Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Gstyler válasza Gstyler (#700) üzenetére


Gstyler
senior tag

Találtam egy [ajánlott Signál] modellt, de ennek kicsit borsos az ára. Létezik alternatíva?

(#702) alfiboy válasza Gstyler (#701) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ajánlottak még a
[Stell Sho]
modellek. pl: Sho 1005
Figyelj rá, ne takarjon ki semmi csatlakozót.

(#699) dh66e:
Jövöhét végén kapok egy műszert, jelzi az egyenáramot, fémet, fát. Így mégegy lépcsővel közelebb kerülök a megoldáshoz.
Voltam ismerősnél csavarboltban, mutatott olyan csavart és hozzá távtartót mivel kitudom egyenlíteni a felületett. Még ez is egy megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

...

(#703) Beni2360 válasza alfiboy (#702) üzenetére


Beni2360
félisten

Én azt szoktam ajánlani, hogy egy méretes darab bútorlapot él fóliázva kell a gipszkartonra rögzíteni és akkor már mehet a tartó rögzítése. A benti tartó szerkezetre több csavarral rögzített bútorlap és akkor jöhet a megfelelő tipli.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#704) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy egy Sony 43W755C típusú TV 90 fokos elforgatásához, megfelelő-e a Stell SHO 2050 fali konzol vagy jó a SHO 1050 is?

Előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#705) metrion válasza metrion (#704) üzenetére


metrion
aktív tag

Illetve vályogfalba rögzítenem, mi kell pluszba vagy milyen csavarok, tiplik?

Köszönöm! :R

(#706) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hello,

LG 49UF770V (VESA 300x300) tvhez milyen dönthető, de nem forgatható konzolt tudtok javasolni? a minőség a fontos, és hogy stabilan fogja. A fontos, hogy a falhoz lehető legközelebb legyen, és acélból, ugyanis lehet, hogy a jövőben egy oszlopra akarom majd hegeszteni.

Kettőt néztem ki eddig:

Hama 84426 12k

Hama 84427 19k

esetleg Norstone WALM T-3250i, de ez itthon nem kapható.

esetleg van vmi egyéb modell/gyártó ebben a kategóriában?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#707) DoItYourself válasza MCGaiwer (#706) üzenetére


DoItYourself
addikt

Stell, signal. Ugyanezek 5-10e-ért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#708) MCGaiwer válasza DoItYourself (#707) üzenetére


MCGaiwer
addikt

stellből pl ezt találtam, de ennél 8cm van a faltól, ami elég sok. Van esetleg vmi tipped pontos típusra?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#709) DoItYourself válasza MCGaiwer (#708) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nincs, alul vagy felül 8cm? Lemérhetem neked az enyémet, alul 3-4cm, felül 8-10cm kb. Döntve van felszerelve. Pontos típust visszakeresheted, bár én egy egyszerűbbet vettem.
Érdemes megmérni, hogy a bedugott kábelek mennyire állnak ki, és hova esnek a konzolon.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#710) baandii


baandii
senior tag

55"-os tv-hez falikonzolra van ajánlott? nem kell hogy dönthető legyen semmi extra csak tartsa a falon:)

(#711) dh66e válasza baandii (#710) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor szinte bármelyik megfelel még a legolcsóbbak is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#712) frovery válasza baandii (#710) üzenetére


frovery
senior tag

A falon tartást a tiplizés/dűbelezés határozza meg. A konzolok bármelyikemefelelő lesz, mert azokat általában túlméretezik.
Én inkább nagyobb, hoszabb tipliket csavarokat szeretek használni, mint amiket adnak a konzolokhoz. És persze nem 4 db-al, hanem inkább 6-8-al rakom fel, fal típusától függ.

(#713) b.


b.
félisten

Sziasztok. Tudom, hogy nem ez a legjobb topik rá, de nem szeretnék ennek a kérdésnek nyitni egy újat.
Az lenne a kérdésem, hogy van olyan asztali tartó, amit lehet forgatni és elboldogul egy 55" LCD Tv vel?

Egybenyitott nappali-étkező miatt lenne rá szükség, mert vacsora közben szeretnék nézni TV-t és ez miatt forgatom a szekrény tetején a TV-t a talpán, ami teljesen összekarcolta már a bútort. Erre keresek megoldást.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#714) dh66e válasza b. (#713) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem láttam még ilyen megoldást.Falra a szekrény fölé nem tudsz semmiképp felszerelni egy forgatható konzolt?

(#715) Beni2360 válasza b. (#713) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán találsz valamit. forgatható tv szekrény
AX-TV04I TV ÁLLVÁNY "A"

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#716) b. válasza dh66e (#714) üzenetére


b.
félisten

Sajnos nem , mert 90 fokos forgatást kell csinálnom mindig, és a faltól nem tudnám kifordítani annyira, hogy teljesen merőleges legyen a helyre ahol ülünk az étkezőben.

Beni2360: A bútorzat adott, külön lett csináltatva a nappaliba egy hosszú Tv szekrény, minőségi darab, nem szeretném lecserélni. :R

Időközben sikerült találnom egy ilyen szerkezetet,[link] megpróbálom ezt.
2 féle méretben van, ez a nagyobbik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#717) frovery válasza b. (#716) üzenetére


frovery
senior tag

Tessék, ezt és ezt is kiforgathatod 90fokban is.

[ Szerkesztve ]

(#718) b. válasza frovery (#717) üzenetére


b.
félisten

Köszi, nem akarok fali tartót, nem ilyen megoldásra van szükségem. Amit linkeltem, azt már megrendeltem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#719) frovery válasza b. (#718) üzenetére


frovery
senior tag

Oké, csak azt írtad, hogy nem tudod annyira 90fokban kifordítani. Én csak belinkeltem 1-et, amivel kilehet.
Lehet szerencséd lesz azzal a kis tányérral is, de igencsak kikell raknod a tartó szélére, hogy kiforduljon a faltól a tv. Elég kicsi az átmérője egy 55-ös tv-hez.

Lehet az asztalos, akivel a tv tartót is csináltattad, tudna egy nagyobb, szekrényhez illő forgatható talpat csinálni, mint amiket linkeltek is. Egy ismerősömnek is ilyen tv szekrénye van, böhöm nagy projektoros tv-hez.

(#720) dh66e válasza b. (#716) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez mindenre jó de arra nem hogy kiforgass egy 55" tévét 90 fokban hacsak nem extra mély a tv szekrény és teljesen előrehúzod. :( Ezért nem is linkeltem neked ilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#721) b. válasza dh66e (#720) üzenetére


b.
félisten

Úgy van kialakítva, hogy ki tudom forgatni, eddig is ki tudtam, csak összekarcolta a fát a szekrény tetején. :R

frovery: Köszi, most teszek egy próbát ezzel a tányérral, ha nem fog működni, akkor lehet megpróbálok falikonzolt. Igaztából nem a technika miatt nem tudnám kiforgatni, hanem a dizájn miatt, kicsit bénán fogalmaztam, meg nem akartam ennyire belemenni. Azért nem akartam falitartót, , mert a nappaliba ha belép valaki hozzánk, a Tv mögé lát, sőt ott közlekedni is lehet.Szekrényben és kábel csatornán vannak elvezetve kábelek meg minden, ezért gyártattam külön. Kijjebb van a faltól az egész bútor, nem a fal mellett van, mögötte van kb 1 méter hely, így a TV nincs közvetlenül a a falnál . épp ezért tudtam eddig kiforgatni. Ha fali tartót akarok akkor hülyén fog kinézni az egész bútor. :R
A tetejére lehet , hogy csináltatok valamit, ez jó ötlet, csak hát ez is kb 8 hónap alatt készült el, több összeveszés árán, szóval kicsit túlvállalják magukat és határidő fogalma nem létezik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#722) dh66e válasza b. (#721) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Értem, akkor meg van oldva. :)

(#723) frovery válasza dh66e (#720) üzenetére


frovery
senior tag

"Ez mindenre jó de arra nem hogy kiforgass egy 55" tévét 90 fokban hacsak nem extra mély a tv szekrény és teljesen előrehúzod."

No, ezt meséld már el nekem, aki több mint 100 tv-t raktam már fel ilyen és ehhez hasonló jól bevált konzolokra, miért nem jó???
90fokban kifordítható egy 60-as tv-is. Ha felrakod egy falsíkra akkor ki tudod fordítani, hidd el.
Az, hogy belelóg egy szekrény, vagy egyéb más treptárgy, az már más tészta de magában a falsíktók ki tudod forgatni, hidd el nyugodtan.

(#724) dh66e válasza frovery (#723) üzenetére


dh66e
Topikgazda

OK, akkor matekozzunk .Egy 55" Tv 120-125 cm hasra kávától függően.Ehhez milyen mély szekrény is kell hogy 90 fokban kiforgasd azon a szerkezeten amit kinézett? Beleszámítva a talpat is ami ugye.....
Egyébként mindegy is mert már megválaszolta hogy az ö bútora úgy van kialakítva és eddig is kiforgatta.
Nem fali konzolról beszélünk jelenleg így irreleváns hogy te abból mennyit raktál fel. :O

[ Szerkesztve ]

(#725) frovery válasza dh66e (#724) üzenetére


frovery
senior tag

A részedről ez csak kötözködés!!!
Nem a szekrény mélységéről szólt a dolog az elején, hanem arról, hogy 90fokban ki tudod forgatni az 55-ös tv-t. Ki tudod forgatni? Igen.

Azt leírtam, hogyha egy szekrény mélyére van a tv betolva, már akadályba ütközik kilátás szempontjából. Szerinted, ha arra a kis tányérkára, amire rá is van írva, hogy max 37-es tv-re jó, megfelelő lesz? Csak abban az esetben, mint írtam is, hogyha ki tudja annyira húzni a tv tartó szélére, hogy kilásson a szekrény mélyéről.

Tehát a miről te írsz, az csak okoskodás, nem tapasztalat. Mennyi tv-t láttál, mennyit raktál fel akármilyen tartóra, konzolra?

Várom a tapsztalataidat!!!

(#726) dh66e válasza frovery (#725) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Neked mi a bajod :F
Te kóstolsz be és én kötözködök????
Eddig normális volt ez a topik és jó lenne ha ez így is maradna.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#727) b. válasza frovery (#723) üzenetére


b.
félisten

Félreértettétek egymást. Ő nekem írta, a tányérra, hogy nem jó, nem a te konzolodra.
Egyébként annak a tányérnak 40 cm az átmérője és 150 kg a terhelhetősége, nem annyira kicsi, nincs akkora talpa a tv- nek. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#728) frovery válasza dh66e (#726) üzenetére


frovery
senior tag

Normális addig volt, amíg félre nem értettél.
Valahogy az érdeklődő is észrevette, csak te nem. Olvass vissza légyszives, hogy én kinek, milyen tippekt,ötleteket adtam. Érdekes módon a te hozzászólásaid között, nemigen láttam konkrét típusokat, márkákat, ötleteket, tippeket.
Tehát idejöttél okoskodni.

Bocsi de ezek után nem jövök, csak figyelem, hogy te napi szinten miket fogsz javasolni, konkrét példákkal.
Sok szerencsét a tapasztalaidhoz!!! :R

(#729) attiati


attiati
veterán

átjövök inkább ide:

1. tv-t pont a kanapéval szemben szokás / kötelező letenni, hogy kényelmesen lehessen nézni?
Ha nem, akkor hogy lesz abból gerinctekeredés nélkül kényelmes tv nézés hátradőlve?

2. Szerintetek létezik olyan konzol, amivel el tudom húzni balra a tv-t mondjuk 50cm-el úgy, hogy előtte még ki kell emelni a fal síkjából 45 cm-t? (42-49")

[ Szerkesztve ]

(#730) b. válasza frovery (#728) üzenetére


b.
félisten

Még mindig neked nem esett le , hogy itt TE értetted félre őt, Nem a te konzolodra írta amit írt, hanem nekem a forgatható tányérra.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#731) dh66e válasza attiati (#729) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem kötelező csak ajánlott,viszont ha valamilyen oknál fogva nem megoldható az optimális magasság beállítása azaz feljebb kerül a tévé akkor döntéssel lehet kicsit finomítani a helyzeten.

(#730) b.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#732) attiati válasza dh66e (#731) üzenetére


attiati
veterán

De nem a magassag a problema, hanem hogy nem tud a kanapeval szembe kerulni a tv es azt szeretnem behuzni elé.

(#733) dh66e válasza attiati (#732) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bocsi félreértettem. :R
Nem elég ha egy kihúzható/forgatható konzollt veszel és azt forgatod a kanapé irányába?Nem tudom hogy van e olyan konzol amit keresel,de ha igen gondolom horror áron adhatják.

(#734) DoItYourself válasza attiati (#729) üzenetére


DoItYourself
addikt

Cseréld fel a két szélső szekrényt, ha lehet. Azzal nyersz kb. 20cm-t.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#735) attiati válasza DoItYourself (#734) üzenetére


attiati
veterán

Ez nem az én szekrényem, csak egy mintakép.
Majdnem teljesen el kéne tolni balra a falig a tv-t, így nem megoldás egy keskeny szekrény oda.
Ha jól értem a válaszokból, akkor ez lehetetlen megoldás konzollal?

Legfeljebb nem rakok oda szekrényt és szabadon lehet tologatni a falon, kiemelés nélkül.

dh66e: nem is a tv betekintési dőlésszöge a gond, hanem a kanapé elé kéne kerülni a tv-nek.

[ Szerkesztve ]

(#736) dh66e válasza attiati (#735) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Értem én,de ez így elég kemény diónak tűnik.
Gondolom a szekrény sorod / kanapéd nem tud arrébb kerülni semmilyen formában.

(#737) attiati válasza dh66e (#736) üzenetére


attiati
veterán

Kanapé nem megoldható.
Maximum akkor nem lesz ott szekrény és szabadon tudom mozgatni a tv-t balra.

(#738) dh66e válasza attiati (#737) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amennyiben meg tudod oldani ezzel jársz a legköltséghatékonyabban.

(#739) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.

Hülye vagyok a kérdéshez, előre szólok. :)

Van egy ilyen monitorom, és kellene hozzá valami olyan fali tartó, ami nem nagyon áll el a faltól, de vagy forgatható, vagy egyszerűen le tudom akasztani róla a monitort, és 90fokot elforgatva vissza.
Nem feltétel, de az sem lenne baj, ha a fali talprész pár fokot billenthető lenne.

Létezik ilyen?

(#740) BornToBePuli válasza #33253120 (#739) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Ha esetleg asztallapra is felrakható, akkor én tudom ajánlani a Stell SHO 1032 tartót.

Nekem ezen van. Lényeg, hogy rögzíteni kell mint egy hagyományos (kézi) mákdarálót az asztallapra és dönthető, forgatható, kihúzható.Elforgatás 90-180-270 fokokban nem lehetséges, legfelejebb, ha a csavarokat oldja az ember és oldal csavarja fel. Ezt nem tudom mennyire járható út, még sohasem próbáltam.

Arra kell ügyelni, hogy legyen elég pereme az asztallapnak. Ha nem elég vastag az még megoldható, de ha kicsi a perem vagy éppen lejtős (pl. nekem egy kisebb lépcső van benne), akkor nem fog felmenni. Én úgy oldottam meg, hogy az asztal és a fal között egy polc, amire rögzíteni lehetett.

Read only felhasználó

(#741) #33253120 válasza BornToBePuli (#740) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez kicsit olyan ágyúval verébre... :)
Nekem inkább valami lapos kellene, lehetőleg falra.

(#742) DoItYourself válasza #33253120 (#741) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez csak egy példa, pivot, swivel, rotate kulcsszavakra keress.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#743) vonó


vonó
csendes újonc

Hali! Szeretném kérdezni, hogy ilyen fali konzolt (Red Eagle Apollo TV konzol 17"-55") használt, szerelt-e már valaki? A véleményre lennék kíváncsi! Köszi!

(#744) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Egy ideje már böngészem a netet, de nem találok megfelelő forgatható fali konzolt...

A probléma az, hogy olyan konzol kellene ami elbír egy 65-ös TV-t (súlya 20-22 kg) és 90 fokban kiforgatható, tehát elég hosszú a karja is. Amiket eddig láttam azok 60-65 cm-nél nem írnak nagyobb faltávolságot, nekem meg a tévé szélessége 145 centi lenne, tehát olyan 75cm körül lenne ideális.

A felhasználása miatt kell ez a bonyolultság, mert a TV főként szemből néznénk a szobából, de alkalmanként át kellene fordítani hogy tudjak a cockpitemből szimulátorozni, lehetőleg úgy hogy kicsit közelebb is kerüljön a cockpithez.

(#745) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Vesa kompatibilis konzolt keresek, nem kell full extra, egyszerű is elég lesz.
A tévé Samsung PS64F8500 Plazma.
Téglába lesz, nem tudom, hogy ez számít-e.

Köszönöm a választ. :R

(#746) Dave567 válasza Dave567 (#745) üzenetére


Dave567
addikt

Senki? :U

(#747) dh66e válasza #48967168 (#744) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Anno én is kerestem ,de nem találtam.egy ismerősnek.Ilyet vett végül.

(#745) Dave567

Szia!
Bármilyet vehetsz ami méretben jó a VESA kompatibilitásra figyelj.Téglánál érdemes hosszabb tiplit és csavart használni mint ami a csomagban van.Persze ha a téglafal is engedi. :)

[ Szerkesztve ]

(#748) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Olyan konzolt keresek, aminek a karjával párhuzamosan is beállítható egy telvízió. Úgy értem, a konzol a jobb/bal oldali falra van szerelve, s a képernyő síkja a falakkal 90 fokos szöget zár be. Biztos van valami neve ennek, de nem vagyok képben a témában. Szereintem max 15-20kg-ot kell elbírnia, egy kisebb mint 50" átlójú LCD televízió menne rá. Én úgy számoltam, pl. 43"-nál legalább 53,5cm karhossz kell a 90 fokos behajlításhoz, 49"-nál értelemszerűen még nagyobb.

A dönthetőség sem hátrány, mivel a képernyő középvonala kb. 2 méteres magasságban lenne, a nézők viszont a "földön".

Van valami ajánlott, bestbuy típus..?

Köszi előre is,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#749) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

A kihajtható konzolokkal van valami tapasztalat? Nem csuklós kell hanem csak egy irányba kihajtható legyen nem is kell teljesen derékszögbe.
100-110 cm képátlós tv menne rá, nézegettem súlyokat de talppal együtt van megadva.

Szóval a kérdés, ha veszek egy új tv-t és egy kihajthatós konzollal rakom fel, az mennyire bírja ha estétől reggelig ki van hajtva amíg alszunk?
Napközben nem nézünk tv, hétvégente van mozizás de a kanapéról, ami szemben van a tv-vel.
Most egy ilyen szekrény van elfektetve és van alá kerék téve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#750) dh66e válasza Met (#749) üzenetére


dh66e
Topikgazda

&(#748) xXxian

Sziasztok!
Talán ez mindkettőtöknek megfelel ha jól értelmezem a kérdéseket,vagy valami hasonló egykaros.
Met,nem kell félni ha a falon rendesen rögzítve van a konzol akkor nem fog lemászni a tv sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.