Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Met válasza dh66e (#1200) üzenetére


Met
nagyúr

A távtartóval kapcsolatban én is arra tippeltem, hogy akkor kell ha rövid csavar nem elég a hosszú meg túl hosszú, pár éve havernál raktam fel tv-t konzolra, ott is mintha kellett volna a távtartó.
Ezért is furcsállom hogy nem nem jön ki a matek, se így se úgy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1202) dh66e válasza Met (#1201) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem a csomagban volt a konzolomhoz vagy 4 féle méretű és hosszúságú csavar,távtartóból meg két féle ha jól rémlik.Távtartó nem is kellett mert az egyik csavar méret tökéletes volt.
Tényleg fura szerintem ilyenről még senki nem számolt be egy konzolnál sem.Esetleg a talp csavart nézd meg hátha az jó hozzá.
A vége pedig hogy elmész és veszel 4 jó méretű csavart. :O

(#1203) Met válasza dh66e (#1202) üzenetére


Met
nagyúr

Azért óvatosan kipróbálom meddig lehet betekerni a csavart.
A talphoz M4-es van a kézikönyv szerint.
Mondjuk az is furcsa kicsit hogy mintha lötyögne a csavar a lukba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1204) Met válasza Met (#1203) üzenetére


Met
nagyúr

Helyzetjelentés:
Furatmélység: tolómérővel bemértem a lukba, 20 mm mély...
Csavarlötyögés: találtam itthon M6-es csavart 30 mm hosszút, betekertem az egyik lukba a gyári csavart, másikba azt ami itthon volt, utóbbi lényegesen kevesebbet mozgott föl/le/jobba/balra mint amit a konzolhoz adtak. Felszereltem az itthoni csavarral távtartóstul. Stabilnak néz ki.

Utolsó kérdés, valahogy lehet állítani a karok zsanér szorosságán? Elég nehezen vagyis nehezebben lehet mozgatni mint gondoltam, nem tudom a tv mennyire bírja az ilyen terhelést mozgatáskor.
Lazítani az anyákon, szétszedni wd40/gépzsír?
Vagy bejáratódik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1205) Ance válasza Met (#1204) üzenetére


Ance
őstag

Pont az a lényege, hogy nehezen mozogjon, mert akkor nem húzza el a tv súlya.

A távtartók elvileg a curved tévékhez vannak. Attól függően kell használni, hogy éppen mekkora a görbület, ahol használni kell.

(#1206) dh66e válasza Met (#1204) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Idővel könnyebben fog menni mindegyik ilyen nehézkes az elején.

(#1207) Dinomano válasza dh66e (#1195) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm a segítséget! :-P

Maclean MC-762 a befutó... Gondolkodtam az 564-en is (komoly cucc), de annyira masszív nem kell. Be-va Chipből rendelés azonnal!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1208) Met


Met
nagyúr

Na, felszereltem.
8 db 10x70-es tiplivel, stabilnak néz ki, ráakasztottam a tv-t meg se nyekkent.
Még várok egy HDMI könyököt és akkor rendbe teszem a kábeleket és a coax is kap egy 90 fokos csatlakozót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1209) dh66e válasza Met (#1208) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:C

(#1210) nyesix válasza Met (#1208) üzenetére


nyesix
senior tag

Koax 90 fokos könyököt hol veszel? Condradban láttam de kb 1500Ft...

(#1211) Met válasza nyesix (#1210) üzenetére


Met
nagyúr

Van itthon ilyen

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1212) nyesix válasza Met (#1211) üzenetére


nyesix
senior tag

Ja, én erre gindoktam.

[ Szerkesztve ]

(#1213) Met válasza nyesix (#1212) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem coaxnál felesleges ilyen csatlakozó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1214) frovery válasza Met (#1211) üzenetére


frovery
senior tag

Azt a műanyag vackot felejtsd el. Csakis fém csatlakozót vegyél, mert a műanyag burkolat nem véd meg a külső zajoktól, amit könnyen összeszedhetsz és rossz, zavaros vételt okozhat.
Vegyél ilyet, vagy ilyet. Könnyen szerelhető, minőségi csatlakozó.

(#1215) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Hétvégén megvásároltuk párommal életünk első Tv-jét egy 49"os LG "személyében".
Szeretnénk falra rögzíteni, (mert úgy nehezebben tudja talán leverni a macsek:)) ), így ehhez szeretnék most falitartót vásárolni.
Semmi extra dologra nincs szükségünk, annyi, hogy dönthető legyen, mivel a TV a szemmagasság fölé kerül pár centvel (~5cm)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az alábbi konzolok közül melyik lenne a "legajánlottabb" véel:

Sunne TV 32-55-ET
Stell SHO 3300 Slim
Hama 118669 400x400 XL

A TV felfogatása 300x300as Vesa, szóval ilyen szempontból mind3 megfelelő, a kérdés az anyagminőség/szerelhetőség/kezelhetőségre vonatkozik.

Ami még fontos infó lehet: panelban lakunk. :)

Előre is köszönöm a segítséget:R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#1216) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. TV-t cserélek, és a segítségetek kérném, hogy EZ a fali tartó van most felszerelve a 49" tévéhez, ami 55"-ig ajánlott, de az új készülék 60" 19 Kg. Milyen veszély fenyeget, ha ugyanezt a tartót használom továbbra is? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1217) atee válasza L.L. (#1216) üzenetére


atee
őstag

Mivel 50kg a terhelhetősége az adatok alapján. Ezért szerintem mehet rá!
Persze ha a fal/rögzítés is kellően stabil.

D-day 2002-01-04 01:54

(#1218) L.L. válasza atee (#1217) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm a válaszod, én is így gondolom. A fal rögzítés atom-stabilra sikerült.

(#1219) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

43" 10.5 kilós VESA 200×200-as tévéhez keresnék konzolt, amivel nagyon könnyű fel-le szerelni, mivel 2 szoba között hurcolnám szerencsétlent. Lábbal együtt akasztanám fel, ezért szűk 15 centire lenne szükség mögötte. Létezik ilyen?

Így első ránézésre pl az ART AR-77 vagy a Maclean MC-762 ilyennek tűnik, vagy ezek még gagyik? Van Stell SHO 2050 kétszer ennyiért, de ha érdemes, rászánom, csak egyszer akarok fúrni. :)

Köszi!

(#1220) Met válasza Moleman (#1219) üzenetére


Met
nagyúr

Jó lesz a 762 szerintem.
Az mindegy mennyi hely van mögötte mert max addig tolod a fal felé amíg a láb engedi.
Viszont a csatlakozásoknak jó tesz a gyakori ki be dugdosás? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1221) Moleman válasza Met (#1220) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!

Táp, 1 db HDMI, koaxkábel, csak ennyit dugdosok, nem is mindig napi szinten. A régi tévé elég jól bírta, nem szopósodott ki a HDMI sem, remélem ez is bírni fogja.

(#1222) Met válasza Moleman (#1221) üzenetére


Met
nagyúr

Ja ok, azt hittem napi szinten akarod vonszolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1223) GejzaR válasza Ance (#1196) üzenetére


GejzaR
tag

Köszi a tippet!!!

A te pozitív véleményed (és időhiány miatt) kevés keresgélés után választottam én is ugyan ezt a konzolt (RICOO R6).
Már felszereltük ketten a feleségemmel, nem volt túl bonyolult.
Nagyon megvagyok elégedve vele, szuperül teszi a dolgát :)
Ajánlom másnak is!

(#1224) Ance


Ance
őstag

Örülök, hogy bejött nektek is. Én is a hétvégén tettem fel. Egyetlen érdekesség, hogy 6 csavart adnak a falra erősítéséhez. 4et bal oldalra, 2őt jobb oldalra kell tenni. Nekem még volt itthon +2 csavarom, azt is felhasználtam. Feleségem 50 kiló. Meg se mozdul, ha rákapaszkodik.

(#1225) GejzaR válasza Ance (#1224) üzenetére


GejzaR
tag

Igen, bejött :)

Bár mi csak 6 csavarral raktuk fel úgy, hogy a bal oldalon a belső kettőt minél inkább a közepéhez rakva, de így is bővel elég stabilnak érzem.
Tény, hogy kicsin nehezen mozog, úgyis hogy a TV már rajta van, de jobb így mintha össze-vissza nyeklene :))

(#1226) dh66e válasza K1LLMy53Lf (#1215) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bármelyiket veheted ,de akár még ezt is.

(#1227) Na_Ta


Na_Ta
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan tartót, amivel megoldhatom az alábbi felszerelést?

jelenleg a beugróban van egy 32"-os TV és ki szeretném onnan emelni.
Ha még mozgatható is lenne, hogy vissza tudjam tolni a résbe, az hab lenne a tortán.
előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

NT

(#1228) Norbi1974


Norbi1974
tag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene, hogy az alábbi típusok közül melyik fali tartón lehet forgatni/állítani a front elemet (sík korrekció) a képen látható módon:
- ART AR-51;
- ART AR-52;
- Maclean MC-723;
- Maclean MC-564.

A Stell SHO 2050-nél biztosan tudom, hogy lehet, csak nem akarok annyit áldozni a tartóra.

Már 5 fali tartót szereltem fel a családba és a tapasztalat az, hogy én hiába fúrom fel a fali elemet tökéletesen síkba, ahogy kihúzom és forgatom a tartót a TV valahogy soha sem marad síkban, ezért kellene olyan fali tartó, amin van ilyen lehetőség, természetesen "jó áron".

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#1229) Met válasza Norbi1974 (#1228) üzenetére


Met
nagyúr

Talán az 564 tudja [link]
Nekem is az van de nem próbáltam, nem is tudtam hogy tudja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1230) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!

Agymenésem van, így megkérdeznélek titeket, hogy életképes, vagy halott ötlet-e.

A tv egy Philips 55pus6162/12, aminek 300*200 VESA tartója van.

Na most a szoba elrendezése miatt még jó múltkor ki lett lőve a fali tartó, mert a legközelebbi fal kb 130 centire van. A következő ami ki lett lőve, a talapzati tartó.
Maradt a mennyezeti és az asztali tartó.
A mennyezeti kilőve mivel 2 centi pozdorja be van fedve hungarocellel, és a padlásra nem tudok felmenni, hogy ezt esetleg megerősítsem.

Szóval maradt az asztali rögzítés.
Anno ez az egy alternatíva maradt, amit az ára miatt elvetettem:
NewStar FPMA D1200Black

Viszont támadt a hülye agyszülemény: a kisebb mennyezeti tartót megfordítva egy asztali tartót kapnék.
ART AR-21XS

Ez ugye csak 200*200-as felfogatású, de nekem már van egy 2 mili vastag fémlapom előkészítve 300*200-ra, amire rá tudnám rögzíteni a 200*200-as felfogatási pontokon, így a tv-hez rögzítés meg lenne oldva.

Az asztalhoz a rögzítést 20*20 centis fémlappal oldanám meg, felül és alul egyaránt. Így az asztalhoz való rögzítés is pipa.

A FŐ KÉRDÉS:
Működne ez a megoldás? Mármint van-e valami akadálya, hogy így használjam? A forgathatóság miatt jó is lenne, dönthetőség meg egyéb nyalánkságok nem kellenének.

Vélemény?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#1231) Ance válasza Krissz5435 (#1230) üzenetére


Ance
őstag

Biztos valamit nagyon túlkombinálok mikor megkérdezem, hogy vajon miért nem a tv saját lábát használod ahhoz, hogy letedd az asztalra?

(#1232) Krissz5435 válasza Ance (#1231) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Mert a sima asztallábat nem tudom forgatni. Ha monitorként használom akkor van X pozícióban, ha ágyból nézem, akkor meg Y pozícióban. Ehhez ugye forgatnom kell, ami egy 15-6 kilós tv-nél aminek nincs jó fogása, nem a legjobb. A vesa állvánnyal ezt pedig áthidalnám. Igaz fix lenne az asztalon, de az csak a stabilitáshoz adna hozzá.

De a kérdés még mindig fennáll, hogy fejtetőre állítva (ha a rögzítést nem nézzük, mert az meg lesz oldva) működhetne a dolog?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#1233) Ance válasza Krissz5435 (#1232) üzenetére


Ance
őstag

Bocs, de nekem valahogy az lenne az egyszerűbb és könnyebb megoldás, hogy az asztalra szerelnék egy forgatható rátétet. Szerintem jobban működne. Az ötletedhez sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, hogy megfelelően működne-e.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Krissz5435 válasza Ance (#1233) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Nézegettem a forgatható rátéteket is annó, de az a baj, hogy túl nagy a talpa a tv-nek, a rátétek is túl nagyok, így túlságosan benn lenne az asztal közepén, ami közelebb hozná, amikor monitorként használom, most még pont kényelmes, de ha közelebb lenne akkor kényelmetlenül közel lenne.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#1235) K1LLMy53Lf válasza dh66e (#1226) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Köszönöm a választ:R

Ugyanakkor közben nézelődtem illetve átbeszéltem párommal (meg főleg magammal:)) ) és arra jutottam, hogy szerehletőség miatt előnyösebb lenne talán egy kétkarú konzolt venni, ha már úgyis beruházunk egybe.

Nézegettem a Maclean tartókat, árban eléggé szimpatikusak, a kérdéem az lenne, hogy érdemes lenne-e megvenni ezt:

Maclean MC-723

vagy ajánlottabb ez:

Maclean MC-564

Vagy ez utóbbi már ágyúval verébre kategória lenne?

Egy 49es, 14kg-os, vesa 300x300as rögzítésű TV-hez (panel falba)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#1236) Rick4 válasza Na_Ta (#1227) üzenetére


Rick4
félisten

Keresgélem a magam tartóját, és rémlett, hogy láttam ilyet:[link]

Közben kérdés másoktól, akik vágják a témát: Ez az 2-12° tv billentés gondolom lefelé 12, tehát mondjuk 1m magasságban rögzítve fél méterről nézhetem, és lefelé lesz jó, nem úgy, mint a képen, ugye? [link]

Vályogba rögzítéssel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1237) dh66e válasza K1LLMy53Lf (#1235) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Panelba az első is bőven elég lesz.

(#1238) Met válasza Rick4 (#1236) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdezz rá itt a vályogos témára.
Szerintem szívás lesz mert ehhez nem lehet csak egy tiplit befúrni és kész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1239) Na_Ta válasza Rick4 (#1236) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Köszönöm a választ, ez tényleg jó lesz úgy néz ki.
Vályogba nálam az előző tulaj ezt alkalmazta és jónak tűnik, 60 cm-es vályogfal.

Egy gipszkarton lap van több csavarral+dűbellel felrögzítve és abba kisebb tiplik és csavarok, amik fogják a tartót. A lényeg hogy ilyen falba minél nagyobb felületen támaszkodjon a dübel (a függőleges húzóerő irányában) és ami még a gipszkarton plusz funkciója, hogy nem engedi kimállani, töredezni a falat, ahol belemegy a csavar.
Nálam így volt a konyhaszekrény fölrögzítve, nem is bírta sokáig, szerencsére nem esett le.
[link]
Ilyen dübelt raktam végül: [link], 120-asat a megfelelő csavarral.
A fenti képen a csavarok olyanok amiket én is használtam, gondolom a dübel is olyasmi.
Ja éss a csavar hosszát is jól meg kell választani, mert először én is hosszabbat vettem, de a vályog nem engedi annyira tágulni a tiplit, egy ideig megy a szétfeszítő erő, aztán egyszer csak elforog a dübel a vályogban és onnantól már nem bíznék abban a lyukban.

[ Szerkesztve ]

NT

(#1240) Rick4 válasza Met (#1238) üzenetére


Rick4
félisten

Közben eszembe jutott, hogy ez a fal valójában átfúrható, és a másik oldalon süllyesztve nagyméretű alátéttel frappánsan meg lehet oldani, ennél stabilabb semmi se lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1241) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE48H6400 TV-hez szerintetek a három közül melyik a legjobb?

1) Hama LCD Fullmotion

2) STELL SHO 2050

3) STELL SHO 1005B

(#1242) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok
Van egy Samsung 65mu7002 -es tévém. Gipszkartonfalra mennyire szabad feltennem? Van esetleg konzol ami ajánlott?
Köszi előre is

(#1243) atee válasza máyköl (#1242) üzenetére


atee
őstag

Nálam a 49 es [link]

Nem tudom a tied hány kg. Én mindenképp megpróbálnám a gipszkarton tartó szerkezetét megtalálni és ahoz is rögzíteni. Nálam atom stabil.
Illetve az a dűbel nagyon jó cucc ami a hsz.-ben van. Ha esetleg dupla a karton akkor szerintem bírná simán is!

D-day 2002-01-04 01:54

(#1244) Rick4 válasza atee (#1243) üzenetére


Rick4
félisten

Elvileg a tartószerkezetet könnyű megtalálni, mivel a csavarok amúgyis a fa lécekbe vannak fúrva, csak egy kis mágnes kell, az megtalálja a csavarfejet, két csavarfej között meg ott a léc tutira.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1245) máyköl válasza atee (#1243) üzenetére


máyköl
veterán

24kg az enyém. Én nem ilyen konzolt vennék, forgatásra nekem nincs szükségem. Szerintem is elbírná, csak mivel ez egy félmilliós tv, szeretnék biztosra menni.

(#1246) dh66e válasza máyköl (#1242) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Neked nem a konzol az érdekes hanem a gk fal és a mögötte lévő szerkezet.

(#1247) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!

Végül egy ilyent rendeltem:
[link]

Ami végül ez lett:
[link]

Persze nem azt kaptam amit rendeltem, de esetemben jobb is, mert az előbbi linken lévő csak +-90 fokban forogna, míg utóbbi 360 fokban, ami nekem kapóra jön.

Lényegében amire nekem kell, hogy forgathassam a tv-t arra teljesen jó.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#1248) Gamer21


Gamer21
tag

Üdvözletem !

Tudnátok nekem segíteni , hogy ART AR-77 lehet még vala hol kapni ? neten nézegettem , és nem leltem , csak használtan !

Vagy esetleg hozzá hasonlót tudnátok ajánlani , sajnos csak ilyen kaliberű konzol jöhet szóba !
Faltól való távolság olyan 20 - 50 cm , függőleges +/- 15 , vízszintes irányba 180 fok !

Egy Philips BDM4350uc/00 monitort szeretnék a falra szerelni !

VESA 200x200

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#1249) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok,

fali konzoltnkeresek 55" - ös tévéhez, de a jövőre gondolva olyat keresek, ami egy 70" - es tévét is elbír. Nem kell hogy dönthető legyen, a lényeg, hogy minél kisebb legyen a faltól való távolság, a lehető legkisebb. Tudtok ajánlani valamit?

Köszi.

(#1250) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Egy Samsung UE32M5002 tévét tervezek vásárolni, amihez szeretnék fali konzolt is. Hol tudok utánajárni a neten, hogy milyen konzol kompatibilis a tévével? Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.