Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) dh66e válasza Katey90 (#950) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Kéne tudnunk hogy milyet /milyen felhasználásra szeretnél.Ezek olyan kérdések amik az összefoglalóban is benne vannak.Azután könnyebb ajánlani is.

(#952) Domsodi81


Domsodi81
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném:
van olyan kétkaros konzol aminek behajtott állapotban a minimum távolsága a falhoz képest kb 30 mm?

Most szeretnék venni egy tartót, nagyon sokat megnéztem már, ezt a forumot is végig böngésztem, eddig ez a legszimpatikusabb:
Link

Ennek méretei, egyéb paraméterei pont megfelelnek a TV-hez, nem takarja ki a csatlakozókat, nem lóg ki, stb.
Jó lenne ha a minimum távolsága a faltól 53 mm helyett kb 30 mm lenne, közelebb lenne a TV a falhoz...
Ez a 30 mm-es távolság nem okozna gondot a kilógó csatlakozóknak sem...

[ Szerkesztve ]

Doms

(#953) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok! 55 colos Philips ambilight keszulekem van. Milyen magasra kene felfurni az art-ar51 konzolt?

Jelenleg egy szekrenyen van rajta, 90 centin van a kozepe, szerintem ez kicsit alacsony. Az ulogarnitura normal magassagu Kikas bor.

(#954) DoItYourself válasza #15490560 (#953) üzenetére


DoItYourself
addikt

A képernyő közepe legyen szemmagasságban? De lehet, hogy van tudományos megfejtés is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#955) dh66e válasza #15490560 (#953) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahogy kényelmes,optimálisan a képernyő közepe.

(#952) Domsodi81
Ezt találtam,de nem tudom neked jó e méretben ,nem írtad mekkora tévéhez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#956) Domsodi81 válasza dh66e (#955) üzenetére


Domsodi81
csendes tag

Köszi a választ!

Sajnos nem jó nekem, a TV-m: LG 49UJ635V.

Doms

(#958) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok!
Sony 55W829B-t szeretnék falra rakni. Állítólag dobozában kellett volna legyen ehhez szükséges cucc, sajnos azonban nem találom.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#959) dh66e válasza pzstm (#958) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ilyen tévém van,Vesa szabványos (400x400) konzolt kell venned és simán felrakod.
A talpat is fel lehet használni ,de ahhoz kell venned egy adaptert ami nem olcsó mulatság és akkor még mindig csak egy fix konzolod lesz.
Szóval azt ajánlom hogy vegyél egy olcsó konzolt ami megfelel az igényeidnek.

(#960) pzstm válasza dh66e (#959) üzenetére


pzstm
titán

Elnezest, kevertem az ujjal a meretet, 50W829B van :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#961) dh66e válasza pzstm (#960) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ott volt valami varia,de abban nem vagyok biztos.
A felfogatási pontok síkban vannak vagy az alsó rész már a beugró részen van.Az utóbbi esetben kell hozzá adapter amit a sonynál tudsz megvenni.

(#962) pzstm válasza dh66e (#961) üzenetére


pzstm
titán

Beugros a dolog, koszonom :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#963) dh66e válasza pzstm (#962) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen most már beugrott,hívd őket segítőkészek.Fejlécben ott a címük,számuk vagy email.

[ Szerkesztve ]

(#964) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok! 10.000-ig keresnék vesa 400x200 tartót ami a lehető legkeskenyebb. A tv vastagsága hátul a legkiálóbb helyen 8cm. Minnél jobban szeretném ha fenntlenne a falon. Dölés-állítás nem számít, annyi kéne hogy oldalirányban lehessen rajta mozgatni a tvt mert sajnos kicsit rosszul furtam fel a lyukakat és arrébb kell tenni hogy középen legyen a bútorral. Vagy olyan is jó ahol nem lukak vannak, hanem sínszerű csavarhely és akkor fel tudom csavarozni kicsit arrébb.

A mostani tartómnál 16 centire van a tv a faltól. Ez kéne hogy 8-10 legyen max.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#965) DoItYourself válasza Sholom (#964) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha jól számolok, akkor 0-2 cm vastagságú tartót keresel. Ha esetleg még +2mm belefér, akkor itt egy slim darab:
https://edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/sbox-plb-114m-fix-fali-konzol-23-55-60kg-feher-p482539

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#966) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Vásároltam egy Stell SHO 1021 Tv tartó konzolt, de a webshopba téves adatok voltak megadva azaz 32col-tól 60-ig jó, de valójában 40-70.

Nekem egy 37 colos Tv-m van, meg se próbáljam felfogatni vele ugye? Mert akkor küldöm is vissza a boltnak.

[ Szerkesztve ]

(#967) dh66e válasza SzlobiG (#966) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nézd meg a tévéd lyuk kiosztását lehet jó hozzá és nem lóg túl a tévén a tartó vagy a csatlakozásokba.Egy esetleges nagyobb tv-re cserénél még jól jöhet.Egy próbát mindenképp megér mielőtt visszaküldenéd.

(#968) DoItYourself válasza SzlobiG (#966) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez egy elég flexibilis típus, a tévén lévő furatok távolsága a mérvadó. Csinálj egy skiccet hova fog esni a konzol, kilóg-e valahol a tévé mögül.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#969) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Írtak, hogy vissza adják a pénzt, de inkább megpróbálom kicseréltetni a kisebb verzióra az a biztos. :)

(#970) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

LG 55UH650 tvhez keresek fali konzolt.
Tudtok ajánlani jót?
Elsőre ezt néztem ki.
ISY IWH6000 32-55 MM-ben

(#971) realist


realist
őstag

LG 42LF652v -hez kereslek dönthető fali konzolt. 10e forint környékén tudtok valamit ajánlani?

(#972) realist válasza realist (#971) üzenetére


realist
őstag

Hama 118669 400X400 XL

Ez jó lenne szerintetek?

(#973) DoItYourself válasza realist (#972) üzenetére


DoItYourself
addikt

:K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#974) dh66e válasza droti25 (#970) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Milyen falra raknád fel?

(#975) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok! 43colos Vesa 300x300as TV-hez szeretnék egy dönthető,forgatható,kihúzható állványt,tehát magyarán a faltól való távolságát tudjam állítani. Aquaban venném a tv-t és ott meg is venném a konzolt. Ezt a márkát nyomják ők és ez tűnt így elsőre jónak. Szerintetek ez megfelel mindennek amit írtam? kihúzható?

[A KONZOL]

iPhone 13 Pro 128GB

(#976) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Iskolában dolgozom és van egy "ősrégi" KDL-40U2000 tv, amit fel kellene fúrni falra. Konzolja hivatalosan a SU-WL51 típusú konzol, amit már kb lehetetlen beszerezni (ebayen láttam valami 40 ezerért :D ). A kérdésem, hogy ehhez jó másfajta konzol is vagy csak ez? Vagy hogy lehet esetleg maszekba megoldani?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#977) frovery válasza olloczky (#976) üzenetére


frovery
senior tag

Nézd meg a furatok távolságát, szélességben és magasságban is.

(#978) dh66e válasza dani0113 (#975) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Igen ez jónak tűnik és még olcsóbb is kicsivel egy A+ konzolhoz képest ami szintén jó.Dönthető,forgatható ill.kihúzható és minimálisan vízszintet is tudsz rajta korrigálni..A hát kiképzés kifejezzetten jónak túnik a hozzáférhetőség tekintetében.
Szerelvényekben is megvan hozzá minden ahogy nézem panel hézba bőven elég téglafalhoz/ytonghoz viszont lehet kell majd másik tipli esetleg csavar.
A képek között ott a müszaki rajz azon látod a paramétereket..
Majd írd meg légyszi a tapasztalatokat ha felszerelted,egy két kép is jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#979) dh66e válasza olloczky (#976) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Elvileg VESA szabványos lyukak vannak rajta a gyári leírása szerint.Mérd meg ahogy frovery tanácsolja és vegyél hozzávalót.

(#980) dani0113 válasza dh66e (#978) üzenetére


dani0113
senior tag

Köszönöm, mindenképp! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#981) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

November elején költözök, és az új lakásban az egyik tv-t a falra szeretném szerelni, de nem igazán tudom hogy melyik fali konzol kéne hozzá. Egy Sony KDL-32W650-es tv-ről van szó, a gyári tartozék már sajnos nincs meg. Tudnátok valamit ajánlani? Előre is köszi! :R

(#982) dh66e válasza Ronam (#981) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Összefoglalóban lévő kérdéscsoportot kéne tisztázni úgy könnyebb lenne ajánlani valamit.No meg egy Vesa méretet is mondj amivel a tv-d rendelkezik.
Szóval milyen konzol tipust szeretnél (dönthető,forgatható esetleg fix)?

[ Szerkesztve ]

(#983) Ronam válasza dh66e (#982) üzenetére


Ronam
addikt

Specifikációban a VESA méretről semmit nem írnak, de lemértem. Az létezik, hogy egy 32"-es tv-hez 300x300-as konzol kell? Ha megoldható, akkor inkább forgathatót vennék hozzá.

(#984) dh66e válasza Ronam (#983) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze létezhet.
Itt nézz körül ezek olcsónak számítanak.

(#985) Ronam válasza dh66e (#984) üzenetére


Ronam
addikt

Szuper, köszi szépen! :R

(#986) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok!

Van egy fali konzolom 32-56 col-ig. Kérdésem az lenne, hogy egy 58 colos tv-t rakhatok e rá? Holnapután érkezik a tv. A súlyhatárba belefér, mert 30kg a teherbírása.

[ Szerkesztve ]

(#987) dh66e válasza dinnyesgabor (#986) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Amennyiben súlyban és lyuk kiosztásban rendben van meg lehet próbálni.

(#988) dinnyesgabor válasza dh66e (#987) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia!

LG 50UH635V volt rajta, és most az 58UH635V kerülne rá.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#989) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Kihajtható és dönthető konzolt keresek egy 40-es Pana TV-hez. 20x20-as VESA felfogatást támogat és 8 kg az egész, tehát elvileg nem kell hozzá semmi spéci cucc. Valami ilyesmi kellene, viszont ennyit azért nem szeretnék rászánni.

Előre is köszi a tippeket! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#990) dh66e válasza Oliverda (#989) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Töredékéért kapsz.Válogass.

[ Szerkesztve ]

(#991) Oliverda válasza dh66e (#990) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól értelmezem, hogy ez a modell +-20 fokban dönthető előre és hátra?

Mondjuk ez a modell egy fokkal jobbnak néz ki, messzebb lehet vele hozni a faltól.

:R

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#992) dh66e válasza Oliverda (#991) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jól értelmezed,a második link az nem sikerült. :)

(#993) Oliverda válasza dh66e (#992) üzenetére


Oliverda
félisten

Javítva :)

Azt hiszem a második lesz inkább. Jó, ha akár 40 centire is ki lehet tolni a faltól a TV-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#994) dh66e válasza Oliverda (#993) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen jobb,ha fontos a hosszabb kar. :K

(#995) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Ilyen tévém van: [link] 43", 9,2kg

Egy rosszabb minőségű falra szeretném konzolra szerelni. Ez a fal konkrétan egy sarok, így úgy mértem minimum 40cm-re kihúzható típusra lesz szükségem. Időközönként forgatva is lesz. A fal sajnos rossz minőségű, ezért 8mm átmérőjű, 10cm hosszú fischer tipliket fogok használni.

Ez a három típus közt agyalok:

stell sho 1005
stell sho 2050
stell sho 3610

Jók ezek a típusok? Mit jelent hogy slim? Ezek közül esetleg van javasoltabb a fenti igényekre?

Bevallom őszintén, nem olvastam vissza.

(#996) rtzui


rtzui
csendes tag

Erről a három márkáról mik a tapasztalatok: A+, Maclean, ART

[link]
[link]
[link]

(#997) dh66e válasza ro_bert17 (#995) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A slim a keskeny kivitelt jelenti azaz kissebb mértékben áll el a faltól.A Stell ajánlott márka.

[ Szerkesztve ]

(#998) dh66e válasza rtzui (#996) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az A+ jó ár érték arányú konzolok,ajánlott itt a topikban is vettek páran.

[ Szerkesztve ]

(#999) ro_bert17 válasza dh66e (#997) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm szépen!
Ezek közül melyik lehet célszerű megvásárolnom?

A legfőbb szempont továbbra is a rossz minőségű fal miatt, hogy stabil legyen a rögzítés. Magyarán hosszú tipliket, csavarokat fogok használni, és elképzelésem szerint nem hatot, hanem mondjuk nyolcat, vagy többet. Valamint a sarokban történő elhelyezés miatt a 40-50 cm szükséges kihúzhatóság.

A linkeltek közül szükség lehet erre a brutál nagy 1005B-re? Amúgy még mindig nem értem a slim lényegét. :B Az 50 cm körüli kihúzhatóság, és a filigránabb kivitel miatt a 3610 szimpatikus, de 3 fok a billenthetősége (kb 1,5 m magasasan lesz a tévé). Különben nyitott vagyok más márkára is, amelyik lehet olcsóbb is. Csak ezeknek találtam elég részletes leírását a neten.

[ Szerkesztve ]

(#1000) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok! Olyan problémam van, hogy a tv-m ki hajtható fali konzolom van kb. 70 cm-re a faltól és kb 150cm magasan.Mivel a tv hangja elég gagyi hangprojektorba ill. Soundbarba gondolkodok.Ezt szintén vmi konzollal szeretném a tv alá tenni.Kérdés létezik e ezekhez is ki hajtható konzol. Vagy meglévő konzol nem bővíthető? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.