Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Egy 60"-os Tv-nek keresek egy olyan fali konzolt, amit be lehet annyira forgatni, hogy a Tv sarokba kerüljön.
Remélem érthetően írtam :)

olyan konzolt még amúgy nem láttam, amit pl sarokba lehetne felszerelni :(

Köszi

(#652) DoItYourself válasza puru (#651) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vágatsz egy fehér (vagy a fal színéhez passzoló) bútorlapot, azt szereled fel 45 fokban a sarokba, és arra mehet a legolcsóbb lapos konzol. Ha nehezebb tévéről van szó, akkor plusz merevítés se árt a bútorlapnak, vagy konyha munkapult is jó lehet. ;]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#653) puru válasza DoItYourself (#652) üzenetére


puru
senior tag

És ha a barkácsolás fejezetet most kihagynám? :)

(#654) DoItYourself válasza puru (#653) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez csak egy ötlet volt, ha találsz más megoldást, oszd meg velünk. :)
Ekkora méretű tévét ilyen helyzetben felszerelni - ha jól értettem a pozíciót - nem lesz egyszerű, te is írtad, hogy nem találtál hozzá konzolt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#655) puru válasza DoItYourself (#654) üzenetére


puru
senior tag

A STELL SHO 8055 PRO TV konzollal szemezek, ezt talán ki lehet úgy fordítani, hogy a sarokba kerüljön a Tv.
Vélemény? :)

(#656) kpeter válasza frovery (#633) üzenetére


kpeter
tag

Megjött a Signal cucc, tegnap fel is került a helyére szépen. Van benne anyag rendesen, ahol mozoghat, ott rendes csavar van és meg lehet úgy húzni, h ne mozogjon. Összességében sokkal masszívabb, mint a másik volt. Ha egy szóval kellene jellemeznem akkor azt mondanám, h TÖKÉLETES, szóval nagyon köszi a tippet még egyszer! :R :C :R

(#657) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!

55" os, nem ívelt TV-hez keresek két csuklós fali konzolt. Ezeket néztem ki, amik számomra kb elfogadható árban vannak (20k -nát többet nem akarok rá költeni, jobb lenne, ha max 15-be beleférne):

STELL SHO 2051
STELL SHO 3600
Cabeltech UHC 0198
Cabeltech UHC0196

Ezek közöl, vagy akár más gyártótól miket ajánlotok?
köszi :R

(#658) dh66e válasza nyesix (#657) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Teli hátlaposat én nem vennék csak ha minden csatlakozó oldalt van a tévén,de ilyet én még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#659) nyesix válasza dh66e (#658) üzenetére


nyesix
senior tag

Igazad van. Akkor milyet akánlasz?

(#660) dh66e válasza nyesix (#659) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olyat amin hátúl csak egy keret van vagy nagyon sok nyílás van kialakítva hogy hozzáférj a kábelek csatlakozásaihoz.

(#661) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!
Egy lg 49lh630v tvhez keresek falikonzolt. Csak dönthető legyen, semmi más nem kell.
Mit ajánlotok hozzá?

(#662) dh66e válasza Unlimited (#661) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sima dönthetőben szinte mindegy.
A döntés mértékére figyelj a specifikációban.

[ Szerkesztve ]

(#663) Unlimited válasza dh66e (#662) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Mire kell figyelni? Valami méretre, vagy itt minden egyforma, csak veszek egyet, ami tetszik?

(#664) DoItYourself válasza Unlimited (#663) üzenetére


DoItYourself
addikt

A tévén lévő furatok távolsága az elsődleges. A konzol teherbírása is fontos adat, bár LCD-nél nem hiszem, hogy gond lesz belőle. Stell, Signal márkákat emlegetik itt sűrűn, nekem úgy tűnt. Nézd meg a csatlakozókat is a tévé hátoldalán hol vannak, merre állnak, mit akarsz ezekből használni. Hány centire fog elállni konzollal együtt a faltól, ilyesmik. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#665) dh66e válasza Unlimited (#663) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olvasd el az első hszt a topikban,remélem segít.Aztán persze ha találsz olyat ami tetszik neked akkor nyugodtan lehet mlg kérdezni.

(#666) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung 51D550-es plazma. Tervezem, hogy felszereljem a falra, akkor szépen elférne alatta a center hangsugárzó is, valamint esztétikus is lenne.
Milyen fali konzolt ajánlanátok, ami biztonságosan megtartja? A TV úgy tudom kb. 22kg.
A fal panel, így szerintem aránylag jól rögzíthető a betonba (a szomszéddal közös falra lenne felszerelve, szerintem ez egy jó vastag fal lesz). Nem tudom, hogy milyen vastag, de feltételezem eléggé az.

Gondolom célszerű lenne dönthető konzolt venni. A kérdés inkább az, hogy milyen jó minőségű forgatható konzol van, ami nem lóg ki fél métert a faltól? Főleg azért kérdem, mert egy L-alakú kanapénk van, én a szélső részéről szoktam nézni, teljesen jó, de az állványon egy nagyon kicsit meg szoktam dönteni felém a TV-t. Tényleg minimális, tehát nekem semmi szükségem nem lenne 40+ szögben forgatni, most hirtelen azt mondom, hogy 15-20 is elég lenne. Van olyan konzol, ami nem állna el a faltól fél méterre, de szépen lehet forgatni is?

A Stell konzolokat nézegettem, azon belül is Stell SHO 1005-öt.
Erről szinte mindenki csak jót ír, elég masszív szerkezetnek tűnik. Alapból mennyire lóg ki a faltól? A rajzon 11.5 - 66,5 cm van megjelölve, mint a faltót lévő távolság. Ezt úgy értsem, hogy ha nincs forgatva, akkor 11,5cm?

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#667) dh66e válasza gurabli (#666) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen úgy kell érteni.

(#668) gurabli válasza dh66e (#667) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm. Akkor ezek szerint érdemes a forgatható változatot venni, mivel alap helyzetben nem sokkal áll messzebb a faltól a TV, mint egy dönthető, de nem forgatható konzol?

A linkelt konzol megfelelő választás lenne a TV-hez és a falhoz?
A panel betonfal gondolom különösebb gond nélkül meg tudja tartani a konzolt és a tv-t is. Érdemes esetleg nagyobb tiplit és/vagy csavart használni, vagy jó a mellékelt?

Még egy kérdés, alap helyzetben ezt a konzolt pontosan középre kell felszerelni, tehát nem kell számolgatni, mint egy egykarú konzol esetén?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#669) DoItYourself válasza gurabli (#668) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szimmetrikus konzolnak néz ki, tehát nem kell számolgatni.
A hozzá kapott csavarok is megfelelőek, ott leszel inkább gondban, hogy megfelelő méretű furatot készíteni a vasbetonba nem egyszerű. Komoly ütvefúró, és rendes fúrószár nélkül nem érdemes belevágni. Kétkomponensű epoxi javítógyurmát se árt beszerezni, ha nagyobbra sikerül a furat, mert elkapsz egy vasat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#670) gurabli válasza DoItYourself (#669) üzenetére


gurabli
senior tag

Van egy egyszerű Hiltim, a fúrószár Bosch (8-as). A polcokat, stb, mind 8-as Fischer tiplikkel rögzítettem, eddig nem volt gond egyikkel sem. Pedig nagyobb terhelést kap, mint a konzol a TV-vel, igaz nagyobb felületre is oszlik el.

Most ez hülye kérdés, de milyen vastag lehet a szomszéddal közös fal egy panelben? Nem szeretném átfúrni :DD Bár gondolom egy 8-as tiplivel nem fúrom át, erre a falra már raktunk fel egy hosszú polcrendszert. A 8-as méret elegendő? Hány darab rögzítési pontot javasolsz?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#671) DoItYourself válasza gurabli (#670) üzenetére


DoItYourself
addikt

4 csavar elég lesz, téglába én 12-es műanyag tipliket raktam. Szoktak még fém tiplit is használni vasbetonba, ami elég rövid. A vb válaszfalak néhol csak 6cm vastagok, szóval óvatosan. A szomszéddal határos falak lehet, hogy vastagabbak, ezt a kérdést passzolom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#672) gurabli válasza DoItYourself (#671) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm válaszod! Erre a falra 8-as tiplikkel lett már felszerelve egy polc és nem fúrtunk át a szomszédhoz:)
Jó minőségű Fischer tiplire gondoltam, betonba ezek szerint 8-as elég lesz, 4 darab. A konzolon még gondolkodom, nem biztos, hogy kell a forgathatóság, így jó lehet a Stell SHO 1004-es is, ez dönthető. Az is igaz, hogy ha meg már szerelem, akkor lehet jobb a forgathatót felrakni és soha nem lesz gond vele. Na, ezt majd eldöntöm.

Most azon gondolkodom, hogy miként tudom eltüntetni a vezetékeket, mert két vezeték biztos lesz, a TV tápkábele és egy HDMI vezeték. Vésve nem fogom a falat (bár gondoltam rá), de asszony agyonütne, meg akkor lehetne festeni is rögtön. Most vagy eltűrök két vezetéket, vagy rakok egy kábelcsatornát lefelé.
van még egy lehetőség, de ez már elég vicces lenne: a házba épített antenna csatlakozó (ami természetesen nincs használatban) pont ott megy a fal mögött. Ez gondolom egy csőben van elvezetve, így ha sikerülne félúton megfúrni és abba belevezetni egy hosszabbítót és a HDMI kábelt, akkor nyert ügyem lenne. Az áram még megoldható, de a HDMI csatlakozó biztos nem férne át a gégecsövön... Vésés lesz ebből, ha nem is most, majd ha festést kiált az asszony:) Végül is kb. 1-1.5m métert kellene max kivésni (ami azért betonban jó kis buli).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#673) dh66e válasza gurabli (#670) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Most ez hülye kérdés, de milyen vastag lehet a szomszéddal közös fal egy panelben?

15 cm tuti kell hogy legyen mert azok tartó falak is szerintem minden esetben.
Azért én inkább ajánlom a forgatható konzolt kényelmi szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#674) Hooper


Hooper
őstag

32-40"os TVhez a falra merőlegesen 90fokban kiforgatható konzolt tudnátok ajánlani?
Fontos lenne hogy normál állásban szinte simuljon a falra, a lehető legkevésbé lógjon el és esetleg lefelé minimálisan dönthető legyen.
Köszönöm!

(#675) frovery válasza Hooper (#674) üzenetére


frovery
senior tag

Már többször ajánlott márka, típus. :K

(#676) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnénk egy fali konzolt venni a Panasonic TX-P42S30E típúsú plazma tévémhez. Ki is néztem ezt.

A gond csak az vele, hogy szerintem takarni fogja a tv 220-as hálózati csatlakozóját. Csináltam egy nagyjából arányos képet arról hogy mire gondolok (a sárga kör jelzi a csatlakozót).

kép

Tudtok olyan konzolt ajánlani, ami jó ehhez a tv-hez?

Előre is köszi a segítséget!

(#677) dh66e válasza zkosaras (#676) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A képet nem tudom megnyitni jogosultságot kér.

(#678) zkosaras válasza dh66e (#677) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Bocsesz, elvileg most már hozzáférhető

(#679) DoItYourself válasza zkosaras (#676) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha ez a mozgatható verzió kell, akkor csavarozhatod magasabbra is a két függőleges sínt, és használhatsz távtartókat is pl. nagyobb méretű anyát vagy több alátétet. A hálózati csatlakozó a Panasonic plazmán nekem nem merőlegesen áll ki, hanem lefelé van döntve, majdnem függőleges.
Ha nem kell a mozgathatóság, vagy elég ha lefelé lehet dönteni, akkor vehetsz egyszerűbb konzolt is, aminek szellősebb a kialakítása - én is ilyet vettem, a pontos típust visszakeresheted itt a topikban. Bocs, mobilról írok, így komplikált linkelni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#680) zkosaras válasza DoItYourself (#679) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Köszi, én is most már inkább az egszerűbb konzol felé hajlok, ki is néztem ezt: link1, link2

(#681) atisz84


atisz84
csendes tag

Hello,
Átfutottam néhány oldalt, de nem láttam említést egy dologgal kapcsolatban ami engem aggaszt.
Van egy 60-as TV-m, aminek a súlya 23.5kg. Egy fali konzol, aminél megvan adva, hogy 400x400-as, 50kg teherbírású, és max 55-ös TV mérethez való, az jó nekem vagy nem?
Nem értem, ha a rögzítési pontok stimmelnek, a súly bőven belefér, akkor mi miatt nem alkalmas 60-as TV-hez. Minden csatlakozás kívül esik a négy lyuk által behatárolt területen, így az nem lehet gond.

(#682) DoItYourself válasza atisz84 (#681) üzenetére


DoItYourself
addikt

Max. ott lehet gond, ha nagyobb a tévé, hogy a nagyobb méret miatt nem tudod a megadott szögben billenteni, elforgatni. Már ha olyan konzolt akarsz egyáltalán. De nem tudjuk milyen konzolt akarsz, mert nem írod. Ha a rögzítési pontok stimmelnek, és beleférsz a súlyhatárba, akkor túl nagy gond nem lehet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#683) atisz84


atisz84
csendes tag

Köszi a választ. Kihúzható konzolt szeretnék, de elforgatni nem akarom a TV-t. Ilyesmire gondoltam: https://edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/hama-full-motion-tv-allvany-fali-tarto-400x600-l-meret-fekete-p295564

Ha csak annyi, hogy nem tudnám 90 fokban elfordítani a TV-t, akkor az nem probléma. Nem látok más indokot, hogy miért ne lenne 60 incheshez is jó.

(#684) DoItYourself válasza atisz84 (#683) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez egy szar, meg ne vedd. Nagyon kicsi a falra csavarozott rész, nehéz lesz vízszintbe állítani, túl közel lesznek egymáshoz a csavarok, kiszakadhat. Az előtted kérdező linkelt egy masszívabb darabot a Stell-től, inkább olyasmit nézz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#685) dh66e válasza atisz84 (#683) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az ilyeneket csak betonfalba szabad felrakni.Amennyiben panelba laksz akkor ok egyébként ne vedd meg.

(#686) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Baratnomoz szeretnek fali konzolt venni. A TV 41". A problema az lenne, hogy padlasterbe kellene. Es ugye ott "ferde" a fal. Van erre valami megoldas?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#687) macskacsa


macskacsa
csendes tag

helo,

Egy LG 32LH6047 et szeretnék felszerelni gipszkarton falra.

A fal ~1 méter széles, két szobát választ el.

200x200 mm-es konzollal kompatibilis a tv a weblap szerint.
Ezt szeretném felszerelni, milyen tipli/csavar/stb. kell hozzá, illetve fúró mindenképpen kell e hozzá?:R

[ Szerkesztve ]

(#688) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Egy Dell P2314H típusú monitort szeretnék falra szerelni. Ehez keresek valami kisebb fali konzolt. 100x100-as furatok vannak a monitoron. Amiket találtam azok nem voltak túl biztatóak. Tégla falba lesz fúrva, jo lenne ha dönthető lenne. Remélem tudtok ajánlani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#689) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Egy Philips BDM4065UC monitort használok itthon és kitaláltam, hogy egy konzollal felfúrnám a falra, azzal a módosítással, hogy a monitor függőlegesen fel-le mozgatható is legyen, ha megunnám az ülést és állnék inkább (ehhez kell még a mostani asztalomra valamiféle magasítás vagy plusz egy kisebb asztal ugye). Ilyesmi konzol létezik esetleg?
Eredetileg állítható magasságú asztalt szerettem volna, de rájöttem, hogy ez így olcsóbbra jön ki jóval valószínűleg.
Illetve még annyi, hogy a mostani fal (panelház), ahol a montior van nem vastagabb 12-15 cm-nél, ez gond lehet? Mert át tudom éppen rendezni a szobát..
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#690) dh66e válasza skitzoo (#686) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ilyen helyre szerintem a szekrény a megoldás.

(#687) macskacsa

Fúrnod csak akkor kell ha merevítést találsz,egyébként karton tipli minél több helyen ha erős a karton.

(#689) D4v3

Panelban a 12-15cm falvastagság bőven elég mindenre.Amiatt ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

(#691) macskacsa válasza dh66e (#690) üzenetére


macskacsa
csendes tag

köszönöm, még egy kérdésem lenne hogy ebből a karton tipliből is rengeteg féle van, a tv panelhez melyik jó? :B

(#692) DoItYourself válasza macskacsa (#691) üzenetére


DoItYourself
addikt

A fém, szárnyas verziót vedd szerintem...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#693) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam a TV falra szerelésén. Viszont már az elején meg is akadtam:
Panelfalon viszintes majd függőleges irányban tetőléc, ezen szimplán 12,5-ös gipszkarton. Tehát a gipszkarton alatt 5 cm légüres, ahova szerelném.
Stabilítás, szerelhetőségnél ez nem jelenthet gondot?
[LG 55UH7707]
oldal szerint Vesa 300x300, 16,8 kg. Kihúzható, dönthető, forgatható amiben gondolkodom.
Mit ajánlanátok?

:R

...

(#694) dh66e válasza alfiboy (#693) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Keress a karton mögött merevítést,ha nincs tegyél be.Az a tévé nem kicsi főleg ha forgatva is lesz nem fogja bírni a karton ha 5 centi luft van mögötte.

(#695) alfiboy válasza dh66e (#694) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ettől féltem, hogy meg kell bontanom a kartont.
:W
Gondolom szintén kell a merevítés, ha lemondok a forgatásról?

...

(#696) dh66e válasza alfiboy (#695) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ekkora tévénél én tennék.
Keresztben nincs merevítés egyáltalán?

(#697) alfiboy válasza dh66e (#696) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Vízszintesen ~50 cm közökkel van az első réteg tetőléc, majd függőben ~40 cm közökkel a második.

...

(#698) ricky731


ricky731
tag

Sziasztok!

Sarokba kéne egy fali konzol egy 49es Samsung TV felfogatásához. Ilyen több karos kinyitható kéne a sarok miatt, hogy megfelelő szögbe lehessen állítani. Valami javaslat?

(#699) dh66e válasza alfiboy (#697) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor egy próbát megérne hogy kikopogtasd a vizszintes merevítést és ott rögzítsd végig a konzolt.Aztán meglátod mennyire hajlik a karton.

[ Szerkesztve ]

(#700) Gstyler


Gstyler
senior tag

32"-es TV-hez keresek megbízható konzolt. VESA 200-as szabványra lenne szükségem, továbbá szeretném dönteni és előre kihúzni valamennyire.
Van valamilyen ajánlott darab?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.