Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) dh66e válasza Zirowe (#1900) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az egy vesa osztású konzol,nem kell aggódni miatta.

Nem tudom van e rövidebb gk dübel az jobb lenne a profilnál hogy abban is tartson a csavar.Esetleg megvágni az első menetnél és úgy behajtani.
A simá gk részeknél meg mehet végig a dübelezés.

(#1902) Benhill válasza dh66e (#1899) üzenetére


Benhill
senior tag

Tömör szilikát, 30cm vastag, TV az 40col.
Legalább 10es csavarral + szilikát tiplivel gondoltam.
Bírni fogja szerinted?

Más fali konzol tippet szívesen meghallgatok, ami forgatható, és legalább 450mm-re kijön.
Így hogy annyira kintre akarom , nagy erő fogja húzni, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Zirowe válasza dh66e (#1901) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi.

Amúgy ezen a konzolon tudom változtatni a magasságát a tvnek?
Nyilván nem folyamatosan, hanem a tvre való telepítéskor.
Mert a mostaninak közeptájon van kb, az újnak meg alul vannak a furatai.
Tehát a két tartó karon csavarhatom akár legalulra, akár legfelülre is?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1904) dh66e válasza Benhill (#1902) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon le kell csekkolni felszereléskor,ki kell húzni a konzolt és a tv súlyának megfelelő súllyal megterhelni pl forgatással és nézni hogy moccan e a konzol a tövénél.
Ezt is veheted.

[ Szerkesztve ]

(#1905) Benhill válasza dh66e (#1904) üzenetére


Benhill
senior tag

Köszi, végülis nem azt vettem amit linkeltem, mert ott úgy gondoltam hogy a fali felfogatók közel vannak egymáshoz... mindössze csak csak 35mm horizontálisan. LEhet hogy kevés

Olyat vettem ahol 110mm, illetve 130mm-re vannak egymástól. Amint linkeltél az nem lett volna jó, mert nekem az csak vesa 40x40, nekem meg 20x20: igaz ezt nem írtam :)

Annyi még hogy a tartok.hu-t ismeri valaki? Hétfőn rendeltem, posta hozza csütörtök van, de még ma sem jött. Csak annyit írtak hogy felvették a rendelésem.

(#1906) dh66e válasza Benhill (#1905) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amit linkeltem az tudja az összes méretet csak a leírás valamiért így sikeredett nekik. 32"-55"-ig jó,sejtheted hogy 32" tévén nincs 400x400-as vesa csavarhely. :N

A lényeg hogy vettél már, a céget nem ismerem gondolom nincs nekik raktáron és beszerzés alatt van.Max ha nagyon elhúzódik visszamondod a rendelésed.

[ Szerkesztve ]

(#1907) alemma


alemma
csendes tag

Sziasztok!

Egy rég LG 37LH3000-es TV-hez keresnék fali konzolt. Ha ha jól láttam és mértem 200x200-as szabvány kellene. Nincsenek nagy igényeim ha lehet valamennyire el tudjam távolítani a faltól (ami 10-es téglafal) hogy ha kell USB-t be tudjam dugni, de ennyi. A sok típusban elvesztem már, ha 10k alatt megúszható valamelyik az jó lenne.

Köszönöm előre is! :R

(#1908) dh66e válasza alemma (#1907) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A+
Később is jó lesz ha nagyobbra váltasz.
Esetleg még ALDI-s Medion (8-9k)ha van éppen akcióban.Az mondjuk 65"-ig jó.

[ Szerkesztve ]

(#1909) alemma válasza dh66e (#1908) üzenetére


alemma
csendes tag

Az A+ nem csak 400x400 hoz jó? Vagy én olvasom rosszul a leírást?

(#1910) dh66e válasza alemma (#1909) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pont korábban volt róla szó itt hogy sajna nem hozzáértők írják a leírásokat.
Jó minden mérethez 400x400-ig!

Annyiszor volt ez már itt kérdés hogy írok ezeknek hogy javítsák már ki a kedvünkért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1911) Mordred


Mordred
csendes tag

Sziasztok!

Költözés előtt állunk és az új házban úgy tervezzük, hogy a falra tesszük a TV-t. A probléma csak az, hogy a falra merőlegesen lesz kanapé. Van tapasztalatotok 90 fokban kiforgatható TV konzollal? Melyiket érdemes megvenni? Most egy 48" TV lesz rajta de később akár nagyobb is, mondjuk 55". Az én aggályom az, hogy biztos egyenesen fog állni ha pár éven keresztül terheli a kart? Ilyen esetben ugye folyamatos forgatónyomatékról van szó.

Egy ilyen megoldás strapabíróbb lenne?

Vagy nem kell félni a forgatható konzoltól? Bár gondolom abból legalább 2 karos kéne.

(#1912) dh66e válasza Mordred (#1911) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Biztos lesz valamennyi lógása az évek alatt.Sőt,sokszor van hogy felrakod a konzolt vízszintesen a falra,de aztán elforgatáskor már mászik is el valamennyit.20k-ig kb minden forgatható konzol ilyen,de láttam én már drágábbat is ami sajna elmászott a vízszintből.Pár milliméter még nem a világ vége ,de gy nagy tévénél akár egy centi már csúfos/zavaró lehet,főleg ha van mihez nézni.
Ezért jók azok a konzolok amiket után lehet állítani,bár megvalva napi használatkor azért ez nem egy ideális helyzet.

(#1913) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Falikonzolra szeretném tenni a TV-t, VESA 200×200 a szabvány. Ehhez milyen típusú csavarok kellenek illetve milyen hosszúak, a TV hátlapjához? :)
A TV egy LG 50UM7450 és a konzol pedig Stell SHO2040.

[ Szerkesztve ]

(#1914) dh66e válasza metrion (#1913) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A csomagban lesz csavar.

(#1915) metrion válasza dh66e (#1914) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Nincsen sajnos, a TV-hez csak 4 db csavar volt ami a talphoz kell, de az nem jó a hátlaphoz. Amit meg kaptam a konzolhoz az meg a falhoz valók.

(#1916) dh66e válasza metrion (#1915) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na ez fura,ilyenről még nem is olvastam itt. :Y
Nézd meg a tv,leírását hátha abból kiderül milyen méretű csavarok kellenek hozzá.

(#1917) metrion válasza dh66e (#1916) üzenetére


metrion
aktív tag

M6 de az nincs benne milyen hosszú... :W

(#1918) dh66e válasza metrion (#1917) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt nem nehéz megállapítani.
Fogj egy hurkapálcát vagy valami hasonló vékony dolgot dugd be óvatosan koppig tartsd ott a körmöd vagy ceruzával jelöld meg és mérd meg.

(#1919) Zirowe válasza dh66e (#1901) üzenetére


Zirowe
nagyúr

3 hete rendeltem meg az sho 3320at, de még mindig beszerzés alatt.

Közben nagyjából már tisztázódott a tv végleges mérete (65" vesa 300x200as mérettel) és az új bútorok helye, szóval alapvetően egy sho 1004b is elég lenne nekem.
Viszont nem lenne pont a konzol közepén a tv, hanem az egyik oldalon 13cmre, a másik oldalon 38,5cmre a konzol végétől (konzol teljes hossza 81,5cm), de a két alu profil közötti rögzítés között helyezkedne el.
Ezt bírni fogja az 1004b?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1920) dh66e válasza Zirowe (#1919) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze nem lesz gond,legyen stabilan felrögzítve.Mondjuk a méret az nem pont jó hozzá,de volt aki rakott már fel határesetes konzolra tévét és nem volt gondja.

[ Szerkesztve ]

(#1921) Zirowe válasza dh66e (#1920) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A 1004 leírása szerint 40-70", akkor nem jó 65"-höz?
1004b-t nem találom a gyártó oldalán.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1922) dh66e válasza Zirowe (#1921) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Uhh most nem tudom megnézni,de nekem 60"-ig jelölte, ha benéztem akkor bocsi.Kérdezz rá mindenképpen.

(#1923) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Most tervezek venni egy fali konzolt egy Sony Bravia 55"-os tv-hez.
Maclean MC-762
Erre gondoltam első sorban.
Van esetleg valakinek valami tapasztalata róla
Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

(#1924) scavy


scavy
tag

Üdv ismét!

LG OLED65 C9-hez keresek fali konzolt, eddig ez a 2 jelölt van:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_isy-iwb6400-k%C3%A9t-karos-48-80-d%C3%B6nthet%C5%91-forgathat%C3%B3-fali-konzol-1246712.html

https://tv-fali-tarto.arukereso.hu/stell/sho-8055-p76883044/#termek-leiras

Teglafalba menne majd, szamit az hogy kihuzhato legyen es lefele dontheto legyen, illetve latom hogy van sik korrekcio a Stell-nél, ez mit takar pontosan, ha rosszul furod fel akkor tudsz korrigalni?

A media markt-os konzolnál sajnos nem írja hogy maximum mennyire jön ki a faltól. Bárkinek tapasztalat ezzel a 2 konzollal esetleg, vagy más alternatíva?

(#1925) dh66e válasza Hzsolt11 (#1923) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Régebben vett itt valaki,elégedett volt vele.
Keresőben találsz rá pár találatot szerintem.

(#1926) dh66e válasza scavy (#1924) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Üdv!

Én a Stell-t venném.Márcsak a felfogatása miatt is,de az állítási lehetőségek is sokkal jobbak mint a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#1927) Hzsolt11 válasza dh66e (#1925) üzenetére


Hzsolt11
tag

Megtaláltam
Köszönöm szépen a segítséget :R :R :R

(#1928) scavy válasza dh66e (#1926) üzenetére


scavy
tag

Rendben, köszönöm!

(#1929) w.miki


w.miki
veterán

TV tartó fali konzolt tudnátok ajánlani?
Forgathatót szeretnék, minél több irányba tekerhetőt, lehetőleg 3-9eFt között.
82cm átlós, 80cm széles kb. 5kg-os LED TV mögé kellene.
Szeretném oldalra kihajtva is nézni, illetve behajtani is lehessen, amikor szinte teljesen a fal előtt van a TV, síkban.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1930) dh66e válasza w.miki (#1929) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!

Milyen falra menne?

(#1931) w.miki válasza dh66e (#1930) üzenetére


w.miki
veterán

Tégla... azt hiszem. Az előszoba, és fürdő közti fal.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1932) dh66e válasza w.miki (#1931) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Téglára én nem ajánlom a keskeny felfogatásúakat.Azokat 5-6k körül meg lehet venni.
Nem tudom hogy ez belefér e a keretedbe ,de inkább ilyen kivitelt javaslok.

[ Szerkesztve ]

(#1933) w.miki válasza dh66e (#1932) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi ez szimpatikus. Ez a fal elé is beforgatható, úgy, hogy nincs kinyújtva a kar, igaz? Hanem szinte a falhoz ér a TV.
Ebből a fajtából esetleg olcsóbb változat...?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1934) dh66e válasza w.miki (#1933) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lehet hogy van éppen akcióban valahol ilyesmi, nézz rá árukeresőre hátha.

(#1935) w.miki válasza dh66e (#1934) üzenetére


w.miki
veterán

Árukereső alapján ez olcsóbb, de nem tudom, beforgatható-e a fal elé.
Ez nem, igaz? Maclean MC-760

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1936) dh66e válasza w.miki (#1935) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi az hogy beforgatható a fal elé,nem értem.
Ez egy forgatható konzol vagy kifordítod amennyire akarod vagy hagyod egyenesen a falon.

[ Szerkesztve ]

(#1937) w.miki válasza dh66e (#1936) üzenetére


w.miki
veterán

Így értem, mint ezen a képen.
Gondolom a két karosakat nem lehet így beforgatni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1938) dh66e válasza w.miki (#1937) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem kétkaros van egy jóval nagyobb tévéhez,természetesen azt is be lehet forgatni csak más a metódus a felépítmény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1939) w.miki válasza dh66e (#1938) üzenetére


w.miki
veterán

Oldalra is el tudod forgatni, 90 fokban ezeket a kétkarosokat?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1940) dh66e válasza w.miki (#1939) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Kisebb tévénél igen.A karhossz mindig a lényeg. :K
Ezt a nagy dögöt kb 70 fokra tudom eltekerni a kétkarossal. Egy 55" simán kivinne 90 fokra.

(#1941) pingu22 válasza dh66e (#1940) üzenetére


pingu22
tag

Ha már pont erről van szó, nekem 55"-hoz kéne olyan konzol, amivel biztosan fordul 90 fokban a tévé (LG 55UJ7507), inkább fizetek többet csak "legyen benne anyag". A fentebb linkelt Maclean vagy esetleg inkább ez a Stell [link] ? Köszönöm előre is! :R

(#1942) dh66e válasza pingu22 (#1941) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bármeliket veheted van mindegyikben anyag. :K
Nézd meg a karhosszt a leírásikban, ha a tv-d szélességének felével megeggyezik vagy hosszabb akkor nem lesz gond.

(#1943) pingu22 válasza dh66e (#1942) üzenetére


pingu22
tag

Köszönöm a gyors választ! :R 62 centi a fele, akkor marad a Stell.

(#1944) dh66e válasza pingu22 (#1943) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szivesen, az egy jó kis konzol. :K

[ Szerkesztve ]

(#1945) scavy


scavy
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg tapasztalata Stell 8055 Pro tv konzollal illetve LG Oled 65 C9 szerelésével? Valahogy sehogy sem passzolnak a csavarhelyek, a használati utasítás pedig mintha nem az oledekhez lenne írva. Meg vagyok lőve, azt sem tudom hogy a merőlegesen álló 2 konzolt (ami felül lyukacsos) egyáltalán használnom kellene-e.

(#1946) dh66e válasza scavy (#1945) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Tapasztalatom nincs ezzel a kombóval, bár nekem egy 65b8-ra van felaplikálva egy Medion konzolra.
Valami nem kerek nálad.
A soklyukas résznek sokkal feljebb kellene lennie...ha jól látom az a bebújtatós rész nem engedi feljebb?

[ Szerkesztve ]

(#1947) scavy válasza dh66e (#1946) üzenetére


scavy
tag

igy igaz, ezen a kepen latszodik hogy mi a szitu. Pedig direkt csekkoltam mielott megvettem az allvanyt.

Most meg egyenlore nem furtam fel, csak a hatuljara felraktam a konzolt, igy viszont a sulyeloszlas nem a legjobb:
ha ennel lejjebb teszem az allvanyt, akkor pedig az also sin belelog az optikai bemenetbe (amit amugy nem tervezek hasznalni)

(Van nemi dilemmam, hogy miutan holnap felfurom a tartot, igy fel merjem-e ra tenni)

(#1948) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok!

[LG 32LH3000 32] TVhez szeretnék fali tartót. Ez egy jó régi tévé, 200x100as a csavar távolság, de szeretném, ha a tartó később is jó lenne majd.
Egy nagyon vékony téglafalra lenne felrakva, de full átmenő csavarokkal és vas pánttal a másik szobában.
Az ajánlások alapján [ez] tetszene, de ahogy látom oda a magasságnak minimum 160nak kéne lennie. Vagy valamit rosszul értelmezek? Van valami hasonló, 2 karos cucc, ami jó lenne?

(#1949) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Létezik ilyen konzol, ami a képen látható működést tudná, ~21" montiorral és 90 fokos dőlésszöggel?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1950) dh66e válasza Reaper (#1948) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Jól értelmezed az neked nem jó. Olyat válassz ami valóban tudja a 200x100-at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.