Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Pancsermeste válasza Sicilian (#250) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem a kő nem akadály.... viszont, valami nagyobb vasdarabot kaphattam el az alsó sor középső csavarhelynél. Egyik se tartott fél percnél tovább, de ezt az egyet 5 perc után feladtam, mert semmit se nem haladt. Szerintem teljesen stabil így az 5 csavarral is, amúgy is a felső sor a lényegesebb, hiszen azt akarja kifeszíteni a súly...

Ha már ilyened van, megkérdezhetem, hogy a TV-re szerelendő tartókat közvetlenül a hátlapra fektetve csavaroztad, vagy távtartó közbeiktatásával?
Mert én először távtartó nélkül csavaroztam, de akkor a dőlés állító kis karocskának nincs elég helye a hátlap és a tartó lemez között. :U

Amúgy nagyon elégedett vagyok a szerkezettel, tényleg nagyon stabil, jó minőségű, egy ember is könnyen felszereli, és nem utolsó sorban az ára se vészes.

-= Pancsermeste® =-

(#252) dh66e válasza Pancsermeste (#251) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem lesz semmi gond panelban meg főleg nem.Örülök hogy bejött a cucc.

(#253) Sicilian válasza Pancsermeste (#251) üzenetére


Sicilian
addikt

Távtartót nekem mindenképp kellett tennem, mert a Tv hátulján van egy 'mélynyomó', ami pár centire kiáll a síkból !

nothing is true everything is permitted..

(#254) Pancsermeste válasza Sicilian (#253) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK!

Köszi mindenkinek! :R

-= Pancsermeste® =-

(#255) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik, olyan külső merevlemez tartó, amit a fali konzolhoz vagy a tv-hezhozzá lehet erősíteni?

[ Szerkesztve ]

(#256) Sicilian válasza russel87 (#255) üzenetére


Sicilian
addikt

Ez engem is érdekelne, hogy van-e ilyen ? :))

nothing is true everything is permitted..

(#257) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hello,

Gyerekszobába szeretnék 2 fal találkozásába feltenni 32" TV-t ami még dönthető is.

Samsung LE32AA.....

segítséget kérnék, hogy milyen típust érdemes nézni.

Láttam olyat ami karos, vagy van -e olyan ami a 2 falra (90 fok bezárólag) felfúrható. Hol nézegessek?

Köszönöm a szíves segítséget előre is!

Release the Beast....

(#258) dh66e válasza Tankblock (#257) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olyat keress ami dupla karos ,pl ilyesmi.

(#255) russel87 & Sicilian

Egy barátom keresett ilyet mert elég sok adást vesz fel a tévéből és neki is ott lógott a vinyója,de nem találtunk spéci fogadót hozzá így maradt a magyaros egyszerű és olcsó megoldás.
Autós kábelkötegelő az egyik szorosabbra húzva a másik meg lazábbra.Látszani nem látszik és biztosítva van a hűtés is.
Esetleg a a tépőzáras szalagot mondanám még amit könnyebb eltávolítani,de azért tarta rendesen az is..

[ Szerkesztve ]

(#259) Tankblock válasza dh66e (#258) üzenetére


Tankblock
aktív tag

köszönöm, meglesem

Release the Beast....

(#260) dethroner válasza dh66e (#247) üzenetére


dethroner
veterán

Ma meg is jött a Hama-tól a csere darab. Amikor visszaküldtem azt írták ők is letesztelik, úgy látszik náluk is jelentkezett a hiba. Nagyon korrekt cég, szóval aki gyártók között vacillál, a Hama-t bátran ajánlom :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#261) dh66e válasza dethroner (#260) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez örömteli.Köszi hogy megosztottad.

(#262) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

A fali konzolon eltolható a tv jobbra-balra? Vagy úgy stabilabb ha középen van?

(#263) dh66e válasza szityo83 (#262) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem el van tolva a csatlakozó aljzatok miatt a sines megoldás lehetőséget ad rá.Persze az konzoll függő hogy mennyire tartja ha a tengelyközépponttól elcsúsztatod.Nem kizárt hogyí bebillen pár millimétert.Egy nagyobb tévénél már látványos lehet a dőlés.

(#264) szityo83 válasza dh66e (#263) üzenetére


szityo83
tag

Nekem majdnem a széléig kellene. Újraterveztem, de nem akarok újra fúrni.
Eltoltam, nem billent be. Stabilnak tűnik.

(#265) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.
Egyszer már nekiültem átnyálazni a topikot, aztán elvesztettem a fonalat és őszintén megmondom, lusta vagyok nekiveselkedni ismét. Ezért segítsetek legyetek szívesek.
Egy 47LB671v-ről lenne szó, ezt szeretném felakasztani. Nem vagyok nagy kábel dugdosó, de azért ne kelljen leakasztani, ha csatlakoztatni szeretnék valamit. Jelenleg egy antenna kábel, egy lan kábel, egy fejhallgató jack és a tápkábel van csatlakoztatva, nem is tervezek többet. Ne takarja ezeket, és lehetőleg minél közelebb legyen a falhoz. Nem lenne túl magasan, de ha a dönthetőség szerintetek komoly előny, ám legyen. Oldalról nem nézzük, de ha az oldalirányú fordítás nem feláras extra, az is jöhet. Vagy ez jól jöhet a dugdosásnál? És ne legyen méregdrága.
Köszi a fáradságotokat.

(#266) Midway válasza luckyman (#265) üzenetére


Midway
senior tag

Nekem 42LB671 van ez van hozzá.

Nem írtad milyen árban gondolkozol. A múltkor az auchanban13900ft -ért láttam , nem akciósan.

[/[L:/dl/upc/2015-10/26/97628_duncdobpxfaifrpn_20151026_054404.jpg](IMG:/dl/upc/2015-10/26/97628_duncdobpxfaifrpn_20151026_054404.thumb.jpg)(/IMG)[/L]IMG]

[ Szerkesztve ]

(#267) Midway


Midway
senior tag

A képekre nem maradt idő:

És dönthető is.

[ Szerkesztve ]

(#268) luckyman válasza Midway (#267) üzenetére


luckyman
aktív tag

Köszi, ez jó lehet. És nem szükséges rátolni a falra teljesen, tartja úgy is rendesen ugye? Mert fel akarom dekorkövezni, mint Black ( már egy éve, csak ugye a lustaság...)

(#269) luckyman válasza Midway (#267) üzenetére


luckyman
aktív tag

Amit Black használ, takarna minden csatlakozót? Mármint az a vízszintesen futó kazánlemez? Vagy a függőleges sínpár?

Még az is nagyon szimpatikus, amit dh66e használ, kérdés mennyire takar?

[ Szerkesztve ]

(#270) dh66e válasza luckyman (#269) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Este csinálok képet a tv hátuljáról vagy mérek ha az nagyobb segítség.

(#271) luckyman válasza dh66e (#270) üzenetére


luckyman
aktív tag

Köszönöm, de szerintem a Hama lesz a befutó, amit Midway mutatott.

(#272) dh66e válasza luckyman (#271) üzenetére


dh66e
Topikgazda

rendben,köszi hogy szóltál.

(#273) Pancsermeste válasza Midway (#267) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Erre hogy kell feltenni a TV-t? A VESA tartókat gondolom a TV-re kell csavarozni, a konzolt pedig a falra rögzíteni, csak éppen nem látom (képek alapján) a csatlakozási pontot.
Amúgy mennyire stabil? Nem imbolyog nagyon a csukló pontoknál? Könnyű előrehúzni, forgatni?

-= Pancsermeste® =-

(#274) Midway válasza Pancsermeste (#273) üzenetére


Midway
senior tag

A képen a csatlakozási pont.
2-2 csavar. A felső 2 beakasztós amikor felrakod a tv-t.
Utána kel meghúzni az alsóval együtt.
Könnyen mozgatható. Meglepően stabil egy ekkora tévénél.

[ Szerkesztve ]

(#275) Pancsermeste válasza Midway (#274) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Aham... most se látom sokkal jobban, de leírásod alapján már el tudom képzelni. :K
Azt hiszem, legközelebb ilyet fogok venni LCD-hez...
No, persze a Stell 2051 se nem rossz, de talán indokolatlanul masszív egy 50"-os LCD-hez. Nem sokat szoktam forgatni, de amikor kell, kicsit félve feszegetem a TV-t, mert ugye csak a TV két szélső vékony kereténél fogva tudom mozgatni, és féltem a panelt, nehogy megrepedjen. Egy masszívabb plazmához jobban illene...

-= Pancsermeste® =-

(#276) Midway válasza Pancsermeste (#275) üzenetére


Midway
senior tag

Én is sokat nézelődtem , de nem bántam meg , hogy ezt vettem.
A dupla karosok függőleges tartói betakarnak a csatlakozókra.
Ez ideális, mint a képeken látszik.
És könnyű mozgatni, de a csavarral állítható is a csukló szorossága.

luckyman Ezen nem takar ki semmilyen csatlakozót.

(#277) Pancsermeste válasza Midway (#276) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jah, a csukló csavarokat majd én is megnézem, lehet-e lazítani anélkül, hogy ne hulljon szét az egész.
Nekem a Samunál nem takar be sehova.
Köszi az infókat!

-= Pancsermeste® =-

(#278) gecko03


gecko03
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, vettem egy 24-es tv/monitort amit karos konzollal szeretnék felszerelni, de olyan böszme a monitor kialakítása, hogy a 75×75-ös vesa furatok a monitor felső részén vannak és az alsó furatok alatt rögtön kezdődik egy műanyag panel. Tehát pontosan 75×75-ös konzol kéne, mert ami ilyen 50×50-100×100-as furatos, az már nem fér rá, ha rá is férne, felül kilógna.

Ismertek ilyen konzolt? Ilyen keresési feltételt nem találtam egy webáruházban sem, media marktban végignéztem őket, de nem volt ilyen..

Köszönöm előre is!

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#279) dh66e válasza gecko03 (#278) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem ilyet nem fogsz találni.Egy méretre nincs értelme gyártaniuk.
[Egy ilyet vagy hasonlót] vennék a helyedben max ha tényleg beleütközik akkor egy jó kezű szakival levágatnám méretre.Esetleg a linkelt oldalon kérdezz rá hogy nincs e nekik kisebb illetve a pontos paramétereire.

(#280) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Ugye a 400*400-as konzol jó a 300*300-as tvhez?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#281) dh66e válasza hitman, (#280) üzenetére


dh66e
Topikgazda

álltalában igen.

(#282) s3toraph válasza dh66e (#239) üzenetére


s3toraph
senior tag

+ (#243) sysrq :

Végül csak megrendeltem, és jó lett: a dobozában gyárilag úgy van benne hogy nincsenek rászerelve a kis karjai, és így azon az elemen amit a monitorra kell csavarozni, van két furattáv is, 10 cm x 10 cm (nekem ez kellett) + 7,5 cm x 7,5 cm.
Pozitívum, hogy masszív, nehéz szerkezet, tartósnak tűnik. Sok tartozék a dobozban (alátétek, távtartók, különböző méretű csavarok).
Negatívum, hogy a "talpához", amit a falhoz rögzítünk, adnak 2 db műanyag takarót, ami a csavarokat takarná el. Ez pontatlanul van legyártva, sehogy sem áll meg. Valamint a dönthetőség csavarral van megoldva, minden dőlésszög állításnál lazítani-pozícionálni-megszorítani kell. Ezek ellenére is jó vételnek tartom, mert nem sokszor kell döntenem, és a monitor mögött nem zavar hogy látszanak a csavarok amivel fel van rögzítve.

Nekem fontos volt, hogy hosszú karja legyen (legalább 30 cm), de dupla csuklós és becsukott állapotban kb. egy vonalba essen a felfogató lemez közepe a falra illeszkedő "talp" közepével, valamint masszív és könnyen szerelhető legyen, dönthető legyen. Ez teljesült is, de az még jó lett volna ha a dönthetőség csavarozás nélkül megy. Viszont ennyi pénzért nem találtam még alternatívát sem.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#283) sea


sea
tag

Most vásároltam egy Samsung 48H6400-at. Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni hozzá egy falitartó konzolt. Olyanra lenne szükségem, ami oldalra forgatható , mert a csatlakozók pont azon az oldalon vannak a tv-n, ami a szoba sarkához van közelebb.. Ahhoz, hogy hozzáférjek, kicsit el kell majd forgatni a konzolt.Tudnátok ajánlani valami jó megoldást? A Vesa szabvány 400x400, ennyit tudok.

(#284) dh66e válasza sea (#283) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bármilyen forgathatós konzol jó neked ami adja a méretedet.10k-tól a csillagos ég a határ...A topicban is talász párat akár képpel is vagy a gugli is kidob párat.

(#285) Midway válasza sea (#283) üzenetére


Midway
senior tag

Nekem ilyen van.
Ha visszaolvasol láthatod is felszerelve.

Most akciós áron ajándék ennyiért. Én még drágábban vettem, de nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#286) sea válasza Midway (#285) üzenetére


sea
tag

Köszönöm az infót! Valószínűleg emellett fogok dönteni! Csavarokat, tipliket adtak hozzá?

(#287) dethroner válasza sea (#286) üzenetére


dethroner
veterán

Én ezt használom, és ajánlom is. Minden van a dobozban, nem tudsz olyan faltípust keresni, amihez ne lenne többféle tipli, csavar, távtartó stb. A készlet 2/3-ad része meg is marad minden esetben.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#288) Midway válasza sea (#286) üzenetére


Midway
senior tag

Mindent adtak hozzá. Több felé csavart, imbuszkulcsot.
Maradt a dobozában még plusz csavar, távtartó is, ami másik fajta tv-hez kell.

dethroner Jó az a tartó ,nekem is tetszik. Csak az ára.... 3x drágább mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#289) Arolotifar válasza Midway (#288) üzenetére


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)

LG 42LF652V-hez keresek fali konzolt. Olyan érdekelne, ami 10-20 fokban dönthető.
Árban max. 13 ezer Ft-om van rá.
Előre is köszönöm a segítséget :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#290) dethroner válasza Midway (#288) üzenetére


dethroner
veterán

Drágább, de mivel sokkal többet is tud, meg ad hozzá a Hama 10 év garanciát, mindenképp megéri. Én már küldtem nekik vissza egyet mert sehogyse lehetett minden pozícióban vízszintbe állítani és tök korrekt módon gyorsan kaptam egy hibátlan darabot.
Egyszer kell megvenni, így nem nagy kiadás. Több tévét is ki fog szolgálni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#291) sea válasza Midway (#288) üzenetére


sea
tag

Már csak egy dilemmám van a rendelés előtt! :) A tv-nél nem sokkal nagyobb a hely, amiatt kérdezném, hogy a konzolnak a két karja egyforma hosszú? Tehát ha teljesen be van tolva a tv a falhoz úgy, hogy az egyik kar balra, a másik jobbra áll, akkor a pont középen áll a tv a falra fúrt konzolhoz képest? Ha nem, akkor nekem nem pont középre kell majd felfúrni, hanem kicsit matekozni előtte! :)

(#292) Midway válasza sea (#291) üzenetére


Midway
senior tag

Nem teljesen világos a kérdés, mert csak egy karja van.
Ami V alakban csukódik be bármelyik oldalra. Pontosan középen van a tv, ha be van tolva.
Adnak hozzá mágneses vízszint mérőt is, hogy ne legyen ferde a felszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#293) Arolotifar válasza Arolotifar (#289) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszi a segítséget...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#294) sea válasza Midway (#292) üzenetére


sea
tag

Köszi a választ! Erre gondoltam! :)

(#295) Cabrio válasza Midway (#285) üzenetére


Cabrio
aktív tag

A héten vettem egy ilyet én is az 55colos tévéhez, elég masszív darabnak néz ki, majd valamikor felfúrom a falra.

(#296) Cabrio válasza Midway (#292) üzenetére


Cabrio
aktív tag

A konzolt egyenlő távolságra fúrtam fel a falra középre, de ha betolom a tv, akkor az mégsem középen van, hanem 3centivel el van tolva a fal széleihez képest... :F

(#297) dh66e válasza Cabrio (#296) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Gondolom nem szerelted fel a tévére a konzolt felfúrás előtt hogy megnézd hová is esik a tévé közepéhez képest ha rá van tolva.....
Nem tudsz 3 centit (vagy inkább csak másfelet attól füüg mihez képest 3 centi) a sinnel -már ha sines megoldású a konzolod- játszani? Azaz a tévét tolod arréb ha engedi meg ha nem dől be.

[ Szerkesztve ]

(#298) OTika válasza Midway (#285) üzenetére


OTika
aktív tag

Elég volt az 50es dübel? Stabil?

(#299) Cabrio válasza dh66e (#297) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Talán 1 centit tudom még oldalra csúsztatni az egész konzolt, de már nincs kedvem lekapkodni a tv-t, mert elég nagy, nem akarom fel-le pakolgatni.
Majd festéskor talán megigazítom, addig marad így...
Én a hozzá adott dübelekkel fúrtam fel, bőven elég szerintem

[ Szerkesztve ]

(#300) dh66e válasza Cabrio (#299) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Kár,de azt told arréb aki nem tudja az nem veszi észre egy sokméteres falon a két centi difit,Persze lehet ettől téged ez még zavarhat.
Az enyémen 5-5 centit tudok tolni ha nagyon szükséges és mivel az egyik csati beleesett a függöleges sinbe kellett is tolnom talán kettőt hogy kényelmesen hozzáférjek és ne nyomja a kábelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.