Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Abel-0101 válasza Abel-0101 (#3000) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ez sem a legélesebb a fiókban, ennyire be lett űtve, vagy ennyire félre lett űtve?!
macilaci78: az ilyent ugy tudod elkövetni, ha állatként vered be a dübelt, szépen apró ütéssel 4-5el) befog menni pontosan a furatba. (Ez persze függ a fúrás minőségétől is,)

(#3002) macilaci78 válasza Abel-0101 (#2997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 8*90-es dübelhez 5*100 és 5*120 csavarjaim vannak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3003) Tengri válasza Abel-0101 (#2999) üzenetére


Tengri
senior tag

Egykarosnál 55" felett hiába neves a gyártó előfordulhat, hogy kihúzott állapotban a kar nem 90 fokos állapotban lesz azaz egy kicsit "meggörnyed". Láttam már Stell-t, Hama-t is "megrogyni".

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3004) Tengri válasza Abel-0101 (#3001) üzenetére


Tengri
senior tag

Ez nem SX, UX vagy Duopower dübel. A GB-k a kialakításuknál fogva a falba nehezebben mennek be, emiatt is tartanak jobban. A bemutató videón is láthatod (5:29-től a GB dübel) a dübelek beütése közötti különbségeket. Az általam mellékelt képen nincs félre ütve, csak az utolsó ütés volt eggyel nagyobb és a vakolat is behorpadt.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3005) Abel-0101 válasza Tengri (#3004) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

tisztában vagyok a gb dübel fogalmával.
Nem azért lettek kitalálva hogy behorpassza a vakolatot, ahogy semelyik másikat se. "nehezebben mennek bele", relatív ez a nehéz dolog... Az ha valaki nagyobbat űt rá a kelletténél, az önhiba, arra akartam kilyukadni, hogy lényegtelen milyen dübelről van szó, tudás, gyakorlat kérdése, hogy a fal megsérül- e, vagy sem.
(Nem tudom mit szólna a kérdező, ha gipszkartonba kellene bevarrni a gipszkarton tipliket, (a fém kialakításút, ha ott jobban behúzód a kelleténél bereped a karton a furat többszörösére, (az a furat már kuka instant, és ujra kell halozni is pluszba).

(#3006) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3002) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem értem minek ekkora... egy vastömböt akarsz felfogatni?! :D :D
(42es tvre fele akkora se kell)

(#3007) Abel-0101 válasza Tengri (#3003) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

akkor arra biztosan rá tehénkedett valaki, 15-30kg-nál nem fog behorpadni, "meggörnyedni" az acél kar.

(#3008) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Holnap fúrnám fel a falra a konzolt. SHO 3610 MK2
TV: 65" LG-CX (Magassága: 83 cm)
A konzolt milyen magasságba kellene tennem, hogy kb a TV alja a padlótól 60 cm-re legyen?
A konzol a tv közepére illeszkedik ugye?
A TV még költözés miatt a dobozában van, addig nem csomagolnám ki.
Ha jól számoltam akkor kb 110 cm magasságban kell, hogy legyen a konzol teteje.
Ti milyen magasságba tettétek fel amúgy? Korábban a talpán állt egy Tv-s szekrényen és akkor is kb ilyen magasságban volt és az kb jó volt úgy éreztem.

(#3009) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha elfér, miért ne? :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3010) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.
Egy LG OLED65C11LB tv-t szeretnék a falra tenni.
Milyen fali konzolt ajánlanátok? A sima fali konzol is megfelel, vagy az OLED-ekhez valami speciális kell?
Egy ilyet néztem ki:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_thomson-132403-wab175-37-75-dönthető-fali-konzol-1164394.html
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3011) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3009) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

mert felesleges,+munka

(#3012) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebből a feleslegesen túlméretezettből van, ami megfelelőért el kell menni és pénzt kell adni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3013) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3012) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A konzolhoz adnak 10x50/60es csavarokat, ha azok valahogy elkeveredtek, és a háztartásban nincs több ekkoraméretű csavar, csak kétszeresek akkor azt mondom jó.
Bár elég abszúrd a fentebb levők.
Sok sikert.

(#3014) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elbeszélünk egymás mellett.

Adnak mellé olyan dübelt, ami nem javasolt az ytong falba, viszont van itthon olyan dübelem, ami kiviteléből fakadóan szódával elmegy, méretéből adódóan viszont tuti megtartja a TV-t és van hozzá csavarom is.
Nem értem, miért is kellene elmennem a már meglévő és megfelelő dübeleim és csavarjaim helyett másikat vennem?

Amúgy megjött a konzol, a súlya hitelt érdemlő, tuti elbírja a kb 10 kilós TV-t. :D Adtak hozzá egy pici, mágneses vízmértéket, ami pirospont. :K A fal felőli lemez tetején a porfestés sérült, le van verve, mintha az égetés előtt nem jutott volna oda a festékből. Mindegy, egyrészt nem fog látszódni, másrészt korlátfestésből maradt ki matt fekete festékem, majd megpöttyözöm.

Hát, remélem, hogy kényelmes magasságban tudom rögzíteni, és nem lesznek útban a TV mögötti fali kiállások. Majd jövök képekkel kb 1 hónap múlva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3015) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung 65RU7402 LED Smart LED Televízió, 163 cm.
A fent leírt típushoz keresnék fali konzolt ami jó hozzá.
Milyen konzolt ajánlanátok amit gipszkarton falra feltudnék fúrni.
Tv súlya 25.1 kg.Gipszakrtonhoz különleges tiplit kell alkalmaznom?
A kábelek elrejtése gipszkarton fal mögött történne.

(#3016) macilaci78 válasza AsusBoy (#3015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gipszkarton fal bordázatát illik megerősíteni, miből készül a bordázat, 1, vagy 2 rétegben borítod gipszkartonnal?
Milyen egyéb funkciókat vársz el a konzoltól azon túl, hogy nem esik le a TV?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3017) AsusBoy válasza macilaci78 (#3016) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Sajna ennyire pontosan nem tudom.
Most fogom a lakást megvenni .
Szerintem szimpla gipszkarton , durván 1.5 cm vastag.
Kifejezetten gipszkartonokhoz készült szárnyas tipli nem volna megfelelő ? Műanyag vagy fém tipli?

Semmilyen funkciót nem szeretnék . Nem igen akarnám mozgatni a TV-t.

(#3018) Abel-0101 válasza AsusBoy (#3015) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

STELL SHO 1004B mehet.
Gipszkarton, hm...
Jó lenne tudni hogy lett megcsinálva a szerkezete, fából, vagy valamilyen gyors profilból(fém)
Egy dolog miatt, (HA fából van (amit kétlek, de ha mégis) 25kg+konzolnál, erősen ajánlott lenne a bordába fúrni, 1.25ös kartonra én nem biztos, hogy tennék (részletektől függően) +-35kg-ot, alap dolgok amik nélkül ne is állj neki, fix konzol, Fém gipszkarton dübel. ( ha jól megvan csinálva a szerkezet, lefogatása nem lesz baj.

up:Lehetséges hogy még nincs meg a fal kartonozása, de a lényegen nem változtat

[ Szerkesztve ]

(#3019) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3014) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

a konzolhoz adnak csavart, bevered a tiplieidet, és amit adtak hozzá csavart becsavarod, nem kell a 1xx-el szórakozni, mivel tökéletesen felesleges.

(#3020) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani fali tartót 75"- tévéhez? Ami bevált.

Nem fix, hanem forgatható kell
(bár nem a forgatás a lényeg hanem hogy el lehessen húzni a faltól)
Vesa 400x400
tv súly: 35 Kg
ár: 20-30e

Kerestem neten itt-ott de a feltüntet adatok 400x400 Vesa tartók esetében nem egyértelműek.
Sok helyen hiába bír el 40-50 kg, az van írva hogy max 55-65"-ig.

(#3021) CragON válasza CragON (#3020) üzenetére


CragON
aktív tag

Itt hagyom ezt infóként:
Végül az SHO 3610 MK2 fali tartót vettem meg.
Masszív darab, nehéz, van benne anyag rendesen, viszont a billenthető része sz@r.
Hiába lehet meghúzni, akkor sem tartja rendesen a Tv-t, kicsit előre billen.

Egyelőre be tudtam állítani, remélem hosszú távon is így marad.
Annak nem ajánlom aki nehéz tv-t szeretne feltenni rá vagy rendszeresen akarja forgatni.

(#3022) Tengri válasza CragON (#3021) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Elnézést, hogy nem reagáltam a kérésedre. Viszont ennek ellenére jó konzolt választottál. :K Sajnos súlyosabb TV-k esetén ez a funkció a konzolok jelentős részénél problémát okoz.
Erre megoldást az egyik fórumtárs próbált is találni:
"Egyedüli gyenge pontja a konzolnak, ahol az előre hátra döntést lehet szabályozni, 2 hosszú 5-ös átmenő csavarral van rögzítve, amit hiába húzok meg, nem tartja meg a tv-t az adott pozícióban. Könnyedén billeg, és általában picit előre dől, elhúzza a tv súlya. Pedig a tartó elvileg 60kg-ig jó, az én tv-m csak 22kg.
Minden más nagyon stabil, forgatás, kihúzás is.
Azt a két hosszú átmenő csavart jövő héten cserélni fogom 4 rövid 6-os csavarra, és nem átmenő lesz hanem mind a 4 rögzítési ponthoz külön csavar kerül, remélem ez megoldja a gondot. Azért egy 20 ezres konzolnál, az említett ponthoz kicsit erősebb gyári megoldás javasolt lenne."
Remélem a te gondodat is megoldja. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3023) CragON válasza Tengri (#3022) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi!
Egyébként tényleg jó tartó, szerintem én is orvosolni fogom csavarcserével és úgy tökéletes lesz.

(#3024) Abel-0101 válasza CragON (#3021) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Jó választás volt, bár fentebb milliónyi ajánlást láthattál róla.
Ha gyárilag gyenge/rövid/"vékony" csavart tesznek, de azonkivűl kompromisszum mentes észerűbb orvosolni ezt az apró hibát, mintsem ezért nem ajánlani, tartozékoknál is meglehet nézni hátha valamelyik csavar jó hozzá, ha más nem obiba, legközelebbi vasboltba elmész, veszel olyat amilyet szeretnél, bár mondjuk az érdekes hogy 22kg-nál billen, nem fix, nézd meg részletesen, fele akkora súlynál mint amit a gyártó leír, közel sem szabadna billentgetnie magát.(papírforma szerint, kivetelezéstől, környezettől függ.)

(#3025) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
28"-os Tv-t tennék gipszkartonra (régi LG lapos TV), de olyan kéne ami kihúzható, dönthető.
Melyik konzolt vegyem? (Stell SHO 7600 jó lehet?)
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#3026) Haas01


Haas01
tag

Sziasztok!

Az új 15 kg-os Hisense 55U7QF TV-hez keresek fali konzolt, VESA 300x200-ast a specifikáció szerint.
Állíthatót szeretnénk lefele (max 10°) és oldalra (max 30°) olyan 20e körül. Jó lenne, ha könnyen hozzáférhetőek lennének az USB és egyéb csatlakozók a TV mögött.

Valamint milyen csavarokra és egyebekre lesz szükségem a gyári tartozékokon kívül, ha 10-es tégla falra szerelném vagy esetleg valamelyik gyári csavart érdemes lecserélni?

A legfontosabb persze, hogy stabil és biztonságos legyen.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv,
Tamás

(#3027) macilaci78 válasza Haas01 (#3026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lenne, ha könnyen hozzáférhetőek lennének az USB és egyéb csatlakozók a TV mögött. - nálam egy 5 centis cső van a falba vésve és megy le az asztal mögé a konnektorokig. Amikor a TV új volt, minden vezetékből vettem, amit be lehet dugni és befűztem.
USB-ből javaslok egy 50 centis hosszabbítót például, így nem kell a TV mögött matatni. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3028) Tengri válasza puru (#3025) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia
Jó a 7600. Ha nagyobb mozgástér kell akkor 7610.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3029) Abel-0101 válasza Haas01 (#3026) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Stell 3600/10 attól függően melyik számodra a pragmatikus.(tervezel e majd nagyobbat, a részletek megfelelnek-e stb).

Csavar nem kell azt fognak a termék mellé szolgáltatni (10x50-70est.)
Tiplit ajánlott venni.
Fischer UX vagy Duopower megteszi, nem tudom hogy most porotherm tégláról van szó, vagy tömörröl, de a célnak megfelel mind2.

(#3030) Abel-0101 válasza puru (#3025) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Miből lett csinálva a karton szerkezete?
7600-t marhára felesleges venni egy 23"-os tv-nek.
Max ha nagyobb tv-t teszel rá a jövőben, de akkor meg már nem ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#3031) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Anno ti ajánlottatok a Maclean MC710-et egy Samsung ue50nu7402 tv-hez, amit továbbra is köszönök. :R

Most egy Samsung UE43TU8502 tv-hez (200x200 vesa) keresek szintén dönthető, forgatható, masszív konzolt.

Ajánlott továbbra is a MC710 vagy van, amit inkább tanácsoltok?

Köszike.

(#3032) Tengri válasza swoody (#3031) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Ha árban 10-12k a keret akkor jó választás.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3033) Abel-0101 válasza swoody (#3031) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem nez ki rosszul de pl 43as tvhez egy 7600 (stell) nem rossz valasztas.
Minosegibb mint pl a mclean (ugyanolyan arba)
de ez a 710es sem rossz.

(#3034) swoody válasza Tengri (#3032) üzenetére


swoody
senior tag

Többet nem szeretne költeni rá az emberünk. :)

Abel-0101: Megnézem azt is, aztán valamelyiket megvesszük. <- ez nem tudom miért lett ilyen színű :)

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3035) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Sziasztok!
Adott egy LG 65UN74* típusú tv. Előtte egy szintén LG tv-m volt, de az csak 32"-os.
Nos a félelmem a következő.
Bal oldalon a kb. 12 kg-os tv-m volt felcsavarva (M8). A jobb oldali pedig ehhez a 22 kg-os tv-hez lenne (M6)
Kérdésem, hogy szerintetek nem fog ezzel az M6 csavarral leszakadni a helyéről? :Y
El fogja bírni? :D

Csavarok : [kép]
Konzol [kép]

(#3036) Abel-0101 válasza _Fonzy_ (#3035) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
(Gondolom ezzel a csavarral fogatod a Tvt a konzolhoz)
Ha m6os a furat akkor tedd be azzal, de ha kivitelezhető hosszabbal fogasd fel, nem fog leszakadni, de én egy ilyen kalibert nem biznek a minimum szintre.

(#3037) AsusBoy válasza _Fonzy_ (#3035) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Tolómérővel , "fogpiszkával" mérd meg a tv furat mélységét és olyan csavart nézz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3038) _Fonzy_ válasza _Fonzy_ (#3035) üzenetére


_Fonzy_
tag

Nem a hosszával lenne ott a baj, hanem a vékonyságával. Nem bírom felfogni, hogy miért raknak gyárilag M6 csavaros kivitelt egy ilyen súlyú tv-re.
Az M8 látványosan combosabb, de nyilván azt nem lehet bele erőltetni "sajnos".

(#3039) Abel-0101 válasza _Fonzy_ (#3038) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szoval azt mondod nem szamit a hosszusaga?!
Ha m6ost tettek ra akkor wzzal kell fogatni, nincs mese... De akkor legyen a 'plafonig' a hosszusaga, olyan kis csavarokkal biztos nem fogatnam pl, de gyari csavarok sem ilyenek(konzole).

(#3040) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

LG oled 48C1 tv vásárlásán gondolkozunk, hátha lesz bf-kor valami akció.
Ehhez szeretnék valami fali konzolt ami valamilyen szinten állítható, de elég ha csak faltól el tudom húzni kicsit, fel-le, döntés az nem kell.
20k alatt keresnék megbízhatót, nektek mi vált be? Előre is köszönöm!

(#3041) Abel-0101 válasza ovics (#3040) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Hello
Ezek közül válaszd ki amelyik számodra a legszimpatikusabb:
Stell 7600
Stell 3600
Stell 3610
Stell 3600mk2

(#3042) dnobri88


dnobri88
csendes tag

Sziasztok! Most várom a LG OLED55C11LB típusú tévénk érkezését, amit szeretnék falra rögzíteni.
Tudtok ehhez ajánlani olyan fali tartót, ami másnak bevált? (Fórumban nem igazán láttam a HAMA tartókat, viszont sok helyen ezeket tolják, ezért inkább érdekelne olyanok véleménye, akik tényleg használnak ilyet.)
Egy dolog fontos: rohadtul maradjon a helyén a kütyü. (Nem a tévét féltem, hanem a gyerkőcöt. :))
Szóval ha van bármilyen szuper trükk, amivel a rögzítést meg biztosabbá tudom tenni a falba (Porotherm), akkor ne kíméljen senki a tanácsokkal!
Köszi előre is!

(#3043) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Sziasztok,

65"-ös TV LED hez keresek állítható konzolt, a lenti 2 közül kellene választanom, nagyon hasonló a kialakításuk ahogy a képeket elnézem, és az áruk is.

KELLO 3D 32-86
SHO 3610 MK2

Visszaolvasva a Stell SHO 3610 MK2 ajánlott, de van esetleg tapasztalata itt valakinek a KELLO 3D 32-86 típusról?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#3044) Fr3eWar válasza _Fonzy_ (#3035) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lényegtelen hogy M6 vagy M8 előbb szakítod ki a tv bili anyagából a menetet vagy a töröd szét a Tv belső merevítését mintsem baja legyen egy M6 csavarnak, még ha fos bili 5.8-as minőségbe adják a csavart akkor is 10kN a szakítószilárdsága, ha meg veszel egy 10.9-est vagy 12.9-est akkor az veri bili 5.8-as M8-at is a maga 20-22kN szakításával . (nyíróerőből is kell 3-6kN hogy el "vágd" az M6 csavart).

Más téma, most láttam, hogy itt nagyon megy a Stell-ezés, és hogy ezek a tartók 50-70 kilókat bírnak 10-15K-ért is. Ehhez képest hogy lehet, hogy amit vettem Vogels W53071 csak 20 kilóig terhelhető? Elég masszív cucc, egy 15kilós 48C12 Oled tv-t raktam rá ma, de most elgondolkoztam, hogy ennyire a dizájnt és a nevet kell megfizetni, vagy a Vogels inkább nem mond rá nagyobb terhelhetőséget és "túlbiztosítja" a termékét?

(#3045) hcs57 válasza Fr3eWar (#3044) üzenetére


hcs57
őstag

A tv súlya nyíróerővel terheli a csavart, így a szakító szilárdság lényegtelen. Ugyanis a csavar kb vizszintesen van, a tv súlya pedig függőlegesen terhel...
4 db 6-os csavarnak ez nem jelent gondot.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3046) Tengri válasza Fr3eWar (#3044) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
"...ennyire a dizájnt és a nevet kell megfizetni, vagy a Vogels inkább nem mond rá nagyobb terhelhetőséget és "túlbiztosítja" a termékét?"
Is-is.
Sajnos a Vogel's név miatt eléggé vastagon fog a ceruza, illetve túlbiztosítja is magát, habár nem olyan mértékben, hogy az általad választott konzolra mondjuk egy 40-50 kg-os TV-t rámernék rakni.
Ha összehasonlítod a Vogel's W53071 és a Stell SHO 3600 MK2 vagy Stell SHO 3600 MK3-at akkor már a kialakításában látod különbséget. Lehet, hogy nem annyira kecses cserébe stabilabb és jelentősen olcsóbb.
A Stell konzolok egy nagyon jó ár-érték arányú termékek. Mondjuk náluk is van hova fejlődni, mert a termékeikhez mellékelt dübelek nem a legjobb minőségűek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3047) Tengri válasza giorgiosixx (#3043) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A KELLO 3D-vel nincs tapasztalatom (itt a fórumon se írt még róla beszámolót senki, ha jól tudom), de nem hiszem, hogy melléfognál vele.
A Stell már több fórumozónak is van, illetve a baráti körömben is megtalálható. Ajánlott konzol. Vásárlása esetén faladnak megfelelő dübeleket vegyél, illetve időnként előfordul (más gyártónál is jelentkező bosszúság) hogy a döntéshez való beállításért felelős csavarok nem érik el a kívánt "szorítást" és nem tartja meg egy nagyobb súlyú TV-nél a kívánt beállítási szöget.
Ez is orvosolható:
Azt a két hosszú átmenő csavart cseréled 4 rövid 6-os csavarra, és ezáltal nem átmenő lesz hanem mind a 4 rögzítési ponthoz külön csavar kerül

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3048) Fr3eWar válasza hcs57 (#3045) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ott van a nyírás is ;]

(#3049) hcs57 válasza Fr3eWar (#3048) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, de a többire semmi szükség.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3050) Abel-0101 válasza Fr3eWar (#3044) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Itt nem stellezés megy, itt jó minőség, jó ár-érték arányozás megy.
A vogels pl nem ilyen...
JBL-hez tudnám hasonlitani, megbizható, jó márka, de túl van árazva, csak a vogelsre tegyél rá még két lapáttal. Fentebb (jó pár héttel ezelőtt volt már szó a vogels márkáról, hogy 65"ig van a szabványozás, és 200k-ba van... A kg korlázotást meg csak a biztositás/garancia miatt nyomja... Elhiheted nekem, hogy birja (bőven) azt a limitet, amit a stell ráir a termékeire, bár ez a márka már "néha-néha" túloz, mivel 50kg-ot mikor fogsz rá akkasztani arra a szerencsétlen konzolra de komolyan... (mit??) Szimpla marketing fogás, ettől függetlenül valóban jó márka, nekem is az van.

(aki szeret feleslegesen kidobni temérdek pénzt annak kifejezetten ajánlott a vogels[Bár ez nem is kifejezetten magánszemélyeknek készül]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.