Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) bul07 válasza Corvu$ (#100) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem írtad hogy fel le milyen irányba, esetleg jobbra balra is

Egy ilyen kábellel minden megoldható (csak példa a kábel, más gyártó is árul ilyeneket)

Amúgy Hama 400x400-as dönthetője([link]) jó lehet , bár meg kell nézni hogy elfér e a vas mert 10-10cm-rel nagyobb a vasa fel le , viszont csak lefele dönthető 20fokban
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102) dh66e válasza Corvu$ (#100) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olcsó megoldásként ezt vagy ehhez hasonlót javasolnék ha nem kell dönthető.

(#103) Corvu$ válasza bul07 (#101) üzenetére


Corvu$
csendes tag

Üdv

dh66e:
bul07:

Lefele elég lenne ha dönthető kicsit ha fekve nézi az ember szerintem zavaró lehet ha nem
dönthető.

bul07:
Hol kell elférjenek a vasak? Ezt nem igazán értem.

(#104) dh66e válasza Corvu$ (#103) üzenetére


dh66e
Topikgazda

bul07 arra hívta fel a figyelmet hogy az általa ajánlott konzol fém szerkezeténél figyelni kell hogy a tv hátulján lévő csatlakozások nehogy pont oda essenek.
Ez például jó lehet és nem is vészes az ára.

(#105) bul07 válasza Corvu$ (#103) üzenetére


bul07
nagyúr

Ugye a 400x200 azt jelenti hogy 400mm széles és 200mm magas
Na most ha 400x400-ast veszel akkor a csavar lyuk alatt-felett 100mm-rel túlnyúlik a tartó vasa , na ez takarhat csatlakozókat , de egy kicsit el is tolható a felszerelés hogy felülre jusson több kilógó így nem takarná el
Itt a tv-d hátulja(manual-ból), bekarikázom ahol gond lehet a túlnyúló vas miatt , a kép nem pontos mert nincs odaírva pontosan hogy a 26"-32"- vagy a 42"-at ábrázolja, de ahogy nézegetem a 32" lehet mert az 200x200-as és a képen is mintha egyenlő távolságra lenének szóval a tiédnél máshova esik a bekarikázott rész

(#104) dh66e
Amit linkeltél az is 400x400-as, és kisebb is a dönthetősége 15° pontosan [link]
Amúgy de gány ez a falitarto.hu honlap-webshop
Konkréten amit linkeltél oda sincs írva hogy dönthető nem hogy az hogy hány fokban , és a gyártó honlapjára mutató link sincs ha már nem veszik a fáradságot hogy átmásolják a tulajdonságait a tartónak
És ez egy szakosodott oldal lenne

Amúgy én ezt a megoldást nem merném használni döntésre, mert ki tudja milyen erő kell a megdöntéséhez , mert ahogy nézem nincs reteszelése így döntés előtt nem lehet kioldani, nem tudom hogy a tv-be épített csavarhelyek bírnák e a terhelést és nem e törnének ki a helyükről

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#106) dh66e válasza bul07 (#105) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Attól még használható az ő méretére.
Az se árt véleményem szerint ha az ember előre gondol mert egy nagyobb tévé cserénél vehet új konzolt is ha csak egy méretre koncentrál.
15 fok döntés szerintem bőven elég az ül/fekszik látószög figyelembe vételével.
Abban igazad van hogy kevés az infó az oldalukon erre jobban is odafigyelhetnének,de kereséskor bepipálja az ember a főoldalon hogy mit szeretne és pontosak a találatok.A biztos persze az ha rákérdez én is ezt tettem.

(#107) bul07 válasza dh66e (#106) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze hogy használható csak megjegyeztem hogy az is 400x400-as

Én az oldalak keresőjébe nem bízok csak a képeknek meg a gyártói adatoknak, mert simán hibás kategóriába sorolhatnak egy terméket és akkor a keresőjük tévútra visz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#108) dh66e válasza bul07 (#107) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jól teszed nincs ezzel semmi gond.Nekem sem volt egyértelmű a dolog mikor vettem az enyémet felvettem velük a kapcsolatot és mindenben segítettek.Korrekt cég én nagyon meg voltam velük elégedve.

(#109) bul07 válasza dh66e (#108) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem már megvan a Hama "Next Light Dönthető" 400x400 fekete 84426, csak még tv nincs hozzá :)

Egyszerűen halogatom a rendelés gomb megnyomását , arról nem is beszélve hogy ha új tv jön akkor vennem kell bútorokat is ami plusz pénz
De tegnap éjszaka már be voltak írva az adatok csak a rendelés gombot kellet volna megnyomni , de nem még :)

Samsung tv-t akarok és nemrég volt olyan akciójuk hogy 5év garanciát adtak , abban reménykednék hogy újra lenne, és azért nem mindegy hogy 2év garancia vagy 5év

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#110) dh66e válasza bul07 (#109) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:)
Jól teszed a gari fontos nekem is öt év van a tévémre törésbiztosítással megfűszerezve.Igaz nem samu de ez a lényegen nem változtat.

(#111) darnics


darnics
aktív tag

Üdv! Annyi kérdésem lenne nemrég vettem tv-t tegnap meg konzolt hog falra tegyem de pontosan hova kell rakni a gumikat?van egy vastagabb gondolom azt szánják tiplinek a kisebbik meg gondolom a tv-het a vas alá ugye?olyan picike a rajz leirás meg nincs a rajzhoz.kv hány csavarral érdemes a falhoz rögziteni?köszi!

(#112) tPedro_


tPedro_
őstag

Ha valakit erdekel a dolog, a Metro aruhazban jelenleg akcios a Stell SHO 2051 fali tarto. 13.957,- HUF.

(#113) dh66e válasza darnics (#111) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Egy kicsit pontosítanod kéne.
Gumi mint tipli?Azt nem hinném.Milyen a konzol típusa?Milyen falra tennéd fel és hány lyuk van a konzol talpán? Egy linket vagy képet ha tennél ide akkor könnyebb lenne.válaszolnunk.

(#114) darnics válasza dh66e (#113) üzenetére


darnics
aktív tag

Selecline c

(#115) bul07 válasza darnics (#111) üzenetére


bul07
nagyúr

Tipli=

Gondolom Selecline Konzol C vettél [link], ez ha jól tudom az Auchan saját márkája de nem vagyok biztos benne, és én nem találtam gyártói honlapot(bár lehet hogy van de fáradt vagyok) így nincs manual amiből ki lehetne indulni hogy mi is a problémád

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#116) lexter00 válasza darnics (#111) üzenetére


lexter00
őstag

Gumik?Nem a távtartóra gondolsz?

(#117) brown26


brown26
tag

Sziasztok!

Egy LG lm620s tv-t szeretnék falra felrakni.
Megvettem hozzá a konzolt, a gondom/kérdésem a következő lenne:
a fal típusa szilikát, a másik része, pedig válaszfal tégla.
Utóbbira nem merem felfúrni a szilikátról pedig nem találtam semmi leírást, hogy mennyire tartaná stabilan.
A konzolhoz kapott csavarok 6-7cm hosszúk, attól tartok ez kevés ahhoz, hogy ne szakadjon ki a falból.
Valakinek van esetleg tapasztalta a szilikát fallal?

(#118) bul07 válasza brown26 (#117) üzenetére


bul07
nagyúr

Szilikáttal nincs gond ha nincs felvizesedve, mert akkor felpuhul
És persze a fugát kellene elkerülni
TV-d 13.1Kg , ezt 4 falba fúrt csavar is megtartaná de ha gondolod 6-al tedd fel és az már biztos, persze ha jól van tiplizve a csavar, tehát nem túl nagy lyuk van fúrva amibe nem feszül meg elégé a tipli

Amúgy elméletileg úton van a tv-m, így nálam is esedékes lesz a falra szerelés

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#119) sysrq válasza bul07 (#118) üzenetére


sysrq
őstag

Hiánypótló kis topik ez, ma szereltem fel én is a TV-m a falra.

A Westendben lévő Médiából van a konzol, nagy előnye a helynek hogy van választék, meg lehet tapizni a holmikat, a legtöbb helyen csak rendelésre hoznak árút. Főleg HAMA-k vannak demóként kirakva de a polcokon ott figyel a többi is. Én a ISY IWH 6000 mellet tettem le a voksomat, feltétel volt hogy a 40 colos TV-t derékszögben ki tudjam hajtani a fal síkjából. Ehhez legalább 480 mm hosszú kar kell, a 32'-hoz való konzolok ezt nem tudják. A fent említett típus 605 mm-t tud ez az 55"-os TV-hez is elég. Sokat elmond hogy az ugyanilyen tudású HAMA konzol a két ujjam közé csíptetve megtartottam ez meg teli tenyérrel tartva egy perc után fárasztó volt, van benne anyag.
A felhoz rögzítés teljesen a te feladatod, nem adnak semmit hozzá, se tipli se csavar csak utalás hogy legalább 6-os furat legyen a felfogatás. Két lyukon lehet rögzíteni, és mint sokan én is szeretnék mindent túlbiztosítani de itt csak két helyet adtak, biztos tudják. A fali rész stabil a két csavarral is a csuklópontok miatt meg úgy is van egy kis mozgása.
A TV-hez rögzítés már profi, 100 - 200 - 300 - 400 VESA kompatibilis, hét féle méretű csavart mellékelnek hozzá, imbuszkulcsot és egy kis villáskulcsot, valószínűleg az itthon kapható TV-kel nem lesz gond.
Összerakni nem ördöngösség, a a csuklós tartót felcsavartam a falra, a VESA tartót a TV hátuljára ezután csak rá kellet akasztani egy csavarral rögzíteni és kész. Használható.
Kicsit még nehéz mozgatni de majd vagy szépen beáll, vagy lazítok a csavarokon hogy könnyebb legyen hajtogatni. 8 - 9 ezerről indulnak az ilyen tartók, a 11 ezret nem tartom túlzottnak érte.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#120) Leki78


Leki78
tag

Megjött ma a TV-m LG50LB671V. Rendeltem hozzá egy Kello 313SB fix tartót amit a hétvégén feldobok a falra. Ilyen csavarokat adtak hozzá (felső), de én biztosra megyek és az alsóval fúrom fel. Jobb félni mint megijedni.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#121) dh66e válasza Leki78 (#120) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A felső csavart tuti nem az 50" tévéhez adják . :) Jól látod az alsó a tuti mondhatni örök mint a nyomorúság.

(#122) Leki78


Leki78
tag

Szeretnék tanácsot kérni mielőtt felrakom a tv-t a falra.
Tehát a tv hátuljában M6-os menet van a tartóhoz 6x20-as csavart adtak. Ha simán csak a csavart betekerem a tv-be nem ütközik fel semmiben. Tehát kb. 2cm hely van befelé a csavar számára. Ha összerakom a tartót (alátét, tartó, távtartó) akkor a csavar menetes része 7mm-re lóg ki. Tehát kb. 7mm, de szerintem inkább 5-6mm megy bele a tv hátuljába. Arra gondoltam, ha úgyis van 2cm hely a tv belsejében a csavar számára akkor a 6x20-as helyett 6x30-as csavart vennék és így kb. 15mm mélyen kapaszkodna a csavar a tv hátuljába.
Szerintetek?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#123) dh66e válasza Leki78 (#122) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az 5-6 mm valóban kevésnek tűnik.Mondjuk nekem a hozzáadott zacsiban volt vagy 3 féle méret így nem kellett vennem semmit sem.
Amennyiben elfér a 30-as akkor az a legbiztonságosabb megoldás.

(#124) B-L-A-C-K válasza Leki78 (#122) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem se megy bele sok, pontosan nem tudom mennyi, de én is meglepődtem mikor a TV-be csavartam hogy elég kevés, de nekem nem is lehetett tovább tekerni. Viszont ha neked van hely benne, és kicseréled a csavarokat csak biztosabb lesz, azaz rosszat nem csinálsz vele.

(#125) Lev Abalkin válasza dh66e (#1) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Megtetszett az általad használt, formatervezett fali tartó, mivel nincs olyan "ipari" jellege, mint a többinek általában...Megosztanád a tapasztalataidat? Eddig csak kétkarosakat nézegettem, érdekelne, hogy mennyire stabil, bármilyen állásban a helyén marad a tv, nyikorgás, akadás stb., lóg-e kicsit a tv teljesen nyitott állapotban, szóval érdekelne minden személyes tapasztalat... A képekből az sem derül ki, hány csavar tartja. Egyes rajzokon meg mintha az látszana, hogy 5-5 fokban jobbra-balra "tekerhető" rajta a tv, talán így lehet korrigálni a pontatlan felszerelést? Elnézést a lerohanásért, de az e-boltok honlapja nem túl informatív...Köszönöm.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#126) dh66e válasza Lev Abalkin (#125) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Az első és legfontosabb hogy nagyon stabil ahhoz képest hogy elég keskeny(16x6,5cm) a talp része. Mindössze 3 csavar hely van rajta 2 felül egy alul kb 1cm szélességig lehet játszani vele (+2db lyuk van még közvetlenül a felső furatok mellett ezeket nekem nem kellett használnom mert betonba a 3 csavar tökéletesen tart)
A kar 28 cm a felfüggesztő kerettel együtt teljesen nyitott állapotban és ha a tv rajta van a konzolon kb 10cm-t áll el a faltól.Egy 55" tévét ami nálam is szolgál kb 30-35 fokban lehet kifordítani bár ezt most hasra mondom de ennyi biztosan van..
A csuklórészek jól dolgoznak, nem kotyognak,hangtalanok forgatásnál.Nincs rajta utólagos dőlés szabályozó pontosan kell felfúrni leszámítva azt amit fentebb írtam miszerint kb egy centi játék van a talpfuratokon.
A talp rész tetejére és aljára is húzható takarósapka ill alul van egy kábel kivezető kialakítva.Természetesen leakasztás gátlóval is rendelkezik ami 2 helyen rögzül a keret alsó részéhez.
Talán egyedüli hátránya ha valakinek sokat kell a dönthetőségen állítani ilyenkor imbusz kulccsal kell állítgatni ami azért nem olyan kényelmes mintha lenne egy kézi kar amit kienged vagy visszazár az ember.Nekem ez nem probléma mert én csak jobbra balra forgatom a döntés az fixre be van lőve.
Remélem mindenről írtam ami fontos lehet neked.

(#127) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló!

Ez a fali konzol csak fix 600x400-as, vagy az a max. mérete, és jó lesz a 400x400-as tv-mhez?

Paranormal Cocktivity

(#128) B-L-A-C-K válasza cyberkind (#127) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A lényeg hogy 40cm szélesen, illetve 40cm függőlegesen ilyen távolságban a két-két végeken legyen lyuk rajta ahol betudd csavarozni. Ha pont ilyen távolságban nem tudod akkor nem jó.

(#129) cyberkind válasza B-L-A-C-K (#128) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, ezért kérdezem hogy ezt lehet-e úgy állítani, illetve ez a 600x400 a max mérete?

Paranormal Cocktivity

(#130) B-L-A-C-K válasza cyberkind (#129) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pár oldalt néztem erről a típusról ahol árulják, de ott nem találtam erről semmi infót, így legegyszerűbb ha MM-ben bemész és leméred. Sajnos van olyan aminél nem jó minden szabvány, mert ott pont nincs lyuk.

(#131) cyberkind válasza B-L-A-C-K (#130) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is néztem és csak ezt a max. méretet adják meg, viszont más fali tartónál ahol ugyanennyi a max. méret az jó mindenféle tv-re, sajnos nem tudok, itt vidéken csak Juroniksz van de azt hanyagolom.

Paranormal Cocktivity

(#132) B-L-A-C-K válasza cyberkind (#131) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor vagy nézel olyat ahol írják, vagy itt bogarászol azok között ami nekünk van, és letudjuk mérni neked.

(#133) cyberkind válasza B-L-A-C-K (#132) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet hogy biztosra megyek, és berendelek ebből egy 400x400-asat, igaz az csak 55"-ig jó, de akkora csak a következő tv-m lesz, a mostani csak 40-es. :)

Paranormal Cocktivity

(#134) B-L-A-C-K válasza cyberkind (#133) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árban nem tudom meddig mehetsz el, de ha komolyabbat akarsz venni ezt ajánlom (400x400-at tudja), nekem ez van, atom stabil, kihúzható, kicsit dönthető...

Itt írtam róla:

link 1
link 2

(#135) cyberkind válasza B-L-A-C-K (#134) üzenetére


cyberkind
félisten

Néztem is meg olvasgattam is, de már azelőtt hogy belekeveredtem volna jobban ebbe a témába, én csak simát akartam, viszont ott gond lehet a kábelekkel, ami nem előny, úgyhogy lehet ez lesz, az ár meg mindegy, egyszer vegyen az ember de akkor jót, innen is rendelted?

Paranormal Cocktivity

(#136) B-L-A-C-K válasza cyberkind (#135) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen onnan, elég hamar meg is jött.

(#137) bul07 válasza bul07 (#57) üzenetére


bul07
nagyúr

Ma volt a szerelés nálam
Hama "Next Light Dönthető" 400x400 fekete 84426
Samsung UE48H6400

Először is méret, elméletileg a 58-107 cm képátmérőig (23-42") jó a fali tartó, ennek ellenére simám jó a 48" tv-hez , annyi van hogy döntésnél a tv alja hozzáér a falhoz de ez kb olyan 18°-nál jön elő így 2-3° a döntés veszteség, de ez nem probléma mert olyan 5-7° van megdöntve így jó nálam

Na és akkor a szerelés
A tv-re könnyű volt felcsavarozni
Na a fel fúrásnál az egyik csavarnál volt gond, sikerült pont úgy eltalálni hogy a fugába lett fúrva így a csavar betekerésénél félre ment meg megroppantotta a fugát, ekkor fúrtunk egy másik lyukat 8-as fúróval hogy majd tipli nélkül oda betekerjük, lyuk túl jól sikerült és a téglába nem tudtuk behajtani a csavart, ekkor a jó öreg fa ékkel meg lett oldva az eredetileg szánt helyen
Egyszerűen öreg a fal és nagyon porzik már a fuga meg a vakolat része is, ki tudja hogy nem e spórolták ki a cementet is , ez egy utólag épített válasz fal téglából amúgy a vályog ház

És a legnagyobban hibáról amit elkövettem, ami majdnem megakadályozta a felrakást elsőre
Rossz helyre pozicionáltam a csavarokat a fali részénél, minél jobban a szélére akartam hogy a súly jól eloszoljon, ez hiba volt
Itt a kép jól látszik hogy hol vannak a csavarok , sárgával meg az ahova kellet volna tenni (az hogy megroppant a lyuk körül a fal nem izgat úgyse látom)
És hogy miért is nagy hiba mert pont oda esik a tv-re csavarozott tartó rész és a csavar fejétől nem tudtuk volna beakasztani a sínbe, szerencsém volt ép rá pattant
Másik hogy így nem tudtam kicsit se oldalra mozgatni mert egy kicsit elnéztem a helyét és olyan 10cm-rel balra lenne a tv sokkal jobb lenne
Egyenlőre marad ez a pozíció és ha nagyon zavar jön a leszerelés és az újra felrakás, és persze akkor már a csavarokat is a jó helyére lesz téve

Amúgy nagyon jó ez a fali tartó a dönthető része fixen tartja a tv-t
Lefele döntés csak a állító kar oldásával lehet de visszafele állításnál már nem kell nyomni hanem a tv-t megnyomva is mozgatható így könnyű beállítani a megfelelő szöget

Pár kép [link], [link], [link], [link]

Jó tanács figyeljetek a felfúrásnál hogy a csavar jó helyre essen

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#138) B-L-A-C-K válasza bul07 (#137) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat, most már jöhet a kábeleltakarás...:)

(#139) bul07 válasza B-L-A-C-K (#138) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem nagyon fogom eldugni van itt bőven másfajta vezeték is , egy két plusz engem nem zavar :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#140) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

TV konzolt keresek az LG42LK530 TV-m mellé - VESA 200X200-as rögzítési ponttal rendelkezik. Egyelőre a topicban már említett konzolokat nézegetem, amik felmerültek bennem:
A fal, amire felfúrnám a konzolt tégla, de csak egy 10 cm-es válaszfal, ráadásul a túloldalán csempe van, így ha nem muszáj, nem fúrnék 4-6 cm-nél mélyebb lyukat, ilyen tipliből 4 db csak elég, hogy megtartsa a TV-t és a konzolt, nem?
Ami még érdekesség, hogy a legtöbb bemenet a tv hátulján van, és használom is őket (SCART, RCA), és szeretném is őket néha cserélni.
A B-L-A-C-K által használt és ajánlott konzollal kapcsolatban az a fenntartásom, hogy a fekete egybe lapja nem fog szerintetek a csatlakozók közül takarni?

(#141) B-L-A-C-K válasza adalbert1 (#140) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A függőleges tartók 2-2.5 cm-re kijönnek, és arra megy rá a vízszintes "egybe" lapja, szóval ahogy nézem hozzá tudsz majd férni, bár 100%-osan nem tudom megmondani.

De itt van pár kép (1, 2)az enyém hátuljáról felrakva, következtess ebből...

(#142) tPedro_ válasza B-L-A-C-K (#141) üzenetére


tPedro_
őstag

Micsoda winyó tartó "polc". :C

(#143) dh66e válasza tPedro_ (#142) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A sony az sony gondolnak ilyen apróságokra is. :D

(#144) #59070464


#59070464
törölt tag

Létezik olyan fali konzol, aminek akkora karja van, hogy a rögzített fallal a TV merőlegesen helyezkedik el a falhoz képest? (Sony KDL-42W705)

(#145) sysrq válasza #59070464 (#144) üzenetére


sysrq
őstag

Van. Én is olyat használok, a Médiában átnézheted őket, olyan 10e-től indul az áruk.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#146) gyeniko válasza sysrq (#145) üzenetére


gyeniko
őstag

Nehezen tudom elképzelni, hogy 10 e Ft körüli áron 60 cm-re kihúzható konzolt lehetne kapni...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#147) sysrq válasza gyeniko (#146) üzenetére


sysrq
őstag

Most erre mit mondjak? IWH 6000
Méretei.
Nálam a körüli ár -ba még beleférhet a plusz 999 forint, ha túloztam akkor elnézést.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#148) gyeniko válasza sysrq (#147) üzenetére


gyeniko
őstag

Bőven belefér. :K
Kb. 2 hónapja kerestem és vettem is hasonlót, legolcsóbban is 13 e Ft feletti áron találtam ilyesmit, de az csak 45 cm-re húzható ki. Biztos, hogy ez 60 cm-ig kihúzható? Az nagyon nagy távolság, nagy forgató nyomaték keletkezik a max. 40 kg-os TV esetén.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#149) sysrq válasza gyeniko (#148) üzenetére


sysrq
őstag

Stabil, kis hiba hogy csak két csavarhely van, ami valójában három mert van egy hosszú amivel lehet játszani a függőleges beállításhoz. Nem nyeklik-nyaklik, sőt kicsit már örülnék ha kopna kicsit, elég jattos fordítgatni.
Ez a tv valami 10 kiló körül van, a negyven nagyon extrém.
580 mm-re van a forgástengely, és ott még van másfél centi a tartólapig amire még műanyag gyűrűkre ül fel maga a TV.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#150) gyeniko válasza sysrq (#149) üzenetére


gyeniko
őstag

Akkor tényleg megfelel és nagyon jó az ára is!!!
A 40 kg-ot a saját specifikációja írja (utána böngésztem), azzal megizzadna?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.