Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) attiati válasza Coyot (#1450) üzenetére


attiati
veterán

(#1452) Coyot válasza attiati (#1451) üzenetére


Coyot
őstag

Ha nem kell a gázrugó és ráér ebay-en is fogsz találni nagyon olcsón.

Má' nem

(#1453) attiati válasza Coyot (#1452) üzenetére


attiati
veterán

a gázrugó mit csinál?

annyi elvárásom van, hogy megtartsa stabilan bármilyen pózban és ennek ellenére könnyedén lehessen mozgatni

(#1454) Coyot válasza attiati (#1453) üzenetére


Coyot
őstag

A le-fel mozgatásban segít, ugye csak csavar meglazítással tudod állítani a magasságot gázrugóval viszont megy csak magát a monitort megfogva - így lehet könnyedén mozgatni.

Má' nem

(#1455) canniball válasza K1LLMy53Lf (#1304) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez biztató, köszi!

(#1303) Met & all!
Most jött el a túlméretezés ideje. :) Szóval B30-as falhoz miből, mekkorát és mennyit?
Illetve kicsit elbizonytalanodtam: a TV a 300x200-as VESA szabvánnyal kompatibilis, de a Maclean MC-723 oldalán ilyet pont nem írnak, jó ez nekem egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1456) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de szeretnék segítséget kérni! Van egy ilyen fali konzolom: https://tv-fali-tarto.arukereso.hu/hama/108770-p129723465/ Van 4 fekete műanyag alátét ami képet felraktam, abból a kisebb fekete: https://www.ldlc.com/fiche/PB00178821.html Ha az alátéteket úgy teszem, ahogy a videón van, hogy sínre teszem amit a tv-re felcsavarozok, akkor nagyon közel van a falhoz, és félek, megtörnek a kábelek. Ha viszont úgy teszem, hogy a fekete műanyag alátétet a tv, és a sín közzé teszem, már jobb a helyzet, nem szorulnak a kábelek. Viszont nem tudom mennyire tartósan, biztonságosan tartaná úgy a tv-t. Ebben kérném a tanácsotokat! A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1457) geksz


geksz
csendes tag

Sziasztok!

Tetőtéri lakásban szeretnék a falra feltenni egy 55"-os tv-t. (VESA 200x200)

A gondom az, hogy nem tudom szemmagasságba tenni, mert lesz alatta egy kanapé.
Így olyan megoldásban gondolkodom, aminek állítható a magassága is, a mellett hogy dönthető és forgatható, hogy amikor használnánk, akkor lejjebb tudjam engedni.

Amit eddig itthon találtam az egy HAMA pneumatikus konzol, de sajnos már nem kapható sehol.

Tudtok esetleg alternatívát itthon? Akár sínes csúsztatós megoldás is jó lehet...
Vagy van valakinek tapasztalata hasonló konzollal?

Amazonon keresgélve láttam alternatívákat, de azt meghagynám végső megoldásnak.:)

A fal amire fel lenne fúrva vagy tégla, vagy beton, ezt még ki kell derítenem.

Köszi a segítséget!

(#1458) dh66e válasza dinnyesgabor (#1456) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia, az az alátét távtartó,használd nyugodtan nem lesz semmi baja a tévéd stabilitásának.

(#1459) dinnyesgabor válasza dh66e (#1458) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia

Köszönöm a segítséget! :R

(#1460) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok. Falra felfogatassal szeretnek segitseget kerni, jelenlegi alberletben a kepeken lathato mount mar itt volt: kep, kep Ez viszont nagyon szeles, a Tv VESA 300x200. nem szeretnek furni ha nem muszaj, ezert szerintetek ha veszek egy 300x200 mountot azt fel tudom tenni a mar meglevo mountra? Vagy kellene egy olyan mount ami megegyezo csavar tavolsagokkal rendelkezik? Koszi!

(#1461) KERiii


KERiii
tag

LG 55B8 -hoz ezt a ket fali konzolt neztem ki, esetleg hasznalja valaki az egyiket, melyik lenne jobb valasztas?

SHO 2051
SHO 3610

(#1462) BornToBePuli válasza KERiii (#1461) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Nekem 2050 van. Egy 32 collos TV van rajta. A hátlapja miatt a csatlakozók egy része trükkösen, nehezebben csatlakoztatható.

Read only felhasználó

(#1463) KERiii válasza BornToBePuli (#1462) üzenetére


KERiii
tag

Koszi, ezt nem is vettem figyelembe, a 3610 lehet ebbol a szempontbol jobb. A dolest mennyir egyszeru allitani? Tobbszor allitanam mert ha kanapebol fekve neznem akkor kicsit meg kellene donteni mindig.

(#1464) BornToBePuli válasza KERiii (#1463) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

2050-nél a dőlést a TV hátuljára szerelt akasztókon lehet. Én leveszem előtte a konzolról a TV-t, mert ha rajta van, akkor nagyon nehezen állítható.

Read only felhasználó

(#1465) KERiii válasza BornToBePuli (#1464) üzenetére


KERiii
tag

Hat akkor ez nem hangzik ugy hogy konnyen allithato :D

(#1466) Deck


Deck
titán

Hali mindenkinek!

Samsung 55" Q6S TV-hez néztem ki 2 fali konzolt is de nem tudom melyiket vegyem. A leírásba az szerepel, hogy legalább 10cm legyen a fal és a tv között. Ezt mennyire kell betartani? Egyik konzol 6cm-es másik állítható de mivel kihúzható így nem kevésbé biztonságos?

A fal 30 cm vastag téglafal.

Ezeket néztem ki: [link]
[link]

Előre is köszönet annak aki tud segíteni! :R

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1467) dh66e válasza Deck (#1466) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem tudom hogy a 10 cm-t miért határozta meg a gyártó talán a tv-d hátlapjának kialakítása miatt ....passz.
Attól hogy kihúzható semmilyen hátrány nem ér, sőt!

(#1468) Deck válasza dh66e (#1467) üzenetére


Deck
titán

A tv leírásában volt a szellőzés miatt úgy van írva benne.
A pénzt nem sajnálom rá így hajlok a kihúzhatósra de nem lesz kevésbé stabil ha kihúzom? Nem volt még ilyenem így parázok mi van ha leszakad vagy valami :D

PS5

(#1469) dh66e válasza Deck (#1468) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ne parázz nem fog leszakadni, itt sokunknak van kihúzható forgatható konzolja,meg akkor nem gyártanák ha leszakadhatna. :N

(#1470) Deck válasza dh66e (#1469) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Akkor veszem azt, tv kedden jön aztán jelentkezem :D

PS5

(#1471) dh66e válasza Deck (#1470) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Összefoglalót azért nézd át.... :K

(#1472) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Rendeltem egy 1005B-t, az itteni jó tapasztalatok alapján, de csak most gondolkodom rajta, hogy fogom kábelezni :DDD Normál esetben amikor nem nézzük a TV-t, be lesz tolva a falra, amikor filmet nézünk pedig előre húzzuk szerintem. Azt látom, hogy kábelvezető nincs rajta. A kar részére valaki odarögzítette a kábeleket? Arra gondoltam beleteszem őket fekete gégecsőbe és odarögzítem kötegelővel :( Csak nem tudom, mennyire örülnek majd a mozgatásnak. Használja esetleg valaki így?

MZ/X

(#1475) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
(#1473) Dirty Harry
A bejegyzésed törölve lett,tilos a topikban hirdetni keres /kínál formában!
Keress Hardveraprón szakit,esetleg tedd be az aláírásodba az engedélyezett.
Köszi!

(#1474) Đusty

Mivel válasz volt egy törölt hirdetésre a tiedét is törölni kellett.
Köszönöm a megértést!

(#1476) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Samsung UE50MU6102K TV-m van. Falra tenném. Elvileg 400x400-as VESA méret, 12kg.
Stell SHO 3610-et néztem ki. Van ennél jobb ár/értékben? Kicsit döntve és elfordítva lesz majd a TV, szóval elviekben ilyen típusú kell. Későbbiekben lehet nagyobbra váltanék, fontos hogy a későbbiekben kicsit nagyobbat is elbírjon.

szerk: van ilyern TV-je valakinek? Ehhez kell adapter? Mert a kézikönyv nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#1477) dh66e válasza andrisms (#1476) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ahogy nézem nem kell adapter hozzá és egy ilyen most best buy a mai napon!

(#1478) andrisms válasza dh66e (#1477) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Valamiért nem tűnik olyan stabilnak, de lehet rosszul érzem.
Közben bejött még egy lehetőség a képbe: [Maclean MC-564] Ez stabil cuccnak tűnik, nem rossz áron. Visszakeresve itt is dícsérték páran. Ez jó lehet?

Esetleg ez, olcsóbb, de szerintem kevesebb anyaggal: [Maclean MC-723]

(#1479) dh66e válasza andrisms (#1478) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos a Mclean is ajánlott ha van akkor azt is nyugodtan rendelheted. :K

(#1480) andrisms válasza dh66e (#1479) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszi, megrendeltem az MC-564-et, stabil cuccnak tűnik képről. Majd írok pár sort róla, ha feldobtam, már át is vehető.

(#1481) dh66e válasza andrisms (#1480) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sok sikert a felrakáshoz és köszi ha írsz róla hasznos infók ezek. :R

(#1482) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Mai MM akció keretein belül behúztam egy SAMSUNG UE40NU7122KXXH TV-t, VESA 200*200 felfogatással.
Egy tetőtéri szobában szeretném a tetővel párhuzamos falra tenni és ezáltal egy olyan konzolt keresek ami nem csak lefele, hanem felfele is minél nagyobb szögben dönthető.
Én már több mitn fél órája kutakodok eredménytelenül, tudnátok ajánlani valamit?

Köszönöm szépen!
Robi

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1483) bigrob válasza bigrob (#1482) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt találtam esetleges opcióként:
Maclean MC-760

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1484) andrisms válasza andrisms (#1478) üzenetére


andrisms
aktív tag

Elhoztam a Maclean MC-564-et, ma fel is raktam.

Első benyomások, vélemény:
-brutális súlya van, nincs összehasonlítási alapom, de látszik hogy nem spóroltak. Leírás szerint 8kg, de szerintem több
-van benne anyag, a lemez sem vékonyka
-kicsomagolás után vettem észre, mintha használták már volna. Karcos, koszos volt, rozsdás csavarokkal. Árukeresőn más is írta, lehet nem a kisker tehet róla, hanem már a gyárban ilyen lett. Nem volt kedvem visszavinni, ha közelebb lett volna a bolt, biztosan megteszem. Amúgy sem látszik

-12250 Ft volt, ennyit biztosan megért
-32-85"-ig ajánlják, 75kg-ig jó, hihető nagyjából
-VESA 100x100-tól 600x400-ig jó
-10X50-es tipliket adtak hozzá, ezeket cseréltem 10X120 és 10X80-ra, 4-4db. Most atomstabil.
adnak hozzá kis vízszintezőt
-forgatható, dönthető, kihúzva is stabil

Samsung 50MU6102 TV-m van(12-13kg), ott 20mm-es csavart írnak falitartóhoz, pont nem adtak akkorát(csak 15-öst és 35-öst), a hozzá adott távtartókkal még a hosszabb csavar sem lett volna jó, így 2 anyával oldottam meg, célnak megfelel.

Náhány kép róla: [link]

(#1485) dh66e válasza andrisms (#1484) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jó lett?Jó lett!
Ez a lényeg. :K

(#1486) eisento


eisento
addikt

Sziasztok.

Elerkezett az ido, hogy a bazi regi samsung ue55f6400-as tv-met fel kell tennem a falra mert a gyerkoc lassan jar es nem tenne jot a tv-nek (es az en idegeimnek) ha el tudna erni.

Szoval fali tarto konzolt keresnek. leiras szerint vesa 400x400 a felfogatas.

Ehhez kellene vmi masszivabb fali tarto konzol lehetne dontheto is a ps4-hez mar rendeltem konzolt, mar csak a tv van hatra :)

Elore is koszonom!

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1487) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Konkrétan ez a konzol milyen minőséget képvisel? Már nálam van de még visszaküldhetem, habár ha nem muszáj akkor nem vacakolnék vele.

(#1488) dh66e válasza eisento (#1486) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ez jó lenne neked szerintem.

[link]

(#1487) Joshi

Inkább két karosat vegyél -gondolom sony tv-hez kell ;] -azok stabilabbak meg szélesebb a fali felfogatásuk is.Árban pedig ugyanott vagy.Nézd a kollégának küldött linket. :K

(#1489) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Tudtok ajánlani olyan fali konzolt amit lehet dönteni, oldalra fordítani és kihúzni a faltól? Egy Samsung UE46D6500 menne rá és az extreme digitálban szeretném megvenni a konzolt. Köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1490) Joshi válasza dh66e (#1488) üzenetére


Joshi
titán

Egy 43"-os ~12kg-os tévének lesz, kivettem a dobozából de brutálisan masszív cucc. Ez nem nyeklik-nyaklik az biztos, ráadásul vasbetonra lesz felfúrva ahol nem annyira számít a nagy felfogatás felület mint téglánál. Nekem fontos hogy a faltól a lehető legkevésbé álljon ki (ez amúgy 48mm-re áll ki ha össze van csukva).

[ Szerkesztve ]

(#1491) dh66e válasza cyber86 (#1489) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mindegyik kétkaros tudja ezt. :K
Nem tudom miket árul az E-digital, linkeld amelyik szimpi neked és megnézzük.

(#1492) dh66e válasza Joshi (#1490) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vasbetonnál ok,téglánál már nem ajánlanám gyengébbeknél meg pláne.
Nos ha úgy érzed hogy jó akkor ne fuss vele plusz köröket.
Jó szerelést!

(#1493) cyber86 válasza dh66e (#1491) üzenetére


cyber86
őstag

Ezt a 2 terméket néztem ki. Mondjuk a 2. lehet már túlzás. [link] [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1494) dh66e válasza cyber86 (#1493) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Neked is azt tudom mondani mint Joshinak,ha vasbeton falba rögzül akkor maradhat az első verziód.A második nagyon drága,majd fele annyiért kapsz máshol ugyanilyet csak más néven ha picit visszaolvasol.

szerk van az ediginél is hasonló jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1495) Joshi válasza cyber86 (#1493) üzenetére


Joshi
titán

Egy fali konzolnál mindig a teherbírás és a VESA szabvány vagy nem szabvány a mérvadó, nem is értem minek írják oda a képátlót. :O Ja és az a fontos hogy milyen falba rögzíted, mert vasbeton falhoz teljesen mindegy milyen a konzol talpa.

Egyébként mindegyik konzol 50kg-ot bír. :D

[ Szerkesztve ]

(#1496) cyber86 válasza dh66e (#1494) üzenetére


cyber86
őstag

10-es téglafalba menne a rögzítése.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1497) xcbiker


xcbiker
addikt

Sziasztok!
50"-os Samsunghoz mit ajánlanátok ami a legkevésbé emeli ki a fal síkjából?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1498) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!

43" tv-hez keresnék fali konzolt (200X200). 30-as téglafalba lenne, belülről a fal gipszkartonozva van. Első körben ezt néztem.
A kérdésem az lenne, ha ez a konzol megfelelő, hogy a hozzá adott csavarok elegek-e a fal kritériumainak vagy vegyek hozzá erősebb-hosszabb csavarokat...

[ Szerkesztve ]

(#1499) vito555


vito555
tag

Sziasztok!

Van egy A+ SPB446 tartóm a falon,rajta egy 55" tv 15.5 kg. Joshi hozzászólásból ki indulva rá rakhatok egy 65" tv-t 24.4 kg.

Előre is köszi.

üdv

𝄢

(#1500) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Segitseget kernek egy most vasarolt LG 65SK8500 tv szeretnek a falra felrakni.
Milyen fali konzolt ajanlanatok hozza?

Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.