Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) sysrq válasza gyeniko (#150) üzenetére


sysrq
őstag

Maga a tartó és a karok nem, látszok a képen is 2 x 5-ös acél zártszelvény, a végén megfúrva, átmegy egy 8-as tengely rajtuk és kész. A drágább típusokon lehet csapágy van mert itt csak az alátéteken forog. Ha betonba fúrod vagy masszív téglába onnan még ki sem szakadna. De mi az ami 40 kiló?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#152) gyeniko válasza sysrq (#151) üzenetére


gyeniko
őstag

Konkrétan csak 55"-os régebbi plazma lehet 40 kg. A specifikációja szerint eztt bírnia kell.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#153) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Nem tudom hova írhatnám, de hátha itt megoldást találok a problémámra, ami nem is probléma.
Szóval egy 80 (néhol 81) cm-es LED TV-re szeretnék egy mennyezeti tv konzolt venni. 5,6 kg-os tv-ről van szó. Argep.hu-n nézegettem már, de nem tudom melyik lenne az ideális választás. Az a baj, hogy elég érdekesek az igényeim. Mégpedig legalább 150 cm-re lógjon le a plafonról (az sem baj ha még jobban), és úgy céloztam be, hogy legalább 20-25 centit dönthető is legyen, no meg nem utolsó sorban forgatható is legalább 180 fokot. Max. 15.000 Ft-ig mennék el. Tudtok esetleg valamilyen konzolt, ami ezeket az igényeket kielégíti?
Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#154) dh66e válasza tata93 (#153) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez tudja a 150 centis "lógást",de a többinél vagy kompromisszumot kötsz vagy tovább keresgélsz.Persze nézd meg a furattávokat is a tévén és csekkold le hogy a tartó tudja e.
[link]
Milyen helyiségben lesz egyébként hogy 180 fokot szeretnéd ha fordulna?

[ Szerkesztve ]

(#155) tata93 válasza dh66e (#154) üzenetére


tata93
tag

Köszönöm szépen. :)
Ebben a billenthetőség azt takarja, hogy 90 fokban lehet forgatni? Vagy ezt nem teljesen értem.
Egyébként sima szobában lesz a TV, csak majd szeretném monitorként is használni a gépemhez. mondjuk nem is feltétlenül muszáj hogy 180 fokot tudjon fordulni. Csak azért ne olyan legyen, mint a cövek, hogy odateszem, és akkor ott is marad. Minél mobilisebbet szeretnék.

(#156) dh66e válasza tata93 (#155) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos a webáruházak nem szolgálnak kellő infókkal általában.Ilyenkor szoktam megkeresni emailen vagy telefonon a forgalmazót,boltot és rákérdezek.így vettem az enyémet is.

(#157) tata93 válasza dh66e (#156) üzenetére


tata93
tag

Rendben, köszönöm szépen. :)

(#158) Sicilian


Sicilian
addikt

Sziasztok !

Lg 47LA660S Tv-hez keresnék fali konzolt. Tud valaki ajánlani, hogy milyet érdemes venni hozzá?
Olyat szeretnék, ami nem takarja ki a csatlakozókat, kábelek rendesen elférnek és azért a faltól is tartsa el egy picit (8-10cm), hogy hozzá lehessen férni a Tv hátuljához, ha kell.

nothing is true everything is permitted..

(#159) dh66e válasza Sicilian (#158) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Sok féle van ,nézd meg az 1 hsz-ben linkelt konzolt,nekem nagyon bevált de ha találsz olcsóbban akkor az is jó.Szólj ha kell és lemérem neked a sin távolságot,de biztos vagyok benne hogy nem akad bele semmi..

(#160) Sicilian válasza dh66e (#159) üzenetére


Sicilian
addikt

Köszi megnéztem, de hétvégén néztem már más fajtát, ma el is mentem megnézni személyesen.
Csoda, hogy a mai világban ilyet még lehet vásárlás előtt.
Árban közel annyi lenne, mint amennyiért a tied vetted. (11eFT)

Ez lenne, amit néztem:

Ez nekem elég lenne, mert van 8cm kb a fal és a Tv között.
De volt egy másik problémám is, hogy a Tv mélynyomója pont útba lenne a sínnek.

A boltba szerencsére az eladó mutatta, hogy van távtartó ilyen esetekre, amivel még nyerek + 2cm-t.
(Egyébként nagyon jól felszerelt termék rengeteg csavart, távtartót stb. adnak hozzá)
Így összesen kb 10cm nekem bőven elég lesz.

Még nem mostanság tervezem felrakni, kb. 1-2 hónap múlva, ha elkészül töltök fel képet, hogy milyen lett..

nothing is true everything is permitted..

(#161) dh66e válasza Sicilian (#160) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem távtartó készletet szinte mindhez adnak az enyémhez is van vagy 3 féle méretű.A lényeg az hogy neked jó legyen a felhasználás és a tartósság szempontjából.
Nekem mindenképp forgatható kellett,mert elég sokszor használom a ki be meneteket és így sokkal könnyebb hogy kifordítom mert a csatlakozók eléggé bent vannak a sonyn.

(#162) Sicilian válasza dh66e (#161) üzenetére


Sicilian
addikt

Nekem forgathatóságra nincs szükségem, egyelőre maradok ennél amit kinéztem.

nothing is true everything is permitted..

(#163) tami_ válasza Sicilian (#160) üzenetére


tami_
csendes tag

- ezt melyik boltban talaltad? link?

hg1dfb

(#164) dh66e válasza tami_ (#163) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez is megfelelhet valamivel olcsóbban ha hasonlót keresel. Neten utána kell nézni lehet máshol olcsóbb is lehet.[link]

Mondjuk a leírása igazi baromság mert 400x400 vesa-ig jó a konzol és max 50 kg-ig ami rendben is van de odaírják hogy max 42" tévéhez. :Y

[ Szerkesztve ]

(#165) bul07 válasza dh66e (#164) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem ilyen van és innen 8600Ft

Nem baromság a 42"
Ha teljesen le van döntve akkor tényleg csak 42" tévéhez jó
Nekem 48" tv tartja és teljesen nem tudom ledönteni mert a tv alja hozzá ér a falhoz , itt az írásom a felszerelésről képekkel

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#166) dh66e válasza dh66e (#164) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Esetleg ez.[link]

(#165) bul07

Köszi hogy szóltál, erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#167) Sicilian


Sicilian
addikt

tami_:

Itt voltam ma náluk, kis szimpatikus bolt, de csak ilyenekkel foglalkoznak.

harmantrade

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#168) bul07 válasza Sicilian (#167) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy dolgot vegyetek figyelembe

Ha sokat mozgatjátok akkor előfeszített darab nem igazán jó , rugósra gondolok, mert a tv-be olyan 5-7mm mélyen lehet betekerni a csavart, és én tartanék tőle hogy a sok mozgatástól nem e fárad e el a műanyag a tv-be és roppan meg

(#167) Sicilian

Jól látom hogy azzal a két műanyag fejű csavarral lehet állítani hogy milyen erővel lehessen mozgatni fel le, na az biztos ha fel van rakva a tv a falra ahhoz nem fogsz hozzáférni (esetleg egy gyerek talán a kis kezével tudja tekerni)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#169) Sicilian válasza bul07 (#168) üzenetére


Sicilian
addikt

Igazából én még megdönteni se szeretném. Nem lesz magasan a Tv.
Kb. 1-1.1m magasra akarnám tenni a Tv közepét.

nothing is true everything is permitted..

(#170) bul07 válasza Sicilian (#169) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor miért akarsz fizetni ilyen sokat
Akkor neked ez is megfelelne 4700Ft-ért (gyártói oldal)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#171) tami_ válasza bul07 (#165) üzenetére


tami_
csendes tag

- igen, pont ez a problemam a nagyon lapos keskeny kivitelu konzolokkal.

hg1dfb

(#172) Sicilian válasza bul07 (#170) üzenetére


Sicilian
addikt

Lesz egy átalakítás a nappaliba, még csak pár napja gondoltam rá először, hogy a falra kéne tenni a Tv-t.
Ez volt az első szimpatikus bolt, amit találtam.
Még nem döntöttem el, hogy mi legyen, alternatív megoldásnak ez is jó.
Nézelődök azért tovább, aztán csak lesz valami.. :)

nothing is true everything is permitted..

(#173) penge111


penge111
addikt

Sziasztok! Van egy Sony KDL-48w605B típusú TV-m. Itt átmazsoláztam a fórumot és itt javasljátok, hogy ezt a készüléket a láb és egy kis négyzet alakú konzol segítégével bármilyen fali tartóval össze lehet hozni, de zet a kis négyzet alaku dolgot nem találni sehol üzletben. Én találtam egy ilyen falra rögzítést ehhez a típushoz:

[link], 7 oldalas leírással, de elég drágának tűnik, illetve magát a tv-t két kis tárcsa fogja tartani egy csavaron, nem veszélyes ez, illetve gagyi ilyen áron? Tudtok valami olcsóbb, jobb megoldást eme tv falra szerelésére. Válaszokat köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#174) dh66e válasza penge111 (#173) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem volt a dobozában egy zacsi amiben két kis fém távtartó van?Nos ha az megvan akkor bármilyen vesa szabványú konzollal fel tudod rakni a falra.
Amennyiben nincs akkor hívj fel egy sony márkakereskedést és jobb esetben kapsz ingyen hozzá.

(#175) B-L-A-C-K válasza dh66e (#174) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

55-ösökhöz adják csak az alatt nem, viszont ha ír a Sony-nak kaphat ingyen.

(#176) penge111 válasza dh66e (#174) üzenetére


penge111
addikt

használtam vettem, nem tudsz egy linket dobni mi ez a fém távtaró pontosan? Láma vagyok ebben a falikonzol témában :F

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#177) penge111 válasza B-L-A-C-K (#175) üzenetére


penge111
addikt

Szia B-L-A-C-K, ezer éve nem láttalak Tipp mixet tolod még ezerrel? Rég jártam abban a fórumban :)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#178) dh66e válasza penge111 (#176) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Számla van a készülékről amiről kiderül hol lett vásárolva?
Amennyiben a közeledben van egy sony kereskedés menj be és kérj egy szettet.Tuti adnak és tudni is fogják miről van szó.
Képem nincs róla. Ez két darab kb2cm hosszú kis fémhenger aminek mindkét vége menetelve van.Az egyik bemegy a tévébe a másikra pedig a konzolt rögzíted értelemszerűen.

(#179) penge111 válasza dh66e (#178) üzenetére


penge111
addikt

Sajna, használtan vettem, a gari is egy itteni fórumtaghoz szól, tehát ha bemegyek egy sonyboltba, és mondom a szériaszámot úgy esélytelen, hogy kapjak. Gondolom filléres tétel, lehet egy 1000 megkapom tőlük.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#180) B-L-A-C-K válasza penge111 (#177) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, azt nem lehet abbahagyni örökre... ;]

Mint írták előttem ha van számlád akkor ha nem is üzletbe (mert ott nem biztos tartanak ilyet pluszba) de ha írsz nekik itt egy üzenetet küldenek (másnak is küldtek).

Amúgy konkrétan erről lenne szó, és így néz ki pl nálam felrakva.

Szerk: Közbe látom nincs számla, viszont én attól a megadott linken írnik a Sony-nak hátha így is adnak. Amúgy itt aprón is árulnak ilyet ha jól tudom valami 1000 Ft-ért.

Szerk2:

Viszont most nézem 48-as 605B-hez lehet nem is így kell felrakni, neten nézve ott nincs is azoknak ilyen befogató pont, vagy van?

[ Szerkesztve ]

(#181) penge111 válasza B-L-A-C-K (#180) üzenetére


penge111
addikt

Isten áldjon mindkettőtöket :R , így már tudom merrefelé nézelődjek, írok a Sonynak hátha hozzájutok egyhez.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#182) B-L-A-C-K válasza penge111 (#181) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe szerkesztettem megint a hozzászólást, nézd meg már még amit írtam...

(#183) penge111 válasza B-L-A-C-K (#182) üzenetére


penge111
addikt

Huha, majd lefotózom este és feldobom a képet, de mintha itt pont ennek a típusnak a problémája lett volna kitárgyalva 40"-ban és ahhoz volt kép is, megkeresem. Gondolom a 40" és 48" furatai nagyjából egyeznek csak nagyobbak a távok.

Szerk: Így néz ki a hátulja, akkor ehez nem jó, igaz?

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#184) B-L-A-C-K válasza penge111 (#183) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha ilyen akkor nem kell hozzá olyan (elvileg), mert ott van a 4 pont amibe tudod csavarozni a konzolt, és az egy sík felület.

[ Szerkesztve ]

(#185) penge111 válasza B-L-A-C-K (#184) üzenetére


penge111
addikt

Tehát akkor minden vesa kompatibilis fali tartóra fel tudom szerelni, nem kell semmi távtartót vennem?

Más Black, kérdés hátha emlékszel még. Ahogy látom a te készülékednek a talpa is ugyan olyan mint az enyémnek. Tegnap este hozta a srác akitől vettem, ő is rakta össze, ahogy láttam két csavar kell bele és kész. Viszont az én tv-m az kb pofájára akar esni ezen a talpon. Tehát nem merőleges a talpra maga a Tv, kb 10-15 fokos szöggel közelit a padlóhoz, nekem kicsit sokkoló, mert félek hogy egyszer előre borul. No, a kérdsem anno neked is így kicsit előrebillenve állta tv a lábain, vagy a srác nem jól rakta össze, bár két csavar behajtásán nem tudom mit lehet elrontani. Este azért megnézem majd, letettem inkább a földre reggel párnákat raktam elé, fő a biztonság. Csak aggódom, hogy ez ilyen e, vagy a talp hibás, vagy valamit mégis lehet ott a talpnál állítgatni.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#186) dh66e válasza penge111 (#183) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sorry figyelmetlen voltam a tied 48" ezt nem vettem észre.
Semmi nem kell neked csak egy a tiédnek megfelelő vesa szabványos konzol!

(#187) penge111 válasza dh66e (#186) üzenetére


penge111
addikt

Bocs a lámaságért, de tényleg nem vagyon szaki a témában, a fórumot már átrágtam, elolvastam az első összefoglaló összeszólásod is tüzetesen. Tehát elől írtad felsorolva, hogy milyen szabványos Vesa méretek vannak, honnan tudom én melyik Vesa szabvány kell nekem, vagy mindegy csak vesa szabványú konzol legyen, valahol a használati útmutatóban kell keresnem? :F

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#188) penge111


penge111
addikt

Pl, itt látom, hogy Vesa 400, de passz hogy ez mit jelent

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#189) dh66e válasza penge111 (#187) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A kézikönyv leírásában benne kell lennie vagy fogsz egy mérőszalagot és megméred a lyuk távolságokat..Nos ha olyat veszel ami több méretet is támogat akkor nem lesz gondod vele.

(#188) penge111

A vesa 400 annyit jelent hogy max 40 centi a lyuktávolság amit támogat.A vesa számok milliméterben értendők.

[ Szerkesztve ]

(#190) penge111 válasza dh66e (#189) üzenetére


penge111
addikt

Így már világos, köszönöm :R, Akkor amit linkeltem pl, az simán jó az enyémhez, tuti nincs 40 cm a két lyuk távolsága, illetve a tv is 10kg max.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#191) dh66e válasza penge111 (#190) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon szívesen hiszen ezért van ez a topic. :)
Nézz körbe alaposan van ettől még olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#192) erer1000


erer1000
őstag

olvasgatva a topikot láttam rengeteg jó kivitkelezést. én ezt ügyködtem.

http://www.bluechip.hu/termek/arctic-w1b
Arctic W1B-t vettem mert régi álmom volt hogy ágyba házimozi/gép legyen, amihez ugyebár kellett egy ilye kis szerkezet :3

kevesebb mint 10.000ért adják, 20kg max terhelhetőség.

és utána kísértésbe estem:
találtam itthon piros és kék karácsonyi kültéri égősort.

már majdnem tökéletes lett (csak nem kapcsolom nagyon fel mert 140W a fénysor :DD )

volt 2.0 Genius hangszóróm. ez volt a fájó pont. úgyhogy ~10.000ért 5.1-es Genius hangrendszert szereztem be. beraktam a 2.0 mellé és lett 7.1 ^^
és egy gyerekkori álmom teljesült:

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#193) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a TV-hez szeretnék vásárolni fali tartót, valami jó minőségűt. Olyan tartó kellene, hogy a TV a faltól max olyan 46-cmre lenne.

Milyeneket tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#194) tPedro_ válasza Pardise (#193) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia!

En hasonlo TV-hez a szuleimnek ezt a tartot neztem ki. Tapasztalatom nincs vele, de a leiras alapjan jonak tunik.

Udv.

(#195) zozy84


zozy84
senior tag

Gyors kérdésem lenne csak.

Sony 55W829B-hez fali konzolt keresek. A Sony Centerben vannak Vogel's konzolok. Ha tudnám melyik a jó akkor a tv-vel együtt ingyen házhoz szállítják.
Vogel's WALL 1315B , 14k. [link]
Vogel's M42010 , 6k. [link]
Vagy ennél nagyobb az M43010 9000ft-ért.

Szerintetek melyik éri meg? Soha semmi közöm nem volt még fali konzolhoz tehát nem tudom a kis buktatókat. Pl kábelek elhelyezése, szellőzés, silány anyaghasználat vagy csak simán van olcsóbban is ami nem "márkás". :F

(#196) B-L-A-C-K válasza zozy84 (#195) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

A topik els részében olvashatsz az én fali konzolomról, és felszereléséről, nekem is 55W829B-m van, és csak ajánlani is tudom az általam vásárolt konzolt.

(#197) Pardise válasza tPedro_ (#194) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Az ilyen egy karosok biztonságosan elbírják a TV-t?

Your car, your life ;)

(#198) B-L-A-C-K válasza Pardise (#197) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor nem garantálnák a 30 kiló terhelhetőséget, a te TV-d talp nélkül olyan ~8 kiló, szóval nem kell aggódni...;)

(#199) Pardise válasza B-L-A-C-K (#198) üzenetére


Pardise
senior tag

És erről mi a vélemény? Vagy jó lesz ez is? Ebből nincs raktáron.

Ezeket néztem még ki:

[link]

[link]

[link]

Ezek milyenek? Mindegyik jó lenne a TV-mhez?

Your car, your life ;)

(#200) Sicilian válasza Pardise (#199) üzenetére


Sicilian
addikt

Amit most elsőre linkeltél az van B-L-A-C-K kollégának. Meg most már nekem is, ma vettem meg ! :)
Holnap, ha minden jól megy felrakom ideiglenesen, mert utána még jön egy nappali átalakítás is..
Egyébként meg a vélemény róla, hogy nagy, vaskos, masszív állat tartó, ez még engem is elbírna !

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.