Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Tcl 43c645 vesa 200x200 tv-hez keresnék olyan fali tartót ami rányomható fal síkjára, de adott esetben kihúzható és elfordítható is legyen.

Köszönöm! :R

(#3902) Gtaati válasza Gtaati (#3901) üzenetére


Gtaati
őstag

Ez mennyire lehet jó választás?

:R

(#3903) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok! Mi lett a stell.hu-val? Visszaolvastam pár száz kommentet és ezeket nézegetném, de nem jön be az oldal. Tegnap sem ment.

Egy 49"-os LG lenne a falra feldobva, feleségemnek tornázáshoz, hogy ne a laptop 15"-ján kelljen. Nem kell forgatható, kihúzható, csak dönthető legyen. Vesa 400*400. Mit javasoltok?

Köszönöm szépen! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3904) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Jelenleg egy Stell Sho 5610 kihúzható konzol van a falon :
[Stell Sho 5610 ] (32"-70", 45kg max súly, 400x400mm VESA szabvány a maximum átfogó)

Ez a tv van rajta :
[Samsung 65" Q80A] (65", 24kg, 400x300mm VESA)

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek [EZT] a típust fellehetne még rakni esetleg biztonsággal a konzolra?

Tudom, hogy a konzol maximum 70"-ig van tervezve és ugye ez a tv 75"......viszont a VESA szabványa szintén 400x400mm,és bőven benne van a 29kg súlyával a konzol max 45kg terhelhetőségében.

Szerintetek?

Köszi :R

(#3905) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Megvettem a Stell 5630-at. Tetszik, szuper szerelhetőség. A 49"-ost úgy húzza, forgatja, hogy az valami atom stabil. Csak a TV nem megy: :DDD
Kb fél centivel rálóg a tápkábelre... A TV-re szerelhető két kar amivel a magasságát állíthatnám pont vesa 400, tehát a legalsó és a legfelső lyukba kellett csavarozni. Nem tudom se lejjebb, se feljebb tenni... Nem tudom a magasságát állítani, tehát ezt a vasat sem tudom arrébb tenni. Bármilyen javasolatot szívesen fogadok. :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3906) OldMike válasza Bikkrom (#3905) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, nézd meg, hogy segítene-e? A vízszintes rudakra a felakasztási helyeken tennék ideiglenesen valamilyen anyagból (pl. akár faléc is lehetne) kb. 10 mm magas emelést, és kiderülne, hogy emel-e annyit a tévén, amivel már bedugható lenne a dugó. Szerintem a felakasztó füleknél még maradna elég biztonság, az alsónál meg ott vannak a rögzítő csavarok, amivel meg lehet szorítani.
Amennyiben ez, vagy még pár milliméter segítene, akkor érdemes valamilyen szilárdabb távtartást kitalálni. Tömör vas vagy esetleg alumínium rúd lenne jó, amit aztán rögzíteni kell a síneken.
Ez nem egy elegáns dolog, de ezen kívül nekem csak a tartó lecserélése jut eszembe, olyanra ami VESA 600x600.

42LM660S

(#3907) Bikkrom válasza OldMike (#3906) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez volt nekem is a tartalék tervem, de tuti nem tartott volna úgy mozgatásnál, mintha nincs alatta semmi.

Tettem alá nagyobb alátétet, hogy messzebb legyen a vízszintes rúd a tv-től, meg kisebb fejű kábelt szereztem. Passzos, de megy.

Köszönöm szépen! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3908) boldi370


boldi370
csendes újonc

Sziasztok! Fali TV konzolt szeretnék venni, nembaj ha nem forgathato, es dontheto.Bár annak örülnèk ha kintebb tudnam huzni kicsit a faltol hogy a hatuljaba kenyelmesen betudjak akármit dugni, ne kelljen le fel rakosgatni a TV-t. 200x200 as vesa szabvanyos TV hez kellene. 10.000 ft korul szeretném. Tudtok valamit ajánlani? :D

(#3909) boldi370 válasza boldi370 (#3908) üzenetére


boldi370
csendes újonc

14 kg-s 50” os LG tv. :D

(#3911) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,
TCL 43C643 Smart QLED Televízió, 108 cm, 7.8 kg (VESA szabvány200 x 200 mm) készülékhez keresnék megbízható, bevállt fali konzolt. Max 20 000 Ft-ig. A Tv jobb oldalánál fal lesz így a kihúzhatóság fontos lenne.

Ezzel szemeztem a mai nap, épp akciós.
https://www.emag.hu/stell-sho-3600-kihuzhato-tv-allvany-dontheto-forgathato-30-60-fekete-35047532/pd/DTHT82MBM/?ref=profiled_categories_campaign_1_3&provider=rec&recid=rec_94_98aba38af17028db19cbadf8b770a08cfe6b3f8ca9ab96af51986cadd34cc31e_1706823435&scenario_ID=94

[ Szerkesztve ]

(#3912) Bikkrom válasza RedHarlow (#3911) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Én a két karos, masszívabb 5630-at vettem. Majd 15 kilós TV-vel is atom stabil. A fal előbb fog kidőlni, mint ez a szerkezet... :)) Nagyon kemény egy tartó.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3913) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv urak, tervezem egy 77" LG G3 vásárlását, és keresnék hozzá egy jó fali konzolt, ilyen értékű tv esetében tényleg valami tuti megoldás kellene, annyi lenne hogy forgatható legyen.Ma voltam MM ba és a gyári konzol valahogy nem jött be. A fogadó felület egy porotherm belső teherhordó fal ha esetleg ez fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#3914) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Stell nálam bevált. Igaz csak 49", de atom stabil az 5630-as. Nézd meg van-e keményebb modell náluk ami forgatható. Ez 60 kilóig és 80"-ig van. Amilyen atom stabil én inkább a tipliktől félnék porotherm falban. Van a Fischer-nek folyékony dűbele meg folyékony tiplije. Az a lényeg, hogy egy plusz ragasztó anyag kerül be a tiplivel ami kitölti a porotherm réseit és atom stabilan fog. Rászánnám pár darabra azt a pár forintot. De még az sem elrugaszkodott ha 4 helyett 8-cal fogatod fel. Megéri azt a pár ezer forintot. Annyi, hogy a legtávolabbi lyukakat fúrd meg ha 8-cal fogatod, meg a legbelső lyukakat. Hogy a lehető legnagyobb legyen a lyukak közti távolság.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3915) Bikkrom válasza Giovanny (#3913) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Na meglestem. SHO8610 ahogy látom a legjobb forgathatósuk. 33 ezer. 80kg, 100"-ig. Brutális. Megéri. Ahogy látom ugyan az mint az 5630-am, csak erősebb, nagyobb. Nálam nagyon bevált. Nem nyeklik, nem csavarodik, atom stabil. Korábban eladtam a 75"-os TV-met, mert nem akartam falra tenni, pont az ágy felett lett volna neki hely. Megbántam, mert a Stell tuti elbírta volna. Mármint az 5630-as. A 8610 meg röhögve.
Link

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3916) Giovanny válasza Bikkrom (#3915) üzenetére


Giovanny
őstag

Nagyon szépen köszönöm, erre a vegyi dübelre nem is gondoltam, de ez lesz a tuti megoldás :) Viszont mennyire könnyen forgatható egy ilyen szerkezet? Mert néha szükséges lesz hogy az ebédlőből is lássunk a tv-t.

Zero Defect.No Compromise !

(#3917) Bikkrom válasza Giovanny (#3916) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Erős, nem forog könnyen. De ekkora TV-hez kell is, hogy tartson.

Azért a leírásában nézd meg a forgatás/döntés mértékét. Benne van a kar mérete is. Ezekből kiszámolható, hogy 15-20-25-30 vagy hány fokkal lehet elforgatni míg a falhoz nem ér az egyik sarka.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3918) beci válasza Giovanny (#3913) üzenetére


beci
őstag

Nekem 75"-hoz Stell 8610 van vegyi dűbellel felrakva 10 cm-es üreges válaszfal téglába.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3919) Giovanny


Giovanny
őstag

beci , Bikkrom köszönöm, esetleg mondjuk 50-70 Huf értékben lehetne még jobbat venni? Vagy ott már csak a márkát fizetem meg? Eddig soha nem volt Tv a falon,szóval nem vagyok tisztába a konzolokkal stb..,

Zero Defect.No Compromise !

(#3920) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

karos/csuklós VESA esetén van-e praktikusságban különbség abból, hogy a TV-hez rögzített felfogatás az X-alakú változat, vagy olyan, ahol két függőleges fém zártszelvényt csavarozunk a TV-hez, és aztán azt akasztjuk rá a vízszintes sínre? Arra gondolok, hogy a függőleges tartós változatot elég csak leakasztani a sínről, ha netán valamiért le kell venni a TV-t a falról, de mégsem kell kicsavarni a TV-ből a VESA csavarokat?...
Bocs, ha rosszul gondolom, köszi a válaszokat.

(#3921) OldMike válasza Razor18 (#3920) üzenetére


OldMike
őstag

Az X alakú tartókat ellenőrizni kell a vásárlás előtt. Lehet hogy van olyan olcsóbb (egyszerűbb) megoldás, ahol egyben van a kar és az X tartó, és a tévét a már falra felszerelt tartóra kell - két vagy három ember együttműködésével - felcsavarozni. Talán ezek már kikoptak a forgalomból.
A normálisabb megoldás az, hogy az X részei egy lemezre vannak szerelve. Ezen van egy olyan kivágás, amivel fel lehet akasztani a tartókaron lévő ellendarabra. Olyasmire gondolj, mint amikor egy falból kiálló csavarra akasztanál egy fém fület, amin van egy nagyobb furat, amin átmegy a csavarfej, és ez folytatódik egy kisebb nyílásban, ami már csak a csavarszárnál kicsit nagyobb nyílású.
Azért ezt is sokkal nehezebb összeilleszteni, mint két kampót felakasztani egy vízszintes sínre. Nem javasolnám, hacsak nincs valamilyen extra indokod rá.

42LM660S

(#3922) Tibor77i


Tibor77i
kezdő

Sziasztok!

TCL85C805 vagy TCL85C845-ös tévét vennék, és az itteni ajánlások alapján Stell SHO 8610-es konzol néztem ki hozzá. A vastag téglafalam előtt lesz egy kb.8 cm vastag álfal (keret, benne kőzetgyapot és rajta Fibrotech akusztikai panel), de abba vágunk lyukat a konzolnak, hogy a téglafalra fúrhassuk fel.(kb. ilyesmi, mint ez a reklámfotó)

1.Mekkora dűbelt érdemes venni?
2.Milyen és hány csavart? (azt olvastam valahol, hogy a konzollal kapott csavarok nagyon rövidek)
3.Ugye be lehet állítani úgy a készüléket, hogy pontosan függőlegesen álljon? A mostani, jóval kisebb plazmatévém más gyártó hasonló állványán van, de az nem áll függőlegesen.

Köszönöm a segítséget

(#3923) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Konzol vásárlási tanácsot kérnék. Vesa 300 x 200, 11kg, 55" tv (tcl 55c645).

Olyan lenne jó, amin legalább pár fokot lehet állítani 3 tengely mentén, ha ügyetlenkedünk a fúrásokkal.

A tippeket előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#3924) OldMike válasza coco2 (#3923) üzenetére


OldMike
őstag

Esetleges furatelcsúszások kiegyenlítésére a jobbra-balra is állítható tartók alkalmasak. Ilyenek a kihúzható (karos) tartók szoktak lenni, a fali fix, vagy dönthető tartók estében én még nem találkoztam ilyen funkcióval.
Pl. a Stell SHO 5610, 5620 vagy 5630 lehetne jó neked, vagy bármelyik más gyártó hasonló tartói.

42LM660S

(#3925) coco2 válasza OldMike (#3924) üzenetére


coco2
őstag

A kihúzható karokról negatív véleményeket találok, de nincsen velük tapasztalatom, hogy a mértéküket meg tudjam érteni. Nagyon vetemednek és olyasmik? Végül csúnyábbak, mint egy fix, amit félre fúrtam pár mm-el a téglák elhelyezkedése miatt?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#3926) OldMike válasza coco2 (#3925) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem sincs közvetlen személyes tapasztalatom a karos tartók milyenségéről, de a felvetett tartók 45 kg-ra vannak méretezve, eléggé valószínűtlen, hogy a 11 kg-os tévé miatt vetemednének. Gyártási hiba persze előfordulhat, de normál esetben nem valószínű a vetemedés. Amennyiben jól értelmezem, akkor Te nem is akarnád kihúzni, akkor pedig a falra simítva nincs a karnak terhelése.
Azt neked kell eldönteni, hogy mennyire fontos az állíthatóság. Az egész a téglafal típusától és az állapotától függ. Kisméretű téglánál nagyobb a kockázata, hogy félremegy a furat a fugák miatt. Itt olvastam, hogy hosszú, vékony szöggel ellenőrizték a fuga helyét a fúrás előtt. Amúgy a fix vagy dönthető tartók falra fekvő eleme elég hosszú, és sok furathely van rajta, ezért egy-két félrement még könnyen helyettesíthető.

42LM660S

(#3927) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Mi most a jelenlegi BB fali konzol egy 55 colos LGC1-hez, amit egy 10 centi vastag tegla falra raknank? :)

Nem szempont a kihajthatosag, fuggoben legyen esetleg dontheto, de meg ez se igeny.

Elore is koszonom a valaszt!

PSN ambushka8989

(#3928) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Falpanelre terveznek konzolt felrakni, elvileg mukodik a dolog, a falpanel filc anyagan keresztul lennenek a csavarok atfurva, a falazat 30cm Silka.

A tv majd most jon, 75" TCL C645. Van esetleg barmi amire erdemes odafigyelni, nem lesz para hogy a konzol a falpanellel erintkezik es nem kozvetlen a fallal?

:R :R :R

(#3929) ambushka válasza ad4m1337 (#3928) üzenetére


ambushka
aktív tag

Fu en teljesen laikuskent irom, hogy nem biznek abban, hogy egy csavar 2 centit bukik egy dubelbol.

Miert nem vagod ki azt a reszt a konzolnak?

Masik esetleg ami eszembe jutott; miert nem veszel egy teljesen kihajthato konzolt, amit a burkolatlan falra szerelsz fel es kitolod kozepre a TV-t? :)

[ Szerkesztve ]

PSN ambushka8989

(#3930) ad4m1337 válasza ambushka (#3929) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ez egy pro tipp, koszi! Lehet akkor veszek olyat amit balra mozditani lehet.

Draga volt a falpanel, sajnalnam megvagni...

(#3931) ambushka válasza ad4m1337 (#3930) üzenetére


ambushka
aktív tag

Nekem ne mondd, ezert fogom magam csinalni :)

En egy Alzas konzolt vettem vegul, nagyon bevalt, betekertem a hozza adott csavarokkal egy 10 centis valaszfalba es konkretan olyan erzesem van, hogy akar huzodzkodhatnek is rajta.

Sajna nem tudom, hogy mennyire sullyedne be a fal fele a TV, ha balra eltolnad.

PSN ambushka8989

(#3932) ad4m1337 válasza ambushka (#3931) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

azert a munkaorad is szamold bele :) en is eloszor diy szerettem volna, de nem nyertem volna vele annyit, kis kedvezmennyel 30k/darabja praktikerben (240x60), baromira feldobta az egesz nappalit, bar most meg ezen katrogok hogy megvagni vagy nem megvagni :DDD

(#3933) Tibor77i válasza ad4m1337 (#3928) üzenetére


Tibor77i
kezdő

Ehhez hasonló panelem van nekem is a falon, alatta pedig kőzetgyapot. MI kivágtuk a konzol helyét, közvetlen a falba ment a dűbel meg a konzol. De ha nincs gyapot a panel alatt, akkor is kivágtam volna. A tévé úgyis eltakarja, de így jobban tart. Szerintem olyan konzolt nézz, ami kihúzható.

(#3934) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

LG 65 collos G2-öm van, jelenleg egy Aldis tartón, ami elvileg 40 kg-ot bír, de elég nyegle, le akarom cserélni normálisra. A TV 26 kilós.

Kérdés: Stell 5630 vagy 8610? Az utóbbi kicsit túlkapás, de inkább fizetek érte egyszer többet, de legyen jövőálló, és ne legyen picit sem instabil. Furcsa a 8610-es függőleges döntést rögzítő része, nem anya, hanem kar rögzíti. Meg fogom tudni húzni normálisan? Van valakinek ilyen?

A plusz felár nem gond a 8610-re, kiköhögöm, ha fáj is.

Köszönöm előre is.

(#3935) Bikkrom válasza esicyhun (#3934) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az 5630 nálam nagyon bevált 55"-ra. Nem nyeklik, atom stabil. De ha van tervben később 65" feletti akkor vedd a nagyobbat.

A karos rögzítés passz. Hátha ír valaki akinek van.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3936) beci válasza esicyhun (#3934) üzenetére


beci
őstag

Nekem 8610 van 75'-os tv-hez. Atomstabil a kar, meg lehet húzni rendesen.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3937) esicyhun válasza beci (#3936) üzenetére


esicyhun
tag

Köszönöm a válaszokat. Esetleg azt még meg tudnád mondani, hogy maga a 8610 hány kg? A neten nincs fent, hátha a dobozán rajta van. A jelenlegi Aldis Medion tartó kb. 5 kg.

(#3938) beci válasza esicyhun (#3937) üzenetére


beci
őstag

Nincs már meg a doboza.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3939) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, falba raknek kabelt, van erre valami speci megoldas a TV-khez vagy villanyszerelesi cuccokat szokas hasznalni? Milyen atmerujo csovet/csatornat erdemes valasztani, van ajanlott cucc erre? 10cm-es belteri valaszfalba megy majd.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3940) ambushka válasza Samott (#3939) üzenetére


ambushka
aktív tag

Berakom off-ba a kommentem mert annak tűnik :D

Általában gégecsövet használnak a villanyszerelők, de hány kábelt raknál bele?

PSN ambushka8989

(#3941) Samott válasza ambushka (#3940) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem passzol a konzolos temahoz, hiszen ha a falra rakjuk a tvt akkor a kabeleket is kezelnunk kell. Igazabol mindent is a beleraknek, szoval tap + hdmi-k, ethernet + usb. Gondolom tul mely nem lehet a 10cm-es fal miatt, de a dugoknak at kell ferniuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3942) Malfroy


Malfroy
aktív tag

tudtok esetleg 77" tv-hez normálisan kinéző, stabil vesa talpat? ami itthoni webshopból vásárolható.

(#3943) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok. LG60UJ6307 tv-hez keresek fali tartó konzolt. 300x300 vesa szabvány. Ausztriában vagyok esetleg tudja valaki,hol érdemes venni. Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#3944) Malfroy


Malfroy
aktív tag

milyen megbizható fali konzol van, ami tudja a 600×600 méretet?

(#3945) Malfroy válasza Malfroy (#3944) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ennyire halott ez a topic?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.