni fali konzolt. 300*200-as szabvány és téglaépítés lakásba lenne 2 lakás közti válaszfalra. Sima egyszerű típis érdekelne, nem kell, hogy dönthető meg forgatható legyen. Illetve mennyire jók a gyárilag adott tiplik és csavarok? Muszáj hozzá venni másikat, vagy azok is jók lesznek?
Köszönöm!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#411) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,

Van köztetek esetleg valaki aki Stell 2051-es konzollal rakott fel Samsung TV-t (EU46F6670)?

A problémám az lenne, hogy a TV hátulja nem teljesen sík, felül kicsit eláll tőle a fali konzol lapja.
A távtartó a hosszú csavarhoz túl rövid, a rövid csavarhoz viszont túl hosszú és akkor még csak felül lenne távtartó.

Nem emlékszem már pontosan, de úgy rémlik mintha a TV-hez is járt volna valami kiegészítő.

Meg tudna ebben valaki erősíteni? Ha valaki szerelt össze ilyen kombinációt, hogy oldotta meg?

Köszi előre is.

Üdv.

(#412) tPedro_ válasza tPedro_ (#411) üzenetére


tPedro_
őstag

Úgy néz ki jól emlékeztem, megvannak a TV-hez adott távtartók. Mindjárt kiderül, összeáll-e a dolog.
Köszönet magamnak. :D :R

(#413) dh66e


dh66e
Topikgazda

(#409) WolfLenny,(#407) kets520, (#409) WolfLenny,[link]

(#408) laceb
Jó lesz ha elég a fix és jó a mérete is.

(#410) joshuam
Általában jók a gyári tiplik csavarok,de én a fischert preferálom,főleg téglába.

(#412) tPedro_
Szuper. :)

(#414) tPedro_ válasza tPedro_ (#412) üzenetére


tPedro_
őstag

Sikerult megcsinalni, majd toltok fel fotokat is. Nem a gyari csavarokat hasznaltam, mert kicsit hosszuak voltak, feltem, hogy atszakad a fal.
Betonba kerult 7 db 10x50-es tipli, azokba pedig allvanycsavar. Felul 5 alul pedig 2 helyen rogzitettem, eleg stabilan all. :C

(#415) Feca2


Feca2
csendes újonc

Samsung 48H6400-as tvhez tudtok valami bevált tartó konzolt ajánlani? A lényeg, hogy a TV hátulján lévő csatlakozókat is tudjam használni, ha szükség van rá, például a fejhallgató kimenetet. Nem szüksége, hogy forgatható legyen, viszont, ha csak ilyennel tudok hozzáférni a csatlakozókhoz akkor legyen forgatható.
Tehát ha van valaki akinek ehhez a típusú TV-hez van fali konzolja, megírhatná a pontos típusát. Köszönöm.

(#416) Beni2360 válasza F1rstK1nq (#404) üzenetére


Beni2360
félisten

Hogy sikerült végül a szerelés? Én is most vettem egy ugyan ilyet de 4 WORLD néven szerepel. Érdekes 12800 Ft volt és 30 év gari. Az érdekelne, hogy nekem majdnem teljesen kihúzva kb 50-55 cm-n lenne használva az 50" LG TV. Mivel egykaros szerintem nem középre kell szerelni a TV mögé. Ha meg beljebb tolom el megy bal oldalra a központtól. Nekem két szekrény közé 140 cm-be kellene mert az tv szekrénynek fel kell szabadítanod a tetejét.
Te hogyan oldottad meg? Nekem hétfőn lenne a szerelés mert hétvégén nem akarom a szobát szét szedni.
Szívesen várok mindenkitől szerelési tanácsokat. (25 cm tömőt tégla fal)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#417) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra mert aktuális lenne a fali konzol téma! Van egy Samsung H6400 40" televízióm amit felszeretnék tenni a falra (Beton). Mediamarktban nézegettem a konzolokat ami elvileg jó hozzá Fel-Le, Jobbra-Balra dönthető nevét nem tudom sajnos de kb 7500 Ft.

Szívesen fogadok ajánlásokat termékekre de számomra fontos, hogy ne túl közel legyen a falhoz a csatlakozók hozzáférése végett :)

(#418) dh66e válasza Beni2360 (#416) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elvileg dupla karos azaz egy csuklóból nyílik tovább egy másik karral.(ha jól látom a képen)ígyszerintem középre zár mindenképpen,de nyisd meg és rögtön látod.
A szimpla egykarosoknál valóban figyelni kell a kar hosszára és azt hozzá kell adni a középponthoz képest.
A telepítés ha jófajta a tégla akkor nem lesz gond a gyári szerelékekkel sem.

(#417) Csabi1984
Amennyiben sokszor használod (ki be dugdosás) a hátsó csatlakozókat inkább forgathatót vegyél akkor férsz hozzá kényelmesen bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#419) Beni2360 válasza dh66e (#418) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a segítséget.
Hát pont az a baj, hogy egykaros ami középen elfordul és ezért húzható ki 65 cm-re. De a megoldásra közben rájöttem egy pár cm mínuszba.Lásd az sk. képen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#420) dh66e válasza Beni2360 (#419) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen erre gondoltam én is ( a dupla kar az nem volt jó megfogalmazás a részemről) egyről beszélünk az a lényeg.A rajz szuper mert másnak is segítség lehet. :R
Nekem szimpla egykaros van - nincs hosszabbítás mint nálad - igaz nekem jobbra balra "focipályányi" tér van szóval sokat nem kellett matekozni.
A lényeg hogy sikerült kiszámolni akkor jó helyre kerül.

(#421) Beni2360 válasza dh66e (#420) üzenetére


Beni2360
félisten

Még az előzőből: A telepítés ha jófajta a tégla akkor nem lesz gond a gyári szerelékekkel sem. azért én veszek egy mérettel nagyobb tipliket és csavarokat mert itt teljesen kihúzva lesz használva és ha a projit kell nézni akkor mivel elé jön le a vászon ezért egy kicsit állandóan mozgatva lesz. be kell kb 20 cm tolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#422) dh66e válasza Beni2360 (#421) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Természetesen lehet erősebbel is rögzíteni.

(#423) dane


dane
senior tag

Hello mindenki,

Szeretnék rögzíteni egy 55-ös TV-t egy egy rétegű gipszkarton falra (12.5mm).
4db M5 vagy nagyobb Molly csavarral gondoltam a rögzítést amiből 2 db egy függőleges CD profilba lenne hajtva.

A tv súlya kb 21kg.
A konzol: sima slim fix fali konzol

Ahogy tudom, az egyrétegű fal terhelhetősége M5 csavar esetén 20kg max csavaronként.

Szerintetek stabil lesz a rögzítés? Gondolom a 4 csavaron felűl nem érdemes többet behajtani mert az csak gyengítené a fal szerkezetét. Meg gondolom 2 csavar túl közel sem lehet egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#424) dh66e válasza dane (#423) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha a rögzítésnél van a profil akkor nem lesz gondod,de ha nem én nem merném felrakni arra a falra.

(#425) frovery válasza dane (#423) üzenetére


frovery
senior tag

Ahogy előttem is megírták már. CD profilba 4 ponton rögzítve elegendő lesz. A 4 csavar között a fesztáv is elegendő, akkor jó lesz. Gondolom 60cm a profil közötti táv.

(#426) Beni2360 válasza dane (#423) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ha én csinálnám akkor ha 60 cm-ként van a C profil akkor egy szép bútorlapot osb-ből rögzítenék fel a falra amit már több helyen tudnék (9-12 db csavarral) rögzíteni, amibe előzőleg rögzíteném a konzol csavarjait.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#427) frovery válasza Beni2360 (#426) üzenetére


frovery
senior tag

Ez is egy tuti megoldás. :C :R

(#428) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Sziasztok!

Melyik konzol a megbízhatóbb az egykaros vagy a kétkaros? Az egykaros, ha közel teljesen "kihúzva" van használva, akkor nem fárad esetleg el a kar?

[link]

[link]

E két típus között nem tudok dönteni.

Illetve asztalra szerelhető monitortartóval kapcsolatban valakinek van-e tapasztalata?

Egy 5,8-5,9 kg monitor vajon mennyire stabil egy 6 kg teherbírású tartón?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#429) Beni2360 válasza BornToBePuli (#428) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én most szereltem fel az egykarost 4world márkából a maga 15 kg-val nagyon stabil szerkezetnek tűnik.De a fáradásról max 2-3 év múlva beszélhetünk de szvsz erre nem fogok számítani. Nagyon spécin meg van csinálva a maga 2 év garijával nem is vállalhatják be az esetleges meghibásodást. A kétkaros meg a felépítéséből adódóan természetesen ha hasonló kivitelből van mint az egykaros a teher ketté osztódik. a felfüggesztéseket és a tengelyeket kell megnézni.Ha elég a rövidebb távolság akkor a kétkarossal könnyebben boldogulsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#430) tiborc96


tiborc96
csendes tag

Sziasztok!

Egy LG 34UM68-P (VESA 100x100) típusú monitort szeretnék felszerelni a falra (Ytong).
A cél elsősorban az lenne, hogy olyan konzolt találjak hozzá ami lehetőleg minél közelebb tudja tartani a falhoz (pl.:3-5cm) és ha kell akkor legalább 20-30cm-re távol is képes legyen tartani. :DD
Kinéztem már 1-2, de gondoltam biztos ami biztos itt is rákérdezek..
[link]
[link]
[link]

Kíváncsi vagyok a véleményetekre és ha esetleg ezeknél tudtok jobbat/megbízhatóbbat ajánlani akkor ne habozzatok! :)
Az árat illetően minél kedvezőbb annál jobb! Nem szeretnék sokat szánni rá, persze csak a monitor ne bánja. :DDD

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Tibi

(#431) Beni2360 válasza tiborc96 (#430) üzenetére


Beni2360
félisten

Hm, egy 131000 Ft monitor ami 34" és (csak vesta 100x100) fillérekből akarod rögzíteni?
Kérdés, hogy hogyan és miképpen akarod használni? Egykarost nehezebb állítani oldalra elcsúszik. Egy dupla karos pedig tudod ki be húzogatni abban a pozícióban ahova szerelted. Nekem egykaros van szűk helyen és nehéz előre húzni jó állásba. Szvsz keresgélj egy komolyabb szerkezetet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#432) tiborc96 válasza Beni2360 (#431) üzenetére


tiborc96
csendes tag

Elsősorban hogy ha úgy adódna maximum magam felé állítanám egyenesen (10-20cm) nem túl gyakran. Nem szeretném ide-oda állítgatni.
Most így gyorsan nézelődtem a dupla karosok között, de az első amit én találtam (lehet béna vagyok és nem találtam egyszerűbbet) az ez volt [link]. Ahogy elnéztem ez azért már nagyobb és komolyabb monstrumokhoz lett kitalálva, én pedig csak" egy 6-7kg monitort szeretnék rögzíteni viszonylag kicsi elvárásokkal, és erre a leírtak alapján azok is megfelelnének amiket linkeltem. Arról nem is beszélve, hogy ez igen csak más árkategória. Lehet ez így most fura hogy fillérekből" akarom rögzíteni egy ilyen monitort :DD de feleslegesen nem szeretnék ilyen hiper-szuper konzolt vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Tibi

(#433) Beni2360 válasza tiborc96 (#432) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok értem én akkor a 3 közül ezt választanám ez tünik a legerősebbnek. A+ SPB223
Ha elmondanám, hogy egy hangprojektor rögzítéséhez pár hónapja vettem egy HAMA tartót amit a TV mögé lehet rögzíteni potom 14 k volt. :U Most meg eladó sorba kerül.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#434) tiborc96 válasza Beni2360 (#433) üzenetére


tiborc96
csendes tag

Értem, köszi! :R

Üdv, Tibi

(#435) Galopp válasza BornToBePuli (#428) üzenetére


Galopp
tag

Én tegnap vettem az eDigital-ban ezt a Stell SHO 2050-t. Jópofa, hogy az oldalon a nevében 25-50", a leírásban 23-50", a gyártó oldalán 30-50", a dobozán meg 23-43" van írva... :-)
A doboza mintha bontott lett volna, a szerkezet néhány helyen karcos volt (mondjuk a TV úgyis takarja), de a leírásban szereplő szintező nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#436) Sn00k


Sn00k
veterán

Erről van valakinek tapasztalata ?

[link]

Ez a tv lenne hozzá, [link]viszont én , ilyen VESA szabványt nem találtam a tv leírásánál. Szerintetek kompatibilis a egymással ?

3njoy the Lif3

(#437) frovery válasza Sn00k (#436) üzenetére


frovery
senior tag

A Conradot felejtsd el alapból. A legdrágább cuccokat árulja.
Nézz körül itt. A Signal termékek nagyon bevált, strapabíró konzolok.
A Vesa méreteket nem tudom. Guglin sem találtam méreteket róla.

(#438) Beni2360 válasza Sn00k (#436) üzenetére


Beni2360
félisten

Egyszerűen mérd meg hátul a csavar bemenetek távolságát.
10 - 20 - 30 - 40 cm és látod.Ez VESA. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#439) Beni2360


Beni2360
félisten

Na meg vannak a képek a 4World LCD/PDP 30-54 egykarú falitartó dönthet?/forgatható -07517-BLK felszereléséről amit ígértem.



Az utolsón a világítás csak ideglenes. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#440) frovery válasza Beni2360 (#439) üzenetére


frovery
senior tag

"Az utolsón a világítás csak ideglenes."

Én mögötte hagynám. :C

Egyébként jó lett a konzol. Szép munka! :R

(#441) Beni2360 válasza frovery (#440) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm. :C
Mögötte marad csak ahogy kell, méretre vágva, sarok kapoccsal, öntapadós részivel rögzítve.
Nagyon kellemes a háttér világítás lett nem is gondoltam. A TV USB-be van dugva alul billenős USB kapcsolóval.
----------------------------------------
Más.
Lehet lazítani a tengelyeknél a rögzítő csavart, mert nagyon nehéz kihajtani?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#442) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi probléma megoldásában kérném segítségeteket:
Van egy Sony KDL-32W600A típusú TV-m. Szeretném a falra szerelni. Ajándékba kaptam egy Kello 2D-s típusú konzolt, amit ha jól látom nem lehet rászerelni a TV-m hátuljára. Sajnos nem értek hozzá, de mindenképpen szeretném valahogyan megoldani. A TV gyári fali tartója nincs meg. Tud valaki valami megoldást?

(#443) Sn00k válasza Beni2360 (#438) üzenetére


Sn00k
veterán

Es, hogy merjem le nincs meg nalam a tv :DDD

Frovery: oke, koszi megsasolom

Ez is kb ugyan annyi arban, mint a masik. [link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#444) frovery válasza Sn00k (#443) üzenetére


frovery
senior tag

Ebből és ebből a típusból már jó párat szereltem fel. Masszívak, könnyen és sok irnyban állíthatóak.

Ezek is mind többféle Vesa méretre jók. Bár amit te néztél ki, az az összes szabványra állítható. Annál viszont a falra felfogató része kicsit karcsú, nincs olyan fesztávja. A fesztáv nagyobb stabilitást ad egy kihúzott nagy tv-nél.

(#445) frovery válasza kolyok32 (#442) üzenetére


frovery
senior tag

Barkácsolni én nem barkácsolnék, mert egy tv-t kell megtartania.

Olyat kellene venni, ami jó a tv felfogatásához. Mérd meg a tv-n a felfogatási furatok távolságát.
Azt is elkell döntened, hogy elég egy sima, egyszerű dönthető, vagy kihúzható, forgatható legyen. Amit linkeltem, ostelsatnál is találsz választékot bőven.

(#446) frovery válasza Beni2360 (#441) üzenetére


frovery
senior tag

"Lehet lazítani a tengelyeknél a rögzítő csavart, mert nagyon nehéz kihajtani?"

Persze, kicsit lazítasz, már elég is lehet. Ha sokat lesz kihuzigálva, picit megkopik, meg is lazul. Akkor meg utánahúzol.

(#447) dh66e válasza Sn00k (#443) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Es, hogy merjem le nincs meg nalam a tv :DDD

Felhívod a sonyt és megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#448) J0shu4M1ll3r válasza dh66e (#413) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszönöm a tippet. Esetleg van valami bevett típus,a mit ajánlanál könzolból, vagy csak bemegyek a boltba és leveszek egyet a polcról? Sima egyszerűt szeretnék, de nem olcsó vackot, ami leszakad.
Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#449) dh66e válasza J0shu4M1ll3r (#448) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szinte bármelyiket veheted ha az ár a leglényegesebb szempont.Ezek túl vannak biztosítva.teherbírást illetően.Maximum abból lehet gond ha rosszul szerelik fel.

(#450) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

Lassan elérkezik a nappalink felújítása, de jobban szeretem előre eltervezni és kitalálni, hogy mi hogy legyen, mint utólag és akkor.

Ami ide kapcsolódik, hogy lesz új TV is, és a feleségem meg van őrülve érte, hogy fel legyen fúrva a falra. Valószínűleg gipszkartonból / bútorlemezből csináltatunk egy "médiafalat" bár az nem a pontos megnevezés, a lényeg, hogy nem a beton panel fal lesz az amire a konzolt raknánk fel, hanem a bútorlap / gipszkarton.
A kérdésem az lenne, hogy elegendő-e a gipszkarton/bútorlap egy 43"-os 11,8 kg-os TV megtartásához? HA nem akkor milyen tanácsotok van, hogyan kéne csinálni / változtatni, hogy elbírja, illetve, hogyan tudom a kábeleket eltüntetni hatékonyan? (lesz hozzá hangprojektor, meg van egy set-top-box is)

Konkrét konzol ügyben még nem néztem szét, gondolom az már részletkérdés, annyit tudok, hogy nem fix lesz, mert ha be kell dugni valamit a tv-be vagy kihúzni akkor ne a szűk helyen kelljen matatni (egyáltalán mennyi hely van a TV és a fal között? ) Bocsánat a gyagya kérdésekért, de még semmi tapasztalatom nincs :(

Köszi, előre is.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.